Nieuw conferentiehotel Noordwijkerho Het wordt straks bidden in de bergen Busbedrijf: stoplichten op Parallelboulevard Duin Bollenstreek Klacht tegen Zilveren Kruis na 'wijnreclai MAANDAG 10 JANUARI 2000 Drie jongens beroven vrouw van tas katwuk Drie jongens uit Katwijk en Rijnsburg van 14 en 16 jaar hebben zaterdag op de Meeuwenlaan een 55-jarige Katwijkse beroofd van haar tas. De jongens grepen de tas en liepen hard weg. Het slachtoffer herkende een van de daders, die een dag later door de politie werd aangehouden. De twee mededaders werden in de loop van de dag opgepakt. De drie zitten nog vast. Katwijker raakt rijbewijs kwijt noorpwukerhoutEen 35-jarige Katwijker is zaterdag zijn rijbe wijs kwijtgeraakt wegens rijden onder invloed. De man werd in de vroege morgen aangehouden op de Schorpioen in Katwijk. Hij werd ervan verdacht een paal uit de grond te hebben gere den op de 's-Gravendamseweg in Noordwijkerhout. De Katwij ker ontkende de aanrijding. Hij weigerde medewerking te verle nen aan een bloedproef. Hij kreeg voor doorrijden na een onge val en het weigeren van medewerking aan de bloefproef een proces-verbaal. De man werd in de loop van de ochtend op vrije voeten gesteld. Een dag eerder kreeg een 29-jarige Noord- wijkerhouter een bekeuring van 390 gulden wegens rijden on der invloed. Hij werd aangehouden bij een controle op de Groe- newege in zijn woonplaats. Boete voor rijden onder invloed lisse Een 26-jarige bromfietser uit Lisserbroek heeft zaterdag een boete van 390 gulden en een rijverbod gekregen wegens rij den onder invloed. De man werd aangehouden op de Hyacin tenstraat in Lisse. Een 32-jarige bromfietser uit Lisse ontving op dezelfde dag een boete wegens rijden onder invloed. Hij reed op de Oranjelaan in zijn woonplaats. Hanneke Lieverse wint poldercross hillegomHanneke Lieverse uit Hillegom heeft zaterdag de achttiende SlZO-poldercross gewonnen. Lieverse liep in haar woonplaats de concurrentie op grote afstand op het parcours van 9 kilometer. De Hillegornse liep een tijd van 39.27. R. War merdam werd tweede, E. de Groot derde. Bij de mannen zege vierde de Bennebroeker H. Laniberman. Hij liep een tijd van 36.28 en bleef de Oegstgeestenaar P. den Hollander voor. Bij de 4,5 kilometer wonnen Tineke Meijers uit Voorhout en Nico van der Burgh uit Hillegom. Postzegels ruilen in Valkenburg valkenburg De postzegelvereniging Valkenburg aan den Rijn houdt maandag 17 januari een postzegelruilavond. De bijeen komst wordt gehoude in de bovenzaal van de Nederlands Her vormde kerk op het Castellumplein in Valkenburg. De zaal gaat om 19.30 open. noordwuk Busmaatschappij Connexxion wil verkeerslichten op het kruispunt van de Parallelboule vard en de Hoofdstraat in Noordwijk. Bussen lopen er volgens het bedrijf flinke vertra ging op als ze moeten wachten op de voortdurende stroom overstekende voetgangers, met name in de weekeindes en in de zomer. De gemeente onder zoekt nu wat een verkeerslicht installatie zou kosten. Verkeerswethouder Sweers» (WD) erkent het bestaan van een knelpunt - twee druk belo pen voetgangersoversteekplaat sen vlak bij elkaar. In de dienst regeling van de bussen zou het zelfs minuten schelen. ,,Maar een verkeerslichtinstallatie is verschrikkelijk duur", aldus Sweers. Hij laat momenteel uit zoeken of Noordwijk in aan merking komt voor een door Connexxion gesuggereerde subsidiemogelijkheid. Ook verkeersadviseur van de politie J. Braaksma spreekt van een beruchte plek. Een ver keerslicht, waar voetgangers op aanvraag groen licht krijgen om over te steken, zou volgens