Leidsch Dagblad 2 HALEN 1 BETALEN i 'mm M 1 Regio kent redelijk rustig oud en nieuw EEST Bill Bij de eerste persweeën barstte het vuurwerk los 22 Fonteinen van rook en vuur Betrokkenen Rusland meldt winst Bijlmerramp onderzocht strijd om Grozny AEX omhoog na uitblijven problemen 2 WEKEN GRATIS LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 3 JANUARI 2000 OPGERICHT 1 MAART 1860 14 Bisschop Muskens hervat werk gedeeltelijk 19 Gerry Zandvliet en Peter Vermeer trouwen in millenniumnacht 25 Zangwonder Charlotte Church moet altijd aardig en vrolijk zijn NR. 42198 LOSSE NUMMERS 1,85 ZATERDAG 2,40 C Henk Angenent A^Vjz/Srijdt peloton Tj OX.aan flarden in <3L_Vjchaatsmarathon 23 I Veldrijders StephanVeen: 1 Groenendaal en aanjager, afmaker Sven Nijs strijden en dirigent van II vooral tegen elkaar 1 de hockeyploeg Duisenberg: Weg met staatsschuld Het overschot op de rijksbe groting moet worden gebruikt voor een versnelde aflossing van de staatsschuld, vindt pre sident Duisenberg van de Eu ropese Centrale Bank. Hij zei dat gisteren in het tv-pro gramma Buitenhof. Hij gaat daarmee lijnrecht in tegen de opvatting van zijn eigen PvdA, die extra wil investeren in on derwijs en gezondheidszorg. Pagina 3 CDU verder in de problemen Wolfgang Schauble, de man die Helmut Kohl opvolgde, wist ook van op zijn minst één dubieuze transactie van gel den buiten de partijkassen om. Die mededeling komt voor de CDU op een bijzonder vervelend moment, want uit gerekend vandaag beslist jus titie of Kohl zal worden ver volgd voor zijn rol in het schandaal. Pagina 5 Spanning tussen India en Pakistan De inmiddels beëindigde ka ping van een Indiaas vliegtuig heeft tot oplopende spannin gen geleid tussen aartsvijan den India en Pakistan. New Delhi beschuldigt het buur land ervan dat het de kapers onderdak biedt. Islamabad ontkent dat, maar feit is dat de mannen na de kaping spoor loos zijn verdwenen. Pagina 5 Analisten: Hogere koersen in 2000 De beurzen zullen het komend jaar opnieuw beter presteren. Veel analisten concluderen dit mede omdat het internationa le bedrijfsleven geen last heeft gehad van de 'millennium bug'. Over de ontwikkeling de rente houdt menig ana- list e slag om de a Politie Hollands Midden houdt 54 mensen aan De jaarwisseling is in de Leidse regio rustiger verlopen dan in voorgaande jaren. De politie hield in de regio Hollands Midden 54 mensen aan wegens vernieling, dronkenschap, diefstal of mishandeling. Volgens de po litie deden zich minder ordeverstoringen voor dan bij de overgang van 1998 naar 1999. Eén keer kwam de mobiele een heid in actie. Dat gebeurde op de Marnixstraat in Leiden, waar op de kruising met de Willem de Zwijgerlaan vernielingen werden aangericht. Hier wer den twee verdachten aange houden. De politie kreeg daar bij steun van het aanwezige pu bliek. Het Regionaal Beleidsteam werd al in de loop van de nacht ontbonden. Kopstukken van politie, brandweer, justitie en GGD waren bijeen in het hoofdbureau van politie te Lei derdorp uit voorzorg voor een mogelijk millenniumprobleem. Dat bleef echter uit. Net als el ders in de wereld schakelden de computers gewoon over van 99 op 00. Wel viel kort na midder nacht bij ongeveer 800 huis houdens in de Leidse binnen stad de televisie uit. De oorzaak daarvan bleek een door vuur werk losgetrilde stop in een schakelkast van Casema aan de Beestenmarkt. In Leiderdorp en Oegstgeest zijn drie jongeren aangehouden omdat ze straatmeubilair pro beerden te slopen. In de Oegst- geeste nieuwbouwwijk Poel geest richtte een groep jonge ren vernielingen aan huizen In de Duin- en Bollenstreek zijn in totaal tien mensen aan gehouden voor baldadigheid, vernieling en rijden onder in vloed. Alle arrestanten mochten VANDAAG 28 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur en Kunst Economie Geloof en Samenleving Gesprek van de Dag Gezondheid/Strips 13,15,16,17,18,19 RTV/programma's11 Sport21,22,23 Weeroverzicht14 Nu meer keus. In uw belang. zie de advertentie eiders in deze krant katwuk Fonteinen van rook en v tuin van het Katwijkse raadhuis. Minister wil Zaventem 's nachts sluiten brussel anp-belga De Belgische minister van ver keer Durant wil dat vanaf 2003 tussen een en vijf uur 's nachts geen