Feyenoord wil de hele wereld over 9 Boek FC Lisse voor Gilbert Taument gesloten Oranje afwezig op HBW Sport lassement topscorers '99-'00 Leidsch Dagblad kero volgt Koeman op IC eert zeven tennissers van de eeuw AG 24 DECEMBER 1999 21 Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn Jos Olyhoek (Stompwijk'97) 03 Alex Barendse (RCL) 00 20 20,00 Marcel de Bruin (Leiden) 00 13 13,00 Marlijn van de Bos (Altior) 00 13 13,00 Sander de Wolf (ASC) 00 15 11,25 .oean Kameri (Alphia) 00 11 11,00 'eter Wubben (Alph. Boys) 00 11 11,00 irwin Oudshoorn (Stompwijk) 01 14 10.50 Mohammed Ben Said (SJC) 03 10 10.00 tichel Turk (Meerburg) 00 13 09.75 bartin van Zaanen (ASC) 01 13 09.75 t van Duyn blijft bij Quick Boys Kt Arie van Duyn heeft zijn contract als assistent-trainer uick Boys met twee jaar verlengd. Van Duyn heeft dit sei- amen met Cees Tempelaar de A-selectie onder zijn hoe- ik onder de nieuwe trainer, Ruud de Groot, blijft hij de e man. TAW heeft het contract met Ron Langhout niet gd. trainer was twee jaar werkzaam bij de Teraarse iïclub, die uitkomt in de derde klasse zaterdag. lant Blauw Zwart-Docos in januari Blauw Zwart en Docos spelen op zondag 16 januari de Dber gestaakte wedstrijd uit. Het duel werd een kwartier ijd bij de stand van 4-1 in het voordeel van Docos gestaakt geregeldheden in en buiten het veld. Beide clubs kregen KNVB twee punten in mindering. Bij de Wassenaarse klasser vertrokken de trainer en enkele spelers naar aan- van het voorval. angenisstraf dreigt voor Gil y Gil De voor het gerecht gedaagde jesus Gil y Gil hangt een genisstraf boven het hoofd. Volgens Spaanse kranten kan jrzitter van AÜetico Madrid maximaal 32 jaar cel tegen oren eisen. Het hoogste Spaanse gerechtshof behandelt chten wegens verduistering van clubgelden. Het zou om nen guldens gaan. Donderdag wordt de 66-jarige Gil voor rst verhoord. losil onzeker tegen Nederland De Duitse tennisspeler David Prinosil is gisteren in ïen geopereerd en is daardoor onzeker voor deelname Daviscupwedstrijd tegen Nederland, begin februari. Chi- in de kliniek Bogenhausen verwijderden een cyste van lillespees. Duitsland heeft ook nog steeds het probleem licolas Kiefer niet opgelost. De nummer zes van de we- nglijst weigert Davis Cup te spelen zolang Boris Becker tot 'eleidingsteam behoort. ien zet boos punt achter loopbaan Topdammer Gérard Jansen stopt met het spelen ersoonlijke wedstrijden'. De voormalige kampioen van a is ernstig teleurgesteld in het beleid dat de Koninklijke landse Dam Bond hanteert bij het samenstellen van het imersveld voor nationale kampioenschappen. Volgens de "naar meet de KNDB met twee maten. Ton Sijbrands en Wiersma krijgen jaarlijks een uitnodiging voor het NK, ilaan die vrijwel altijd af. Spelers als Jansen vallen bij de ies altijd buiten de boot. man weer eens gearresteerd flESADennis Rodman heeft zijn bijnaam 'Enfant Ter- veer eer aangedaan. De voormalige reboundkoning van is in Costa Mesa, Californië gearresteerd voor rijden on- rïoed. De werkloze basketballer werd door de politie inge- en pas weer op vrije voeten gesteld na het betalen van zend gulden borg. lsea koopt Thome Chelsea heeft zich versterkt met de Braziliaan Emerson De verdediger werd voor zo'n negen miljoen gulden nomen van Sheffield Wednesday. Thome (27) moet bij a, de club van Ed de Goey, de gehavende defensie ver- n. De Franse international Desailly en zijn Deense collega zijn beiden langdurig geblesseerd. Leboeuf, een andere liger van de Londense club, wacht een schorsing nadat en Leeds uit het veld werd gestuurd. rnationaal basketbal bij Blitz hoten Het internationale kersttoernooi van Blitz is na in ere hersteld. Vorig draaide het evenement een