Vernedering voor gehavend Oranje 'Wij hebben ons nooit ingeschreven' Sport 'oblemen Koudekerk fct winst weggespeeld Moeizame zege volleybalsters Maradona opnieuw betrapt op cocaïne -IERDAG 6 JANUARI 2000 gj^unisse: 'Ik gebruikte cortisonen' aag« Oud-wielrenner Gert Jan Theunisse gebruikte tijdens ^^jrofcarrière verboden cortisonen. Volgens de renner kreeg Jjt middel om ontstekingen tegen te gaan. Theunisse zegt reactie op beschuldigingen dat hij als wielrenner structu- Joping gebruikte. In het tv-programma Reporter werd eind jaar een document getoond dat het dagelijks dopingge- i Pas van een PDM-renner in 1988 moest aantonen. Aangeduid tavio dat die renner Theunisse was. Betrokkene zegt nu zelf: sausen nooit van mij zijn geweest. Ik weet niet of ik erom Jn- M lachen of huilen". Volgens Reporter had Theunisse des- evul^estosteron hebben genomen, zelfs nadat hij al op doping- ens was betrapt. Theunisse beweert nu dat hij het verboden dra^teron nooit genomen heeft, ons ploeg-Raas was schoon jelijky^ Qe Duitse oud-wielrenner Rolf Gölz, voormalig ploeg- 'er'gfet van Maarten Ducrot, bestrijdt diens onthullingen over aart.laniseerde doping. Ducrot meldde vorige week in het KRO- gfamma Reporter dat in zijn tijd bij de Kwantum- en Buck- 1 th^uipe van ploegleider Jan Raas gestructureerd dopegebruik P hetwam. „De ploeg van Raas was juist de zuiverste waar ik inet6,jj heb gereden", werpt Gölz tegen. De 37-jarige Duitser, en uijwoorchg ploegleider van de Gerolsteiner-ploeg, weet ech- cens bi dat er verboden middelen gebruikt werden. „Ik heb ma%er wel gemerkt dat dergelijke zaken voorkwamen. Dope cer niet door onze ploeg verstrekt, maar als een renner iets e co^ nemen, waren daar zeker mogelijkheden voor." zijn ifdd'Jgië houdt kans op finale ereic. Het Belgisch tennisteam heeft gisteren in Perth, Austra- ;n o\v kans op een plaats in de finale van de Hopman Cup be- tik vaen door verrassende winst op de Verenigde Staten: 2-1De inen5Sing viel in het gemengd dubbelspel. Dominique van rtdatf en Xavier Malisse wonnen samen van Alexandra Ste- ^et ^n en William Blake. Na de tweede nederlaag was de Ver- of i^e Staten, dat twee teenagers opstelde na een bedankje van Je z3ca Seles en Justin Gimelstob, uitgeschakeld. België ont- :h nd jn de laatste groepswedstrijd van A Zweden. In de enkel- m ^n verloor Van Roost in drie sets van Wimbledonfinaliste :nson: 4-6 6-1 4-6. Malisse trok daarna de stand gelijk tegen tide i eveneens in drie sets: 7-6 3-6 6-3. mod edr3itoro verslaat Van Lottum rhulj. John van Lottum is gisteren in de tweede ronde van het ;Pr°!jstoernooi in Doha uitgeschakeld. De Fransman Fabrice En 4)ro was met 7-6 6-1 te sterk voor de Nederlander. Santoro vullij zich hiermee geplaatst voor de kwartfinales van het met 2 1de Ben gulden gedoteerde toernooi, tton "i'o^termeijer blijft bij Alphense Boys liet frj aan den run Kees Oostermeijer heeft zijn contract met uzer^nse Boys verlengd. De Amsterdamse oefenmeester teken- t>asjor een jaar bij. Oostermeijer is bezig aan zijn tweede sei- in ve bij de Alphense zondagtweedeklasser. Alphense Boys ver- nenje 0Qk de overeenkomst met technisch coördinator Paul ns, qnann. Harrie Talsma blijft nog een seizoen bij Rooden- e te 1 Ook Talsma is bezig aan zijn tweede contractsjaar. Daaf n ve!dt blijft