Huizen op voormalig tuincentrum Regio Kantonrechter honoreert protesten OR Rustenborch Pluspunt vindt seniorennota vaag (fis) 9Kunnen we stoppen? Ik heb geen spuug meer9 Alle Voorschotenaren naar het loket SPAAR MEE VOOR GRATIS (2000) EXTRA \G 17 JANUARI 2000 ffeur onder invloed van paddo's Ir. Een 20-jarige Voorburger heeft zondagmorgen van een rijverbod van 24 uur gekregen, omdat hij onder ran 'een paar blowtjes en paddestoelen' zijn auto be- De politie hield de slingerende man op de Prinsenweg ro naar aan. Daarbij constateerden de agenten dat hij on- g ied was. De Voorburger verklaarde dat hij een paar en paddestoelen had gegeten. :ns aangehouden voor bedreiging iam Vijf Leidschendamse jongens tussen de 13 en 16 [zijn zaterdag door de politie op de Middenweg in hun eli ats aangehouden, nadat zij een 17-jarige plaatsgenoot mes hadden bedreigd. Het slachtoffer was met vrien- het crossen op het Pijlkruidveld toen zij werden lastig door de vijf jongens. Het vijftal aasde op de crossbrom- het slachtoffer. OEGSTCEEST ERNA STRAATSMA De Leidse kantonrechter heeft de ondernemings raad (OR) van het Oegstgeestste zorgcentrum Rustenborch gelijk gegeven in zijn klacht over de benoeming van directeur J. Krom. Het bestuur had de OR niet om advies gevraagd. Het verzoek om de arbeidsovereenkomst met Krom te ont binden, is door de kantonrechter afgewezen. De kantonrechter vindt de protesten van de ondernemingsraad terecht. De raad heeft geen informatie ontvangen over het 'currriculum vi- tae' van Krom, geen opgaaf van redenen gehad over zijn benoeming en geen inspraak gehad bij zijn aanstelling. Volgens de Wet op de Onderne mingsraden is een bestuur verplicht de onderne mingsraad advies te vragen over de aanstelling van een directeur. Dat de kantonrechter het verzoek om ontbin ding van de arbeidsovereenkomst met Krom heeft afgewezen verbaast de advocate van de on dernemingsraad, F. Spijker, niet. ,,De rechter durft zoiets niet snel aan. Ik heb nog nooit in mijn praktijk meegemaakt dat zo'n eis is ingewil ligd." Hoewel de OR het gelijk aan zijn kant heeft, le vert de uitspraak het personeel van Rustenborch niet veel op. Het bestuur van het zorgcentrum is verplicht de ondernemingsraad alsnog de gele genheid bieden advies uit te brengen over Krom, maar heeft al laten weten niet van plan te zijn de directeur te ontslaan. De ondernemingsraad, die een 'spreekverbod' heeft gekregen van het bestuur van Rustenborch, beraadt zich op nadere juridische stappen. Spij ker: ,,Het is mogelijk om in beroep te gaan tegen de uitspraak, maar daarover moet ik nog praten met mijn cliënt." De OR kwam er eind vorige zomer achter, dat Krom in maan 1999 'heimelijk' is benoemd door het bestuur. Krom maakte tot die tijd deel uit van het bestuur van Rustenborch. Voor zijn benoe ming tot directeur was Krom werkzaam als ac countant. inbrekers betrapt p. Een 33-jarige Leiderdorper en een 40-jarige Leide- gisteravond rond elf uur door de politie opgepakt, om- ren daarvoor uit een bedrijf aan de Bedrijvenweg in Lei zinken platen hadden gestolen. Een medewerker van •jjf betrapte de mannen bij het inladen van de zinken -vjihun bestelbus. 