Sicco Janmaat: 'Niemand maakt me gek' EK staat Waterschapsronde in de weg Sport Alleen Krajicek is zeker van Rotterdam hen verslaat Katwijk isse ert verder Ouaali r zaterdag Finale WK clubteams Braziliaans onderonsje IAC 12 JANUARI 2000 in Straathof pakt WB-plaats L. Leidenaar Jeroen Straathof heeft in ijsstadion Thi- prënveen een startbewijs (1000 meter) voor de wereld- wilstrijden schaatsen in Butte veroverd. Straathof toonde [ren tijdens een skate-off van vijf rijders de snelste op teter: 1.14,45. Arnoud Coenen werd tweede (1.14,85), hij eerste reserve is voor de WB-wedstrijden in Butte. Ijiaal hekelt 'moordzuchtige' FIFA R it* Louis van Gaal heeft fel uitgehaald naar de wereld- f erpnd FIFA. Volgens de coach van Barcelona pleegt de pn ielende organisatie met het huidige WK voor clubteams een moordaanslag op het voetbal. „Spanje en Enge- ook andere landen, hebben hun eigen liga's onder- toeten maken aan het nieuwe evenement. Op die ma de FIFA het voetbal kapot", aldus Van Gaal. :a huurt Weah van AC Milan Chelsea heeft aanvaller George Weah tot het einde van n tn van AC Milan gehuurd. De Liberiaan, in 1995 we- aour taller van het jaar, was in Milaan niet meer zeker van plaats. 5 w kerhout Rob Bianchi is komend seizoen de nieuwe oer(£n eersteklasser WSB. De 52-jarige Bianchi, oud-speler nu 1 msterdam, is momenteel oefenmeester bij AFC ook ™^teklasser. De Amsterdammer stond eerder aan het roer a n maar is vooral bekend als voormalig coach van het 'e^ ds hockeyteam en de hockeyclubs Kampong, Laren en it 11 p o, 'agl vereniging Leithen is jaar in de promotie- de Leidse Schaak- ij da is 0 assend goed begon- f en won met 4,5-3,5 t dg mdidaat Katwijk en renl tev^8 °P een tweede oploper AAS II won overtuigend met an hekkensluiter III, maar heeft tot minder zwaar pro- fgewerkt. ïeeft nog drie lood- strijden voor de boeg tgeest II, Voorscho- atwijk. Voorschoten iet een 4,5-3,5 over- i het Leidsch Schaak- ap VI naar de top van >t en heeft ook titel- 20 van Houwelingen Vreugdenhil remise kwam Leithen tegen Jip voorsprong door tuigende zege van Duijn. Marcel Terluin 'en de jeugdige Kat- aller Jeffrey van Vliet 2ment uit zijn materi- Arnold Janssen ver- rtuigend Leithenaar kemper, maar toen iberg tegen Iskander een toreneindspel in v lde, kreeg Leithen meer. Jerry Bey (ju- ïuwjht de matchzege bin- lale :hi nieuwe coach WSB rotterdam martun van beeten Nederlandse tennistoernooien als opleidingsinstituut voor ta lent. Zo zou bondscoach Mi- chiel Schapers het graag zien. Maar het ATP-toemooi in Rot terdam lijkt te groot geworden voor die functie. Slechts één landgenoot, nummer 10 van de wereld Richard Krajicek, wordt rechtstreeks toegelaten tot de 28ste editie die op 14 februari begint. Dit betekent dat Sjeng Schal ken en Jan Siemerink (winnaar in 1998), normaal gesproken vaste waarden in sportpaleis Ahoy\ een beroep moeten doen op een wildcard. Dan is er nog één 'vrijkaartje' over en het is verre van zeker dat Wim Buitendijk dat besteedt aan bij voorbeeld Peter Wessels. De toernooi-directeur zit in een luxe-situatie met maar liefst vijf tennissers uit de top tien in zijn toernooi. De win naar van vorig jaar Yevgeny Ka felnikov verdedigt zijn titel. Ook Thomas