Rivaldo haalt gram op Van Gaal Manchester United gooit naam te grabbel Sport Transfer Scheidsrechters Serie A bedolven onder geschenkenregen parma»: MAANDAG 10 JANUARI 2000 Amoah op proef bij Fortuna arnhem Vitesse-speler Matthew Amoah meldt zich deze week bij Fortuna Sittard voor een proefperiode. De 19-jarige aanvaller mag van Vitesse-trainer Ronald Koeman worden verhuurd. ..Matthew arriveert waarschijnlijk morgen al in Sittard", zei For- tuna-manager Jack Opgenoord gisteravond. Woensdag vliegt Fortuna richting Spanje, waar de club een trainingskamp be legt. Flet is de bedoeling dat Amoah de trip zal meemaken. Naast Amoah mogen ook Pieter Collen en Patrick Ax Vitesse op huurbasis verlaten. Koeman heeft aangegeven dat hij de selectie van Vitesse wil inkorten van 30 naar 22 tot 24 spelers. Amoah. Collen en Ax zijn de eerste afvallers. De hoofdmacht van Vitesse reist woensdag af naar het Spaanse Marbella. AZ ziet af van Kromkamp deventer/alkmaar AZ ziet definitief af van het aantrekken van GAEagles-talent Jan Kromkamp. Het gat tussen vraag en aan bod is in de ogen van de Alkmaarse club niet te overbruggen. Heerenveen heeft nog wel belangstelling voor Kromkamp. De Friese club brengt in de loop van deze week een bod uit. Hans van der Zee. directeur voetbalzaken van AZ:Kromkamp is een talentvolle speler, maar de afkoopsom die Go Ahead verlangt is buiten alle proporties. Ik noem geen bedragen, maar het gaat om een zeer fors bedrag. Zo fors, dat wij niet langer geïnteres seerd zijn in Kromkamp." Luinge lang uit de roulatie Groningen Een meniscusblessure houdt topscheidsrechter Roelof Luinge geruime tijd aan de kant. Bij onderzoek in het Martini Ziekenhuis kwam een scheurtje in de binnenmeniscus van zijn linkerknie aan het licht. De chirurg Deutman heeft hem daaraan gistermorgen geopereerd. Luinge verwacht zes tot acht weken buitenspel te staan. „Ik hoop natuurlijk zo snel mogelijk weer te kunnen fluiten, maar ik ga me niet forceren", aldus de Groninger arbiter. Keeper Perugia betrapt op cocaïne rome» Perugia-doelman Angelo Pagotto is bij een dopingtest na de wedstrijd tegen Fiorentina op 21 november positief be vonden. In de urine van de keeper zijn sporen van cocaïne aan getroffen. zo maakte het Italiaans Olympisch Comité bekend. De contra-expertise door een dopinglab in Lausanne leverde hetzelfde resultaat op als de eerste test meteen na de wedstrijd. Perugia, dat uitkomt in de Serie A, liet al eerder weten dat een speler positief was getest. Pagotto ontkent niettemin coke te hebben gebruikt. Wel nam hij een advocaat in de arm. De Itali aanse voetbalbond beraadt zich over maatregelen tegen de kee per. Fuchs terug naar De Graafschap doetinchemRobert Fuchs keert terug naar De Graafschap. De Doetinchemse club uit de eredivisie heeft de middenvelder voor de rest van het seizoen gehuurd van PSV. In een eerder stadium speelde Fuchs al drie en een half jaar voor De Graafschap. Vorig seizoen vertrok hij naar PSV. waar hij ook zijn opleiding genoot. Fuchs vertrok gisteren al met De Graafschap naar Suriname, waar de club zich gaat voor bereiden op het tweede deel van de competitie. Liverpool strikt Babbel Liverpool De Duitse international Markus Babbel verruilt na dit seizoen Bayern München voor Liverpool. De verdediger kan transfervrij vertrekken bij de Duitse kampioen en zal een drieja rig contract tekenen bij de club van Sander Westerveld en Erik Meijer. Na twee weken verbanning heeft Rivaldo bij zijn ren tree meteen zijn gram ge haald op Louis van Gaal. Die had hem uit de hoofd macht van Bar<;a gezet, omdat zijn sterspeler wei gerde aan de linkerkant te spelen. In de uitwedstrijd tegen Celta de Vigo be paalde de Braziliaan als in valler de eindstand op 2-0. BARCELONA ANP Ondanks