'Voorschoten loopt tonnen mis' Foute nota verspreid over toekomst Koudenhoorn iet is een ludieke millenniumactie, meer niet' Regio Zieke huurder vecht ontruiming huis aan Ik gionella in Eendenkooi GOEDHART BOUWHUIS IÉRDAG 16 DECEMBER 1999 19 urwedstrijd Warm Wonen De Leiderdorpse wethouder A. Roest (CDA) heeft m de winnaars bekendgemaakt van de kleurwedstrijd die itmaakt van de Actie Warm Wonen. De twee eerste prij- ngen naar Annemarijn Mol (6) van de Regenboogschool ervan Zuijlen (10) van de Kastanjelaanschool. De Actie Wonen stelt huiseigenaren in de gelegenheid om tegen iere prijzen dan normaal hun huis te isoleren, een zonne- te kopen of op een andere manier aan energiebesparing n. De actie loopt in Leiderdorp nog tot eind januari. Voor informatie: 0800-0230285. il vreemde munten voor Turkiije ffOUDEDe buitenlandse muntjesactie in Zoeterwoude *p,810 gulden opgeleverd. De opbrengst is bestemd voor offers van de aardbeving in Turkije. De actie was georga- rd door het regiofonds 'Zoetermeer helpt Turkije", de vier cholen en de supermarkten in Zoeterwoude. Er stonden lelingsbussen, waarin totaal 45 kilo aan vreemde munten Fmeerd. De gemeente Zoeterwoude heeft eerder tien gulden in het fonds gestort. neentehuis 'middagje dicht' Het gemeentehuis van Oegstgeest gaat woensdag 00 uur 'een middagje dicht' om alle ambtenaren de tijd en egenheid te geven om hun bureau 'op te ruimen'. De enaren gaan woensdagmiddag zoveel mogelijk brieven af- tlen en tussenrapportages verzenden om in 2000 weer met ione lei aan de slag te kunnen gaan. De actie 'Ruim je «ft tot doel de dienstverlening van de gemeente te verbe- Tijdens de schoonmaakwoede is het Oegstgeestse ge mis, behalve voor bezoekers gesloten ook telefonisch (ikbaar. WARMOND JUDY NIHOF Alleen 'grootschalige ontwikkeling' van recreatie- eiland Koudenhoorn kan Warmond redden. Dat staat in een ambtelijk stuk, dat deze week per on geluk is verspreid onder de Warmonders. Wet houder K. van den Aardweg baalt enorm. „Er is helaas iets fout gegaan. Het is een ambtelijk ad vies, waarvan we als college hebben gezegd: weg ermee. Want we willen nog helemaal geen keuze maken. Maar om een of andere reden is de blad zijde bij het kopiëren toch in de nota terecht ge komen. Dom, dom, dom!" Het zal je maar gebeuren als wethouder. Eerst beloof je de bevolking van Warmond dat de toe komst van recreatie-eiland Koudenhoorn nog helemaal open ligt, en dat je geen keuzes maakt voordat je de mening van de inwoners uitgebreid hebt gepeild. Verschijnt er deze week een nota waarin 'het college' opeens concludeert dat het roer op Koudenhoorn radicaal om moet. De nota met de foute bladzijde is verspreid on der een groot aantal mensen. Bijvoorbeeld onder de vele bezoekers van de dinsdag gehouden dis cussie-avond over Koudenhoorn. Daar mochten de aanwezigen zeggen hoe zij de toekomst van het eiland zien. Over de nota met ontwikkelings varianten zei burgemeester I. van der Wel aan het begin van de avond: „We hebben zo maar wat voorstellen bij elkaar gezet. U moet zich niets aantrekken van al die varianten." Maar op de laatste pagina van het stuk staat heel duidelijk dat de meest vergaande variant de voorkeur heeft. De Warmonders die Koudenhoorn onge moeid willen laten, moeten zich wild zijn ge schrokken toen ze in de nota lazen dat 'het colle ge' streeft naar een grote jachthaven, een enorme parkeerplaats en verplaatsing van sportpark Overbos naar Koudenhoorn. Dat laatste zou met name gunstig zijn omdat het huidge sportpark dan vrij komt voor woningbouw. Van den Aardweg: „Ik heb er net nog een tele foontje over gekregen. Kijk, het vervelende is dat veel mensen door die verkeerde bladzijde ge sterkt worden in de gedachte