s Oranje levert prutswerk af Matige start volleybalsters Hingis dreigt met vrouwenboycot Sport DUIVEN til Koeman behoorlijk wil groept verkleint Pele voetballer van de eeuw rotenburgPele is uitgeroepen tot de beste voetballer van de afgelopen eeuw. De Braziliaanse drievoudig wereldkampioen kreeg van de Internationale Federatie Historie en Statistiek (IFHS) verreweg de meeste stemmen, 1705. Johan Cruijffwerd tweede met 1303 stemmen, voor de Duitse libero Franz Becken- bauer. Marco van Basten en Ruud Gullit zijn als twaalfde en achttiende geëindigd. foto anp De top tien van de IFHS-verkiezing: 1. Pele (Bra) 1705. 2. Johan Cruijff (Ned) 1303.3. Franz Beckenbauer (Dui) 1228. 4. Alfredo di Stefano (Spa) 1215.5. Die- go Maradona (Arg) 1214. 6. Ferenc Puskas (Hon) 810. 7. Michel Platini (Fra) 722. 8. Garrincha (Bra) 624. 9. Eusebio (Por) 544. 10. Bobby Charlton (Eng) 508. 11. Stanley Matthews (Eng) 368. 12. Marco van Basten (Ned) 315. 18. Ruud Gul lit (Ned) 119. John Blok trainer Scheveningen scheveningen John Blok wordt met ingang van het nieuwe sei zoen de hoofdtrainer van zaterdaghoofdklasser Scheveningen. Hij volgt Cock Jol op, die per 1 juli de nieuwe functie directeur technische en commerciële zaken wordt. Blok, momenteel langdurig uitgeschakeld vanwege een afgescheurde kruisband en een kapotte meniscus, is als speler jarenlang steunpilaar van de Scheveningse hoofdmacht geweest. Breuk Rivaldo en Van Gaal blijft Barcelona Trainer Louis van Gaal van Barcelona en sterspits Rivaldo hebben tevergeefs geprobeerd hun onderlinge conflict uit te praten. Dus blijft Rivaldo buiten de selectie van het eerste team voor de competitiewedstrijd tegen Real Sociedad. Half de cember kwamen de Nederlander en Braziliaan met elkaar in botsing, toen de aanvaller meldde niet meer als linksbuiten te willen spelen. De Europees voetballer van het jaar voelde zich daarvoor te goed. Van Gaal zag door de actie bij Rivaldo een ge brek aan discipline. „Hij overtreedt de clubregels", zei de coach toen. Rivaldo, die zelf de voorkeur geeft aan de positie van aan vallende middenvelder, keert pas terug als hij bereid is de posi tie linksvoor in te nemen. Rancune kent de Nederlander echter niet. „Als hij zich aan mijn aanpak aanpast, mag hij terugko men. De deur blijft open staan." Nilis mag niet naar Marseille eindhoven PSV laat Luc Nilis niet voor het einde van dit sei zoen vertrekken. De Franse club Olympique Marseille meldde zich voor de Belgische aanvaller, maar Marseille kreeg van voor zitter Harry van Raaij te horen dat Nilis niet tussentijds mag vertrekken. Het contract van Nilis loopt na dit seizoen af. Zelf ziet hij een contractverlenging wel zitten, maar PSV heeft hem nog geen aanbieding gedaan. Volgens manager Frank Arnesen zal PSV met Nilis gaan praten na de evaluatiegesprekken tussen trainer Gerets en de spelers. Dan zal ook duidelijk worden of Ar nold Bruggink toekomst heeft bij PSV. Hij is toe aan duidelijk heid over zijn positie en wil niet langer de tweede viool spelen. De kans is groot dat de Tukker vertrekt als Nilis een nieuw con tract tekent. Schalken naar tweede ronde in Doha doha» Sjeng Schalken is