Trigon pal dure punt Sensationele zege MSV Sport TOP wint topper Situatie Flair wordt precair na nederlaag Smadelijke neder; handballers Satui MAANDAG 10 JANUARI 2000 KORFBAL MICHEL VAN GENT De korfbalclubs uit de Leidse regio zijn het nieuwe jaar goed begonnen. TOP, Fiks, Tempo en KZ Leiden versterkten hun koppositie door duidelijke overwinningen. Alleen Crescen do en Fluks blijven gevaarlijk onderin hangen, nadat zij tegen RKC en Thor(H) aan de ver keerde kant van de score ein digden. Vlak na rust dreigde TOP even de controle over de topper te gen AKC kwijt te raken (13-9 rust, 13-13). De Sassenheimers, met Benjamin van Tol voor de grieperige Stanley Lardé, had den voordien het spel gedomi neerd, mede omdat hun tegen standers drie strafworpen mis ten. Zij raakten door deze gang van zaken niét in paniek, maar bleven bekeken hun kansen creëren. Mirjam de Kleijn, Petra van Niekerk en Steven Baart bouwden al gauw een nieuwe voorsprong op (16-13). Deze bleef behouden, aangezien er op cruciale momenten (16-15, 17-16 en 18-17) steeds werd ge scoord. Jeroen van der Wolf be sliste het duel door drie minu ten voor tijd een aflegger van Baart perfect af te ronden (20- 17), waarna de eindstand 21-19 werd. Pernix maakte bij Kinderdijk weinig klaar en verloor dan ook afgetekend met 18-13. Trainer Peter Kuipers sprak van "een dramatisch slechte wedstrijd", omdat de aanval weinig inven tiviteit en schotkracht etaleer de. Zijn selectie begon nog wel behoorlijk (0-2, 2-4), om na 5-5 definitief op achterstand te ra ken (7-5, 10-6 rust). Saar Kar stens (2), Robin Arnoldus, Sjoerd van der Kooij en Bert Vanhaelen haalden op tot 13- 11, maar in de resterende der tien minuten was het over. Na 17-11 konden Van der Kooij en invaller Jeroen Wayenberg al leen de verliescijfers iets ver zachten. Tijdens de eerste helft had Fiks moeite met de strijdlust van OKV, zodat er slechts een maal een positieve marge was (2-1, 9-9 rust). De Oegstgeeste- naren konden nadien de topper wel naar hun hand zetten. Zij hadden meer conditie en meer afvang, met name door de hoge sprongen van Matthijs en Saco de Visser. Dat gaf in het laatste kwartier de doorslag, nadat het na 14-11 toch nog 14-14 was geworden. Matthijs de Visser (4), Marleen Boomgaard, Saskia van der Does en Theo Vreeken bezorgden hun club de 21-16 winst én de eerste plaats. Tempo onderstreepte haar ti- telaspiraties met een afgeteken de 20-9 zege op Sperwers. De lijstaanvoerder van de tweede klasse F had het aanvankelijk niet gemakkelijk, want tot 7-6 bleef de marge bescheiden. Marcel Haagsman, Edwin Vis ser (3), Ronald Drieduite (2) en Marcel Kerseboom zorgden voor de beslissende demarrage naar 16-7. Daarna ging alles soepel, zoals debutante Mar- loes Nieuwenhuizen etaleerde door met haar tweede schot doel te treffen (17-8). De Alphe- naren hebben inmiddels met Aad van Rijthoven een nieuwe hoofdtrainer gevonden. Hij trainde vorig seizoen nog de ju nioren. Voor Crescendo zijn de de- gradatiezorgen danig toegeno men na de 12-16 nederlaag te gen RKC. Trainer Robin Som- meling had bij afwezigheid van Ilone Kooloos de vrouwenkop pels vernieuwd. Dat bleek geen positieve uitwerking op de schotvaardigheid te hebben. Wijnand Alberts (twee strafwor pen), Linda Meijers en Remco Beije troffen als enigen voor rust doel (4-7). Na de pauze bleef de afwerking zwak, zodat de bezoekers zonder groots te spelen toch verder konden uit- Saskia van der Does van Fiks zoekt naar teamgenoten in de topper tegen OKV. lopen. Invaller Michel Wijnen had in de slotminuut twee keer succes, wat het enige lichtpun tje was in deze helft. Madjoe begon gehandicapt aan de streekderby tegen Velo- citas. Trainer Gé