Werk puinruimer Lyklema zit er op Sporthal Oudendijk Woubrugge kan uitbre Rijnwoude blij met Bosmc Hap uit bomenrij WOENSDAG 12 JANUARI 2000 Hangcontainer voor vakantieweek JACQBSwouDEDe zeecontainer verhuist van het parkeerterrein bij voetbalvereniging MMO in Hoogmade naar de Beukenlaan in Leimuiden. De organisatie van de Kindervakantieweek wil de container, die de gemeente Jacobswoude in depot bewaart, ge bruiken voor opslag van goederen. De keet was op het parkeer terrein van MMO neergezet als hangplek voor Hoogmadese jongeren, maar zij vonden de afgelegen container te koud en te nat. Inmiddels huizen zij als vereniging Brug 2000 op de zolder van gebouw Drieluik van Cultureel Centrum Hoogmade. Jongerenwerker voor hele Rijnstreek runstreek Gemeenten in de Rijnstreek willen samen een jon gerenwerker in de arm te nemen. Het adviesbureau PJ Partners, dat de provincie heeft aangesteld om de kwaliteit van het jonge renwerk te verbeteren, onderzoekt in opdracht van Alphen, Ja cobswoude, Liemeer, Nieuwkoop, Rijnwoude en Ter Aar welke mogelijkheden er zijn. De Rijnstreekgemeenten inventariseren welke activiteiten zij voor jongeren willen laten uitvoeren. Ver volgens onderzoekt het adviesbureau in februari bij alle jonge- reninstellingen wat een jongerenwerker voor hen kan beteke nen. Op basis van de uitkomst van dit onderzoek kunnen de ge meenten één of meer jongerenwerkers in dienst nemen. „Het moeten geen dikke rapporten worden", aldus Gemma Verheul, beleidsmedewerker welzijn van Jacobswoude. „Kort en con creet, dan kunnen we er direct mee aan de slag." Weteringpad wordt breder wouBRUGCEHet Weteringpad in Woubrugge wordt een stukje breder. Het pad langs de Woudwetering is een fietspad, waar ook gemotoriseerd bestemmingsverkeer overheen mag rijden. Het stuk asfalt is echter veel te smal voor de leveranciers van de jachthavens aan de Woudwetering. Om een einde te maken aan het ruineren van de bermen wordt het pad dit voorjaar verbreed tot drie meter. De verbreding geldt alleen voor het eerste ge deelte van het Weteringpad, gezien vanaf zorgcentrum Wouds oord. Tegelijk met de verbreding van de weg krijgt het hele fiets pad een opknaptbeurt. De gemeente was eigenlijk van plan dit onderhoud later in het jaar uit te voeren, maar combineert de twee klussen nu. Negen populieren langs het fietspad gaan deze week al tegen de vlakte. Ze zijn oud en hun vallende takken kunnen schade aanrichten aan voorbijgangers. Morrend akkoord met veestal runwoudeDe commissie ruimtelijke ordening in Rijnwoude is gisteravond schoorvoetend akkoord gegaan met de bouw van een 400 vierkante meter grote stal aan de Galgweg in het bui tengebied. Hoewel de politici niet blij zijn met deze inbreuk in het open poldergebied, zijn ze wel blij dat als gevolg hiervan het agrarische bedrijf van familie Van Rooijen uit de woonbebou wing van Hazerswoude-Dorp vertrekt. De commissie stelde als voorwaarde dat de familie binnen een jaar moet stoppen met de illegale sierteelt aan de Galgweg. Bovendien moet Van Rooijen de onlangs nieuw gebouwde schuur aan deze weg slo pen, als de stal er is. Verder drong de commissie erop aan dat er na verhuizing een definitief einde komt aan de agrarische acti viteiten aan de Dorpsstraat. Wethouder Uljee zegde dat toe. Verlate nieuwjaarsduik in Zegerplas alphen aan den run Watersporters kunnen een duik nemen in de Zegerplas. Het Alphense watersportcentrum Wet 'n Wild or ganiseert zondag een verlate nieuwjaarsduik voor waterskiërs, wakeboarders en blootvoetskiërs. Na afloop kunnen deelne mers terecht in een warm bubbelbad. Ook is er erwtensoep en glühwein voor belangstellenden. Meer inlichtingen bij Martijn van Scherpenzeel (0172-472412). woubrugge janneke de jonge De Woubrugse verenigingen die nu nog huizen in De Wijk kunnen vanaf volgend jaar terecht in een aanbouw bij sporthal Oudendijk aan de Bate- weg. Gisteravond ging de raadscom missie welzijn van Jacobswoude ak koord met het plan, waarmee ander half miljoen