Johannahuis naar Melkunie-terrein nahuis naar Boete na burenruzie tussen Leiderdorpers 'Kinderachtig' protest tegen verbouwing bollenschuur Parkeerkelder onder appartementen op Omzigtterrein in Zoeterwoude Regio :htig' protest tegen rig bollenschuur Antiek Beurs Loonwerker beboet vanwege afgerukte arm Stompwijker Stichting wil andere plek voor Meerburgermolen Van Eisen wil niet bemiddelen tussen bergingsbedrijf en projectontwikkelaar ZATERDAG 15 JANUARI 2000 973/573 17 Djembé trommelen in Wassenaar wassenaar Een 'meesterpercussionist' geeft morgen een de monstratie Afrikaanse trommelen in de Wassenaarse boerderij Ter Weer. Aansluitend op deze demonstratie, die om 16.00 uur begint, is er een een cursus 'djembé trommelen'. De eerste les wordt gegeven op 20 januari. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Wassenaar: tel. 070-5121919. Ook bij de boerderij zelf (Deylerweg 153) kun nen zich cursisten opgeven. Hollandse liedjes in de Alettahof voorschoten Liefhebbers van Hollandse liedjes kunnen zon dagmiddag vanaf 15.00 uur hun hart ophalen in buurthuis Alet tahof in Voorschoten. Meer informatie bij Joop Willemse: 5613679. Het adres van buurthuis Alettahof is Aletta Jacobs- plantsoen 97. warmond'judy nihof 'Kinderachtig', vindt C. van Duijn het dat M. Baks bij de gemeente Warmond bezwaar heeft gemaakt tegen de verbouwingsplannen van zijn bollenschuur op Dorpsstraat 19. Volgens Van Duijn is het bezwaarschrift puur een reactie op het feit dat Baks geen toestemming heeft gekre gen om een villa te bouwen op het naastgelegen Dorpsstraat 17. Tegen het bouwplan voor deze 'buur'villa had Van Duijn enige tijd geleden be zwaar ingediend omdat het pand hem veel te ko lossaal is. Ook de gemeente ziet de villa 'om pla nologische redenen' niet zitten. Het verbaast Baks dat de gemeente niet wil meewerken. ,,De belangen van de heer Van Duijn worden op geen enkele wijze geschaad door de bouw van de vil la", schreef Baks eind vorig jaar aan de gemeen te. Het verbaast Baks ook dat Van Duijn van de gemeente ondertussen wel toestemming krijgt voor het ombouwen van de bollenschuur - een bedrijfspand - tot woningen. Dat is meten met twee maten, vindt Baks, die sinds enige tijd eige naar is van het voormalige postkantoor op Dorpsstraat 73. Toen hij het postkantoor enige jaren geleden kocht, vond de gemeente het 'niet wenselijk' dat er woningen in zouden komen, al dus Baks in zijn bezwaarschrift. „De gemeen wilde immers bedrijfsactiviteiten in de Dorp straat stimuleren. Kennelijk wordt daar met bi trekking tot Dorpsstraat 19 anders over gedach Verandering van een bedrijfs- naar een woonbi stemming blijkt op geen enkel verzet te stuitei Daar heb ik grote moeite mee", aldus Baks in zij bezwaarschrift, waarop hij geen mondelinge toi lichting wil geven. Hij wil eerst de zitting van c commissie beroep- en bezwaarschriften van 1 januari afwachten, waarin zijn protest wordt bi handeld. „Het zou niet netjes zijn naar de parti en om nu al een toelichting te geven", laat Bal weten. De gemeente vindt de bezwaren van Baks t< gen de plannen met de bollenschuur niet terech De verbouwing van de bollenschuur tot wonii gen past volgens Warmond juist goed in c 'ruimtelijke ontwikkelingsmogelijkheden' van c kop van de Dorpsstraat. Verder wil de gemeen graag meewerken aan het bouwplan van Va Duijn omdat de 'cultureel waardevolle' bollet schuur dan in elk geval behouden blijft. Oc Baks' bezwaar tegen de komst van garages in c bollenschuur wuift de gemeente weg. Volgens c Oegstgeestenaar tasten de garages het histor sche karakter van het pand aan. De gemeen vindt ze wel bij het pand passen. zoeterwoude jan preenen Toekomstige bewoners en be zoekers van twintig apparte menten op het zogeheten Omtzigtterrein aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude moe ten ondergronds parkeren. Architect J. Bosman heeft een garage ontworpen, waarin plaats is voor 36 auto's. De politieke partijen kunnen zich vinden in dit plan en de ge meente verwacht geen be