1 eerbonnenregen in Oegstgeest st De politie heeft vrijdagavond en zaterdag in het |4 van Oegstgeest in totaal 73 bonnen uitgeschreven voor - en onjuist gebruiken van de blauwe parkeerschijf. De Dntroleerde, net als elk weekeinde, op de Lange Voort, \l laan, de Terweeweg en de De Kempenaerstraat. elbescherming bezorgd Van der Hoe venpark TEN* se Vogelbescherming at de vogels de dupe an de komst van hui- «drijven in het Burge fan der Hoevenpark in De organisatie (der, ondanks toezeg- n de gemeente, slech- gen opgedaan met het Adegeest en wil her- )rko- ho- ena- 'Vs - geest aal gerealiseerd. Van itie hebben we nooit vernomen", schrijft J. Hoogwout in een Hde gemeenteraad, it Van der Hoevenpark orig jaar vijf project aars plannen inge- aaruit konden bewo- angenorganisaties, de 52j icommissie, bouw en de projectgroep 'ecfe maken. Op basis van io imen zouden burge en wethouders in de- :en advies uitbrengen aan de gemeenteraad. Het col lege heeft echter nog steeds geen keuze bepaald. De Vogel bescherming hoopt nog invloed te kunnen uitoefenen op de be sluitvorming. De organisatie heeft duidelijk een voorkeur: „Wij kiezen voor het plan Voorsche Kreek. Dat voldoet aan de door ons gestel de wensen, zoveel mogelijk be houd van de natuurwaarden. De bestaande houtwallen zijn van es sentieel be lang voor de zangvogels waaronder een rijk nach- tegalenbe- stand." De Haagse Vogelbescher ming pleit voor het aanleggen van een ge- luidwerend groeischerm op een verbrede spoordijk of een wil- genweefselwand. „Daar zien wij meer in en het is ook goedko per dan het rooien van de hout opstanden om de aanleg van een geluidwerende dijk moge lijk te maken. Vernietiging daar van zou ecologische kapitaal vernietiging zijn." Tenslotte dringt de vogelbe scherming erop aan vóór het vogelbroedseizoen, omstreeks half maart, het terrein bouwrijp te maken. Terrein Segaar voorlopig opslag Het Voorschotense bouwbedrijf Niersman wil huizen bouwen aan de Leidseweg, waar tot half juli vorig jaar Segaars Tuincentrum heeft gestaan. Het aantal wonin gen hangt af van de vraag of er uitsluitend laagbouw komt, of ook gestapelde bouw. In het eerste geval komen er dertig woningen, in het tweede ongeveer vijftig. De ge meente studeert nog op het plan, waarvoor het bestem mingsplan moet worden veranderd. FOTO TACO VAN DER EB 'Houtwallen essentieel voor zangvogels' Joop Willems en accordeonist Henk Porck kijken toe hoe Riet van der Peet een duet zingt met Chris Jongeleen. Hollandse liedjesmiddag in Aletttahof slaat aan VOORSCHOTEN «JUDY NIHOF Zingen is Joop Willems' (67) lust en zijn leven. „Thuis wil 'ie altijd wel wat eten of drinken. Maar hier vergeet hij alles", zegt zijn vrouw, die zondag middag mee is gekomen naar buurthuis Alettahof in Voor schoten. Willems heeft daar de leiding over een groepje lief hebbers van het Hollandse lied. Hij aat zo op in 'Waar de blanke top der duinen' en andere klas siekers, dat hij twee uur bijna onafgebroken doorzingt. Voor de meeste liedjes hoeft hij niet op zijn papier te kijken. Hij kent ze uit het hoofd. „Gewoon, ge leerd op school." Sinds september 1998 houdt Willems zijn maandelijkse zangbijeenkomsten. Het is steeds weer afwachten hoeveel mensen er komen opdagen. Vanmiddag heeft de Voorscho tenaar geen klagen: er zijn twaalf deelnemers, de meeste 55-plussers. Ze komen om te zingen, maar ook voor de gezel ligheid. Tussen de liedjes door vliegen de grappen over tafel en worden adressen uitgewisseld. Maar zodra Willems een nieuw lied aanheft, doet iedereen seri eus mee. Bij sommige liedjes gaat het mis. Zo zingen de meeste groepsleden 'Aan de Amster damse grachten' veel sneller dan Henk Porck speelt op zijn accordeon. „Het gaat veel te vlug. We hoeven toch niet met de trein mee" roept Riet van der Peet. Na ruim anderhalf uur zijn sommigen schor. Als Wil lems weer een nieuwe potpour ri aankondigt, haakt een deel neemster af. „Dit is het laatste hoor. Ik heb geen spuug meer!" Willems is blij dat hij inmid dels een vaste kern heeft van een man of acht. „Dan bouw je tenminste iets op. Nu heeft het nog te weinig niveau. Maar ik denk dat het op den duur