'Waterpolo moet weg bij de KNZB' 9 Sport Vink wil professioneel tennis-umpire worden LSG en Oegstgeest bekeren door Volleyballers pakken weer eens goud Coach Van Zeeland kritisch over toekomst van zijn sport ENSDAG 29 DECEMBER 1999 19 nderzoek naar klap Kluivert celona Patrick Kluivert hangt een schorsing van vier tot ialf wedstrijden boven het hoofd. De Spaanse voetbalbond rft een onderzoek geopend naar een incident in de wedstrijd sen Barcelona en Rayo Vallecano. Kluivert zou in die wed- jd zijn tegenstander Jesus Cota een klap in de rug hebben [even. olleybalsters starten tegen Italië sterdam Het Nederlands vrouwenvolleybalteam speelt van ot en met 9 januari in het Noord-Duitse Bremen een olym- ch kwalificatietoernooi. Alleen de winnaar van het evene nt, waar zes landen aan meedoen, gaat naar Sydney. De >eg van bondscoach Pierre Mathieu opent dinsdag het toer- oi in Bremen met een wedstrijd tegen Italië. een sluit internationale loopbaan af rdrecht Gerdie Keen zet een punt achter haar intemationa- oopbaan. De tafeltennisster ziet geen mogelijkheid zich te latsen voor de Olympische Spelen van Sydney en mist daar- or een uitdaging. Keen, deelneemster aan de Spelen van J6, won vier nationale titels en één keer zilver tijdens een Eu- iees kampioenschap. Ze blijft op clubniveau actief in de litse Bundesliga. oris Becker stopt als teamchef nchen Boris Becker is met onmiddellijke gestopt als team- ;f van de Duitse Davis Cup-ploeg. De drievoudig winnaar van mbledon gaat zich zich namens de Duitse tennisbond bezig- uden met internationale contacten. Carl Uwe Steeb krijgt na vertrek van Becker de algehele leiding over de Duitse lan- nploeg, die het van 4 tot en met 6 februari tegen Nederland iet opnemen. eidi Veltmaat naar Oldenburg fSENHeidi Veltmaat voegt een nieuwe dimensie toe aan de >dus van Nederlandse tophandbalsters. De linker hoekspeel- r speelt vanaf januari voor de Duitse Bundesligaclub Olden- rg. Ze heeft een contract voor anderhalfjaar getekend. Velt- lat is de zesde international die na het WK in Noorwegen ar een buitenlandse club vertrekt. Keepster Jokelyn Tienstra jft voorlopig gewoon in Nederland. C Den Bosch heeft nieuw bestuur i bosch FC Den Bosch gaat met een bestuur het nieuwe jaar De eredivisionist presenteerde gisteren de acht bestuursle- n. Zij volgen de begin deze maand afgetreden leiding op. Het inmalige bestuur zag geen mogelijkheid de begroting van 8 ljoen gulden te verhogen. De 65-jarige Jan van Vroenhoven is reid gevonden de rest van dit seizoen als voorzitter op te tre il. Daarna wordt hij opgevolgd door Hans Brus. ok Zwolle uitgeschakeld iterdam Zoals verwacht gaat de Holland Basketbalweek der zonder Nederlandse inbreng. Na Den Bosch, maandag- >nd, werd ook Zwolle gisteravond uit het toernooi gekegeld, oral in de tweede helft was de Nederlandse subtopper speel- I van het Braziliaanse Bauru Tilibra (67-91). Een Hollandse deronsje met als inzet de vijfde plaats is nu het hoogst haal- re voor 'Oranje'. De eindstrijd van de achttiende Holland sketbalweek kan nog altijd een Zuid Amerikaanse aangele- aheid worden. Door de 75-68 overwinning gisteravond op leurbanne ontlopen de Argentijnen van