gisteren in Doha doorgedrongen tot de tweede ronde van het tennistoernooi in Doha. De Nederlan der versloeg in Qatar- in het met 2 miljoen gulden gedoteerde toernooi de Spanjaard Jacobo Diaz: 7-5 6-4. Seda Noorlander heeft in de eerste ronde van het internationale vrouwentoer nooi in Auckland, Nieuw-Zeeland, zwaar verloren. De Zimbab waanse speelster Cara Black, zesde geplaatst, stond slechts één game af aan de Haagse speelster en dat ook pas in de tweede set: 6-0 6-1. Jurgen Seedorf bij RKC waalwuk Jurgen Seedorf. telg uit Neerlands beruchtste voet balfamilie van het moment, traint voorlopig mee met de selectie van RKC Waalwijk. Er is nog niets afgesproken over een eventu ele verbintenis. „We zien wel wat er gebéurt", zegt vader en zaakwaarnemer Johan Seedorf. De 19-jarige voetballer wilde graag terug naar Nederland. „Hij had de keuze. Hij kon ook in Madrid blijven", zegt zijn vader. De drie broers Seedorf speel den allen in Spanje, bij Real Madrid. „Hij wilde echter zelf weg, en terug naar Nederland." Clarence Seedorf, met 23 jaar de oudste van de voetbalbroers, was de eerste die uit Madrid ver huisde. De middenvelder werd met zijn transfer naar Inter Mi lan, vlak voor de jaarwisseling, de duurste Nederlandse voetbal ler ooit. Broer Cedric volgt vandaag. Madrid wil Olympische Spelen madrid Madrid wil de Olympische Spelen organiseren. Burge meester Jose Maria Alvarez del Manzano vindt het de hoogste tijd dat het gebeurt. Van alle belangrijke hoofdsteden in Europa is Madrid de enige die een evenement van die omvang nog niet heeft gehuisvest. „Wij gaan ons beslist opgeven", zei de burge meester, „of dit reeds voor 2012 zal zijn, laten wij nog in het midden." Barcelona organiseerde de Olympische Spelen van 1992. Sevilla was een van de afgewezen kandidaten voor 2004. De stad in het zuiden kandideert ook weer voor 2008, maar heeft weinig kans, omdat het Internationaal Olympisch Comité wellicht kiest voor een locatie buiten Europa. In 2004 zijn de Spelen in Athene. Kandidaten Leidse eeuw-prijs bekend leiden Een jury, samengesteld uit Jan Duivesteijn, Ruud Paauw en Wim van Duivenbode heeft 15 kandidaten bekend gemaakt voor de verkiezing Leids Sporter van de Eeuw. Het gaat om Ge rard Bakker sr. (tafeltennis). Stan van Belkum (waterpolo), Yvonne van Dorp (atletiek), Ronald Florijn (roeien), Gerben Karstens (wielrennen/schaatsen), Piet Kantëbeen (voetbal), Leendert Krol (hockey), Sandra de Kruyff (tafeltennis), Cor Prins (tafeltennis/zwemmen), Hans Parrel (waterpolo), Aad van Pola- nen (judo), Wim Rijsbergen (voetbal), Wim Slijkhuis (atletiek), Simon Stokkel (gewichtheffen), John van de Wiel (schaken). Op zaterdag 22 januari wordt in de burgerzaal van het stadhuis in Leiden de Sporter van de Eeuw bekend gemaakt. Deze ontvangt een ereprijs en 1000 gulden. Voor de gala-avond zullen een groot aantal oud-topsporters worden uitgenodigd. Zilveren Tulp toernooi bij RW runsburg» Volleybalvereniging RW organiseert aanstaande vrij dag en zaterdag voor de 24ste keer het 'Zilveren Tulp toernooi'. Deelnemers in sporthal 'Het Waterbos' zijn dit jaar, naast RW, Tonegido (eerste divisie, Voorburg) en Dinto (eerste divisie, Warmerdam). Deze clubs vaardigen zowel een mannen- als vrouwenteam af. Bij de mannen wordt het veld gecompleteerd door het Noordwijkse NOVO, Huizen en Alcorn Capelle. Gemini Kangeroes en het Huizense Spivo zijn met vrouwenteams van de partij. Vrijdagavond staan de wedstrijden op eerste- en twee deklasseniveau gepland. Zaterdagmorgen wordt vanaf 10.30 uur gespeeld. De finale is zaterdagmiddag om 17.00 uur. De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd van het olympische kwalificatietoer nooi in Bremen verloren. Italië versloeg de ploeg van bondscoach Pierre Mathieu met 3-1 (23-25 25-19 25-18 25-). Oranje begon sterk aan het duel. Het team, met in de basis Huurman, Orsel, Leenstra, Fled- derus, Visser, Leferink en libero Koopman, pakte de eerste set met 25-23. De formatie van Mathieu, zonder de zieke Staelens en geblesseer de Machovcak, kon het goede spel niet vasthou den en keek al snel tegen een 1-7 achterstand aan. De vrouwen bogen de score nog wel om tot 13-10, maar verloren uiteindelijk toch met 19-25. In de derde set zakte Nederland verder weg, 18- 25. Oranje probeerde daarna met vechtlust in de wedstrijd te blijven. Oranje kwam op een voor sprong van 20-18, maar gaf deze toch weer uit handen. Italië won de set met 25-23 en besliste hiermee de wedstrijd. Bij het toernooi is voor de winnaar een startbewijs voor de Olympische Spelen in Sydney te verdienen. Nederland speelt woensdag tegen Oekraïne. SCOREBORD prijsvragen Lucky 10 van dinsdag 4 januari: 8-9-12 - 14 - 20 - 28 - 36 - 37 - 39 - 48 - 58 - 59 - 64 - 65 - 67 - 72 - 74 - 75 - 77 - 79 (on der voorbehoud) Toto 13: Eerste prijs: geen de prijs: OI,denzaal. GP driebanden Eerste ronde: Jaspers - Berkelmans 50-35 in 40 beurten (gemiddelde 1,250-0,875), Velthuis - De Ridder 50-31/36 (1,388-0,861), De Bruijn - Verstappen 50-43/65 (0,769- 0,661). Martens Van Daalen 50-46/36 (1,388-1,277), Tijssens - Van Peer 50- 37/52 (0,961-0.711). Van Schaik - Van Leeuwen/49 (1,020-0,857). De Wilde - Vlaar 50-42/44 (1,136-0,954), Habraken - Beesterboer 50-48/25 (2.000-4,920), De Vries - Vet 50-37/46 (1,086-0,804). Tweede ronde: Martens - De Wilde BO ST/SB (1,428-1,057), De Bruijn - Velthuis 50-43/49(1,020-0,877) tennis 3 6-3. Perth (Aus). Hopman Cup, 1,2 miljoen gulden. Groep A. tweede speelronde: Zuid- Afrika - Zweden 2-1. Mannen. Ferreira (ZAf) - B)örkman (Zwe) 6-4 6-4 Vrouwen: Coetzer (ZAf) - Carlsson (Zwe) 6-4 6-0. Ge mengd dubbel. Carlsson/Björkman - Coet- zer/Ferreira 7-6 6-3. Groep B: Thailand - Australië 2-1. Tanasugern - Dokic 6-1 6-4, Srichapan - Philippoussis 1-6 4-6, Tanasugern/Srichapan - Dokic/Philippous- sis 3-6 6-3'6-4 Chennai (India). Mannen, 940.000 gul den: Eerste ronde: Tabara (Tsj) - Kafelni kov (Rus/1) 6-4 6-2, Delgado (GBr) - Byron Black (Zim/5) 6-2 7-6, Pioline (Fra/2) - Ram (Isr) 6-3 6-1, Vinceguerra (Zwe/8) - Lopez-Moron (Spa) 6-4 6-2, Hantschk (Dui) - Tielman (lta/6) 7-6 6-3, Vanek (Tsj) - Ishi (Jap) 6-3 6-4, Paes (Ina) - Boutter (Fra) 6-4 7-6, Behrend (Dui) - Popp (Dui) 6-4 4-6 6-1, Damm (Tsj) - Rochus (Bel) 6- 3 6-0, Stanojtschew (Bul) - Kilderry (Aus) 6-4 7-6, Sanguinetti (Ita) - Voinea (Roe) 