Duinpieper mogelijk alsnog naar recht Overleg over Vinkenweggebied rammef Duin Bollenstreek De voetjes gaan van de vloer in Noordwijkerho Neem een proefabonnement BEL 071^5128030 Omrijden in Voorhout y WEKEN VOOR 41,00 MAANDAG 17 JANUARI 2000 976 Sassenheimse aanrander gepakt noordwukerhout* Een 27-jarige Sassenheimer, die ervan wordt verdacht vorig jaar zes vrouwen te hebben aangerand in Noord- wijkérhout, is afgelopen weekeinde door de politie aangehou den. De man heeft de aanrandingen bekend en vertelde tevens dat hij in de periode van september 1998 tot met november 1999 25 tot 30 vrouwen had lastiggevallen met oneerbare voor stellen. De man wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. Rotterdammer gearresteerd katwuk De politie heeft zaterdagmiddag één arrestatie verricht na dé voetbalwedstrijd Katwijk - Feijenoord op sportpark De Krom in Katwijk. Een 33-jarige Rotterdammer gooide buiten het park de fiets van een 29-jarige Katwijker in een vijver. De dader is aangehouden en na verhoor weer terug naar Rotterdam ge stuurd. Verder was er volgens de politie rond de wedstrijd, die in 0-6 eindigde, geen wanklank te horen. Dronken automobilisten in Noordwijk noordwuk Twee Noordwijkers zijn het afgelopen weekeinde aangehouden, omdat zij met drank op achter het stuur van een auto zaten. Een 20-jarige Noordwijker veroorzaakte in dronken toestand een ongeval op de Weteringkade in zijn woonplaats. De man sloeg vanaf de Zeestraat de Duinwetering in, maar had zijn wagen niet onder controle en reed tegen een boom. Een passagier raakte daarbij licht gewond. Een 53-jarige Noordwij ker werd aangehouden, omdat hij een éénrichtingsweg vanaf de verkeerde kant inreed. De politie had diverse stoptekens nodig om de man tot stilstand te bewegen. Hij bleek ruim twee keer meer te hebben gedronken dan is toegestaan. Aanrijding veroorzaakt aanrijding sassenheim Vier automobilisten raakten vrijdagavond kort na elkaar betrokken bij twee aanrijdingen op de A44 bij Sassen heim. Een 42-jarige Voorhouter zag rond kwart over zeven niet dat zijn voorligger, een 48-jarige Oegstgeestse, op de afrit Oegst- geest/Voorhout stopte voor een verkeerslicht. Een botsing was het gevolg. De vrouw uit Oegstgeest is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. Veertig minuten later lette een 29-jari- ge Lissenaar meer op de nasleep van het ongeval, dan op de au to van de 23-jarige Pool die voor hem reed. De Lissenaar reed achterop de Pool, die met nekklachten naar het LUMC in Lei den is gebracht. Bonnen voor vergeten parkeerschijf sassenheim De politie heeft het afgelopen weekeinde in Sassen heim veertien automobilisten bekeurd. Zij maakten geen goed gebruik van de parkeerschijf binnen de blauwe zone in de Hoofdstraat, Teylingerlaan, Concordiastraat en op het Bosch plein. Jaarvergadering postzegelclub noordwuk De Vereniging van Postzegelverzamelaars Noord- wijk houdt vandaag haar jaarvergadering. Deze wordt gehou den in de vergaderzaal van zwembad Het Bollenbad aan de Nieuwe Zeeweg. De aanvang is om 19.45 uur, maar al vanaf 19.00 uur zijn jeugdleden welkom. Gespreksgroep ouderen weer bijeen sassenheim De Stichting Welzijn Ouderen houdt donderdag 20 januari een bijeenkomst in de Kastanjehof aan de St. Antonius- laan 24a in Sassenheim. Historische gebouwen in Sassenheim zijn deze keer het onderwerp van gesprek. De stichting organi seert iedere maand op donderdagmiddag een bijeenkomst. De volgende gespreksgroepen zijn