proef- ring met louter Nederlandse clubs, dit jaar spelen Soba rpen, Prisma College en Virtus op 27 december naast de serende vereniging in sporthal 'De Vliethorst'. Op tweede ig ïoudt Blitz een internationaal juniorentoemooi. na heeft Jose Maria Ba- angesteld als assistent iner Louis van Gaal. De lige aanvoerder van olgt Ronald Koeman op, nmeester wordt van Vi- k Kluivert dreigt op- [eschorst te worden. De er van Barcelona, die belediging van arbiter ïga dit seizoen al vier in de kant zat, gaf in de itiewedstrijd tegen Rayo 10 (1-1) zijn belager Co- klap. Dat ontging rechter Dauden Ibariez, tv-camera's niet. De mmissie van de Spaan- ïalbond neemt wel va- visiebeelden als bewijs 11 niet bestrafte overtre- usse peter van der hulst „Het is over." Er klinkt berus ting door in de stem van Gilbert Taument. De verdediger ver nam gistermiddag van het be stuur van zaterdaghoofdklasser FC Lisse dat hij buiten de selec tie is geplaatst. „Dat betekent niet dat hij weg is bij Lisse. Het hangt van hemzelf af hoe hij hiermee omgaat", aldus tweede voorzitter Rob Faas in reactie op het bestuursbesluit. Voor Taument is de zaak duidelijk. Het boek FC Lisse is voor hem gesloten. De maatregel van de leiding van de zaterdaghoofdklasser was het gevolg van een incident op de laatste training voor de winterstop. In de voorbereiding op de - overigens afgelaste - wedstrijd tegen ARC verloor Taument zich in een duel met Armando Luxenburg. Hij ver kocht de spits daarna een kop stoot, al noemt Taument die le zing zelf 'enigszins overtrok ken'. „Maar, ik heb geen zin om het een en ander uit te leggen. Er is nu eenmaal een beslissing gevallen om niet door te gaan." Voor het bestuur bestond over de sanctie geen twijfel. Taument is met zijn actie over de grens gegaan. Faas: „Er zijn nu eenmaal gedragsregels zoals elke vereniging die kent. Die gelden voor alle leden van de club, dus ook voor eerste-elftal- spelers." Trainer Wim Schaap denkt er niet anders over. Op de vraag of wat hem betreft de normen en waarden zijn over schreden, antwoordt hij: .Als je ziet wat voor maatregelen er zijn genomen kim je dat zelf in vullen." Ook nu het bestuurs besluit is gevallen, wil de trai ner weinig kwijt. „Of ik teleur gesteld ben? Dat is een zaak tussen het bestuur, Gilbert en mij. Ik vind het niet noodzake lijk om hier verder op in te gaan." Taument zelf kan weinig be grip opbrengen voor de uitein delijk beslissing van het be stuur. De voetballer vindt dat hij onvoldoende kansen heeft gekregen om zich te verdedi gen. „Ik heb begrepen dat de spelersgroep er geen moeite mee had om met mij door te gaan. Ik had in ieder geval een gesprek' venvacht, al kun je je natuurlijk afvragen hoeveel recht van spreken ik in deze nog had. Wat ik dan tegen het bestuur zou zeggen? Ik had de situatie willen uitleggen, maar dat is nu niet meer aan de orde. Ik had mijn excuses aan de groep en de staf willen maken. Armando heb ik meteen al na het voorval mijn excuses aange boden." noordwijk Richard Krajicek is gisteren in hotel Huis ter Duin in Noordwijk door de IC Nederland gekozen als één van de zeven tennissers van deze eeuw. De jury van de dub van tennisinternationals wilde het respect en de waardering voor de verte genwoordigers van de hele eeuw tot uitdrukking brengen en koos naast de Wimbledonkampioen van 1996 nog zes anderen. Dat zijn, in chronologische volgorde, wijlen Kea Tiedeman-Bouman (winnares van de Franse Open in 1927), wijlen Henk Timmer (in 1927 en 1929 kwartfinalist op Wimbledon), Betty Stöve (Wim- bledonfinaliste van 1977), Tom Okker (halve-fina- list op Wimbledon in 1977) en het dubbel Paul Haarhuis/Jacco Eltingh, dat in 1993 en 1998 we reldkampioen werd