de afwezigheid van de geschorste Patrick Kluivert (vijf wedstrijden) had Louis van Gaal zijn smaakmaker buiten de ploeg gelaten. Rivaldo be hoort weer bij de A-selectie, maar tussen de coach en de re bel zal het waarschijnlijk niet meer goedkomen. ,,Ik kan hem op de linkervleu gel opstellen, of in meer centra le opstelling, of gewoon op de bank", zei Van Gaal. En dus zat Rivaldo gewoon naast hem in de dug-out. ,,Er zijn zaken in het leven die ik niet snel ver geet. De houding van Rivaldo was negatief, voor iedereen bij de club. Dat kan ik niet verge ten." De bank van Barcelona was toch al goed bezet. Naast Rival do zaten Ronald en Frank de Boer, Ruud Hesp. Dehu, Sergi en zelfs Guardiola. Barcelona had een moeilijke wedstrijd bij Celta. Na de vroege voorsprong, dankzij Figo, stond de ploeg voortdurend onder druk. Tot dat Rivaldo in de 63ste minuut in het veld kwam, voor spits Dani. De kampioen werd ge vaarlijker en op een voorzet van Figo scoorde Rivaldo. Bar^a speelde zeker niet goed en had geluk dat Celta de vele kansen verprutste. Maar de ploeg verkleinde de achterstand op koploper Deportivo la Co- runa tot vier punten. Deportivo zelf verspeelde twee punten bij Espanyol. Jerrel Hasselbaink bezorgde met zijn zeventiende treffer Atlético Madrid de zege tegen Mallorca, 1-0. Hij benutte een strafschop in de tweede helft. Italië In de topper ontsnapte Parma Juventus Parma AC Milan Porto Sporting Benfica Deportivo Zaragoza Barcelona Zinedine Zidane van Juventus staat op het punt een forse door Parma's Fabio Cannavaro te worden aangevallen. FOTO RTR Melbourne 2-0. dit weekeinde ternauwernood aan een nederlaag tegen Juven tus. Pas in de laatste minuut kwam de thuisclub op gelijke hoogte. 1-1. Crespo was verantwoordelijk voor de gelijkmaker. Parma speelde in die fase met twee man minder. Torrisi (69ste mi nuut) en Dino Baggio (77) had den de rode kaart gekregen. In de 69ste minuut was Juve op voorsprong gekomen. Del Piero benutte een strafschop. Crespo voorkwam de winst van de Oude Dame. Juve werd ach terhaald door Lazio, dat wel drie punten binnenhaalde. Dat gebeurde door Bologna te ver slaan, 3-1. Dat kostte wel enige moeite. Salas opende de score voor de Romeinen, maar de Zweed An- dersson maakte tegen zijn oude werkgever gelijk. Nedved en nieuweling Ravanelli zorgden vervolgens alsnog voor de winst van de titelkandidaat. De Milanese clubs presteer den niet goed. Milan speelde thuis gelijk (2-2) tegen AS Ro ma. Bierhoff scoorde een keer voor Milan. Inter verloor en kon de goede wedstrijd tegen Peru gia (5-1) geen vervolg geven. Bij Fiorentina werd het 2-1. Adani maakte in de slotminuut de winnende goal. Inter staat nu acht punten achter op Lazio. Engeland In de vierde ronde van de FA Cup zorgden Fullham en Tran- mere Rovers voor een stunt door de premiership-clubs Wimbledon en Sunderland uit te schakelen. Fullham won met 3-0 van Wimbledon, terwijl Tranmere een 1-0 zege boekte. Sheffield Wednesday moet op herhaling na de 1-1 tegen Wol verhampton. Van de ploegen uit de hoog ste afdeling wonnen verder As ton Villa (1-0 tegen Southamp ton) en Coventry City (3-0 tegen Burnley). Leider Leeds maakte op Main Road geen fout bij eer- rio de janeiro/sao paulo anp Met nog één speelronde te gaan, hebben nog vijf ploegen kans op de finale van het WK voor clubteams in Brazilië. In groep A zijn Real Madrid. Corinthians en Al Nassr nog in de race. In groep B strijden Vasco da Gama en Necaxa om de eerste plaats. Grote verliezer van het toernooi is Manchester United. De Europese kam pioen leed zaterdagavond in Rio de Janeiro een pijnlijke nederlaag. Vasco da Gama zegevierde met 3-1mede dankzij twee snelle treffers van de alweer 34-ja- rige Romario. Eerder speelde United moeizaam met 1-1 