'Langs de lijn gaat nooit verloren' HEER 11 Zestien miljonairs bij millenniumloterijen André Hazes aangehouden na handgemeen in vliegtuig MAANDAG 3 JANUARI 2000 COMMENTAAR Jeltsin vertrekt in stijl Geheel in stijl verliet Boris Jeltsin het wereldtoneel. Vriend en vij and verrassend kondigde hij op de laatste dag van het oude mil lennium zijn vertrek aan als president van Rusland. Jeltsin gaat de geschiedenisboekjes in als de sloper van het communisme. Tege lijkertijd lukte het hem niet uit de as van de Sovjetunie een demo cratisch en welvarend Rusland te doen herrijzen. Jeltsin heeft nu de macht overgedragen aan zijn kroonprins, pre mier Vladimir Poetin. Deze verwierf in korte tijd onder de gewone Russen immense populariteit vanwege zijn stoere 'law and order'- retoriek en zijn keiharde optreden in Tsjetsjenië. Poetin won de af gelopen parlementsverkiezingen hoewel hij op geen enkele kies lijst voorkwam. Het besluit van Jeltsin om nu op te stappen is dus vooral een kwes tie van 'timing'. De presidentsverkiezingen zijn nu met enkele maanden vervroegd. Poetin - en daarmee de kliek rond Jeltsin - lijkt de winst niet te kunnen ontgaan, tenzij het leger vasdoopt in Grozny. Jeltsin heeft voor zichzelf en zijn clan onschendbaarheid voor strafvervolging weten te bedingen. Want de vele vijanden die hij gedurende zijn presidentschap maakte, zijn niet van die types die vergeven en vergeten. Jeltsin vroeg in zijn afscheidsboodschap aan het volk vergiffenis voor het feit dat het hem niet lukte Rusland in een rustig en demo cratisch vaarwater te brengen. Veel commentatoren en Rusland kenners menen dat de balans van bijna negen jaar Jeltsin negatief uitvalt. Zij wijzen hierbij op zijn autoritair optreden, zijn zucht naar macht ondanks een uiterst wankele gezondheid, de corruptie en vriendjespolitiek in het Kremlin, de verkwanseling van de eco nomie aan de maffia en de vastgelopen hervormingen. Het is allemaal waar. En toch verdient Jeltsin een mildere beoorde ling. Hij is de man die Rusland zijn allereerste democratische grondwet gaf na honderden jaren autocratisch bestuur van tsaren en communisten. Zijn tegenstanders in het nieuwe Rusland, com munisten, nationalisten en neo-fascisten voorop, zijn nu niet be paald van die politici die de democratie hoog in het vaandel heb ben. Hun kritiek op Jeltsin's democratisch gehalte doet enigszins hypocriet aan. Bovendien maakten zij van elke gelegenheid ge bruik om de hervormingen te frustreren. Jeltsin's grootste verdiensten zijn dat hij het communisme in Rus land voorgoed de nek omdraaide, Rusland tijdens deze moeilijke overgangsperiode bij elkaar wist te houden en uiteindelijk toch voor een sterke man als opvolger wist te zorgen. Aan Poetin nu de taak de accenten van het beleid te verleggen en de Russen een be hoorlijk bestaan te bieden. Bug Temperatuursprong lijkt blijvend Het jaar 1999 is extreem warm geweest. In De Bilt werd een ge middelde jaartemperatuur van 10,9 graden geregistreerd. Sa men met 1990 behoort het af gelopen jaar daarmee tot het warmste sedert het begin van het instrumentele tijdperk in 1706. De normale jaartempera tuur, berekend over het tijdvak 1961-1990, bedraagt 9,4 gra den. Tijdens de afgelopen twaalf jaar zijn er maar liefst vijf jaren geweest met een gemid delde temperatuur van 10,5 graden of hoger: over het tijd vak 1706-1987 (282 jaren) wer den slechts vier van dergelijk uitzonderlijk warme jaren in de boeken genoteerd. En hoe nu verder in 2000? Hoogstwaar schijnlijk op dezelfde voet. Vol gens klimaatanalist Van Mourik zijn er namelijk argumenten om de temperatuursprong die zich na 1987 heeft geopenbaard als 'blijvend' te beschouwen. De eerste maand van 2000 voegt in ieder geval de daad bij het woord. De afgelopen dagen verliepen zacht, op Nieuwjaars dag meldde Schiphol 8,7 gra den en op Valkenburg was het gisteren 8,8 graden. De komen