van der Water kon geen beroep doen op Elize Blankert en Remco van de Mee berg (griep) en Hanne Veldman (geschorst). De Rijnsburgers dicteerden desondanks steeds het scoreverloop. Klaas Star (3), Janneke Veldhuizen en Marco Ravensbergen maakten 5-2, maar dat was ook gelijk het grootste verschil (10-9 rust). De bezoekers uit Leiderdorp scho ten beduidend meer, alleen was de zuiverheid vaak ver te zoe ken. Iris Jansen en Arjen Bakker brachten hun club slechts één keer aan de leiding (10-11). Coach Jeroen Huizing weet het matige schot aan de vele bles surebehandelingen die het rit me van de aanval doorbraken. Dat was op 10-11 zeker het ge val, want nadat Rineke Lind- hout geblesseerd was uitgeval len werd het 14-11. In de laatste negen minuten probeerde Ma djoe door langer rondspelen het achterverdedigen van Velo- citas te ontlopen. Ellen van der Meij, vervangster van Lindhout, maakte 17-16, maar Arjen Bak ker zorgde uiteindelijk voor een terecht gelijkspel: 17-17. Fluks bracht Thor(H) danig in verlegenheid met onbevan gen spel. Dat leverde in de eer ste helft zelfs een 6-3 voor sprong op dankzij Alexandra Braun, Petra Both, Esther Hoek, Ramses Duindam, Frank van Meygaarden en Charlie Ver- steege. Na rust (6-6) was er steeds een achterstand. Na 14- 11 herstelden Both en Duin dam met twee strafworpen even de aansluiting (14-13), maar daar bleef het bij: 15-13 verlies. Meer succes was er op het technische vlak. Robin Sommeling, nu nog actief bij Crescendo, tekende een con- FOTO DICK HOGEWONING tract voor twee seizoenen bij de Noordwijkse club. KZ Leiden behaalde haar vijf de overwinning op rij ten koste van SEV: 19-10. De leider van de vierde klasse C begon eerst nog wat wisselvallig (4-1, 5-3, 8- 3, 8-5), om vervolgens halver wege de tweede helft een marge van tien punten te bereiken (17-7). Dat was te danken aan Patricia Derksen (3), Mark Zie- rikzee (2), Angelica Joziasse, Christel van Lunteren, Lisette Meurs en Eddy Dubbeldeman. Joziasse en Van Lunteren de den mee voor Lucienne Basti- aans en Jolanda de Boer, die door de griep waren geveld. BADMINTON PETER KLEIN Na het 7-1 verlies in Amstel veen bij Van Zijderveld 3 is Flair de belangrijkste kandidaat voor degradatie uit de eerste divisie geworden. De Alphense badmintonners moeten nu in hun drie resterende wedstrij den in de landelijke competitie tenminste de twee duels tegen de directe concurrenten, ESCA en United, met ruime cijfers winnen om nog aan afdalen uit het op een na hoogste compe titieniveau van Nederland te ontsnappen. Een thuiswedstrijd of een uitduel maakt een wereld van verschil. Werd op eigen baan Van Zijderveld 3 nog een gelijk spel afgedwongen, in Amstel veen was het derde team van de regerend landskampioen duidelijk een maatje te groot. Bas van Zeist en Peter van den Berg redden voor Flair, zoals zo vaak eerder dit seizoen, de traditionele eer. De Alphense reserves raak ten in een rechtstreeks duel de tweede plaats in de derde divi sie aan Invictus 3 kwijt. Flair 2 verliest daarmee tevens de kans om als beste tweede te promoveren naar de divisie, waarnaar het vlaggenschip juist grote kans maakt om te degraderen. Aan Petra Bos- Knoester kon geen enkel ver wijt gemaakt worden. Haar team verloor met 3-5, maar de Alphense bleef ongeslagen in haar drie partijen, single, dub bel en mixed. Flair 3 pakte met het 4-4 ge lijkspel tegen BCR '915 een be langrijk punt om het verblijf in de derde divisie veilig te stel len. Het Alphense team deed dat zonder haar kopvrouwe Ni cole Mosterd, die vanwege een gebroken pink de rest van het seizoen is uitgeschakeld. Mar co Overes en Elise Zandstra wonnen hun singles^ in twee games. Wouter de Lijster en