wel goed komt", zegt hij. Niet dat Willems nou zulke serieuze plannen heeft met de zang groep. Het motto van de maan delijkse bijeenkomst is niet voor niets 'Kun je niet zingen, zing dan toch mee'. Maar het zou wel leuk zijn als ze af en toe eens konden optreden. In een bejaardentehuis bijvoorbeeld. „Ik heb ooit wel eens met een koor opgetreden in een ver pleeghuis. Je ziet de mensen dan gewoon opfleuren." Het idee voor de zangmidda gen kwam ongeveer twee jaar geleden spontaan opzetten bij Joop Willems en Riet van der Peet. De twee kennen elkaar van het bridgen. „Wij zingen thuis altijd met verjaardagen legt Van der Peet uit. „Nou, toen Joop er ook een keer bij was, zong hij zo goed mee! Je kan het zo zot niet prakkizeren: hij kent alle liedjes. Toen heb ben we tegen elkaar gezegd: daar moeten we iets mee doen." Als het aan Van der Peet ligt, stond de zanggroep al op de planken. „Maar Joop vindt dat het beter moet, voordat we ergens heen gaan." Van der Peet is al net zo fana tiek als Willems. Ze doet elk jaar mee met de vierdaagse en dan is het zingen geblazen. Overdag zijn het wandelliedjes zoals 'De paden op, de lanen in', 's Avonds op de camping is het weer raak, met de gitaar erbij. „In een tijd van een poep en een scheet zit iedereen om je heen en zingt mee." De eerstvolgende zangmid dag in buurthuis Alettahof is zondag 20 februari. De bijeen komst begint om 15.00 uur. VOORSCHOTEN JAN PREENEN Directeur M. Niersman bena drukt dat er nog geen concreet plan is, maar alleen een 'wen senpakket dat we onlangs heb ben besproken met de gemeen te Voorschoten'. „Die is aan het inventariseren en gaat na wat wenselijk is. We hopen eind maart meer te horen. Vast staat wel, dat het uitsluitend om koopwoningen gaat", aldus de aannemer. Voordat de bouw kan begin nen, moet het bestemmings plan van het terrein worden veranderd. De familie Segaar kreeg eerder geen toestemming voor de bouw van een dienst woning en een huis voor over buren, omdat op de grond een agrarische bestemming rust. Segaar wilde de opbrengst van dat tweede huis steken in het vernieuwen van zijn kassen. Nadat de gemeente hem een bouwvergunning had gewei gerd besloot hij het tuincen trum te verkopen. Volgens wethouder Ver schoor staat het inderdaad nog helemaal niet vast dat woning bouw tot de mogelijkheden be hoort. „Toen Niersman dit ter rein kocht, wist hij dat het een agrarische bestemming heeft. We moeten nog bekijken of het aanvaardbaar is om hier te bouwen en of woningbouw in de hele samenhang van dit ge bied past. Dat kan nog wel even duren. Vóór eind maart zullen we daar geen duidelijkheid over kunnen geven." Niersman stelt voor om langs de Leidseweg huizen neer te zetten met een 'vooroorlogs ka rakter'. „Het moeten woningen zijn die passen in het beeld van de Leidseweg, de oude verbin ding tussen Leiden en Voor schoten. Die huizen moeten aansluiten bij de bestaande bouw. Verder denken we aan een appartementencomplex met maximaal drie etages of een aantal vrijstaande huizen. In alle gevallen gaat het om koopwoningen. Komt er gesta pelde bouw, dan zal er waar schijnlijk ook een parkeergara ge onder komen. Van toren flats", zegt Niersman, „zal zeker geen sprake zijn." Het terrein van 12.500 vier kante meter dient voor Niers man voorlopig als opslagplaats voor bouwketen. De aannemer heeft een vergunning gekregen voor het afbreken van de kas sen. Uit een onderzoek door De Straat Milieuadvies in Delft is gebleken dat geen sprake is van vervuiling. Het wordt druk bij de Voorschotense NS- loketten. Of nee, het moet er druk worden. En een bericht over ambtelijke integriteit in Oegstgeest; wie daar een