de dagen zal dat niet anders zijn. Tussen een hogedrukge- bied bij de Azoren en depres sies op het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan blijven zuidwestenwinden onvermin derd zachte lucht aanvoeren. De middagtemperaturen schommelen deze week meest rond de 7-8 graden. Vooral vandaag en morgen is het regenachtig. Tot morgenavond kan er g makkelijk zo'n 15 en ir het noorden 25 mm vallen. Woensdag klaart het tijdelijk op, daarna valt er opnieuw periodiek regen en wordt het andermaal winderig. Ter hoogte van IJs land manifesteert zich weer een nieu we en omvangrijke depressie. Wellicht wordt het begin vol gende week rustiger en droger weer. Blijkt de millenniumbug uiteindelijk niet meer dan een opgescho ten jongen. Die een Madame Butterfly - haar papieren resten lagen er zaterdag nog - pal naast een kabelkast liet ontploffen. Mijn kabelkast. En die van 799 andere abonnees, maar die hoeven geen tv-column te schrijven. Het was even na twaalven in de Nacht der Nachten, dus de gedach te lag voor de hand: die stomme, stómme kabelexploitant is de eni ge in de hele wereld die niet millenniumproof is. Immers, de televi sie had al twaalf uur lang alleen maar blije gezichten laten zien, van Kiribati tot Jeruzalem, dus: er waren geen kerncentrales ont ploft en iedereen z'n ti> deed het nog. Behalve bij mij. En - zo dacht ik - bij al m'n medeabonnees. De koelkast, de computer, alles snorde zachtkens de nieuwe eeuw tege moet. Alleen het middelpunt van mijn huis, mijn raison d'être, liet het afweten. De volgende morgen was ie nog steeds dood, m'n tv. Dus de kabel exploitant maar eens gebeld. Ik kreeg een bandje. „Ons systeem wordt momenteel voorbereid op het nieuwe millenium. Voor het doorgeven van een storing verzoeken wij u vriendelijk na het week einde contact op te nemen. Na het weekeinde?!! Geen nieuwjaarsconcert? Geen skischans? Geen Freek? Geen Annie M.G. Schmidt-special? Niet kunnen zien of bij Bill Gates op het uur U het licht uitging? U begrijpt, als bezoldigd televisiekijker kon ik het er niet bij laten zitten. De gebruikelijke 'Ook dat nog'-achtige taferelen zal ik u maar besparen. Wat volstaat: de knaap die ik uiteindelijk aan de telefoon kreeg wist van mijn probleem. En nee, het was géén millen niumbug. Slechts een kapotte wijkkast. Of het euvel snel verholpen zou zijn, kon hij helaas niet garanderen. Maar: de monteur, die was er al heen. Dus ik er óók heen. Komt die monteur net aanrijden, zeg. Hij had de nieuwjaarswallen nog onder z'n ogen, was een beetje zwijgzaam, op een vriendelijke manier, maar ik mocht meekijken. Naar het binnenste binnenste van de kabelkast. De aorta van 800 ti>'s. De raison d'être van mijn raison d'être. Was de stop losgetrild. „Daar ligt ie, de boosdoener", bromde de monteur, met een korte hoofdknik naar de papieren resten van een Madame Butterfly. En hij schroefde de stop met een paar ferme handomdraaien vast. Pfft. „Enneh... nog een gelukkig nieuwjaar hè. Naast het tafel waarachter Felix Meurders net heeft plaatsgeno men om het eerste uur van de jubileumuitzending van Langs de lijn te presenteren, staat een foto. Het is het portret van Theo Koomen dat normaal op de redactie van het radiopro gramma hangt. Bij deze reünie mag de te vroeg gestorven ver slaggever niet ontbreken, want mede door hem ontwikkelden Langs de lijn en - in het ver lengde daarvan - Radio Tour de France zich in de jaren zeventig tot ware instituten. En dat zul len ze, ondanks de toenemende concurrentie, ook in het nieuwe millennium nog wel even blij - De oud-gedienden, onder wie Joop Niezen, Jaap Bax, Bep van Houdt en Heinze Bakker, zijn het daar roerend mee eens. Terwijl Meurders en later Tom Blom en Koos Postema achter de microfoon de drie uur du- Vrouw (62) uitgeput in ziekenhuis na fietsrecord Een 62-jarige Mexicaanse vrouw is zaterdag in het zieken huis beland met uitputtingsver