Estudiantes in de lisfinale het Braziliaanse Bauru, dat nu een Franse opponent tmoet. Estudiantes staat in de andere halve eindstrijd tegen- er Hapoel Holon. eeds blijft koploper nden Ondanks de nederlaag bij Arsenal (2-0) blijft Leeds lited koploper in de Premier League. Naaste belager Man ester United verloor bij runner-up Sunderland twee punten, Pas drie minuten voor tijd kwam de landskampioen op ge- ;e hoogte. Liverpool was voor eigen publiek te sterk voor mbledon: 3-1. iter keurt Clarence Seedorf goed laan Clarence Seedorf begroet Marcello Lippi, de trainer n zijn nieuwe club Inter Milan. De Nederlander heeft de me- che keuring goed doorstaan. Zijn transfer van Real Madrid lar de Italiaanse club is daarmee voltooid. Op 6 januari in de liswedstrijd tegen Perugia zal Neerlands duurste voetballer issen 50 en 55 miljoen gulden) zijn debuut maken in het auw-zwarte tenue. Hij speelt dan met nummer 14. foto ap enk Wisman tekent bij <sburg Henk Wisman (42) heeft zijn contract met Rijns- irgse Boys met een jaar verlengd. Volgens Ed Bos, Bestuurslid chnische zaken bij de Rijnsbrugse hoofdklasser, waren de lib en de Amsterdamse oefenmeester in 'recordtijd' uit de on- Thandelingen. Wisman is sinds 1997 werkzaam bij Rijnsburg- Boys. Daarvoor trainde hij Quick Boys. Leidse zegt haar baan op voor sport Tennis-umpire Erica Vink is van plan om profscheidsrech- ter te worden. De 34-jarige Leidse onderwijzeres, die ook nog studeert en bijna meester in de rechten is, heeft daarvoor haar baan aan een lagere school in Rijnsburg opgezegd. Deze week reist zij af Nieuw- Zeelandse Auckland om tijdens het ATP-toemooi haar eerste schreden te zetten op de weg die moet leiden naar een nieu we carrière. Vink is niet de eerste dame uit de vaderlandse tenniswe reld, die haar horizon ver breedt. In de jaren tachtig deed Marleen van Noortwijk ook een poging vaste voet in het mon diale arbitragemetier te krijgen. Dat lukte niet helemaal en na een jaar of vijf verliet zij het in ternationale podium. „Ik ga het een paar jaar pro beren", zegt de Leidse. wier roots liggen in Culemborg. Op 15-jarige leeftijd kwam ze naar Leiden waar haar vader Pabo leraar en gemeenteraadslid was. ,,Ik heb mijn vader, die in december vorig jaar is overle den, lange tijd verzorgd", ver telt Erica Vink. „Nu is er geen beletsel meer om mijn plannen uit te voeren." Een jaar of tien beklimt Erica Vink, zelf Cl-speelster, inmid dels al de scheidsrechterstoel. Ze vind het tijd worden om dat nu ook maar eens tegen beta ling te gaan proberen. Voorlo pig is Vink tot medio januari weg. waarna ze weer tot eind maart voor de klas staat. Daar na moet het echte scheidsrech- terswerk gaan beginnen. „Met de Europese tour en het Ameri kaanse circuit het liefst daar- Vf" In eigen land heeft Erica Vink het inmiddels wel een beetje gezien. De finalepartij bij de nationale masters in Warmond heeft ze als 'leuk' ervaren, maar partij tijdens bijvoorbeeld het ABN-AMRO-toernooi is al weer andere koek. „Daarvoor komen vooral de mannen in aanmer king", stelt ze zonder een spoortje jaloeziê in haar stem. „De ATP wordt gedomineerd door heren. Mijn kansen liggen misschien beter bij WTA en ITF, de \Touwenbond