De bus brengt Sylvana weer wat verder —WEER Het Gesprek van de Dag TV R Het is weer even 1900 Fotografe zoekt vrouwen met dezelfde geboortedag COMMENTA Kohl niet boven de wet Wil durft niet te kijken Millenniumbug hindert massahuwelijk in Thailand Willeke Alberti ambassadeur Sponsor Loterij Sluitstuk WOENSDAG 29 DECEMBER 1999 DEI Klein berichtje, rechts onderin, gisteren op pagina 2: ..Dore Smit stopt met het presenteren van de wekelijkse IKON-ru- briek Wilde Ganzen. Na ruim twintig jaar vindt ze het tijd om af scheid te nemen van het twee minuten durende tv-programma, waarin steeds aandacht wordt gevraagd voor een ontwikkelings project. 'Er moet een keer een eind aan komen. Eind 1999 leek mij een geschikt moment. Bovendien, krijg ik nu meer tijd om te acte ren', aldus Dore Smit." Wil zag haar ooit als locaste in Oedipus. Leidse Schouwburg, rood gewaad, groot zwaard en dood was ze. Toen kwam de televisie. Twintig jaar. tweeënvijftig weken, twee minuten. Tien uur langer dan Mies in Open het Dorp. Mies deed het voor een dorp. Dore voor de hele derde wereld. Mies haalde 23 miljoen op. Dore elk jaar tien miljoen. Mies was zichzelf naturel, spontaan, warm. Dore was dat ook. Mies staatin de top tien van de programma's van de eeuw. Dore niet. Dore is vergeten. Bedroefd beent Wil naar het gidsje. Om 22.22 uur is het zover. Wil durft niet te kijken. Hij wil Dore niet vergeten. Wil gaat in 2000 wat vaker naar de schouwburg. De angst voor computerstorin gen trekt een streep door de plannen van honderden jonge koppels die in Thailand wilden deelnemen aan een massale huwelijksceremonie. Doordat nogal wat internationale vluch ten naar Thailand zijn ge schrapt, kunnen vooral buiten landse stellen niet op 31 de cember in Bangkok zijn. De ce remonie met 2000 paren gaat overigens wel door. Het massahuwelijk is het sluit- Aanhoudend grijs en regenachtig Het was gisteren andermaal erg wisselvallig en er trokken regelma tig enkele buien voorbij. Vooral rond of net na de middag waren de buien iets talrijker en ook iets intenser. Nadien werd het over wegend droog. De maximumtemperatuur bedroeg 5 of 6 graden, bij een meestal matige NW-wind. Langs de noordelijke flank van een hogedrukgebied met het cen trum boven de Golf van Biscaye wordt via een west-noordwestelij ke stroming, vochtige en iets zachtere lucht over onze streken aan gevoerd. Vanavond en vannacht blijft het onveranderlijk erg wis selvallig met veel bewolking en enkele fikse buien, mogelijk zelfs met onweer en stofhagel. Tussendoor zijn er evenwel ook enkele drogere perioden. Het thermometerkwik daalt tegen de ochtend tot in de buurt van 2 of 3 graden en de wind waait zwak tot matig uit een west-noordwestelijke richting. Morgen blijft het vooral in de ochtend erg wisselvallig met no£ enkele buien. In de loop van de ochtend neemt de buienactivi teit af en wordt het tijdelijk even droog. Het blijft wel zwaar bewolkt tot betrokken met slechts af en toe enkele schuchtere opklaringen. Vanaf de middag neemt de bewolking weer toe vanuit het westen, later gevolgd door regen of motregen. De rest van de dag blijft het dan erg grijs en regenachtig. De maxima bereiken ongeveer 5 7 graden bij een overwegend zwakke tot matige, kracht 3 tot 4, naar zuidwest krimpende wind. Donderdagnacht is het zwaar bewolkt tot betrokken en er zijn perioden met (soms matige) regen of motregen. Pas tegen de ochtend wordt het op nieuw wat droger vanaf de kust. Het thermome terkwik daalt tegen de ochtend naar een regio naal gemiddelde van 2 of 3 graden. Ook vrijdag blijft het meestal zwaar bewolkt en valt er nog af en toe wat regen, al zijn er tussen door toch ook langdurige drogere perioden. De maxima komen uit op 6 tot 7 graden bij een zwakke