schijnselen nadat ze haar eigen record fietsen had verbroken. Ze fietste 26 uur achter elkaar met een snelheid van minstens twintig kilometer per uur. Volgens lokale media is de toe stand van Carmen Alicia Muniz stabiel. De Mexicaanse was een olympische fietsster in de jaren vijftig, zestig en zeventig. Haar vorige record van 24 uur fietsen staat in het Guinness Book of Records en dateert uit 1997. ,,Ik voel me blij en tevreden en ik wist dat ik het record zou ver breken", zei Muniz voordat ze naar het ziekenhuis werd ge bracht. „Ik heb geen moment gedacht om te stoppen, on danks dat ik me erg slecht be gon te voelen rond drie uur 's ochtends." Ze verbrak haar record op een wielerbaan die was gebouwd voor de Olympische Spelen van 1968 in Mexico City. Het is een populaire plek voor fietsers die een record willen breken omdat de stad zo hoog ligt (2240 me ter). Muniz reed in 26 uur tijd 572 kilometer met een gemiddelde Oud-gedienden kijken temg tijdens 5000ste uitzending Op de drempel van het nieuwe millennium heerste de nostalgie. Toeval of niet, maar uitgere kend op de eerste dag van het jaar 2000 was het radioprogramma NOS Langs de lijn aan zijn 5000e uitzending toe. Om die reden verzamelden zaterdag de oude coryfeeën zich in het NOS- restaurant op het Hilversumse Mediapark. Samen keken zij terug. rende terugblik presenteren, benadrukken hun oud-collega's onder het genot van champag ne en oliebollen nogmaals dat het niet meer zo is als vroeger, maar dat de radio en zeker Langs de lijn nooit verloren gaan. Het roemruchte programma begon in 1967 onder leiding van Roel Rengers met één uit zending (op de zondagmiddag) per week. In de jaren daarna slokte Langs de lijn langzaam concurrerende programma's als Goal (KRO), AVRO's Sport - panorama en NCRV Sportshow op en nam het aantal uitzen dingen evenredig toe. Door de verspreiding van de sportwed strijden over de week groeide het programma nog verder en tegenwoordig zit Langs de lijn op negen uitzendingen in zeven dagen. De luistercijfers kenden echter een tegenovergestelde ontwik keling. In de gouden jaren ze ventig, ten tijde van onder an deren Theo Koomen, zaten soms wel drie miljoen mensen voor de radio. Tegenwoordig wordt op zondagmiddag wel eens de 400.000 gehaald. Het heeft alles te maken met de toe nemende concurrentie van te- levisi e en nieuwe media. De ra dio is voor menigeen allang niet meer de voornaamste nieuws bron, maar blijft wel een be langrijke voorsprong houden, weet Koos Postema. De radio blijft het snelst. In het afgelo pen weekeinde werd daarvan weer het bewijs geleverd. Op de radio was een Nederlandse bergbeklimmer te horen die zich ergens in Nepal op zesdui zend meter bevond. Alleen via de radio is een dergelijk contact zonder al te veel moeite te reali- Postema was tussen 1977 en 1989 presentator van Langs de lijn. Met Willem Ruis (ook te vroeg overleden) vormde hij een illuster duo, dat elke uit zending tot een feest maakte. Voor Postema was en is Langs de lijn het ultieme voorbeeld van hoe radio moet zijn. „Het programma is radio pur sang. Ergens gebeurt iets en je scha kelt rechtstreeks over. Langs de lijn zal in mijn ogen ook nooit verdwijnen. Dat realiseer ik me weer als ik bij Feyenoord op de tribune zit en ik hoor opeens zonder directe aanwijsbare re den gejuich. Dan blijkt dat Ajax honderd kilometer verderop op achterstand staat en het pu bliek heeft dat via de meege brachte radio-ontvangertjes ge hoord." Ook voor Felix Meurders is Langs de lijn de ultieme vorm van radio. Reden voor de disc- jockey om destijds ja te zeggen tegen het aanbod het program ma te presenteren. „Dat scha kelen van de ene wedstrijd nas de andere vond ik prachtig. Je was overal direct bij. Toen de duels later over de week wer den verspreid, vond ik het alle maal wat minder worden. Me de daarom ben ik gestopt." Gisteren kroop Meurders toch