School voor jonge profs 2 9 F Sport Groenendaal wint eindelijk in Loenhout Schansspringer Schmitt al vroeg in vorm Oranje kon de problemen allang zien aankomen' Schmeichel koopt club N DERDAG 30 DECEMBER 1999 19 olleybalsters verliezen van Duitsland uchheim De Nederlandse volleybalsters hebben gisteravond laatste oefenwedstrijd voor het Olympisch kwalificatietoer- oi in Bremen, dat van 4 tot en met 9 januari op het program- t staat, met 3-2 van Duitsland verloren. Nederland verloor de fde en beslissende set met 15-10. Dinsdag was Oranje met 3-2 g te sterk voor Duitsland. erguson: 'Over twee jaar stop ik' inchester Sir Alex Ferguson heeft zich voorgenomen nog ee jaar actief te blijven als voetbalcoach. De huidige trainer n Manchester United viert dan zijn zestigste verjaardag. „Het dstip voor het einde van mijn loopbaan staat vast", zei hij. Is ik zestig beri, stop ik. Dat staat buiten kijf." De Schot, die oudejaarsdag 58 jaar wordt, heeft in zijn loopbaan in totaal titels verzameld. 'rainer Standard Luik stopt jssel De Kroatische trainer van Standard Luik, Zeljko Mijac, eft zijn functie neergelegd. Hij volgde in september zijn land- noot Tomislav Ivic op. Mijac nam zijn besluit nadat het be- ïur van de club hem niet kon garanderen dat zijn contract n het eind van het seizoen verlengd zou worden. Hij maakt t seizoen wel bij Standard af, maar dan uitsluitend als trainer n de reserves en de jeugd. toiler Nielsen bondscoach Israël aviv Richard Möller Nielsen wordt de nieuwe bondscoach n Israël. De 62-jarige Deen, die de nationale voetbalploeg van n land in 1992 naar de Europese titel leidde, tekent een con- ict van 29 maanden dat op 1 februari ingaat. Hij wordt de op- i lger van de wegens een reeks slechte prestaties opgestapte i lomo Scharf. Onder zijn leiding verspeelde Israël deelname I n het Europees kampioenschap in Nederland en België. aspers en Burgman uitgeschakeld ndert Dick Jaspers en Raimond Burgman zijn tijdens het in- nationale toernooi driebanden in Zundert uitgeschakeld. De verloren in de kwartfinale. Wereldbekerwinnaar spers ging onderuit tegen de Fransman Caudron (50-33), ïrgman legde het af tegen de Belg Merckx (50-42). Cincinnati naar HBW iitterdam De organisatie van de Holland Basketball Week :eft voor de editie van volgend jaar het sterke Amerikaanse im van de universiteit van Cincinnati vastgelegd. Dit college- :am, uitkomend in de NCAA, staat momenteel derde in de jimpetitie en hoorde de afgelopen vijfjaar bij de beste twintig i holen van de Verenigde Staten. „De grootste vis die in acht- tn jaar is binnengehaald", vindt de organisatie. Het Franse lleurbanne en het Argentijnse Estudiantes Olavarria plaatsten ch gisteren voor de finale van dit jaar. ingeland wint toernooi Leiderdorp derdorpHet nationaal juniorenteam van Engeland heeft de sde editie van het internationale meisjes-juniorentoernooi n BV Leiderdorp gewonnen. De Engelsen wonnen alle vier in wedstrijden en hielden daarmee Lely Stars, Leiderdorp, Pi- nha's en Grasshoppers achter zich. De Leiderdorpse Kika Stij- r, uitkomend voor Lely Stars, werd door de coaches verkozen t waardevolste speelster van het toernooi. loenhout anp Richard Groenendaal heeft een imposante erelijst opgebouwd. De veldrit in Loenhout ontbrak echter nog altijd op zijn palma res. De Raborenner wist de cross gisteren eindelijk aan zijn lijst toe te voegen. Het was de tweede overwinning op rij voor Groenendaal, die eindigde voor Sven Nijs en Adri van der Poel. Zondag zegevierde hij in Die- gem. De cross in Loenhout be- hoort dit seizoen niet tot