'Er zat niets anders otl Cristina gaat niet gebukt onder beperkingen Teun van Vliet volgt Cees Priem op SCRA neemt afstand van concurrent Dekker Sport VRIJDAG 7 JANUARI 2000 Jan Gisbers: 'Wij waren niet roomser dan de paus, net als andere ploegen idl A Ore Iedere ingewijde in het wielrennen weet het. Alle midde len, legaal en illegaal, worden aangewend om beter te presteren. Ploegleiders nemen bewust het risico dat een renner wordt betrapt. Toch blijft bijna iedereen zwijgen. En dat is in andere sporten niet anders. Vorige week deden oud-coureurs Peter Winnen, Ste ven Rooks en Maarten Ducrot een boekje open doping- gebruik in hun actieve periode. Volgens hen zou ook in het Nederlandse wielrennen structureel gebruik zijn ge maakt van verboden stimulerende middelen. Jan Gis bers, oud-ploegleider van PDM, is de hypocrisie rond de nieuwe dopingrel beu en bijt fel van zich af. „Om de sport er weer bovenop te helpen." Bij Farm Frites gaat wens van oud-renner in vervulling DEN HAAG GPD Teun van Vliet wordt de opvolger van Cees Priem bij de wieler ploeg Farm Frites. De Westlander, die in Baarle Nassau een café restaurant heeft en eigenaar is van een vastgoedbedrijf, heeft al tijd al het vak van ploegleider/manager geambieerd. Nadat hij als coureur wegens gezondheidsproblemen, moest af stappen. heeft Van Vliet samen met z'n toenmalige manager An dre Boskamp jarenlang geprobeerd een eigen profwielerformatie in het leven te roepen. Door het uitblijven van een hoofdsponsor is dat echter indertijd nooit gelukt. Teun van Vliet was van 1984 tot begin 1990 profwielrenner. In 1987 won hij de Omloop Het Volk en Gent-Wevélgem. Het jaar erop droeg hij in de Tour de France drie dagen de gele trui. Daar na begon hij met zijn gezondheid te sukkelen. In de jaren die volgden is Van Vliet wel altijd betrokken gebleven bij zijn favorie te sport. Hij volgde drie keer de Tour de France als televisiever slaggever. één keer voor Veronica en twee keer voor RTL. Ook daarna bleef hij actief in de Tour, als chauffeur van gastenwa- gens. Cees Priem zou binnenkort aan zijn veertiende seizoen als baas van een profploeg beginnen. Hij was al die jaren de grote man van TVM. Maar Farm Frites, dat van co-sponsor nu hoofdspon sor is geworden, lijkt niet meer zo gecharmeerd van de Zeeuw die bijna twee jaar geleden in opspraak raakte toen in een TVM-auto 104 ampullen met EPO werden gevonden. De manier waarop de ploeg na de arrestatie van Priem in 1998 de Tour de France door de achterdeur verliet (in Zwitserland) zette indertijd vee! kwaad bloed bij Tourdirecteur Jean-Marie Leblanc. Vorig jaar mocht de formatie daarom zelfs niet eens meedoen aan de Ronde van Frankrijk. Ook nu waren er alweer geruchten dat Leblanc op geen enkele manier Priem in zijn Ronde walde zien. Het binnenhalen van Teun van Vliet is wat dat betreft een goe de zet. Toen de Nederlander in de Tour de gele trui veroverde, schreef Leblanc als wielerjoumalist van l'Equipe mooie verheden over 'die altijd strijdlustige, goed gesoigneerde en populaire Bata vier'. Albert van der Vlies - de commercieel directeur van Farm Frites - en pr-man Ardie den Hoedt wilden gisteren het nieuws rond Van Vliet en Priem bevestigen noch ontkennen. Beiden verwezen echter veelbetekenend naar een persconferentie die mogelijk vanmiddag wordt gehouden. „Er zijn nog onderhandelingen be zig", was alles wat Den Hoedt verder kwijt wilde. Het is niet uit gesloten dat die over een afkoopsom van Cees Priem gaan. EINDHOVEN FRED SEGAAR „Als een renner ziek is, moet-ie toch door," zegt Jan Gisbers. „Het is in mijn tijd meerdere keren gebeurd dat de arts over een bepaalde coureur