Anneloes Stuyfeand verloren in drie delen, de invalster pas met 11-13 in de beslissende game. Zandstra scoorde honderd pro cent door ook haar vrouwen- dubbel en mixed met Overes tot een goed einde te brengen. In de vierde divisie haalde BC Lisse met 7-1 uit tegen het bezoekende Drop Shot 3. Ro gier Moorman en Nanda Aber- crombie waren in twee games snel klaar. Paul van der Hulst moest diep gaan, maar greep tenslotte met 14-15 en twee maal 15-13 toch de winst. Deb- by Emanuels verloor haar en kelspel. In de dubbels verliep het voor de ploeg uit de bollen streek allemaal iets simpeler. BC. Wassenaar was dicht bij een o zo nuttig en noodzakelijk punt tegën Conquesto 3. De bezoekers uit Zoetermeer won nen bij een 3-3 tussenstand echter de twee mixen en pak ten daarmee tevens de totaal zege. Joost van Klink won als enige zijn single, maar via het man- nendubbel van John van Eg- mond met Frank van Leeuwen en het vrouwendubbel van Monique Hilgeman met Char lotte Los kwam Wassenaar weer langszij. Los en Van Klink stonden op winst in de tweede game, maar lieten de tweede game in de verlenging, de der de game en het gelijkspel als nog glippen. BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN MSV is de tweede helft van het seizoen begonnen met een sen sationele zege op kampioens kandidaat Wyba. In Noordwijk werd het 82-66. „Ongelooflijk wat de jongens in de tweede helft hebben gepresteerd", liet een blije coach Burhan Alibeg- ovic weten. De winst van de Noordwijkers was bijzonder opvallend, omdat de thuisploeg bij rust (28-41) nog tegen een forse achterstand aankeek. Tot 20-20, na twaalf minuten, leek er niets aan de hand. In de laat ste acht minuten van de eerste helft kwam MSV echter nauwe lijks meer tot scoren, vooral omdat de ploeg verzuimde de bal in de bucket te brengen. Wyba, dat volgend jaar naar de eredivisie wil en daartoe een aantal (ex-)internationals aan trok onder wie Leidenaar Mar co Pikaar, speelde wel vol door tot de rust en leek een makkelij ke tweede helft tegemoet te gaan. MSV wist echter dat het begin van de tweede helft cruciaal zou zijn en ging via zijn lange mannen op zoek naar makkelij ke scores van dichtbij. De opzet slaagde en de thuisploeg begon met een 10-0 tussensprint aan het tweede bedrijf. Ondanks de snelle foutenlast van guard Ri chard Augustinus en een bles sure van de andere spelverdeler Rick Driessen dicteerde MSV het tempo. Wyba werd hele maal stuk verdedigd en via snelle scores liep de thuisclub meteen weg. Belangrijk voor de Noordwijkers was de prima rentree van Zeger van Leeuwen, die na weken van blessureleed gelijk topscorer werd van MSV. Coach Alibegovic roemde na af loop ook het spel van junior Gerben van der Holst, die bijna de hele tweede helft in het veld stond en het team knap leiding gaf. „We zijn ook blij dat we een bijdrage hebben geleverd aan een spannend verloop van de competitie", vond de Noord wijkse coach. Scores MSV: Van Leeuwen 17, Bart Koek 17, Jan Koek 15, Kortekaas 10. Blitz kende in de ontmoeting met het IJmuidense Akrides een collectieve 'off-day'. In Voor schoten werd het 52-73. De thuisploeg speelde volgens coach Sid Bruinsma niet slim en „had geen goede benen". Tot 17-12 ging het nog goed met Blitz, daarna scoorde Akri des 18 punten op rij zonder antwoord van de thuisploeg. Bij rust (20-33) was Akrides al vei lig. In de tweede helft was er niemand bij Blitz die de ploeg uit de problemen kon halen, zodat Alaides, met oud-Leiden- speler Eric Huijbens in de gele deren, de voorsprong kon uit bouwen. Scores Blitz: Piket 12, Aanhanen 11. BS Leiden boekte een knappe overwinning op lijstaanvoerder BC Markt. In Utrecht werd het 71-65 voor de