Enqvist (4), Nico las Kiefer (6), Nicolas Lapentti (8) en Krajicek dus zijn van de partij. Met de laatste kwam Buiten dijk vier weken terug pas rond. Maar, benadrukte hij, dat had niets te maken met de strubbe lingen van vorig jaar. Toen riep Buitendijk dat Krajicek niet het achterste van de tong had laten zien in zijn verloren partij te gen Cedric Pioline. Terwijl toch zoveel startgeld was betaald. „Die hele kwestie is niet uitge praat", vertelde Buitendijk op de traditionele persconferentie, „Er viel niets uit te praten. Ik heb mijn mening gegeven en dat moet gewoon kunnen. Toch was Richard dit jaar bijna niet gekomen. Er was een mis verstand met zijn management in de Verenigde Staten, waar door we eigenlijk al afscheid van elkaar hadden genomen. Door tussenkomst van zijn Ne derlandse manager Kees van Veen is alles toch nog in orde gekomen." In Rotterdam komt overigens een nieuwe baan te liggen, om dat de oude ondergrond, die razendsnel was, vorig jaar op de korrel werd genomen door de tennissers. Nu krijgt Ahoy' dezelfde baansoort als het toer nooi van Stuttgart en Han nover, waar vorig jaar het WK werd gehouden. Die baan kan naar wens sneller of langzamer worden gemaakt. Het ATP-toemooi van Rot terdam, met ruim 1,7 miljoen gulden aan prijzengeld, heeft in Kafelnikov (Australian Open) een Grand Slam-winnaar ge contracteerd. Andrei Medvedev (Roland Garros) en Thomas Enqvist (Australian Open) stpnden vorig jaar in de finale. De winnaars van Wimbledon (Pete Sampras) en Roland Gar ros en de US Open (Andre Agassi) zijn niet van de partij. „Het blijft mijn wens om Agas si te contracteren", zei Buiten dijk. „Maar door Davis Cup verplichtingen komt ons toer nooi op een verkeerd moment. Dat geldt ook voor de Austra liërs." In de breedte is het Rotter damse evenement echter ijzer- sterk. Maar liefst dertien ten nissers uit de top-25 doen mee. De finalist van vorig jaar Tim Henman bijvoorbeeld en Ce dric Pioline, de kwelgeest van Krajicek. Buitendijk meldde zelfs dat hij de huidige num mer één van de wereld wist te strikken. Flauw, maar wel waar, want na één week voert de Fransman Fabrice Santoro, die het toernooi van Doha won, de nieuw ingevoerde ranglijst aan. Daniël Vacek is als de nummer 43 van de wereld de laatste die rechtstreeks is toegelaten. Schalken valt als nummer 44 net buiten de boot en andere Nederlanders staan nog veel la ger op de wereldranglijst. Die mogen dus proberen zich via een ongetwijfeld ijzersterk kwalificatietoernooi te plaat- EK-debutant is voor de duvel niet bang nen door goed gebruik te ma ken van een vrijpion in zijn par tij tegen Theo Goudriaan. Na deze zege is het optimisme groot bij Leithen, dat nog nooit in zijn 64-jarige bestaan pro motie naar de landelijke KNSB- -competitie afdwong. Rode-lantaarndrager Oegst- geest III ging kansloos onderuit tegen de lijstaanvoerder AAS II. Voorschoten II keek, tegen LSG VI, lange tijd tegen minde re stellingen aan. Rond de tijd- controle viel bij sommige Voor schotenaren het kwartje en vie len er vele schaaktrucs te aan schouwen. In de Grünfeld-In- diër van Charles van der Ven ging LSG'er Eric van der Marei onderuit. Een pionoffer van Van der Ven leverde stukwinst op. Aan het eerste bord