Overleg Syrië en Israël nog muurvast Ontspannen Jeltsin voorspelt snel einde oorlog Buitenland Dodental treinbotsing loopt op NAVO ontkent geknoei met met video van luchtaanval Brown weg voor baby Blair Grote verliezen Russische leger in strijd om Grozny Taliban marktleider op heroïnemarkt IAC 7 JANUARI 2000 EN< VL nor 71 ;ië bewaakt grenzen strenger De Belgische minister van binnenlandse zaken Duque- il de grenzen de komende weken extra laten bewaken om brkomen dat illegalen het land binnenkomen. De maatre- j van kracht tijdens een periode waarin al in België vertoe- e illegalen de kans krijgen hun verblijf legaal te maken als Ik zijn, minstens vier jaar op een asielaanvraag wachten of 1 jaar in België wonen. De zogeheten regularisatieverzoe- lunnen vanaf maandag worden ingediend. De Belgische peid verwacht dat circa 20.000 illegalen een aanvraag zullen j. Dat moet binnen drie weken gebeuren. Een commissie Welen over de aanvragen. Duquesne heeft laten weten de '■[zen van de commissie in principe te zullen volgen. ^urice Papon vraagt om gratie De Franse oorlogsmisdadiger Maurice Papon heeft tien i geleden een verzoek ingediend tot gratie om gezond- jredenen. Dat heeft het Franse ministerie van justitie giste- lekendgemaakt. De 89-jarige Papon werd woensdag met Uroblemen van de gevangenis naar een ziekenhuis in Parijs Gebracht. Het slagen van het gratieverzoek hangt af van Üent Chirac. Normaal kent een Franse president die alleen i gevangenen in de eindfase van hun leven, zonder hoop "jnezing. Papon heeft een geschiedenis van hartziekten. Zijn taat mr. J. Varaut zei voor de Franse radiozender RTL dat Vis leven in gevaar is. Varaut is bovendien bezig met een eis hadevergoeding wegens 'excessief harde aanpak' van zijn B. Papon vluchtte in oktober naar Zwitserland. Hij werd een 1 later opgepakt en uitgeleverd aan Frankrijk. Anjer ongeluk met Noorse veerboot Opnieuw heeft zich voor de Noorse westkust een onge- ïet een hogesnelheids-veerboot voorgedaan. Niemand van J opvarenden raakte bij het incident van woensdagavond nd. De catamaran Baronen dreigde te zinken nadat het I een onbekend voorwerp had geraakt en water begon te in. De Baronen wist de haven van Bergen echter te berei- ,es weken geleden sloeg de hogesnelheids-catamaran her van dezelfde rederij, HSD, voor de kust op de rotsen. mensen kwamen daarbij om, nadat alle 86 opvarenden Jt ijskoude water waren beland. Het onderzoek naar de 4 met de Sleipner is nog niet afgerond. Jejs weg uit Groot-Brittannië i-jarige van oorlogsmisdaden verdachte Konrad is gisteren uit Groot-Brittannië vertrokken. Hij wilde de pogingen om hem uit te zetten niet afwachten. Vermoe- gaat hij naar Australië. De bejaarde Let zou in de Tweede Idoorlog in Letland betrokken zijn geweest bij de moord .000 meneen, meest joden. Kalejs, die in 1957 een Austra- laspoort kreeg, ontkent de beschuldigingen. Hij kwam [alfjaar geleden in Groot-Brittannië aan, nadat hij eèrder de jCanada en de Verenigde Staten was uitgewezen vanwege ichcjubieuze verleden. De Australische regering heeft al laten de terugkeer van Kalejs niet te kunnen verhinderen. In f|. ioordeelde een onderzoekscommissie dat er niet voldoen- ijs was om tot vervolging over te gaan. jërs ontsnappen net aan lawine Skiërs op een piste bij de Oostenrijkse wintersportplaats aun zijn gisteren ontsnapt aan een lawine. De sneeuw- iereP raasde langs een kabelbaanstation, maar sleurde nie- iet 3 mee. Eerder meldde de Oostenrijkse televisie dat er op de iCrippenstein in de regio Dachstein ongeveer tien mensen T de sneeuw zouden liggen. Reddingswerkers met honden en naar de plaats des onheils gestuurd, maar vonden nie- onder de sneeuw. De lawine werd veroorzaakt door een in was twintig meter breed en een halve meter dik, aldus ..jtoriteiten. Aanvankelijk leek het een grote lawine te zijn dat viel achteraf