De Clercq lachende derde Sport Zege voor jeugdig LSG Pragt wint laatste duel ook in stijl Kamiel Maase vijfde bij rentree Wheeler TacoNijhof naar Australian Open Jong Oranje sterkste op waterpolotoernooi van Z PC Alkemade Eerste titels voor Tjeerd Star en Annemiek Wissink MAANDAG 3 JANUARI 2000 982 Ploeggenoten Groenendaal en Nijs zitten elkaar weer dwars De man die een uur lang geen meter op kop kwam, won de vierde wereldbekerwedstrijd cyclocross. Wereldkam pioen Mario de Clercq profiteerde sluw van de onenig heid tussen de ploeggenoten Sven Nijs en Richard Groe nendaal en klopte het duo in de eindsprint. Vooral tot ongenoegen van Groenendaal die op eigen bodem in Zeddam graag de Grand Prix Hollande op zijn naam had geschreven. Nijs nog niet zijn verbeterd. Dat de Nederlander een zuur gevoel overhield aan de vader landse Grand Prix was begrijpe lijk, maar ook hij moet weten dat rechtvaardigheid niet telt in de sport. Groenendaal maakte de wedstrijd en bracht het spel in de vierde omloop op de wa gen.'Zijn demarrage werd be antwoord door Nijs en De Cler cq en even leek het erop dat de ontsnapping beslissend was. Opmerkelijk was het dat in het vervolg de ploeggenoten Nijs en Groenendaal niet de handen ineen sloegen om De Clercq van zich af te schudden. Als Groenendaal versnelde, was het nota bene Nijs die het gaatje dichtreed met in zijn kielzog De Clercq. De onenigheid in de kopgroep zorgde ervoor dat er van achteruit weer renners (de Italiaan Daniële Pontoni. Adri van der Poel en de Belg Ben Berden) aansluiting konden De drie hoofdrolspelers ston den na afloop met gemengde gevoelens op het podium. De Clercq, vorig weekeinde geveld door ziekte, repte van een we deropstanding. Nijs hield het erop dat hij - als koploper in de wereldbeker - de wedstrijd niet hoefde te maken. Groenendaal mopperde dat hij zich geflikt voelde en wees beschuldigend naar zijn ploeggenoot Nijs. Het tweetal zat elkaar dit seizoen eerder in de haren in de we reldbekerwedstrijd in Tabor (Tsjechië) en ook toen profi teerde De Clercq van de twee spalt in de Rabo-ploeg. Toen stuurde de leiding van de Rabo- ploegleiding een verontwaar digde fax naar de renners, om dat ze niet genoeg aan het be lang van de sponsor dachten. Gisteren bleek dat de verhou ding tussen Groenendaal en vinden. In de slotronde was het Nijs die afstand probeerde te nemen van de rest van de groep en dit keer was het Groenendaal die de kont tegen de krib gooide. Nijs sloeg een gaatje dat door Groenendaal werd dichtgere- den. Daarop was het De Clercq die op het laatste rechte stuk naar de finish zijn reputatie als sprinter waarmaakte en de twee ploeggenoten achter zich liet. Groenendaal: „Als die twee tijdens het WK ook zo rijden, gaan ze de hekken in. Ik voel me geflikt. Met ons drieën heb ben we tot twee keer toe een gat geslagen. Vervolgens wilden ze niet doorrijden, zodat de rest weer terugkwam. Dan weet ik het ook niet meer. Ik heb van daag het initiatief genomen maar hij werkte niet mee. Dan verdom ik het verder ook en dan gaat er een derde mee lo pen." Hij was uiteraard Sven Nijs, die er uiteraard een andere le zing op na hield als zijn ploeg genoot. De Belg: „Hij (Groen- daal, red.) had moeten zien dat ik vandaag de beste was. Ik sla voor de laatste bocht een gat, De Clerq kon niet aanhaken en toen had Richard in de remmen moeten knijpen. Dat deed hij niet." Groenendaal: „In de laat ste ronde reed ik voor