had Ada van der Giessen haar sur plus aan materiaal tegen Rick Derksen omgezet in partijwinst. Christ-Jan Manniën wist aan het tweede bord de gevaarlijke vrijpion op e7 van Gert Both te neutraliseren en Vincent Schenkelaars ontfutselde Voor schotenaar Ruurd de Boer een stuk en de partij. De tweede tijdfase deed LSG uiteindelijk de das om. LSG'er Cees Beek huis liet zich door de Georgy Gorodine op een geniepige wij ze flessen, waarna Wout Oost hout opponent Peter van der Heijden (drie pluspionnen) een ruimhartige remise gunde. hamar johann mast SPORTCOMPLEX DE KROM SATERDAG 15 JANUARI 2000 'KATWIJK 1 - FEYENOORD 1 (betaald) Aanvang 14.30 uur Hoornespleiri De Dreef Cleyn Duinplein Katwijk a/d Rijn Princestraat im Lingerie ~§uijn "jort Pr. Glasbergenlaan 16 Adv. aangeboden door BMW v/d Plas Katwijk Een beginnersfout zoals hij die een jaar geleden bij het Nederlands kampioenschap maakte, zal Sicco Janmaat anno 2000 niet meer maken. Als hij weer tegen een top per als Ids Postma moet schaatsen op de 1500 meter en halverwege de rit op gelijke hoogte ligt, zal hij niet meer van schrik vallen. De uit Abcoude afkomstige kernploeg debutant (21) maakt dit weekeinde in het Noorse Hamar zijn debuut bij het Europees kampioenschap allround. Hij is voor de duvel niet bang. „Het is bijna onvoorstel baar dat ik hier sta, maar als ik normaal schaats gebeu ren er echt geen rare dingen." Hij is wel een lefgozertje, maar zijn branie is van een ge zonde soort. Janmaat heeft ze ker respect voor zijn oudere te genstanders, maar huizenhoog tegen de Ritsma's en Postma's opkijken, dat vertikt hij. „Wij zijn de volgende generatie, wij moeten doorgroeien en het zaakje overnemen. Ieder jaar komen we dichterbij, dat weten die oudere jongens ook. Wij moeten zorgen dat we bij de Olympische Spelen op hetzelf de niveau zitten of er zelfs bo venuit steken." Met 'wij' doelt Janmaat op Jochum Uytdehaage (23), die reserve is bij het EK, en ook op Ralf van der Rijst (21) uit de kernploeg van Henk Gemser. De KNSB laat de jonge garde, aangevuld met Jelmer Beulen- kamp en Carl Verheijen, in de luwte van de huidige schaats- top tot volle wasdom komen. Zelf sloeg Janmaat alle junio renselecties van de KNSB over. Hij kwam dit seizoen recht streeks vanuit het gewest Noord-Holland/Utrecht in de kernploeg. Hebben de 'scouts' hem over het hoofd gezien? Nee, zegt hij. „Ik ben een laat bloeier. Bij de C-junioren schaatste ik altijd rond de zesde plaats en in de B-junioren zat er ook een minder seizoen tussen. Ik zat vaak met mijn gezond heid te klooien en heb ook Pfeiffer gehad." De enige die het in die tijd in Janmaat zag zitten was oud schaatser Eddie Verheijen, de vader van Carl en trainer van het gewest. „Ik mocht een keer met Eddie op trainingskamp en het klikte meteen. Hij heeft een complete schaatser van me ge maakt. De dingen die hij aan gaf, pikte ik snel op. Ik denk dat hij daaraan kon zien dat ik ta lent had." Het succes kwam niet van- Een individualist op de trai ning, een gezelligheidsmens daarbuiten. Volgens ploegge noot en vriend Jochum Uytde haage is Sicco Janmaat iemand die zich niets aantrekt van an deren. Hij stelt zich een doel en gaat daar voor. Die conclusie is geen