tot matige wind uit noordwestelijke sec tor. WERNER VAN DEN 8ROCCK7 METEOSERV1CES Kanselier van de hereniging. Nog groter dan Konrad Adenauer. Zo hoopte Helmut Kohl ooit de geschiedenis in te gaan. Na onthullin gen in de pers en daarop volgende bekentenis van Kohl inzake ille gale geldgiften van anonieme 'weldoeners' aan de CDU-partijkas, lijkt zijn ster nu snel te verbleken. In typische Kohl-stijl, hardnek kig en tegen beter weten in. verzet hij zich tegen zijn politieke on dergang. De Duitse justitie dreigt nu met een gerechtelijk vooron derzoek. Als justitie doorzet wordt Kohl vermoedelijk aangeklaagd wegens 'oneerlijkheid'. Een eufemisme in een zaak die Watergate-achtige proporties zou hebben gehad, ware het niet dat de kiezer Kohl al lang naar huis had gestuurd. Want het is niet misselijk wat de peetvadei#an de CDU heeft uitgespookt. Het gaat bijna ieders voorstellingsvermogen te boven dat de staatsman Kohl zich zo di rect heeft ingelaten met illegale activiteiten. Desondanks is juist die bemoeienis met de kleinste details ken merkend voor het fenomeen Kohl. Als patriarch regeerde hij 25 jaar lang over de CDU en later over Duitsland. Het 'systeem Kohl' was gebaseerd op vriendjespolitiek. Getrouwen werden beloond, critici konden gaan. En nog steeds heeft Kohl als ere-voorzitter en bondsdagafgevaardigde grote invloed op de CDU. Zijn verdiensten voor de CDU en voor Duitsland zijn niet gering. Dat ontkennen zelfs zijn grootste politieke tegenstanders niet. Maar Kohl mag zich niet achter zijn reputatie verschuilen. Hij heeft de wet als hoogste gezagsdrager overtreden. En daarvoor moet hij voor de rechter verantwoording afleggen. Nog schokkender dan de hele affaire is zijn ronduit arrogante wei gering de namen te noemen van de personen die invloed kochten door de partijkas te spekken. Maar Kohl zegt de donateurs zijn woord te hebben gegeven en laat zich zelfs door de wet niet com manderen. Van zijn landgenoten vraagt hij een blind vertrouwen; alsof Duitsland er voor hem is en niet andersom. Kohl zal strijdend ten onder gaan. Als hij niet oppast zal hij in al zijn hovaardigheid de CDU met zich meeslepen. Hij bewijst de de mocratie in het herenigde Duitsland hiermee geen dienst. Kohl moet onmiddellijk zijn functies neerleggen, de namen van zijn geldschieters noemen en hopen dat het politieke systeem in Duits land gezuiverd uit deze onverkwikkelijke affaire tevoorschijn komt. De hele wereld mag roepen millenniumbestendig te zijn, de praktijk is weerbarstiger. De grootste Italiaanse telefoon maatschappij moet nog wat Cuntjes op de i zetten en zelfs ij softwaregigant Microsoft is nog niet alles dichtgetimmerd. Op de website van Microsoft stond te lezen dat het bedrijf in januari 1900 enkele nieuwe boeken zal uitbrengen. Deze boeken gaan uitgerekend over het nieuwe besturingssysteem van Microsoft, Windows 2000. De softwaregigant heeft de fout gisteren rechtgezet. In Rome kreeg een journalist van het persbureau Reuters een telefoonrekening voor de eerste twee maanden van 1900. De re kening kwam van Telecom Ita lia, dat net al zijn software door de molen had gehaald en zich zelf millenniumbestendig had verklaard. De overige gegevens klopten wel. De rekening was dit jaar verstuurd en het geld moet uiterlijk 17 januari 2000 worden overgemaakt. Na Johan Cruijff en Henk van Os treedt ook zangeres Willeke Alberti vanaf 1 januari op als ambassadeur van de Sponsor Loterij, die vanaf 2000 het voor voegsel 'Nederlandse' in haar naam draagt. De Nederlandse Sponsor Lo terij (NSL) kijkt tevreden terug op 1999. „De omzet verdubbel de ruim van 42 miljoen gulden in 1998 tot 98 miljoen gulden in het lopende jaar. Zestig procent van dit bedrag gaat naar goede doelen op het gebied