7- 6 6-4, Ketola (Fin) - Ogodorov (Oez) 7-5 4- 6 6-4, Jonsson (Zwe) - Kroslak (Slw) 6-3 6- 3. Auckland (NZe). Vrouwen, 242.000 gul den: Eerste ronde: Black (Zim/6) - Noor lander (Ned) 6-0 6-1, Webb (Can) - Schwartz (Oos/4) 6-1 5-7 6-4. Diaz Oliva (Arg) - Nola-Stoyanova (Bui) 6-0 6-7 7-6, Nejedly (Can) - Wartusch (Oos) 1-6 6-1 6- 3. Tweede ronde Varinec (Zwi) - Sanchez- Lorenzo (Spa/3), Craybas (VSt) - Bacheva (Bui) 6-4 6-1, Shaunessy (VSt) - Labat (Arg) 6-7 6-1 7-6, Llagostera (Spa) - Weingartner (Dui) 6-4 7-6, Kremer (Lux) - Baker (NZe) 6-1 7-6. Gold Coast (Aus). Vrouwen, 375.000 gul den: Eerste ronde: Panova (Rus) - McQuil lan (Aus) 2-6 7-6 6-3. Tweede ronde. Kournikova (Rus/2) - Kandarr (Dui) 6-1 op- gave door blessure Kandarr, Martinez (Spa/3) - Rittner (Dui) 6-1 opgave door blessure Rittner, Schnyder (Zwi/5) - Jeya- seelan (Can) 1-6 7-6 6-3, Talaja (Kro/7) - Hrdlickova (Tsj) 7-6 7-5, Sanchez-Vicario (Spa) - Montolio (Spa) 6-1 6-1, Appelmans (Bel) - Cocheteux (Fra) 6-2 6-4. Doha (Qat). Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Schalken (Ned/8) - Diaz (Spa) 7-5 6-4, Van Lottum (Ned) - Blanco (Spa) 6-2 7-6, Tsierkassov (Rus) - Arazi (Mar/5) 6-2 6-4, Marin (CRa) - Mantilla (Spa/2) 6-1 opgave, Vacek (Tsj/7) - Vicente (Spa) 0-6 6-3 6-4, Tillström (Zwe) - Iva nisevic (Kro) 7-6 6-4, Caratti (Ita) - Heu- berger (Zwi) 7-6 4-6 6-4, Schïittler (Dui) - Javier Sanchez (Spa) 6-2 7-6, Kiefer (Dui/1) - Tarango (VSt) 7-6 7-6, Golmard (Fra) - Spóttl (Oos) 6-3 6-4, Mirny (WRu) - Puerta (Arg) 7-5 6-2. volleybal Naam: Ton Verwoerd Leeftijd: 29 Beroep: systeemarchitect De verandering: De belang rijkste verandering in het volleybal afgelopen jaar was de invoering van de 'libero', een speler die zich alleen met de verdediging en het opvangen van de opslag be moeit, niet aan het net komt en dus ook niet aanvalt. Bij Leython uit Leiderdorp ver vult Ton Verwoerd deze rol. De volleyballer kwam over van Tonegido en keerde zo terug bij zijn oude club waar ook zijn vader en twee zus sen speelden. - „De invoering van de libero is iets wat het volleybal zeker ten goede komt. Je krijgt meer gespe cialiseerde spelers. Volleyballers die lang zijn en hun kwaliteiten aan het net hebben, kunnen in het achter op veld worden gewisseld. 2 Spelers die kleiner zijn, het van hun verdedi- H ging moeten hebben SE kunnen toch nog op |l| hoog niveau spelen. Het spelpeil gaat om- Q hoog door deze regel- Z wijziging, er worden immers meer specialis- ten ingezet, een heel team gaat op een hoger ES niveau spelen. Ill Het nadeel is dat de li- >bero zelf niet aan aan vallen toekomt. Een bal qj naar beneden slaan is Qtoch het leukste van het volleybal. Jonge spelers moeten daarom ook geen libero worden, die WOENSDAG 5 JANUARI 2000 U4Ï I in s Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbot^^ lijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321(185 mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Met de eis tot gelijke betaling van mannen en wouwen in het internationale toptennis wil Martina Hingis op korte termijn bespre kingen tussen speelsters en WTA, de vak bond van tennisspeelsters. Het doel daar van