mezelf. Sven reed de héle wedstrijd voor zichzelf." De ontstemde Rabo-ploegleider Van Houwe- lingen: „Over dit resultaat kan ik niet tevreden zijn. Aan Groe nendaal lag het niet, die nam het initiatief. Het is duidelijk dat er gepraat moet worden." Groendaal kon het na afloop ook niet nalaten enige kritiek te spuien op het parcours, dat in zijn ogen niet zwaar genoeg was. Groenendaal: „Ik heb di verse keren geprobeerd weg te komen maar de afdaling is te lang om echte gaten te slaan. De afzink duurt wel een halve minuut, zodat een aantal ren ners steeds weer terug kon ko men." Groenendaal achtte zich voor Zeddam (de vijfde wedstrijd in de cyclus) al vrijwel kansloos voor de eindzege in de wereld beker en heeft nog slechts een theoretische kans op de eind overwinning. De Nederlander zet daarom zijn zinnen op het wereldkampioenschap, dat op 30 januari in zijn woonplaats Sint Michielsgestel wordt gere den. „Daar is niet zo'n lange af daling", aldus Groenendaal. Van ploegentaktiek zal dan zé ker geen sprake zijn. SCOREBORD Met ogenschijnlijk gemak was Kamiel Maase op oudjaarsdag alweer de beste veldloper van Ne derland. Met een trainingsachterstand van we ken moest hij over 10,4 kilometer in Soest bijna een minuut toegeven op de jonge Kenyaan Ray mond Yator, maar in het zwakke Nederlandse veldloopwereldje liep hij halverwege al alleen tussen de diverse Afrikanen. Maase heeft echter ook zorgen.Na de wedstrijd in de Lange Duinen, over hobbelige bospaden en veel mul zand, keek hij angstig naar de linker voet. „De kniepijn van dit najaar is weg, maar sinds mei heb ik al last van het spronggewricht in de enkel. Dat had door de rust weg moeten zijn, maar die enkel trekt zich van planning weinig aan. Twee dagen later bleek het verhaal omge draaid: „Ik had zondag weer meer last van mijn knie." Toch denkt Maase dat hij zondag kan starten in de Halve Marathon van Égmond. Daar liet de pupil van Bram Wassenaar vorig jaar voor het eerst aan het grote publiek zien hoe goed hij op de lange wegafstanden uit de voeten kan. In de Rotterdam Marathon leidde dat tot een mara thondebuut van 2.10.0 en Olympische nomina tie. De Maase van de Sylvesterloop lijkt echter ook nog niet de vorm te hebben van begin 1999, wat bleek uit de achterstand van bijna een mi nuut op de jonge winnaar Yator. „Na vier weken training ben ik best tevreden met de strijd die ik heb geleverd. En ik kreeg voor het eerst in jaren weer last van steken in mijn zij, dan maak je dat ook weer eens mee." Zo zwak als het Nederlandse mannenveld was samengesteld in de tweede wedstrijd van het na tionaal crosscircuit, zo sterk was dit keer de vrouwenafvaardiging. Opvallend waren hier vooral de niveauverschillen: tussen nummer één Susan Chepkemei en de rest (een halve minuut na zes kilometer), maar ook tussen de eerste Ne derlandse Nadezhda Wijenberg-Ilyina en de rest. Alleen triatlete Irma Heeren en Erika van de Bilt hielden het verschil met de recent genaturali seerde Russische beperkt tot minder dan een mi nuut. Vooral Van de Bilt had daarmee veel vooruit gang geboekt sinds de Tilburgse Warandeloop eind november. Na het blessurejaar 1999 heeft de Leidse geen Olympische illusies meer, maar grote plannen richting Athene 2004. Ze denkt hardop aan de marathon. „Misschien loop ik in 2001 mijn eerste. Want als je naar 2004 gaat, moet je nu beslissingen nemen." Met ook Miranda Boonstra bij de eerste tien timmerde Leiden Atletiek aan