dat het allemaal al bekokstoofd is, wat er met Koudenhoorn gaat ge beuren. Ze denken dat inspraak er alleen is 'voor de vorm'." De wethouder stelt met klem dat het college nog steeds geen keuze heeft gemaakt voor de toekomst van Koudenhoorn. „We hebben nog geen plan. Absoluut niet. We hebben op de dis cussie-avond dinsdag nogal wat suggesties ge hoord en nu moeten we gaan 'zeven'. De indruk van de wethouder is dat de meer derheid van de aanwezigen voorkeur heeft voor de ontwikkeling van meer waterrecreatie. „Ik schat dat ongeveer een kwart van de aanwezigen ervoor koos om Warmond te laten zoals het is. Slechts een enkeling wil zo ver mogelijk gaan met het ontwikkelen van Koudenhoorn." De in spraaktermijn loopt overigens nog door tot 1 ja nuari. De wethouder hoopt in het eerste kwartaal van 2000 een plan te presenteren. Uitstel verkeersnota kost volgens Veilig Verkeer veel geld IQUDE-RUNDUK JUDY NIHOF uches van het pas ver- se e multifunctioneel een- Eendenkooi in Zoeter- no Rijndijk zijn besmet met 0 egionella-bacterie. De g ubs die van de douches maken zijn inmiddels hoogte gesteld. Volgens n leider W. Helmus van ui denkooi is er niemand o eworden. Deze week de besmetting aan het v „Twee weken geleden et NUON monsters ge- In het kader van de uiring hebben we beslo- waterkwaliteitsonder- laten doen, als voor- aatregelaldus Hel- d ie zegt 'geschrokken' te Is IQRP AFKE VAN DERTOOLEN at complete Leiderdorpse van burgemeester en luders staat zaterda ia nd 1 januari klaar met i Om schouder aan met dé ambtenaren idienst de ergste vuur- ommel op te ruimen. nog, het zou er wel op kunnen uitdraaien hele gemeenteraad het millennium al vegend, e slaap nog in de ogen, pns burgemeester M. vyile gaat het om een van 'solidariteit aan de verkers'. „We gaan so- al niet naar bed", legt irgemeester de opoffe- zijn van de uitslag. Al kan hij het ook relativeren. „Als ze gaan controleren, vinden ze de bacterie bijna overal." Hij verwacht dat het enkele weken duurt voordat de dou ches weer gebruikt kunnen worden. „Alles wordt nu schoongespoeld. Verder moet er een heel nieuw systeem wor den aangelegd dat alleen maar heet water naar de douches leidt. Het mengen met koud water gebeurt pas twee meter voor het aftappunt." Een geluk bij een ongeluk is dat het zo rond de kerst voor de sport een stille periode is. „Er zou deze weken toch al heel weinig ge bruik van de douches zijn ge maakt", aldus Helmus. itieke bezemploeg met nieuwjaar ringsgezondheid van B en W uit. „Tot een uur of drie zitten we hier met een aantal men sen." Net als overal in Neder land, en wellicht ook elders, worden de gemeentehuizen met oud en nieuw bemand om eventuele catastrofes in verband met de millennium wisseling op te vangen. CDA-raadslid Hogervorst stelt in het verlengde van het goede voornemen van burge meester en wethouders voor dat ook de gemeenteraadsle den op nieuwjaarsdag meeve- gen. Zonnevylle vindt dat een sympathiek idee, en denkt er over de raadsleden met een dergelijk verzoek te benade- Voorschoten loopt volgens Veilig Verkeer Nederland 'honderdduizenden gul dens' van het rijk mis, nu B en W hebben besloten om de nieuwe verkeersnota pas volgend jaar te laten verschijnen. „De hoogte ken ik niet exact, maar het gaat om een flink bedrag. Voorschoten had de subsi die voor het invoeren van dertig kilometer in de wij ken kunnen krijgen in het kader van de regeling Duurzaam Veilig. Die over eenkomst heeft het rijk met de gemeenten geslo ten. Als Voorschoten daar voor in aanmerking had willen komen, dan had er vóór het eind van het jaar een nota moeten zijn waarover de raad een be sluit had moeten nemen. Nu is dat niet meer haal baar", aldus secretaris G. Persoon. VOORSCHOTEN «JAN PREENEN Wethouder A. Draijer van ver keer wil niet ingaan op het 'mislopen' van de subsidie: „De reactie komt wel in de nota te staan." Verder verwijst hij naar een verklaring die B en W gis termiddag hebben uitgebracht over het opnieuw uitstellen van het rapport. Daarin staat dat de eigen ambtenaren nu een stuk zullen opstellen, dat in de com missievergaderingen van febru ari wordt besproken. Daar wordt althans naar gestreefd. „Het noemen van een exacte datum is niet mogelijk Er is menskracht voor beschikbaar gesteld, maar andere zaken vra gen eveneens om prioriteit", al dus B en W. Andere belangenorganisaties en de politieke partijen kunnen 'leven' met het uitstel en het al dan niet mislopen van de sub sidie. Wel merkt H. Smits van D66 op dat 'mij altijd is gezegd Legionella-bacterie bij UDO hardnekkig OEGSTGEEST PETER BLOK In de douches van voetbalver eniging UDO op sportcomplex De Voscuyl in Oegstgeest zitten nog altijd hardnekkige legionel- la-bacteriën, die de even zeld zame als dodelijke veteranen- ziekte tot gevolg kunnen heb ben. Dat blijkt uit onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhy giëne (RIVM). Door de aanwe zigheid van de legionella-bacte- riën in het warmwatercircuit van UDO kan en mag er bij de Oegstgeestse voetbalvereniging nog altijd niet worden ge doucht. De gemeente heeft be sloten om alle waterleidingen bij UDO nog een keer op een hoge temperatuur en met chloor door te spoelen. Dat moet de legionellabacteriën do den. Vandaag neemt een gespe cialiseerd bureau opnieuw wa terproeven om te kijken of de legionella is verdwenen. De uit komsten van het laatste onder zoek worden morgen of maan dag verwacht. Alle partijen vinden dat er wat moet gebeuren aan de verkeersdrukte in het centrum van Voorschoten, maar het wachten is nog altijd op een ver keersnota. FOTO DICK HOGEVZONItiG dat we nog in aanmerking zul len komen voor geld van het rijk'. Volgens fractievoorzitter W. Carabain van de PvdA ligt 'het echter genuanceerder dan Veilig Verkeer stelt. De gemeen te moet zelf ook miljoenen ste ken in de invoering yan dertig kilometergebieden. In verhou ding is de bijdrage van het rijk bescheiden'. Het probleem, al dus W. Zoetemelk van het CDA, is echter dat 'we geen geld heb ben, maar dat intussen bij heel veel mensen verwachtingen zijn gewekt'. WD en Groen links vinden het 'een goede zaak dat er straks in elk geval wat ligt'. Het college heeft voor een nieuwe aanpak gekozen, omdat de in maart gepresenteerde Verkeersstructuurnota van het bureau AGV door de meerder heid van de raad (alleen Groen links en het CDA waren posi tief) van tafel werd geveegd. Van een visie was volgens de meeste partijen geen sprake en veel problemen werden in hun ogen doorgeschoven. B en W kondigden toen aan dat er zo gauw mogelijk een nieuw rap port zou komen, maar keer op keer moest Draijer meedelen dat sprake was van vertraging. Nu dat weer het geval is, is Veilig Verkeer uiterst teleurge steld. Persoon: „Als B en W wat slagvaardiger waren geweest, dan had er nu wèl een nota ge legen. Ik vind het gewoon een teken van onmacht. Kijk eens naar Leidschendam, een verge lijkbare gemeente. Daar lukt het wel en ontvangt men wel dege lijk vele tonnen." De Stichting Wonen met Ver keer en het Platform Duurzaam Voorschoten zijn eveneens te leurgesteld, maar vinden het daarentegen juist goed dat B en W hebben gekozen voor 'het opstellen van een zo volledig mogelijk beleidsstuk, dat de helderheid ten goede komt'. Daarbij worden dc belangenor ganisaties volop betrokken, evenals de nota van AGV en het rapport 'De Heer', waarin wordt gepleit voor een rand weg. J. van der Wilde, voorzitter van Wonen met Verkeer: „Het geeft ons wat meer