Parochianen willen kerk niet kwijt Rijn Veenstreek lotorhandelaar hoeft niet naar gevangenis voor gijzeling fzien en borrelen bij ijsclub 'De Eendracht' 2e Kerstdag naar de WoonMall dvocaat teleurgesteld over uitblijven vervolging Vos Grundel rukt op DAG 24 DECEMBER 1999 15 ontract voor brengen grofvuil myoude/aiphen aan den run Wethouder Geenjaar van Rijn- ude heeft gisteren bij het kringloopstation in Alphen aan den i een contract getekend voor het brengen van grofvuil. Inwo- s van Rijnwoude kunnen hun afval met ingang van 3 januari ir het station aan De Schans 33 in Alphen aan den Rijn bren- i Ze kunnen daar elke dag behalve zondag terecht. Ook blijft mogelijkheid bestaan dat de gemeente Rijnwoude het grof- l bij de mensen ophaalt In plaats van eens in de twee weken nt de gemeente nog maar eens in de vier weken langs. Iphense lichtgewond I«naan den run Een 17-jarige vrouw uit Alphen aan den Rijn i haar woonplaats gewond geraakt bij een aanrijding door 28-jarige automobiliste uit Hazerswoude. Ze rende kort na passerende auto de Eikenlaan over om de bus te halen. De terswoudse zag haar te laat en kon een ongeval niet meei irkomen. De vrouw liep een lichte hersenschudding op. restatieloop rond Woubrugge ^brugge Tussen Kerstmis en de jaarwisseling kunnen hard ers hun energie kwijt tijdens de Twintig van Woubrugge. Op sdag 28 december is om 11 uur bij de sportvelden aan de eweg de start van prestatielopen van 7,25,11,4 en 19,75 kilo- x. De inschrijving begint om 10 uur. De kosten bedragen alle afstanden tien gulden (inclusief T-shirt) of vier gulden ider T-shirt). Het parcours is uitgezet over fietspaden de der rondom Woubrugge. Inlichtingen bij Gert Captein (06- 82735 of 0172-519331). lm- en knutselen bij Vreugdeoord n aan den run Met een film en een knutselmiddag zorgt de ihense speeltuinvereniging Vreugdeoord voor vertier in de stvakantie. Op woensdag 29 december draait vanaf 14 uur Doolittle in het gebouw aan de Vorselenburgstraat. De toe- bedraagt vier gulden voor niet-leden en een rijksdaalder leden. Op woensdag 5 januari is er om 14 uur een knutsel- Idag. De toegang kost leden twee en niet-leden vier gulden. oude wetering Verscholen achter de oudere lichting huizen aan de Grundel in Oude Wetering rukken de laatste 32 huizen op. Dat is vanaf de overkant van de nu nog waterige ijsbaan goed te zien. Aan nemingsmaatschappij Akerboom uit Rljpwetering zet zes huurhuizen neer voor Woningbouwvereniging Alkemade (WBA). Bouwbedrijf Jos Jansen uit hetzelfde dorp bouwt de 26 koophuizen. Vóór de bouwvak kunnen de nieuwe bewoners hun domeinen betrekken. Om het bouwterrein aan de achterzijde van de woonwijk te bereiken, moeten de vrachtwagenchauffeurs beschikken over stuurmanskunst De bocht van de Watergang naar de Grundel is voor hen moeilijk te nemen, omdat op dat punt paaltjes staan die het begin van het wijkje aange ven. De bouwbedrijven nebben op dat punt daarom tijdelijk een ver keersdrempel laten weghalen. FOTO HIELCO KUIPERS laag/woubrugge ureau cerberus Drhandelaar Jan Keessen uit Woubrugge gaat :n een maand 85.000 gulden aan dwang- men betalen omdat hij de Honda waarmee Hailwood wereldkampioen werd, niet heeft ggeven aan diens weduwe. In ruil voor de be- g van de dwangsom, ziet de weduwe Pauline wood af van gijzeling van de Woubruggenaar ;evangenis. Deze afspraak is gisteren vast- in het proces verbaal