weer even achter de microfoon en dook hij met veel plezier de geschiedenis in. Een van de gasten die hij mocht ontvan gen, was Frits 'nul-nul' van Tu renhout. De totolezer met de gouden stem las de uitslagen voor van een competitieronde uit 1975 en het leek alsof de tijc sindsdien had stilgestaan. Vooi de zekerheid vroeg Meurders nog even naar de uitslag van PEC Zwolle - Go Ahead Eagles. Die was natuurlijk 'nul-nul'. Twee winnaars van de Postcodeloterij laten hun em«oties de vrije loop. Acht inwoners van een straat in Oos terhout konden samen 30,8 miljoen gulden verdelenHenny Huisman deelde de prijzen uit in het Big Mo ney huis. foto ANP Zestien Nederlanders zijn bij de speciale millenniumedities van de Postcodeloterij en de Staats loterij miljonair geworden. Twee van hen werden tien mil joen miljoen gulden rijker, zes anderen moesten het doen met 'slechts' één miljoen gulden. De zogenoemde Kanjerprijs van de Nationale Postcode Loterij viel op Nieuwjaarsdag op een postcode in Oosterhout. In to taal 30,8 miljoen gulden werd verdeeld onder acht bewoners die een of meer loten hadden gekocht. De Postcode Loterij had nog nooit eerder zo'n grote prijs te vergeven. Een van de s kreeg: een cheque van 7.107.692 miljoen^gulden over handigd. Voor z-.es anderen la gen cheques van ruim 3,5 mil joen klaar. De nvinst bedeelde winnaar in Oostnrhout werd nog altijd 2,4 mil joen gulden rijker. De Prijs van de Eieuw, met 20 miljoen gulden cl e vetste hoofd prijs die de Staatsloterij ooit heeft vergeven, wordt gedeeld door twee winnaéirs die ieder een half lot haddem gekocht van 25 gulden. Het ene - lot is ver kocht in de stad Groningen, het andere ergens in N oord-Hol land, zo meldde de Staatsloterij zaterdag. In welke plaatsen de winnaars wonen, maakt de Staatsloterij niet bekend. Behalve de superprijs werden zes prijzen van een miljoen gul den verdeeld plus enkele tien tallen prijzen van een half mil joen en een ton. Alphen aan den Rijn, Den Haag, Dongen, Mierlo, Rolde en IJmuiden wer den zaterdag elk een miljonair rijker. De winnende lotnummers in de Millenniumtrekking staan ver meld op pagina 550 van Tele tekst. Amerikaan sluit zich op om een jaar online te leven De 26-jarige Amerikaan Mitch Maddox is op 1 januari een leeg huis in Dallas bin nengewandeld met een lap topcomputer en het voorne men het huis pas in 2001 ver laten. Door zijn leven een jaar lang uitsluitend via internet te leiden wil hij aantonen hoezeer de wereld al met het internet is verbonden. Bezoe kers van internet kunnen hem 24 uur per dag volgen. Maddox heeft zijn naam offi cieel laten veranderen in Dot- ComGuy en zette voor zijn stunt het bedrijfje DotCom- Guy Ine op. Hij zal onder meer zijn eten, meubels en kleding via internet bestellen. „Wij denken dat nieuwe onli- neconsumenten naar onze si te gaan om te leren hoe ze e- commerce moeten gebrui ken", aldus Maddox. In het huis in Dallas zijn tien tallen videocamera's geïnstal leerd die het leven van Dot- ComGuy zullen registreren. Maddox heeft zichzelf opge legd dat hij wel bezoek kan ontvangen, maar zelf niet verder mag gaan dan de ach tertuin. „We doen absoluut niet de aanbeveling dat men sen zichzelf van dé wereld moeten afsluiten, maar we zullen bewijzen dat het mo gelijk is", zei Len Critcher, een vriend van Maddox en directeur van het bedrijf Dot- ComGuy. Het eerste salaris van Maddox zal 24 dollar be dragen, maar dat zal maan delijks worden verdubbeld als hij in het huis blijft, aldus Critcher. Critcher heeft sponors helpen zoeken die Maddox het hele jaar ondersteunen. Een daar van is Gateway, dat de laptop ter beschikking stelde, en Peapod.com bood aan om Maddox te voorzien van le vensmiddelen. Het in Dallas gevestigde service91 l.com, dat online computeradviezen geeft, besloot ook mee te doen. „Mensen zullen zeg gen: „Hé, DotComGuy, hoe moet ik een nieuwe modem installeren?' of 