tijd om over deze problematiek na te den ken en te bespreken met de raadsfracties. We hebben het dan niet alleen over een rand weg langs het spoor, maar ook aan de andere kant van Voor schoten." Duurzaam Voorschoten was eerder deze week nog van plan een 'pittige' brief naar B en W te sturen, maar zag daar giste ren na een gesprek met wet houder Draijer vanaf. Contact persoon T. van der Steege: „We vinden het heel belangrijk dat er een totaalvisie komt. We ho pen natuurlijk wel dat eindelijk iets van onze wensen wordt ge- raliseerd. Tot nu toe hebben we daarvan niets teruggevonden." Het mooiste SieMatic keukenideeën- boek ooit gemaakt. Met informatieve teksten, praktische tips en ideeën. Totaal 144 pagina's. Haal het in onze showroom. Gratis. 't Liefst een SieMatic Hoorn 1260 (I o Avifouno) Alphen o/d Rijn. lel (0172) 42 21 00 itiefnemers Zoeterwoudse recordjacht: WDE. NIENKE LEDEGANG «e nachten hebben ze l maar als ze 's morgens worden is de millenni- irdjacht wel het eerste aan denken, zeggen de nemers. Na maanden orbereiding is het nog «stie van dagen voor de van Zoeterwoude- •Rijndijk blikschietend, angend en klompen- het noodlijdende V financieel proberen te n. i is dat niet het voor- le doel volgens Jan van Wbert Bosman, Tom van fff, Leonard Vogelaar en r» Rijn. Van Heek: „Het rijkste is dat de deelne- et zondag naar hun zin L In eerste instantie gaat 1 de lol. Als we veel geld d is dat mooi, maar wat Teft is het bijzaak. Over ïdrag hebben we niet nagedacht." fns het vijftal zit het met wel goed. Bosman: „We [iaf juni bezig. De meest innige ideeën zijn de re- tesseerd. Op de meeste fringen hebben we ge- gelachen. Uiteindelijk we een keuze maken, lordpoging moet wel uit- zijn natuurlijk. Maar Caantal serieuze, zijn wat ludieke acties." •en snellen is er zo een. lier hebben we een aan- «ninente Zoeterwoude- DP A4 formaat. Dit is Jan Geest en dit is Harry Ze komen achter een iet magneetjes. Het pu- n°et de luikjes voor de 1 weggooien met een bal. De initiatiefnemers van de millennlumrecordjacht vlnr Albert Bosman, Jan van Rijn, Leonard Vogelaar, Jan van gaat In eerste instantie om de lol." Het gaat erom wie de meeste koppen snelt", legt Vogelaar uit. „Dat klompenstampen is trouwens ook lachen. Op een houten vlonder met een stel klompen zo veel mogelijk deci bellen produceren'. Jan van Rijn zorgt voor een decibelmeter. Zoals hij overigens alle geluids- en lichteffecten verzorgt." Geïnteresseerde koppensnel lers en klompenstampers kun nen zondagmiddag tussen twaalf en vijf zowel in het Dorp als op de Rijndijk een poging wagen. Dat geldt ook voor de andere onderdelen. „Alle on derdelen. veertig in totaal, kun nen op beide locaties worden afgelegd", zegt Van Heek. „Er zijn vier categorieën, waarvan de rode draadonderdelen het belangrijkst zijn. Dit zijn spor tieve activiteiten in de IGaverhal Heek en Tom van der Meer. „Het FOTO DICK HOGEWONING en de Eendenkooi. We onder houden een 'hotline' tussen de twee locaties om de uiteindelij ke winnaar te kunnen kronen. Fotoquiz Sportief hoeven de deelnemers volgens de organisatie niet per se te zijn. „Alle onderdelen zijn van zo'n niveau dat iedereen probleemloos kan meedoen", zegt Bosman, „Voor de mensen die echt slecht ter been zijn, is er in de twee sporthallen een fotoquiz over Zoeterwoude. Het moet een feest worden voor ie dereen, vandaar." De vijf initiatiefnemers zijn ervan overtuigd dat het daad werkelijk een feest voor ieder een wordt. „Alle verenigingen doen mee. Voetbalvereniging SJZ heeft alle jeugdleden twee deelnamebonnen gegeven. Die gasten gaan met hun eigen elf tal op stap. Hartstikke leuk, toch?", vindt Van Heek, „En de directeur van de Bemardus- school gaat alle klassen