gelijk tegen Necaxa uit Mexico. Door persoonlijke fouten, vooral van Gary Neville, en desinteresse had de En gelse ploeg eigenlijk geen kans tegen het swingende Vasco da Gama. Het ko ningskoppel Romario/Edmundo had de samba in de heupen. De raspaardjes, die onderling nog wel eens overhoop liggen, dansten als ware ballerina's door de En gelse defensie. Bij de rust stond het al 3- 0 en was de wedstrijd voorbij. De Red Devils gooien hun reputatie te grabbel bij het nietszeggende WK voor clubteams, een prestigeobject van FIFA- president Sepp Blatter. De ploeg doet onder druk van de FIFA (de wereldvoet- balfederatie) èn van de Engelse premier Tony Blair mee aan het toernooi, met het oog op de kandidatuur van Enge land voor de WK-eindronde voor landen in 2006. Manchester liet daarom tandenknar send de FA Cup, 's werelds meest aan sprekende bekertoernooi, aan zich voor bij gaan. Tot woede vooral van manager Alex Ferguson. „We zijn voor het blok gezet, we moesten wel meedoen aan dit toernooi", reageerde Sir Alex boos. Een deel van de Engelse clubs ging niet ak koord met het voorstel de Mancunians later in de FA Cup mee te laten doen. De desinteresse van Fergusons ster renformatie bleek al tegen het nietige, maar taaie Necaxa. Sterspeler David Beckham zag na een karatetrap rood, maar kreeg slechts een wedstrijd schor sing in plaats van vier duels, gezien de aard van zijn onbezonnen charge. Fer- De beste maatjes. De spitsen Edmundo en Romario vieren een treffer tegen Manchester United. guson zelf werd voor een duel geschorst, nadat hij felle kritiek had op de arbitra ge- De kr itiek van de Braziliaanse pers op Manchester United is vernietigend. Het spel wordt omschreven als 'oude man nen-voetbal'. Een lokale krant in Rio vroeg zich af of United nou zo'n last had van de hitte in Rio de Janeiro (35 gra den) of dat de ploeg gewoon niet vooruit te branden is vanwege desinteresse. Manchester had niets te winnen bij het WK, stelde Jaap Stam. „We waren de favoriet omdat we vorig seizoen alles hebben gewonnen. Maar dit toernooi past niet in ons programma. We zitten in een zware competitie en binnenkort begint de Champions League weer. We zijn ook erg vermoeid door de hitte. We wilden er best wat van maken, maar de motivatie is onbewust toch wat minder dan voor de Champions League. Obk ik had zaterdag liever de vierde ronde van de FA Cup gespeeld." Met zes punten uit twee duels staat Vasco da Gama er goed voor in groep A. Indien Necaxa, dat zaterdag met 3-1 won van South Melbourne, morgen ech ter de Braziliaanse ploeg verslaat, gaan de Mexicanen alsnog door naar de fina le. Die wordt op vrijdag 14 januari ge speeld in het Maracana-stadion in Rio de Janeiro. Vader Seedorfin de krant over de transfer die van zijn zoon de duurste Nederlandse voetballer aller tijden maakte: Inter zocht een intelligente speler die centraal vanaf het middenveld de spitsen kan on dersteunen. Centraal vanaf het midden veld. Ondersteunen. Intelligent. Je denkt aan Eric van de Luèr van Roda JC of Buskermolen van AZ. Zou MW-er Joordens de ballen niet graag aan Vieri willen geven? Ramzi-Ronaldo: een geweldig koppel. Je wilt je afvragen hoe de men sen van Inter al deze spelers over het hoofd hebben kunnen zien en uitkwamen bij Seedorf. maar voor het beantwoorden van deze vraag gun je je de tijd niet. Wat je vooral brandend nieuwsgierig maakt is wat een Seedorf op de voetbalmarkt van vandaag doet. Is het erg veel meer dan de 275.000 gul den die Ajax in '64 uittelde voor de eerste duurste Neder landse voetballer aller tijden, Klaas Nuninga - en over intel ligente spelers gesproken. Klaas was ook nog een schoolmeester'. Seedorf senior in hetzelfde arti kel over het bedrag: ,,Ik weet het wel, maar ik zeg het niet. (Zo