zei: 'ik heb hem een middel gegeven waardoor problemen bij de do pingcontrole kunnen ontstaan'. Hij hield me daarvan op'de hoogte en ik stemde toe." Gisbers geeft toe dat hij wist van het bestaan van lijsten waarop de preparatie van ren ners van dag tot dag werd bijge houden. Het televisieprogram ma Reporter toonde vorige week dossiers van twee PDM- renners uit 1988. Het betrof een lijst van middelen die Gert-Jan Theunisse kreeg toegediend tij dens de Tour en een 'verzor- gingslijst' van een niet bij naam genoemde coureur. Als ploegleider weet je dat er een verzorgingsprogramma voor de renners wordt ge maakt," aldus Gisbers. „Dat be rustte op het vertrouwen tussen de soigneur en de renner en la ter tussen de dokter en de ren ner. Daar werden overzichten van bijgehouden. Op die lijsten stonden veel producten die wa ren toegestaan, maar ook ver boden middelen. Zo ging dat." In de genoemde documentai re bekenden Steven Rooks, Maarten Ducrot en Peter Win nen doping te hebben gebruikt. In de uitzending ontkende Gis bers ervan te hebben geweten. Later zei hij echter dat van het anderhalf uur lange interview slechts twee minuten is uitge zonden. „Daardoor is een heel ander beeld ontstaan." Door zijn ontkenning op tv werd hij aanvankelijk over één kam geschoren met zijn oud collega's Peter Post en Jan Raas, die er ook het zwijgen toe de den. Maar dat is het laatste wat Gisbers wil. „Op deze manier dienen zij de wielersport niet. Post en Raas kunnen de wielersport helpen als ze bereid zijn hun VIP-imago op te geven en met beide benen op de grond gaan staan. Waarom blijven ze ont kennen dat er onder hun ver antwoordelijkheid ook dingen zijn gebeurd? En waarom ko men journalisten telkens bij mij terecht en wordt Post niet aan de tand gevoeld? Omdat hij ge woon glashard ontkent. Daar mee is de kous af. Dan vraag ik de journalisten eens langs te gaan bij Eddy Planckaert en die eens een boekje te laten open doen over zijn tijd bij Panaso nic. Ach, Ruud Bakker (soig neur, red is bij Raleigh de voorloper geweest. In die tijd is hij samen met Post tot de rand gegaan. Ze hebben professor Van Rossum in de arm geno men om de grenzen af te tas ten. Andere ploegen zijn ge volgd. Er zat niets anders op als je mee wilde doen." Gisbers zegt dat PDM nooit heeft ontkend de grenzen van het toelaatbare te hebben ge zocht. „Wij zijn altijd liberaal geweest. Bij de presentatie van de ploeg zei manager Manfred Krikke: 'We zullen niet roomser zijn dan de paus'. Zo is het ook gegaan, maar dat gold ook voor andere ploegen, inclusief de Nederlandse teams. Alleen, zij geven het niet toe. PDM is altijd open geweest. Daardoor gaat PDM wéér door het slijk. PDM is verscheurd zoals een hert door een leeuw wordt ver scheurd. De pers moet toch ge noeg bloed hebben gezien van deze ploeg? Volgens mij ligt het werkterrein van de media nu bij Raas en bij Post. Waarom wor den die ploegen niet uitge kamd?" Ook Cees Priem, de ploeg baas van TVM, spaart hij niet. „Wat hem in de Tour van '98 en de maanden daarna in Frank rijk is overkomen gup je nie mand, maar die smoes was wel heel erg slecht. Met een lading EPO de grens over gaan en dan zeggen dat het spul bestemd was voor een kinderziekenhuis in Moskou..." Over de manier waarop de Rabobankploeg onderzoek heeft gedaan naar de oorzaak van de te hoge hematocriet- waarde in het bloed van Erik Dekker, aan de vooravond van het WK heeft hij ook zo zijn twijfels. „Daar heb ik mijn ei gen mening over. Laat ik er niet te veel over zeggen. Wat precies is gebeurd, zou je aan de artsen van de UCI moeten vragen die het bloed van Dekker hebben afgenomen. Laat ik het zo