van een zitting van laagse gerechtshof. :ssen stapte in hoger beroep naar het ge- tshof omdat hij het niet eens is de dwang- men en de gijzeling. Beide hoger beroepsza ken werden echter uitgesteld. Wel gaf het ge rechtshof een voorlopig oordeel over een eerdere uitspraak in mei van dit jaar. Bij die gelegenheid werd Keessen veroordeeld tot teruggave van de motor met een hoge verzamelwaarde onder straffe van een dwangsom van 150.000 gulden. Van dit bedrag heeft de motorhandelaar inmid dels 65.000 gulden betaald. De advocaten van beide partijen verkeerden in de veronderstelling dat na betaling van de dwangsom alsnog gijzeling tot de mogelijkheden behoorde. Het gerechtshof heeft nu laten weten dat de uitspraak uit mei zo geïnterpreteerd moet worden dat na de betaling van de gijzeling geen dwangsom meer mogelijk is. De advocaat van de weduwe Hailwood, J. van der Pijl reageerde te leurgesteld. „Ik ben nu een tandeloze tijger om de motor terug te krijgen". Advocaat W. Roelink was verheugd over de uit leg van de rechtbank. Tijdens de korte zitting had hij het gerechtshof gevraagd om af te zien van de gijzeling omdat zijn cliënt een verblijf achter de tralies niet aankan. „Keessen heeft door de tallo ze rechtszaken 25 kilogram verloren en gaat er compleet aan onderdoor", zei advocaat Roelink. „Mijn cliënt is geen sterke jonge vent van 25 jaar". De rechtszaken over de dwangsom en de gijze ling worden volgend jaar voortgezet. Advocaat Roelink had pas afgelopen dinsdag een serie stukken bij het gerechtshof en advocaat Van der Pijl laten bezorgen. „Veel te laat", zei raadsheer W. van Deth. Vervolgens vroeg Roelink om aan houding van de zitting tot een nieuwe datum, waarop de stukken wel behandeld kunnen wor den. Op deze nieuwe zitting wil Roelink aan de hand van nieuw materiaal aantonen dat Keessen de kampioensmotor van Hailwood nooit in zijn bezit heeft gehad. „Hij is gewoon bij de koop in 1981 belazerd", zei Roelink. „De Hailwood-six bevindt zich in werkelijkheid in het Honda-mu- seum in Japan". Roelink noemde het kwalijk dat de weduwe Hailwood weet dat het om een ande re motor gaat maar Keessen blijft achtervolgen. In de hal van het Paleis van Justitie kondigde hij na afloop van de zitting een fikse schadeclaim te gen Pauline Hailwood aan. Hazerswoudse Groenendijk maakt zich zorgen Bewoners van de Hazerswoudse Groenendijk maken zich zorgen over het voortbestaan van 'hun' Bernardus- kerk. De 150 jaar oude kerk, gelegen aan de Oude Rijn, is beeldbepalend en parochianen kunnen er bij begrafenis sen of huwelijken altijd terecht. Een groep 'Vrienden van de Bernarduskerk' is in oprichting en de Stichting Wijk- comité Groenendijk belegt binnenkort een bestuursver gadering over hoe ze de kerk kunnen behouden.Er is al zo veel weg uit de wijk. Winkels en vijf jaar geleden onze enige school. Moeten we de kerk nu ook al kwijtraken?", vraagt bestuurslid F. Groen.zich af. hazerswoude-runduk marieta kroft Parochiaan H. de Boer, tevens oud-kerkbestuurslid, vindt het multifunctioneel centrum Het Anker in de Hazerswoudse woonwijk Rhynenburch voor het houden van vieringen geen goed alternatief. „In Het Anker worden ook andere activiteiten gehouden, die soms maanden van te voren al zijn afgespro ken. Waar moeten we naar toe als we een begrafenis hebben?" Hij maakt zien grote zorgen en niet alleen hij, weet hij van an dere mensen uit