Opnieuw eeÈ zwembad inÊ Rijnsburg De fles van de eeuw als Katwijks visitekaartje Dit wordt de sensatie van de tentoonstelling Duin Bollenstreek Neem een proefabonnement -7 WEKEN VOOR 41 00 BEL 071-5128030 Kunstuitleen Bollenstreek verhuist naar Treslong Gewelddadige Noordwijkers gepal WOENSDAG 29 DECEMBER 1999 Gebroken pols na botsing usse/hillegom Bij een aanrijding op het fietspad langs de Sta tionsweg in Lisse zijn gistermiddag twee bromfietsers gewond geraakt. Een 17-jarige bromfietser uit Hillegom zag niet dat de 16-jarige Zwaanshoeker voor hem stopte om de Stationsweg over te steken. De Hillegommer knalde op de voorligger, viel en brak daarbij zijn pols. Hij is voor behandeling naar het zieken huis gebracht. Een 19-jarige bromfietser uit Hillegom liep gis teravond knieletsel op. toen hij door gladheid slipte op de krui sing van de Hillinenweg en de Olympiaweg in Hillegom. Parkeerboetes in centrum Sassenheim sassenheim Vijftien Sassenheimse automobilisten zijn gister middag in het centrum van hun woonplaats bekeurd, omdat zij de parkeerschijf niet achter de ruit hadden geplaatst, terwijl zij hun auto hadden geparkeerd in de zogenaamde 'blauwe zone'. Spelletjes in bibliotheek Katwijk katwuk De Katwijkse bibliotheek verhuurt vanaf 4 januari ook Sony Playstation-spellen. De collectie bestaat uit spellen in de categorieën actie, avontuur, puzzels, simulatie, sport en strate gie. De spellen zijn alleen verkrijgbaar bij de vestiging aan de Schelpendam. Het uitleentarief bedraagt zes gulden per week. Nieuwe cursussen bij K&O katwuk» Bridge, beleggen, massagetechnieken, verkeersregels opfrissen, de Engelse taal. aquarelleren, beeldhouwen of kalli graferen. Dat kan allemaal in het nieuwe jaar bij K&O Katwijk. In het gebouw aan de Sluisweg beginnen in januari een groot aantal nieuwe cursussen. Inschrijven kan vanaf 10 januari elke werkdag tussen 9.00 en 12.00 uur 's morgens. Oliebollenduiken in De Schelft noordwukerhoutDriehonderd dopjes op de bodem van het zwembad De Schelft. Op vrijdag 31 december kan iedereen tus sen 15.00 en 15.30 uur meeduiken om de vloer van het bad weer helemaal schoon te krijgen. Met elk opgedoken dopje is een oliebol te verdienen. Naast het 'oliebollenduiken' zijn in De Schelft de komende vakantiedagen verschillende andere activi teiten. Romantici kunnen op 4 januari vanaf 18.00 uur bij kaars licht zwemmen. Voor de jeugd is er op 7 januari een disco avond, aanvang 20.00 uur. Kinderen tot veertien jaar kunnen aquarobiclessen volgen op dinsdag 4 januari. Aanvang 14.30 Nieuwjaarsbijeenkomst Oud Mariniers lisse De vereniging Contact Oud Mariniers houdt op vrijdag 14 januari een nieuwjaarsbijeenkomst in het clubgebouw van de zwemvereniging De Watervrienden aan de Sportlaan in Lisse. Aanvang 19.00 uur. te Camping Koningshof wil uitbreidenm Rijnsburg krijgt, als het aan de directie van campinj ningshof ligt, opnieuw een overdekt zwembad. Er li plannen klaar om in het hart van de camping een n in: zwembad neer te zetten en een recreatiezaal. Het plex krijgt aparte baden voor kinderen en voor 55- sers. :nd l inj (oo hillegom katinka de buck De Kunstuitleen Bollenstreek in Hillegom verhuist volgepde week naar de Satelliet- baan op industrieterrein Treslong. De Kunstuitleen moest verplicht vertrekken vanuit het huidige gebouw aan de Leidse- straat omdat deze plek een agrarische be stemming heeft. De nieuwe vestiging van de Kunstuitleen, in gebruik vanaf 5 januari, zal straks ook groter zijn dan het huidige pand. Twee jaar geleden kreeg de Kunstuitleen Bollenstreek - een initiatief van kunstena res Denise van der Zande - een eigen plek in een oude bollenschuur aan de Leidse- straat. Een jaar later kreeg Van der Zande van de gemeente te horen dat zij moest verhuizen, omdat haar Kunstuitleen niet paste in het nieuwe bestemmingsplan. Via een makelaar vond Van der Zande uiteindelijk een ruimte op Treslong. „Het is niet leuk als je niet