Maase toont zich tevreden in Egmond Ilem II veegt ARC r Leede simpel door Sport vv Leiden wint zaalvoetbaltoernooi Van de Bilt doet goede zaken in het wegcircuit RDC speelt gelijk na lastminute-foutj e NOVO tweede op toernooi RVV o S| BHÏ 1] laid Rosdorff naar Kickers'69 Di iLï Ronald Rosdorff wordt de nieuwe trainer van Kic- j5e huidige trainer van Voorschoten'97 (zondag) volgt ,a t einde van het seizoen Jaap Pos op. Rosdorff was voor hij ocx rschoten'97 in dienst kwam, werkzaam bij VCL en Lug- Rosdorff kwam een contract voor twee jaar overeen. y Bey Memorial voor Van Ketel Met een fenomenale score van 6,5 punt uit zeven par- jf >ëft LSG'er Raoul van Ketel het eerste Jerry Bey Memorial a» toernooi gewonnen. Het toernooi telde dit weekeinde rke regionale schakers. Leids kampioen Ad van den Berg Ie als tweede met 6 punten en op een gedeelde derde plaats eindigden Joop Piket en Gert Michiel de Niet met •n. De hoogst geëindigde Leithenaar, Wil Turk (4,5 punt), oor een jaar de Jerry Bey wisseltrofee mee naar huis. De in 3 schaakvereniging Leithen probeert met een postuum eria ion aan de Leidse schaker Jerry Bey (en zanger, broer van 7( ey; de Zangeres Zonder Naam), een nieuw sterk bezet ial schaaktoernooi op de kalender te krijgen. Lotens bondsridder "eiï igge Yos Lotens uit Woubrugge is door de judobond Ou, cheiden. Lotens werd 'bondsridder met gouden erete- e Woubmggenaar heeft de vierde dan in de judosport. d -1 ft veel lesmateriaal voor de sport verzorgd. Na Anton c is hij degene die het meeste over de judosport heeft ge- erpoloduels uitgesteld In de kampioenspoule waterpolo bij de mannen ging le wedstrijd AZC Alphen - Polar Bears als de wedstrijd LZ ZPC niet door. Polar Bears had uitstel aangevraagd, ter- de wedstrijd van de Leidenaars een van de scheidsrech- |t kwam opdagen. Reden voor de Amersfoorters te ver- De dames van LZ 1886 bereikten in de bekerstrijd de vier door de reserves van PSVmet een 6-1 nederlaag lis te sturen. Uitblinkster bij de Leidse vrouwen was ;r Marielle Roman die onder meer een strafworp stopte, orster was Rosan Bakker met twee doelpunten. Opval- het optreden van de 14-jarige Bianca Huygens. Zij le haar optreden op met een fraai doelpunt. se jeugdschakers landskampioen In de KNSB-jeugdcompetitie was het afgelopen week- ,3, en fraai staaltje Leids machtsvertoon te zien. In alle ieg itegorieën was een team van een Leidse schaakvereni- de strijd om het landskampioenschap vertegenwoor- j de oudste jeugd (AB-categorie) behaalde het team van sch Schaakgenootschap met Jan Smeets, Frank Erwich, rwich en Joris de Wind, ongeslagen de titel. Leiderdorper Wind scoorde daarbij zelfs honderd procent met 8 pun- icht ronden. In de finale van de C-categorie ging de el naar de jongeren van schaakvereniging Katwijk met rc /an Duyvenbode, Arnold Janssen, Jeffrey van Vliet en essf in Duyvenbode. In de jongste (D) categorie werden de n an Op Eigen Wieken en Leiderdorp tweede en derde. Boys gelijk in oefenduel ruud pattiapon :nde tegen Willem II en it 8-0 van het veld ge- 2 )e Alphenaren schoten Tilburgse ploeg vooral onditionele vlak tekort verdedigend lieten de IVoc en nogal wat steken sudsSlend viel er bij de sser wel het één en an- inieten. Zo speelde ver- Pascal Bioemheuvel Gidon Reinders fol- kansrijke positie aan. Folmer schoot even- in doelverdediger Jim $sem op. Met Remco vaü: le spits en laatste man w*: Balkhoven op het mid- probeerde ARC de n dragelijker aanzien te )e ploeg van Co Adri- ;unde de Alphenaren geen tegendoelpunt. Tilburgers scoorden Bombarda (2), Galasek (2), Valk, Ceesay, Abdellaoui (strafschop) en