en de in ternationale organisatie", be sluit Vink die zich verder heeft aangemeld voor Wimbledon, de Paralympics en de Spelen in Sydney." sint-niklaas De Nederlandse volleyballers heb ben geruime tijd met lege handen gestaan, maar gisteravond in Sint-Niklaas kreeg de selectie van Toon Gerbrands weer eens goud om de nek. Geen medaille, maar een kettinkje met een diamant ter waarde van 1600 gulden. Het was de hoofdprijs van het 19de Flanders Volley Gala. Oranje won dat door in de finale met machtsvertoon de Duitse kampioen VfB Friedrichshafen terzijde te schuiven: 3-0 (25-18 25-22 25-18). Weer eens in de eindstrijd staan, daarin ook nog eens superieur zijn tegen een opponent die bij het Belgische evenement nog niets had weggegeven is natuurlijk aardig, maar over het olympisch kwalifi catietoernooi, dat volgende week in Katowice wordt gehouden, zegt het helemaal niets. „Voor het EK ging het in Australië ook lekker. In Oosten rijk bakten we er niks meer van. Daar hadden we hetzelfde geweld moeten gebruiken als hier", zei Oegstgeestenaar Peter Blangé, op zijn 35ste weer uitgeroepen tot beste spelverdeler. Een voorspelling voor Polen valt er niet aan te ontlenen, maar het toemooitje in België had grote waarde. Nederland kon naar hartelust experimen teren met de nieuwste regelwijziging: de toegesta ne netservice. De nieuwste regel van de FIVB heeft er in combinatie met de rallypointtelling voor ge zorgd dat het moderne volleybal soms meer lijkt op het tennis van Krajicek, dan op het spel waarmee Nederland olympisch kampioen werd. Wie het hardst serveert, heeft de meeste kans te winnen. Görtzen, Schuil, Nummerdor en Bas van de Goor (zie foto) hakken er met alle risico op los. foto anp schaken jan bey Van alle Leidse deelnemers aan het KNSB-bekertoemooi gaan alleen het Leidsch Schaakge nootschap en Oegstgeest '80 naar de tweede ronde. Philidor Leiden zit weliswaar nog in de eerste ronde van het bekertoer nooi, maar zal begin volgend jaar een hele kluif hebben aan bekerhouder Magnus/BSG. Philidor Leiden moest in de voorronde van de KNSB-beker- competitie tegen de sterke tweedeklasser Sopsweps en verscheen met een zo sterk mo gelijke samenstelling aan de borden. Bij Philidor vergalop peerde Wim Vriend zich, maar speelde Herman van Halderen een puike partij. Nadat Nico Kuyf een pluspion niet kon ver zilveren (remise) ging teamlei der Ab Smit er vanuit dat Piet Bakker, om de snelschaakbar rage te bereiken, zijn partij met pluspion ook wel remise zou geven. Bakker daarentegen had weinig trek in die barrage en deed nog een uiterste winstpo ging, die door een fraai tempo- dwang in mat eindigde (2,5-1,5). Het voorrondeduel van Voor schoten tegen Leiderdorp ein digde onbeslist in 2-2, maar de snelschaakbarrage werd door Voorschoten gedecideerd met 4-0 gewonnen. Voorschoten mocht het vervolgens opnemen tegen meesterklasser LSG. De Leidse ploeg bleek voor de Voorschotenaren echter een maatje te groot, 4-0. De Zwarte Pion uit Lisse ging in de voorronde met 1-3 on deruit tegen de Alphense Schaak Club (ASC). Als winnaar van die voorrondewedstrijd mocht de ASC nu aantreden te gen het sterke Oegstgeest '80. De Alphenaren deden dit niet