gezien mee, aldus de autoriteiten. Vorige nog vonden twaalf wintersporters, onder wie negen Duit- Ie dood door lawines bij Galtür. |>ra geconstateerd bij Roemeense Irest» In Roemenië is voor het eerst in tientallen jaren een 'ANlvan lepra geconstateerd. De patiënt is een 54-jarige vrouw it oosten van het land. Haar gezicht is door de ziekte ern- irminkt, zo berichtte de krant Libertatea, Uit schaamte aar uiterlijk was ze pas 20 jaar nadat ze de eerste sympto- de ziekte vertoonde naar de dokter gestapt. De pijn lichter ondraaglijk geworden. Hoewel lepra een besmettelij- ikte is, gaan de autoriteiten ervan uit dat de vrouw nie- in haar omgeving heeft besmet. Toch zullen al haar fami- len medisch worden onderzocht. Er is nog één ziekenhuis menië waar 29 leprapatiënten in totale afzondering leven, hen, inmiddels 93 jaar, verblijft al sinds 1934. 1 Lanka stelt avondklok in De Srilankaanse regering heeft gisteren een avond- gesteld voor de hoofdstad Colombo. Het besluit kwam tal uren na de arrestatie van de ouders van een meisje in zelfmoordaanslag had gepleegd waarbij dertien mensen tal i vamen. Volgens de staatstelevisie gaat het uitgaansverbod middernacht, en zal het zeker van kracht blijven tot twee middags. Mensen mogen in die periode de stad niet ver en ook niet naar school of naar het werk gaan. Volgens iron binnen de Srilankaanse veiligheidsdiensten wordt er is het uitgaansverbod een enorme zoektocht ondernomen ebellen van het Bevrijdingsleger van Tamil Eelam (LITE). ivit wil rust in zaak-Öcalan De Turkse premier Ecevit heeft zijn coalitiepartners ren opgeroepen niet aan te dringen op de executie van de od veroordeelde PKK-leider Abdullah öcalan, teneinde de Habte successen van Turkije niet in gevaar te brengen. Evecit it de guerrilla-aanvallen in het overwegend Koerdische tosten van het land zijn afgenomen sinds Öcalan in februa- 'angen werd genomen, en suggereerde dat het geweld weer se plaaien als hij wordt opgehangen. Eerder zei Ecevit dat de Utie van öcalan de toetreding van Turkije tot de Europese in gevaar zou brengen. Een deel van de Nationalistische Jging, na de partij van Ecevit de grootste regeringspartij, ggleerder dat het doodvonnis van öcalan wordt uitgevoerd. 'tiador roep noodtoestand uit indf De regering van Ecuador heeft gisteren de noodtoestand roepen. De maatregel volgt op groeiende sociale onrust, er onbepaalde tijd geldt in het'kleine Andesland een verbod :rgaderen en demonstreren. Een demonstratie van vakbon- """Verd afgelast zonder dat het tot ongeregeldheden kwam. machtige vakbonden waren van plan gisteren te beginnen ?en reeks stakingen en demonstraties. Ze wilden daarmee ratef dent Jamil Mahuad ten val brengen. De regering kondigde >isto ;eihard te zullen ingrijpen als het toch tot protesten zou ko- j. i Ecuador bevindt zich al enige tijd in een ernstige econo- 1 zhe en politieke crisis. Het land is vrijwel bankroet en de na ait16 munt is vorig jaar tweederde van zijn waarde verloren. ;l doden door aardbevingen ingtonAardbevingen hebben vorig jaar op de wereld aan dan 22.000 mensen het leven gekost. Normaal gesproken n ongeveer 10.000 mensen per jaar door deze vorm van rgeweld. Het aantal aardbevingen was in 1999 ook hoger lormaal, aldus de Amerikaanse Geological Survey (USGS). ije kreeg de grootste klap met 17.000 doden door de aard- >g van augustus. Ook in onder meer Taiwan en Colombia n duizenden doden. In een 'gewoon' jaar zijn er ongeveer Hen grote aardbevingen met een kracht van 7 tot 7,9 op de van Richter en één hele grote aardbeving met een kracht eq groter. In 1999 kwam de laatste categorie niet voor, er waren er wel twintig die in de eerste groep vielen. Ove- is haalt 1999 het niet bij het rampjaar 1943, met 41 grote en ;rote aardbevingen. De meeste doden in deze eeuw vielen '6 toen zeker 255.000 stierven door een beving in