hem wel een bijdrage aan de oplos sing kunnen leveren. Maar hij twijfelt of niet veel voetgangers er door rood zullen lopen, waarmee de situatie alleen maar gevaarlijker zou worden. ,,Dat is altijd de vraag. We zou den daar de eerste tijd goed op moeten letten", denkt Braaks ma. Volgens W. Terra van het busbedrijf zou een verkeers lichtinstallatie 'minstens een Houseparty's zijn voortaan taboe in Noordwijkerhout noorpwukerhout» Het is afgelopen met de house party's in Noordwijkerhout. Af gelopen zomer werd er voor het eerst - en naar nu dus blijkt voor het laatst - een grote hou separty gehouden in De Schelft. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat er te veel geluidsoverlast is geweest. Volgens directeur Van Em merik van De Schelft is het feest rustig verlopen. Maar de cijfers van de gemeente wijzen anders uit. Volgens Noordwijkehöut is het geluidsniveau minimaal 20 tot 25 decibellen te hoog ge weest. Daarom wil de gemeente niet meer zomaar opnieuw een vergunning verlenen. Nu bekend is dat er geluids overlast geweest moet zijn vol gens de berekeningen, moet er geen ontheffing meer gegeven worden voor dergelijke feesten. Anders is het volgens B en W ook mogelijk dat andere hore cabedrijven dan De Schelft hier om gaan vragen. „Dat zal leiden tot een onaanvaardbare (ge- luids) overlast", zo schrijft het college in zijn voorstel, dat vol gende week in de raadscom missie wordt behandeld. Leegstaand Synopsisgebouw aan 's-Gravendamseweg moet viersterren-cornplex worden Noordwijkerhout krijgt een nieuw, viersterren-conferentiehotel. Het makelaarsbedrijf Van der Meer heeft daartoe bij de gemeente een aanvraag ingediend. Het hotel moet komen in het voormalige pand van Synopsis aan de 's-Gravendamseweg en op het terrein van het garagebedrijf Issam op de Maandagsewetering. De keten Prominent Inn heeft zich volgens de makelaar al bereid verklaard het conferen tiehotel te exploiteren. noorpwukerhout eric de jager Burgemeester en wethouders van Noordwijkerhout, dat dankzij Leeu wenhorst internationale bekendheid geniet als conferentieoord, staan niet onwelwillend tegenover de plannen. Wel stellen zij strenge eisen aan de in deling en het gebruik van het hotel. Zo mag het aantal kamers de 37 niet over schrijden en passen er volgens het col lege maximaal vier conferentieruimten in het gebouw. Bovendien mag het ho tel geen andere gasten aantrekken dan conferentiegangers. Andere bezoekers van het restaurant of toeristen zijn niet welkom. Die maatregelen moet voorkomen dat buurtbewoners overlast ondervin den van het hotel. Burgemeester en wethouders verwachten overigens niet dat de vestiging van een conferentie hotel meer bezoekers aantrekt dan het opleidingscentrum deed. Ook een al ternatief plan om het schoolgebouw te gebruiken als wooncomplex, zou voor omwonenden niet gunstiger zijn. Het aantal appartementen zou weliswaar lager zijn dan het aantal kamers in het hotel, maar de privacy van de buurtbe woners zou wel meer in het gedrang komen. Bovendien heeft Noordwijkerhout andere plannen voor het beschikbare woningcontingent en is het volgend burgemeester en wethouders nog maar de vraag 'of het gebouw naar de huidige woonmaatstaven nog wel ge schikt te maken is als wooncomplex. Dat het garagebedrijf Issam Auto's in de hotelplannen van de Maandagse wetering verdwijnt, noemt het college van B en W 'gunstig'. Voor het gebruik als conferentieho tel zijn ook de nodige aanpassingen vereist. In de voorlopige plannen is voorzien in een uitbouw voor het res taurant, de entree en een kantoor ruimte aan