cadeau aanneemt dat duurder is dan 75 gulden is, heeft de schijn tegen. Nog even en de NS-stations Voorschoten en De Vink krijgen extra loketten en personeel. De huidige lo- kettisten kunnen binnen kort het werk niet meer kunnen. Geestelijk en li chamelijk zitten ze binnen de kortste keren op dood spoor als ze geen assisten tie krijgen. Tot voor kort waren ze ge wend dat ze af en toe 's morgen bij het uitslapen of 's middags tijdens de siësta werden gewekt door ie mand die nog zo eerlijk was een kaartje te kopen. Nu wethouder Aad Braijer in een commissievergade ring iedereen heeft opge roepen om te gaan treinen en daarvoor steeds naar het loket te gaan, zullen zich ongetwijfeld lange rij en wachtenden vormen. Draijer deed zijn oproep, omdat Voorschoten de lo ketten op beide stations (De Vink is voor 19/36-ste deel van de gemeente) dreigt kwijt te raken. NS en de consumentenorganisa ties gaan controleren of zich op kleine stations mi nimaal twintig klanten per uur bij de loketten melden. En dat vier uur lang. Als dat niet het geval is, worden de lokettisten per 1 juli zelf met de trein afgevoerd. Draijer: „Haal daarom geen kaartjes meer uit de auto maat, maar ga naar het lo ket." De beste manier om het dreigende onheil af te wen ■PC Wie de loketten in Voorschoten open wil houden, moet de automaten mijden. den, is dat zoveel mogelijk Voorschotenaren zo vaak mogelijk van Voorschoten Centraal naar De Vink gaan reizen en terug. De ge meente heeft nog wel er gens een subsidiepotje voor dat doel. Toen on langs bleek dat er forse overschrijdingen waren op twee verkeersprojecten werden plotseling twee provinciale bijdragen te voorschijn getoverd. Zo'n oplossing moet de ge meente nu ook kunnen be denken. Daarmee zijn Voorschoten, de armlastige NS én de lokettisten gehol pen. Cadeaus 'Ambtenaren Oegstgeest moeten cadeaus melden', kopte deze krant aan het eind van 1993: Ambtenaren van de ge meente Oegstgeest mogen niet meer zomaar een ca deau aannemen. Als zij een presentje krijgen dat meer waard is dan 75 gulden, moeten ze dat melden. Door de registratie wil Oegstgeest duidelijkheid krijgen over het aantal rela tiegeschenken dat ambte naren en bestuurders krij gen. „De registratie is niet gebaseerd op enig vermoe den van onjuiste gedragin gen benadrukt gemeen te- secretaris J. Keman. De maatregel is het gevolg van de discussie over bestuurlij ke en ambtelijke integriteit, nadat onder meer in Lei derdorp en verschillende Limburgse gemeenten frau dezaken aan het licht wa ren gekomen. Wie dit bericht terugleest, moet eerst gniffelen. Daar na vraagt hij zich hardop af of Ron den Ouden, het hoofd openbare werken van de gemeente Oegst geest, zijn (mogelijke) pre sentje van ruim een mil joen gulden al aan zijn su perieuren heeft gemeld. Immers, wie voor ruim drieënhalve ton een huis van zijn werkgever koopt, daar voor een tonnetje of vijf zes aan verspijkert en dat vervolgens binnen drie jaar voor bijna twee mil joen te koop aanbiedt, overschrijdt 'net' het 'ma gische' bedrag van 75 gul den. En heeft dus een mel dingsplicht. Den Ouden: „Beste Els, Guus, Menno, Heieen en Dirk-Jan. Ik moet jullie iets vertellen. Nee, niet zomaar iets. Ik moet jullie iets be langrijks vertellen. Mis schien, heel misschien krijg ik een miljoen gulden. We hadden toch met elkaar af gesproken dat we al onze presentjes zouden melden? Dat doe ik bij deze." „Een miljoen gulden", roe pen Els, Guus, Menno, He- leen en Dirk-Jan in koor. De verbazing klinkt in hun stem door. „Wie geeft jou nou een miljoen?" Den Ouden: „Jullie kennen haar." „Is het een zij?" Den Ouden: „Ja, ik geloof het wel." „Je gelooft van