China. Bons Jeltsin droogt zijn tranen, die hij plengde 'uit vreugde' over zijn bezoek aan de Palestijnse gebie den en Israël. foto ap TEL AVIV AD BLOEMENDAAL CORRESPONDENT Ex-president Boris Jeltsin houdt het erop dat het einde van de oorlog in Tsjetsjenië nog maar een kwestie is van een paar weken. „Binnen een maand zullen we de terroristen hebben verpletterd", zei hij gisteren bij een bezoek aan Jeruzalem, waar hij de lunch gebruikte met president Ezer Weizman. Jeltsin is in het Heilige Land ter gelegenheid van de orthodoxe kerstviering, die volgens de Juliaan se kalender op 7 januari valt. Gisteravond woon de hij in Bethlehem een kerkdienst bij. Toen hij sprak over zijn vriendschap met de Pa lestijnse president Arafat schoten er tranen in zijn ogen, die hij afveegde met een papieren zak doekje. Later zei hij dat het tranen van vreugde waren. De Russische leider, die op de laatste dag van de vorige eeuw is afgetreden, is in Israël en de Palestijnse gebieden dan ook ontvangen met de eerbewijzen die bij een staatshoofd horen. Weizman noemde hem 'leider van een grote en machtige natie'. Volgens zijn woordvoerder maakt Jeltsin de reis dan ook niet als ex-presi dent, maar als 'de eerste president van Rusland'. Onder Jeltsin is de Russisch-Orthodoxe kerk, die in het communistische tijdperk illegaal was, vol ledig in ere hersteld. De voormalige Russische leider is in het Heilig Land in de eerste plaats millennium-pelgrim, en als zodanig gast van de Grieks-Orthodoxe patriarch Diodoros I. Zijn be zoeken aan Weizman en de Palestijnse president Yasser Arafat gaan in één moeite door. Van de kerkleider ontving Jeltsin de Ster van de Ridder van het Heilig Graf, een uit de vierde eeuw daterende onderscheiding voor bijzondere verdiensten voor de kerk. Vijf andere presiden ten, onder wie Sjevardnadze uit Georgië en Con- stantinescu uit Roemenië, kregen de onderschei ding tegelijk met Jeltsin uitgereikt. De Israëlische gastheren stelden gisteren vast dat Jeltsin een ontspannen indruk maakte. „Het is of er een zware last van zijn schouders is gevallen", zei een van hen. Niettemin is het zware program ma van de ziekelijke ex-president rijkelijk voor zien van pauzes. Achter zijn auto rijdt een ambu lance met intensive care-voorzieningen. Op last van zijn lijfartsen volgt Jeltsin een vet- en choles- terolarm diëet. In het Hilton-hotel in Jeruzalem en bij recepties doen zijn medewerkers dan ook grote moeite om versnaperingen buiten zijn gezichtsveld te hou den. De medewerkers hebben het ook om een andere reden niet gemakkelijk; een voor hen be stemde lading van 500 kilo niet-koshere Russi sche delicatessen mocht het hotel niet in. Aan de lunchtafel in de presidentiële residentie in Jeruzalem werd Jeltsin geflankeerd door Weiz man en Shimon Peres. De laatste wordt al ge noemd als opvolger van Weizman, nu de Israëli sche president in opspraak is gekomen door een raadselachtige gift van een Franse multimiljo nair. Onder de gasten was ook minister van bin nenlandse zaken Nathan Sharanski, die als actief zionist in de tijd van de Sovjetunie vele jaren heeft doorgebracht in werkkampen. Sharanski vond dat Jeltsin er wijs aan heeft gedaan door af te treden. Hij noemde de oorlog in Tsjetsjenië 'een strijd tegen islamitisch extremisme, dat zo wel Rusland als Israël bedreigt'. Jeltsin wordt bij zijn bezoek aan het Heilig Land vergezeld door een entourage van 150 personen, onder wie minister van buitenlandse zaken Igor Ivanov. Het is de bedoeling, zei Ivanov gisteren, dat volgende maand de multilaterale onderhan delingen over het Midden-Oosten worden hervat in Rusland. Het overleg, waaraan een groot aan tal landen in het gebied deelneemt, is ruim drie jaar geleden opgeschort, toen met het aan de macht komen van de regering-Netanyahu in Is raël de sfeer dramatisch verslechterde. Teruggave Golan-hoogvlakte