is een dreigende boycot van toernooi en te voorkomen. De 19-jarige Zwitserse, nog steeds de nummer één op de wereld ranglijst, sprak in Hongkong, waar zij een demonstratiewedstrijd speelt alvorens ze in Melbourne haar Australian Opentitel ver dedigt. „De WTA moet dezelfde prijzengeld hanteren als de ATP voor de mannen." „Ik hoop dat het probleem door alle par tijen wordt opgelost naar ieders tevreden heid. Een boycot behoort tot de mogelijk heden als de speelsters hun zin niet krij gen", vertelde Hingis aan de krant South China Morning. „Vrouwen verdienen gelij ke financiële behandeling. Op dit moment moeten we het stellen met de helft, soms nog minder, terwijl de kwaliteit van het spel enorm vooruit is gegaan de laatste ja ren. Als er niet snel een oplossing komt, is alles mogelijk. Ook een.boycot. Mensen gaan voor van alles de straat op om te de monstreren, waarom niet de tennismei- den?" Hingis maakte in Hongkong een tussen stop naar Australië na een maand vakantie. „De populariteit van het vrouwentennis groeit. De kijkcijfers op televisie zijn hoog. Verhoging van het prijzengeld is de volgen de stap." Hingis won vorig jaar 3.292.000 dollar aan prijzengeld, 7.240.000 gulden. „Iedereen denkt dat wij een hoop geld ver dienen, maar men vergeet dat de belasting daar heel veel van inpikt. Soms zelfs meer dan de helft." Vorig jaar heeft een zestigtal tennissters een petitie ondertekend voor gelijke beta ling bij de vier toernooien van het Grand Slam. Alleen het US Open hield zich geheel aan de afspraak. In het Franse Open, Ro land Garros, verdienen de vrouwen tien procent minder dan de mannen. In het Au stralische Open is het prijzengeld van de vrouwen 94 procent van dat bij de man nen. Letten pakken olympisch kampioen set af: 3-1 Van Letland liggen de Nederlandse volleyballers door gaans niet wakker. Maar omdat onderschatting een olympisch kampioen in nood lelijk kan opbreken, was Oranje gisteren in de tweede wedstrijd van het olym pisch kwalificatietoernooi op zijn hoede. Tot opluchting van bondscoach Toon Gerbrands bleef het verweer van de Letten beperkt tot wat getreiter: 3-1. de Nederlandse ploeg nog on gestraft (20-25 en 19-25), maar in de derde set durfden de Let ten zich wel een brutale hou ding aan te meten. Daar raakte Nederland direct van onderste boven. De ploeg leunde in de slotfase van die set veel te veel op Bas van de Goor, die de meest onmogelijke ballen op eiste en soms gruwelijk in de fout ging. Fouten die anderen niet durfden te maken. Maar tot veel meer dan het winnen van Slordig was onmiskenbaar het verspelen van een set aan Let land. Bij het spel van Oranje paste daarom zeker een kritisch betoog. De wedstrijd waarin Peter Blangé het recordaantal interlands van Ron Zwerver (463) evenaarde had een feeste lijke vertoning moeten worden. Dat werd het niet. In de eerste twee sets bleef het af en toe lusteloze spel van een set waren de Letten niet in staat. De initiatiefrijke Van de Goor maakte in de vierde set wél de punten en mede daar door verdween ook de Letse bravoure weer snel (8-16). Die marge liet zelfs ruimte voor het debuut van Justin Sombroek. Hij mocht één keer