onverdienstelijk, maar het grote klasseverschil gaf de doorslag. Oegstgeest '80 won met 2,5-1,5. Leidse Schaakbond In het bekertoernooi van de Leidse Schaakbond zijn de clubs reeds gevorderd tot de kwartfinale. In de voorronde won Het Springende Paard (Aarlanderveen) met 5-3 van OREBORD PRIJSVRAGEN ten van dinsdag 28 december. -15-19-20-24-26-28-39-41 -44-46-50-55-65- 1-72-73. (onder voorbehoud) VOETBAL land: Arsenal - Leeds 2 - 0. Bradford - Everton 0 - icester - Newcastle 1 - 2. Liverpool - Wimbledon Sunderland - Man United 2-2, Watford - Sout- it. 3 -2. West Ham -Derby C. 1-1 I 20-44 Middlesbr. 19-27 United 19-43 Aston Vil. 19-25 20-39 Coventry 19-24 erland 20-38 Newcastle 20-23 pool 20-37 Wimbledon 20-22 nham 18-30 Southampt. 19-17 20-29 Bradford 19-17 20-28 Derby C. 20-16 17-27 Watford 20-14 Ham 19-27 Sheff. Wed. 18-9 (Ned) 50-44 (38/1,315-1,157). Poule C: Loncelle (Bel) - Ceulemans (Bel) 50-40 (22/ 2.272-1.818), Rudolph (Dui) - Valentijn (Ned) 50-48 (52/0.961-0,923). Poule D: Nelin (Den) - Bitalis (Fra) 50-26 (35/1.428- 0.742). Leppens (Bel) - Van Kuijk (Ned) 50-28 (28/ 1.785-1,000). HANDBAL Limburgse Handbaldagen. mannen. Poule A: Frydek-Mistek - Viking Stavanger 20-24 IB IS). GOG Gudme - V en L 28-24 (14-14) Poule B (Geleen): Sittardia - BFC 31-19 (14-10). FIF Kopenhagen (Den) - Medvescak Zagreb (Kro) 35-25 (13-15). Kruisfinales: Viking Stavanger - RK Medvescak (Kro) 29-18 (14-10). Sittardia - GOG Gudme 26-27 (16- 16). KORFBAL Papendrecht. Drechtstedentoernooi, tweede dag. Die Haghe - Dos-46 21-15 (8-5), PKC - Nic. 15-15 (9- BASKETBAL rdam. Holland Basketball Week. A: Zwolle - Bauru Tilibra Copimax (Bra) 67-91 7). Topscorers Zwolle: Murphy 16. Smith 13. B: Villeurbanne (Fra) - Estutiantes Olavarria 68-75(38-34). ert. Internationaal toernooi driebanden. ronde Poule A Merckx (Bel) - Arnouts (Bel) 50- beurten (gem. 2,000-1,320), Jaspers (Ned) Di- lel) 50-32 (29/1.1724-1,103). SCHAKEN Open grootmeestergroep. negende ronde: Lalïc (Eng) - Naier (Rus 1/2-1/2, Van der Weide (Ned) - Nenashev (Oez) 1/2-1/2. Tiviakov (Ned) - Van den Doel (Ned) 1- 0, Atalik (Tur) - Kasimdzhanov (Oez) 0-1, Gyimesi (Hon) - Everet (Ita) 1-0, Levin (Dui) - Salmensuu (Fm) BILJARTEN 0-1. Holmsten (Fin) - Vagaman (Arm) 0-1. Van de Mor tel (Ned) - Epishin (Rus) 1/2-1/2. Visser (Ned) - Ti- moshenko (Oek) 1/2-1/2, Ernst (Ned) - Gaprindashvili Stand aan kop: 1Van der Weide. Tiviakov. Najer 7.4. Salmensuu, Nenashev, Lalic, Kasimdzhanov, Gyimesi 6 1/2. Vrouwen achtste ronde: Khurtsidze (Geo) - Stefanova KNSB-bekercompetitie. Poule C. voorronde Voorschoten - Leiderdorp 2-2 (Voorschoten w n barrage 4-0), De Zwarte Pion - Al phense Schaak Club 1-3, Philidor Leiden - Sopsweps 2.5-1.5. Eerste ronde Leidsch Schaakgenootschap - Voorscho ten 4-0, Oegstgeest '80 - Alphense Schaak Club 2,5-1.5. Bekercompetitie Leidse Schaakbond. Uitslagen voorronde Op Eigen Wieken - Inter Nos 1-7. Het Springende Paard - Het Kalende Pionnetje 5-3. Eerste ronde Voorschoten - Inter Nos 6.5-1,5, Sas- senheim - V.T.L. 4,5-3.5, 0egstgeest'80 - A.S.C. 5-3, Dan. Noteboom - Leiderdorp 4-4 (D. Noteboom beter bordres.), Utile Dulci - L.S.G. 4.5-3,5, Philidor Leiden - Katwijk 1,5-6.5, A.A.S - Rnnwoude 8-0, Leithen - Het Springende Paard 6.5-1,5. Loting kwartfinale: Katwijk - AAS, Sassenheim - Voor- irgman 50-43 (24/2.083-1.791). De Backer (Bel) - Ha- Geurink (Ned) - Burnett (VSt) Ö-l. Florath (Dui) - Jonkman (Ned) 1-0, Paragua (Fil) - Solleveld (Ned) 0- 1. Al-Modiahki (Qat) - Fette (Du.) 1-0. SKIËN Lienz. WB reuzenslalom, vrouwen. 