Bollenstreek beleeft kalm jaarwisseling Champagne blijft in de bestelwagen Nieuwjaarsduik in Katwijk is gebakken Duin Bollenstreek Wassenaarse nieuwjaarsduik krijgt vervolg Neem een proefabonnement, BEL 071-5128030 WEKEN VOOR/ 41,00 MAANDAG 3 JANUARI 2000 Hondenbezitsters raken slaags noordwukerhoutTwee vrouwen uit Noordwijkerhout hielden gisteren nek- en hoofdletsel over aan een vechtpartij. De twee, 35 en 27 jaar oud, waren allebei hun hond aan het uiüaten op de Gentiaan in hun woonplaats. Daar kregen ze een woorden wisseling en vervolgens werden over en weer klappen uitge deeld. De oudste deed aangifte. Camper in brand in Voorhout voorhout In de camper van een 46-jarige inwoonster van Voorhout is afgelopen weekeinde brand gesticht. Ook werden aan binnen- en buitenzijde vernielingen gepleegd. De camper stond geparkeerd aan de Haarlemmertrekvaart. Inbraak in Katwijkse bibliotheek katwuk Onbekenden hebben gisteravond ingebroken in de bi bliotheek aan de Fresiastraat in Katwijk aan den Rijn. De inbre kers kwamen tussen tien en half elf binnen door een vernield raam. Ze werden tijdens hun zoektocht door de bibliotheek ge stoord door de beheerder, die toevallig de brievenbus kwam le gen. De inbrekers wisten te ontkomen. Of zij iets hebben mee genomen, is nog niet bekend. Vechtpartij in Sassenheim sassenheim Een groep van zes personen was de afgelopen nacht rond half één verwikkeld in een vechtpartij in de Hoofdstraat in Sassenheim. De ruzie was begonnen in een shoarmazaak en werd later buiten voortgezet. De politie haalde de vechtersba zen, die allemaal onder invloed van alcohol waren, uit elkaar. Niemand wilde aangifte doen. Auto botst op stoep tegen boom runsburg Een automobilist uit Zoetermeer is gisteravond op de Boslaan in Rijnsburg de stoep opgereden en tegen een boom gebotst. De bestuurder en zijn passagier stapten uit, bekeken de schade en vervolgden hun weg. De politie hield de twee man nen, 32 en 40 jaar oud, een kwartier later aan op de Detmers- weg in Zoeterwoude. Zij hadden allebei teveel gedronken. Twee wandelaars, die de auto op de stoep in Rijnsburg aan zich voor bij zagen komen, bleven ongedeerd. Vroege vuurwerkafstekers naar Halt katwuk/noordwukZowel in Katwijk als in Noordwijk werden op 30 december zestien aanhoudingen verricht voor het te vroeg afsteken van vuurwerk. De daders zijn allemaal bekeurd of doorgestuurd naar het Bureau Halt. In de andere plaatsen in de Duin- en Bollenstreek was het volgens de politie relatief rus tig in de aanloop naar oud en nieuw. Brand in kassen De Glazen Stad runsburg/oegstgeest In het kassencomplex van voormalig tuin centrum De Glazen Stad in Oegstgeest is kort na de jaarwisse ling brand uitgebroken. In de noordwest-hoek van het kassen- gebouw vatte een gedeelte van de daar opgeslagen droogbloe- menvoorraad vlam. De brandweer, uitgerukt met één auto- spuitwagen, wist te voorkomen dat het vuur zich verder in het complex verspreidde. Enkele tientallen vierkante meters brand den af. De oorzaak van de brand is niet duidelijk, maar vuur werk ligt voor de hand. Tegenvallende opkomst bij feesten Katwijk katwuk marian krijgsman De champagne is alweer uit de bloedbaan verdwenen en de laatste oliebollen liggen op de bodem van de GFT-bak. In Kat wijk is het 'Dorp van de Eeuw' bijgeschreven in de annalen van de millenniumwisseling. Er is gefeest, het programma was strak georganiseerd en er deden zich geen incidenten voor. Al leen de bezoekersaantallen, die vielen een beetje tegen. ,,Het voorgevoel dat we wei nig mensen zouden trekken, is min of meer uitgekomen", zegt Jan de Winter, voorzitter van het organiserend BCK (Bevor dering Centrale activiteiten Kat wijk). Blijkbaar is het moeilijk de mensen op deze dagen uit hun huis te krijgen. Toch zijn we niet ontevreden. De bezoe kers die er waren, reageerden heel positief. Overal ter wereld zijn millenniumfeesten afgelast. Dit feest is met heel veel ener gie tot