verkeerde, bevestigt Jan maat. „Niemand maakt mij gek. Ik trek mijn eigen plan. Schaat sen doe ik puur voor mezelf. Ik train het liefst voor mezelf, om zo min mogelijk last van ande ren te hebben", aldus de pupil van coach Gerard Kemkers. Sicco Janmaat zit er niet mee dat hij een achternaam heeft, die in dit land nogal dubieus klinkt. Hans Janmaat van de Centrum Democraten is echter geen familie, verzekert Sicco, en diens opvattingen deelt hij evenmin. „In Amsterdam zat ik in een gemengde klas. Ze maakten grapjes over mijn naam. 'Ik stem op jou', zei een Surinaams meisje. Ach, ik vind het een mooie naam. Ik ga hem niet veranderen omdat iemand met dezelfde naam toevallig ra re dingen zegt. Laat hij zijn naam maar veranderen." De schaatser Janmaat, die het EK tot dusverre alleen van de televisie kende, draagt in Ha- mar een verantwoordelijkheid, die talloze rijders voor hem niet aankonden. Hij moet bij de beste veertien in het klasse ment eindigen om de derde startplaats van Nederland bij het WK, over drie weken in Mil waukee, te waarborgen. Hij voelt geen druk. „Op het EK zal een wereld voor me open gaan. Het toernooi valt en staat met de 500 meter, mijn zwakste af stand. Als ik daar goed door heen kom, dan kachel ik de 5000 meter ook wel af. Dat is mijn afstand." Sicco Janmaat: „Als ik weer eens zesde werd, lachten mijn vrienden me uit. Dan vonden ze dat ik moest stoppen en met hen moest gaan stappen." foto gpd zelf. „Als ik weer eens zesde werd, lachten mijn vrienden me uit. Dan vonden ze dat ik moest stoppen en met hen moest gaan stappen. Nu vinden ze het natuurlijk prachtig dat ik ben doorgegaan. Ik houd nog steeds van stappen en ik vind het ook belangrijk om naast het schaat sen een sociaal leven te heb ben, maar ik doe het alleen in het voorjaar. Dan ga ik twee maanden helemaal 'los'. Maar uiteindelijk gaat er niks boven de dingen die je tijdens trai ningskampen meemaakt. Dan weet je weer wat je echt wilt." Toen vorig seizoen bleek dat hij de top zou kunnen halen, stelde Janmaat zijn planning bij. Hij staakte tijdelijk zijn stu die aan de Pedagogische Aca demie voor Basis Onderwijs (Pabo). Maar mede op aanra den van zijn ouders haalde hij eerst nog wel z'n propedeuse. Niet dat hij zo'n ijverige stu dent was, geeft hij toe. „Op de middelbare school dacht ik al: laat ik maar zo hard mogelijk schaatsen, dan hoef ik nooit meer naar school. Ik ben wel een beetje een luie flikker, maar uiteindelijk wil ik wel een goede opleiding afmaken. Of ik het onderwijs in wil, weet ik niet. Met mijn propedeuse kan ik straks alle kanten op. Misschien ga ik in een gekke bui wel naar de universiteit." „Het is wel een omschake ling, nu ik in de kernploeg zit. Vorig jaar sliep ik tot een uurtje of negen uit. Nu is het mijn werk en zit ik om acht uur al aan het ontbijt. Dat is wel even wat anders. Maar als ik train, ben ik niet lui. Ik hoef ook geen leerjaar met aangepaste sche ma's. Ik wil er meteen vol te genaan." Janmaat legde in de zomer een aanbieding van het com merciële Sanexteam naast zich neer. Het zag er weliswaar alle maal prachtig uit en de profes sionele aanpak sprak hem aan, maar hij was bang dat het leef tijdsverschil met Rintje Ritsma - en Martin Hersman nadelig