Sjoekov. Quick Boys speelde tegen tweedeklasser Zwaluwen Vlaar- dingen en hield aan het oefen potje een 2-2 gelijkspel over. Na een half uur schoot Hans van der- Plas vanaf elf meter raak nadat een Vlaardingse verdedi ger een schot van André van Dijk met de hand had beroerd. Daarna kregen Jan Schaap, Ro- scoe Viereck en Jeffrey Rutten kansen om de voorsprong uit te bouwen. Zij slaagden daar niet in. Zwaluwen kwam op gelijke hoogte maar moest niet lang daarna een tweede strafschop toestaan. Peter Kruit werd ge vloerd en Van der Plas zette ook dit tweede buitenkansje om. De Vlaardingers scoorden nog 2-2, maar daar zat volgens de Kat- wijkse aanhang een buitenspel luchtje aan. iuud pattiapon ide heeft zich op eenvoudige wijze bij de laatste zestien Ij Amstel Cup geplaatst. De Sassenheimers wonnen met 7- tKSVM uit Monster. Rijnsburgse Boys had het wat min- ivoudig maar won uiteindelijk toch met 4-3 van ADO lag (am.). ARC trad met het reserve-elftal aan tegen Full De Alphenaren werden met een 3-2 nederlaag naar huis istuurd. Bernardus - Katwijk werd afgelast. cede - RKSVM 7-0 tde nam de zaken te licht op en verzuimde met name in I te helft het krachtsverschil in doelpunten uit te drukken. 191 hoefde in die periode slechts doelpunten van Alan is en Emiel Wajer toe te staan. Het concentratiegebrek jog onderstreept door Martin de Louw. Nadat Wajer on- 'as gehaald miste De Louw een strafschop. De voormali- ;r van Rijnsburgse Boys raakte in de tweede helft wel al de roos. Hicham Rbfi nam op aangeven van Erwin i het mooiste doelpunt voor zijn rekening. De overige 1 werden gemaakt door Frank Bioemheuvel en Campfens. Den Haag (am.) - Rijnsburgse Boys 3-4 Kroszynski zette de Boys al snel op voorsprong maar n strafschop en een treffer vlak voor rust draaiden de Ha- s de rollen om. Het leek voor de Rijnsburgers nog erger te i toen het jeugdige elftal van ADO Den Haag in de 51ste J zelfs op 3-1 kwam. Met enkele omzettingen in het Rijns team werd een nederlaag afgewend. Arjan van der Vel- tweemaal Jimmy Simons hielden Rijnsburgse Boys in de Cup. Nadat hijzelf was gevloerd miste Steven Faber de h vanaf elf meter de zege meer reliëf te geven. peed - ARC 3-2 tse vierdeklasser Full Speed is geen ploeg waar ARC van hoeft te liggen. Zelfs niet als de Alphense hoofdklasser t tweede elftal aantreed. De nederlaag werd derhalve als ervaren. ARC startte voortvarend met een snelle treffer c Streefland. Full Speed raakte er niet van onder de in- )e ploeg unde op de defensie en plaatste scherpe coun- le leverden, ondanks dat ARC de overhand had, zomaar na voorsprong voor de Delftenaren op. Een overtreding op n-e Sneep leverde nog wel gelijkmakende strafschop van 1 Lefeber op maar een daaropvolgende uitval van Full -leed de Alphenaren de das om. ^^^^SSSSSSSS^^ i tl m v Si? leiden w Leiden is winnaar geworden van het Flip Massaar Zaalvoetbaltoernooi dat gisteren in de Leidse Groenoordhallen werd gehouden. FC Rijnland en LFC waren de andere ploegen die tot de finalepoule waren doorgedrongen. Leiden klopte Rijnland met 1-0 en bleef LFC met duidelijke cijfers voor: 4-0. In de slotwedstrijd scoorden Ramses van Bostelen, Marco de la Rie, Johan Teske en Henk Buijn. Johan Teske (Lei den) werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi, John Baartwijk (FC Rijnland) werd tot beste doelman gekozen tijdens dit door LFC ge organiseerde evenement. De sportiefse dub was WM. foto henkbouwman De nationale top zat na afloop van de Halve van Eg- mond gezellig naast elkaar. „We kunnen het gewoon goed vinden met elkaar," zei Greg van Hest. „Al zullen we nooit echt