bij Koudekerk. Brandt gaat volgend seizoen aan kaaide jaar bij de zaterdagvierdeklasser beginnen, je kf leis^enoord 15 januari in Katwijk iam^jj<. Katwijk speelt op zaterdag 15 januari een oefenwed- me9tëgen Feyenoord. De landskampioen komt met de sterkst elijke selectie naar sportpark De Krom. De wedstrijd is de 'crhteiting van de viering van het 60-jarig bestaan van w Katwijk, de Predstrijd begint om 14.30 uur. Kaarten zijn in Katwijk ver- :n- Ebaar bij: Pluymgraaff Sport, Meurcy's Lingerie, Snackbar >ni breef, Supervlaai, De Roskam, in Leiden bij ING bank uneittersveld, Sloos Sport en in Valkenburg bij dhr van Duyn, 1 te llasbergenstraat 16. :n sp ;Valdo maakt knieval voor Van Gaal lONARivaldo heeft een knieval gemaakt voor trainer 111 s van Gaal. De sterspeler van Barcelona stelt zich weer be- )S- tbaar voor de hoofdmacht. Van Gaal zette de Braziliaan 5 dldecember uit de selectie, nadat Rivaldo had verklaard niet pr linksbuiten te willen staan. De Europees voetballer van roe! keerde woensdag in een onderhoud met de Nederlandse h terug op zijn schreden. Rivaldo, die een dag eerder nog /jtt^ruchteloos verzoeningsgesprek met zijn coach had ge- fi, miste wel het thuisduel met Real Sociedad. Hij trainde 's lends apart en sprak daarna met Van Gaal. Rivaldo verklaar- ■- öt hij zich weer naar de eisen van zijn trainer zal schikken, p Roma heeft ondertussen een bod op de spits uitgebracht, dat is lager dan Barcelona'wenst te ontvangen, foto epa ~id Den 4alvoetballers van Koude- -tijn het nieuwe jaar gestart Q£en 9-2 overwinning op het ujyirdamse Vedette. Daar- cA\Yx de enige eerstedivisio- jit de regio eerdere proble- 'te hebben overwonnen. Bjftien punten uit elf duels q er nog wel een gat van junten met de koploper, jdebutant op landelijk ni- iverd getipt als een moge- Itelkandidaat na vorig jaar meer het onaantastbare -I-Haag Trimeur uit de beker pbben geknikkerd. Maar pkerk kreeg in de eerste helft van het seizoen met per sonele problemen te maken. Zo werd sterspeler Hicham Rbii - op het veld actief bij hoofdklas ser Ter Leede - voor de rest van het seizoen geschorst omdat hij een scheidsrechter zou hebben geslagen. Gisteravond was Koudekerk met een paar nieuwelingen in de selectie heer en meester in 't Spant. Voor rust stond de ploeg al met 4-1 voor. De doelpunten kwamen op naam van Ray mond de Horder (2), Edwin Toet (2), Marco Verschelde, Pa trick van Pruissen (2) en Tonny Ririasssa 2. leiden gertjan van geen Volgens Lugdunum-preses Phil Verstraaten heeft LFC de afzeg ging van Lugdunum voor het jaarlijkse Flip Massaar Zaal voetbaltoernooi en de proble men die daarbij komen kijken aan zichzelf te danken. De voorzitter van de Leidse club begrijpt niet waarom Lugdu num op de deelnemerslijst voorkwam. „We hebben al heel lang geleden gemeld, dat we niet meedoen. Er is zelfs een paar keer gebeld. Als ze niet luisteren, is dat niet onze schuld", meent Vertraaten. Vorig jaar eindigde het toer nooi voor Lugdunum in mi neur. De Leidenaars waren na- Lugdunum-voorzitter Verstraaten begrijpt organisatie zaalvoetbaltoe mooi LFC niet genoeg zeker van de finale, maar De Sleutels stak daar een stokje voor door met grote cij fers de laatste poulewedstrijd te verliezen. Expres, volgens de Lugdunum-spelers. Zij werden in die gedachte