1 Wachter (Oos) 2.22.23 (1 10.22/1.12.11). 2 Forsyth (Can) 2.22,66 (1 09,97/1 12,69). 3 Heeb (Lie) 2.22,92 (1 09.90/1.13,02). 4 Nef (Zw.) 2.23.29 (1.10.39/ 1 12.90). 5. Götschl (Oos) 2.23,30 (1.10.47/ Het Nederlands waterpoloteam zit op een dood spoor. Plaatsing voor de Olympische Spelen bleek een onhaal bare kaart, waardoor Oranje al vroegtijdig en voor lange re tijd in de wachtkamer voor internationaal waterpolo terecht is gekomen. Hans van Zeeland, trainer van Polar Bears en oud-bondscoach, is de teloorgang van de door hem zo geliefkoosde sport een doom in het oog. „Als er niet snel maatregelen worden genomen, daalt het Ne derlands team af naar het niveau van de B-landen." ede/arnhem marco gruben Hans van Zeeland windt er geen doekjes om. In de volgen de eeuw moet er snel iets ver anderen, anders is het gebeurd met het Nederlands waterpolo op internationaal niveau. Hij is niet de enige die tot de ze conclusie is gekomen. Ook op bondsniveau rijst het besef dat het op deze wijze niet ver der kan. Daarom werd onlangs ccn vergadering uitgeschreven door de waterpolocommissie van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond (KNZB). De belangrijkste maatregel die de hoge heren in petto heb ben, stuitte echter op het nodi ge verzet en ongeloof bij de achterban. Het jeugdteam van zestien- en zeventienjarigen moet het nieuwe speerpunt worden. In die talenten moet geld en energie worden gesto ken, zodat op de Olympische Spelen van 2004 en 2008 kan worden geoogst. „Het klinkt allemaal mooi", vindt Van Zeeland. Maar hij plaatst direct vele vraagtekens bij de kans van slagen van dit plan. Om niet te zeggen dat het bij voorbaat gedoemd is te mis lukken. „Het nationale team krijgt bijvoorbeeld geen priori teit meer. Voor mij is dat tot op zekere hoogte te begrijpen. Maar dan moet er wel een heel goed jeugdplan komen. Als de jeugd geen voorbeelden meer heeft om zich aan op te trek ken, is het einde in zicht." Zonder mensen tekort te wil len doen, pleit Van Zeeland voor een totaal andere koers. „Laat ik voorop stellen dat ie dereen in de waterpolocom missie keihard werkt en zijn ui terste best doet voor de sport. Het probleem is dat de com missie geen geld en geen beslis singsbevoegdheid binnen de KNZB heeft. In mijn ogen is het noodzaak dat het waterpolo zich afscheidt van de KNZB en op eigen benen verder gaat." Want, zoveel is voor Van Zee land wel duidelijk, de KNZB ringeloort de waterpolocom missie en staat de ontwikkeling van de sport daarmee in de weg. „De KNZB telt vier takken: synchroonzwemmen, wed- strijdzwemmen, waterpolo en schoonspringen. De waterpo- lotak brengt veruit het meeste geld in het laatje van de KNZB, die vervolgens bepaalt hoe dat geld wordt verdeeld onder de vier takken. Zwemmen en wa terpolo krijgen veertig procent en de andere twee elk tien pro