tje serveren en maakte daarna weer plaats voor de teleurstel lende Reinder Nummerdor. Die vierde na 14-25 net als de ande ren heel bescheiden de triomf op Letland. De wedstrijd die internatio nal Peter Blangé vandaag alleen eigenaar maakt van het inter landrecord, dat tot gisteren ook nog Ron Zwerver (463) toebe hoorde, is er niet zo maar een tje. Van Joegoslavië wordt ver wacht dat het zich in Polen kwalificeert voor de Olympi sche Spelen in Sydney. Én al leen Nederland wordt in staat geacht om daar een stokje voor te steken. De Joegoslaven wonnen net als Oranje hun eerste twee wed strijden. De afloop van het duel van vanavond hoeft nog niet bepalend te zijn voor de eind uitslag. Nederland zou op weg naar de eindstrijd van zondag één nederlaag kunnen lijden. De Joegoslaven zijn er van overtuigd dat ze vandaag tegen Oranje op hun best zullen zijn. „Niet omdat Nederland meer motiveert dat Tsjechië en Bul garije, maar dan zijn we de jaar wisseling vergetenlachte Ni- kola Gbric. „Veel teams spelen hier nog niet op hun maxi mum." Albert Christina smasht. De Nederlandse volleyballers versloegen Letland met 3-1. De voetbaltrainerscarrousel draait in een rustig tempo voort. Alleen Wim van Hars kamp liet ons weten dat hij zondagvierdeklasser Teijlingen (Sassenheim) na drie seizoenen gaat verlaten De ex-doelman werd éénmaal kampioen met zijn ploeg Jan van den Bosch, die vorig jaar november opstap te bij WM is op verzoek van de nieuwe voorzitter Leen Verheij terug in de technische staf. Met Nico Zuiderwijk gaat hij de trai ning verzorgen. Melbi Raboen blijft adviseur van de tweede klasser De tuchtcommissie van de KNVB heeft zowel Kra nenburg als WM niet schuldig bevonden aan het staken van het onderlinge duel op 5 de cember van het vorig jaar. Mo hammed Aboulasri (WM), die kort voor het staken Zier Teb- benhoff natrapte is slechts voor één wedstrijd uitgesloten. Het bestuur van WM had de speler al voor twee wedstrijden ge schorst Enkele bekerwedstrij den hebben een nieuwe datum: FC Lisse-Westlandia (dinsdag 11 januari), Tonegidio-KRV (woensdag 12 januari) en Full Speed-ARC, Teylingen-Lugdu- num (za) en WSB-Noordwijk (allen zaterdag 15 januari) Nog enkele trainersnieuwtjes: Job Dragstma (AFC'34), Michel Lieshout (Hollandia), Joop Kos ter (Neptunus), Wim de Jong (JAC) en Cees Mol (HBS) blijven allen nog een seizoen bij hun huidige club Jerry Cooke is de nieuwe technische man bij landskampioen HSC'21 en Ton du Chatinier, nu nog Argon, volgt bij eersteklasser AFC, Rob Bianchi op Doelman Ron Scherpenzeel (PEC Den Haag) is voor tien wedstrijden uitge sloten. John Rep werd als voet baller van Hellas Sport tot 1 ju ni 2000 geschorst. Hij mag wel als trainer van Sporting Flevo land blijven fungeren WGZ heeft per direct Steve Wasiman ontslagen Dick Barnhoorn (De Sleutels) vertrekt aan het einde van dit seizoen als voor zitter bij zijn club. Barnhoorn is Ronald Koeman zal waar schijnlijk zonder versterkin gen aan zijn klus bij Vitesse beginnen. De nieuwe trainer wil de selectie zelfs terugbren gen van 30 naar 22 tot 24 spe lers. „Als we over aankopen pra ten, dan denk ik eerder aan het volgende