gesterkt door opmerkingen van spelers van De Sleutels. Deze zouden heb ben geroepen dat ze Lugdunum 'eindelijk een keer een oor aan genaaid hadden'. Van Lugdu- num-zijde werd toen meteen geroepen dat ze het toernooi dit jaar zouden boycotten. „Er zijn dingen gebeurd vorig jaar. Laat daar geen misver stand over bestaan", zegt Ver straaten. „Dat heeft niet de hoofdprijs verdiend. De volledi ge toernooicommissie heeft toen niet adequaat gereageerd. Op bestuurlijk niveau hebben ze niet goed gehandeld. De zaak is niet uitgepraat. Dat had den we wel verwacht." Lugdunum zou volgens LFC aanstaande zondag met vier teams in de Groenoordhal ver schijnen. Tijdens de loting eind november deed niemand van de aanwezige Lugdunum-be- trokkenen zijn mond open toen Lugdunum uit de koker kwam. „Het was afgesproken dat de zondagafdeling onder voorbe houd van een bekerwedstrijd zou meeloten en het zaterdag team gewoon zou meedoen", zegt LFC-secretaris Ray Vlas veld. „Het klopt niet dat Lugdu num drie keer heeft afgebeld." Toen afgelopen week de pro grammaboekjes bij Lugdunum in de bus vielen, werd LFC op nieuw op de hoogte gesteld van het feit dat de vereniging geen teams ^fvaardigt. Verstraaten: „Als we deelnemen, doen we dat volledig. Met vier teams dus en op volle sterkte. Het zater dagteam moest een bekerwed strijd spelen en we gaan ze niet twee dagen achter elkaar laten voetballen. Bovendien waren er een paar spelers die niet meer wilde spelen en daarom kon den we niet het sterkste team opstellen." Lugdunum doet zo wanhopi ge pogingen zijn straatje schoon te vegen, meent LFC. Maar Verstraaten ziet het an ders. „Het is jammer als ande ren er zo over denken. Wij krij gen nu de zwartepiet toege speeld, maar wij hebben ons nooit aangemeld. Ik geloof niet dat LFC ons een inschrijffor mulier kan overhandigen om dat te bewijzen." Organisatrice Jacquelien Massaar moet om dat laatste la chen. „Wij werken met ant woordformulieren. Vorig jaar hebben wij er twee teruggekre gen en toch was iedereen aan wezig. Ra, ra, hoe kan dat?" De afstraffing door Joego slavië (3-0) was gister avond te heftig om 'm di rect maar te vergeten. De enige troost die Oranje uit de derde wedstrijd van het olympisch kwalificatietoer nooi in Katowice peurde, was dat de ploeg de hoop op een olympisch ticket nog tot zondag levend kan houden. Dat is misschien wel hetzelfde als 'de kat wijs maken'. Daarover komt in ieder geval snel duidelijkheid, voorspelde captain Bas van de Goor. „Het kan twee kanten op. Of we hebben hier zo de balen van en laten zondag iets anders zien of we laten de kop hangen. En dan ho ren we gewoon niet op de Olympische Spelen thuis." KATOWICE GPD Ook de woorden van Peter Blangé, die zijn recordinterland liever op een andere manier had gevierd, lieten niets aan duidelijkheid te wensen over. „We zijn met de neus keihard op de feiten gedrukt. We komen gewoon kwaliteit tekort. Zeker nu Schuil en Nummerdor met fysieke problemen kampen. We hebben vier spelers die dit ni veau aankunnen, maar met vier man win je zo'n wedstrijd niet. We moeten reëel zijn. We heb ben de hele wedstrijd achter de feiten aangelopen. Deze Joego slavische ploeg wint negen van de tien keer van Nederland." Buiten het volleybal zeker niet, maar binnen die gemeen schap zijn Joegoslavië