de 's-Gravendamseweg en de bouw van een lounge/bar aan de achterzijde. Verder is het de bedoeling om de gevels op te knappen, met on der andere balkons. Op de eerste en de tweede verdiepeing staan kamers ge pland, in de kelder kamers, een sport centrum en een keuken. Het gebouw, dat voorheeir dingscentrum in gebruik w;ir. geruime tijd leeg zonder da gegadigden hebben gemelc "J staat het te boek als woilss maar de laatste jaren hai schoolfunctie. Het lijkt er t op dat een koper te vindei h opnieuw een opleidingscent vestigen. Vandaar dat nu meente een verzoek is ing het pand te verbouwen tot stejrenhotel. Volgens de ma het gebouw in de jaren spronkelijk ook bedoeld als 1 Zowel makelaar Van der f1 minent Inn als de eigenaar ragebedrijf waren vanmorge el reikbaar voor een nadere toe minuut, en mogelijk minuten schelen'. De betrouwbaarheid van de dienstregeling zou er ook sterk door verbeteren en dat is belangrijk omdat het na bijgelegen Picképlein een over stapplaats is. Hij erkent wel dat er ook voetgangers door rood zullen blijven lopen, maar nu lopen volgens hem over een breedte van vijftig meter men sen zo de Parallelboulevard op. Behalve met een verkeerslicht zou het oversteken dus ook met hekken verder gestroomlijnd kunnen worden. Connexxion heeft zijn ver zoek gedaan in het kader van de besprekingen over de nieu we dienstregeling, die aan de provincie is voorgesteld. Daarin verandert voor Noordwijk ver der weinig. Wel worden be stemmingen in Den Haag beter bereikbaar omdat bus 95 naar Den Haag, bij het Transferium aansluit op bussen 88 en 89 naai' andere Haagse bestem mingen. Samen zorgen bus 67 (via Duinrell naar Den Haag) en 95 voor een dienst die in de spits om het kwartier rijdt en daarbuiten om het half uur. Lijn 52, van Noordwijk naar Schiphol, kent een slechte be zetting. Overwogen wordt om daarin een aantal ritten te schrappen. Wethouder Sweers zegt dat te betreuren. Hij had juist gevraagd om extra aan dacht voor de verbinding van Noordwijk met station Voor hout, die ook door bus 52 wordt verzorgd. De komende maanden pra ten Connexxion, gemeenten en provincie verder over de nieu we dienstregeling. De Bentley van Frank Leeman wordt gekeurd op het Vuurtorenplein in Noordwijk. „Op de grote weg kan niemand mij bijhouden. Hij haalt met gemak 210 kilometer, maar vraag me niet te keren op een landweggetje." foto dick hogewoning Elfde rally van Monte Carlo vanuit Noordwijk gestart noordwuk» rob onderwater Frank Leeman rijdt in de rally van Mon te Carlo, die gisteren vanuit Noordwijk vertrok, in de grootste en zwaarste auto. Toch vertrouwt de 50-jarige Zeistenaar niet blindelings op zijn zesendertig jaar oude Bentley S3 met een acht cilinder motor van het merk Rolls Royce. „Het wordt straks bidden in de bergen. Als het glad is, krijg ik die auto niet om hoog." Leeman is niettemin apetrots op zijn Bentley. Tussen de Fiatjes en Alfa Ro- meotjes rijdt hij in een 'olifantenwa gen'. Afgelopen zaterdag, toen de wa gens in Noordwijk op het Vuurtoren plein werden gekeurd, vergaapte het publiek zich aan de wagen. Leeman: „Je kunt er ook in picknicken." Leemans auto is vijfenhalve meter lang. „Op de grote weg kan niemand mij bijhouden. Hij haalt met gemak 210 kilometer, maar vraag me niet te keren op een landweggetje." Wat gebeurt er dan? „Dat zien we dan wel weer. Voor mij is winnen niet belangrijk. Meedoen aan deze rally betekent voor mij vijf da gen keten met de jongens. Een plek er gens in het midden van het klassement zou al mooi zijn." Leeman, van beroep uitgever, rijdt de rally samen met