blijkt grote struikelblok Het vredesoverleg tussen Israël en Syrië zat vanmorgen nog steeds muurvast. Hoewel een lid van de Israëlische delegatie meldde dat de Amerikaanse president Clinton erin was geslaagd gisteravond een directe ontmoeting te organiseren tussen de Israëlische premier Barak en de Syrische minister van buitenlandse zaken Al-Shara, is er geen re sultaat gemeld. SHEPHERDSTOWN Rtr-DPA-AFP-ANP Het Witte Huis kon het bericht niet bevestigen. Witte-Huis- woordvoerder Joe Lockhart zei wel dat Clinton met de be- Kadaffi mag van EU naar Brussel komen BRUSSEL-LISSABON ANP De Europese Commissie is vóór een officieel bezoek van de Li bische leider Kadaffi aan Brus sel. Ze heeft dat fungerend EU- voorzitter Portugal en de overi ge lidstaten laten weten. De mogelijkheid van het bezoek kwam aan de orde tijdens een telefoongesprek tussen Kadaffi en voorzitter Prodi van de Eu ropese Commissie tijdens de kerst. Maar anders dan Kadaffi deze week in een tv-interview verklaarde, is van een officiële uitnodiging nog geen sprake. De diplomatieke betrekkin gen tussen Libië en de EU zijn verbeterd nadat Tripoli de twee Libische verdachten van de bomaanslag op een Panam- vliegtuig boven het Schotse Lockerbie aan Nederland uitle verde. Ze worden hier berecht volgens Schots recht. Bij de bomaanslag kwamen 270 men sen om het leven. De Britse minister van bui tenlandse zaken Cook zei dat Libië wel aan alle voorwaarden moet voldoen van het Barcelo- na-proces, het overleg dat het enige forum is waar de Europe se landen, Israël en de Arabi sche landen samen aan tafel zitten. Cook onderstreepte de aanvaarding door Libië van Is raël als Middellandse Zee-staat en als zodanig een onderdeel van het Barcelona-proces. Minister staat achter uitzetting Cubaantje WASHINGTON-MIAMA Rtr-AFP De Amerikaanse minister van justitie Reno staat achter het besluit de zesjarige Cubaan Elian Gonzales terug te sturen naar zijn vaderland om hem te herenigen met zijn vader. Daar mee handhaaft zij de beslissing van de Amerikaanse immigra tiedienst INS. Volgens Reno moet de vader beslissen over emigratie van zijn zoon. Woedende Cubaanse emigranten protesteerden gis teren tegen de dreigende uitzet ting door langzaam te rijden in de spits van de Amerikaanse stad Miami. Zij willen dat Elian in de VS blijft en zijn vader zich daar bij hem voegt. De politie in Miami arresteerde meer dan tachtig betogers. Het jongetje werd in novem ber door de Amerikaanse kust wacht op zee gered van een ge kapseisde boot vol Cubaanse vluchtelingen. Zijn moeder be hoorde tot de elf doden. Hij was zonder medeweten van zijn vader door de moeder meegenomen. Vervolgens werd Elian inzet van een strijd tussen de Cu baanse leider Castro en zijn aanhangers met de anti-com munistische Cubaanse ge meenschap in de VS. Castro bracht honderdduizenden op de been die demonstreerden voor terugkeer van het jongetje. windslieden afzonderlijk 'con structieve' gesprekken had ge voerd. Hij benadrukte nog maals Clintons vastbesloten heid vorderingen te maken in het vredesproces. De gesprek ken worden waarschijnlijk van middag (Amerikaanse tijd) her vat. Het vredesoverleg in de VS verloopt zó moeizaam dat gis teren het woord crisis in de mond werd genomen. De pro blemen gaan vooral om de te ruggave van de Golan-hoog- vlakte door Israël aan Syrië. Het plateau mag wat Israël betreft terug, maar dan wel in ruil voor veiligheidsgaranties. Gesteggel is er ook over de nieuwe grens die tussen beide landen moet ontstaan. Cruciaal is het Meer van Ti berias, het belangrijkste water reservoir van Israël. Israël wil graag de volledige controle rond het meer behouden, ter wijl Syrië graag de grens zó legt dat het land ook toegang krijgt tot in het Midden-Oosten zo kostbare water. Beide beroepen zich op oude grenzen van res pectievelijk 1967 en 1923. De leider