de weg in Soest. In het nationale crosscircuit staat de Leidse nu vier de, twee plaatsen achter Van de Bilt. Nog veel be ter staat Nicole van Grieken ervoor in de korte cross. De Noordwijkse atlete van De Spartaan uit Lisse komt uit in een minder hoog aangeschre ven discipline, maar scoorde daarin wel opnieuw een tweede plaats. Over 3,2 kilometer gaf ze veer tien tellen toe op Anjolie Wisse. Van Grieken zelf oogt weer aanzienlijk sterker dan een jaar eerder, zodat de grens van 2.10 komende zomer ruimer geslecht kan worden. BASl New York. NBA: Atlanta Hawks - Ind Pacers 89-116, Charlotte Hornets -I kee Bucks 109-105, Cleveland Cav) Washington Wizards 96-94, Orlandc - Miami Heat 106-109, Chicago Bui troit Pistons 77-91. Utah Jazz - Van: Grizzlies 101-90, Seattle Supersoni cramento Kings 104-113, Golden SI Warriors - Philadelphia 76ers 94-97 kers - Phoenix Suns 103-87.Indiana - Charlotte Hornets 109-99, New Yo Knicks - Washington Wizards 89-86, Pistons - Atlanta Hawks 106-105 (rt Yersey Nets - Orlando Magic 102-92 waukee Bucks - Cleveland Cavaliers Minnesota Timberwolves - Chicago f 94-76, Toronto Raptors - Dallas Ma\ 109-104, Houston Rockets - LA Cli| 122-100, Boston Celtics - Denver N 102-94, San Antonio Spurs - Vanco Grizzlies 98-88, Portland TrailBlaze ladelphia 76'ers 108-90. SCHF Heerenveen. Elfde marathon KNSB 1Angenent (Woubrugge), 2. Peter (Heerenveen), 3. Bert-Jan van der V (Joure), 4 Jeroen de Vries (St. Nico 5. Van Oosteroms (Schalkhaar), 6. dal (Groningen), 7. Winters (Ommei Van Meggelen (Amsterdam). 9. Rozi (Warmenhuizen), 10. Hulzenbosch bergen). Klassement: 1. Heideman broek) 201,4, 2 Rozendaal 193,1. tenberg (Elburg) 189, 4. Angenent 5. Peter de Vries 182,1. leiden wilmar kortleever Zelfs het winnen van de derde wedstrijd van het Z&Z-circuit heeft Huub Pragt er niet toe ge bracht om zijn loopcarrière te verlengen. Met twee overwin ningen voert hij het klassement aan van het regionale wegcir- cuit, maar de 35-jarige Hilver summer van Leiden Atletiek heeft zijn spikes definitief opge borgen. Donderdag won hij in stijl: lichtvoetig, aanvallend en uitbundig. Uit de honderden wedstrij den die Pragt de afgelopen twee decennia liep, zal hij herinnerd worden als een opvallend at leet. De blonde medewerker van het museum van Oudhe den, klein van stuk, liep vaak op het gevoel. Dat brengt risico's met zich, maar op oudejaars dag leidde zijn voortvarende strijdwijze tot één lange glorie- tocht. In het regionale wegcir- cuit starten drie afstanden tege lijk, maar als zo vaak was de winnaar van de langste afstand (vijftien kilometer) aanzienlijk beter dan de rest (over tien en vijf kilometer). „Ik had me er iets anders bij voorgesteld", meldde Pragt la ter, bijna teleurgesteld. „Een spannende strijd tot in de laat ste ronde, ofzo. Maar na 2,5 ki lometer liep ik al achter die jon gen die de vijf kilometer won. Eén kilometer later liet die me bij een scherpe bocht ook gaan." Met de Spartanen Wil lem Boon en Erik Bakker achter zich hoefde Pragt vervolgens al leen maar te consolideren, wat Huub Pragt (midden, met lange witte mouwen) wacht uiterst geconcentreerd op de start van de Leidse Olie bollenloop. De 35-jarige atleet nam afscheid in de laatste loop van 1999. hem met een uiteindelijke voorsprong van 39 seconden eenvoudig lukte. Toch maakte hij zich in de slotfase nog even zorgen. „Ik kreeg ineens last van pijn in mijn zij. Later zei ik nog tegen mijn oude