'Hoe kom ik aan deze of die website'?", zegt Jeff Lipschultz van servi ce!) 1 l.com. „En als hij dan onze site gebruikt, leren de mensen ons kennen." Maddox is niet de eerste die zich een tijd met een compu ter opsluit. Het tv-program- ma 'Good Morning America' heeft vorig jaar een week lang twee New-Yorkers gehuisvest in een „e-grot" met een koel kast, 500 dollar en een com puter met toegang tot inter net. Maar Maddox is wel de eerste die een jaar lang zijn leven wil gaan leiden via de internet. De eerste producten die hij zaterdag met behulp van zijn laptop aanschafte waren shampoo, toiletpapier, schoonmaakspullen en eten. Zanger André Hazes is gister middag op Schiphol aangehou den omdat hij in een KLM- vliegtuig betrokken was ge weest bij een handgemeen. Woordvoerder R. Stenacker van de Koninklijke Marechaussee op de nationale luchthaven heeft dat vanochtend bevestigd. Hij onderstreepte dat alcohol gebruik bij het incident 'totaal geen rol heeft gespeeld'. De 48-jarige Amsterdamse zan ger, die in gezelschap was van zijn echtgenote en zoon, raakte in conflict met een 53-jarige Noorse medepassagier. De in woner van de Noorse hoofdstad Oslo hield aan het akkefietje een gekneusd jukbeen over. Het incident deed zich voor tij dens een KLM-vlucht van de Zwitserse stad Zürich naar Schiphol. Veroorzaker van de herrie was de zoon van André Hazes. Die vertikte het om naast zijn vader plaats te nemen. Hij wilde el ders in het toestel gaan zitten. Hazes junior werd buitenge woon vervelend toen hij zijn zin niet kreeg. Een Noorse passagier die vlak voor de familie Hazes zat, er gerde zich steeds heviger aan de herrie. Op zeker moment was wat de Noor betreft de grens overschreden. De man draaide zich om en gaf Hazes junior met een tijdschrift een klap op een wang. Hazes senior ontstak daarop in grote woede. Hij bej jon te tie ren en dreigde zelfs de Noor te vermoorden, zo verklaarden ge tuigen na afloop. De Noor rea geerde echter niet. Hiij zat on beweeglijk op zijn steel en keek strak voor zich uit. Hcizes zag daarin aanleiding om zijn voor buurman een klap te geven. Naar verluidt zorgde Hazes' echtgenote ervoor dart de rust weerkeerde. Na aankomst van het KLM-toe- stel op Schiphol heeft de Ko ninklijke Marechausse e de twee kemphanen aangehouden en verhoord. Over en wee i deden ze aangifte. Hazes deed dat we gens mishandeling van zijn zoon door de Noor. De Noorse passagier deed aangifte wegens André Hazes met archief RONALD Fl Een jaarwisseling als alle andere Een jaarwisseling als alle andere, zou het worden. Als, met nog zes uur te gaan tot middernacht, onze video recorder het niet had begeven. Twintig miljard liet Jan Timmer ons uitgeven voor zijn millenniumhype en het eerste dat er op deze oudejaarsavond mee uitscheidt, is een apparaat uit de periode dat hij Philips nog leidde. Ik heb er net een band ingestopt om 'Twee voor Twaalf op te nemen. We hebben gasten en dan is het onbeleefd om de televisie aan te zetten, vindt mijn echtgenote. De band glijdt naar binnen, maakt een akelig geluid en even later blokke- -en alle functies op het display. De cassette komt er ook niet meer uit, zelfs niet met be hulp van vork. Met mijn geroutineerd uitge sproken 'Die repareer ik morgen ivel' krijg ik een paar uur eerder dan Youp van 't Hek (die mogen we dan wel weer live kijken) de lachers op mijn hand. Uit rancune voer ik de aanwezigen (veel aan getrouwd spul) oliebollen en appelflappen die ik die middag begon te bakken met drie liter Reddy Zonnebloemolie, waarvan ik na afloop maar 2.2 liter hoefde weg te gooien. De fles Moët Chandan Champagne die we rond mid dernacht opentrekken heeft een inhoud van 0,75 centiliter. Voor die tijd hebben we al 0,80 centi- liter Reddy op. DICK VAN DER PLAS „Hoe vinden jullie ze?" .Ze zijn in elk geval niet te droog. Ik loop de twee trappen op naar de kamer van mijn dochter, waar