en vijf Grandslam-titels be haalde. „Ik vind het leuk onderdeel uit te maken van de groep van zeven, maar ik denk dat die an deren net zo blij zijn, dat ik erbij zit", zei Krajicek met de van hem bekende droge humor. Betty Stöve reikte de jaarlijkse IC-Holland-Award 1999 uit aan Manon Bodegraf. De onlangs op 35- jarige leeftijd gestopte dubbelspecialiste won in haar carrière vier Grandslam-titels in het gemengd dubbelspel en werd met Nicole Arendt in 1997 we reldkampioene vrouwendubbel. Als enkelspeelster reikte zij in 1992 tot de kwartfinales van Roland Garros. Twee maanden geleden nam Bodegraf afscheid omdat ze nog altijd hinder ondervond van een knie-operatie van drie jaar geleden. Ook al is zij daar van bondswege nog niet voor gevraagd, het is wel de bedoeling van Bodegraf dat ze gaat mee werken aan de opleiding van jonge spelers en speelsters. „Niet zo snel in paniek raken als het de eerste jaren niet lukt", is haar devies. „Bij nationa le kampioenschappen waren ze in het begin altijd blij als ze mij lootten. Dan wonnen ze tenminste een rondje." Op de foto (van links naar rechts): Paul Haarhuis, Manon Bodegraf, Richard Krajicek, de dochter van Kea Bouman, Betty Stöve, Jacco Eltingh en IC- voorzitter Louk Sanders. foto mark lamers ding. Kluivert ging in de fout bij een hoekschop van Figo. Enig duw- en trekwerk op de rand van het strafschopgebied was de aanleiding voor het incident. Louis van Gaal heeft na het teleurstedende gelijkspel een knieval gedaan voor Rivaldo, de Braziliaan die is uitgeroepen tot Europees voetballer van het jaar. „Met Rivaldo zouden we van Vallecano hebben gewon nen", zei Van Gaal voor de Spaanse radio. „Hij schiet straf schoppen altijd raak." De Por tugees Figo had in de laatste minuut een strafschop gemist. Van Gaal had Rivaldo naar het tweede elftal verbannen nadat de Braziliaanse sterspeler wei gerde linksbuiten te spelen. „Ik moest tijdens de wedstrijd vaak aan Rivaldo denken. Hij is een grandioze voetballer." rotterdam cpd Kort voor de start van de achttiende Holland Basketball Week (HBW) is het prestigieuze eve nement beroofd van zijn voornaamste pu bliekstrekker. Het Nederlands team trok zich gistermiddag terug omdat het geen representa tieve ploeg op de been kan krijgen. De Neder lands Basket Top (NBT) heeft de beslissing in goed overleg genomen met de toernooi-organi- satie. die de opengevallen plaats vulde met Zwolle. Nadat de in het buitenland spelende interna tionals Serge Zwikker, Francisco Elson, Geert Hamming en Mike Nahar vanwege competitie verplichtingen moesten afzeggen en Vincent Krieger, Erik van der Sluis geblesseerd afhaak ten, werd bondscoach Bob Gonnen ook nog eens tegengewerkt door de twee sterkste ploe gen uit de Nederlandse competitie: Amsterdam en Den Bosch. EBBC Den Bosch, als bekerwinnaar éveneens deelnemer in Rotterdam, weigerde zijn interna tionals Marcel Huijbens en Jerome de Vries af te staan. Dat voorbeeld werd deze week gevolgd door Amsterdam-coach Ton Boot, die zijn spe lers Sander van der Holst, Rolf Franke, Koen Rouwhorst en Raoul Heinen verbood om voor het Nederlands team uit te komen. Boot baalde ervan dat Nederland zonder zijn 'buitenlanders' zou spelen en verweet Gonnen, die ook coach is van Den Helder, dat hij aan competitieverval sing deed door geen spelers van zijn eigen club te selecteren. Boot draaide bij. maar in de prak tijk was alleen Heinen beschikbaar. Van der Holst en Franke waren niet fit en Rouwhorst - in de ogen van Boot te Iaat benaderd - mocht nog steeds niet. „We konden gewoon geen representatief team op de been krijgen", zegt de teleurgestel de NBT-directeur Jan Tilmans. „En jegens de spelers die overblijven, de bondscoach