Volleyballers openen sterk Gisbers: 'Iedereen weet van verboden middelen' an den Herik teleurgesteld in bedrijfsleven Sport Staelens geveld door griep Leeds en Arsenal laten winst liggen PAG 4 JANUARI 2000 onime niet op NK afstanden fNTERGianni Romme verschijnt komend weekeinde in De- Iter niet aan de start van de NK afstanden. De schaatser her- k momenteel van een griep. Daarbij wil de stayer uit de larselectploeg zich in alle rust voorbereiden op de EK all- dehd in Hamar, een week later. Romme, Nederlands kampi- ?aa[ allround, zou in Deventer niet meedoen aan de 5 en 10 ki- naieter, zijn specialiteiten. Hij verkoos een optreden op de relo meter, maar ook dat laat hij nu aan zich voorbijgaan. Ids ingtma, Marieke Wijsman en Annamarie Thomas, andere deel- keipers aan de EK, hebben al gezegd niet te zullen starten, cvd J^in Beelen langer bij Utrecht oujcHTHet contract van Hans van Breukelen als manager aaiinische zaken bij FC Utrecht is omgezet in een dienstver- te jid voor onbepaalde tijd. De oud-doelman is in de huidige anjttie voor het derde achtereenvolgende jaar actief bij de club. imi de spelerscontracten van Hendrik van Beelen (2001), uigaanswijk (2004) en Cairo (2003) zijn opengebroken en ver- id. n "idhölzl wint ook derde wedstrijd iruck Andreas Widhölzl heeft in Innsbruck de derde wed- van de Vierschansentoernee gewonnen. De Oostenrijkse 3 bipringer had op nieuwjaarsdag ook al gewonnen in Garmich- adtenkirchen. De Duitse favoriet Martin Schmitt werd tweede, oj^ de Fin Janne Ahonen. Widhölzl blijft de leider in het klas- lent. Ook hierin is Schmitt tweede. imers in WK sportscars iidfcvooRTJan Lammers rijdt komend seizoen in de FIA Sports i etjing World Cup, het wereldkampioenschap voor sportscars. n: nrad Motorsport trok de coureur als kopman aan. Zijn 28ste delseizoen start op 5 februari met de 24 uur van Daytona, die s dnrobeert voor de derde keer te winnen. "eding Wintermarathon tegen KNSB rERDAMDe Stichting Wintermarathon spant een kort ge- t aan tegen de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders 2|d. De organisator van de alternatieve Elfstedentocht raakte tonflict met de schaatsbond over het schrappen van de Ja- ise alternatieve Elfstedentocht op de schaatskalender. De t (strijd zou tegelijkertijd met de Finse alternatieve Elfsteden- jit op 26 februari gehouden worden. Het Frisia-team had i al voor de eerste schaatsklassieker op het Japanse Akan- ftr ingeschreven. De ploeg van Elfstedenwinnaar Henk Ange- |t gaat de reis mogelijk annuleren. Deelname aan de wed- i over 200 kilometer zou een schorsing kunnen opleveren. '^eslak genoemd naar Boris Becker iar^£. Duitse zoölogen hebben de vorig jaar gepensioneerde aietennisser Boris Becker een bijzonder eerbetoon gegeven. Ze enjben een recentelijk ontdekte zeeslak de naam gegeven van neervoudige Wimbledonwinnaar. Het slijmerige zeediertje ufonaria borisbeckeri gedoopt. Wat Becker van het eerbe- [i vindt is niet bekend. nf Nederlandse ploegen in Dakar-rally ML; Elf Nederlandse combinaties beginnen donderdag aan 'Ilieroemde Dakar-woestijnrally. Tien motorcoureurs en een fhtwagenequipe rijden tot en met 23 januari de zeventien ipes van totaal 11.000 kilometer die in de speciale 2000-edi- ian Dakar naar Cairo voeren. Normaal eindigt de rally in Da- maar de organisatie besloot een afwijkend parcours uit te Delen. De 22ste 'Le Dakar' begon officieel al 29 december