op 17 februari en 16 maart. In formatie over de stichting is verkrijgbaar via telefoonnummer 0252-231805. Kienen voor ouderen in Lisserbroek ussERBROEKHet comité Senioren houdt vrijdag 28 januari een kienavond in het Lisserbroekse dorpshuis De Meerkoet. De op brengst van de bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, komt ten goede aan het sertiorenwerk in Lisserbroek. Cursussen kunsthistorie in Sassenheim sassenheim De Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs begint in de eerste week van februari twee nieuwe cursussen in Sassenheim. De lessen worden gegeven in de gereformeerde kerk aan de Julianalaan. In de cursus 'Muziekgeschiedenis van de Griekse Oudheid tot heden' leren deelnemers, in tien bijeen komsten op de woensdagmiddagen, muziek plaatsen in een be paalde tijd. De belangrijkste stijlkenmerken van muziek worden per periode besproken. Daarnaast wordt er een verband gelegd tussen de ontwikkelingen in de muziek en de beeldende kunst. De cursus 'Byzantijnse pracht en praal' wordt op tien donder dagavonden gegeven. Daarin nemen de cursisten Griekse en Russische iconen onder de loep. Beide cursussen duren drie maanden en kosten 255 gulden. Het programmaboekje is in de openbare bibliotheek verkrijgbaar. voorhout Op de nu nog af gesloten kruising van de Schoutenlaan, Componisten laan en Jacoba van Beieren- weg in Voorhout moet een ro tonde komen. Om de aanleg mogelijk te maken, is de ge meente inmiddels druk bezig met de aanleg van noodwegen zodat Voorhouters toch nog van de ene kant van het dorp naar de andere kunnen rijden als de Jacoba van Beieren weg door de werkzaamheden tijde lijk is afgesloten. Een van de noodwegen loopt van de Jaco ba van Beierenweg, langs de bibliotheek en het raadhuis naar de Schoutenlaan. Alleen de tijdelijke aansluiting op de Jacoba van Beierenweg moet vandaag nog worden gemaakt. Daarnaast komt er een nood weg langs sporthal De Gaas- bak, die volgende week af moet zijn. De werkzaamheden aan de rotonde duren als alles volgens plan verloopt negen weken en gedurende die tijd moet gebruik worden gemaakt van de omleidingsroutes. De bedoeling is dat het verkeer eind maart de rotonde op kan. FOTO HIELCO KUIPERS Bestuurscommissie Noordwijkse zmlk-school eist schriftelijke toezeggingen over huisvesting eDo het j in dit De bestuurscommissie van de school voor zeer moeilijk lerende kinderen (zmlk) De Duinpieper in Noordwijk blijft bij haar eis snel een noodlokaal te krijgen om de ruimtenood te lenigen. Maar daarnaast wil zij ook een schriftelijke toezegging om in totaal drie lokalen extra lo kalen te krijgen. Als die toezegging er vóór donderdag niet komt, stapt de commissie alsnog naar de rechter om dat af te dwingen. ken. „Die lokalen staan daar leeg. Begin vorig jaar hebben we onze wensen in die richting al op papier gezet. In De Zee- vlam kunnen we zo een hele groep onderbrengen. Lukt dat niet, dan zouden we voor vol gend schooljaar moeten den- noordwuk wim van wanrooy Dat zegt J. Bierhoff, voorzitter van de bestuurscommissie van de school. Hij wil dat De Duin pieper over drie van de volgens hem vier leegstaande lokalen van De Zeevlam kan beschik ken aan nóg een extra lokaal op de locatie van de naast ons lig gende school De Schapendel. Ik moet er niet aan denken dat dat gaat gebeuren. We willen daar om een schriftelijke overeen komst met het college van B en W, de raad van Noordwijk en het bestuur van De Schapendel waarin dat allemaal wordt