zwaren. M. Niersman, directeur van het gelijknamige bouwbedrijf in Voorschoten hoopt dan ook nog vóór de zomer met de bouw te kunnen beginnen. „Maar dat zal wel te optimis tisch zijn. Het is realistischer om uit te gaan van septem ber. Het hangt er vanaf hoe snel de provincie is met het afgeven van een verklaring van geen bezwaar." Daarmee komt een einde aan jarenlange discussies. Aanvankelijk zouden er op het braakliggende terrein te genover de Oranjelaan acht huizen komen van ten minste vier ton per stuk. Raadsleden drongen er echter op aan om de grond zo optimaal moge lijk te benutten, omdat er in Zoeterwoude een groot ge brek aan woningen is. Daar om is uiteindelijk gekozen voor twintig luxe apparte menten van drie a vier ton, die vooral zijn bedoeld voor ouderen. Omwonenden en Leider dorpers die aan de andere kant van de Oude Rijn wonen, protesteerden tegen die plan nen, omdat zij van mening waren dat het complex met drie etages met daarop pent houses te hoog werd. Boven dien waren zij bang voor par keeroverlast. Aan beide be zwaren is nu met de komst van een parkeergarage en het verlagen van het complex te gemoetgekomen. Het middel ste gedeelte wordt driehoog, het linker en rechter deel tweehoog. In alle gevallen zonder penthouses. Wethouder Stuijt (uimtelij- ke ordening/olkshuisvesting) verwacht dan ook niet dat zich nog bezwaarmakers te gen de wijziging van het be stemmingsplan zullen mel den: „In Leiderdorp moet men nu tevreden zijn. Daar was men vooral bang dat mensen met hun koplampen in de huiskamer zouden schijnen. Degenen die vlak bij het Omtzigtterrein wonen, zijn ook tevreden." CDA, Progressief Zoeter woude en WD zijn blij dat een 'lange voorgeschiedenis' nu wordt afgesloten en dat het goed is dat 'al het blik on der de grond verdwijnt': „Het zou slecht zijn als je al die au to's langs de Rijn zou krij gen." Woonzorgcomplex en appartementen aan Menkenlaan jn het dat M. bezwaar heeft innen van zijn Volgens Van een reactie op ïg heeft gekre- t naastgelegen ilan voor deze jd geleden be- ïem veel te ko- villa 'om pla- Het verbaast ïewerken. „De orden op geen uw van de vil- in de gemeen- Duijn van de emming krijgt nschuur - een is meten met enige tijd eige- jstkantoor op ^kantoor enige eente het 'niet ien komen, al dus Baks in zijn bezwaarschrift. „De gemeente wilde immers bedrijfsactiviteiten in de Dorps straat stimuleren. Kennelijk wordt daar met be trekking tot Dorpsstraat 19 anders over gedacht. Verandering van een bedrijfs- naar een woonbe stemming blijkt op geen enkel verzet te stuiten. Daar heb ik grote moeite mee", aldus Baks in zijn bezwaarschrift, waarop hij geen mondelinge toe lichting wil geven. Hij wil eerst de zitting van de commissie beroep- en bezwaarschriften van 19 januari afwachten, waarin zijn protest wordt be handeld. „Het zou niet netjes zijn naar de partij en om nu al een toelichting te geven", laat Baks weten. De gemeente vindt de bezwaren van Baks te gen de plannen met de bollenschuur niet terecht. De verbouwing van de bollenschuur tot wonin gen past volgens Warmond juist goed in de 'ruimtelijke ontwikkelingsmogelijkheden' van de kop van de Dorpsstraat. Verder wil de gemeente graag meewerken aan het bouwplan van Van Duijn omdat de 'cultureel waardevolle' bollen schuur dan in elk geval behouden blijft. Ook Baks' bezwaar tegen de komst van garages in de bollenschuur wuift de gemeente weg. Volgens de Oegstgeestenaar tasten de garages het histori sche karakter van het pand aan. De gemeente vindt ze wel bij het pand passen. appartementen aan Menkenlaan den haag/leiderdorp persbureau cerberus Een burenruzie in Leiderdorp leidde gisteren bij de politie rechter in Den Haag niet tot veroordeling op waar officier van justitie A. Kramer op had gehoopt. „Ik kan u niet vrijspre ken wegens psychische over macht, maar ik geloof wel dat u uzelf niet meer was," zei poli tierechter C. Hensen tegen de 32-jarige Leiderdorper die zijn buurman met een stuk hout had geslagen. De man kreeg een boete van vijfhonderd gulden plus