de omgeving. L Borst die zichzelf een 'on vervalste Groenendijker van het eerste uur' noemt, is er nog niet helemaal uit. Hoewel hij al ja ren vlakbij Het Anker in de wijk Rhynenburch woont, zou hij het gevoelsmatig erg vinden als de kerk dichtgaat. „Bij de Ber narduskerk ligt een deel van mijn verleden zegt Borst. „Ik ben onder de schaduw van de kerk geboren in de tijd van het rijke, roomse leven. Ik ging er vroeger elke dag naar de kerk." Hij heeft echter ook een realisti sche kant. „Het Anker ligt cen traler voor de mensen uit de wijk Rhynenburch en Koude kerk aan den Rijn. We moeten niet vergeten dat 25 jaar gele den ook al Het Zwaantje van ze is afgenomen. Deze kerk stond aan de Rijndijk tegen Alphen aan. Het Anker als kerkgelegen heid kwam ervoor in de plaats. Stel dat de parochie Het Anker sluit, dan verliezen deze men sen opnieuw hun kerk." Vorige week werd bekend dat de parochie H. Michaël en H. Bemardus overweegt één van de twee kerkgebouwen in Ha- zerswoude-Rijndijk af te stoten. Het bestuur voert daarover ge sprekken met het bisdom, de Orde van Ongeschoeide Kar melieten, het dekenaat en de gemeente Rijnwoude. Volgens net kerkbestuur is het te duur om twee gebouwen in stand te houden. Bovendien is de Ber narduskerk hoognodig aan een restauratie toe, waarvan het kerkbestuur de kosten op zeven ton schat. Het kerkbestuur hoopt er in de eerste helft van 2000 uit te komen. Voorzitter M. Bonnet van het kerkbestuur was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. d-penningmeester De Boer bergt schaatsen nog niet op n aan den run had het eigenlijk al niet r verwacht. Vorig jaar, toen 'eertig jaar bestuurder was, hij tot zijn tevredenheid eeld met een mooie ets van geboortehuis 't Oude Reg- in Riinsaterwoude en een van zijn' ijsclub De Een- ht. Toen burgemeester Van vorige week op de jaarver- ring de erespeld met de maantjes van de gemeente bswoude tevoorschijn de, was Adri de Boer toch even stil. Zo hoort dat als je nning krijgt voor zo veel rilligerswerk. De Boer: „Je het er niet voor, maar het 5l erg leuk. Vooral het bord- et mijn naam aan de muur het gemeentehuis. Ik denk. ik wel eens ga kijken met fototoestel in de aanslag." chtentwintig was bloemen- ker De Boer toen hij zich strikken tot bestuurder van jsclub, altijd al de grootste niging van Rijnsaterwoude. bovendien een tolerante in de verzuilde dorpsge- ischap: alle geloofskleuren nen er bijeen. „Ik was ver- g de jongste en volgde als ;e zoon mijn vader op, die aren actief is geweest bij iendracht. Voor mij was dat logische stap. Ik ben opge- id aan de Braassem en als vroor stond ons gezin als op het ijs. Die eerste tijd mocht ik de kleinste klusjes op knappen: veel vegen en banen uitzetten", zegt hij. Dat veran derde toen hij seniorbestuurslid werd: toen werd het afzien. „Sta je daar op de Braassem als de wedstrijd is afgelopen om een uur of negen 's avonds. De Als zijn nieuwe schaatsen een maal zijn gesle pen, is de voorma lige penningmees ter Adri de Boer van De Eendracht niet meer van het ijs te slaan. FOTO HIELCO KUIPERS wind steekt op en je moet nog een uur opruimen. Dan gaat de kou door merg en been." Hoe heeft hij eigenlijk 'carri ère' gemaakt in de ijsclub? Vijf entwintig jaar penningmeester schap is toch niet niets. De Boer moet zijn lach inhouden. „Bestuurder zijn van de ijsclub kan iedereen. Om zulke grote bedragen gaat