Frank Kloppert. Leeman is bezig aan een inhaalslag. „Dat ik hier meerijd, is de verwezenlij king van een jongensdroom. Ik was vroeger gek op auto's. Ik keek altijd lik kebaardend naar de rally van Monte Carlo en heb dit altijd willen doen. Nu ben ik in staat om met een deze auto een rally mee te maken. Heerlijk." De Zeistenaar doet al voor de derde keer mee met zijn Bentley, die hij vier jaar geleden van een tandarts uit Arn hem op de kop tikte. De tandarts had de auto in Engeland gekocht, vandaar dat het stuur links zit. De rally van Monte Carlo is een etap pekoers over 2800 kilometer voor auto's met bouwjaar tot 1964. Het gaat niet om snelheid, maar ook om onder ande re kaartlezen en rijden op gemiddelde snelheid. Ongeveer tweehonderd wa gens starten uit vijf plaatsen in Europa, waaronder Noordwijk. Uit de badplaats vertrokken gisteren vijfendertig equi pes. Cannes is op 14 januari de aan komstplaats. De deelnemers hebben een week ge leden de routebeschrijving ontvangen. „Degene die wint is een goede boek houder", spreekt Leeman uit ervaring. „Het is vanaf de kaart een hele uitzoe- kerij om op de plaats van bestemming te komen." Vorig jaar won de Alfa Ro meo van Jan Berkhof en Bert Dolk. Dit jaar rijdt het duo wederom mee. Leem an: „De zege is ze gegund, maar deze Bentley rijdt veel lekker dan dat kleine wagentje. Zij hebben straks een stijve nek." Zaterdag wercfen de voertuigen ge keurd door streng kijkende mannen met een ordentelijke boekhouding. „Dat moet ook wel", zegt Kees Stoel na mens de organisatie van The Monte Challenge, zoals de rally officieel heet. „Het zijn allemaal oude wagens, daar kan nog wel eens iets aan mankeren. Of we wel eens een auto hebben afge keurd? Niet dat ik mij kan herinneren. Als er iets kapot is, dan krijgen ze de ge legenheid om het euvel te repareren." Boodschaj I service in U' weer op de lisse hanan nhass bb Ouderen en gehand Lisse kunnen weer g< ken van de boodscha x ce. De boodschappei si twee maanden niet omdat tijdens de pr vorig jaar bleek dat animo was voor de De gemeente Lisse h menwerking met dar Stichting Welzijn Oidi Platform Gehandica daarom voor een nie gekozen. Belangrijkstot ring is dat de taxi n vraag rijdt en niet z heen op gezette tijdei Ondanks het gebre mo - in drie maande a de de taxi slechts drie 1 - is nu weer begonne 1 aangepaste boodschC vice. „We geloven e Het is belangrijk en gehandicapten boodschappen kunn n licht een gemeentew der toe. Vijftien inwoners komen in aanmerkin ze regeling. Twaalf ke mogen zij gratis gebi van de boodschappe uur van tevoren moi worden besteld. De t< negen uur 's morgen dernacht rijdt, brengt giers naar een Lisses winkel en wacht twii ten. Bij het in- en kunnen de Lissenare op de hulp van de ch;er De uitvoering is van MobiMax, een Li bieder van Collectie hankelijk Vervoer Wienholt van Mob wacht dat ouderen capten ditmaal wel taxi's gebruik maken. N. Valstar van Platform Gehandica a vindt het logisch dat project is mislukt. Vo n past een vaste tijd va r niet bij zwaar geha omdat ze vandaag hoe ze zich morgee „Deze kritiek hebbei z tijdens eerste gesprt16 de gemeente, een jaa j1 De gemeente heeft ons geluisterd en daa project doodgi Valstar. Over de doc de boodschappentas!r sceptisch. „De tijd za of men nu wel in die zitten." noordwuk carlo nuveen De Stichting Alcoholpreventie (STAP) heeft bij de Reclame Code Commissie een klacht ingediend tegen zorgverzekeraar Zilveren Kruis. Een artikel in het cliëntenblad 'Ac tief van Zilveren Kruis is de stichting in het verkeerde keelgat geschoten. STAP vindt dat