van sport, welzijn en cultuur", zegt woordvoerster M. Mulders. Zo ontvangen onder meer vier rijksmusea bijdragen, evenals de stichting Humanitas en de Johan Cruyff Welfare Founda tion. De ambities van de NSL moe ten vanaf 1 januari verder ge stalte krijgen met een nieuwe aanpak van het tv-programma Sponsorbingo. De uitzending verhuist van de zondagavond naar de zaterdagavond (19.00 uur). Het huidige presentatie duo Stella Gommans en Gaston Starreveld gaat uiteen. De laat ste staat zijn plaats af aan zijn landgenoot Jo de Poorter. In de nieuwe programmafor mule nemen steeds twee teams, afgevaardigd door een vereni ging of een goed doel, het tegen elkaar op in een afvalrace. De hoofdprijs bedraagt minimaal 10.000 gulden. Deelnemers voor de buis maken kans op een bedrag van 32.000 gulden. 'Ditprogramma heeft een nog gemenere invalshoek dan Big Brother' The queen of soul wordt Sylvana Simons wel genoemd. De voormalige TMF-veejay is 'een begrip wanneer het gaat om r&b'. Maar Sylvana vindt die benaming 'te klein'. „Mijn ambities liggen ho ger, ik wil niet alleen vanwege mijn liefde voor muziek bekend staan." Die drang naar meer re sulteerde vier maanden geleden in een baan bij SBS. „Ik vind dat ik op dit moment meer bij deze zender pas dan bij TMF", zegt de presentatrice. „Ik ben volwassener geworden en dit is een vol wassen omroep." Een gesprek met Sylvana, presentatrice van Sexquiz on the beach, Politie door 't lint, Night live en binnenkort van De bus. „Ik wil beoordeeld worden op mijn prestaties." MILLENNIUM stuk van een grote reclamecam pagne van het Thais bureau voor toerisme. Ongeveer twee honderd buitenlandse koppels wilden meedoen aan het 'mil lenniumhuwelijk'. De processie van alle gelukkigen en hun fa milie en vrienden (Khan Mak) moet een plekje krijgen in het Guinness Book of Records. De organisatie wil de lege plekken in de ceremonie nu opvullen met Thaise verloofden. AFP Sylvana is tevreden. Heel tevre den. Na Sexquiz on the beach en Politie door 't lint is zij vol gend jaar te zien in De bus, de SBS-variant op Veronica's kijk cijferhit Big Brother. Ze accep teerde het aanbod om het pro gramma te gaan presenteren graag. Want: „Het is heel presti gieus. Het is ook nogal wat. Elf mensen voor zestien weken in één bus. Ik denk dat het pro gramma in de positieve zin een nog 'gemenere' invalshoek heeft dan Big Brother. Die men sen zitten in een kleine ruimte dag en nacht op eikaars lip en kunnen, in tegenstelling tot BB, zich niet even terugtrekken in hun eigen kamertje. Daarnaast is De bus ook een grotere beproeving, denk ik. De deelnemers mogen af en toe naar buiten om een opdracht te vervullen, maar moeten daarna wel terug. Ze worden even 'lek ker' gemaakt, voordat ze weer 'opgesloten' worden. Vergelijk het maar met een gevangenis: wanneer je daarin zit, word je niet gek Maar tijdens een verlof blijven genoeg gevangenen weg. Dat zegt voldoende: leven in afsluiting is moeilijker wan neer je geconfronteerd wordt met wat je mist." De bus, het programma waarin de winnaar een prijs kan incas seren van een miljoen, ziet Syl vana als beloning voor haar tot nu toe verrichte werk. „Ik vind het moeilijk om te zeggen dat ik een bliksemcarrière doormaak bij SBS. Dat klinkt alsof er een einde aan zit. Alsof het eens voorbij is en dat wil ik niet. Ik wil nog heel lang doorgaan en daarbij worden beoordeeld op mijn prestaties. Daar gaat het om, niet of één programma nu meer kwaliteit bevat dan de an dere.' Haar vertrek bij de muziekzen der TMF is inmiddels al weer vier maanden geleden. Evenals haar collega Fabienne wilde ook Sylvana haar horizon ver breden. Niet alleen maar bezig zijn met muziek en artiesten, maar ook met entertainment. „Door het werken bij