Leidenaars. Lei den, onder leiding van Tim Bakker, kwam goed uit de start blokken en pakte meteen een voorsprong van tien punten. Gaandeweg werd het verschil zelfs vijftien punten, maar een opleving van de thuisploeg, ge steund door de volle tribunes in de kleine sportzaal, bracht Markt bij rust (27-34) weer in de buurt. In de tweede helft wa ren beide teams lang aan elkaar gewaagd, zodat Leiden steeds zijn voorsprong in stand kon houden. Vooral Erik-Paul van Weeren hield zijn team op de been. Plotseling kreeg Markt het echter op zijn heupen en na vier driepunters op rij van de Utrechters bedroeg de Leidse voorsprong nog maar een punt: 65-66. Leiden had in de slotfase het geluk dat de thuisclub tel kens aan de noodrem trok om de klok te stoppen. Lennert Dorrepaal en Van Weeren ble ven koelbloedig van de vrije worplij n en schoten hun team naar de zege. Scores BS Leiden: Van Weeren 15, Bakker 13. Stuijfzand 11. De junioren van Blitz verloren in eigen huis met 62-70 van Challengers. Zonder de gebles seerde Cees Aanhanen leidde de thuisclub bij rust nog met 40-37. De tegenstander uit Hoofddorp begon beter aan de tweede helft en liep vanaf 50-58 door naar een zege. Scores Blitz: Crijnen 18, Büchner 15. De vrouwen van Univentio Grasshoppers waren net te sterk voor Filtech Five: 56-55. De Katwijksen hadden te ma ken met personele problemen. Naast de al langer geblesseerde Gabriëlle Versteeg was ook Elisa Kucharska niet fit en blesseerde Marloes Driessen zich na acht minuten aan haar enkel. Daar bij had Talia Versteeg griep en was beperkt inzetbaar. Omdat bij Grasshoppers drie speelsters al voor rust (32-24) in fouten last kwamen zag coach Martin Hoekstra zich genoodzaakt om bij de stand 15-14 over te gaan naar een zoneverdediging. Het bleek een effectief wapen want Grasshoppers liep direct uit naar 21-14 en behield die mar ge tot aan de rust. In de tweede helft kwam de thuisclub via Liesbeth Faber op 38-24. De be zoeksters legden vervolgens Ca- rola de Jong, de enig overgeble ven spelverdeelster bij de Kat wijksen, aan banden. De ande re speelsters hadden moeite om van afstand de basket te vinden zodat Filtech zelfs met 43-44 op voorsprong kwam. In de span nende slotfase schoot Heieen van Duijn vanaf de vrije worp- lijn haar team naar de beslis sende voorsprong. De Tilburg- sen kregen nog twee kansen om de winnende bal te scoren, maar lieten die liggen. Scores Univentio Grasshoppers: I-'a- ber 12, Nieuwenhnijs 12, Van Duijn 9 (11 rebounds). BV Leiderdorp won voor de tweede maal dit seizoen van Hoofddorp: 47-50. Leiderdorp miste guard Birthe van der Voort, die voorlopig uitgescha keld is met een enkelblessure. De bezoeksters konden de zwakke thuisclub nooit van zich afschudden. De Leider- dorpsen grossierden vooral voor rust (22-24) in balverlies en hadden te weinig organisatie in de aanval. In de tweede helft leken de bezoeksters, vooral via knappe, acties van Sandra Wa- gemaker, afstand te nemen. Een 42-36 voorsprong werd echter teniet gedaan en Hoofd dorp kwam zelfs voor met 44- 42. Leiderdorp trok in de slotfa se verdediging strakker aan en kwam op 48-44. Een open schotkans en vier vrije worpen waren echter niet besteed aan de gasten, zodat de thuisclub kans bleef houden om op gelij ke hoogte te komen. Vlak voor tijd bracht Hoofddorp met een Leidenaars kloppen concurrent Op het moment dat het er echt toe deed, stoi ,i Trigon eindelijk pal. De Leidse korfballers b r Fortuna de overwintering te hebben gebru hoofd leeg te krijgen en verdubbelden hun pi In Delft versloeg Trigon gisteren de concurrei driepunter de stand op 47-48, maar de wegsprintende Kika Stijger scoorde in het eindsig naal de bevrijdende