gere geld. En dan moet er ook nog een gezamenlijke persverkla ring volgen. Lukt dat allemaal niet voor donderdag, dan willen we toch naar de rechter te stap pen." Bierhoff haast zich te zeggen dat hij die gang wil voorkomen. „Ik heb ook liever dat dat niet doorgaat. We proberen helder en zuiver te blijven in deze kwestie. Onze intentie is alles probleemloos op te lossen. Maar het is natuurlijk heel erg jammer dat wij van burgemees ter en wethouders een toezeg ging krijgen voor een extra lo kaal en dat vervolgens een ge meenteraad over onze hoofden heen daar nog eens over gaat discussiëren. We praten nog steeds over een brief van 20 april vorig jaar waarin ons toe zeggingen zijn gedaan." Bierhoff geeft wel toe dat de eis van drie extra lokalen wel licht wat hoog gegrepen is. „Je kunt niet helemaal op de zaken vooruitlopen, maar ik ben er bijna zeker van dat we op de teldatum van 1 oktober zeker een tweede lokaal nodig heb ben. Maar dat derde zit er ook aan te komen. Echt." Wethouder Smit van onder wijs is niet echt onder de in druk van het dreigende kort ge ding van donderdag. „Drie lo kalen? Dat is niet aan de orde. Dat baseer ik op wettelijke ge gevens en op informatie over De Duinpieper. Het zou moge lijk om twee lokalen kunnen gaan. Maar dat is op 1 augustus - het begin van het nieuwe schooljaar - nog niet bekend." Smit is van plan de bestuurs- gbij chikfc commissie van De D icjs. schriftelijk mee te del tot 1 augustus van d beschikking over eei ITM kaal krijgt, maar geefe rantie voor drie e: ,Waar praten we ovi Schapendel blijven len leeg. Als die eens zeven leerlin raakt, komen er di Ruimte genoeg wethouder. Nu de irÊ raad het college in n heeft gecorrigeerd, zich 'wel zorgen ove; pil komstige huisvesti voor het onderwijs wijk. Alle dansmariekes in de prijzen op toernooi in De Schelft lage noordwukerhout marian krugsman 'Hier in het westen, carna vallen wij het allerbeste', schalt' het regelmatig door de grote zaal van sportcomplex De Schelft in Noordwijkerhout. En het lijkt wel of de presentator van carnavalsvereniging De Kaninefaaten nog gelijk krijgt ook. Regelmatig gaan de voe ten van de vloer voor een polo naise en een onvervalste mee- zing-carnavalskraker wordt niet geschuwd. En dat terwijl het eigenlijk alleen maar om het 'dansmarieketoernooi' gaat. De dansmariekes, die met hun aanwezigheid ieder carna valsfeest en optocht opluiste ren, dansen puur voor de ge zelligheid de hele middag in De Schelft. Anders dan bij een wedstrijd is er geen competitie onderling, tussen de groepen die afkomstig zijn van veertien carnavalsvereniging uit heel Nederland. Iedereen gaat met een beker en oorkonde naar huis, zonder winnaar of verlie zer te zijn. In de zaal wemelt het van de prinsenparen en leden van de Raad van Elf die hun eigen ma- riekes komen aanmoedigen. Het is een bont geheel van mutsen, veren en capes. De in totaal 251 meisjes en één jon gen brengen bij elkaar 52 dan sen op het podium. Naast het 'ouderwetse' gardedansen - in officiële kleding als krullen- pruik, hoge laarsjes en een kort jurkje met petticoat - blijken dansmariekes anno 2000 nog meer in hun mars te hebben. Het gedeelte na de pauze is gevuld met showdans op house-, musical- en filmmu ziek. De seniorengroep van De Kaninefaaten verbaast met een goed gedanst stuk uit de musi cal 'Chicago' terwijl de show groep van Lunètic op house muziek over het podium rolt. Ademloos kijkt de grote groep kinderen voor het podium op naar