nog een overjarig modal van een Japan se videorecorder staatHet apparaatis gewend aan het afspelen van de Disney-reeks, niet aan het opnemen van semi-intellectueel quizwerk. Als fit hier 'Twee voor Twaalf heb geprogrammeerd zetten we ons beneden aan 'Het Honderd Vragenspel'. Eén kee r per jaar. op oudejaarsdag, kopen we het Algemeen Dagblad. En dan ook nog alleen voor die ene pagiruv waarop hon derd nieuwsvragen over de afgelopen twaalf maanden staan. Daarna spelen de mannen tegen de vrouwen om de titel 'Krantenlezer van het jaar'. Volgende eeuw beter, vrouwen. Halverwege het spel klinkt er gegil van d e zoldertrap. Mijn dochter zit met grote angstogen rechtop in haar bed. „De videorecorder doet raar!" Het apparaat, dat een meter van haar hoofdkussen in een tellingkast staat, wilde met veel mechanisch geratel Twee voor Twaalf gaan opnemen. Maar spuugde er eerst nog een Kleine Zeemeermin deel 1 ('Het wilde zeepaardje') met wisbeveiliging uit. Youp is net begonnen als het gegil zich na,ar een ver dieping lager verplaatst. Neem je geen Ito Aid, krijg je een kind dat bang is voor vuurwerk. Het z wakbegaaf de deel van de buurt is al om kwart voor ef begonnen met het afsteken van de geïmporteerde voorraad mor tiergranaten. Alleen in het Fasehuis om de hoek kun nen ze het geduld opbrengen om tot tivaalf uur te wachten. Mijn zoontje (3) blijft het laatste uur van de ze eeuw op om de oudejaarsconference mee te beleven. Hij kan er niet goed tegen als iemand anders dan hij met uitbundige lichaainstaal de getapte jongen uit hangt. Bij elke lachsalvo springt hij op van de bank en rent als een kruising tussen Quasimodo en Sjoukje Dijkstra luid joelend rond de salontafel Er wordt veel gelachen in het Nieuwe de la Mar. „Had het voor de zekerheid maar opgenomen op de videorecorder", wijsneust mijn echtgenote. Na Youp moet de televisie weer uit. Dat is beleefd te genover de visite. Een halfuur van martelende onze kerheid volgt. Hoe weten we nu wanneer het precies twaalf uur is? Dat luistert nau w, op zo'n avond. Het is altijd gênant als je achteraan in de rij toegesnelde bu ren je beurt moet afwachten om je echtgenote de beste wensen te doen toekomen. Alle horloges in de kamer wijzen, met minuten verschil, een andere tijd aan. „Hebben jullie geen klok? wil mijn zwager weten. „Nee. Normaal zien wij altijd op het display van de vi deorecorder hoe laat het is." Verder was het een jaarwisseling als alle andere. Morgen ga ik aan de lijn. zowel mishandeling als bedrei ging en belediging. Nadat de marechaussee de twee kort had verhoord, werden ze weer op vrije voeten gesteld. Het proces verbaal van het incident is naar het openbaar ministerie in Haarlem gezonden. Daar zal worden bezien of vervolging wordt ingesteld. Woordvoerder Stenacker van de marechaussee benadrukte nog eens dat alcohol bij het in- cident geen enkele rol heeft ge- I speeld. „Dit keer krijgt het aan- I dacht omdat André Hazes erbij is betrokken, maar zulke inci dentjes vinden natuurlijk veel vaker plaats in vliegtuigen." MENSELIJK De eis van het GROOT RUS SISCH STAATSCIRCUS dat het Staatscircus van Moskou niet langer deze naam mag voeren, is gisteravond in het televisiepro gramma de Rijdende Rechter af gewezen. De televisiemagistraat bepaalde dat directeur Smitt van het Groot Russisch Staatscircus het concurrerende circus niet langer in de pers zwart mag ma ken. Voor elke overtreding krijgt de hoofdredacteur van Privé een boete van duizend gulden. Rechter FRANK VISSER kwam het Groot Russisch Staatscircus enigszins tegemoet door vast te stellen dat het circus van direc teur Hans Martens niet langer re clame mag maken met affiches waarop de clown Oleg Popov staat. De uitspraak moet een ein de maken aan de een al jaren slepende vete tussen de twee cir cusdirecteuren die vroeger com pagnons waren.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 2