in js, waar aan de voet van de Eiffeltoren de deelnemende 145 's, 209 motoren en 188 trucks werden (goed)gekeurd. De pes reisden daarna per boot van Le Havre naar Dakar. On- le deelnmers bevindt zich ook de Leidse motorcoureur van der Kooy. aterpolotoernooi in Katwijk Z&PC Katwijk houdt op vrijdag 7 en zaterdag 8 januari illennium II waterpolotoernooi. Behalve de organiserende iniging doen De Zijl/LGB uit Leiden, Vivax uit Oegstgeest en ro7Lnce uit Zaandam mee. De wedstrijden worden op vrijdag 20.00 en 21.00 uur gespeeld. Op zaterdag zijn de aanvangs- ,t zjfcn 16.00 uur, 17.00 uur, 18.45 uur en 19.45 uur. Om 18.00 ndJis er een pupillenwedstrijd. tgjgdunum toch niet op toernooi LFC gerJN-ï Lugdunum heeft op het laatste moment toch afgezegd r het jaarlijkse zaalvoetbaltoemooi van LFC. De Leidse club LLggeen reden op voor de absentie. Lugdunum zou met vier in ^is deelnemen aan het Flip Massaar Zaalvoetbaltoernooi gjdStaande zondag 9 januari. Vorig jaar werd Lugdunum door ineSleutels gedwarsboomd in het prolongeren van de titel. De ighfers verweten de Leidse collegaclub, dat het de boel had ge opteerd door met grote cijfers te verliezen. Daardoor miste in vpunum op doelsaldo de Finale. LFC hoopt het deelnemers int] no8 aan te kunnen vullen tot 36 teams en heeft een grote -eujn in gedachten. Het toernooi wordt gespeeld in de leufnoordhal. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur, de finales ictifl5.30 uur. De prijsuitreiking is om 17.00 uur. RUSWUK ANP Iedere ploegleider in de wielersport weet dat ren ners in overleg met artsen of soigneurs verboden middelen gebruiken. Dat er gebruikt wordt, staat volgens oud-ploegleider Jan Gisbers (PDM) vast. Alleen de mate waarin is voor ploegleiders niet altijd in te schatten. Gisbers begrijpt dan ook niets van ontkennin gen van oud-collega's als Jan Raas (Kwantum, Buckler) en Peter Post (Raleigh, Panasonic). Die zeiden afgelopen donderdag in een uitzending van het KRO-programma Reporter van niets te weten. „Daar zakt mijn broek dus van af', stelde Gisbers gisteren. „Alle ploegen gaan tot de grens, alle renners mogen dat ook doen. Ook bij Post, ook bij Raas. Ik vermoed dat er in mijn tijd bij PDM ook sprake was van doping. Zeker weet ik dat niet, want ren ners en artsen of soigneurs kunnen dat onderling hebben geregeld. En waarom zouden ze dat dan aan de ploegleiding melden? Daarbij maak ik on derscheid: als je wat testosteron gebruikt om te herstellen, noem ik dat geen doping. Maar als je amfetaminen gebruikt, schaar ik dat daar wel on der." Professor Jacques van Rossum was in de jaren tachtig hoofd van het dopinglaboratorium in Utrecht. Hij stond de PDM-equipe bij met advie zen over gedoseerd gebruik van (verboden) mid delen. Zodat bij de dopingcontrole een renner niet positief zou worden bevonden. „Van Ros sum gaf aan hoe ver iemand kon gaan. Waar de grens lag, dus." In de uitzending van Reporter, waar oud-ren ners Maarten Ducrot, Peter Winnen en Steven Rooks openbaringen over doping deden, leek Gisbers niet te scheutig met bekentenissen. Hij wijt dat aan de montage. „Veel essentieels van wat ik heb gezegd, is niet gebruikt." Gisbers is van mening dat de oud-renners met hun onthullingen over categorisch dopegebruik niets verkeerds hebben gezegd. Post en Raas voelden zich ten onrechte beschuldigd. Beiden gaven maandag niettemin aan geen aanklachten wegens smaad in te dienen tegen hun