vliegtuigen meer landen op of opstijgen van luchthaven Zaventem bij Brussel. Durant, lid van Ecolo (Franstalige groe nen), wil op die manier de ge luidsoverlast aanpakken. In afwachting van het verbod worden strengere geluidsnor men van kracht, die de hinder moeten terugdringen. De ex ploitant van Zaventem zegt dat de beslissing zonder overleg is- genomen. Hij voorziet dat het de doodsteek zal betekenen voor het koeriersbedrijf DHL, waardoor 3.000 personen hun baan zouden verliezen. amsterdam Het medisch onderzoek naar aanleiding van de Bijlmerramp is vandaag begonnen. Het VU- ziekenhuis verwacht vandaag één deelnemer. Deze krijgt een algemeen lichamelijk onder zoek, een gesprek met een arts en hij moet een vragenlijst in vullen. Ongeveer 5000 bewo ners, hulpverleners en KLM- medewerkers hebben zich aan gemeld voor het onderzoek. Betrokkenen klagen al meer dan zeven jaar over gezond heidsklachten nadat de El Al Boeing in 1992 neerstortte. ALLEEN TUDENS DE GROTE EINDEJAARSSHOW OMDAT U OP DE CENTEN BENT,., Profiteer nu nog van de prijzen van 1999! Baarle-Nassau: Chaamseweg 31, Tel: 0416-563939 Elke dag open, ook op zondag. Woerden: Straat van Gibraltar 4, (naast McDonald's, volg onze borien) Tel: 0348-419444 Amstelveen: Maalderij 19, Industrieterrein Bovenkerk, Tel: 020-6434274. Hoorn: De Factorij 22, Tel: 0229-213535 Woeroen. Amstelveen en Hoorn zijn open op maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur. Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. www.keukonconcurrent.nl Hij heet Mark. Of Mare. Daar zijn de ouders het nog niet over eens. „Mijn man wil hij heet zelf Marco. Ik vind een K stoerder, maar dat vindt m'n man weer niks." Anouk v Schaar beviel op 1 januari 2000 om 00.30 uur van haar vierde kind: de eerste millenniumbaby in het Leidse Diaconessenhuis. „Om twee over twaalf mocht ik beginnen met persen. Precies op dat moment barstte het vuurwerk los. Dat was wel heel gek", vertelt de Leidse Van der Schaar. En dat terwijl de beval ling niet eens expres in de mil lenniumnacht was gepland. Sterker nog: het was helemaal niet de bedoeling dat ze weer zwanger zou worden. Ze wilde de zwangerschap laten afbre ken, 'maar vijf minuten voor dat zou gebéuren kon ik er niet mee doorgaan'. En: „Ik ben uif- eindelijk heel blij met m'n zoontje." Anders dan Margo van Schie, die 55 minuten later in het Rijn land Ziekenhuis haar eerste kreeg, hoefde Van der Schaar niet dwars door de vuurwerk- bommen heen naar het zieken huis. Ze was al om acht uur 's avonds gegaan omdat haar eer dere bevallingen, vooral de der de, erg zwaar waren. „Ik lijd aan bekkeninstabiliteit. Ik heb overwogen thuis te bevallen, maar dat vond ik toch een beet je eng." De bevalling verliep goed. Op Mare/Mark volgden in het Diaconessenhuis diezelfde nacht nog twee baby's, een jon gen en een meisje. „Een piek je", aldus directeur bedrijfsvoe ring Cornells Leijte. Althans, af gezet tegen het aantal geboor tes in de rest van de week. „Maar daarin was het heel rus tig" moskou-grozny Het Russische leger heeft bij zijn offensief in Tsjetsjenië een strategisch belangrijke hoogte bij de hoofdstad Grozny ver overd. Dit is van zeer groot be lang voor het verdere verloop van de Russische opmars, aldus een legerwoordvoerder van daag tegen het persbureau Itar- Tass. Maar niet alle Russische me dia zijn zo positief over het ver loop van de strijd in Grozny. De televisiezender NTW plaatste kanttekeningen bij de voortdu rende positieve officiële be richtgeving over het verloop van de strijd. In haar uitzending van gister avond voerde NTW een soldaat ten tonele die ontkende dat het leger het noordwesten van de Tsjetsjeense hoofdstad in han den heeft, zoals was gemeld. Russische militaire bronnen hebben gisteren de rebellen er opnieuw van beschuldigd 'sterk' gifgas te hebben gebruikt in hun strijd tegen de Russische troepen. De rebellen zouden Alex en Margo van Schie met millenniumbaby Koen. Anouk van der Schaar met haar millenniumbaby Mare/Mark: de spel ling van zijn naam staat nog niet vast FOTO TACO VAN DER EB Ook elders is geen sprake van een hausse aan millenniumba by's. En dat komt overeen met de verwachtingen. „We dach ten eerst van wel", vertelt José van Teylingen van Verloskundi