en het publiek kun je het gewoon niet maken om met een uitgekleed Nederlands team te komen. Dan zouden we ook de pers over ons heen krijgen.'' Tilmans is boos dat de afspraken over het Ne derlands team zijn geschonden. Contractueel is met de FEB (Federatie Eredivisie Basketball clubs) overeengekomen dat Nederlandse club teams die aan de HBW deelnemen, maximaal twee internationals moeten afstaan. „We heb ben tot het laatste moment gedacht dat Huij bens en De Vries voor Nederland zouden spe len. Als de clubs zich distantiëren van de regels, houdt het voor ons op. Voor de basketbalsport is dit een blamage. Uiteindelijk hebben we alle maal maar één belang en dat is een zo goed mogelijk toernooi. Dit is het enige evenement in Nederland van internationale allure. Dat wordt willens en wetens tegengewerkt." In de ogen van de HBW-organisatie treft de NBT geen enkele blaam. De beschuldigende vinger wordt vooral uitgestoken naar de FEB, dat zich stil hield toen de clubs de gemaakte af spraken niet nakwamen. Toen het toernooi vo rig jaar van Haarlem naar Rotterdam verhuisde, werd voor drie jaar overeengekomen dat de winnaar van de FEB Cup (het nationale beker toernooi) aan de HBW mocht meedoen. Gezien de belangenverstrengeling met het Nederlands team is die afspraak niet zo geluk kig geweest. Maar nu de FEB zijn afspraken over de nationale ploeg niet na komt. voelt de HBW zich ook niet meer verplicht om zich aan het contract te houden. Daardoor zal Den Bosch wel de laatste FEB Cup-winnaar zijn, die voor het toernooi in Ahoy' wordt uitgenodigd. Zwolle komt met een versterkte formatie naar Rotterdam. De ploeg verschijnt met als gastspe- lers Hanno Schoenmakers en Bas Bol van Al- mere en met twee Amerikanen, Preston Mur phy van de Rhode Island University en Nathan Smith van de American University. De organi satie van de HBW probeerde in eefste instantie het Amsterdam van 'dwarsligger' Ton Boot aan te trekken, maar kreeg nul op het rekest. iEBORD PRIJSVRAGEN (Ondervoorbehoud! n donderdag 23 december: 3 - 13 14 18 - 27 - 37 - 44 - •52-67-69-72-75-80. !k 5IA. 13 goed geen winnaar, twee- 2 goed geen winnaar, derde goed 24 winnaars, ieder f Sao Paulo. Kampioenschap van Brazilië Finale, derde wedstrijd: Corinthians - Atle- tico Mineiro 0-0. Eerste duel 2-3. tweede duel: 2-0. Corinthians kampioen. SCHAKEN Groningen. 38e Internationale Toernooi, belangrijkste uitslagen VOETBAL Mannen, vijfde ronde Tiviakov (Ned) Nenasiev (Oez) 1/2-1/2, levin (Dui) Kasimdzjanov (Oez) 1/2-1/2, Episjin (Rus) - Salmensuu (Fin) 0-1. Solleveld (Ned) - Vaganjan (Arm) 1/2-1/2, Atalik (Tur) Jonkman (Ned) 1-0, Timosjenko (Oek) - De Vreugt (Ned) 1-0, Van der Weide (Ned) - Naier (Rus) 1/2-1/2. Al-Modiahki (Qat) - Shaw (Sch) 1-0. Gyimesi (Hon) - Hendriks (Ned) 1-0, Weiss (Oos) - Wiersma (Ned) 1/ 2-1/2, Van den Doel (Ned) - Van Kooten (Ned) 1-0. Van der Marei (Ned) - Fette (Ned) 1 -0, Visser (Ned) - Wortel (Ned) 1 -0. Stand aan kop: 1 Tiviakov Kasim- dzjanovm Salmensuu, Levin, Atalik, Ti mosjenko. Al-Modiahki. Gyimesi, Nenasjev De verwijdering uit de selec tie is het zoveelste dieptepunt voor Taument. De verdediger, die in zijn voetballoopbaan al aardig wat schorsingen uitzat, heeft wel een verklaring voor zijn rode kaarten. „Ik ben ge woon te fanatiek. De wil om te winnen staat bij mij voorop en als het niet voetballend wil luk ken gaat het soms op een ande re manier. Het gebeurt dan in een honderdste van een secon de. Dan gaat even het licht uit. Daar heb ik mijn hele carrière al last van. ook toen ik nog in het betaalde voetbal speelde. Taument betreurt het dat hij FC Lisse zo weinig heeft kun nen bieden. „Mijn start bij de club was natuurlijk al een