en Ne derland eigenlijk lotgenoten. Beide slachtoffer van de vol gens bondscoach Toon Ger brands duistere praktijken van de wereldvolleybalbond (FIVB). De machtige president Ruben Acosta had het gedurfd om bei de toplanden bij de verdeling van de wildcards voor het eer ste olympische kwalificatietoer nooi links te laten liggen. Dat had niet alleen in Nederland kwaad bloed gezet, maar zeker Kersverse recordinternational Peter Blangé druipt teleurgesteld af terwijl de Joegoslavische spelers juichen na de 3-0 winst. ook in Belgrado. Op grond van de laatste resultaten had Joego slavië als geen ander recht ge had op een speelbewijs in Ja pan. Bij het WK in 1998 werd Joegoslavië tweede achter Italië. Op het laatste EK bemachtigde de ploeg van de broertjes Grbic na verlies in de halve finales te gen Italië nog altijd het brons. Maar de eerste kwalificatiemo gelijkheid voor Sydney ging dus zowel aan de olympisch kampi oen als aan Joegoslavië voorbij. De twee teams zijn aangewe zen op het Europese kwalifica tietoernooi in Katowice. Van dat evenement gaat alleen de winnaar naar Sydney. De Joe- goslaven hebben nog een twee de kans achter de hand. Op grond van hun hoge klassering op de wereldranglijst wordt Joegoslavië zeker toegelaten tot de laatste kwalificatieronde in de zomer van 2000. Voor het verkrijgen van zo'n buitenkans je moet Nederland hopen dat enkele kansloze ontwikkelings landen hun recht afstaan om in die derde ronde alsnog een gooi te doen naar een ticket voor Sydney. Hoewel de Joegoslavische sympathie uitgaat naar het in hun ogen ook benadeelde Oranje, was er gisteren van me deleven geen sprake. Bij Oranje kwamen de zwakke plekken al heel snel aan de oppervlakte. Dat waren de onzekere Reinder Nummerdor, die in vier achter eenvolgende aanvalspogingen van Nederland twee keer uit en eenmaal in het Joegoslavische blok sloeg, en de met een knie blessure tobbende Richard Schuil, die vaker mismoedig het hoofd schudde dan de bal aan de andere kant van het net aan de grond kreeg. En andermaal werd duidelijk dat Albert Cristi- na bij lange na nog niet de gelij ke van de andere middenspeler Bas van de Goor is. „Als je in ternationaal vier keer voor een bremen anp De volleybalsters hebben gisteren een moeiza me zege behaald in de tweede wedstrijd van het olympisch kwalificatietoernooi in Bremen. De ploeg van bondscoach Pierre Mathieu gaf tegen Oekraïne een 2-0 voorsprong uit handen, maar won het duel toch nog met 3-2 (25-22 25-21 22- 25 23-25 15-12). In de eerste confrontatie ver loor Oranje met 1-3 van Italië. Door de winst doet Nederland nog mee in de strijd om het toegangsbewijs voor de Spelen in Sydney. Na de rustdag speelt de ploeg vrijdag tegen gast land Duitsland. Mocht Oranje zich in Breinen niet kwalificeren voor Sydney, dan volgt in juni nog een kans in een toernooi in Japan. éénmansblok wordt gezet en er niets van maakt, gelden er geen excuses", oordeelde Toon Ger- brands hard over Nummerdor. „Daar kun je spelverdeler Blan gé niet de schuld van geven, het team niet, maar dat zijn indivi duele fouten. Je hoeft daar niet zielig over te doen, maar hier trainen we nou drieëenhalf jaar voor," aldus de bondscoach De momenten van misluk king worden bijna kenmerkend voor het huidige Oranje. Met een paar dissonanten