zou werken. „Ik had bijna voor die ploeg gekozen, ook omdat het bij de bond heel lang duurde. Sanex had veel voor me over, maar bij de bond zitten meer jongens van mijn niveau. Ik wil de beslist bij Gerard Kemkers, omdat Henk Gemser volgend jaar stopt. De stap om commer cieel te gaan, kwam te vroeg. Dat kan ik altijd nog doen." Het team van Wehkamp be naderde hem ook, maar dat was een lachertje, aldus Jan maat. „Die hadden helemaal niks voor elkaar. Ik moest zelf mijn trainer meenemen." Nu treedt zijn vader, die zelf in 1985 en 1986 de Elfsteden tocht schaatste, op als kleine sponsor. Sicco Janmaat rijdt rond in de meest opzichtige au to van het schaatspeloton. „Mijn vader heeft een slaapka mer speciaalzaak en in de zo- mer breng ik wel eens een ma trasje bij de mensen thuis. Dat doe ik in mijn 'pausmobiel'. Ie dereen lacht me er om uit, maar mijn racefiets past er per fect in. Je moet er alleen niet mee naar Inzeil rijden. Toen ik voor de bond koos, zei mijn va der: 'die sponsorplek op de lin kerborst is voor mij', maar dat zou natuurlijk gekkenwerk zijn. Met die auto krijgt hij al genoeg publiciteit." ïeeft de volgende ron- r r/ Amstel beker bereikt. V V )ark Ter Specke won ighoofdklasser gister- ei Westlandia: 3-1. e had een overwicht, :g hulp van Westlan- Van Marwijk. Die uit de vijfde minuut al de daifen doel: 1-0. Diezelfde e o rijk bracht de zondag- ït (Sser een kwartier later betjnet een doeltreffende In de tweede helft 2 d: errel Linger (76ste mi- ie-J Remco van Bemmel ;eleiuut voor tijd) het ver- doelpunten uit. Kee en Haico Herberts )e Ji n gele kaart. >er$ eterl rio de janeiro* rtr De Braziliaanse ploeg Vasco da Gama heeft zich gisteravond geplaatst voor de finale van het WK voor clubteams. De club won voor 40.000 toeschouwers met 2-1 van Necaxa uit Mexico. Vasco da Gama speelt vrijdag in Rio tegen het eveneens Brazili aanse Corinthians. Zowel Vasco da Gama als Ne caxa speelde een goede wed strijd. Beide ploegen wisten tal loze kansen te creëren. Vasco behaalde de maximale negen punten in drie wedstrijden. Het had genoeg aan een gelijkspel, maar werd in de vijfde minuut op achterstand gezet door Alex Aguinaga. Nog geen tien minu ten later wist verdediger Odvan met een kopbal uit een corner Vasco aan de gelijkmaker te helpen. Het was Romario die in de 69ste minuut de wedstrijd be sliste. De voormalige Brazili aanse international miste in de eerste helft van de wedstrijd twee uitstekende kansen. In to taal maakte hij tijdens het WK tot nu toe drie doelpunten. SCOREBORD André Hilgersom is zwaar teleurgesteld over het afblazen van de Waterschapsronde. „Dat is nauwelijks onder woorden te brengen." archieffoto taco van der eb 1 Üi, de trainer van het ïdagelftal van FC Lis- de overstap naar de rmef hoofdklasser pm aa^ het komende sei- nieuwe assistent van oeiaP- Hij neemt de plek nds 111 helman jr- die aan van deze voetbaljaar- tekt. Ouaali gaat niet tweede team begelei- wsF Wor<h °°k belast met onder 23 jaar. FC Lisse op zoek naar een Dach voor de zondag- zoeterwoude willem spierduk De Waterschapsronde gaat dit jaar niet door. De wielerwed strijd die onderdeel is van de Zoeterwoude wielerdag, is afge last vanwege het EK voetbal. De politie