seizoen", zei Koeman na zijn eerste trai ningssessie in Arnhem. „We hebben afgesproken dat we nu kijken hoe het er voor staat. Maar we zullen natuur lijk wel moeten presteren." De kans is groot dat er bin nenkort spelers uit de selectie verdwijnen. Op zijn eerste trainingsdag ging Koeman aan moeten lekker op alle posities blijven spelen. De functie is meer geschikt voor oudere spe lers, die zelf inzien dat ze aan het net niets extra's brengen, dat het daar niet meer lukt. Het is een loodzware positie omdat je altijd honderd procent geconcentreerd moet zijn. Je bent ook niet in de gelegenheid om een foutje aan het net weer goed te maken met een mooie aanvallende actie. Voor mij was het een uitkomst dat ik bij Leython libero kon worden. Eigenlijk ben ik spel verdeler maar daarin was Ley thon al voorzien. Als libero kan ik toch op een redelijk n| spelen in een gezellig ted Dit seizoen ben ik weer n| Leython gegaan, omdat L Leiderdorp wqon en ik tl club ooit begonnen ben.' 1 vendien ging mijn vrien<j6( spelen en ik vind het leu|— samen bij één club te zitl ben van plan wel even bj thon te blijven, maar ik wil uit eindelijk terug naar de spelver delerspositie." dan 24 jaar voorzitter, i van een opvolger is no kend. UVS heeft een i gersprijs ingevoerd. Vd Bart van Leeuwen reik) de eerste keer de prijs Cees Verton, Hans Ou| en Koos Eradus Na V ten nu ook in Koudeke verkiezing van 'VoetbcP0^ de Eeuw'. Spits Albert I werd uitverkoren. Maru^JJ staat als zevende op d< fjjjg Vlak voor de kerstdaj - van der Geer (65) over |||t Zoetewoudenaar had j kendheid bij voetbalcl fyt burg en de COVS afdel den, waar hij lange tijc ff f ter was Het Duitse vc Wm tal gebruikt tijdens Eur de velden van Lemirsi^erb commodatie vlak bij Vi sportpark zal in juni w^ar 1 omgetoverd in een vesj Alphense ploegleider E Weide heeft een nieuv\^afl sor voor zijn vrouwenv ploeg. 'Ondernemers v re' is de opvolger van enery'. Astrid van Tol kerk) is één van de nieil gen in de ploeg In Zei behaalde de nog jonge! crosser Suzanne de GoT uitstekende prestatie. 1 een groot aantal toppel digde zij op een zevenfl Piet Smits (HazerswoJ werd in Rotterdam win een regionale cyclo cro Lisse was Harm Bronklaar uitblinker en in Leiden bloementuil naar Hans- Leeuwen De schaatsn thonploeg van Frisia (ri Angenent) moet meed<^_ de Alternatieve Elfsted^® op 26 februari. Het tear van plan om deel te nei een 'wilde' wedstrijd ir|| maar dat mag niet van schaatsbond Op zater nuari houdt de Leidse 4 a club Leithen een rapidt toernooi ter herinnerin" schaker en zanger JenMM Aanvang 10.00 in buurt^j tief aan de Berlagestraa u den de slag met een selectie spelers. Mamadou Zon rica Cup met Burkina! Dejan Curovic (grieperi ter Wisgerhof (met Jonj je in Marokko) en Me Hintum (herstelt van stringblessure) ontbrak „Als iedereen fit is we 30 spelers rekenq^-j man voor. „Dat aantal^ te groot. Daar zal de koj weken wat aan gedaan ten worden. Ik wil na groep van 22 tot 24 s Voor iedereen zijn eLT kansen." Ï6S Of de afvallers naar e dere club mogen uil Koeman: „Daar heb ideeën over, maar het nu niet over hebber!1

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18