voormali ge werknemers. „Zonde van mijn tijd", reageerde Post. ..Ik sta er ver boven. Zeker boven deze mensen." Raas gaf toe wel te hebben overwogen een aanklacht in te dienen. „Maar wat bereik je ermee? Twee jaar lang blijf je dan publiciteit houden, daarbij is niemand gebaat. En ach, het waren drie wat overspannen jongens die voor de camera zaten. Bij Ducrot speelde er denk ik wat rancune mee. Vier jaar geleden wilde hij bij onze ploeg partici peren in het Rabobank Wielerplan, maar dat ging niet door. Ik ken Ducrot persoonlijk namelijk zeer goed. Het is altijd al een rare vogel geweest." In Katowice moet je van een verblijf zelf iets maken. Het Nederlandse volleybalteam gaf daar gisteren een aanzet toe. In de eerste wedstrijd van het olympische kwalifica tietoernooi werd onderstreept dat het Oranje ernst is als het gaat om dat ene ticket voor Sydney. Het vooraf ge vreesde Tsjechië droop na drie sets af als slachtoffer: 17- 25, 21-25, 22-25. Letland is vanavond het volgende doel wit. „Het niveau moet nog omhoog om ook van de an dere ploegen te kunnen winnen", bleef captain Bas van de Goor kritisch. KATOWICE EDWIN ALBLAS De winst op Tsjechië maakten de ontberingen op weg naar het Poolse stadje plots een stuk draaglijker. Twee vluchten en een gammele bus hadden de lange lijven geteisterd. In de nacht van zondag op maandag was Oranje in het onderge sneeuwde Katowice aangeko men. Meer dan een korte nacht was de volleyballers niet ge gund. Van de Goor: „We lagen pas om half twee in het mandje. Het was een risico om zo laat hier naartoe te reizen, maar daar stond tegenover dat ieder een ook een rustig oud en nieuw heeft gehad. Toen we weer bij elkaar kwamen was de sfeer relaxed." In Katowice wordt veel over de toekomst van het Neder landse volleybal duidelijk. Als Oranje al zijn kansen in de Poolse mijnenstad verprutst en dientengevolge de grote afwezi ge bij de Olympische Spelen in Sydney zal zijn, kan de stichting Top Volleybal Nederland de brokstukken oprapen van wat eens een imperium was. Maar zelfs met veel lijm en kunst en vliegwerk is er dan niet veel meer van te maken. Vanaf 1986, toen Nederland ontbrak bij het WK in Frankrijk, misten de lange mannen geen enkel groot titeltoernooi meer. Met als hoogtepunt het olympi sche goud van .1996, gewonnen in Atlanta. Over een herhaling van dat succes heeft niemand het daarna ooit nog gehad, maar kwalificatie voor het olympische podium missen is wel het andere uiterste. Dat geeft een zware lading aan het verblijf in Polen. Zo goed als Oranje kon, bereidde de ploeg zich voor op het kwali ficatietoernooi met zes Europe se landen en uiteindelijk maar één gelukkige. Bondscoach Toon Gerbrands greep het clubtoernooi van Sint-Niklaas aan om zijn kort voor Kerst op getrommelde internationals weer wat aan elkaar te laten wennen. Na drie dagen groeps therapie in België meende Ger brands in alle ernst de laatste negatieve ervaringen te hebben uitgebannen. Ook die tegen Tsjechië op het EK van 1999 in Wenen. Daar liet de olympisch kampioen zich op een pijnlijke manier aan de kant zetten door het Tsjechische team, dat met 3-2 won en dankzij die triomf vrij makkelijk naar de vierde plaats in het toernooi huppel de. Het laat herstellende Neder land kwam in Oostenrijk niet verder dan een vijfde plaats. „Drie maanden geleden was het dikke shit", herinnerde Van de Goor zich maar al te goed. „Toen verloren