kan niet garanderen de ze wielerwedstrijd, die door een groot deel van Zuid-Holland voert, te kunnen begeleiden. De organisatie heeft zelf besloten de amateurklassieker te schrap pen. André Hilgersom, de voor zitter van het Wielercomité Zoeterwoude, is vreselijk teleur gesteld. „Dat is nauwelijks on der woorden te brengen." Al vorig jaar kondigde de po litie aan dat Euro 2000 de wie lerronde mogelijk in de weg zou staan. Het Zoeterwoudse comi té ging echter toch met de voor bereidingen door. Dit voorjaar bleek dat politiebegeleiding toch een heel moeilijke zaak zou worden. Hilgersom had de handdoek al in de ring gegooid, toen op initiatief van de Ko ninklijke Nederlandse Wieier Unie (KNWU) de zaak weer werd' aangezwengeld. „Boven dien bleek uit de loting voor het EK dat Nederland niet zoveel problemen hoeft te verwach ten", aldus Hilgersom. Toen de wielerkalender van de KNWU uitkwam, bleek dat de Waterschapsronde daar niet op voorkwam. Dat was voor de Zoeterwoudse organisatie 'de druppel'. Hilgersom: „Toen heeft ons comité de wedstrijd definitief afgeblazen. Je moet je nederlaag erkennen. Waarom de wedstrijd niet op de kalen der voorkwam, heb ik niet eens gevraagd. Ongetwijfeld komt er verhaal dat er sprake is van een misverstand. En dat zal onge twijfeld ook zo zijn." Hilgersom maakt de politie geen verwijten. „Ik weet hoe graag ze de wielerkoers begelei den. Maar er zijn wel 20 man voor nodig, die het parcours een week tevoren ook nog eens twee keer afleggen om te kijken waar de knelpunten zitten. Stel dat er tijdens het EK voetbal iets gebeurt. Dan wordt er on getwijfeld geroepen: de politie moest ook nog zo nodig een wielerwedstrijdje begeleiden." Het Zoeterwoude wieler comité heeft geen moment overwogen om een andere da tum te kiezen. „Dan gaat een andere organisatie op jouw da tum zitten en ben je die datum kwijt. Wij houden onze wieler dag altijd de derde zondag in juni. Dat is een prima dag, na de voetbalcompetitie en voor de vakantie." Gaat de Waterschapsronde niet door, de Ronde van Zoeter woude, een plaatselijke wed strijd die traditioneel op dezelf de dag wordt gehouden, gaat op zondag 18 juni wel door. „Dan moeten de toprenners daar maar aan meedoen", vindt Hilgersom. PRIJSVRAGEN Lucky 10, dinsdag 11 januari: 3-4-5-14- 19-24-26-27-28-37-38-44-46-49-59- 61-66-69-72-76. (onder voorbehoud) Toto 13. Eerste prijs: geen winnaar; twee- VOETBAL Rio de Janeiro. WK clubteams: Groep B: Vasco da Gama (Bra) - Necaxa (Mex) 2-1 (1-1). 5. Aguinaga (0-1), 14. Odvan (1-1), 69. Romario (2-1). Vasco da Gama naar de finale. Manchester United (Eng) - South Melbour ne (Aus) 2-0 (2-0) 8. Fortune 1-0, 20. Fortune 2-0. Eindstand groep B: 1Vasco da Gama 3-9 (7-2), 2. Necaxa 3-4 (5-4), 3. Manchester United 3-4 (4-4), 4. South Melbourne 3-0 (1-7). Oefenwedstrijden: Quick Boys - Alphense Boys 1-1 (0-0). 