zeg gen: de wielerploeg moest door. Dan .zoek je dus naar een op- ebt lossing." Maar, waarschuwt moet ook niet worden ven. De renners in Pij bijvoorbeeld, waren ze^ rijdende apotheken zo: beweerd. „Over die Theunisse hoorde ik e^ arts op televisie zeggei hem niet zo spectaculi Alleen wees hij op de ron die werd toegediei 'n j. dat gebeurde in zeer net mate. 10 mg testosterajr( volgens de lijst aan The toegediend, is in de kra^ar helemaal niks. Daar is heel gewoon.' Theunisse heeft de toegegeven dat hij op n indicatie cortisonen h kregen. Gebruik van he verboden middel op (testosteron) ontkent bers: „Theunisse heeft zwegen. Nu geeft hij van cortisonen toe. dus nooit de waarheid sjr Hij kan het de ex niet eens kwalijk nem< g Gisbers weet hoe verr een langdurig verblijf wielermetièr werkt. Tl fietste vanaf zijn achtst hij 23 jaar ploegleider „In het seizoen ben je e tot zeventien uur per bezig. Daardoor raak beetje verbouwd, won ppv beetje ander mens. Je i wend aan alle geheime ik er uit ben, ben ik e tegenaan gaan kijken, ben ik weer bij mijn recht gekomen. Post staan ook al weer een de zijlijn. Zij zouden ei anders tegenaan moe ken." Daar is vooralsnog ge ke van. „Ik heb geen zi reageren," is Peter Po ploegbaas van Raleigh sonic, kort af. „Ik doe aan dit speeltuingedc Gisbers het woord maai sb ni "ir. Ad SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky ten van donderdag 6 januari: 7 - 9 - 11 - 16 - 18 - 27 - 28- 33 - 35 - 40 - 44 - 46 -49 -60-61-62-64-69-73-75. (onder voorbehoud) VOETBAL Italiè; Bologna - Cagliari 1-0, Inter - Peru gia 5-0, Juventus - Verona 1-0. Lecce - Fiorentina 0-0, Piacenza - AC Milan 0-1, Udinese - Parma 0-1, Roma - Bari 3-1, Reggina - Torino 2-1 Stand aan kop Juventus 15-32 Roma 15-28 Lazio 15-31 AC Milan 15-27 Parma 15-30 Inter 15-26 Rio de Janeiro, WK Clubteams. Groep B: Manchester United (GBr) - Necaxa (Mex) 1-1 (0-1) Vasco da Gama (Bra) - South Melbourne (Aus) 2-0 (0-0) BASKETBAL New York, NBA: Toronto Raptors - Sacra mento Kings 101-89, Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 90-75, Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 101-95, Miami Heat - Houston Rockets 111-99, Minneso ta Timberwolves - Portland Trail Blazers 98-96. Dallas Mavericks - Utah Jazz 92- 10d. Denver Nuggets - Indiana Pacers 87- 102. HANDBAL Dzierzoniow (Pol). Mannen, kwalificatie WK 2001. Groep 5, eerste ronde: Polen Nederland 22-20 (13-10). Topscorer Ne derland: De Pijper 7 Stand: 1 Turkije 1- 2, 2 Polen 1-2, 3 Nederland 1-0, 4. Luxemburg 1-0. SKI Bischofshofen. Vierschansentoernooi en wereldbeker schansspringen: 1 Widhólzl (Oos) 271,9 punten (131,5+129), 2. Aho- nen (Fin) 270,3 (103,5+128), 3 Schmitt (Dui) 259 (127+125). 4 Hannawald (Dui) 256,2 (124+127,5). 5 Horngacher (Oos) 254,4 (125.5+124). 6. Jussila.nen (Fin) 243 (123+122! Eindklassement vier- schansen: 1 Widholz 987,8 punten, 2. Ahonen 963.5, 3. Schmitt 960,5 Maribor (Slv). WB slalom, vrouwen. 1 Bak- ke (Noo) 1.41.90 (51,75/50,15), 2. Pret- nar (Slv) 1 42.77 (52,17/50,60), 3 Egger (Oos) 1.42,99 (52,78/50,21), 4 Paerson (Zwe) 1 43,15 (52,90/50,25), 5. Saioni (Fra) 1 43,35 (53,04/50,31) Stand WB slalom: 1. Bakke 330 punten, 2. Saioni 291, 3. Egger 282 Stand WB algemeen: 1. Dorfmeister (Oos) 569, 2. Götschl (Oos) 542, 3. Kostner(lta)481. TENNIS Perth (Aus). Hopman Cup, 1,2 miljoen gul den. Poule A: Verenigde Staten - Zuid-Atri- ka 2-1. Vrouwen. Stevenson - Coetzer 3-6 1-6 Mannen Blake - Ferreira 6-4 6-4. Mixed: Stevenson/Blake - Coetzer/Ferreira 6-7 6-3 6-2. Zweden - België 2-1. Vrou wen Carlsson - Van Roost 2-6 3-6 Man nen Björkman - Malisse 6-4 6-3. Mixed Carlsson/Bjórkman - Van