TMF word je toch in een bepaald keurslijf gedrukt. Je bent die veejay. En dat is terecht, daar bestaat het werk immers ook Sylvana hoopt met de presentatie van het programma 'De bus' een nieuwe stap in haar tv-carrière te kunnen zetten. FOTO ANP WILBERTO VAN DEN BOOCAARD uit: het interviewen van arties ten, het aankondigen van clips, oftewel bezig zijn met muziek. Maar op een gegeven ogenblik wil je meer. Wat breder bezig zijn in plaats van alleen maar gefocust op één onderwerp. Niet dat ik muziek volledig aan de kant zet. Absoluut niet, want op zich is het natuurlijk fantas tisch als je de 'queen of soul' wordt genoemd. Daarom blijf ik gewoon bezig met het scouten en begeleiden van r&b-bands. Maar het is, nogmaals, niet het enige waar ik me mee bezig wil houden." Bij SBS kreeg Sylvana de vrij heid om haar horizon te verbre den. Haar programma Sexquiz on the beach, waarin koppels strijden om een vakantiereisje, maar ook de kans lopen naakt op tv te poseren, werd in eerste instantie neergesabeld door de tv-critici. „Daar trek ik me wei nig van aan", zegt Sylvana. „Waar het om gaat, zijn de re acties van de kijkers. En die rea geren enthousiast. Kijk, de criti ci denken bij ieder programma met een beetje bloot al: 'Nou, nou. Poeh, poeh. Zo'n pro gramma zal wel hol en nutte loos zijn.' Maar de kijker oor deelt anders en daar gaat het om." Toch laat de kritiek Sylvana niet helemaal koud. „Die is ook wei eens goed voor je. Zeker als je jaren de hemel in bent gepre zen." Of ze er ook iets mee doet is een andere zaak „want ik ben niet iemand die in zijn per soonlijk succes afhankelijk is van de mening van anderen. Ik weet dat ik meer kan en volgens mij denkt SBS dat ook" Daar zou Sylvana wel eens ge lijk in kunnen hebben. De com merciële zender heeft haar im mers niet voor niets gevraagd als presentatrice van De bus, een baan die ze zelf ziet als een spannende, nieuwe uitdaging. „Toen ik net was benaderd, gierden de zenuwen door mijn lijf. Ik begon me druk te maken, terwijl het nog niet eens zover is. Maar nu weet ik dat de deel nemers het moeilijker zullen hebben dan ik. Ikzelf word im mers niet dag en nacht gevolgd, zit niet continu op de lip van anderen." Eén aspect aan De bus stemt de presentatrice zeer tevreden. „Het maakt mijn werk weer wat breder. Ik kan nu wat aan infor matievoorziening doen. Ik pre senteer, voordat De bus begint, eerst een soort voorprogram ma, een docusoap (vanaf 7 ja nuari - red.) waarin ik de poten tiële deelnemers voorstel. Dat gaat door middel van interview tjes, wat ik ook bij TMF al enorm leuk vond om te doen. De bus brengt me gewoon een stapje verder." HAROLD DE HAAN Bijna duizend kinderen werden op 29 december 1951 in Neder land geboren. Een van hen was fotografe Henny Allis. Vandaag, precies 48 jaar later, vraagt ze zich af in hoeverre mensen met dezelfde geboortedag op elkaar lijken. Een fascinatie die moet leiden tot een fotoreportage, een tentoonstelling en een boek Het idee honderd vrou wen met dezelfde geboortedag vast te leggen in een serie foto's is volgens Allis vooral gestoeld op nieuwsgierigheid. „Zouden we op elkaar lijken of welke an dere overeenkomsten zouden er tussen ons bestaan? Eén ding bindt ons zeker en dat is onze geboortedag." De afgelopen maanden begon Henny Allis een speurtocht naar de mensen die vandaag 48 jaar geleden zijn geboren. De geboorteregisters die de foto grafe daarvoor raadpleegde, le verden de geboorte van 313 meisjes en 630 jongens op. Al lis: „Uit praktische overwegin gen heb ik me beperkt tot de vrouwen," zegt Allis, die in haar dagelijks leven fotoreportages maakt in de gezondheidszorg. „Nog afgezien van het fotogra feren van duizend mensen is al leen ai het opsporen van zoveel mensen