de glitterpakjes en de in gewikkelde bewegingen. Intussen is het een en al be drijvigheid achter de coulissen. Dansmariekes van verschillen- Dansmariekes in De Schelft worden kritisch gadegeslagen door het soms nog jeugdige publiek. de gardes lopen af en aan. De inhoud van de beautycase wordt regelmatig aangespro ken en een beetje zenuwachtig controleren de mariekes of hun dansoutfit wel goed zit. Nadine Massar (13) en Nico le Pak (13) kijken naar hun col lega's op het podium. Uren ge leden deden zij zelf hun optre den. Voor nog geen vijf minu ten op het podium zijn ze de hele dag van huis. „We zijn al vroeg uit Gouda vertrokken", zegt Nadine. „En we komen vanavond pas om zeven uur thuis. Maar we vervelen ons niet. We moedigen onze ande re groepen aan en kijken naar de concurrenten om er iets van te leren." De meisjes dansen in een showgroep. „Dat is tenminste wat moderner. Toch gaan we volgend jaar met de garde meedansen. Het is leuk om het allebei te doen." Nadine en Ni cole zelf vinden niet dat er na delen zijn verbonden aan hun tijdrovende hobby. „Thuis zeu ren ze er wel eens over als we in het weekeinde met de groep moeten optreden. Of we nog huiswerk hebben? Af en toe la ten we wel wat liggen. Maar we zijn er nog nooit door blijven zitten." Als na de uitreiking van de oorkondes alle prinsenparen en dansmariekes weer van het podium zijn verdwenen, haalt Ruud Hooghiemstra, één van de organisatoren, opgelucht adem. „Een groot succes, dit toernooi. Het publiek liep voortdurend in en uit. Volgens de schattingen zijn er de hele middag constant 1.100 bezoe kers binnen geweest." Het toernooi, dat volgens Hooghiemstra 'ongeveer voor de 22ste keer' werd gehouden, FOTO' "8 de kan niet verder uitgroe zaal zit vol en het pro zit vol. Over twee jaar te| wij als Kaninefaaten da, de nationale dansn g( wedstrijden, organiser U2 komen er veel meer git m nog meer publiek, moeilijk worden om mensen onder te bren gigantische operatie, nu al volop met de vc dingen bezig." Gemeente, Arcadis en Alle Hosper niet op de hoogte van eikaars afspraken runsburg peter van egmond De twee Rijnsburgse bedrijven die onlangs 'van de kaart ge veegd' werden, zijn niet 'zo maar terug te plaatsen'. Dat vinden de landschapsarchitec ten van bureau Alle Hosper, dat de toekomstvisie waarin de twee bedrijven ontbreken, heeft opgesteld. De landschapsarchi tecten hebben er grote moeite mee dat de gemeente Rijnsburg spreekt van 'een foutje' dat met een simpele pennestreek weer kan worden rechtgezet. „Dit is een vreemde affaire", aldus landschapsarchitect M. van Rijnberk van Alle Hosper. „Het is raar dat dit achteraf pas op tafel komt." Onlangs presenteerde ont wikkelingsbureau Arcadis een toekomstvisie voor het Vinken weggebied, waarin Hogewo- ning droogbloemen en Van der Gugten Verpakkingen 'van de kaart geveegd' werden. De toe komstvisie was tot stand geko men aan de hand van drie 'workshops' waar omwonen den en belanghebbenden hun inbreng konden geven. Arcadis Heidemij had de landschapsar chitecten van Alle Hosper de opdracht gegeven de visie op te stellen. Alle Hosper ging er op grond van de verstrekte gege vens van uit dat het droogbloe- menbedrijf Hogewoning beter kon vertrekken naar een andere plek in het gebied. De Vinkenweg-visie voorzag namelijk in een bedrijventer rein voor aan de agrarische sec tor gelieerde bedrijven, ten zui den van de Vinkenweg. Droog- bloemenbedrijf Hogewoning ligt aan de noordkant. Evenals een geplande