dat niet, hoor. Het is niet zo dat je er econoom of doctorandus voor hoeft te zijn. Vooropstaat de gezellig heid. VoorEd als we eens per jaar het contributiegeld aan de deur moesten innen. Avonden gingen daarin zitten, omdat je bij iedereen wel een borreltje kon drinken. Maar ook na de gewone vergaderingen was het altijd érg gezellig, ook omdat onze voorzitter Blaazer de la chers gemakkelijk op zijn hand kreeg. En in strenge winters vergaderden we elke dag", zegt De Boer veelbetekenend. Schaatsen doet de ex-penning meester nog steeds, ook nu hij al een paar jaar in Alphen aan den Rijn woont. „Tegenwoor dig ben ik op de Nieuwkoopse plassen te vinden of in Haarlem op de overdekte baan. Ik heb vorige kerst een nieuw paar schaatsen gekregen van mijn zoon, maar die moesten nog even in de kast blijven. Dit jaar zou ik ze best wel willen slij pen", zegt hij enthousiast. Wel beperkt de 69-jarige Al- phenaar zich tegenwoordig tot ideine stukken.- Megatochten, zoals de Merentocht van Leiden naar de Kaag, de Braassem en de Nieuwkoopse plassen, beho ren definitief tot het verleden. iaag/ alphen aan den run >caat. J. van der Wolf rea- teleurgesteld op het be sluit van het openbaar ministe rie om het Alphense bedrijf Vos niet langer te verdenken van dood door schuld en doodslag. Hij is zaakwaarnemer in Neder land van veertig ouders van overleden Haïtiaanse kinderen. „Dit is jammer en zeker geen voordeel voor ons. Gisteren werd bekend dat woede kerstdag, van 12.00 tot 17.00 uur, bent u van harte MM o O n m all felkom in WoonMall Alexandnum. Voor een dagje woon- ALEXANDRIUM Uil loppen in kerstsfeer, bij ruim vijftig interieurspecialisten. «otii»dam-»«.aiixanoi» e grootste woonbelevenis van Nederland. 20 Rottcrdjm-Gouda, J&Lag 16 Openbaar vervoer NS- en metrostation Rotterdam Alexander. Geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Maandag vanaf 13 00 uur Zaterdag tot 17.00 uur. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Bel gratis voor informatie 0800-1598 Vos bv niet langer wordt ver dacht van dood door schuld en doodslag. Vos leverde in 1995 onzuivere glycerine aan het far maceutische bedrijf Phalvar in Haïti. Dat maakte er een drank je van tegen koorts, keel- en hoofdpijn waardoor zeker zes tig Haïtiaanse kinderen om het leven kwamen. Het gerechtelijk vooronder zoek loopt sinds november 1997. Het OM verdenkt Vos nu alleen nog van overtreding van de Wet Milieugevaarlijke stof fen. Justitie hoopt dat de afwik keling van de zaak wordt be spoedigd doordat zij twee delic ten heeft laten vallen. Justitie kreeg de zaak niet rond als gevolg van een gebrek aan bewijsmateriaal. Volgens persofficier S. Horstink was het probleem dat Haïti helemaal niet heeft gereageerd op ver zoeken van het OM om onder steunend bewijsmateriaal op te sturen, zoals bijvoorbeeld sec tierapporten. „Omdat het delict niet in Nederland is waren we daar afhankelijk van", aldus de persofficier. Advocaat Van der Wolf had graag gezien dat justitie Vos toch vervolgde voor het ver band tussen de geleverde glyce rine en de dood van de kinde ren. „Dat is voor ons van we zenlijk belang." Van der Wolf is nog geen civielrechtelijke pro cedure begonnen tegen Vos. Hij wil eerst inzage in de resultaten van het strafrechtelijk onder zoek. Van der Wolf trok eind 1996 al aan de bel bij het ministerie van Justitie. Dat besloot in eer ste instantie niet