cent van het budget. Daar heeft de commissie verder niets over te zeggen. Onbegrijpelijk. Als je weet dat wij zestig procent in brengen. Het komt er dus op neer dat de waterpoloërs de schoonspringers en de syn- chroonzwemmers in leven moeten houden." .Afscheiden is volgens Van Zeeland de oplossing. „Schaat sen en ijshockey vallen toch ook niet onder dezelfde bond. Waterpolo heeft totaal geen overeenkomsten met schoon springen, behalve dat beiden in een zwembad gebeuren." „Talent hebben we meer dan genoeg in Nederland. We horen niet voor niets tot de top tien van de wereld, al is het gat met de top zes weliswaar enorm." In een Bankras-model, zoals de volleyballers en de handbal vrouwen hanteerden, ziet Van Zeeland weinig heil. „De spe lers moeten naar mijn idee wedstrijdspanning blijven hou den. Dat is heel belangrijk. Daarnaast zijn topwaterpoloërs van belang om sponsors te in teresseren voor de clubs." „Met de huidige structuur van de bond zitten we op een dood spoor. De leden van de waterpolocommissie moeten nu hun energie steken in zaken die niks met het waterpolo te maken hebben. Die mensen werken echt hard, maar kun nen niet veel meer doen dan water naar de zee dragen door dat ze binnen de KNZB nooit voldoende steun krijgen." „Het toekomstplan voor het waterpolo dat vorige week werd gepresenteerd was naar mijn idee veel te minimaal uitge werkt om een kans van slagen te hebben. Wij beschikken in het waterpolo, net als in het zwemmen, over heel veel men sen met kennis van zaken, maar daarvan vind ik niets terug in het plan. Kortom, we moeten niet harder gaan werken, maar anders gaan werken. Alleen dan heeft het waterpolo toekomst." Het Kalende Pionnetje uit Ku- delstaart, om er in de eerste ronde direct al weer te worden uitgeknikkerd door het Leidse Leithen (1,5-6,5). Ook de jeugdclub uit de Merenwijk, Op Eigen Wieken, was tot een voorrondewedstrijd veroor deeld. De ploeg ontving zonder succes Inter Nos uit Boskoop (1-7). Een ronde verder liet het regionale team van Voorscho ten vervolgens weinig heel van Inter Nos, door slechts drie re mises toe te staan (6,5-1,5). Het LSB-viertal van Oegst geest '80 zegevierde met 5-3 over de regionalen van de Al phense Schaak Club en Utile Dulci uit Roelofarendsveen schakelde een regionaal viertal van LSG met 4,5-3,5 uit. Met dezelfde cijfers won Sassen heim van het team van de Ver- eenigde Touwfabrieken Leider dorp (VTL). Het enige duel dat in een 4-4 gelijkspel eindigde, was die tussen Daniël Note boom en een jong team van Leiderdorp. Daniël Noteboom bereikte op bordresultaat de kwartfinale. 1.12.83). Garmisch-Partenkirchen. Wereldbeker skilopen, sprint. Mannen: 1 Schlickenrieder (Dui), 2. Solbakken (Noo) 3. Koukal (Tsj). Stand wereldbeker: 1. Espen-Bjervig (Noo) 304 punten. 2. Alsgaard (Noo) 261, 3. Mühlegg (Noo) 222. Vrouwen: 1 Smigun (Est). 2. Martmsen (Nor). 