valse. Ik kwam al met een schorsing binnen, maar in de wedstrijden dat ik speelde, heb ik aange toond dat ik een vaste waarde ben. Het is alleen jammer dat ik niet meer heb kunnen laten zien." „Ik blijf voorlopig twee keer per week trainen en ga op zoek naar een andere club. Bij Lisse is het over", zegt Taument. die ook met een schorsing afscheid neemt van de hoofdklasser. Of hij een half jaar lang - tussen tijdse overschrijving is niet aan de orde - toe kan kijken, weet de Nootdorper niet. „Ik ga dat maar ervaren. Het is even klote. Ik wacht maar af wat er komen gaat. Het wordt een half jaartje uitzingen en daarna wil ik weer met een schone lei beginnen." Taument denkt ondanks zijn reputatie nog wel een nieuwe club te kunnen vinden. „Lager voetballen wil ik in ieder geval niet. Maar, eerst ga ik dit maar eens verwerken. Ik leef nu nog een beetje in een roes. Ik ga op vakantie en na de jaarwisseling kijk ik wel verder. Gilbert Taument zit Noordwijker- speler Patrick van Dam fel op de huid. Het is een van de weinige keren dat hij in het shirt van FC Lisse uitkwam. ARCHIEFFOTO HIELCO KUIPERS Rotterdamse club heeft straks vestigingen op vier continenten Feyenoord gaat wereldwijd. De Rotterdamse club is in alle stilte bezig aan de grootste operatie in zijn geschie denis. Een operatie die bepalend is voor de toekomst van Feyenoord en die ongekend is voor het Nederlandse voetbal. rotterdam marcel van der kraan De kampioen heeft straks vesti gingen in vier Europese landen, in Zuid-Amerika, Afrika en Azië. Daarmee pretendeert Feyen oord de eerste voetbalclub ter wereld te zijn met een netwerk van buitenlandse clubs en voet- balscholen op vier verschillen de continenten. De Rotterdammers investe ren kennis en geld -in een aan tal gevallen miljoenen- in Brazi lië, Ghana, Denemarken, Bel gië, Zweden en Azië (Japan, China of Korea). Vanaf 2000 moeten die landen jaarlijks gro te voetbaltalenten in de Kuip kunnen afleveren. Feyenoord is eigenaar gewor den van Salgado Stars en van de Feyenoord Fetteh Football Academy in Ghana. In Brazilië is geld gestoken in America Be- lo Horizonte en de voetbal- school van Jota-Jota in Rio de Janeiro. In België is de club een samenwerkingsverband aange gaan met RWDM. Dichter bij huis heeft Feyenoord Excelsior als satellietclub en in Denemar ken participeert financieel in B'93 uit Kopenhagen. De na men van de clubs, waarmee Feyenoord in Zweden en het Verre Oosten gaat samenwer ken, zullen nog bekend worden gemaakt. Volgens technisch directeur Rob Baan zijn de ambities van Feyenoord groot en hebben er achter de schermen enorme ontwikkelingen plaats. „Op de ze manier wordt Feyenoord in teressant voor mensen en be drijven die willen investeren. Men investeert niet alleen meer in Feyenoord één. Door alle sa menwerkingsverbanden heeft de club grote bezittingen en een sterk draagvlak." De buitenlandse investerin gen en bezittingen zullen ook een mogelijke beursgang be spoedigen. Van Salgado Stars en de Feyenoord Fetteh Foot ball Academy in Ghana is Feyenoord voor honderd pro cent eigenaar geworden. Bij de andere clubs heeft de club 'slechts' grote bedragen geïn vesteerd in de jeugdopleidin gen, maar Feyenoord sluit niet uit dat het in de toekomst ook die clubs overneemt. Feyenoord loopt met zijn buitenlandse avonturen op vier verschillende continenten voorop in het internationale voetbal. Rob Baan is ervan overtuigd dat de hele operatie zal slagen. „Die moet slagen. De toekomst van Feyenoord is hief van afhankelijk. Het is on mogelijk om in Nederland en in Europa nog langer topspelers aan te trekken. Voor een rechts back van AZ (Fernando Rick- sen, red.) moeten we al vijftien miljoen gulden betalen. Dat is onhaalbaar. Toch willen we elk jaar Champions League of UEFA Cup spelen en meedoen om de titel. Daarom kiest Feyenoord voor deze revolutio naire weg." 4. 