stand gekomen zodat wij onze plannen wel konden reali seren. Wij zijn er trots op dat Katwijk een millenniumfeest heeft gehad." Sfeervol De aftrap van de feesten, vorige week woensdag, zag er hoopvol uit. De millenniumloop met fakkelverlichting was een sfeer vol evenement. Donderdag 30 december trok het 'Dorp van de Eeuw' met onder andere kin dertheater, de optredens van gospelkoor Life Line en de Country- en Westernavond, veel bezoekers. Op oudejaars dag werd het al wat minder. „Vandaag hebben we best veel aanloop", vertelt organisator Arie Plug op de laatste dag van 1999. „De goochelaar, het op treden van Spotlight Studio en De Spekkies waren perfect. Nu maar afwachten wat het van avond wordt. Ik hoop druk, want het was al moeilijk genoeg om artiesten voor oudjaars- avond te vinden. We hebben veel artiesten gebeld en het was 46 keer 'nee' tegen twee keer 'ja'. De bigband speelt van avond met zes ingehuurde be roepsmuzikanten omdat de be zetting anders niet compleet was geweest." Toost Om acht uur komen de eerste feestgangers binnen terwijl de Bigband Oegstgeest zich op maakt voor een avond met als thema 'Vanaf Glenn Miller tot heden'. Ruim een uur later geeft de Jumbohal, een grote tent van 1.200 vierkante meter, ruimte aan een paar honderd mensen. Te weinig om de tent echt gezellig te vullen. In de Plazahal hetzelfde verhaal. Pe ter Steinman speelt voor een handjevol mensen bekende co vers van de afgelopen 40 jaar, maar de sfeer wil er niet echt in komen. Om half twaalf begint de toost op het nieuwe millenni um bij het gemeentehuis. Dit moet de klapper van de avond worden, maar ook hier laten de Katwijkers het behoorlijk afwe ten. En dat terwijl de ingrediën ten voor een bijzondere eeuw wisseling absoluut aanwezig zijn. Het satirisch journaal - een terugblik op Katwijk in de afgelopen eeuw -wordt op een groot scherm vertoond. Als het onderwerp 'Katwijk in de schil derkunst' aan de orde komt, wordt in rap tempo de namen van diverse huisschilders opge noemd. En 'de Klink', de oud- Katwijkse dorpsomroeper, wordt verward met het klinken van de glazen. Ondertussen worden kleine flesjes millenniumchampagne uitgedeeld. Ze vinden gretig af trek maar van de 1.600 flesjes blijft het grootste deel in de be stelwagen staan. De millenni umfeestgangers die er zijn, ma ken er wat van. Glazen worden opgediept uit jaszakken en van Toosten op het nieuwe millennium bij het gemeentehuis in Katwijk. de meegebrachte flessen cham pagne wordt voorzichtig het zil verpapier losgepeuterd. Campagne Om tien voor twaalf schalt er spannende muziek uit de luid sprekers. De laatste minuten van 1999 breken aan. Een grote klok wordt geprojecteerd op het balkon en gezamenlijk telt het publiek de laatste seconden af. Vuurwerk, knallende kurken en een spuitende mega-fles Kat wijkse millenniumchampagne in de tuin van het gemeente huis. Mensen, bekenden en on bekenden, wensen elkaar zoe nend een gelukkig 2000 toe en met een zucht van opluchting wordt geconstateerd dat straat verlichting en mobiele tele foons het nog gewoon doen. De millenniumtoost is in elk geval geslaagd want de reacties zijn onverdeeld positief. „Dit mo gen ze van mij ieder jaar wel doen. Echt heel leuk en gezel- lig" Na twaalven begint het er in de Jumbohal aardig op te lijken. De tent stroomt vol en tot in de vroege uurtjes wordt er gedanst op nieuwe en oude muziek. Een groot feest zonder inciden ten en dronken feestgangers. Precies zoals de organisatie voor ogen had. Maar op nieuw wassenaar „Het is één groot succes geweest. Bijna iedereen kende elkaar. Dat was ontzettend gezellig", zegt Just Haasnoot van de trim- club De Duintrappers over de nieuwjaarsduik bij de Wassenaarse Slag, die zaterdag voor de eerste keer werd gehouden. De trimclub is dan ook van plan om volgend jaar weer een duik te organiseren. On geveer zestig mensen namen een duik nadat wethouder Klooster het startsein had gegeven. Zelf ging de