de cy clus voor de Superprestige of de wereldbeker. Toch wilde Groenendaal de wedstrijd graag een keer winnen. „Dit is toch een klassieker. Mijn moti vatie aan de start was daarom groot. Het is een mooie koers die op mijn lijst thuishoort." Groenendaal bracht Nijs voor het Belgische publiek op nieuw een gevoelige nederlaag toe. De Belg, die aan het begin van dit seizoen in de Super prestige domineerde, zag zijn voorsprong slinken tot zes punten. Zijn maximale marge bedroeg dertig. De laatste zege van Nijs dateert alweer van 11 december. Toen won hij de rit om de Superprestige in Hoog straten. Toch wanhoopt Nijs niet. „Ik had mij hier graag willen re vancheren voor de nederlaag van zondag in Diegem", aldus Nijs. „Toen voelde ik me goed, maar ik had te veel pech. Groe nendaal was gewoon sterker, maar ik heb geen reden om nerveus te worden. Ik doe nog steeds met de besten mee." Groenendaal en Nijs pakten na de start de leiding in de wedstrijd. In het begin kon Nijs bij een passage in het parkoers steeds winst pakken. Als enige sprong hij op de fiets over een slootje heen. Groenendaal moest daar terrein prijsgeven, omdat hij moest lopen. De ren ner uit Sint Michielsgestel kon het verschil steeds weer goed maken. In de vierde ronde nam hij definitief afstand van zijn Belgische opponent en finishte uiteindelijk met een voor sprong van veertig seconden. Toch wilde Groenendaal geen conclusies aan zijn over tuigende overwinning verbin den. „Het is elke keer een mo mentopname. Maar ik kan niet ontkennen dat de vorm op dit moment goed is." oberstdorfMartin Schmitt heeft gisteren de eerste wedstrijd van het vierschansentoernnopi gewonnen. De tweevoudig Duitse wereld kampioen liet in Oberstdorf onder toeziend oog van 20.000 toe schouwers na twee sprongen een totaal van 243 punten noteren en hield daarmee de Oostenrijkers Golberg (233,2 punten) en Widhölzl (222,7 punten) achter zich. De Oostenrijkse Sabine Egger heeft in Lienz een slalom voor de we reldbeker gewonnen. Ze maakte over de twee manches een totaaltijd van 1.31,84. De Sloveense Natasa Bokal kwam met haar tijd van 1.31,96 slechts 0,14 seconde tekort. Derde werd de Oostenrijkse Ka rin Köllerer (1.32,06). Het was de tweede keer in haar skiloopbaan dat Egger een wedstrijd voor de wereldbeker won. foto reuters Overheid komt voetbalclubs tegemoet Het opleiden van jonge profvoetballers van buiten de Europese Unie moet een volwaardige studie worden. Op verzoek van een aantal Nederlandse clubs bekijken de ministeries van VWS en Onderwijs of Nederland in au gustus 2001 de wereldprimeur van een middelbare be roepsopleiding voor voetballers krijgt. den haag anp temational Marcel Huijbens kiest tijdens HBW voor clubteam Den Bosch terdam joris zandbergen or het begin van de Holland jketball Week (HBW) was er te doen rondom het mee- len van Marcel Huijbens bij Nederlands team. Omdat speler van Den Bosch een de velen was die afzegden Oranje, trok de nationale eg zich vlak voor het toer- )>i terug en werd vervangen t>r Zwolle. Huijbens kwam noon voor zijn clubteam uit de HBW. Gisteren veroverde Bosch de vijfde plaats door olie met 86-69 terug te wij- lak voor het begin van de tste wedstrijd voor Den ;ch op het toernooi consta- Marcel Huijbens dat het goed gaat. Niet met zijn m, maar ook niet met hem- „We hadden er ons meer voorgesteld. Misschien wa de verwachtingen wel te 1 iggespannen. Maar we spe- hier onder ons niveau. Een de problemen is dat we vijf tenlanders in de ploeg heb- i die een sterk toernooi als willen aangrijpen om zich grotere clubs in de kijker te