we de eerste wedstrijd met 3-0 van Frankrijk en een dag later ook nog eens van deze Tsjechen." Maar de Tsjechen van giste ren hadden weinig weg van die van toen. De belofte Martin Le- bl blesseerde gisteren in de ochtendtraining zijn enkel en staat voorlopig buitenspel. Een paar andere spelers waren ge veld door griep. „Ik heb ook griepgevallenreageerde Ger brands. „Maar ik redeneer: wie speelt, is fit." Nederland schoot goed uit de startblokken. Met een opmer kelijke flitsende start (8-2) wilde de spelers maar zeggen dat ze na zo veel nare ervaringen nu wel weten hoeveel schade het rallypointsysteem in korte tijd kan uitrichten. „We begonnen met een paar goede bloks. De Tsjechen waren binnen vijf mi nuten helemaal weg", consta teerde captain Bas van de Goor. Na de eerste gewonnen set (17-25) ondermijnde Nederland ook in de tweede het Tsjechi sche gevaar (21-25). In de derde set viel de servicedruk weg en spartelde Tsjechië fors tegen. Bas van de Goor smasht de bal langs het Tsjechische eenmansblok. Oranje won afgetekend. Totdat Bas van de Goor op 21- 18 ging serveren en het sein gaf tot een inhaalrace die vijf pun ten opleverde. Die tik overleef den de aangeslagen Tsjechen niet. Van de Goor: „Onze plus was dat we koel bleven. Op elk mo ment. De servicedruk en side- out waren ruim twee sets goed verzorgd. Waar we nog beter in moeten worden, zijn de afwij kende situaties. Als we onver wacht een punt kunnen maken, doen we dat niet. Een balletje overnemen, goed uitdekken. Dat soort dingen. Daarom geen hosanna, maar een lekker ge voel. Dit geeft nul garanties, maar je kunt een slechtere start bedenken." Gerbrands wilde van die 'maars' niets horen. „Winnen van Tsjechië was ons enige doel", meende hij achteraf. „Hoe dat ook zou gebeuren. We hebben geen set verloren, dus de start is perfect. Het gaat om die wedstrijd van zondag. Om daar te komen moet je vier van de vijf wedstrijden winnen. We weten dus wat er nog meer moet gebeuren." Veel tijd om na te genieten is er daarom niet. Het toernooi in Polen is in een kort weekje ge propt. Vanavond wacht in de UFO-achtige sporthal Spodek Letland, dat gisteren bijna gast land en outsider Polen verraste (3-2). In die interland evenaart spelverdeler Peter Blangé het record van Ron Zwerver (463). Morgen treft Nederland voor de eerste keer Joegoslavië, gisteren in vier sets te sterk voor de Bul garen. Als het een toernooi zon der verrassingen verloopt volgt zondag na de korte competitie een tweede ontmoeting tussen die twee ploegen, als nummers één en twee van de ranglijst. Uit die 'extra' finale rolt dan weer één deelnemer voor Sydney. tegenvallende opbrengst obligatielening Feyenoord BREMEN ANP erptitter Jorien van den Herik aaj Feyenoord heeft gisteren je teleurstelling uitgesproken iaktPet Rotterdamse bedrijfs- en de businessclub van 5aopidskampioen. Hij houdt ;unrerantwoorctelijk voor de iuJyallende opbrengst van is ^feyenoord Premie Effect. 