rustig zit en je weet dat je eigenlijk weg moet", zegt de eigenaresse. Zij wil de verhuizing meteen benutten voor een uitbreiding. Dat is nodig om aan de vraag van particulieren en bedrijven te vol doen. „Het .nieuwe gebouw is eenderde groter. Vooral in het atelier is straks meer ruimte", aldus Van der Zande. Vanaf woensdag 5 januari kunnen de klanten al terecht op het nieuwe adres. Op zondag 6 februari vindt de officiële opening plaats. De Kunstuitleen heeft tevens een nieuwe naam gekregen: Galerie van de 21ste eeuw. Van der Zande: „De bedoeling is om naast de Kunstuitleen ook een galerie te maken, waar allerlei kunstmanifestaties georganiseerd worden. Mensen kunnen dan rustig komen kijken en genieten van kunst" runsburg peter van egmond De gemeente moet de plannen van Koningshof nog behande len, maar mogelijk is er geen wijziging van het bestemmings plan nodig omdat zowel het bad als de recreatiezaal onder de bestemming 'recreatiedoel einden' valt. Wat directeur/eigenaar F. Kromhout betreft begint ok tober volgend jaar de bouw, en volgt met pasen 2001 de ople vering. De plannen gaan verge zeld van kleine ingrepen, zoals het aanleggen van 'comfort- plekken' voor kampeerders. Dat zijn staplaatsen met aansluiting op waterleiding, riool, elektrici teit en kabeltelevisie, naar Ame rikaans voorbeeld. Gaan de plannen door, dan verschijnt nadat in december 1992 het doek viel voor Het Wa- terbos, weer een zwembad in Rijnsburg. Toch is het dit keer niet bedoeld voor heel Rijns burg, maar alleen voor betalen de campinggasten. Kromhout: 1 Je „Misschien dat het wel r lijk wordt voor Rijnsburgsi deren er een verjaardagsj tje te houden." Kromhout stelt dat Koi hof met het realiseren vj plannen een van de wi campings wordt in de streek die beschikken ovei overdekt zwembad. Hij wi op dat steeds meer gezi buiten de grote vakantie 1 endjes en midweekjes uil ken, en dat zijn de period* een grotere kans op weer. „Vroeger moest ca ren niet te veel geld kosten l. was het prima. Nu vraai'J* gast meer. Hij kiest vooiie' bedrijf dat aan zijn verlang Yj; voldoet. Als we dit soort ii teringen niet doen, zoudt kunnen afzakken naar een s, niveau." Niet dat Kromhout ba voor een van zijn vier ster verliezen. „We zitten nu se de vijf sterren aan. Met de vestering gaat die vijfde st< c' ker lukken." Lokkertje millenniumfeesten katwuk rob onderwater De tuin van het Katwijkse ge meentehuis is opgesierd met een gigantische fles. Sinds gis termiddag hangt het gevaarte van ruim acht meter lang aan een kraan te pronken langs de Zeeweg. Wie daar loopt, fietst of in de auto zit, kan de fles 'Mil lenniumchampagne' onmoge lijk missen. De fles is het visitekaartje van het 'Comité Katwijk 2000 plus', dat de feesten rondom de eeuwwisseling organiseert. De fles vormt op 31 december te vens het middelpunt van een knallende finale. Gistermiddag werd de fles door het Sassen- heims kraanbedrijf Verschoor vanaf een voormalige Katwijkse garage aan de Valkenburgseweg naar de tuin aan de Zeeweg ver voerd. Bij de fles wordt om twaalf uur op oudejaarsnacht getoost op de nieuwe eeuw. Daarvoor wordt bij de Katwijkse tuin op een groot videoscherm een filmjournaal vertoond met beelden van Katwijk in de twin tigste eeuw. Alle Katwijkers die daar aanwezig zijn krijgen een echt flesje Millenniumcham pagne uitgereikt. De organisa toren hebben tweeduizend fles sen uit Duitsland laten aanruk ken. Het etiket is hetzelfde als dat op de grote fles. Jaap van Rijn van het organi satiecomité ontwierp het etiket. „En ik heb ze met mijn vrouw op de flessen geplakt. Op m'n vrije zaterdagmiddag nog wel. Ik moest er een wedstrijd van Quick Boys voor laten schieten. Pfff, dat was een aardig karwei tje." Van Rijn, in het dagelijks le ven bloemenhandelaar, is één van de bedenkers van de im mense fles. Jan de Winter, voor zitter van het comité, vond dat de Millenniumfeesten nog een lokkertje nodig hadden. Van Rijn: „In de