gulden is gemoeid. Het CDA aarzelde als enige partij maar stemde niet tegen. Wethouder Dambrink verdedigde in haar toelichting op het plan vooral de prijs. „Het is u misschien wat koud op het lijf gevallen. We hadden gehoopt dat we het voor negen ton zouden red den, maar dat lukt niet." De aanbouw alleen kost bijna een miljoen. Dam brink wil die financieren uit de op brengst van de grond die De Wijk na sloop achterlaat. Ze rekent op zon ne gen ton. Sinds kort is echter bekend dat sporthal Oudendijk in het jaar 2003 in de rode cijfers komt te zitten. Ja cobswoude wil de sporthal daarom een nieuwe, ruime foyer geven, waar ook plaats is voor bijvoorbeeld lucra tieve recepties. Tot slot heeft de ge meente geld nodig voor de aanleg van 110 parkeerplaatsen. Die zijn bestemd voor de gebruikers van de sporthal, voetbalvereniging Woubrugge (WW) en de plaatselijke biljartvereniging, die een onderkomen naast Oudendijk mag bouwen. Belang Alle partijen hebben anderhalf miljoen gulden over voor vervanging van De Wijk. WD-ffactievoorzitter Van Dam: „Het mag best wat kosten, want het is ook nogal wat we willen. En het is in het belang van Woubrugge." Alleen het CDA had nog zo zijn be denkingen. „De neuzen staan bij ons niet in dezelfde richting. Je gooit wel een hele emmer leeg", merkte nestor Van Wielingen op. Hij had er moeite mee dat het extra gemeenschapsgeld zomaar wordt doorgesluisd naar de Stichting Sporthal Woubrugge (SSW), die de sporthal exploiteert. Bovendien vond hij dat de gemeente aan de ver keerde kant is begonnen en dat de aanbouw daardoor zo duur is uitgeval len. ,Als je meteen al met een aanne mer gaat praten, dan vertelt hij je wel hoe duur het is." Als de gemeenteraai r« de commissie welzijn firma Vaessen in het van 2000 met de boiiL- weg. Zodra de nieuw kunnen de verenigin kan het noodlijdendr bouw aan de School^ vlakte. De WD liep gi vooruit op de mogeli h van de grond die De trum van Woubrugge hopen dat er op die pli)e ningen komen in twee r dus Van Dam. rüpwetering Een laan zonder bomen, het bestaat echt. De komende weken zaagt de gemeente Alkemade alle bomen langs de Ripselaan (op foto) en de Oud Adeselaan om. Vlak voor de jaarwisseling ging de hakbijl al in een stel zwakke populieren soort bomen er na de kap van de populie- een iepsoort is gevonden die niet vatbaar aan de twee toegangswegen naar Rijpwe- ren voor in de plaats komen is nog niet be- is voor de gevreesde iepziekte. Binnenkort tering. De rest volgt nu, om te voorkomen kend. WD-raadslid Uit den Boogaard praat de politiek daarom over het groen dat de lanen straks gesierd worden door pleitte er in een commissievergadering in dat de twee lanen straks flankeert, een rij bomen van ongelijke hoogte. Welke december voor om iepen te planten, nu er foto hielco kuipers Hoogvliet heeft pikante plan nen voor de inrichting van de Hazerswoudse watertoren. En wie goed luistert naar wet houder Beelen van Alkemade denkt dat ook hij de lucht in wil met zijn weg naar het Veender- veld. Dekmantel Hoogvliet zoekt het hogerop. De vastgoedafdeling van de le vensmiddelengigant opent bin nen afzienbare tijd een kantoor in de watertoren in Hazerswou- de-Rijndijk. Van het omstreden pand had de vorige eigenaar een bordeel willen maken. De gemeente Rijnwoude verhin derde echter dat de watertoren veranderde in de poldervariant op de Moulin Rouge. De vestiging van de vastgoedaf deling van Hoogvliet bevalt de gemeente ongetwijfeld beter dan een bordeel, waarvoor de naam Huize Het Hoogtepunt al klaar lag. Maar laten ze niet te vroeg juichen in het gemeente huis aan de Rijndijk. Misschien gebruikt de grootgrutter zijn nieuwe vastgoedkantoor wel als dekmantel. De eerste ladingen Mariakaakjes schijnen al te zijn gedumpt bij de watertoren. Een stap verder - en geheel in stijl met de vorige eigenaar - gaat Hoogvliet met zijn uitstalling van Arnhemse meisjes achter de etalages. Verder zijn er plan nen voor Lingen's Blond en een onvervalst Zeeuws Meisje, dat