zei hij het niet exact, maar daar kwam het wel op neer. De heer Seedorf had afgesproken met Inter en Real dat het prijs kaartje absoluu t geheim moest blijven.) Ddn lees je dat hét bij geruchte om 48,7 miljoen gulden gaat. Achtenveertig komma zeven. Miljoeoenü! (Dat Inter dit geheim wilde houden, snappen we. Maar voor de beursnotering van Real lijkt het nieuws tegoed om lang verzwegen te blijven, dus lekte het onmiddellijk uit.) Achtenveertig komma zeven miljoen. Gulden. Je probeert je dit bedrag voor te stellen in Ita liaanse valuta. Onbegonnen werk. Een pizza in Milaan kost al een paar miljoen lires. Inter betaalt dus een kleine 50 miljoen voor een speler die Real liever kwijt dan rijk was? Je probeert het te snappen, lukt niet. Het enige dat je ervan be grijpt is dat niets in deze we reld nog onmogelijk is. Brenda Schultz wint Wimble don. Marieke Wijsman wordt Europees schaatskampioen. De volleyballers prolongeren als nog hun Olympische titel, 7-0 in de finale. Bert Konterman treedt in het huwelijk met An na Kournikova, het paar be trekt een huurwoning in Rou- veen. Adii van der Poel gaat toch door met fietsen en wint de Giro, de Tour en de Vuelta. Zonder doping. Nergens kijken wij van op. AUes kan. Niets is onmogelijk. Achtenveertig komma zeven! Wat zou Real hebben verlangd Een kerstman in AS Roma-kleuren bezorgde twee leden van de Itali aanse scheidsrechterscommissie een aardig cadeautje: een gouden Rolex. Zaterdag kregen de heren Berga mo en Pairetto van de Italiaanse voetbalbond opdracht om de horlo ges (per stuk zo'n 26.000 gulden) te retourneren aan de gulle gever, Ro- ma-president en oliehandelaar Franco Sensi. Volgens Luciano Niz- zola, voorzitter van de voetbalbond, wekken zulke dure presentjes iets te gemakkelijk de indruk van omko ping. Sensi was des duivels. „Er is geen sprake van omkoping. Dit zijn ge wone relatiegeschenken, zoals we die ieder jaar weggevenzei hij gis teren in het dagblad La Repubblica. ..Andere clubs geven daaraan veel meer geld uit dan wij". Maar de lijstjes in de sportkranten van giste ren portretteren AS Roma als de gulste van allemaal: behalve de twee gouden klokjes ook nog eens 36 roestvrij stalen exemplaren voor de actieve scheidsrechters in het betaalde voetbal. De grensrechters kregen een minder prestigieus hor loge, evenals journalisten. Roma was inderdaad niet de eni ge. Inter Milan schonk elke scheids rechter een 'elettro stimolatore', een apparaatje dat de spieren traint, van ruim 1200 gulden. Em- poli stuurde de fluitisten chique le ren jasjes, Bari flessen zeer maagde lijke olijfolie. Lazio ingeblikt voedsel en AC Milan champagne. „Geen wonder dat in het Italiaanse voetbal van alles wordt geïnsinueerd", schreef La Repubblica. Om er met een aan toe te voegen dat er ge ruchten gaan van cadeautjes van meer dan vijftigduizend gulden voor scheidsrechters en journalis ten. Erg populair zou het 'verkopen' van auto's zijn, maar dan wel met enorme kortingen. Volgens Bergamo en Pairetto, die elk seizoen de lijst met scheidsrech ters samenstellen, is er echter niks bijzonders aan de hand. „We heb ben het keurig aangemeld bij de bond. Dit zijn officiële cadeaus, niet iets wat je in de hand gedrukt krijgt voor een wedstrijd", zei Pairetto. Zijn collega Bergamo, eveneens oud-scheidsrechter: „Zo duur is die Rolex ook weer niet. Ik heb thuis wel duurdere gouden horl c Niettemin heeft Nizzona om 'dure cadeaus' terug voor enige paniek gezorgi if ge scheidsrechters lieter weten dat ze hun presei ee den weggegeven of 'door i Bij de supportersclub van werd schaterlachend op lingen gereageerd. „Sensi gaat het om nep gouden k la: zal ze wel bij een weg tic hebben gekocht", reagi Roma-fan.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20