in de ploeg heeft Oranje tegen een team als Joegoslavië niets in te brengen. Ook na de verloren eerste set (20-25) niet. In de tweede bedrijf kon Gerbrands weinig anders dan de teleur stellende Nummerdor naar de kant halen en de verantwoorde lijkheid aan Justin Sombroek overdragen. De jonge speler van Dynamo scoorde zowaar het eerste punt, maar hij zou Oranje pas van dienst zijn ge weest als hij in die set het laat ste punt voor zijn rekening had genomen. Maar in een dergelijk scenario geloofde gisteren na twee sets alleen de lezers van de Fabeltjeskrant nog. De derde set gaf amper een ander beeld dan de eerste twee. Het enige verschil was dat Nederland toen lang zonder Schuil (Cristi- na naar zijn positie) speelde en nog minder punten (achttien) maakten dan in de twee voor gaande sets. De afstraffing was te fors om er niet zwaar aan te tillen. De nederlaag is immers niet bepa lend voor de einduitslag van het toernooi. „Maar je kunt moeilijk zeggen dat dit lekker is", mompelde Van de Goor op sarcastische toon. Als Nederland de schade tot één verliespartij weet te beper ken en Joegoslavië de wedstrij den tegen Polen en Letland ook wint, mag Oranje zich opmaken voor een tweede confrontatie met de Joegoslaven. En dan gaat het er wel om. Van die be oogde finale zei Gerbrands voor het toernooi nog dat hij zijn ploeg in zo'n partij een goede kans zou geven. Hij baseerde dat louter op historie. „We zijn gewend om finales te spelen." Daar staat tegenover dat de betere Joegoslaven bijna ge wend zijn aan het winnen. En wat is nou meer waard? punta del este afp/dpa Diego Maradona is opnieuw betrapt op het gebruik van co caïne. Dat meldt de politie van de Uruguayaanse plaats Punta del Este, waar de Argentijnse oud-voetballer (39) dinsdag werd opgenomen in het zieken huis wegens hyperventilatie en een onregelmatige hartslag. Maradona is in het verleden al herhaaldelijk betrapt op cocaï negebruik. Drie maal leidde dat tot een schorsing. Politiecommissaris Costa Ro- cha zei dat Maradona officieel niet is gearresteerd, maar dat het onderzoek verder gaat. De sporen van cocaïne zijn aange troffen na een controle van uri ne en bloed. Momenteel analy seren onderzoekers een tweede test. Media in Argentinië en Uru guay brachten al direct na op name van Maradona in het hospitaal naar buiten dat cocaï ne opnieuw een rol zou spelen. Oud-president van Argentinië Carlos Menem, een vriend van de oud-speler, deed die geruch ten al snel af als onzin. Een an dere vriend, oud-doelman Hu- go Gatti, verzekerde dat de klachten van Maradona te wij ten zijn aan vraatzucht. „Hij is veel te dik." Nog steeds zijn er echter spe culaties dat hij zal terugkeren op de voetbalvelden. Gezien zijn overgewicht en wankele conditie lijkt zijn laatste come back echter uitgesloten. Hij zal de bal alleen nog beroeren in de televisieserie over zijn leven in 2001. De Argentijnse sport man van de eeuw heeft aange kondigd dan de waarheid te vertellen. „Er zullen schurken in voorkomen." SCOREBORD Lucky 10 van woensdag 5 januari: 1-5-8 - 10 - 12 - 23 - 27 - 34 - 35 - 37 - 52 - 53 - 54 - 57 - 59 - 63 - 65 - 69 - 70 - 72. Belgische lotto: 9-13-14-22-23-39. Re servegetal: 18. Joker: 1233168. Duitse lotto: Trekking A: 9-10-17-18-22- 47. Reservegetal: 42. Trekking B: 1-21- 