af om deelnemers te werven. Het is trouwens te hopen dat het voetbal dit weekend wordt af gelast. Als dat niet doorgaat spelen de selecties van Meer burg en SJZ een wedstrijdje basketbal tegen elkaar. Een wa re publiekstrekker, als je het mij vraagt." De millenniumrecordjacht wordt afgesloten met een loterij en een maaltijd in de Klaverhal en de Eendenkooi. Dan worden ook alle winnaars en eventuele records bekend gemaakt. Van Heek, Bosman. Van der Meer, Vogelaar en Van Rijn zien de activiteiten van zondag met vertrouwen tegemoet. ,Ach, we zijn niet zo prestigieus. Kijk, de mensen spreken hier nog steeds over Zoeterwoude 700 van twintig jaar geleden", zegt Van Heek. „Dat was echt een feest van iedereen. Nou, die pretenties hebben wij dus niet. Het is een ludieke millennium actie, meer niet." DEN HAAG/VOORSCHOTEN CERBERUS Terwijl gisteren buiten de Haagse rechtbank de sneeuw om het gebouw joeg, probeerde advocaat G. Dolk binnen uit al le macht in kort geding te voor komen dat zijn cliënt, een long kankerpatiënt (60) uit Voor schoten, vandaag wegens wan betaling op straat zou worden gezet door zijn huisbaas. De be heerder van de woning aan de Willem de Zwijgerlaan, de Stichting Woningbouwmaat- schap XX had eerder dit jaar bij de kantonrechter bedongen dat de huurder de woning moest verlaten per 4 november. De huurachterstand was op gelopen tot drie maanden. Vol gens raadsvrouwe C. Wachter die namens de woningmaat schap optrad, was het dit jaar al de tweede keer dat de huurach terstand was opgelopen tot drie maanden. De maatschap noemde de bewoner een hard nekkige wanbetaler „Mijn cli ënt wil van meneer af". Maar de verhuurder had wel een brief gestuurd naar de bewoner waarin er werd afgezien 'van ontruiming per 4 november' als de man de achterstallige huur penningen alsnog in een keer zou voldoen. Gisteren liet advo cate Wachter dat weten dat de verhuurder die brief bedoeld had als uitstel, niet als afstel. De woningbouwmaatschap wil dus sowieso van de huurder af, ook als hij wel heeft betaald. De huurder zou overigens inmid dels wel hebben betaald, vol gens zijn advocaat. Gisteren bleek tijdens de be handeling van het geding dat de verhuurder vandaag al had willen ontruimen. Kortgeding rechter F. Robbers was daar woedend over. Hij zei de stich ting dat men in ieder geval met ontruiming moest wachten tot er uitspraak in kort geding is gedaan. Die uitspraak zal waar schijnlijk positief uitvallen voor de huurder. Want rechter Rob bers liet alvast weten dat hij 'groot belang' hecht aan de waarde van de brief van de ver huurder van 27 oktober, waarin werd aangeboden het kanton- rechter-ontruimingsvonnis niet ten uitvoer te leggen als de ach terstand in zijp geheel zou wor den voldaan. De rechter legde die brief anders uit dan de ver huurder, namelijk dat wel dege lijk definitief van ontruiming zou worden afgezien als alles zou zijn betaald. Ook ergerde de rechter zich aan de snoei harde opstelling van de wo ningbeheerder. De huurder woont al tweeëntwintig jaar in de woning en zou pas dit iaar betalingsmoeilijkheden hebben gehad. Zijn advocaat vroeg de rechter het belang van de ern stig zieke patient zwaarder te laten wegen dan het belang van de woningbouwmaatschap. Tegen het ontruimingsvonnis van de kortgedingrechter is overigens een beroepsprocedu re aanhangig gemaakt. De ad vocaat zal dan ook ondermeer aanvoeren dat de woning aan de Willem Zwijgerlaan eigenlijk een krot is. Uc ben er zelf ge weest: je zakt er door de vloer en het lekt aan alle kanten" Kortgedingrechter Robbers laat volgende week weten of de verhuurder het kantonrechter- ontruimingsvonnis ten uitvoer mag leggen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19