ook in Hazerswoude 'geen centje te veel kost'. In zijn vermetele plannen houdt Hoogvliet zelfs oog voor de oudere consument. Er komt een speciale lift in de waterto ren naar een etage vol Oudewij- venkoek en Oma's Cake. Communicatietalent „Goedemorgen wethouder Beelen, Leidsch Dagblad hier. Klopt het gerucht dat er een weg op palen over Roelof- arendsveen komt naar het nieuwe bedrijventerrein Veen- den'..." „Jaja er komt een weg over De Lasso Zuid en we kunnen nu lekker snel beginnen want we hoeven niet te wachten tot ze een keer met de A4 klaar zijn en we zijn hartstikke blij met de nieuwe ontsluitingsweg" „Pardon, als ik u even mag on derbreken: de weg gaat dus óver de Lasso en dan óver de sloot en het Westeinde om te eindigen in het Veenderv..." „Jaja we zijn hartstikke blij want het Veenderveld is enorm belangrijk voor ons dorp en de weg komt dan uit op een roton de en gaat vervolgens weer on der de A4 door naar een vol gende rotonde jaja het wordt een plaatje." tekening maarten wolterink -„Hoe noemt u zoiets nou, zo'n weg die door de lucht..." „Jaja het wordt een prachtige weg en dat werd ook wel eens tijd want onze bedrijven kun nen nergens meer terecht. Zeg heb je zo genoeg informatie? Ik heb belangrijke zaken te doen. Tot ziens." Hangmat Hier had een prikkelend stukje over de nieuwe dorpskom van Hoogmade moeten staan. De fantasie van de vroede vaderen (m/v) in Jacobswoude slaat im mers op hol als zij het over Hoogmade-binnen hebben. Maar voor zij hun gedachten deze week weer eens over de kom van het dorpje aan de Does konden laten gaan, kwam er een kink in de kabel. Tijdens de commissievergadering zaten alle aanwezigen ongegeneerd te pitten, toen het onderwerp ein delijk aan de orde kwam. Urenlang hadden wethouder Haasbroek en zijn gevolg al ver gaderd over van alles en nog wat. De dorpskom van Hoog made bleef echter onaange roerd liggen. Daardoor had ook niemand oog voor de laatste wijziging die initiatiefnemer Ben van Dinten in zijn laatste voorlopige concept-ontwerp had aangebracht. Pal naast de geplande parkeergarage be dacht hij een hangplek voor in gedutte raads- en commissiele den in de vorm van hangmat ten. Aan wethouder Haasbroek de eer om als eerste zo'n lig plaats uit te proberen. De inge bruikname staat gepland om drie uur 's nachts. Dat onge bruikelijk tijdstip is gekozen op speciaal verzoek van de wet houder. Zo kan hij na afloop van alweer een commissiever gadering in één moeite door de openingshandeling verrichten. Kunstje 'Koud kunstje', moet Alphen ooit gedacht hebben, 'om her en der in de gemeente een aar dig kunstwerk te plaatsen'. Fout gedacht. Wie herinnert zich niet de massale verontwaardiging over de roestige staven die een paar jaar geleden plotseling op doken. Of de woedende bewo ners die tegen de 'regenpijp constructie' aan het Rijn- en Gouwegebouw moesten aankij ken. De rechtszaak om een grasmat bij De Hoorn, die niet van gras maar van ijzer was. En, als never ending story, de Pira mide van losliggende lavaste nen in De Atlas. Maar de toe komst biedt hoop: de kunst commissie is opgedoekt; de burger mag het voortaan zelf bepalen. Prima, kan dan ook gelijk dat Masterplan Kunsthart naar de veiling? Vervolg van voorpagina Sneller dan verwacht heeft hij het verlossende woord ge hoord. Waarnemend-burgemeester Lyklema van Ter Aar schonk was blij toen hij vernam van gedeputeerde Hal- lensleben dat zijn tijdelijke gemeente zelfstandig bleef. Zijn werk als puinruimer zit er nu grotendeels op. Als het aan Lyklema ligt, maakt hij in september plaats voor een nieuwe burgemeester. provincie deze ommezwaai ge maakt." Bom doelt op de veranderde opstelling van gedeputeerde staten. Het oude provinciebe stuur, met WD-gedeputeerde Van der Goot als zegsman, bood Ter Aar geen enkele kans meer op zelfstandigheid. Het nieuwe provinciale college dat na de statenverkiezingen van 1999 aan de macht kwam, gaf de gemeente daarentegen het voordeel van de twijfel. Ter Aar krijgt die nieuwe