10. o.a Van der Weide. Solleveld, Wiersma, Van den Doel. Visser, Van der Marei 3 1/2 Vrouwen, vierde ronde: lanchava (Ned) - Choertsidze (Geo) 0-1, Chen Zhu (Chn) - Stefanova (Bul) 0-1Zoekova (Oek) - Kova- levskaja (Rus) 1-0 Stand: 1. Chen Zhu, Choertsidze 2 1/2, 3 Kovalevskaja, Stefa nova, Zoekova 2. 6. Lanchava 1. aam: Djoenie Steenvoor- Leeftijd: 18 jaar. Club: Omniworld Almere. Woonplaats: Almere. Beroep: basketballer. De Verandering: Noordwij- ker Djoenie Steenvoorde ver ruilde zijn club MSV dit sei zoen voor Almere. Bij de ere- divisionist heeft hij van bas ketbal zijn werk gemaakt. Steenvoorde werd onlangs geselecteerd voor het Neder lands team. Steenvoorde zou volgende week met Oranje aan de Holland Basketball Week deelnemen, maar om dat het Nederlands team door afzeggingen niet repre sentatief is, heeft het zich te ruggetrokken. Buiten het hogere niveau qua basket- bal is vooral het uit huis wonen vook mij de grootste ver- andering. Ik woon in Almere met twee andere spe lers. Niels Meijer en Ar dan Cus- ell. We proberen het zo schoon mogelijk te houden, maar als er een paar jongens niet zijn geweest in het weekeinde, is het iets smeriger. Gelukkig hebben we ook een schoonmaakster, de buurvrouw. Elke week worden twee menu's gefaxt naar de sporthal. Dan kun je aankruisen wat je wilt eten. Na de training wordt het eten naar de sport hal gebracht door een catering-be- drijf. Het lijkt wel ^3 een beetje een hotel 2 zo. Als we zelf zou den moeten koken, neemt dat te veel a tijd in beslag. Ik mis mijn familie Wwel. In het week einde ga ik naar Ühuis, behalve als we op zaterdag- Z avond een uitwed strijd in Weert of SDen Bosch hebben. Dan heb je nog maar een halve dag over en dan heeft Whet geen zin. Ik zie mijn vrienden uit Noordwijk ook veel minder, ik probeer f.ze wel op te zoeken als ik thuis ben. Gelukkig komen ze J vaak kijken naar wedstrijden. We trainen twee keer twee uur per dag. Naast de teamtrainin gen hebben we ook veel krach t- conditie- en looptraining. Dat is wel wat anders dan bij MSV, waar we per week twee keer anderhalf uur trainden. In het begin was het fysiek wel even wennen. Al na de warming-up had ik zoiets van: 'Hoe laat is het eigenlijk?'. Op een gegeven moment gaat je lichaam eraan wennen. Ik ben zo verstandig geweest om het buiten de trai ningen om rustig aan te doen. Vroeg naar bed en niet veel weggaan. Ik volg een vierjarig program ma, maar dat kan jaarlijks door beide partijen opgezegd worden. Ik kan een andere werkgever vinden en Almere kan besluiten dat ik te weinig progressie boek. Mijn coaches vinden dat ik me snel heb aan gepast. Dat ik voor het Neder lands team werd geselecteerd, was wel een verassing. Maar het moest een keer gebeuren. Ik word er tenslotte voor opgeleid. Vroeger ben ik wel naar de HBW toegeweest. Het is een he le gebeurtenis met spectaculai re shows en sterke buitenlandse teams. Het is jammer dat ik er nu nog geen deel van uit kan maken. Vorig jaar heb ik mijn havo-di ploma gehaald. Dit jaar doe ik nog geen vervolgopleiding. Ik mocht van mijn ouders een jaar gebruiken om aan het ere divisie-niveau te wennen. Bas ketbal is voor mij een baan en een opleiding ernaast volgen, is te veel van het goede. Volgend jaar wil ik wel weer naar school. Nu is het wakker wor den, douchen, trainen en eten. Als ik weer naar school ga. kom ik weer andere men sen tegen. Voor mijn sociale ont wikkeling is dat ook beter. tekst gert) an van geen foto dick hogewoning

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21