len. Zo groeien we als team in het toernooi. Tien goede ketballers is niet genoeg, als »een team bent, win je hier analyseert de 32-jarige vver forward'. Zelf speel ik ook slecht, het 1 gaat een beetje aan me irbij. Ik deel mee in de ma- Misschien komt het ook door alles wat er voor de W over mijn meespelen met derland is geschreven. Dan :an opeens alle kranten er er vol van. Maar ja, ik had het kunnen weten, want dat ge beurt al zo lang als ik basket bal." De geboren Leiderdorper, die voor de negende maal aan het evenement meedoet, verbaast zich over alle commotie die zijn afzeggen voor Oranje met zich meebracht. „Waarom heeft Ne derland geen schaduwteam achter de hand? De grote jon gens, zoals Geert Hammink, Mike Nahar en Francisco Elson hebben in twee jaar misschien vier of vijf keer getraind met de nationale ploeg. Ze kunnen weinig meedoen omdat ze op geëist worden door hun buiten- Marcel Huijbens (links) in actie tij dens de HBW toen het toernooi nog in Haarlem werd verspeeld. Destijds kwam hij nog voor Oranje uit Dit jaar koos hij voor Den Bosch. „Waarom heeft Nederland geen schaduw team achter de hand", vraagt de speler zich af. archieffoto uni ted photos de boer landse clubs. En bij die clubs verdienen ze hun geld, dus wil len ze die niet tegen zich in het harnas jagen. Het is toch gek dat het nationaal team pas vlak van tevoren weet dat niemand beschikbaar is. Dat kon je van mijlenver zien aankomen. Ook Den Bosch heeft in een vroeg stadium laten weten dat ik bij mijn club zou meedoen, maar daar werd pas een week voor het toernooi op gereageerd." Zijn beste prestatie leverde Huijbens toen de HBW Haar lem nog als thuishaven had. Frank Layden was op dat mo ment aanwezig voor een coach- clinic. De general manager en voormalig coach van de Utah Jazz zag Huijbens aan het werk voor Den Bosch en nodigde de 2.05 meter lange forward uit om in het voorseizoen een trai ningskamp van de Amerikaanse profcompetitie te volgen. „Het is altijd leuk om aan HBW mee te doen en we zijn met Den Bosch ook altijd lang in het toernooi gebleven. Ikzelf speel de ook meestal wel redelijk." Na twee jaar te hebben deel genomen met de nationale ploeg, speelde hij dit jaar weer voor Den Bosch op het toer nooi. „En dat is wel weer lekker. Gewoon van thuis met de auto naar de hal, en niet met z'n al len in een hotel, lange trai ningssessies, enzovoorts", geeft de 65-voudig international toe. In het duel tegen Zwolle laat Huijbens zien het nog niet he lemaal verleerd te zijn. Zelfs te gen de 2.21 meter lange Hanno Schoenmakers scoort hij mak kelijk. In de tweede helft speelt hij alle frustraties van zich af door verwoestend over een paar verdedigers van Zwolle heen te dunken. „Ging wel weer aardig, ja", laat Huijbens na afloop weten. „En nu even lekker een beetje naar basketbal kijken, op de tribune met mijn broer en wat vrienden. Biertje erbij. Dat hoort ook bij deze week." kopenhagen anp De Deense doelman Peter Schmeichel mag zich eige naar noemen van de tweede divisieclub Hvidovre. De in ternational, die na vorig sei zoen Manchester United verruilde voor Sporting Lis sabon, heeft de club opge kocht. Hvidovre werd in 1925 opgericht en telt twee profteams met in totaal 35 gecontracteerde spelers. De opleiding wordt geïnte greerd in een reguliere alge meen vormende opleiding en moet worden verzorgd door verschillende afdelingen van het Regionale Opleidingen Cen trum. De studie voetbal gaat 30 tot 40 procent van het lesroos ter beslaan en wordt door de clubs zelf gegeven. Het idee van de speciale voet- balschool is bij