trainer Lex van Eek van der Sluis dat een oude vriend ook afscheid was komen nemen. Hij zei namelijk altijd dat je in wedstrijden vriendschap moest sluiten met pijn." Tijdens de huldigingscere monie in het clubhuis van zijn vereniging werd Pragt uitbun dig uitgeluid door voorzitter Huub Heeger, één van diens voorgangers John van Haaste ren en jarenlang sponsor Ed van der Kraan (Kamsteeg). Ook bij het afscheid-in-stilte, een jaar eerder van zijn vrouw Joke Kleijweg, net als Pragt eenmalig Nederlands marathonkampi oen, werd stilgestaan. „Ondanks het winnen van deze wedstrijd zul je mij de ko mende jaren niet meer in wed strijden zien", aldus Pragt. „Dit geeft het extra glans, alles meer kan alleen maar afbreuk doen." Bij de vrouwen spreidde Bar bara Kamp in de Oliebollen loop nog veel meer macht ten toon dan Pragt. De veterane van PAC Rotterdam liep met 56.35 een uitstekende tijd die bovendien goed was voor een voorsprong van bijna elf minu- FOTO HIELCO KUIPERS ten op Hilde Kester van Ilion Zoetermeer. Dat tekende het matige niveau van de wedstrijd die wel weer zo'n vijfhonderd deelnemers trok. Met ieder twee overwinnin gen kwamen Leiden Atletiek en de Hague Road Runners (HRR) dit keer gelijk uit. En hoewel Pragt zelfs tussentijds sneller bleek, was Leidenaar Edgard Creemers op de vijf kilometer een opvallende en veelbeloven de winnaar (16.31). Na drie van de zeven wedstrijden lijkt hij de meeste aanspraak te maken op de circuitoverwinning van de korte afstand, hoewel in vrijwel alle categorieën de strijd nog geheel open is. leiden Jan Smeets, Frank Erwich, Mare Erwich en Joris de Wind, de talentvolle jongeren van het Leidsch Schaakgenootschap (LSG), hebben het traditionele snelschaakkampioenschap voor teams van de Leidse Schaakbond gewonnen. Dit jaarlijk se snelschaakfestijn wordt normaal op de laatste zaterdag van het oude jaar gehouden. Onder druk van de kalender werd er echter dit keer op zondag gespeeld en er bleek minder belangstelling dan gebruikelijk. Toch waren er nog ruim honderd deelnemers van Leidse schaakverenigingen en uit de regio, naar het Leidse Denksportcentrum geko men om een gooi te doen naar de snelschaaktitel. In de A-groep domineerde LSG dit kampioen schap. Dat het jonge derde team van LSG uitein delijk met de titel aan de haal gingen, was de ver rassing van het toernooi. Die had had immers een behoorlijke concurrentie van LSG 1 met onder an deren IM Edwin van Haastert, Stefan van Blitters- wijk en Linda Jap Tjoen San. LSG 1 zou als tweede eindigen. AAS met Ad van den Berg, Geralt Ser- dijn en Aldert Jan Keessen probeerde een wig te drijven in de LSG-suprematie en dat lukte gedeel telijk, de club behaalde de derde prijs. De top scoorders in de A-groep waren Roobol, Rebers, Frank en Mare Erwich en Geralt Serdijn. Zij be haalden allen 18,5 punt uit 22 partijen. In de B-groep ging Leiderdorp 1 lange tijd aan de leiding, totdat runner-up Voorschoten 2 de koploper met 6-2 versloeg. Het werd even span nend, maar Leiderdorp eindigde uiteindelijk toch ruim voor zesde team van LSG als eerste. Topsco- res werden in deze groep behaald door LSG'er Martin Vlasveld en de jonge Voorschotenaar Ro derick van Kempen die beiden goed waren voor 19 punten uit 22 partijen. Op de foto poseren de winnaars Frank Erwich, Jan Smeets en Joris de Wind met de hoofdprijs. Mark Erwich ontbreekt. FOTO TACO VAN DER EB Lucky Ten, 31 december 1999: 2 - 10-11-27-30-31-34-35-40 