boezemvrienden worden, we kunnen heus wel samen door een deur." De lucht is dan ook al lang weer geklaard tussen Van Hest en Kamiel Maase. „Net als Greg, zou ik het verhaal nu graag willen afsluiten." egmond aan zee gpd egmond aan zee wilmar kortleever Tijden zijn bij de Halve Marathon van Eg- mond niet belangrijk. Daarom keek Erika van de Bilt van Leiden Atletiek gisteren lie ver naar haar klassering als zesde in de in ternationale wedstrijd dan naar haar mati ge 1.17.48. Als tweede Nederlandse deed ze ook uitstekende zaken in het NUON Run Classics wegcircuit. Van de Bilt wil zich meer op de wegatle- tiek richten en 2000 is er een goed jaar voor. Haar twee voornaamste concurrentes in de Run Classics zijn Nadezhda Wijen- berg en Wilma van Onna, beide trouw in het circuit maar ook in de slag voor de olympische marathon in Sydney. Ze zullen daardoor wedstrijden laten lopen. Dat maakt Van de Bilt tot onmiddelijke kandi daat voor de wereldkampioenschappen in Mexico aan het eind van het jaar, want de nummer één in het circuit na vijf wedstrij den wordt direct aangewezen. Bovendien is ze in de zes wedstrijden kansrijk voor de dagprijzen (tussen de vierduizend en 700 gulden voor de nummers één tot en met vijf) en de circuitprijzen (7500, 4500 en 2500 gulden voor de nummers één tot en met drie). „Daar moet je wel bij zeggen dat dit soort prijzengelden heel zeldzaam zijn", aldus Van de Bilt. „Ik zou het liefst fulltime atletiek bedrijven, maar dat is heel moei lijk." In Egmond moest Van de Bilt er boven dien hard voor werken, want ondanks het kleipe veld van topatletes bleef het tweede groepje achter de internationale top lang intact. Van de Bilt: „Pas toen we het strand opkwamen, na 14 kilometer, was ik alleen over met Kristijna Loonen. Daar kon ik pas een gaatje mee slaan op 19 kilometer, hoe wel ze daarna nog wel veel verloor." Na een voortvarende start had ook stad- en clubgenote Miranda Boonstra het moei lijk gekregen. Als 21ste leverde ze met 1.20.08 drie plaatsen en een halve minuut in ten opzichte van vorig jaar. Een interes sant debuut maakte haar voormalig trai- ningsgenoot Jan-Hendrik van Steensel met zijn tijd van 1.14.10, even voor Jaco Luijen- dijk die al bijna even onbekend was met de afstand van 21,1 kilometer. Daarmee ble ven ze nog wel achter bij ervarener regio nale atleten als Henk van Velzen (1.13.04) en Erik Bakker (1.13.40). Dat verhaal dateert nog van de 18de april van het vorig jaar, de Rotterdam Marathon. Van Hest was op weg geweest de limiet voor Sydney te halen, toen hij pas kort voor de finish hoorde, dat er nog een Nederlander voor hem liep. Het was Kamiel Maase, de haas van de kop groep die was doorgelopen. Kwaad was Van Hest geweest, hij had zich bedonderd ge voeld. Hij had de pijn van bla ren als eieren zo groot moeten verbijten om Maase op de Coolsingel nog voorbij te lopen. Want beste Nederlander, dat had de eerzuchtige Tilburger beslist willen worden. Het was gisteren in Egmond, negen maanden later, dat de twee elkaar voor het eerst weer in een wedstrijd troffen. „Span nend," vond Van Hest. Hij baalde ervan, dat hij slechts vierde werd, achter de nummer twee Maase. Niet vanwege dat verhaal. „Ik baal sowieso dat ik niet op het podium sta," aldus de verrassende winnaar van de vorige editie van de strandloop. Vader en trainer Ad van Hest: „Greg wil gewoon altijd win nen. Het is gezonde rivaliteit tussen die twee. Twee verschil lende karakters, je moet ze tij dens een stage Qok niet vier we ken lang op dezelfde kamer zet ten. Maar die strijd, da's toch mooi voor de atletiek?" Die mooie sportieve strijd