wethouder daarna ook kopje on der. Het aantal deelnemers overtrof de verwachtingen. Bij de trimclub hadden zich vooraf slechts dertig zwemmers aangemeld. De twee Wassenaarse Rotary Clubs grepen het evenement aan om de plaatse lijke reddingbrigade in het zonnetje te zetten. Zij schonken de brigade een bedrag van vierduizend gulden. foto hielco kuipers katwuk tim brouwer de koning „Weet je wel waar je aan begint?" Een mij onbekende vrouw op de Katwijkse Boulevard herkent in mij een onerva ren nieuwjaarsduiker en spreekt mij bijna bestraffend toe. Zonder mijn twijfel te verraden, antwoord ik beves tigend. Maar als zij uit zicht is verdwe nen, graai ik voor de zekerheid nog even in mijn sporttas. Gelukkig. De pot met vaseline, na overleg met mijn huisdokter speciaal aangeschaft voor de nieuwjaarsduik in Katwijk, heb ik bij de hand. Terwijl op de achtergrond de Noordzee kalm klotst, verzamel ik moed. Om mij heen staan lotgenoten. Bij de omkleedruimte van 't Zeepavil joen staan ongedurige Leidenaars te wachten op wat gaat komen. De man nen van het gezelschap durven de duik wel aan. de vrouwen leggen alles vast op de gevoelige plaat. „Wij heb ben dit afgelopen maandag afgespro ken in de kroeg", zegt Wilco Kapaan. „Ik ren wel met de horde mee, erin en eruit. De temperatuur maakt me niet uit. Nu is het mooi weer en het water ongetwijfeld koud. Maar als het min vijftien is, voelt de Noordzee juist warm aan. Het lijkt me een eitje, wat zeg ik: een gebakken eitje." Als de honderdkoppige stoet uit De Schuit, de organiserende christelijke jeugdwerkstichting, tegen drieën op het strand arriveert, stijgt de span ning. „Even geduld", roept organisa tor Jaap Haasnoot, want de eigenaar van 't Zeepaviljoen heeft zijn tent nog niet geopend. „Voor hem was het vannacht laat", zegt Haasnoot vergoe lijkend. Hij is nog niet uitgesproken of de deuren gaan open. Schuit-man An- dries Poot telt 167 duiklustigen, veel meer dan de 125 op wie hij heeft gere kend. Op de houten vlonders verkle den meisjes en jongens van een jaar of zeven zich zij aan zij met veertigers en vijftigers. In 't Zeepaviljoen loopt de temperatuur op tot tropische hoogten. Klokslag drie gaan de deuren weer open en hobbelt de halfblote meute naar de branding. De honder den beter geklede toeschouwers ma- Een erehaag van niet-duikers kijkt toe hoe de eerste dapperen de zee in stormen voor de Katwijkse versie van de nieuwjaarsduik. foto dick hogewoning ken eerbiedig-een erehaag. hoef ik daarvan niet te hebben, al zijn Met mijn T-shirt nog om mijn mijn voeten door het ijskoude zand schouders bemerk ik dat ik de vaseli- meteen al verkleumd. In het water ne onaangeroerd heb gelaten. Spijt moet het niet veel gekker worden. Ik denk allang niet meer, ontdoe mij van mijn shirt en dribbel met de kudde de zee in. Nu moet ik volgens de onge schreven regels nog kopje onder. Ik kies een hoge golf uit en kom bibbe rend en schreeuwend weer boven. De beloning is groot. Eenmaal op het droge lijkt het wel hoogzomer. Stoerder uitgevallen types gaan nog één of twee keer de zee in, maar ik wentel mij in de winterzon. Als ik be merk dat mijn tenen steeds blauwer worden ga ik toch maar naar binnen, aan de chocola. Voor een certificaat ben ik te laat, maar dat krijg ik van Haasnoot en Poot nog toegestuurd. Die voorkeurs behandeling krijgen de laatkomers uit Oegstgeest ongetwijfeld niet. Hun tjokvolle Connexxion-bus arriveert pas als de Noordzee is leeggedrup- peld. Maar dat deert chauffeur Theo Knijnenburg en zijn passagiers aller minst. Zij gaan doodleuk een uurtje later te water. Het is vier uur 's mid dags, de temperatuur schommelt nog steeds rond de zeven graden en de zon is nog niet onder. jaarsdag laten de Katwijkers het 'Dorp van de Eeuw' weer mas saal links liggen. Het kinder feest 's morgens wordt nauwe lijks bezocht en 's avonds speelt Rosa King voor een bijna lege zaal. Bestuur, medewerkers en bezoekers kijken hoe dan ook