treffer. Scores BV Leiderdorp: Wagemaker 15, Van Zegveld 13, Stijger 11 Lisse, dat als enige ploeg de na- competitie ongeslagen leek in te gaan, weet inmiddels dat het tweede deel van de competitie een hele kluif zal worden. Na het verlies tegen Lely (53-58) werd pijnlijk duidelijk hoe kwestbaar Lisse is als het af standsschot het laat afweten. De Amsterdamse ploeg, die zich compact verdedigde, deed dat zo slim, dat de thuisclub er vooral voor rust (21-26) niet aan te pas kwam. Na de thee kon Lisse de opgelopen averij niet meer ongedaan maken. Niet alleen liepen Marleen en Ellen Droogh en Joke van der Heuvel in het fysieke duel snel tegen hun vierde persoonlijke fout op, maar ook aanvallend liet de ploeg het opnieuw afwe ten. In de combinatie werd vooral Marleen Droogh veelvul dig overgeslagen. Scores BV Lisse: Marleen Droogh 12, Koolhof 10. De meisjes junioren van Grass hoppers wonnen ongeslagen de A-poule van de eredivisie DELFT GERTJAN VAN GEEN Het was een broodnodige zege na drie opeenvolgende nederla gen. Sporting Trigon bleek in zijn tweede hoofdklassejaar niet aan de verwachtingen te kun nen voldoen. Het spel was vaak bemoedigend - tegen de top pers Die Haghe en Nic. kreeg de Leidse ploeg te weinig - maar de schotloosheid tegen de min dere goden brak Trigon in de wedstrijden tegen Groen Geel en Dalto op. In de strijd om Leidse Korfbalbeker moest de ploeg zelfs een nederlaag slik ken tegen overgangsklasser TOP. Het leverde een precaire situatie op de ranglijst van de hoofdklasse B op. Trigon hield slechts De Meeuwen onder zich, van de gepromoveerde ploeg werd eerder dit seizoen gewonnen, zodat het duel tegen Fortuna tot een heuse vierpun tenwedstrijd was verworden. Hoewel de positie van Trigon nauwelijks reden tot juichen geeft, verlengde de vereniging afgelopen week wel het con tract met trainer Peter Schallen- berg. „Voor onbepaalde tijd", meldde voorzitter Frans de Haas. „We bekijken elk jaar tij dens de winterstop of we verder gaan." Schallenberg meent, dat zijn werk bij Trigon nog niet af is. „Dat is een gevoelskwestie. We zijn goed bezig en je moet op dit moment ook niet naar de stand op de ranglijst kijken. Met een beetje mazzel hadden we nu tweede gestaan en niet derde van onderen. Maar de jeugd doet het goed en het tweede ook. Het is de bedoeling hier een goed fundament neer te zetten." De nederlagenreeks deed Schallenberg er wel toe beslui ten de opstelling licht te wijzi gen. Bianca Joustra en Chantal van Duijn speelden gisteren sa men in een vak met Arnoud Lambooy en Sander de Haas. Dit om de mannen iets te ont lasten. Schallenberg: „Met Bi anca en Chantal hebben we meer power." De gewijzigde eerste aanval van Trigon bracht succes, al duurde het bijna j ten voordat Van D opende. Via Dia brouwer (doorloo Lambooij (schot) Duijn (doorloopb; (schot) liepen naar 1-5. Het tr; Fortuna, net als Ti jaars hoofdklasser weinig tegenover, J wel in het spoor, plaatste Trigon ee jj sensprint (8-12), i deed de thuisploeg 11-12. Langszij kwam ter nooit. Dat Trig een vroeg stadiu weet speler Tim v aan de druk die rust. „Tegen de to we een paar goedt Het lijkt wel also druk voelen tegen - klasseerde ploegi r rollen we ze gew< nu kunnen we gei de wedstrijd dru de stand op de ra N uitslag niet i goed, maar dat i: ment niet belan^ Van der Horst. Vooral in de slotc nog ongemeen sp; on leidde twee i tijd met drie doe schil (12-15) en z digheden in ver aanval (Sander din op vijf meter van r onderhandse schij. angstig dichtbij k lenberg: „Als je zi J: de mat leggen, ziji n sen beter. Ik weet p. die hoofdjes omg,r hebben we steeds zodat de paniek ni De Amsterdamir wachten tot het het echt begint te ploeg. „Een