clubs geboren na een grootscheeps onderzoek van de arbeidsinspectie. Die constateerde vorige maand on der de 36 clubs in het betaalde voetbal 26 overtredingen bij het naleven van de Wet arbeid vreemdelingen (Wav). Acht spe lers van boven de 18 jaar en achttien voetballers jonger dan 18 jaar van onder meer Feyen- oord en Vitesse bleken niet over de vereiste papieren te beschik ken. Een aantal van hen dreigt binnenkort ons land te moeten verlaten. Om een speler van buiten de Europese Economische Ruimte (Europese Unie aangevuld met IJsland, Noorwegen, en Liecht enstein) aan te trekken, is een tewerkstellingsvergunning no dig. Door Arbeidsvoorziening Nederland wordt daarin een zeer terughoudend beleid ge voerd. Vergunningen worden in de regel niet verstrekt aan spe lers jonger dan 18 jaar. Alleen in zeer speciale gevallen, zoals in het verleden de Braziliaan Ro- naldo (PSV) en Nigeriaan Kanu (Ajax) wordt van die regel afge weken. Clubs uit het betaalde voetbal zien een middelbare voetbal- school als redding voor het be taalde voetbal. Ze denken niet verder achterop te raken wan neer ze ook in de toekomst over jonge buitenlandse talenten kunnen blijven beschikken. Tij dens gesprekken met minister Hermans en staatssecrataris Adelmund van Onderwijs en staatssecretaris Vliegenhart van Sport hebben de clubs begrip voor hun problemen gevonden. Ajax, PSV, Feyenoord, Vitesse, FC Twente, De Graafschap en NAC hebben een werkgroep ge vormd, die een officiële aan vraag voor de voetbalschool gaat voorbereiden. De bedoe ling is dat de studenten in ieder geval een verblijfsvergunning voor de duur van de opleiding krijgen. „Nu is het afwachten hoe het ministerie van Justitie over het plan denkt. Het is de vraag of ze in het huidige wetstelsel een uitzondering willen maken voor voetballers", aldus een woor- voerder van het ministerie van VWS. „Wij vinden in ieder geval dat we de clubs moeten steu nen. De eerste gesprekken tus sen VWS en Justitie hebben in middels al plaatsgevonden. Binnenkort moet duidelijk wor den aan welke eisen de voetbal- school moet voldoen. Zo zullen de plannen ook aan de Europe se wetgeving moeten worden getoetst." Staatssecretaris Vliegenhart van Sport heeft tevens toege zegd te zullen bekijken wat ze kan doen voor spelers voor wie nu uitzetting dreigt.. „Vliegen hart is van de huidige proble men op de hoogte", aldus de woordvoerder. „Voor sommige talenten dreigt de voetbal - school te laat te komen. Er wordt bekeken of daar iets aan te doen valt." :OREBORD PRIJSVRAGEN Ten van woensdag 29 december: 2- -13-17-21-22-25-35-38-41-45-50- >9-64-71-75-76 (onder voorbehoud), jsche lotto: 1-9-25-34-38-40. Reser- tal: 13. Joker: 6259550. (onder voor- >ud). se lotto: Trekking A. 4-13-19-25-32- Reservegetal: 47. Trekking B: 5-18- 32-34-35. Reservegetal: 30. Superge- n: 6/4. Spel 77. 6311685. er 6: 128257. (onder voorbehoud). iland: Aston Vil. - Tottenham 1-1, sea-Sheff.Wed. 3 - 0. Middlesbr. - Co ry uitgesteld. BASKETBAL den. 78. New Jersey Nets - New York Knicks 89-83. Sacramento Kings - Boston Celtics 114-101. Houston Rockets - Toronto Rap tors 99-100, Denver Nuggets - LA Clippers 128-105. Portland Trailblazers - Seattle Supersonics 94-89 Rotterdam. Holland Basketball Week. Om vijfde plaats: Zwolle - Den Bosch 69- 86 (30-45). Topscorer Zwolle: Murphy 18. Topscorer Den Bosch: Huijbens 19. Kruisfinale: Estudiantes Olavarria (Arg) - Hapoel Holon (Isr) 96-93 (46-41); Villeur- banne (Fra) - Bauru Tilibra Copimax (Bra) 71-64(41-35). BIUARTEN Zundert. Internationaal toernooi drieban- Om derde plaats: Sittardia (Ned) - Medves- cak Zagreb (Kro) 28-26 (14-11Om vijfde plaats: Frydek Mistek (Tsj) - BFC (Ned) 33- 21 (18-12). Om zevende plaats FIF Ko penhagen (Den) - V L (Ned) 29-28 (17- 13). KORFBAL Papendrecht. Drechtstedentoernooi. Derde en laatste ronde: Dos'46 - PKC 22-18. Nic.