een week voorwaardelijke celstraf. Er was een maand onvoorwaar delijke gevangenisstraf tegen hem geëist. Zijn vrouw, die we gens hetzelfde incident van 13 februari '98 terecht stond, werd vrijgesproken. Tegen haar was een boete van 750 gulden plus twee weken voorwaardelijk ge- eist. Volgens de rechter bleek uit het strafdossier dat het Turkse stel continu problemen had met hun onderbuurman die vond dat ze niets in Nederland te zoeken hadden. De constan- den haag/stompwuk persbureau cerberus Loonwerkersbedrijf Van Swie- ten uit Leidschendam moet toch een boete betalen voor na latigheid die heeft geleid tot een afgerukte arm bij Stompwijker Van Santen. De werknemer van Van Swie ten verloor een arm bij werk zaamheden aan de Neherkade in Den Haag, omdat een ma chine niet goed afgedekt was. Zijn arm raakte bekneld in een draaiende as. De arbeidsinspectie na het ongeval constateerde dat Van Swieten geen goede risisco- analyse had gemaakt van haar machines. Dit is een econo misch delict, en daarom kreeg Van Swieten een boete van drieduizend gulden van Justitie. Bedrijfsleider A van Swieten vond de boete onrechtvaardig, omdat zijn bedrijf zich al zoveel inspanningen getroost om Van Santen ondanks zijn handicap in dienst te houden. Hij liet het Naam: Charlotte van Duijn Leeftijd: 55 Burgerlijke staat: getrouwd, twee kinderen Beroep: bode/conciërge in gemeentehuis in Warmond Woonplaats: Warmond mond? Dat zie ik niet gebeuren. Ik zeg wel eens: ze moeten me eruit dragen. Ik vind het hier heerlijk. Je hebt de plassen, je zit dicht bij het strand en de kinderen wonen hier. Waar mogen we u 's nachts voor wakker maken? Voor een kop erwtensoep of een slaatje. Bent u ooit wel eens chagrijnig? Geen dag. Nooit. Ik ben wel eens stil. Ik ben een paar jaar geleden een beetje overspan nen geweest. Dat had te maken met allerlei veranderingen op het gemeentehuis. Ik kreeg tel kens een andere baas. Maar ook toen was ik niet chagrijnig. Wel verdrietig. Waaraan bent ti verslingerd? Aan bloemen. Ik koop ontzet tend veel bloemen. Mijn huis staat altijd vol. Wat is uw favoriete plek in War mond? Mijn huis. Dat heb je als je veel te uitingen van discriminatie praatten het incident met het stuk hout niet goed, maar maakte het volgens de rechter wel een stuk begrijpelijker. Op 13 februari troffen de bu ren elkaar aan de voet van hun gezamenlijke flat. De Turkse man sprak zijn buurman aan dat op een incident van een week eerder. Daarbij zou de buurman de Turkse vrouw de deur letterlijk in het gezicht hebben dichtgegooid waarbij de vrouw zich bezeerde. Daar over ontstond tussen de man nen een woordenwisseling waarbij de verdachte werd vast gegrepen. „Alles kwam toen bij mij bo ven," verklaarde de man daar gisteren over. Hij pakte het stuk hout van een vuilcontainer en sloeg er zijn buurman mee. Zijn vrouw mengde zich in de strijd, maar de rechter geloofde haar gisteren dat ze dat alleen deed om de vechtende mannen uit elkaar te halen. Ten tijde van de ruzie was het Turkse stel van wege de burenruzie al op zoek naar een nieuwe woning. Vlak daarna zijn ze verhuisd. daarom aankomen op een rechtszaak. De rechter vond de boete gis teren echter ook gerechtvaar digd en veroordeelde het be drijf tot betaling van de driedui zend gulden. De bedrijfsleider wond zich tijdens de zitting op over de verklaringen van twee gemeentewerkers uit Den Haag in het strafdossier. De mannen verklaarden dat Stompwijker Van Santen een week voor het ongeval ook al een keer in de machine beklemd was geraakt. Toen zou hij alleen met de schrik vrijgekomen zijn. Van Swieten deed de verkla ringen vrijdag af als grote leu gen. De rechter zei echter dat de getuigenissen van de ge meentewerkers geen invloed hadden gehad op de hoogte van de boete. Als was bewezen dat de Stompwijker inderdaad een week eerder ook al proble men had met de machine van zijn baas, was de geldstraf veel hoger uitgevallen dan driedui zend gulden. werkt, dan ben je blij als je een keer thuis bent. Dan ga ik aan het rommelen