kroeg, met mijn vrienden uit Katwijk Binnen, zijn we er over gaan praten en zo kwamen we op het idee van de fles." Het bedrijf Vink Systemen bleek bereid om de fles koste loos te maken. Vink verleende enkele jaren geleden ook mede werking aan een andere stunt, de vervaardiging van het groot ste ijsje ter wereld, tijdens de Najaarsfeesten van Katwijk aan den Rijn. De afgelopen dagen werd in een oude garage aan de Valkenburgseweg door ama teur-kunstschilder Simon de Jong het etiket getekend. Van Rijn toonde zich gistermiddag bijzonder tevreden over het re sultaat. „De bedoeling van die gigan tische fles is om aandacht te trekken voor de millennium feesten", zegt Van Rijn. „Wij zijn wel druk bezig met het or ganiseren van de festiviteiten, maar het is natuurlijk allemaal bedoeld voor de Katwijkse be volking. Die mensen moeten oudjaar in de feesttent vieren. Ze moeten zich realiseren dat er wat aan de hand is." noordwuk De daders van een mishandeling in McDo nald's aan de Hoofdstraat in Noordwijk zijn gis teren aangehouden door de politie. De 18-jarige Noordwijker en 19-jarige Voorhouter sloegen op zaterdagavond 11 december zonder aanlei ding in op twee bezoekers van het hamburger restaurant. Een 20-jarige Katwijker brak das 4; een pink, een 18-jarige Noordwijker hield b i we plekken en een beschadigd oor over aai tn klappen. De twee daders werden door de nager van de eetgelegenheid naar buiten werkt ep gingen er daarna vandoor. Zij zijl middels in de cel gezet en worden voor de wisseling voorgeleid bij de officier van justiti oi Bollenbedrijven maken goede sier op Mechanisatietentoonstelling lisse rob onderwater Het personeel van het bedrijf H. van Gerven uit Lisse heeft wed denschappen lopen. Als er tij dens de mechanisatietentoon stelling, die vanaf dinsdag tot en met zaterdag in het bedrijfs pand van Piet Bakker aan de Heereweg in Lisse wordt ge houden. meer dan dertig van de zelfrijdende schoffelmachi nes worden verkocht wint de een. Bij minder dan vijftien wint de ander. De schoffelmachine is de trots van Van Gerven. De 50ste Mechanisatietentoonstelling beleeft de primeur van de ma chine. „Dit wordt de sensatie van de tentoonstelling zegt werknemer Arjan van Lierop. Personeel van Van Gerven en de Noordwijkerhoutse planten- kweker Bakker hebben een jaar gebroed op het idee. Bakker kwam met het plan. Met de know how van Van Gerven werd de zelfrijdende schoffel machine ontwikkeld. Kosten: 19.250 gulden. Een ander per soneelslid weet het zeker „Ik ga die weddenschap winnen. Die dingen gaan als broodjes over de toonbank. Het is eigenlijk niet meer dan logisch. Deze machine gaat veel arbeidsuren uitsparen. H. van Gerven is niet het eni ge bedrijf dat tijdens de Mecha nisatietentoonstelling goede sier wil maken. Deze dagen wordt er in de hallen van net postorderbedrijf aan de Lissese Heereweg druk gewerkt. Zo hard. dat schilders vergeten om de veiligheidsregels in acht te nemen. Terwijl ze aan het 'sme ren' zijn, steken de werknemers een sigaretje op. En dat laatste mag nu net niet in het bedrijf, waar bij het woord brand de emoties hoog oplopen. Een brand verwoestte een paar jaar geleden bedrijfspanden in Hil legom en Lisse. „Mijne heren. wilt u hier niet roken. En zeker niet bij het schilderen, dat is toch brandbaar spul waarmee jullie staan te werken grijpt bedrijfsleider Sjaak Sluijs van Piet Bakker dan ook in. De Mechanisatietentoonstel ling week drie jaar geleden uit naar het bedrijf van Bakker. Tot die tijd werd het evenement al tijd in de Hobahohallen gehou den maar daar kampte de orga nisatie met ruimtegebrek. Hoe wel het evenement gebruik kan maken van de 26.000 vierkante meter werkvloer van het post orderbedrijf waar 120 bedrijven de nieuwste snufjes uit het vak laten zien, is er toch al weer een lange wachtlijst van gegadig den. Maar meer dan de 120 be drijven kan de stichting die de tentoonstelling organiseert niet herbergen. Een van de vaste deelnemers die altijd een plekje heeft op de tentoonstelling, is het bedrijf Cremer. De onderneming met vestigingen in Lisse en Noord- wijkerhout staat met de bollen- telmachine al 49 jaar op de ten toonstelling. Fred Cremer ju nior is nu voorzitter van de or ganisatie. Wie hem dezer dagen probeert te spreken, heeft ech ter pech. 