genpraktijk Leiden en omstre ken. „We hadden 25 procent meer inschrijvingen dan nor maal. Dus wij zeiden: zie je wel, tóch. Maar bij navraag bleken wij de enige praktijk in de wijde omtrek te zijn waar dat zo was, dus het moet toeval zijn ge weest. De meesten zijn overi gens al bevallen." Twee baby's hebben de verloskundigen van deze praktijk in de vroege uur tjes van het nieuwe jaar op de wereld geholpen. Geldt voor alle artikelen met het speciale actiekaartje '2 Halen 1 Betalen'. Laagst geprijsde artikel is gratis. Kijk voor al onze adressen in de Gouden Gids. Geldig t/m 09-01-2000 HET WOORD IS AAN Fliegende Blatter Goede voornemens zijn als de knoop in een zakdoek: je vergeet maar al te gauw waarom hij werd gelegd. na verhoor weer gaan. Verder verliep de jaarwisseling redelijk rustig. Er waren wel wat vreug devuurtjes op verschillende plaatsen maar door snel ingrij pen kon worden voorkomen dat het gevaarlijk werd. De mil lenniumfeesten in Katwijk ver liepen ook zonder incidenten. Alleen het bezoekersaantal viel de organisatoren tegen. Zo ble ven van de 1.600 kleine flesjes champagne die bestemd waren voor de toost voor het gemeen tehuis, een groot aantal in de bestelwagen staan. Ook in de Rijn- en Veenstreek deden zich nergens ongelukken voor met vuurwerk. De politie hield in de nieuwjaarsnacht tien mensen aan wegens ver nieling en rijden met drank op. Twee Alphenaren zijn opgepakt op verdenking van autodiefstal. In Hoogmade damde de poli tie op vrijdagmiddag een grote brandstapel bij de Vlietweg in, omdat zij bang was dat huizen in de omgeving zouden vlam vatten. i - j -C/ KSLtfj regenachtige mogelijk chloor en ammoniak hebben gebruikt. De strijdende partijen in de opstandige Kaukasische deelre publiek hebben elkaar eerder beschuldigd van het gebruik van chemische wapens. Rus land heeft zich als lidstaat van de Organisatie voor het Verbod van Chemische Wapens (OP- CW) verplicht geen gifgas in te zetten. Inmiddels heeft de nieuwe president van Rusland Vladimir Poetin, die zijn populariteit aan de oorlog in Tsjetsjenië dankt, van zich laten spreken. Binnen twee dagen na zijn aantreden als interimpresident heeft Poe tin gisteren meer dan veertig wetten van kracht gemaakt, die al eerder door het parlement waren behandeld. Daaronder bevinden zich het unieverdrag met Wit-Rusland en andere verdragen tussen Rusland en voormalige sovjetrepublieken. Pagina 2: Commentaar Pagina 7: 'Historische rol' Jel- tsin geprezen Start eind januari met de PABO Info-avond op twee locaties woensdag 19 jan 19.00 tot 21.30 uur Dordrecht, Spirea 3 Oegstgeest, Hazenboslaan 101 f iw:Sï!S|L»u telefoon: (078) 61 75 400 www.ichthus-rdam.nl 20% 50% 40% 5sSS&tf 40% 20% 20% den haag «anp De beurzen reageerden op het wereldwijd uitblijven van com puterproblemen met een sprong omhoog. De AEX-stond na een uur bijna veertien pun ten hoger, een winst van ruim twee procent. Computers hebben vanoch tend wijwei nergens in Neder land voor problemen gezorgd. Welgeteld één computergebrui ker meldde het Millennium Platform vanmorgen dat enkele programma's niet startten en gisteren bleek het literaire tijd schrift Renaissance door de mil lenniumbug te zijn getroffen. Teksten voor het februarinum mer en gegevens van abonnees bleken zondag niet meer te le- Alhoewel er niets aan de hand lijkt te zijn, is pas morgen na een volle werkdag en -nacht duidelijk of alle geldsystemen de millenniumwisseling pro bleemloos hebben overleefd. Dan moeten voor het eerst hele grote bedragen worden ver werkt. Afgelopen weekeinde zijn dezelfde systemen overi gens al met kleinere bedragen getest. Toen ging alles goed. Pagina 3: Computers doen het gewoon allemaal Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Voorlettors: m/v Adres: Postcodo: Plaats: Na de eerste twee weken betaal Ik mijn abonnement: Per maand automatisch (ƒ34,80) Per kwartaal automatisch (ƒ99,90) Per kwartaal acceptgiro (ƒ100,90) Bank/giro nr: Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. Stuur deze bon In een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonnee service, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Lelden. Bellen kan ook: 712141 400114" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 1