-VCD - Die Haghe 25-21. Eindstand: 1. Dos'46 3-4, 2. Nic.-VCD 3-3, 3. PKC 3- 3, 4. Die Haghe 3-2 PAARDENSPORT Atlanta Hawks - Indiana Pacers 89- Charlotte Hornets - Milwaukee 8ucks 105, Cleveland Cavaliers - Washing- IWizards 96-94, Orlando Magic - Miami t 106-109. Chicago Bulls - Detroit Dns 77-91, Utah Jazz - Vancouver zlies 101-90, Seattle Supersonics - amento Kings 104-113. Golden State ors - Philadelphia 76ers 94-97, LA s - Phoenix Suns 103-87. li Heat - Minnesota Timberwolves 89- Kwartfinales: Caudron (Fra) - Jaspers (Ned) 50-33 27 (1,851-1.222), Merckx (Bel) - Burgman (Ned) 50-42 31 (1.612- 1,354), Loncelle - Bitalis 50-36 35 (1.428-1.028). Rudolph - Nelin 50-32 29 (1.724-1.103). Mechelen. CDI-W. Dressuur. Kür: 1. Teeuwissen (Ned) Goliath 73,46 procent. 2. Van Baaien (Ned) Ferro 73,32, 3. Kemmer (Out) Albano 72,73. 4. Wirths (Dui) Souveraen 71,41, 5. Van Grunsven (Ned) Partout 71.12. Kwalificatiewedstrijd Wereldbeker sprin gen West-Europese liga. Na barrage 1 Helsen (Bel) Elando 0 strafpunten-45.32, 2. Dubbeldam (Ned) Inter Access de Sjiem 0-in barrage teruggetrokken. 3. Kutten HANDBAL (Ier) Paavo N 4-70,19. Geleen/Sittard/Beek. Limburgse Handbal- dagen, mannen. Finale: Viking Stavanger (Noo) - GOG Gud- me (Den) 27-22 (14-9) Groningen. Internationaal toernooi. Open grootmeestergroep, tiende ronde: Najer (Rus) - Tiviakov (Ned) 1/2-1/2, Kasimdzhanov (Oez) - Van der Weide (Ned) 1-0. Nenashev (Oez) - Salmensuu (Fin) 1- 0. Gyimesi (Hon) - Lalic (GBr) 1-0. Vagani- an (Arm) - Florath (Dui) 1-0. Solleveld (Ned) - Burnett (VSt) 0-1. Gaprindashvili (Geo) - Shaw (GBr) 0-1, Epishin (Rus) - Holmsten (Fin) 1/2-1/2. Visser (Ned) - Ata- lik (Tur) 0-1, Timoshenko (Oek) - Everet (Ita) 1/2-1/2, Leskiewicz (Aus) - Al-Modi- ahki (Qat) 0-1. Van den Doel (Ned) - Wiers- ma (Ned) 1-0, Radjabov (Aze) - Jonker (Ned) 1-0, Friedman (Isr) - Van de Mortel (Ned) 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. Tiviakov, Naier, Nenas hev, Kasimdzhanov, Gyimesi 7 1/2, 6. Van der Weide, Burnett, Vaganian 7. Vrouwen negende ronde: Lanchava (Ned) - Stefanova (Bul) 0-1. Zhoekova (Oek) -. Khoertsidze (Geo) 1-0, Zhu (Chn) - Kova- levskaya(Rus)0-l. Stand: 1 Stefanova, 6 1/2, 2. Kovalevkaya 6. 3. Zhu 5 1/2, 4. Zhoekova 5. 5 Khoert sidze 3. 6. Lanchava 1 VOLLEYBAL Emden (Dui). Oefeninterland, vrouwen. Duitsland - Nederland 3-2 (24-26 25-22 25-22 23-25 15-10). 18 15-25 25-21 25-21); SCC Berlin (Dui) - Letland 3-1 (25-20 22-25 29-27 25-13) Eindstand: 1. SCC Berlin 3-4 (8-5). 2. Sète 3-4 (8-6), 3. Letland 3-4 (7-6), 4 Zwolle 3-0 (3-9). SCC Berlin en Sète naar de halve finales. Poule B: Wuppettal (Dui) - Vrevok (Ned) 3- 1 (22-25 25-18 25-22; 25-22). Tourcoing (Fra) - Lennik (Bel) 1-3 (22-25 17-25 25- 17 21-25). Eindstand: 1. Lennik 3-6 (9-4) 2. Tourcoing 3-5 (7-5), 3. Wuppettal 3-4 (5-7). 4. Vrevok 3-3 (4-9). Lennik en Tour coing naar halve finales. tal 3-2 (25-16 2-25 25-19; 24-26 1 Vrevok - Letland 3-0 (25-13 25-21 25- 17) Zwolle en Vrevok strijden om plaats 5. Wuppiertal en Letland om plaats 7. WIELRENNEN Loenhout. Internationale veldrit: 1 Groe nendaal (Ned) 59.46. 2. Nijs (Bel) 0 40. 3. Van der Poel (Ned) 1.04. 4. Pontoni (Ita) 1.19. 5. Vervecken (Bel) 1.38. 6. De Clercq (Bel) 1.45, 7. Van Santvliet (Bel) 2.00, 8. David Willemsens (Bel) 2.17, 9. De Knegt (Ned) 2,25, 10. Frischknecht (Zwi) 2.27, 13. De Vos 3.10. 