3p fs de nieuwjaarstoespraak >enPe voorzitter van lands- Jh |ioen werd duidelijk dat de defle obligatielening 16 mil- ^wagulden in plaats van de v|chte 25 tot 50 miljoen opgebracht. Igens Van den Herik treft upporters van zijn club blaam. Zij hebben voor P^iiljoen aan het Feyenoord Effect bijgedragen. Dat Ifs een miljoen meer dan icht. Feyenoord hoopte jet bedrijfsleven voor mini- 15 miljoen gulden aan de Pe obligatielening zou lemen. Na het sluiten van "Jjrde inschrijftermijn op 31 Sfljnber bleek dat het zaken- 7"J het Feyenoord Premie Ef- °or slechts 7,5 miljoen ,gesteund. heb halverwege deze zo- feezegd dat het bedrijfsle- >eamen met ons de toe- jt van Feyenoord zou moe- aan bepalen. Dat is dus itopie gebleken. Het be- even bleef onzichtbaar, 't ouwens een opvallend la- ore bij onze eigen busi- lub. We hebben intussen Jorien van de Herik tijdens zijn nieuwjaarstoespraak gisteren. niet stil gezeten en een petit co mité benoemd met daarin de hoogste top van het Rotterdam se bedrijfsleven. Niet om direct de achterstand van 7 miljoen in te lopen, maar wel om nieuwe plannen te ontwikkelen en een antwoord te krijgen op de vraag waarom andere steden wel warm lopen voor hun symbool en Rotterdam niet", aldus Van den Herik. De voorzitter van Feyenoord zei tijdens zijn nieuwjaarstoe spraak nog even met de ge dachte te hebben gespeeld in het nieuwe millennium een ge baar naar zijn supporters te maken en de maatregen voor het bezoeken van internationa le wedstrijden te verzachten. „Na ongeregeldheden tijdens wedstrijden tegen FC Utrecht en Olympique Marseille ben ik weer terug in de realiteit. Eerst de overheid, dan wij. Ik heb me weer mateloos geërgerd dat een agent de schuld krijgt van de rellen tijdens het titelfeest op de Coolsingel. Trambestuurders staken omdat ze de Beverwaard niet meer door durven en daar staat wel ons jeugdhuis. Er moest eerst een EURO 2000 worden georganiseerd voordat er een wet werd aangenomen die meldingsplicht en stadion verboden regelt. Ik vind dat al lemaal te zot voor woorden. So ciale controle, ho maar. De angst regeert. Ik doe daarom pas water bij de wijn als we ons van overheidswege ook na EU RO 2000 gesteund mogen voe len." Verder verklaarde Van den Herik dat Feyenoord zich ach ter de schermen voorbereidt op wat er tussen nu en vijf jaar in medialand gaat gebeuren. „We zitten op dit moment midden in de ontwikkeling van open en gesloten netten. Pay tv, pay per view. Via de kabel of satelliet. De mediarechten zijn een inte ressant item en de waarde is hoog. TV-producent John de Mol becijferde laatst dat een uit zenden WK-wedstrijd al een waarde vertegenwoordigt van 30 miljoen. Zo'n duel wil ik niet met een wedstrijd van Feyen oord vergelijken maar ik kan wel in verhoudingen denken", aldus de voorzitter, die verder hoopt goed op alle ontwikkelin gen in te blijven spelen en sa mensmelting van de bedrijfstak betaald voetbal van Feyenoord en De Kuip beoogt. „Dat is allemaal nodig om een serieuze kandidaat te blij ven in Europees geheel. We zijn nu nog een relatief kleine speler in internationaal verband, maar ik ben en blijf ervan overtuigd dat als we een professionele ba sis van onze organisatie hebben we de sprong naar de Europese competitie kunnen maken." Chaïne Staelens mist in ieder geval de eerste twee wedstrij den van het olympische kwal- ficatietoernooi in Bremen. De volleybalster van Facopa heeft griep. Wegens te hoge koorts reisde ze gisteren niet met de ploeg mee naar Duitsland. „In overleg met de medi sche staf bekijken we of ze la ter in de week nog naar Bre men kan komen", lichtte bondscoach Pierre Mathieu toe. „Maai" zeker tot de rust dag op donderdag zal ze niet inzetbaar zijn. Het is de vraag of zij daarna nog iets voor het team kan betekenen. Boven dien moeten we met haar ge zondheid geen riscio's ne men". De ziekte van Staelens is op nieuw een