en ga ik alles in huis anders neerzetten. Heer lijk! Wat zou u doen meteen mil joen? Ik zou een reis maken naar Amerika. Ik heb familie wonen in Seattle, aan de kust. Het is daar zo mooi. Die natuur! Van dat miljoen zou ik mijn kinde ren trouwens ook heel wat ge-' ven. Wat is uw slechtste eigenschap? Ik ben onrustig, kan niet stil zit ten. Mijn man zegt wel eens: ga nou eens lekker een boek zitten lezen! Maar daar heb ik geen geduld voor. Een hele avond te levisie kijken kan ik ook niet. Ik Op het terrein van Campi- na Melkunie in Wassenaar komen een verzorgings huis, tachtig aanleunwo ningen en een aantal ap partementen. Het Johan nahuis verhuist daarvoor van de Schouwweg naar het oude fabrieksterrein aan de Menkenlaan. De gemeente is in principe ak koord met de nieuwbouw. wassenaar erna straatsma De Van Ommeren de Voogt Stichtingen, die eigenaar zijn van het Johannahuis, zijn be reid om een substantieel deel van het voormalige fabriekster rein te kopen voor de door hen gewenste nieuwbouw. Campi- na Melkunie sloot eind vorig jaar zijn deuren, vanwege een noodzakelijke inkrimping van het bedrijf. Het nieuwe Johan nahuis krijgt vijftig bedden. De geplande appartementen worden gebouwd op een deel van het terrein dat Campina Melkunie zelf behoudt. Hoeveel appartementen er op dit stukje grond komen, kan Melkunie woordvoerder J. Akkerman niet zeggen. „Wij behouden een deel van het terrein, maar be steden de bouw van apparte menten uit aan een projectont wikkelaar." De verhuizing van het Johan nahuis gebeurt op verzoek van de gemeenteraad, die hierin een goed alternatief ziet voor de oorspronkelijke uitbreidings plannen van het verzorgings huis. Die stuittten op veel be zwaren. De uitbreiding zou het uiterlijk van het monumentale pand aan de Schouwweg te veel aantasten en ook de omgeving kijk wel elke dag naar het nieuws en naar 'The bold'. Ik ben altijd in de weer. Heb ook mijn moeder van 96 nog. Daar hol ik ook achteraan. Wat moet er beslist in Warmond komen? Meer winkels. Een grote super markt lijkt me ook ideaal. Je kunt hier geen schroefje krij gen, geen cd'tje, geen onder broek. Laatst was er een stop doorgeslagen. Nergens stoppen te krijgen! Het is een ramp. Ver se producten zoals vlees en brood haalt mijn man altijd hier. Voor de andere bood schappen gaan we naar Oegst- geest of naar Sasssenheim. Wat is uw droomwens? Ik zou best oma wilen worden. er niet mooier op maken, aldus veel Wassenaarders. Aanvankelijk hadden zowel Campina Melkunie als het be stuur van het Johannahuis twij fels over nieuwbouw aan de Menkenlaan. Wethouder Vriesendorp (ruimtelijke orde ning): „Het bestuur van het Jo- Leuk hoor, kinderen. Op het ge meentehuis zijn er nu drie zwanger. Ik heb al gezegd: ik denk dat ik maar een crèche ga beginnen.... Welke tijd zou u graag over wil len doen? De eerste tien jaar dat ik op het gemeentehuis werkte. Een hele gezellige tijd. Iedereen op het gemeentehuis had met elkaar te maken. En er was ook niet zo veel verloop onder de ambtena ren. Tegenwoordig blijven ambtenaren maar een jaar of twee. Het is allemaal carrière, carrière. Maar het kan niet an ders, dat weet ik ook wel. De tijd is anders. tekst'judy nihof foto hielco kuipers hannahuis was al een jaar of vier met de uitbreidingsplan nen aan de Schouwweg bezig. Dus de knop moest wel even om. En Campina Melkunie had in eerste instantie ook niet aan nieuwbouw van een verzor gingshuis op het fabrieksterrein gedacht. Ze hadden allebei ook oegstgeest peter blok Wethouder Van Eisen (Progres sief Oegstgeest) van ruimtelijke ordening is vooralsnog niet van plan te bemiddelen in het con flict over de verhuizing van het Oegstgeestse bergingsbedrijf Van den Ameele van de Rhijn- geesterstraatweg naar een an dere locatie in Oegstgeest. De wethouder meent dat het be drijf eerst met projectontwikke laar Macobouw BV om de tafel moet gaan zitten, voordat de gemeente in beeld komt. Macobouw wil op de Van den Ameele-Iocatie een apparte menten- en kantorencomplex bouwen, maar het