57-61-63-66-69-73-77-78 voorbehoud) Lotto 1:22-23-30-31 -33-45 vegetal: 27. Cijferspel: 594371. (Oi voorbehoud) Belgische lotto: 9- 19-22-39-4»^ Reservegetal: 17. Joker: 3481985.1v^ Duitse lotto: 1 - 2 - 12 - 30 - 40 - 4^» vegetal: 41. Supergetal: 0 Spel 77^^ 8295008. Super 6: 500395. (onde behoud) AT Soest. Silvester Cross. Mannen, 10, Yator (Ken) 32.59, 2. Ntirampeba (I 33.28,3 Bekele (Eth) 33.29, 4. Ki| (Ken) 33.33, 5. Maase (Leiden Atlel 33.51, Stand nationaal crosscircuit, twee wedstrijden: 1. Rijken 49 punt Aitnafa 47, 3. Van Damme (Achillesj Vrouwen, 6 km: 1. Chepkemei (Kenl 2. Kiplagat (Ken) 22.10, 3. Wijenba (TRR) 22.13. 4. Bezabeh (Eth) 22.5 Heeren (AAC) 23.06,6. Van de Bilti Atletiek) 23.12,10 Boonstra (Leidi tiek) 24.10. Stand nationaal crossci Wijenberg 50 punten, 2. Van de Bill mans 27. Sao Paulo. Silvesterloop, 15 km. Ma 1. Tergat (Ken) 44.36, 2. Tola (Eth) 3. Kiplagat (Ken) 44.44,4. Dos Sari (Bra) 44.57, 5. Guerra (Ecu) 45.20: wen: 1. Cheromei (Ken) 51.30, 2. A (Ken) 52.45, 3. Kiplagat (Ken) 52.4 Tenorio (Ecu) 53.05, 5. Oliveira (Ch 53.33. Trier (Dui), 8 km. Mannen: 1Gachd (Ken) 22.48, 2. Abate (Eth) 22.49.1 emu (Eth) 22.51, 4. Killy (Ken) 22 i Block (Dui) 22.56 Vrouwen, 5 km: (Ken) 15.57, 2. Zaïtuc (Dui) 15.59, kitenko (Dui) 16.02. Erfurt (Dui). Mannen, 10 km: 1Get (Ken) 30.15, 2. Kakubo (Ken) 30.2| km: 1. Loywapet (Ken) 11.36, 2. Sc mann(Dui) 11.50,3. Uhlig(Dui) 1 Vrouwen, 10 km: 1. Pikany (Ken) 33 Peuerbach (Oos). Mannen, 6,8 km: (Ken) 18.46, 2. Weidlinger (Oos) 18 Eich (Dui) 18.55. Vrouwen, 5,1 km: Barsosio (Ken) 16.13, 2. Müller (Du 16.20, 3. Kiplimo (Ken) 16.35. Amadora (Por) 11 km. Mannen: 1. B (Ken) 31.42, 2. Konr (Ken) 31.43.1 ca (Por) 32.05. Vrouwen: 1. Bastos 36.06, 2 Sampaio (Por) 36.20, 3.1 (Eth) 36.23. Bolzano (Ita). Mannen 10 km: 1. Lel (Oek) 28.23, 2. Kosgei (Ken) 28.28 Koech (Ken) 28.29. Vrouwen 5 km: mi (Eth) 15.49, 2. Puntjokova (Rus) 3. Berhane (Eth) 16.02. ESADk Taco Nijhoff zal in de laatste week van januari deelnemen aan het Pre Olympisch Rolstoel Tennistoernooi in Sydney. De Lei- derdorpse wheeler, die dit jaar van de 42ste naar de 15de plaats op de wereldranglijst is opgerukt, is genomineerd voor deelna me aan de Paralympics, die aansluitend op de Olympische Spelen in Sydney worden afgewerkt. De 26-jarige Nijhoff be reikte zijn klassering, de hoogste uit zijn loopbaan tot nu toe, via onder meer halve finales in de internationale toernooi van Newport Beach en bij de Austrian Open en met een plaats in de eindstrijd in het Amerikaanse Lake Tahoe. Aansluitend op de Pre-Olympics zal Nijhoff uitkomen op de Australian Wheel chair Open op Flinders Park in Melbourne. Jong Oranje heeft beslag gelegd op de eerste plaats van het vrouwen waterpolotoernooi (wedstrijdjes van tweemaal ze ven minuten) van Alkemade. De organiserende vereniging - zelf hofleverancier van Jong Oranje - werd tweede. De Ham 2 uit Wormerveer en Rapido 2 uit Haarlem hadden na het afwerken van het poule- tje evenveel (4) punten als Al kemade, maar de thuisploeg had het beste doelgemiddelde. Dat was vooral te danken aan het uitstekende keeperswerk van Mirjam Wesselius die een van de uitblinksters van het toernooi werd. Bodegraven, volgende week in de bekerstrijd de tegenstander van Alkemade, eindigde puntloos als laatste. De organisatie van het evene ment in de Tweesprong gaat er van uit dat er in 2001 een her haling komt. WIELR Zeddam. Grote Prijs van Nederland, beker veldrijden. 