wel?" Den Ouden: „Gemeente is toch vrouwelijk?" Stichting ziet niets in verhuizing naar Gading LEIDERDORP AFKE VAN DER TOOLEN De concept-seniorennota van wethouder Kolman (WD) blijft steken in vaagheden. Het be leidsstuk geeft geen antwoord op de vraag hoever de bemoei enis van de gemeente Leider dorp met het ouderenwerk gaat. Dat vindt het bestuur van Pluspunt, dat het ouderenwerk in Leiderdorp coördineert en - deels - uitvoert. Het idee van Kolman om Pluspunt in het leegkomende pand van Gading te vestigen, vindt ook geen ge nade in de ogen van de stich ting. Voorzitter J. Pool snapt niet goed waar Pluspunt op basis van de concept-nota 'Over zorg en zelfverzekerdheid' aan toe is. „Wat wil je als overheid zelf doen, en wat wil je aan het maatschappelijk middenveld overlaten? Uit deze nota wordt mij niet duidelijk welke rol de gemeente zichzelf toedicht", zegt Pool. Hij is bezorgd over de 'tweeslachtige indruk' die de nota maakt. Tot nu toe was Pluspunt - voortgekomen uit het Gecoör dineerd Ouderenwerk - een zelfstandige stichting met een eigen beleid. Pool vindt dat dit best zo kan blijven. „We hebben er de nodige know how voor in huis. Je krijgt een subsidie, je maakt een aantal afspra ken, en je kijkt achteraf wat daarmee is ge beurd. Maar sommige passages roepen de vraag op of de ge meente precies gaat dicteren wat we moeten doen. Of dat ook echt zo is, kunnen wij er niet uit opmaken." Het bestuur van Pluspunt heeft zich eind vorige week voor het eerst over de concept nota gebogen. Kolman moet nog met Pluspunt en andere or ganisaties over het stuk praten. De voorzitter van Pluspunt is wel 'blij dat er een begin is ge maakt'. 'Onduidelijk welke rol de gemeente ichzelf toedicht' Maar, zegt hij, „de nota is kennelijk nog niet af. En dat maakt het moeilijk voor ons om commentaar te leveren." Dat brengt hem op een tweede punt van kritiek: „Het is niet duidelijk wat de be doeling is van de nota. De maatschappij verandert, de ou deren veranderen mee. Een vi sie daarop ontbreekt, er is geen beschrijving van knelpunten, kansen, mogelijkheden. Wij hadden op meer gehoopt." Het idee van wethouder Kol man om Pluspunt tijdelijk on der te brengen in het pand van Gading aan de Hoogmadese- weg - tot er een dienstencen trum in het nieuwe dorpshart wordt neergezet - valt ook niet goed bij Pool. „Gading is geen optimale locatie voor een dien stencentrum. Mensen moeten er gemakkelijk even binnen kunnen lopen. Hier moet je echt speciaal naartoe. En wat dat 'tijdelijke' betreft: er is niks langduriger dan een tijdelijke oplossing." Daar komt nog bij dat Kol man ook een jongerencentrum in het Gading-pand wil vesti gen. „Of dat de ouderen aan moedigt om ernaartoe te gaan? Dat ligt heel subtiel. Er zijn goe de voorbeelden van dergelijke combinaties, maar dan is het pand er speciaal voor gebouwd. Het is de vraag of dit wel kón in Gading." '{MÉML Unox Cup.a.Soup Douwe Egberts Calgonit powerball Pasada sherry 8x4 deodorant Super De Boer geeft de eerste vier weken van dit diverse smaken Décafé tabiets pak 66 stuks Manzanilla, Pale diverse varianten iaar wekeli|ks 500 Rocks extra gratis weg In duopok 3 58 pak 500g 739 of dubbel action dry of Medium dry roller 3 79 of deze advertentie staat een greep uit de Rocks Bij 2 duopakken Bi| 2 pakken tabiets pak 75 stuks fles 0 75L 7 45 spray 4 49 aanbiedingen van deze week Let ook op onze naar keuze 1999 Bi| 1 fles Bi| 2 deo's naar keuze volgende advertentie of kijk in de VersWijzer Bij 1 pak (5^EESH2J (4QEE3H3 jSUPER DE BOER Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 22 januari 2000 ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 13