van de Israëlische ultra-orthodoxe Shas-partij, Eli Yishai, riep gisteren op tot een pauze in de onderhandelingen. Volgens Shas, lid van de coali tie, moet Barak eerst met zijn kabinet onderhandelen voordat er verder wordt gesproken in Shepherdstown. Shas vreest dat Barak mogelijk te veel weggeeft, en daarmee het kritische en verdeelde Israëlische publiek tegen zich in het harnas jaagt. Zonder de steun van Shas heeft Barak geen meerderheid in het parlement. WASHINGTON DPA De NAVO heeft het publiek tij dens de oorlog in Kosovo niet bewust misleid met gemanipu leerde videobeelden. Wel zijn de beelden van het NAVO- bombardement op de passa- gierstrein 'per ongeluk' drie keer te snel afgespeeld. „Dit is niet uit manipulatief oogpunt gebeurd, maar wegens een technische fout", beweerde Pentagon-woordvoerder Crow ley gisteren. Doordat de band te snel werd afgespeeld, werd de indruk ge wekt dat de aanval in april 1999 op de trein niet voorkomen had kunnen worden. De trein werd van dichtbij door twee voltref fers geraakt toen hij over een spoorbrug reed. Veertien bur gers kwamen om het leven. Het bondgenootschap ver klaarde later dat de trein te hard had gereden, waardoor de doden niet te voorkomen wa ren. De Duitse krant Frankfur ter Rundschau meldde gisteren dat de NAVO de opnamen van het bombardement, gemaakt vanuit een bommenwerper, be wust te snel had afgespeeld. Crowley verklaarde dat de fout was ontstaan door het overspoelen van de films uit de bommenwerper naar videofor maat. Dit verandert volgens hem niets aan het gegeven dat de bommen niet meer waren bij te sturen nadat het vliegtuig ze had losgelaten. LONDEN ANP Geëmotioneerd wendt een nabestaande zich af van de restanten van de uitgebrande Noorse treinen. Overle venden en familieleden van de doden brachten gisteren een bezoek aan de plaats des onheils. foto ap erik johansen OSLO ANP-DPA Het dodental van de treinbot sing in Noorwegen van dinsdag loopt steeds verder op. Red dingswerkers hadden tot gister avond de lichamen van zestien mensen uit de wrakstukken ge haald. Over het lot van negen tien mensen bestaat nog ondui delijkheid. Achttien mensen raakten door de botsing bij de plaats Asta, zo'n 160 kilometer ten noorden van de hoofdstad Oslo, zwaar gewond. Het ongeval is goed afgelo pen voor het echtpaar Menso- nides uit Arnhem. De man en vrouw waren net in de trein ge stapt om terug naar huis te gaan van een bezoek aan hun zoon in het Noorse Rena. ,A1 na tien minuten volgde een he vige klap, waarna iedereen door de wagon werd geschud", ver telt M. Mensonides. Hij zat sa men met zijn vrouw in het mid delste treinstel dat na de klap op de rails bleef staan en niet in brand vloog. De Nederlander vertelt dat ie dereen in de wagon naar buiten kon klimmen, weliswaar met builen en schrammen maar verder ongedeerd. Mensonides vindt dat de hulpverlening enigszins laat op gang kwam, maar kan zich dat ook wel voorstellen. „Dit is een uitge strekt gebied dat dunbevolkt is. En de hulpverleners die meteen ter plekke waren, wisten ook niet goed wat ze moesten doen." Het echtpaar dat vooral ach teraf hevig is geschrokken van het ongeval, heeft de afgelopen dagen gelogeerd bij hun zoon. Vanavond keren ze terug naar Nederland. De Britten zijn dolenthousiast over de baby die premier Tony Blair en echtgenote Cherie verwachten. De bovenbuurman van de fami lie Blair, minister van financiën Gordon Brown, gaat wel heel ver in zijn blijheid. Hij is bereid zijn appartement in Downing Street te verlaten om plaats te maken voor het kind. Het aanbod van Brown, die eerlijk toegaf dat hij toch liever in zijn appartement in Westminster zit, zal tot opluchting hebben geleid bij Cherie Blair. Zij maakte zich ernstig zorgen over de krappe ruimte in de ambts woning. Het echtpaar dat al drie kinderen heeft, moet het doen met vier kamers. Waarnemers