had in de nasleep van de Rot terdam Marathon wel wat nare trekjes gekregen. Van Hest kon niet geloven dat het allemaal geen doorgestoken kaart was geweest. Opzet dus. „De vol gende maand al", zei Van Hest gisteren, „waren Kamiel en ik op stage in Font Remeu en is het bijgelegd." In oktober, vlak voor de Amsterdam Marathon, kwam De Telegraaf met een verhaal over de zaak, waarin de rol van diverse sponsors werd uitgemeten. Van Hest: „En dat Soepele zege Samen Sterk dammen» jan bey Het Rijnsburgse RDC kwam door een 'last-minute' foutje tegen het Haagse RDG/DIO niet verder dan een 10-10 ge lijkspel. RDC houdt deson danks kans op de tweede plaats in de eerste klasse van de lan delijke KNDB-damcompetitie. De tweedeklassers Samen Sterk (Hazerswoude) en het Leids Damgenootschap behaalden soepele 13-7 overwinningen op Lelystad en Ghandi (Amster dam) en zijn nu vrij van degra- datiezorgen. RDC - RDG/DIO 10-10 Het leek er even op dat de Rijnsburgers - net als vorige seizoen - tegen RDG/DIO weer fors zouden gaan winnen. Mi chiel Kloosterziel en Mark Bre mer met twee snelle winstpar tijen en een remise van Arjen de Mooij, brachten RDC op een 5-1 voorsprong. Vervolgens blunderde Erik Hogewoning in tijdnood terwijl Cor van Dussel- dorp zijn tegenstander volledig overvleugelde, maar dat zelfde kon worden gezegd van de Ha genaar Jeneson die Eric Jan van Reenen een passieve houding had opgedrongen. Pieter Jan Rijken stond het merendeel van de partij een schijf voor, maar zou deze verliezen en had toen zo veel nadeel dat hij verloor. Dennis Bosch kwam niet verder dan remise en plotseling was er van die voorsprong niets meer over (8-8). Richard Kromhout bracht RDC weer aan de leiding, om dat tegenstander Van der Velde in tijdnood zijn gedrukte stel ling niet langer wist te houden. Mariëlle Kromhout kon met een remise de matchwinst bin nenbrengen, maar koos tegen de oud-juniorenkampioen van Nederland Mark Hoogakker, in een vier-om-vier stelling, van twee mogelijkheden de verkeer de voortzetting en verloor. Ghandi - LDG 7-13 Arend van Beelen verzuimde tot twee keer toe een dam te halen om vervolgens door één witte schijf, omringd door zwarte schijven, met een slagzet te winnen. LDG liep daarna soepel uit naar een 7-1 voor sprong door een winstpartij van Evert Bronstring, een remise van Hans Tangelder en een overwinning van Jan Slinger land op de sterkste speler van Ghandi. Hein van Winkel ver loor, maar Henk Meester maak te er een 9-3 voorsprong voor LDG van, door in een centrum- blok van vier-om-vier met suc ces een 'Chestem'-doorstoot te lanceren. Na de remises van Dick den Ouden en André van der Kwartel (kwam na opper vlakkig spel nog even in moei lijkheden) besloten Fred Ong en Hans Kreder hun partijen ook remise te geven én was de ruime winst een feit. Samen St. - L'stad 13-7 De staartborden van Samen Sterk maakten er zich met een jantje-van-leiden' af, waardoor de overwinning wat mager uit viel. Aan Hazerswoudse kant viel slechts één verliespartij te betreuren. Jo Fijen (aan het kopbord) won eenvoudig van een zwakke opponent. Martin Out had weliswaar een betere tegenstander, maar wist via schijfwinst en een forcing op schijfwinst fraai te winnen. Linda Schnieders heeft één van haar goede voornemens krachtig geëtaleerd: een goede partijopzet ook jtot winst bren gen. Ook Raymond van Es kon zijn openingsvoordeel lang zaam tot winst uitbouwen. Maar met name de remisepar tijen van de staartborden met Richard Treur (verklungelde schijfwinst), Gijs de Groot (pas siviteit in gewonnen eindspel) en Ruud de Kooter (vormcrisis) lieten duidelijk punten