tot vervolging. NRC Handelsblad bracht in au gustus 1997 echter een labora toriumrapport naar buiten waaruit bleek dat Vos hoogst waarschijnlijk had geweten dat de glycerine onzuiver was. Het bedrijf ontkende eerder de stof te hebben laten onderzoeken. Vervolgens begon het OM als nog een onderzoek. uit de Leidsch Dagblad llCIllliVlu\ ANNO 1899 Zaterdag 23 December LEIDEN - Gelijk wij reeds meldden, is gisteren aan een aantal personen vergunning gegeven, om als baanveger een standplaats op de ge meentelijke banen in te nemen, waartoe hun een kaart is verstrekt, welke zij zichtbaar moe ten dragen. Nu schijnen veel schaatsenrijders in de meening te verkeeren, dat zij vanwege de ge meente bezoldigd worden. Dit is echter niet het geval. Het voorzien zijn van een kaart be- teekent alleen, dat zij vergunning hebben als baanveger dienst te doen, doch zij moeten hun belooning ontvangen van de schaatsenrijders. HAZERSWOUDE - Gistermiddag gaf de 'Har monie' een muziekuitvoering op het ijs van den Poel. Honderden bewogen zich, met of zonder schaatsen aan de voeten, over de vier gladde ijsbanen, die door de 'Vereeniging tot Werkver schaffing' voortdurend in goeden staat worden gehouden. Van het lastige: "Een centje voor den baanveger asjeblieft" heeft men hier geen last, daar iedere werkman, die door de vereeni ging wordt aangesteld, een behoorlijk daggeld verdient. ANNO 1974 LEIDEN - De jeugd van Sportclub Usse was stuif van de Nederlandse Katholieke ment namen maar liefst 720 jongens afdeling Gouda en één team uit Den Haag. Dinsdag 24 december ALPHEN AAN DEN RIJN - De ongeveer 140 man, werkzaam op de twee afdelingen 'De Vooruitgang' en 'De Industrie', van Klips Scheepswerven in Alphen aan den Rijn zullen geen nadelige gevolgen ondervihden van de sa nering van het moederbedrijf, Klip Beheers- maatschappij in Lekkerkerk. Wel zal het hui- zenbezit van deze maatschappij in Lekkerkerk en Alphen (in totaal ongeveer zeventig wonin gen) worden verkocht. De bewoners van deze huizen zijn over het algemeen werknemers van het tTedrijf. De woningen zullen in eerste in stantie aan deze bewoners te koop worden aan geboden. De scheepswerf die Klip in Zaandam heeft en waar nog 25 mensen werken, zal wor- FOTO ARCHIEF LEJOSCH DAGBLAD den afgestoten. De Zaanse werknemers kun nen in principe op de werven in Alphen komen werken. De moeilijkheden bij Klip zijn een ge volg van een te snelle en ondoordachte uitbrei ding van het concern. Eind vorig jaar bleek er een reorganisatie nodig. Een Rotterdams ac countantskantoor lichtte het bedrijf door. Toen daarbij bleek dat onder andere de directie diende te veranderen, benaderde het accoun tantskantoor de heer K. A. Poortman, die al eerder bi) andere bedrijven met succes het 'sa- neringsbijltje' had gehanteerd. Ruim een maand geleden werd Poortman tot algemeen directeur bij Klip benoemd. De vroegere direc teur en enige aandeelhouder van de maat schappij, de heer A. Klip, bleef als adviseur aan het bedrijf verbonden. dagen ru overvchrijvlnjpkaart) Ier «vaarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 In rwart wit) op te Dagblad, La.v. Leidach Dagblad Archieven, pont hu» 54, 2300 AB Lelden of door contante betaling aan de balie van het Letdach Dagblad aan de Rooaevettatraai 82. U ontvangt de loto binnen drie weken. (■een 1 leidach

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 15