terug op een goed feest. „De feesten waren hartstikke leuk", vindt een bezoeker. „Wij zijn hier meerdere malen geweest, we hebben lekker gedanst. Al leen jammer dat er zo weinig mensen waren." Warme gevoelens Jan de Winter heeft aan de fees ten geen naar gevoel overge- foto dick hogewl- ïuw) houden. „Het was goed gejitie niseerd. Alle programmao^oge delen zijn afgehandeld z<had€ enig incident. Zelf heb ik me gevoelens bij de milljj-Q umtoost. Dat was zo'n moment. Picknickmandjes glazen en champagne, he milies kwamen erheen, vreemde mensen oman elkaar. Toen ik dat meem. kreeg ik het idee dat ik de wisseling 42 jaar op een keerde manier heb gevier iemand anders deze toos gend jaar weer wil organ if trek ik keurig netjes mijn jas aan en ga ik naar he meentehuis." Tien arrestaties in millenniumnacht De jaarwisseling verliep voor de politie in de Duin 6 Bollenstreek betrekkelijk rustig. Tijdens de mille umnacht werden in totaal tien mensen aangehoiml voor baldadigheid, vernieling en rijden onder invlpHEti Alle arrestanten mochten na verhoor weer gaan. De tn ge twee jaarwisselingen waren goed voor elk vier arrtan1 ties. De politie was dit jaar ook met meer mensen phe wezig. Pori duin- en bollenstreek In het politiedistrict Duin- en Bollenstreek Noord waren er in de nacht van de eeuwwisseling acht arrestaties. In Noordwijk werd een 49-jarige Noordwij- kerhouter aangehouden voor rijden onder invloed. Hij pro beerde zijn auto te keren op de Victoriberg, maar dat lukte niet. Op de Stakman Bossestraat hield de politie een Noordwij- ker van 16 jaar aan. Hij beledig de de politie toen die bij een ru zie tussen hem en een jonge \touw probeerde te bemidde len. De jongen pleegde ook ver zet bij zijn aanhouding. Een Noordwijkerhouter (17) werd op heterdaad betrapt toen hij op de Viaductweg in zijn woonplaats een fiets sloopte. Een 28-jarige Sassenheimer reed beschonken over de Gooweg en werd aangehouden. Twee Voorhouters van 19 en 20 werden op de Herenstraat ge pakt voor vernielingen gepleegd met illegaal vuurwerk. In Hille- gom hield de politie op de Leid- sestraat twee Lissenaren (17 en 18) aan die met vuurwerk een brievenbus opbliezen. De politie van het district Duin- en Bollenstreek Zuid ar resteerde twee Rijnsburgers. Een 16-jarige jongen werd te gen zes uur 's nachts aange houden op de Brouwerstraat. Hij wordt ervan verdacht een abri te hebben vernield. Op de Heerenwegwas om kwart over negen 's avonds al een man van 34 aangehouden die met een luchtbuks over straat ging en in een horecagelegenheid bedrei gingen had geuit. arr™* di I en ;rdc Bewoners van het Wate^01l park in Rijnsburg kregen i over de rommel die na he steken van vuurwerk ad;,4, bleef. Een buurman zou t jongetjes van 10 en 16 jaarr ben geslagen, voordat dii kans kregen de papiersnip\j uit zijn tuin weg te halen vader van de jongens deed In Katwijk werd tijdem- eerste nacht van het jaar mand gearresteerd. Daar de politie wel voorafgaancr LX de millenniumviering he £.e druk met enkele aanhoudi'^J en een brandje. Op oudjaai werd aan de Piet Heinlat Katwijk een 22-jarige man gehouden met 50 strijkers. zijn in beslag genomen er:. man moet een bekeuring 170 gulden betalen. De bilc weer moest 's middags containerbrandje blussen' e een flatgebouw aan de J. Tl Visserstraat. Eveneens in en wijk raakte de auto van eeif^e jarige vrouw beschadigd 1 het afsteken van vuurwerk 5C sen de voorruit en de m kap. In Hillegom werd vrijda de Valckslootlaan een 21-j Rijsenhouter aangehouden zeventig strijkers. Hij moes voorraad afstaan en kreeg bekeuring. Ook enkele 'vi devuren' konden worden V deld. Bij de hangplek aar' Stationsweg in Lisse en o Goudenregenstraat in Nc L wijk ontdekte de p<L* brandstapels voortijdig. De 1 Iets en autobanden zijn dot beide gemeentelijke dier verwijderd. lllli kt< itj< In en Istbo pvor [gen Itere "emac All r: e drii [Rijp leste

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18