uur la v ballen, kan ik ni Dan staan we in al blij als we een I spelen." Fortuna - Sporting Ti Doelpunten: Alfred anca Joustra 3, Diana 3, Chantal van Duijn Horst 2, Arnoud Lamb y door Wyba in Wijchen te ver laan met 100-41. De Katwijksen begonnen de wedstrijd met maar zes speelsters, maar die namen voor rust (23-53) al ruim afstand van de thuisploeg. Scores Grasshoppers: Tinka Bröring 26, Guyt 22, verhaar 19, De Roode 14, Tanya Bröring 12. De juniores van BV Leiderdorp wonnen in Utrecht van Prisma College: 67-45. Na rust (26-29) liet Leiderdorp negen minuten lang geen tegenscores toe en nam in die fase afstand vari de thuisclub. Scores BV Leiderdorp: Goudberg 11, Brinks 10. HANDBAL ROEL DE ZEEUW In de eerste divisie verslikte Sa- turnus zich in het Schiedamse DWS, terwijl de vrouwen van Foreholte zich lieten verrassen door Blerick. In de derde divisie konden de vrouwen van Oase eveneens niet winnen. In de zelfde klasse wonnen Rijnstreek en de vrouwen van Stompwijk- /Fairplay tegen respectievelijk Oliveo en Hellas 3 wèl hun wedstrijden. Saturnus kon in Schiedam te gen DWS geen vervolg geven aan het goede spel van voor de jaarwisseling. De Leidenaars le den hun tweede verlies in de eerste divisie: 25-23 (rust 13-10) De oorzaak was simpel: Freek de Bakker was thuisgebleven om de geboorte van zijn doch ter bij te wonen. En een aantal bankspelers was met het twee de van Saturnus (dat de uitwed strijd tegen DIOS met 29-22 verloor) meegereisd zodat coach Barreveld het met slechts één wisselspeler moest stellen. Dat gemis leek in eerste instan tie niet doorslaggevend. De in zet was voorbeeldig en met na me Nico Mooren en Marcel Nieuwenhuys speelden uitste kend. Maar bij 20-21 was het met de conditie aan Leidse kant gedaan. Er moest vaker aan de noodrem worden getrokken, zodat tijdstraffen niet konden uitblijven. Samen met enkele discutabele scheidsrechterlijke beslissingen betekende dit de inleiding voor het verlies. Twee dure punten, want de concur rentie pakte wèl een overwin ning. Ook Foreholte leed een sma delijke nederlaag. In en tegen Blerick ging de ploeg van Rinus Rondberg met 19-14 (rust 11-8) onderuit. De coach had een verklaring voor het verlies: „Blerick speelde met hars op de bal, een gebruik dat dateert uit vroege tijden en vooral profijte lijk is voor spelers met een goe de individuele actie. De bal zit namelijk zó vast in je handen dat je 'm nauwelijks kwijtraakt als je je door de verdediging wurmt. Foreholte moet het ech ter hebben van goed samen spel, van slimme de rug of onder door zo'n kleven mate vervelend is tiek lag het niet. D waren in de twee de Voorhoutsen i dat het even leek ploeg was Voortdurend trok de noodrem en 1< speelde Foreholte Maar juist in d werd niet gescooii „We kunnen vasts breedte bij ons j Meestal maken a wel een aantal maar vandaag sco Anja van der Lai k Spreeuw (vier) ei >i merdam (drie)." a De vrouwen var 1 in de derde divisie c onder. Nu in Midi i EMM: 22-15 (rust 't Mannetje was n vreden: „Steeds m r tonen initiatief vi r ma van der Gee i wordt ontlast. Me t vanwege haar kli g mandekking, nu b u genstander zich s keer." Bovendien i Veensen door grit n res enkele van hu d speelsters. Ook in zijn de f als coach pakte I mans met Rijnstri r de divisie de volle f werd in de Rijn 25-19 (rust 11-10) r een gespannen >y draaiden de Alph ?i thee als vanouds ren. Goalie Stefl 1 keepte uitmunt n Remco Pabst me 't op zijn oude nive v keerd. De titelaspiratit wijk/Fairplay in sie zijn nog immc Den Haag werd 13-25 (rust 6-13) geveegd. Wendy Is burg en Yvonne hadden met iedt een groot aandei die al voor de rusj steld.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22