3. Neu- mannova (Tsj). Stand wereldbeker 1. Martinsen 356, 2. Smigun 335. Lasutina (Rus) 310. VOLLEYBAL Almelo. Internationaal toernooi. Poule A: Letland - Zwolle 3-1 (25-18 25-21 20-25 25-19), Arago de Sète (Fra) - SCC Berlin (Dui) 3-2. Zwolle -SCC Berlin 1-3 (23-25 21-25 25-23 19-25). Arago de Sète - Letland 2-3. Poule B: Wuppertal (Dui) - Tourcoing (Fra) 1-3, Vrevok - Go Pass Brabant Lenmk (Bel) 2-3 (21-25 25-20 25- 23 23-25 13-15), Vrevok - Tourcoing 1-3 (23-25 17- 25 25-20 16-25). Wuppertal - Lennik 1-3. ko/Maaseik (Bel) 0-3(18- 25 20-25 16-25). Emlichheim (Oui). Oefenwedstrijd, vrouwen. Duitsland - Nederland 2-3 (25-19 17-25 25-16 25- 27 14-16). Competitie: Amsterdam - Den Bosch 6-5 nv, Den Haag - Tilburg 3-9. Naam: Hadewych Jansen. Beroep: roeier. Leeftijd: 30. Woonplaats: Leiden De Verandering: Hadewych Jansen verwierf in 1999 een vaste plaats in de Holland Acht en werd fulltime roeier. é,,Ik heb dit jaar het WK geroeid en dat brengt me wel iets dichter bij Sydney. Hele maal zeker is het niet dat ik ga, want er kan bij wijze van spre ken een week van tevoren nog gewisseld worden. Eeke van Nes en Piëta van Dishoeck gaan ook met ons meeroeien, en als zij dat blijven doen, moeten er tivee anderen uit. Op zichzelf maak ik me er niet zo veel zorgen over, volgens mij moet ik er wel in blijven. Een tijdlang heb ik vijf dagen gewerkt op het Pedolo gisch Instituut De Brug U in Leiden, vanaf april werkte ik nog vier da gen en toen de zomer- vakantie begon ben ik J gestopt. Ik heb nu de A-status van het NOC 'NSF. De hoofdsponsor W Randstad geeft geld en het NOC'NSF ook en daarmee kom ik aan een maandinkomen Zvan netto 2500 gidden. Dat is netjes, toch? Sik had er geen moeite mee om met het werk te stoppen. Op dat mo ment had ik ook last Wvan een ribblessure, toen had ik al helemaal >geen zin om te werken. Ik vind het nu ook heel lekker om alleen maar QJ te sporten, misschien Qdat het op een gegeven moment wel gaat verve len. maar dat idee heb ik nu helemaal niet. We trainen gemiddeld tien tot twaalf keer per week. Het is meestal in Amsterdam en dat betekent dat ik de hele dag op en neer reis. Ik heb uit gerekend dat het reizen me twintig uur per week kost. Maar binnenkort krijg ik een auto van NOC'NSF, dat is wel mooi. Ik hoop dat -ie snel komt, want dan kun je ook makkelijker andere mensen L opzoeken. Dat komt er nu wei nig van, dat is heel triest. Ik zat net te denken dat ik maar even goed nieuwjaarskaarten moet rondsturen. We hebben nu het schema dat we drie weken in Nederland zijn en twee weken in het bui tenland. We gaan steeds naar Sevilla, maar binnenkort gaan we naar Italië omdat Sevilla anders gaat vervelen, ja, hoe bestaat het. Je ziet steeds dezelf de mensen maar het gaat nog prima, 's avonds kun je doen wat je wilt en ik heb ook een prima kamergenoot. Er zijn nog helemaal geen irritaties. Mijn kracht was er al wel, maar qua techniek heb ik een goede progressie gemaakt, daar ben ik heel blij mee. Op video banden kun je dat heel goed zien. Het is voor mij allemaal heel onverwacht gekomen. Het is ei genlijk toch raar om te beden ken dat ik een paar jaar gele den nog op de Dwarswetering aan het roeien was en omsloeg met mijn skiff bij Hoogmade en dat ik nu misschien aan de Olympische Spelen mee doe. Na Sydney wil ik het eigenlijk nog wel in de skiff gaan probe ren. Je kunt als vrouw lang doorroeien, ik zou in principe tot 2004 door kunnen gaan. tekst janet van puk foto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19