30-36-45-48. Reservegetal: 4 Superge tallen: 6/4. Spel 77: 6585046. Super 6: 701411. (onder voorbehoud). VOETBAL PRIJSVRAGEN Washington Wizards 77-66, San Antonio Spurs - Seattle Supersonics 96-99, Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 118-101. Italië: Venezia - Lazio 2-0 Spanje: Mallorca - Valladolid 0-0, Barcelo na - Sociedad 3-1Numancia - Alaves 0-0, Sevilla - Atl.Madrid 2-1, Oviedo - Valleca- no 2-0, Malaga - Zaragoza 0-0, Deportivo - Santander 0-3, Bilbao - Espanyol 2-1 Stand aan kop: Deportivo 18-36 Celta 18-29 Zaragoza 18-31 Valencia 18-26 Barcelona 18-30 Mallorca 18-26 Sao Paulo, WK clubteams Groep A: Corinthians (Bra) - Raja Casa blanca (Mar) 2-0 (0-0). 50. Luizao 1-0, 68. Fabio Luciano 2-0. Scheidsrechter Stefano Braschi (It). Toeschouwers: 17.000 Real Madrid (Spa) - Al Nass'r (SAr) 3-1 (1- 1). 21 Anelka 1-0, 45. Al Husseini 1-1 (strafschop), 62. Raul 2-1, 70. Savio 3-1 (strafschop). Scheidsrechter Oscar Ruiz (Col). Toeschouwers 6000 Gele kaart Hierro (Real Madrid). Amin (Al Nass'r). NBA: Philadelphia 76-ers - Golden State Warriors 113-92. Atlanta Hawks - Detroit Pistons 108-120, Orlando Magic - Van couver Grizzlies 116-96, Utah Jazz - Char lotte Hornets 118-96, Chicago Bulls - Izmir. Mannen, Kwalificatie WK 2001. Groep 5: Turkije - Luxemburg 37-23 (19- 8). Andere landen in groep. Nederland en Polen. Volgende wedstrijd Polen - Neder- TENNIS Auckland. Vrouwen, 242.000 gulden: Tweede ronde: Hopmans (Ned) - Loit (Fra) 0-6 6-3 6-3. Kwartfinales: Shaughnessy (VSt) - Smashnova (lsr/5) 6-4 6-2, Black (Zim) - Likhotseva (Rus/1) 6-3 7-5, Kremer (Lux) - Suarez (Arg) 6-3 5-7 6-4. Perth (Aus). Hopman Cup, 1,2 miljoen gul den: Groep A: België - Verenigde Staten 2- 1. Vrouwen: Van Roost - Stevenson 4-6 6- 1 4-6, mannen: Malisse - Blake 7-6 3-6 6- 3, mixed: Van Roost/Malisse - Stevenson- /Blake 6-4 3-6 6-2. Groep B: Australië Oostenrijk 2-1. Vrouwen- Dokic - Schett 1- 6 6-2 7-5, mannen: Philippoussis - Kou- bek 6-3 3-6 6-1, mixed Dokic/Philippous- sis - Schett/Koubek 5-7 3-6, Thailand - Slowakije 2-0. Vrouwen: Tanasugarn - Na- gyova 2-6 6-2 6-1, marmen: Srichaphan - Kucera 4-6 7-6 6-2, mixed: opgave Slowa- Gold Coast (Aus). Vrouwen, 375.000 gul den: Tweede ronde: Maleeva (Bul) - Halard (Fra/1) 6-0 6-1, Sanchez-Vicario (Spa/4) - Grande (Ita) 6-3 6-1, Schnyder (Zwi) - Pa- nova (Rus) 6-3 6-1, Dechy (Fra/6) - Garbin (Ita) 6-3 6-3 Kwartfinale: Talaja (Kro/7) - Kournikova (Rus/3) 4-6 6-4 6-2. Doha (Qat). Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: El Aynaoui (Mar) - Dupuis (Fra) 4-6 6-3 6-2, Gaudio (Arg) - Luxa (Tsj) 4-6 6-0 6-2. Tweede ronde: Santoro (Fra) - Van Lottum (Ned) 7-6 6-1, El Aynaoui - Gaudio 6-4 6-4, Tillström (Zwe) - Tsjerkas- ov (Rus) 7-6 6-4, Bastl (Zwi) - Berasategui (Spa) 6-3 6-1 Adelaide (Aus). Mannen, 700.000 gulden: Tweede ronde: Norman (Zwe/3) - Fromberg (Aus) 7-5 6-4, Martin (Spa) - Sekulov (Aus) 7-6 7-6, Hewitt (Aus/6) - Petrovic (Aus) 6-0 6-2, Stoltenberg (Aus) - Vinck (Dui) 3-6 6-4 6-4, Enqvist (Zwe/1) - Fede- rer (Zwi) 7-6 6-4, Escude (Fra/8) - Dosedel (Tsj) 7-6 6-4, Grosjean (Fra/7) - Gambill (VSt) 3-6 7-6 6-2. Chennai (Ina). Mannen, 940.000 gulden Tweede ronde: Damm (Tsj) - Agenor (Hai/7) 4-6 6-2 6-1, Manta (Zwi) - Tabara (Tsj) 6-4 6-3, Ketola (Fin) - Vanek (Ts|) 4- 6 6-4 