0-1 Jurriaan de Vries; 1-1 Hans van der Plas (strafschop). Eindhoven - NEC 0-2 (0-0). Doelpunten. Dos Santos, Renfurm FC Den Bosch - Helmond Sport 1-1 (0-0). Van der Laan 1-0, Streppel 1-1 •AD0 Den Haag - Cambuur L 0-0. Bijzon derheden-. Boussabon (AD0 Den Haag) mist 2x strafschop, Atteveld (ADO Den Haag) met enkelblessure naar ziekenhuis. Zeist - FC Utrecht 1-3 (0-1). Doelpunten FC Utrecht: Lucius, Bosschaart, Van der AUTOSPORT Niamey. Rally Dakar-Cairo. Zesde etappe, Ouagadougou (Burkina Faso) - Niamey (Ni ger), 733 km. Auto's: 1, Souza (Por) Mitsubishi 5.46.02, 2. Peterhansel (Fra) Mega Desert 1.49, 3. Shinozuka (Jap) Mitsubishi 3.53, 4. Schlesser (Fra) Schlesser Renault 4.08, 5. Sen/ia (Spa) 7.14. Klassement: 1. Shino zuka 20.25.33, 2. Schlesser 6.15, 3. Pe terhansel 8.06. Motoren: 1. Sainct (Fra) BMW 6.14.20, 2. Roma (Spa) KTM 1.00, 3. Marques (Por) KTM 6.10, 4. Pujol (Spa) KTM 9.26, 5. Brucy (Fra) BMW 9/37, 14. Verhoef 32.35, 18. P. Karsmakers 37.00, 21. Knuiman 51.19, 37. Van Pelt 1.11.42, 46. Vercoelen 1.20:50, 72. Herweijer 1.47.29, 107. Van der Kooy (Leiden) 2.51.35, 109. J. Karsmakers 3.17.26. Klassement. 1. Roma 20.52.43, 2. Sainct 22.22, 3. Kinigadner (Oos) KTM 43.31, 98. Van der Kooy 10.30.26. BADMINTON Cheju Island. Korean Open. Vrouwen, eerste ronde: Meulendijks (Ned) - Chan (HKo) 11-5 11-2, Audina (Ned) - Solmundson (Can) 11-0 11-6, Beenhakker (Ned) - Reid (Can) walk over. Tweede ron de. Meulendijks - Tanaka (Jap) 11-8 1-11 11-7, Audina - Youn (ZKo) 11-2 11-5, Ida (Jap) - Beenhakker 11-2 13-12. Gemengd dubbel, eerste ronde: Bruil/Van den Heuvel (Ned) - Ming/Swee Ling (Mal) 15-4 17-14, Young Duk/Kyung Jin (ZKo) - Van Daim/Van Hooren (Ned) 10-15 15-9 17-14. BASKETBAL Amsterdam. Saporta Cup, mannen. Eerste wedstrijd: Astronauts - PSG Racing Basket (Fra) 60-61. Auckland. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Schalken (Ned/6) - Ivanise vic (Kro) 6-1 4-6 6-4, Van Lottum (Ned) - Woodruff (VSt) 6-1 6-3, Haas (Dui/1) - Ta- rango (VSt) 7-5 4-6 7-5, Norman (Zwe/2) - Costa (Bra) 6-2 7-5, Sell (VSt) - Escude (Fra/4) 0-6 7-6 6-1, Rosset (Zwi/8) - Vi cente (Spa) 6-4 6-3, Ferrero (Spa/7) - Fe- derer (Zwi) 6-4 6-4, Martin (Spa) - Berasa- tegui (Spa) 6-3 6-1, Behrend (Dui) - Hant- schk (Dui) 6-2 6-2, Novak (Tsj) - Björkman' (Zwe) 7-5 6-4, Balcells (Spa) - Squillari j (Arg) 7-5 7-5. Svdney, 1,7 miljoen gulden. Mannen. Eerste ronde: Kucera (Slw/5) - Damm (Tsj) 7-6 6-1, Corretja (Spa) - Pioli ne (Fra) 6-4 6-4, Dosedel (Tsj) - Woodfor- de (Aus) 6-3 6-3, Hewitt (Aus) - Grosjean (Fra) 6-4 6-4, Arazi (Mar) - Mantilla (Spa) 6-3 6-4, Stoltenberg (Aus) - Dlaz (Spa) b-1 6-7 6-4, Lapentti (Ecu/2) - El Aynaoui' (Mar) 3-6 6-3 6-3, Ljubicic (Kro) - Safin (Rus) 6-7 6-3 6-3. Vrouwen. Eerste ronde: Coetzer (ZAf/7) - Raymond (VSt) 7-6 6-0, Koernikova (Rus/8) - Appelmans (Bel) 7-6 6-2, Marti nez (Spa) - Kremer (Lux) 5-7 7-5 6-2, Ca- priati (VSt) - Testud (Fra) 6-3 6-1, Talaja (Kro) - Petrova (Rus) 7-6 3-6 6-4. Tweede ronde: Hingis (Zwi/1) - Bara- bansjikova (WRu) 6-0 6-2, Stevenson (VSt) - Schett (0os/4) 2-6 6-3 6-3. Hobart. Vrouwen, 220.000 gulden. Tweede ronde: Clijsters (Bel) - Oremans (Ned) 6-2 6-4, Frazier (VSt/1) - Parkinson (VSt) 3-6 6-0 6-4, Pitkowski (Fra/8) - Smashnova (Isr) 4-6 7-5 7-5, Cristea (Roe) - Leon Garcia (Spa) 7-6 7-5. ZEILEN Sydney. WK tornado. Stand na vier races; 1. Styles/May (GBr) 27, 2, Pennec/Guichard (Fra) 29, 3. Bun- dock/Forbes (Aus) 32, 4. Hagara/Steina- cher (Oos) 35, 5. Mourniac/Mourniac (Fra) 43, 6. Booth/Dercksen (Ned) 49.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21