1. De Clercq (Bel) 2. Nijs (Bel), 3. Groenendaal (Ned), toni (Ita), 5. Van der Poel (Ned), 6. (Bel) 0.10, 7. Van Santvliet (Bel) 0 Dlask (Tsj) 0.46, 9. De Vos (Ned) 0 De Knegt (Ned) 1.02,11. Van den 1.07, 15. Schmitz 1.49, 24. Veldk. 3.35, 29. Van Gils 3.45, 38. Gomrr 4 55, 39. Volker 5.45 Stand werel na vijf wedstrijden: 1 nijs 270 pun Groenendaal 218, 3. De Clercq 20( der Poel 165, 5. Vervecken (Bel) li De Knegt 111, 12. De Vos 108. Baal (Bel). Internationale veldrit oi te Prijs Sven Nijs. 1. Nijs (Bel) 56. Groenendaal (Ned) 0.50, 3. Van de (Ned) 1.06,4. De Clercq (Bel) 1.11 vecken (Bel) 2.12 Pétange (Lux). Internationale veldri Pontoni (Ita) 1.03.28, 2. Morel (Fr; 3. De Vos (Ned) 2.11, 4 Arnould (f 2.26, 5. Pagnier (Fra) 2.47. Tjeerd Star en Annemiek Wis sink zijn de eerste tennissers, die in het nieuwe millennium een BI-titel veroverd hebben. De Katwijkse kopman van Zee Duin en de voormalig speel ster van Leidse Hout waren de sterksten in de BI-finales van de Leidse Indoor Kampioen schappen. Star was in twee sets (7-6 6-1) de meerdere van Tim de Rooij. Wissink kreeg bij een set en een voorsprong in de tweede set haar titel cadeau door een blessure bij Leonie Mekel. Star startte de Leidse Indoor Tennis Kampioenschappen in het sfeervolle Dekker Tennis centrum in Warmond als de grote favoriet, maar kreeg in de kwart en halve finale toch pittig weerwerk van de opkomende jongeren Michael Rusman (7-6 6-3) en Nick van der Kaaij (6-2 6-4). De Katwijker, die komend seizoen ook een serie A-toer nooien op zijn programma heeft staan, hoefde niettemin geen set af te staan. De doortocht van De Rooij naar de eindstrijd verliep een aanmerkelijk stuk eenvoudiger. De Venneper stond in de kwart en halve finales in totaal maar vier games af. De slotronde was maar een set spannend. De meer ervaren Star pakte die eer ste doorgang in de tiebreak en kwam in de tweede set niet meer in gevaar. Ook de dubbel- titel was voor de Katwijker. Sa men met routinier Arnoud van Dam werden de Noordwijkers John Busker en Rene van der Wilk met 6-0 en 7-6 verslagen. Wissink had vrijdag drievou dig Leids BI-Master Barbara van der Gugten de doortocht naar de finale ontzegd. De zege zou, naar achteraf bleek, het hoogtepunt van het vrouwen toernooi worden. Leonie Mekel raakte bij het inspelen voor de finale aan haar knie geblesseerd en kon daarna niet meer voluit gaan. Bij een 6-1 en 2-1 stand kon de 16-jarige districtsjeugd- kampioene van 1999 niet ver der. Mekel had bij de beste vier Paula Anthonysz met 6-1 6-2 geklopt. De B2-titels werden een prooi voor Marcel Rodenburg en Margreet Nagtegeller. De speler van Unicum was in de slotron de met 7-5 6-4 te sterk voor Niels Ravensbergen, vorig sei zoen nog deelnemers aan de Cl-Masters. Rodenburg, in de B2 wel als eerste geplaatst, had in de halve finale Sassenheimer Martijn Serlie met 6-3 6-4 uitge schakeld. De 16-jarige Ravens bergen, districtsjeugdkampioen van 1999, werkte zich bij de beste vier na drie lange sets (6-3 6-7 6-3) langs Zuid West-speler Donald van Veen. Ook de finale bij de B2-vrouwen kwam niet tot een spelend einde. Nagte geller, die zich steeds in twee setjes naar de eindstrijd had ge werkt, kreeg in de eerste reeks bij een 5-1 voorsprong de partij van Paula Anthonysz wegens een hamstringblessure cadeau. Tjeerd Star retourneert in zijn gewonnen finale.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22