22. Schmitz 5.01, 26. Gommers 5.52. aam: Robert Spaan. Leeftijd: 18. Beroep: student. Woonplaats: Noordwijk. De Verandering: Robert Spaan was vorig seizoen reservedoel man van Noordwijk en keept nu bij FC Utrecht. Spaan speelde zich in de kijker bij de profclub toen hij de gebles seerde eerste doelman Marco Korff moest vervangen in Noordwijk-één. In de kerswakan- tie ga ik met een stel vrienden op wintersport, maar ik ga niet skiën. Dat is een heel groot verschil met vorig jaar, toen ik met de Noordwijk-se- lectie naar de sneeuw ging. Ik heb in die vakantie elke dag van vroeg tot laat geskied. Dat kan ik dit keer niet maken. Ze zien me al aankomen bij FC Utrecht met een gebroken poot. Ik denk dat ik dan gelijk mag vertrekken. Dat is een voor beeld van wat er allemaal is veranderd. Mijn leven staat nu voor een heel groot deel in het teken van voet- Obal. 's Ochtends loop ik stage op een bank en Zom één uur moet ik me in De Galgenwaard melden voor de eerste K training. In de middag rusten we en om vijf I uur gaan we weer trai- nen. Zo gaat dat zes da- gen per week. Als ik 's M avonds thuiskom moet ik mezelf dwingen om niet meteen in te kak ken. Als dat gebeurt zou ik mijn vrienden nooit kunnen zien. Ik heb gewoon geluk ge- I had. Als Marco niet ge- blesseerd was geweest en als Noordwijk niet om het kampioenschap qj had gevoetbald, was er Jtr misschien nooit belang- Lj stelling van een prof club geweest. Dan zou ik nog steeds heel tevreden zijn met mijn plekkie op de bank. Op school zou het waarschijn lijk wel wat beter gaan. Ik zit op het MBO voor bank- en ver- zekeringivezen en het lukt me niet goed om dat te combineren met FC Utrecht. De tijd ont breekt gewoon. zo simpel is het. want toen ik nog maar drie keer per week trainde bij Noordwijk kon ik het op school makkelijk aan. In ieder geval veel makkelijker dan nu. Bij Utrecht heb ik een contract voor drie jaar. Ik kan er van rondkomen, maar dat is omdat ik nog bij mijn ouders woon. Verder heb ik een auto van de club. Ze zeggen dat het een mooie is, maar dat interesseert mij niet zo. Als -ie me maar brengt waar ik zijn moet. Dit is mijn eerste jaar bij FC Utrecht. Het is een leerjaar, waarin ik kan wennen aan de trainingsdruk en aan het ni veau. Ik ben er wel blij mee dat ze me die tijd gunnen, want het niveauverschil is best wel groot. Met het tweede spelen we bij voorbeeld tegen de reserves van Ajax, PSV en Heerenveen. Bij het tweede ben ik reservekee per. Dat maakt me niets uit, want dit is voor mij een leer jaar. Ik speel wel mee in een Nederlagentoernooi op dins dagavond tegen hoofdklassers als Elinkwijk en Argon, daar zie ik dat ik al een stuk vooruit ben gegaan. Ik ben me sterker en zekerder gaan voelen. Ver der heb ik bijvoorbeeld van Hans van Breukelen wat tips gekregen over het keepers vak. Geweldig natuurlijk om zo'n man in de buurt te hebben. Ik heb het idee dat hij het wel ver trouwen heeft in mijn ontwik keling. Het komend seizoen wil ik een stap vooruit kunnen zetten. Dan is hopelijk mijn kniebles sure helemaal genezen. Ik heb sinds vorig seizoen last van een pees in mijn linkerknie, die een beetje verrekt is. Het is een ge voelige plek, niet meer dan dat. Ik kan gewoon spelen en trai nen, maar toch blijf je voelen dat je niet helemaal 100 pro cent fit bent. Als ik nergens last meer van heb, zou ik volledig kunnen gaan voor een vaste plek in het twee de. Dat zou erg mooi zijn. tekst gerard baas foto dick hogewoning

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19