nieuwe vestiging Van der Gugten Verpakkingen. In de tekeningen van Alle Hos per was dit gebied steeds groen (polder, natuur, recreatie) ge- ldeurd. Probleem is dat de gemeente aan beide bedrijven toezeggin gen heeft gedaan. Hogewoning mag op de huidige plek uitbrei den, Van der Gugten mag zich ten noorden van de Vinkenweg vestigen. Dat zijn bestaande toezeggingen, waarvan Alle Hosper niet op de hoogte was gesteld. De gemeente wil deze toezeggingen wel nakomen, en heeft aangekondigd dat de visie wordt aangepast. „Ik vind eigenlijk dat dit niet kan", reageert Van Rijnberk. „Er is op veel punten overleg geweest. Wij hebben steeds een plaatje getoond waarin deze bedrijven niet verwerkt waren. Maar pas na de laatste work shop is ons verteld over deze aanpassingen. Zoiets verdient geen schoonheidsprijs. Aan wie dat ligt? Ik had de indruk dat Arcadis hier ook niet van op de hoogte was." Waarmee Van Rijnberk het vermoeden uitspreekt dat het niet aan Arcadis, maar aan de gemeente ligt. Onlangs liet wet houder H. de Mooij juist weten dat er iets fout was gegaan tus sen Arcadis en Alle Hosper. De communicatie lijkt op meer punten mis te zijn gelopen. Vol gens F. Kromhout van camping Koningshof zijn bewoners van de Elsgeesterweg niet uitgeno digd voor de workshops. Volgens Arcadis is de wijzi ging van het plan 'geen pro bleem'. In beide gevallen zou het gaan om een kleine aanpas sing. N. Reichart van Arcadis: „Wat mij betreft is dit geen in breuk op de visie. Het kan ge woon worden aangepast." Vol gens Reichart was voor de loca tie Van der Gugten rekening ge houden met 'nieuwe bedrijvig heid', en moet dat 'bestaande bedrijven' worden. Van Rijnberk is het niet eens met de stelling dat de wijziging niet veel uitmaakt. „Dit heeft behoorlijke consequenties voor het plan. We hebben voorge steld dat er een compact bedrij vengebied komt ten zuiden van de Vinkenweg. Hogewoning kan eventueel blijven zitten, okee. Maar nu dijt het hele ge bied behoorlijk uit. Het is beter dat de bedrijvigheid wordt ge concentreerd, dan dat het uit waaiert." Volgens Van Rijnberk komen er dankzij de wijzigingen twee grote kavels bij ten noorden van de Vinkenweg. Eén vlakbij Hogewoning, één vlakbij het gasregelstation. Dat Hogewo ning blijft zitten, is volgens de landschapsarchitect niet de beste keus. De ontsluitingsweg die voor Hogewoning nodig is, to] loopt weliswaar via b venterrein, maar krui het bijbehorend vrar be de Vinkenweg. Het bedoeling daar een m delijke weg van te mal le Volgens Van Rijnto in Hosper niet van plan liggen bij de aanpasst toekomstvisie Vinken ir vindt hij het 'niet eer! over de bewoners di ali meegewerkt aan hel van de visie. Zij het le meer de mogelijkheid bij de workshops, hui doen over deze aanf r Wel moet het plan no I gemeenteraad. Daart d nog mogelijk. Fioretti niet in finale Lager spukenisse/lisse Het Lissese Fioretticollege dat zaterdag in Spijkenisse mee deed aan de voorronden van de debatwedstrijd van het VARA- programma 'Op weg naar het Lagerhuis', heeft het niet gered. Winnaar van de debatwedstrijd werd het Stedelijk Dalton Ly ceum uit Dordrecht. Zeven scholen uit de provin cie Zuid-Holland de :o aan de voorrondes. 0 h meer de stelling 'Or >o jongeren moeten verp den een disciplined^ Vi gen in het leger' laaid c moederen hoog op. d koppige jury bepaalde ir lijk dat de vertegenv ist van de Dordrechtses Iv sterkste argumenten den. ki

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 14