6-4, Hantschk (Dui) - Behrend (Dui) 6-3 4-6 6-3. VOLLEYBAL Bremen. Olympisch kwalificatietoernooi vrouwen, tweede dag. Nederland - Oekra- ine 3-2 (25-22 25-21 22-25 23-25 15- 12), Kroatië - Italië 3-0 (25-18 25-21 25- 20). Stand: 1. Duitsland 2-4 (6-0), 2. Kro atië 2-4 (6-1), 3. Nederland 2-2 (4-5) 4 Italië 2-2 (3-4), 5. Oekraïne 2-0 (2-6), 6. Roemenië 2-0(1-6). Katowice. Europees olympisch kwalifica tietoernooi, mannen, derde dag. Tsjechië Polen 1-3 (19-25 20-25 25-20 19-25), Bulgarije - Letland 3-1 (25-22 17- 25 25- 18 27-25), Nederland - Joegoslavië 0-3 (20-25 20-25 18-25) Stand: 1 Joegosla viè 3-6 (9-1), 2. Nederland 3-4 (6-4), 3. Bulgarije 3-4 (7-5), 4. Polen 3-4 (7-6), 5 Letland 3-0 (4-9), 6. Tsiechiè 3-0(1-9). Lima. Vrouwen, kwalificatietoernooi OS, groep Zuid-Amerika. Argentinië - Venezu ela 3-0 (25-10 25-19 25-12). Naam: Inge Homberg Leeftijd: 20 Club: Sporting Trigon Beroep: student aan de Hogere Europese Beroeps Opleiding in Den Haag De Verandering: Korfbalster Inge Homberg verruilde eind vorig seizoen eersteklasser Per- nix voor hoofdklasser Sporting Trigon. Opmerkelijk, omdat het in de Leidse korfbalwereld 'not done' is van club te wisselen. Homberg deed het toch. Ergens vorig jaar maart werd ik ge- vraagd door Peter Schattenberg de trainer van Spor ting Trigon. Aan de ene kant was ik wel verrast, maar aan de andere kant niet. Ik had al wat horen fluisteren op de tri bunes en hoorde van spelers van Sporting Trigon, dat ze ge in te resseerd in me waren. Uit mezelf was ik niet zo snel ge gaan, al is het natuurlijk om de hoek en spelen ze op een hoger niveau wat ik graag ook wilde. Bij Pernix was ik de enige die vanuit de jeugd doorstroomde naar het eerste. In de jeugd heb ik nooit in O vertegen woordigende selecties gezeten. Wel ben ik met de Cl Neder lands kampioen gewor den en in de BI heb ik twee keer deelgenomen aan het NK. Met de Al speelden we landelijk. Bij Pernix waren ze er JJ niet blij mee, dat ik ver- 0 trok. Ik was een van de eersten die weg is ge- f0 gaan om hoger te spe- len. Korfbal is daar echt IIJ een gezelligheidssport en dan zijn er vooral ouderen die zeggen: 'Moet dat nou?' Maar van trainers en mede spelers heb ik geen nare tf UI Q O) Q dingen gehoord. In het begin was het heel zwaar, zeker op het veld. Ik was gewend om twee keer in de week te trainen en nu trainen we drie keer. Ik heb nooit uitge blonken op het conditionele vlak dus ik liep wel vaak ach teraan te sjokken. Mijn studie lijdt er overigens niet onder al moet ik wel bekennen dat het een makkelijke studie is. Op zich heb ik me wel makke lijk aangepast al moet ik nog een hoop leren. Ik ben eerste re serve en heb toch al heel vaak meegespeeld. Maar het blijft wennen dat ik nu in de hoofd klasse speel. Ik loop tegen be kende namen en dat is raar. Een jaar geleden zat ik bij Die Haghe op de tribune en nu stond ik daar in de eerste wed strijd van het zaalseizoen zelf in het veld. Als ik zelf ooit gevraagd zou worden door Die Haghe? Dan moet ik daar lang over naden ken. Het zou moeilijk zijn om te vertrekken, maar het is ook om de hoek. Bovendien ben ik al eens van club ver anderd dus dat zou ik misschien nog wel een keer kunnen doen. tekst gertjan van geen foto taco van der eb

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19