'Druk, druk, druk', is het antwoord op de vragen. Aan de vijftigste mechanisatie tentoonstelling mag niets man- keren. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10 uur tot 21.30 uur. t de Leidsch Dagblad UK II11 V J5N ANNO 1899 Vrijdag 29 December INGEZONDEN - Het zij mij vergund een kleine ver betering te geven op de inlichting, door u verstrekt aan X, te H, omtrent de geboorteplek van Rembrandt van Rhijn. Niet in de Weddesteeg, maar in den moutmolen van vader Van Rhijn, die stond op den vëstwal aan de noordzijde der Weddesteeg, is het genie in kleur en lijnharmonie geboren, wiens naam zoover reikt, en reiken zal, als er beschaafde menschen wonen, en aan wiens werken als het ware een geheele litera tuur gewijd is, uitsluitend ter verheerlijking van zijn geniale scheppingen. Is het dan niet om tureluursch te worden, voor rechtgeaard Leidenaar, als men in Amsterdam hi monumentale beeld ziet prijken, op het plein, d< aan hem zijn naam ontleent, hoewel Rembrandt el Amsterdam slechts woonde, terwijl in de plaats,! n waar bij geboren werd, zijn naam slechts in herin j ring gebracht wordt door een straat, die weinig ai e dacht trekt! Is dan niet om van te blozen voor ons y Een volk dat zijn grote landgenoten eert, is die groote geesten waard. M. d. f. LEIDERDORP - Het jongerenkoor 'De Menswording' uit Leiderdorp viert begin januari het eerste lustn Hier het koor tijdens een kerstzang in de Scheppingskerk. Het koor en de combo treedt onder leiding v Hans Verhey maandelijks op tijdens de jongerenmis in de kerk 'De Menswording'. Ook verzorgt het jo gerenkoor optredens in andere kerken en parochies. foto archief leidsch dagi ANNO 1974 Maandag 30 december NOORDWIJK/ALPHEN AAN DEN RIJN - Een avond je uit van twee inwoners van Alphen aan den Rijn en een ingezetene van Nieuwkoop, kreeg een bijzonder kwalijke afloop. Na cafébezoek in Warmond wilde het trio kennelijk ook letterlijk de bloemetjes buiten gaan zetten en stal het uit een aldaar gevestigde kiosk een aantal bossen bloemen. Op weg naar de badplaats namen zij een liftster mee, die met een vriendin en een paar Noordwijkse knapen in een zo merhuisje bivakkeerde. Met de meisjes werd het feest verder gevierd. Toen na het middernachtelijk uur het bier op was, gingen de beide Alphenaren op pad om een nieuwe voorraad in te slaan. Zonder vra gen of betalen laadden zij bij café 't Vuurschip een vat bier in en daarmede werd het festijn voortgezet. Op den duur liep de zaak nog meer uit de hand en een der dames werd op een gegeven moment zod nig belaagd, dat zij wegvluchtte en zich in haar slaapkamer opsloot. Eén der Alphenaren stal en p sant nog 150,- van een der zomerhuisbewoners deelde dit met een vriendje. Het vat bier nam mei bij vertrek mee naar huis. Dit zou hen later de da? omdoen. Toen zij op zoek waren naar lafenis voor hun dorstige kelen, trok het rijgedrag namelijk de aan dacht van een hoofdagent van de Noordwijkse po tie. Hij noteerde het kenteken van de wagen en to de aangifte van de gelddiefstal binnenkwam, was identiteit van de bestuurder al gauw vastgesteld, vat bier lag nog in de auto. Bij het onderzoek van recherche kwam ook nog een te Warmond gepiep koperdiefstal aan het licht. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque (f overschrifvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar san 13 Bij 18 in zwart wit) op te sturen naar het L Dagblad. Ulv. leidsch Dagblad Archieven, postbus 54. 2300 AB Leiden of door contante betaling aan de balie van het L Dagblad aan de Roosevdtstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16