bergingsbe drijf weigert te vertrekken. „Wij hebben wel een poging tot een soort verzoeningsgesprek on dernomen, maar dat is op niets uitgelopen", aldus Van Eisen. hun twijfels over de haalbaar heid van ons plan. We hebben er best wel wat energie in moe ten stoppen om hen voor dit plan te winnen, maar het is ge lukt." Wat er met het huidige Jo hannahuis gaat gebeuren is nog onbekend. Vriesendorp ver- Daarmee is voor ons de kous af. Wij willen als gemeente bui ten dit conflict blijven." Wel wil de wethouder met zijn ambtenaren actief blijven zoeken naar een alternatieve lo catie voor het Oegstgeestse ber gingsbedrijf. „Maar meer kun nen en willen we niet doen. Wij zijn op dit moment even de af wachtende partij. Zolang Van den Ameele en Macobouw er samen niet uitkomen, valt er voor ons niet zoveel te doen." Dat het bergingsbedrijf en Macobouw in een impasse zit ten, vindt Van Eisen maar niks. „De locatie Van den Ameele is stedenbouwkundig een absolu te rotte kies in een verder mooie omgeving die, als het enigszins kan zo snel mogelijk verwijderd moet worden. Er is ons dan ook alles aan gelegen om op die plek een spraakma kend en beeldbepalend appar- wacht dat de Van Ommeren de Voogt Stichtingen er een andere 'zorgbestemming' voor zoeken. Van de Van Ommeren de Voogt Stichtingen was gisteren nie mand bereikbaar voor com mentaar. De nieuwbouwplannen ver keren nog in een pril stadium, tementen- en kantorencomplex dat goed in de omgeving past neer te zetten. Op het terrein van Van den Ameele moet zo snel mogelijk iets moois ge bouwd worden dat bovendien het visitekaartje van Oegstgeest wordt." Van den Ameele wil op dit moment van geen wijken we ten, omdat voor het bergings bedrijf geen geschikte alterna tieve locatie is gevonden. Een plek aan de Rijnsburgerweg ziet Van den Ameele niet zitten om dat dat midden tussen de woonhuizen staat. „Daar zijn we de buurt alleen maar tot last." Een verhuizing naar Rijn front, het enige overgebleven alternatief, vindt het bedrijf eveneens niks. „Dat is een meerjarenplan, als het ooit al wordt gerealiseerd." volgens de gemeente. De drie betrokken partners hebben de ze week alleen een principe-ak koord bereikt. De Wassenaarse politiek buigt zich 20 januari over het voornemen. Daarna moeten de bouwplannen nog goedkeuring krijgen van de ge meenteraad. G. Kromhout van Macobouw denkt desondanks dat alles ge woon op z'n pootjes terecht komt en dat hij binnen afzien bare tijd kan beginnen met bouwen. Grote congrescentrum "Leeuwenhorst" INoordwijkerhout 55 geselecteerde antiquairs vrij. 14 jan. 17-21 u. zat. 15 jan. ll-ISu. zon. 16 jan. 11-18 u. Org.: Luiten Keijmerink zoeterwoude De Rijnlandse Molenstichting wil de Meerburgermolen in Zoeterwoude ver plaatsen. Volgens de organisatie wordt de molen steeds meer 'een vreemde eend in de bijt'. „De huidige situatie is eigenlijk al beneden de maat. Dat is niet uw of onze schuld, maar het gevolg van maatregelen van jaren geleden. De komende jaren zal de druk alleen nog maar groter worden. Met minder ruimte, minder wind en min der zicht staat de molen op de verkeerde plaats", merkt stichtingsvoorzitter L. Dijk man op in een brief aan het college. De stichting komt binnenkort met een voor stel voor een nieuwe locatie. B en W willen graag meewerken aan de plannen. Wethouder Stuijt: „We moeten oppassen dat het geen Madurodammolen wordt, die helemaal ingebouwd is. Het is duidelijk geen goede plek tussen de A4, het industrieterrein Grote Polder en de spoorlijn." De stichting wijst erop dat de situatie al leen nog maar zal verslechteren als de A4 wordt verbreed en Zoeterwoude de voet balvelden van Meerburg in de richting van de molen zal opschuiven. De gemeente wil op de huidige terreinen huizen bou wen. De opbrengst wordt gestoken in het ondertunnelen van de nog te verbreden A4. „Verplaatsing van de molen biedt u de mogelijkheid anders met het huidige mo- lengebied om te gaan. Voor u is dat een prettige bijkomstigheid."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17