Roost/Mahsse 6- 1 7-5 Groep B: Thailand - Slowakije 3-0. Vrouwen Tanasugarn - Nagyova 2-6 6-2 6- 1. mannen: Srichaphan - Kucera 4-6 7-6 6-2, mixed: opgave Slowakije. Doha (Qat) Mannen, twee miljoen gulden. Tweede ronde: Schalken (Ned) - Squillari (Arg) 4-6 6-1 6-1, Mirnyi (Bul) - Marin (CRi) 6-0 6-1, Schüttler (Dui) - Vacek (Tsj/7) 6-3 6-2, Kiefer (Dui) - Caratti (Ita) 6-1 6-1. Chennai (Ind). Mannen, 860.000 gulden. Hantschk (Dui) - Behrend (Dui) 6-3 4-6 6- 3, Pioline (Fra) - Paes (Ind) 6-3 6-4, Gol- mard (Fra) - Jonsson (Zwe) 6-2 6-3, San- guinetti (Ita) - Vinciguerra (Zwe) 2-6 7-5 6- 3. Delgado (GBr) - Stanoytchec (Bul) 4-6 6-2 6-3 Adelaide (Aus) Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Enqvist (Zwe/1) - Federer (Zwi) 7-6 6-4, Escude (Fra/8) - Dosedel (Tsj) 7-6 6-4, Grosiean (Fra/7) - Gambill (VSt) 3-6 7-6 6-2. Henman (GBr/2) - Lis- nard (Fra) 3-6 6-4 6-2. Gold Coast (Aus). Vrouwen, 375.000 gul den. Kwartfinales: Martinez (Spa/3) Ap pelmans (Bel) 7-6 4-6 6-4, Sanchez (Spa/4) - Schnyder (Zwi/5) 2-6 7-6 6-3, Dechy (Fra/6) - Maleeva (Bul) 6 4 6-7 7-6, Dechy (Fra/6) - Maleeva (Bul) 6-4 6-7 7-6, Talaja (Kro/7) - Koernikova (Rus/2) 4-6 6- 4 6-2 Volleybalintemational zonder grote successen Albert Cristina is realist ge noeg om te weten dat hij nooit de beste zal zijn. Hij de buteerde al in 1992 voor Oran je, maar miste alle successen van het Nederlandse volleybal team. Nu is hij één van de zes, waarop Toon Gerbrands ver trouwt. Voor die loyaliteit zou de bondscoach hem maar wat graag willen belonen met deel name aan de Olympische Spe len in Sydney. Maar dat heeft Gerbrands noch Cristina zelf in de hand. In de jaren 1992 en 1993 schraapte Cristina al eens tien interlands bij elkaar. „Omdat anderen afhaakten en niet dui delijk was hoe het team er wer kelijk uit zou komen te zien." Maar toen de grote jongens uit Italië weer in beeld kwamen en de gouden tijden aanbraken, verdween Cristina van het to neel. Bondscoach Toon Ger brands duwde hem daar pas in 1997 weer op terug. De Europese titel in dat jaar won Cristina als bankzitter. Daarna raakte Oranje in verval. In het Poolse Katowice jaagt het Nederlands team nu offici eel op zijn laatste kans op kwa lificatie voor de Spelen van Sydney. Ook voor Cristina gaat de tijd dringen. „Ik wil het maximale er uit halen. Dat is wat anders dan roepen dat je voor goud gaat. Als het een vierde plaats is, dan zij het zo. Met deze ploeg en met dit pun tensysteem kunnen we het al leen nog maar van wedstrijd tot wedstrijd bekijken." Albert Maximo Cristina is met zijn 1 meter 94 één van de drie kleinste volleyballers (Klok en Nummerdor zijn de andere twee) in de basis van Oranje, maar hij speelt op een positie (midden) waar je de langste zou verwachten. „Het is niet iets dat me bezighoudt. Na tuurlijk denk je wel eens na over wat er van mij zou zijn ge worden als ik tien centimeter langer was geweest. Maar een voordeel is nu bijvoorbeeld m'n snelheid." Misschien heeft Cristina wel de pech dat hij moet 'opboksen' tegen Bas van de Goor, die in het team dezelfde positie be kleedt. De vergelijking is daar om gauw gemaakt. „Bas is aan voerder, heeft veel internatio nale successen gehad met zijn club en het Nederlands team. Bovendien heeft hij met zijn 2 meter en 9 centimeter meer uitstraling. Dat zal de mensen wel meer aanspreken. Ik krijg in een wedstrijd ook veel min der ballen dan Bas. Ik scoor er misschien zes uit acht. Bas krijgt er wel twintig en maakt er vijftien. Ik heb heus wel mijn rendement." „Ik zou te klein zijn, geen ni veau hebben, niet goed genoeg zijn. Ik heb het vaak gehoord en gelezen. Ook het verwijt dat ik in 