een enorme klus. Bo vendien ben ik zelf een vrouw en dat maakt de vergelijking met andere vrouwen eenvoudi ger." Zo'n veertig vrouwen heeft ze inmiddels opgespoord en deels geportretteerd. „Heel bewust fotografeer ik ze tegen een neu trale achtergrond. Zou je de vrouwen in hun eigen omge ving plaatsen, dan gaat die ook een rol spelen en dat wil ik juist zo veel mogelijk voorkomen. Alleen de gezichten van de vrouwen moeten het zeggen. Overigens heb ik tot nu toe niet veel overeenkomsten kunnen ontdekken. Wel voel je duidelijk dat door onze geboortedag een soort verbondenheid bestaat. Alleen al het feit dat je jarig bent tussen al die feestdagen in, levert veel gespreksstof op." Het is niet de eerste keer dat Henny Allis zich aan een op merkelijk fotoproject waagt. Drie jaar geleden spoorde zij Nog enige rasse schreden en het millen nium zit er definitief op. Op sommige kerstkaarten wordt er nog wat te gengestribbeld. Dan lees ik: „Nog één jaar en de 20e eeuw is voor bij. De afzenders denken lo gisch en consequent De eerste eeuw liep van 1 januari van het jaar 0 tot en met 31 de cember van het jaar 100. En hetzelfde geldt voor het eer ste millennium. Toen werd de vlag gestreken op 31 de cember van het jaar 1000. Verstand en logica zeggen: we hebben nog een heel jaar te gaan en wel tot 31 december 2000. Maar ja, de boodschappers van het ge zond verstand zijn zelden po pulair. Ze blijven in deze da gen de dolenden in een ivoes- tijn waar zonder ophouden de terugblikken en overzichten als zandstormen hun kop op steken. HAN MULDER Er zijn intussen al zoveel mannen en trouwen van de eeuw of van het mil lennium in de media langsgekomen dat ik me ernstig zorgen maak over de kwaliteit van mijn eigen netwerk. Er was bij de genomineerden niet één ver re kennis. Dat neemt niet weg datAl- l>ert Einstein mijn grote instemming heeft als mens van de eeuw volgens Ti me. Dat weekblad heeft ooit bij Onze- -Lieve-Heer de rechten gekocht op de echte uitverkiezing. Sinds Einstein we ten we dat massa en energie in elkaar kunnen overgaan en wel volgens de formule E=MC waarin E de energie, m de massa en c de lichtsnelheid is. Vrien den. zo kan het wel weer. Het is me duizend keer uitgelegd, voor elk jaar van het millennium éénmaal. Even zo vaak heb ik het begrepen, zij het kort stondig. Het inzicht verdween terstond weer met de snelheid van het licht. Maar E=MC gebruik ik toch te onpas als de eerste de beste reclamejongen of tekstschrijver. Het heeft ook wel iets heel fascinerends. Bij aanvang van deze eeuw - nemen we voor het gemak het jaar 1901 - had nog niemand ooit over E=MC gehoord. Einstein zelf trouwens ook niet, want zo'n ster was hij op de middelbare school niet in wiskunde. Zomin overi gens als iemand in 1401 ooit van een aardappel had gehoord, want Amerika moest toen nog ontdekt worden en daar komt die lekkernij (want dat is die knol mits goed bereid) vandaan. Geen won der dat Columbus de man van die eeuw zou zijn geweest, als Time al had bestaan en goede afspraken met Onze- -Lieve-Heer had gemaakt Een mens beschouwt en filosofeert wal af deze dagen. Deze week is het sluit stuk, het kliekje van het jaar. Kerstmis zit erop en de hertenbiefstuk eveneens. We kwamen niet uit Katmandu, Nepal met een Indiase airbus. Voor ons dus geen martelende onzekerheid, hoog stens knagend gissen onder de leeslamp bij het schrijven van de tweede lading kerstkaarten, reactie op nieuwe oogst. We ontvingen een mooie met een engel van de Italiaanse meester Fra Angelico. Maar we konden en kunnen niet ont cijferen. wie ons met hun Season's Greetings' verwenden. Het moeten er twee zijn maar in het handschrift van één. Zijn het een Henk en een Mary Ann? De exegese van die krabbels gaat in die