de verzekeraar zich in het vier pagina's tellende artikel te positief uitlaat over alco hol. Dat zou in strijd zijn met de Code voor Alcoholhoudende dranken. In het artikel komen de gezondheidsbe vorderende eigenschappen van wijn aan bod. Bovendien is een bestelbon voor wijn toegevoegd en dat is reclame, zo conclu deert STAP. De vereniging wijst erop dat negatieve ei genschappen van het genotmiddel buiten beeld zijn gelaten. Als voorbeeld noemt STAP de verslavende werking en alcohol als oorzaak van verkeersongelukken en ziektes. „Het is één grote lofzang op wijn", vult STAP-woordvoerster M. Bakker aan. „Ik lees nergens een kritische kanttekening." Ziveren Kruis blijkt gedeeltelijk gevoelig voor de kritiek van STAP. „Achteraf gezien hadden we wat terughoudender kunnen zijn over de positieve eigenschappen van wijn", concludeert een woordvoo de verzekeraar. Zilveren Kruis \vi fe een artikel schrijven over een waarin de klanten zijn geïntere n dat past in de tijd van het jaar, a n zij. „Het was niet wervend bed| zegsvrouw benadrukt dat in 1 steeds over verantwoord gebruik li hol is gesproken. Als de Reclame Code Com klacht tegen Zilveren Kruis gegi i kan zij de ziektekostenverzekei r toekomst verbieden dergelijke a publiceren. Kritiek Vennepse ondernemers op slagvaardigheid geme nieuw-vennep» katwuk Miss Broadway vlijt zich aan de zijde van een Katwijkse millenniumgalaganger. De travestie show was één van de acts op het bal van de Ont spanningsvereniging Katwijk, waar onder andere ook George Baker optrad. Het bestuur van de OVK twijfelde nog even of de 'drag queens' niet té ge waagd waren voor een Katwijks feestje, maar Miss Broadway bleek, net als de andere artiesten een daverend succes. Natuurlijk werd er ook volop ge danst op het feest van de dansvereniging. foto loek zuyderduin peter voskuil Het wordt tijd dat de echte ma nagers in het Haarlemmer- meerse gemeentehuis eens op staan, vindt de Ondernemers vereniging Haarlemmermeer- Zuid (OVHZ). In de nieuwjaars toespraak had voorzitter N. Middelkoop zaterdagavond ste vige kritiek op de slagvaardig heid van de gemeente. „Ze dronken een glas, ze deden een plas en alles bleef zoals het was", zei Middelkoop over het college van B en W. De voorzitter vergeleek het gemeentehuis in Hoofddorp met een duiventil. „Hoe kun je een complexe gemeente opti maal besturen als er zoveel wis selingen van hoofden van dien sten plaatsvinden? Je bent nau welijks aan het gezicht van een gesprekspartner gewend of er ligt alweer een bericht van op volging op de mat, waarna er opnieuw een inspeelperiode nodig is." Volgens Middelkoop worden belangrijke beslissin gen daardoor vaak te laat geno men. Vorig jaar maart namen de Nieuw-Vennepse ondernemers burgemeester en wethouders nog mee op een 'Tour de Mise- re' door het dorp. Tijdens een busrit lieten de ondernemers zien wat er allemaal mis is in Nieuw-Vennep. Daarbij werd het centrum, waar braakliggen de stukken grond en slooppan- den al jaren wachten op de start van een opknapbeurt, niet vergeten. Middelkoop: „Men reageerde zoals venvacht: gedoseerd ge schokt. Beperkte toezeggingen werden gedaan. Sommige hier van, die zonder al te verstrek kende gevolgen, werd gelost." Verder is er gebeurd, vindt de 01 zitter. Dat de winkeli gehavende centrum dorp de afgelopen j ben kunnen overleve namelijk te danken t trouwe koopgedrag i woners van Nieui Daarom nodigt de I college van BenWd meer uit voor een ro Nieuw-Vennep. „We deze keer met het inft alle documentatie 1 jaar."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 14