tegenvaller voor Mathieu. De jonge aanvalster groeide in korte tijd uit tot één van de steunpilaren van het team. Met haar harde klappen blonk ze vorig jaar september uit bij het EK in Rome. Eerder haakten de geblesseerde Irena Muchovcak en Erna Brinkman af. Brinkman had aanvankelijk aangeven haar rentree te wil len maken, maar bedankte omdat ze vond dat de Stich ting Top Volleybal Nederland (TVN) de zaken niet goed had geregeld. Wegens een te krap pe selectie roept Mathieu geen vervangster voor Stae lens op. Oranje begint het kwalifica tietoernooi vandaag met de wedstrijd tegen Italië. Gast land Duitsland, Roemenië, Oekraïne en Kroatië zijn de andere tegenstanders: De lan den strijden om één toegangs bewijs voor de Spelen in Syd ney. SCOREBORD Lotto 52: Eerste prijs (Jackpot): 1 winnaar, bruto 1 000.000 gulden, tweede prijs, geen winnaar, derde prijs: 30 winnaars, 1000 gulden, vierde prijs: 94 winnaars, 250 gulden, vijfde prijs: 2104 winnaars, 25 gulden, zesde prijs: 3114 winnaars, 10 gulden, zevende prijs: 42.442 winnaars, 5 gulden Cijferspel: 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers goed: 5 winnaars, 4 cijfers goed: 26 winnaars, 3 cijfers goed- 354 winnaars, 2 cijfers goed: 3049 winnaars Toto 13, week 52. Op een rij3 -1 -2-3-3-1-1-1-1 -3-2-2-1 (onder voorbehoud). VOETBAL Engeland: Everton - Leicester 2-2. Leeds Aston Vil. 1-2, Newcastle - West Ham 2-2, Sheff.Wed - Arsenal 1-1, Tottenham - Li verpool 1-0, Wimbledon - Sunderland 1-0, Derby C. - Watford 2-0, Southampt. - Brad ford 1-0 Leeds 21-44 West Ham 20-28 Man. United 19-43 Middlesbr. 19-27 Arsenal 21-40 Wimbledon 21-25 Sunderland 21-38 Coventry 19-24 Liverpool 21-37 Newcastle 21-24 Tottenham 20-34 Southampt. 20-20 Chelsea 18-30 Derby C. 21-19 Leicester 21-30 Bradford 20-17 Everton 21-29 Watford 21-14 Aston Villa 21-29 Sheff.Wed 20-10 BASKETBAL NBA: Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 105-98, Philadelphia Sixers - Milwaukee Bucks 124-120, Washington Wizards - Golden State Warriors 99-87, Orlando Ma gic - Detroit Pistons 106-118, Chicago Bulls - Portland Trail Blazers 63-88, Utah Jazz - Denver Nuggets 109-89. SKI Vierschansentoernooi, wereldbeker schansspringen. Innsbruck, derde wedstrijd: 1. Widhölzl (Oos) 246,70 punten (114,00+112,50) meter), 2. Schmitt (Dui) 240,10 (112,00 110,00), 3. Ahonen (Fin) 239,80 (111,00+112,50), 4. Funaki (Jap) 239,20 (110,00+111,50), 5. Miyahira (Jap) 238,60 (112,50+109,50), 6. Gold- berger (Oos) 233,20 (107,50+111,50), 7. Hannawald (Dui) 232,10 (111,50 108,00), 8 Horngacher (Oos) 230,40 (108,50+109.50), 9. Kantee (Fm) 228,00 (106,50+111,00), 10. Dolezal (Tsj) 225,70 (108.00+108.50) Stand vierschansen na drie wedstrijden: 1 Widhölzl 715,9, 2. Schmitt 701,5, 3. Ahonen 693,2, 4. Goldberger 692,3, 5. Hannawald 687,8. Stand wereldbeker na tien wedstrijden: 1 Schmitt (Dui) 764, 2 Widhölzl 630, 3 Goldberger 454, 4. Ahonen 446, 5. Kan tee 370 TENNIS Adelaide. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Martin (Spa) - Spadea (VSt/ 5) 6-2 6-2. Stoltenberg (Aus) - Hrbaty (Slw/4) 6-3 6-1, Norman (Zwe/3) - Draper (Aus) 6-4 6-4, Federer (Zwi) - Knippschild (Dui) 6-1 6-4. Dosedel (Tsj) - Ljubicic (Kro) 6-4 6-2, Sekulov (Aus) - Pozzi (Ita) 6-4 2-6 6-2. Fromberg (Aus) - Woodbridge (Aus) 7-6 5-7 6-4. Hewitt (Aus) - Woodfor- de (Aus) 6-3 2-6 6-1. Henman (GBr/2) - Balcells (Spa) 6-4 7-6, Escudé (Fra/8) - Baccanello (Aus) 6-7 7-5 6-3, Gambill (VSt) - Arthurs (Aus) 3-6 7-6 6-4, Lisnard (Fra) - Tebbutt (Aus) 7-6 6-7 6-4, Vinck (Dui) - Goldstein (VSt) 3-6 6-3 6-4, Petro- vic (Aus) - Huet (Fra) 3-6 6-3 6-3. Doha. Mannen, 2 miljoen gulden Eerste ronde: Squillari (Arg) - Siemerink (Ned) 6-2 6-4, Santoro (Fra) - Burgsmüller (Dui) 6-4 6-1, Luxa (Tsj) - Gross (Dui) 6-2 6-0, Bastl (Zwi) - Novak (Tsj/6) 6-2 7-5, Barasategui (Spa) - Khalfan (Qat) 6-3 6-4, Guardiola (Fra) - Caratti (Ita) 7-5 7-6, Heu- berger (Zwi) - Stoliarov (Rus) 6-2 7-5, Cherkasov (Rus) - Saulnier (Fra) 6-1 7-6. Madras. Mannen, 900.000 gulden. Eerste ronde: Agenor (Hai/7) Kumar (lm) 6-4 6-4, Behrend (Dui) - Popp (Dui) 6-4 4- 6 6-1, Manta (Zwi) - Zib (Tsj) 7-5 6-2. Stanoytchev (Bul) - Kilderry (Aus) 6-4 7-6, Damm (Tsj) - Rochus (Bel) 6-3 6-0, San- guinetti (Ita) - Voinea (Roe) 7-6 6-4. 0 6-2, Kandarr (Dui) - Pisnik (Slv) 7-6 6-3, Cocheteux (Fra) - Jidkowa (Rus) 7-6 6-7 6- 4, Garbin (Ita) - Grzybowska (Pol) 6-2 6-2, Maleeva (Bul) - Molik (Aus) 6-0 6-2. Auckland. Vrouwen, 220.000 gulden. Eerste ronde: Hopmans (Ned) - Hudson (NZe) 6-3 6-3, Likhovtseva (Rus/1) - Vento (Ven) 6-3 6-3, Loit (Fra) - Drake (Can/8) 6- 3 6-3, Smashnova (lsr/5) - Tu (VSt) 6-3 6- 4, Srebotnik (Slv) - Rippner (VSt) 6-4 6-2, Loit (Fra) - Drake (Can) 6-3 6-3, Suarez (Arg) - Brandi (VSt) 6-1 6-1, Mandula (Hon) - Ruano Pascual (Spa) 3-6 6-4 6-4 Perth. Hopman Cup. Groep A: Zweden Verenigde Staten 3-0. Vrouwen: Carlsson - Stevenson 6-4 6-4. Mannen: Björkman - Blake 6-3 7-5. Ge mengd dubbel: Carlsson/Björkman - Ste- venson/Blake 6-3 6-3. Groep B: Oostenrijk - Slowakije 2-1. Vrou wen: Schett - Nagyova 6-2 6-3. Mannen: Koubek - Kucera 6-4 0-6 3-6. Gemengd dubbel: Schett/Koubek - Nagyova/Kucera 6-2 3-6 6-3. VOLLEYBAL Katowice. Europees olympisch kwalifica tietoernooi, mannen, eerste dag. Nederland - Tsjechië 3-0 (25-17 25-21 25-22). Polen - Letland 3-2 (23-25 25-19 29-31 25-18 15-11). Joegoslavië - Bulga rije 3-1 (25-18 25-19 19-25 25-16), LONDEN RTR Twee treffers van Southgate zorgden er gisteren in de Premier League voor dat Aston Villa lijst aanvoerder Leeds versloeg, 2-1. Ook topclub Ar senal, nummer drie, verspeelde punten. Tegen hekkensluiter Sheffield Wednesday werd het 1-1. Het als vierde geklasseerde Sunderland ging on deruit tegen Wimbledon (1-0). De opmars van Li verpool, zonder de schutters Owen en Fowler, wérd gestuit door Tottenham (1-0). Arsenal kwam nog wel op voorsprong, door een treffer van de Fransman Petit. De gelijkmaker in Sheffield was van Nederlandse makelij. Sibon scoorde de 1-1 kort na de hervatting. Hij kopte raak uit een voorzet van Nolan. Sibon stond pas voor de vierde keer in de basis. Southgate, verdediger en international voor Engeland, was in de 19de en 62ste minuut suc cesvol voor Villa. Hij trof dit seizoen pas één keer doel. Tussen de bedrijven door scoorde Kewell (46) tegen voor Leeds. Het bleek onvoldoende voor de lijstaanvoerder, die twee wedstrijden en nog slechts een punt meer heeft dan Manchester United. Het betekende de tweede nederlaag op eigen veld van Leeds dit seizoen. „We missen vijf basisspelers", voerde trainer O'Leary als excuus aan. De Belg Branko Strupar bezorgde Derby Coun ty de derde thuiszege van het seizoen (2-0). De international, onlangs voor 9 miljoen overgeno men van Genk, maakte beide doelpunten in het duel met Watford.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19