man of vrouw niet zo maar. Bij de openstelling van de burgemee- estersvacature houdt de provin cie een vinger aan de pols. „Dat is logisch", zegt CDA-voorman Otto. „Ik beschouw die betrok kenheid van de provincie als ter aar «tim brouwer de koning Wethouder Bom (Gemeente Belangen) spreekt van een re habilitatie van Ter Aar. Bij de ontknoping zat hij overigens ziek thuis. „Ik mocht van de dokter maandag nog niet naar het provinciehuis", aldus Bom. Mede daardoor overviel het heuglijke telefoontje van zijn CDA-collega Jonker hem. Bom: „Dit is een onbegrijpelijke voortvarendheid van de provin cie. De uitkomst is prachtig, maar die had ik verwacht. Daarom hoef ik nu geen cham pagne. Ik kan me voorstellen dat Lyklema dit als een triomf beschouwt. Onder zijn verant woordelijkheid en door zijn doorzettingsvermogen heeft de den haag/zwammerdam Een zwakbegaafde dove Alphe naar (20) moet alsnog een eer der opgelegde voorwaardelijke celstraf van vierenhalve maand uitzitten, zo heeft de Haagse politierechter gisteren bepaald. De man was door de officier van justitie voor de rechter ge- Alsnog celstraf dove Alphenaar daagd omdat hij opnieuw in de fout was gegaan in de woon boerderij voor dove jongeren te Zwammerdam. Die oude straf had hij gekregen omdat hij een een vorm van meedenken. Ter Aar heeft bovendien een burge meester van het kaliber Lylde- ma nodig. Lyklema moet ook nog de tijd krijgen om te veran keren wat nu is bereikt. Het is een mooi succes dat wij zelf standig blijven, maar we moe ten niet achterover gaan leu nen." Die kans krijgt de gemeente ook niet van de provincie. Her indeling als straf voor bestuur lijke problemen uit het verleden is weliswaar van de baan, maar Ter Aar ontkomt niet aan ge meentelijke samenwerking met zijn buren. Het provinciebe stuur wil met alle gemeentebe sturen in de Rijnstreek nagaan naar de bestuurlijke toekomst. De provincie wil van Ter Aar weten of het in staat is de ko mende vijftien a twintig jaar zelfstandig bestuurlijke, ambte lijke en financiële taken te blij ven uitvoeren. Wethouder Born denkt dat Ter Aar aan de eisen van de provincie kan voldoen. Hij schermt met het plan van aanpak dat in de maak is. begeleider had mishandeld: on langs deelde de Alphenaar een kopstoot uit een begeleidster. Ook had hij hasj gegeven aan minderjarige medebewoon sters. De rechtervonniste con form de eis. De officier zegde toe snel een plekje te zullen zoeken in een afdeling 'bijzon dere zorg' van een gevangenis. runwoude marieta kroft De Rijnwoudse politici beschouwen de Bosmolen uit buurgemeente leiderdorp als een aanwinst. „Het is een prachtig ca deau", verwoordde wethouder Uljee gister avond de mening van de commissie. Ze stemde dan ook van harte in met de ver plaatsing van de molen met bijbehorend molenhuis naar de Lagenwaardse polder, ten westen van de Batelaan in Koudekerk aan den Rijn. D66-raadslid Haarman vroeg zich af of de molen Rijnwoude nog geld gaat kosten. Volgens Uljee valt het monument onder de subsidieregeling van de gemeente, wat neerkomt op 2500 gulden per jaar voor het onderhoud. „Ik heb het niet aangedurfd om die kosten op de gemeente Leiderdorp te verhalen." Verschillende commissieleden pleitten er gisteravond voor om van de omgeving rondom de molen een toeristische pleister plaats te maken. Uljee beloofde dit idee in gedachten te houden. Met zowel het waterschap De Oude Rijn stromen als met de eigenaar van de grond in de Lagenwaardse polder is inmiddels overeenstemming gevonden over de nieu we plaats. De kosten voor het verplaatsen van de molen en het huis l 'ei ning van het HSL-projectbi moet namelijk weg uit de 1 spolder vanwege de aanleg 1 Het tijdstip van de ver or bekend. Wei heeft het haast mee, omdat het nof ginnen met de bouwwerk^ Bospolder. Leiderdorp df!en dom van het monument n de gemeente over aan de lenstichting. Voordat dat gi derdorp de molen weer i ken. Deze restauratie kostf^ geveer 260.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18