1998 tijdens het WK naar huis ging om bij de geboorte van onze zoon (Cristina leeft samen met ex-intemational Aafke Hament, red) te kunnen zijn. Maar daar waren vooraf met de bondscoach en spelers afspraken over gemaakt. Het is dat er in Japan iets met Schuil (enkelblessure) gebeurde en het team daardoor in de pro blemen kwam, anders was het niemand opgevallen." Cristina is onmiskenbaar de in ternational met de meest ge brekkigste volleybalopleiding. De eerste achttien jaar van zijn leven sleet hij op Curasao, waar hij in de open lucht vol- Albert Cristina ziet de bui in het duel met Joegoslavië al hangen. leybalonderricht kreeg op asfalt en beton. „Eerste teams speel den wel in een sporthalletje, maar van trainingen kwam dan niet veel, omdat de meeste spe lers moesten overwerken. Dan stond ik alleen met de trainer in de zaal." In augustus 1988 stapte Cristi na in een vliegtuig vol leeftijd genoten, die in Nederland gin gen studeren. Broer en ouders bleven achter. Cristina had in getekend voor de meao. Hij wilde iets van het leven makeri. „Anderen bepaalden dat ik dat maar in Eindhoven moest gaan doen." Bij aankomst meldde hij zich vrijwel direct bij PSV aan als lid. Een halfjaartje later zag eredivisionist Geldrop wel wat in de atletische speler. Via de Nederlandse topclubs Zwolle en Dynamo kwam Cristina uit eindelijk terecht bij het Belgi sche Roeselare, nu nog zijn werkgever. „Ik heb voor mijn gevoel wel een belangrijke pe riode als volleyballer gemist. Ik heb nooit in Jong Oranje ge speeld en daar doe je toch je eerste internationale ervaring op. Dat maakt de overstap naar het grote Oranje toch iets mak kelijker." Bovendien werd hij als donkere volleyballer vaak raar aangeke ken. „Ik merkte gewoon dat sommigen zich afvroegen hoe ik nu eigenlijk in een volleybal team terecht was gekomen." In de Hollandse samenleving is de aard van het beestje veran derd. Hoewel van Caribi; komaf, is Cristina op het gezicht niet de uitbundij leyballer, die het Nederl; team heel goed zou kui bruiken „Dat is in de Hi nuchterheid afgenomen, acties waren raar als je ge flink stond te juichen. Op een jaar na is hij dert seizoen zou heel goed zij ste als international kuni zijn. „Zoiets heb ik wel ir hoofd, ja." Het vadersch immers meer dan na wei reis terugkomen om in h chende gezicht van zoon te kijken. „Terwijl Aafke i dan verteld dat hij de hel chagrijnig is geweest." Bovendien willen opa en op Curasao hun zoon en kind wel eens een week in een heerlijk klimaat ve telen. „Daar kan Max lek hele dag in zijn blootje lo Meer vrijheid, minder ve tingen, dat zijn toch wel i die me bezighouden. En bij een club én het natioi team speelt gaat het maa door." Ongetwijfeld krijgt Cristii meer tijd om zijn interes; oudheid en geschiedenis uit te diepen. „Ik loop gr;1 rommelmarkten af. Op z( naar oude dingetjes. „De ste twee jaar ben ik bezig mijn stamboom uit te zoi sv Ik ben er al een keer voor t Curasao geweest. Ik ben af zes generaties terug gevo tot het jaar 1852. Het zit beetje vast, want ik heb n ten vertellen dat het spoc Zuid-Amerika leidt. Dat graag nog eens uitzoeken EDWIN ALBLAS WIELRENNEN Magstadt. Internationale veldrit: 1 Decler- cq (Bel) 58.57, 2. Van der Poel (Ned) op 0.43. 3 De Vos (Ned) 0 59. 4 Runkei (Zwi) op 1 46. 