wijzen erop dat het Kremlin de officiële berich ten over de oorlog zo veel mo gelijk censureert om de steun van de bevolking te blijven houden. Volgens het Russische persbureau Itar-Tass zijn alle betrokken commandanten te ruggeroepen naar het hoofd kwartier om de verdere strate gie te bespreken. Een poging van de Tsje tsjeense strijders om door het Russische cordon in het zuiden van de stad te breken, zou gis teren zijn mislukt. Een Tsje tsjeense commandant verklaar de dat de uitbraakpogingen vooral zijn bedoeld om Russi sche troepen de stad in de lok ken en ze daar 'maximale ver liezen' te laten lijden. GROZNY DPA-Rtr-ANP Het Russische leger verliest in de bloedige slag om de Tsje tsjeense hoofdstad Grozny ver liezen veel meer mannen dan officieel wordt toegegeven. De moslimrebellen, hoewel duide lijk in de minderheid, bieden fors weerstand aan de Russi sche manschappen die de ver nielde stad willen innemen. Volgens het Russische pers bureau Interfax hebben de Rus sen in de afgelopen tien dagen meer dan tachtig man verloren. Bijna tweehonderd soldaten lie pen verwondingen op, aldus Interfax, dat zich baseert op Russische militaire bronnen. Moskou meldt veel geringere aantallen. GENEVE BOB KROON CORRESPONDENT Hoewel de Taliban in eigen huis weinig door de vingers zien, heeft het schrik bewind van 'religieuze studenten' in Afghanistan geen enkel probleem met de illegale export van opium en heroï ne naar het goddeloze westen. Volgens het VN-Bureau voor Drugs- en Mis daadbestrijding staat Afghanistan te boek als 's werelds grootste leverancier van heroïne. De productie van Afghaanse ruwe opium, de grondstof voor heroïne, be droeg vorig jaar 4.600 ton, tegenover 2.100 ton in 1998. Daarmee nam Afgha nistan in 1999 driekwart van de wereld- opiumproductie van ruim 6.000 ton voor zijn rekening. Volgens Pino Arlac- chi, de directeur van het VN-Bureau, is deze dramatische stijging 'uiterst zorg wekkend', en reden om de grenscontro le in Iran en andere aangrenzende lan den drastisch te versterken. Zo'n 18 van de 31 provincies die onder controle van de Taliban staan, zien in de zomer letterlijk rood van de papaver plantages. Daarmee is opium het voor naamste exportartikel van Afghanistan geworden, goed voor een opbrengst van honderden miljoenen dollars aan devie zen. Volgens de VN is deze ontwikkeling te wijten aan de belabberde economi sche situatie in het geïsoleerde land, als mede aan 'gunstige klimatologische fac toren voor de opiumteelt in 1999'. Myanmar, het voormalige Burma, blijft de tweede wereldleverancier van opium, maar er komt nog geen kwart vandaan van de hoeveelheden die Afghanistan produceert. Wat cocaïne betreft, is Co lombia nog steeds de onbetwiste markt leider, zowel waar het gaat om de totale oppervlakte cocaplantages als om de verwerking van het eindproduct. In Afghanistan propageert de VN al ja ren vervanging van de traditionele papa vercultures door meer onschuldige landbouwproducten. In totaal zijn vol gens Arlacchi vorig jaar 400 hectaren pa- paveraanplant vervangen door voe dingsgewassen. Maar ook de VN geeft toe dat dit een druppel op de gloeiende plaat is. Grote delen van het land zijn nauwelijks of niet bereikbaar, en boven dien was de stijgende prijs van opium op de illegale markt vorig jaar ook geen aanleiding voor Afghaanse agrariërs om af te zien van de papaverteelt. In het aangrenzende Iran en Centraal- Aziatische buurstaten als Tadjikistan, Oezbekistan en Turkmenistan heeft het VN-Bureau inmiddels een actiepro gramma op poten gezet om de drugs smokkel vanuit Afghanistan het hoofd te bieden. Vooral in Iran, waar het regiem van de ayatollahs om religieuze redenen toch al weinig op heeft met de Taliban, wordt korte metten gemaakt met de smokkelaars, die niet zelden de dood straf riskeren.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 5