liggen. zorgde voor nogal wat ophef." Hij noemde het artikel gisteren opgeklopt, maar gaf ook toe dat zijn uitspraken daarin een beet je 'kinderachtig' en 'overdre ven' waren geweest. Maase had Van Hest al veel eerder kunnen overtuigen dat zijn doorlopen naar de finish in Rotterdam echt geen opzetje was geweest om hem een loer te draaien. Van Hest, gisteren: „En je bent toch ook een rund om uit te stappen, als je een paar kilometer voor de meet op zo'n snelle tijd gaat uitkomen. Ik was zelf in 1997 haas in Rot terdam en liep dertig kilometer lang te flierefiuiten. Ik heb toen ook gedacht hem uit te lopen." In Egmond deden Maase en Van Hest samen het kopwerk in de duinen. Op het strand aan gekomen, zocht Van Hest even naar het juiste ritme en zag on middellijk hoe Maase, Wilson Kigen en Tesfaye Tola een gaat je van zo'n zeventig meter sloe gen. Hij kreeg het nooit meer dicht. Van Hest toonde echter z'n groeiende vorm door het gat ook nooit groter te laten worden, hoewel hij alleen tegen de vrind in moest lopen. Met zijn tijd van 1.03.02 was hij dan ook tevreden. Hetzelfde geldt voor Maase Hij miste een week geleden tijdens de Sylves- tercross in Soest nog de vorm, die hij gisteren al flink te pak ken bleek te hebben (1.02.50). „Dat verbaasde mij ook. Ik had ook gewoon een goede dag." De versnelling van de verras sende, jonge Keniaan Wilson Kigen bij het verlaten van het strand bij Egmond, kon hij niet volgen. Maase spurtte echter in de slotmeters nog wel voorbij de Ethiopiër Tola naar de twee de plaats. Het pijnlijke spronggewricht in de enkel, waarover hij vorige week in Soest klaagde, is Maase nog niet kwijt. „Ik kreeg er de laatste kilometers weer last van. Helaas, het is nog niet weg." Wel dat verhaal met Van Hest. De Goede zesde op NK veldrijden Suzanne de Goede is verras send als zesde geëindigd tijdens het Nederlands Kampioen schap cyclo-cross in Gieten. De pas 15-jarige Zoeterwoudse presteerde met die klassering beter dan verwacht. Voor de dames, 22 deelnemers in totaal, had de organiserende Stichting Wieier Promotion Oostermoer een wedstrijd over veertig mi nuten uitgeschreven. De Goede, lid van LWV Swift, opende sterk door na het start schot als eerste het parcours op te duiken. „Maar al snel ging het iets minder en werd ik door een paar concurrentes voorbij gereden." Een belangrijk deel van het parcours aan de Nij- slootsweg - overigens gelijk aan dat van de Super Prestige - be stond uit een zandondergrond. De Goede had daar speciaal voor getraind. „Op het Zoeter- meerse strandje. Daardoor is dat zand me meegevallen. Er zat wel een steile klim in, waar je de fiets moest optillen." De eindoverwinning in Gie ten ging naar Daphne van de Brand. De doorgewinterde veldrijdster uit Den Dungen bleef Cofine Dorland en Da- niëlle Jansen voor. Laatstge noemde is een oude bekende van de Zoeterwoudse. Het ta lent uit Doornenburg won im mers op 2 januari een veldrit met internationale bezetting in Zeddam. Daar, in de Achter hoek, finishte De Goede achter haar als zevende voor specialis ten uit Italië, België, Duitsland en Tsjechië. De Goede toonde afgelopen jaar aanleg te hebben voor het veldrijden. Ze behaalde in no vember tijdens de regiokampi oenschappen cyclo-cross 1999- 2000 voor de Regio West (Noord-Holland en Zuid-Hol land 1 2) de eerste plaats. ,,lk stop nu met crossen om me goed te kunnen voorbereiden op het wegseizoen. Ik heb door het winterseizoen een betere stuurtechniek en meer inhoud. Voor mij zijn de Nederlandse kampioenschappen en de klas siekers hét doel."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25