5. Berden (Bel) op 2 09. De mannen van SRCA hebben in een rechtstreeks duel bij Dekker af stand genomen van hun naaste con current en streekgenoot. De Alphen- se squashers staan na de zwaarbe vochten 4-1 overwinning in War mond nu aan kop in de promotie klasse. Bij de vrouwen is voor het in Divisie 1B op de eerste plaats staan de Sport City het aftellen voor het kampioensfeestje begonnen.De kop positie van Hill Safety/SRCA wordt alleen nog serieus bedreigd door de reserves van ICW/Dickysquash, die weliswaar een aantal punten terug- liggen, maar nog twee achterstallige ontmoetingen op het programma heeft staan. Hierin kan de huidige derde plek zelfs in een eerste plaats worden omgezet. De Alphense for- matie heeft de titel echter volledig in eigen hand, want het ontvangt de Amsterdammers eind januari in de voorlaatste speelronde op eigen baan. Streekgenoot Dekker Warmond, waartegen de race om de eerste plaats met de 4-1 zege in de regio derby voorlopig* winnend werd afge sloten, kan de Alphenaren nog een handje helpen door Dicksquash een week voor het cruciale duel alvast een aantal belangrijke punten af handig te maken. Meindert van der Poel en Patrick Cicuttini zetten in het treffen tussen Dekker en SRCA direct de toon. In een bijna anderhalf uur durende slij tageslag over de volle lengte van vijf games scoorde Cicuttini het eerste punt voor de Alphenaren. Jaap de Zwart had voor Dekker gelijk kun nen maken, maar in zowel de eerste als vierde game kon de Warmonder bij een 8-8 tussenstand het beslis sende punt niet maken. Rolf Rade maker. die in de eerste competitie helft had verloren, kreeg met 10-8 4-9 9-2 en 10-8 zijn revanche. Ook voor Fred van Dijke was er revanche. Leed de Dekker-kopman in de eerste ontmoeting zijn eerste verlies tegen Ron Prins ooit, in het tweede indivi duele treffen werd het door een heel hoog tempo te spelen 9-5 9-0 6-9 en 9-2. Ton Creighton, op de plaats van de geblesseerde Luyke Tjebbes, had de gelijkmaker en het bonus- punt op zijn racket. De Warmondse nummer twee won de eerste twee games met 9-5 en 9-6 en nam een voorsprong in de derde game. Ferdi Captein maakte bij 9-9 echter het beslissende puntje. Creighton, die veel loopwerk had verricht, was ge sloopt en capituleerde in de vierde en vijfde game met tweemaal 5-9. De vrouwen van Sport City verna men met genoegen, dat de naaste concurrent voor de koppositie, As- surix/De 'T', in Breda onverwacht van AGPO had verloren. De titel wordt nu nog slechts een kwestie van aftellen. Zelf won de Leidse ploeg, zonder Babette Hoogen- doorn, met 4-1 van De Diepput. De- nise Sommers won met driemaal 9-0. Lien van Eeghen (ook 3-0) en Ingrid Meulenbelt (3-1) voegden daar zeges aan toe. Natasja Bovee ging met 2-3 ten onder tegen de Haagse nummer vier. Ook voor de Leidse mannen is het -kampioen schap. in de eerste klasse, een kwes tie van tijd. In de streekderby tegen de reserves van Dekker Warmond werd het 5-0. Marcus van Duin, Gil les Hoek van Dijke en Mare Minnee stonden geen game af aan Bert van Suchtelen, Meindert van der Poel en Paul de Leeuw. Wim Franken had vijf games nodig om Piet van Houten op de knieën te krijgen. Het tweede vrouwenteam van Sport City was in Divisie 2B kansloos bij Victoria 2. Kopvrouwe Marjolein Pronk won als enige een game. De vrouwen van SRCA boekt dezelfde divisie een even fraa nuttige zege tegen het op de tv plaats staande Kralingen. De sprong bedraagt vijf punten, volgende week thuis tegen De gerd de titel binnen gehaald worden. Marjolein Vertogen (n 1), Maaike Leijten en Sannie beeck (beiden met 3-0) zorgdei voor het bonuspunt. Andrea SP slikte een 3-0 nederlaag. Vocy, mannen van Steijn Sport is in j sie 1B het doek gevallen. ASRC c te de Voorschotense formatie ny, 2, waardoor de degradatie niet Jjc te voorkomen valt. Marco V u hahn (3-0) en Tom Trowell n zorgden voor de winstpunten. 0 verlies van Arthur Smit en Huijer bezorgde de Amsterdam^ ook het extra punt. c

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20