richting maar we kenden geen koppel met deze nomenclatuur. Vervol gens alle opties geprobeerd, alle agen da's gescreend, bezoekers geconfron teerd met de duistere krabbels. Alles te- vergeefs. Ergens in Nederland (de postzegel wijst tenminste in die richting) zullen twee mensen zeggen: „we hebben geen kaart van de Mulders gekregen. Een beetje onattent van ze. Wij hebben ze nog wel zo'n mooie kaart gestuurd.Gelijk heb ben ze, ivant we sluiten af en we begin nen opnieuw, maar al ons falen dragen we het nieuwe jaar binnen. Of de nieu we eeuw. Of het nieuwe millennium. Of alle drie tegelijk. U mag het zeggen. nog ud dagen li E Nog 3 dagen en het niet «i millennium breekt aan. t Reden voor deze krant i "d in een dagelijkse serie ti rug te kijken op belangi en gebeurtenissen die pla< grepen op correspondel rende data in de afgeloj I< 1000 jaar. Deze week: 2 dec 1901: Mariene Dietfe geboren: 28 dec 1869: Kauwgom gepatenteen ldi 29 dec 1170: Thomas kett vermoord: 30 dec 1933: Holland loopt uit voor De Pelikaan; 31 deë 1999: Greenwich kantje boord eeuw uit. 29 DECEMBER 1170 Lj Weinig mensen zullen in ht jj, bijna afgelopen millennium w (voor de puristen: inderdaai ,0 rekenkundig is die duizend m pas op 31 december 2000 vo ts bij) zoveel spijt hebben geh; van een uitspraak als Konin Hendrik II van Engeland. W neer de vorst ontdekt dat zi vroegere metgezel Thomas ket, de aartsbisschop van C terbury, hem andermaal in steek laat, roept hij in een b bui: 'Wie verlost me van de2 bemoeizieke priester?' De p IE vocerènde uitspraak is niet dovemansoren gericht, wan niet veel later, op een koude 29e december 1170, rukken koningsgezinde ridders op i er de kathedraal in Canterbury hi waar ze de hoogste kerkelijk leider genadeloos mores zu [e leren. Maar Thomas Becket, s[ man die zodra hij benoemd ei tot aartsbisschop de meest r treme kerkelijke standpunt! n gaat vertegenwoordigen, we zelfs dan van geen wijken. E r ward Grim, een monnik die moordpartij aanschouwt, v< haalt van een dramatische h beurtenis en hoort Becket zi gen: 'Ik ben klaar om te stei 3 ven'. Als de ridders hun zw« j| den zwaaien en de katiiedrï g met bloed besmeuren, wete s nog niet dat Becket nadien door uitgerekend Hendrik 1 ere wordt hersteld. Het is te laat g vroegere klasgenoten op uit haar geboortedorp Twisk en fo tografeerde die in hun eigen omgeving. Op dit moment werkt zij aan reportages over het gevangenisziekenhuis in Den Haag en de thuiszorg in het buitenland. Vrouwen die willen meewerken aan de fotoreportage, kunnen zich melden bij Henny Allis, postbus 15281,1001 MG Amsterdam. MENSELIJK Acteur DON JOHNSON en zi vrouw KELLEY hebben gistel avond een baby gekregen. Jo son kreeg in de jaren tachtig te bekendheid als de stoere ny Crockett in de populaire p n tieserie Miami Vice. Sinds 1! j is hij opnieuw als politie-insp teur op de beeldbuis te zien Nash Bridges. De 50-jarige Johnson en de 30-jarige doc< D Kelly zijn vorig jaar getrouwd K Daarvoor stapte de acteur tw< maal in het huwelijksbootje actrice Melanie Griffith. Met haar heeft hij een dochter, D j ta, die in 1990 geboren is. V i, der heeft Johnson een tiener uit een relatie met actrice Pa D'Arbanville-Quinn. MONICA LEWINSKY zal ver schijnen in reclamespots vo» een dieet van de firma Jenny Craig. De Witte Huis-stagiaire die wereldberoemd werd dooi een affaire met president Clii ton, zou dankzij Jenny Craig: pond zijn afgevallen. Het is n bekend hoeveel Lewinsky mé het contract verdient. In tota zo'n 15 miljoen gulden voort campagne uitgetrokken. Lewi ky kwam vorig jaar tijdens he schandaal dat bijna tot het af ten van de president leidde, enorm aan. Dat overgewicht ij inmiddels kwijt.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2