Paul Haarhuis speelt zonder inspiratie Coronel op auditie in F1 Katwijk mag niet jokken "Erop oftfonder. DIOK - RC Rotterdam Sport Van Praag vindt Kluivert een 'profiteur' ocos verliest beroep en in naar punten fluiten Timmer vaart eigen koers Rottier wint eerste partij Ton von REmmElEn ENSDAG 15 DECEMBER 1999 27 Rotterdam meldt zich weer af gj. Rugbyclub Rotterdam heeft voor de tweede maal in ie tijd afgezegd voor de wedstrijd tegen DIOK. Het ereklasse- jzou vanavond gespeeld worden in Leiden. DIOK plaatst ibij een verschil van minimaal vier try's voor de play-offs, in februari beginnen. Voor de Rotterdammers staat er niets sop het spel. Enkele weken geleden kwam RC Rotterdam .niet opdagen voor een duel op woensdagavond. DIOK wil de wedstrijd wel wordt gespeeld, en staat vanavond paraat. Rotterdam inderdaad niet komt, claimt de Leidse rugbyclub winst bij de bond. Die liet vanochtend weten dat het 'aan de taüe ligt' of DIOK dan een 30-0 overwinning krijgt. [lm Schaap tekent bij Wim Schaap is ook het komende seizoen trainer van za- daghoofdklasser FC Lisse. Ook voor het jaar daarop is al reenstemming bereikt. De Zoetermeerder wilde zelf graag or met FC Lisse dat tot nu toe een wisselvallig seizoen door- Schaap bouwt aan een nieuw elftal. „En dat werk wil ik itinueren." an der Sar één duel geschorst De tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond ft Edwin van der Sar één wedstrijd schorsing opgelegd. De iman van Juventus kreeg de straf voor de rode kaart, die idagavond in de wedstrijd tegen Intemazionale volgde op tweede gele kaart. Videobeelden toonden duidelijk aan dat weede gele kaart van de arbiter niet terecht was. Van der Sar tg de bal niet tegen de arm, maar tegen het gezicht. jrst wint tweede wedstrijd ptvEEN Ruud Borst heeft gisteravond de tweede schaats- Istrijd voor de marathonzesdaagse gewonnen. In Heeren- tn bleef de rijder uit Leiderdorp in de eindsprint van een kop- jvan negen man Koen Lankhaar (tweede) en Rudi Groe- al (derde) voor. Borst nam tevens de leiding in het klasse nt over van Jan Maarten Heideman. Lankhaar is tweede, ir Groenendal. De derde etappe is vanavond in Den Haag. atwijk - Scheveningen zaterdag rü De topper in de hoofdklasse A tussen Katwijk en Sche- lingen is voor komende zaterdag vastgesteld. De wedstrijd rd afgelopen weekeinde op het laatste moment afgelast we- isde slechte gesteldheid van het veld. De competitieleider gde ook Excelsior Maassluis - Barendrecht aan het program toe. Eerder was al het duel tussen ARC en FC Lisse voor za- dag geprogrammeerd. AMSTERDAM ANP In een interview met het kwar taalblad Joods Journaal Magazi ne haalt Ajax-voorzitter Michael van Praag hard uit naar Patrick Kluivert. Zo noemt hij de huidi ge spits van Barcelona 'een pro fiteur'. Op de vraag of er in de jeugd opleiding van de club een nieu we Kluivert rondloopt, scham pert de preses: „Ik vind Kluivert helemaal niet zo'n grote. Hij heeft ongelofelijk veel mazzel gehad dat hij dat ene goaltje heeft gemaakt in de door Ajax gewonnen Champions-League- finale tegen Milan. De laatste twee jaar heeft hij bij Ajax lopen flierefluiten. Een schande vind ik het nog steeds. Ik vind hem gewoonweg een profiteur. Ik heb veel respect voor een man als Litmanen, die altijd tot op de bodem ging Meneer Kluivert was met zijn gedachten waarschijnlijk al in het buiten land." Van Praag zegt in het verhaal dat Richard Witschge zijn abso lute favoriet is. „Hij is alleen af en toe gemakzuchtig. Het is een generatieprobleem, de jeugd heeft het veel te gemakkelijk. Dit is ook een van de belangrij ke oorzaken van het voetbal vandalisme, dat probleem ligt thuis." Over de bekritiseerde trainer Jan Wouters: „Het is zijn eerste grote club. Over vijf jaar is dat allemaal anders. Waar het ons om gaat, is dat hij het spelletje ziet en dat hij de spelers boven zichzelf laat uitstijgen. Ik denk dat Wouters dat kan." Hij vervolgt: „Wij staan er 100 procent achter. Let maar op aan het einde van het seizoen. 'Wat een geweldige trainer is die Wouters', zal men zeggen. Let maar op Wouters, dat wordt een hele grote, net als zijn voor gangers. Er is duidelijk ontzag en respect bij de spelers voor de mens en de trainer Wou ters." Van Praag laat blijken zich te ergeren aan de pers. „Mijn woorden worden meestal ver draaid. Doodziek word ik van al die dramaverhalen in de pers, daarom geef ik ook bijna geen interviews meer. De pers moet zich realiseren dat het in het huidige voetbal veelal om geld draait. Elke Engelse club krijgt tien miljoen pond aan tv-gel- den, wij krijgen slechts twee miljoen. Af en toe heb ik het idee dat Ajax in Nederland te klein is voor het tafellaken en te groot is voor het servet." Sigj Lens, de zaakwaarnemer van Kluivert, reageerde furieus op de uitspraken van Van Praag. „Dit is redelijk schanda lig". bitste Lens. „Dankzij Pa tricks goal heeft Ajax wel de Champions League gewonnen. Misschien was het mazzel, maar vervolgens kon Patrick naar alle grote clubs. Dat kwam niet alleen door dat goaltje, maar door zijn kwaliteiten." Lens is vooral woedend over de kwalificatie 'profiteur'. „Pa trick kon na de Champions League al weg. maar heen zijn contract gerespecteerd en keu rig uitgediend. In tegenstelling tot een hoop andere spelers heeft hij niet lopen zeuren dat hij tussentijds weg wilde. Hij is transfervrij vertrokken, zonder gezeur. Zou Van Praag Patrick ook een profiteur vinden als hij voor 100 miljoen gulden was vertrokken?!" „Van Praag zegt verder dat Patrick heeft lopen flierefluiten, maar hij heeft meer wedstrijden gespeeld dan Litmanen. Op dit moment sukkelen een hoop Ajacieden, lopen die dan ook te flierefluiten? Van Praag hoeft Patrick geen goede speler te vinden, maar dit gaat te ver." Laatbloeier verslaat veteraan deklasser Docos moet het litief met twee punten Ier doen. De beroepscom- ie van de KNVB ziet geen om de straf voor de Leid- lub terug te draaien. De maftrek is het gevolg van lanordelijkheden vlak voor einde van het duel tussen Wassenaarse Blauw Zwart tocos op zondag 10 okto- een stand van 4-1 in het deel van de Leidenaars vechtpartijen uit. Docos I altijd volgehouden dat en- spelers van Blauw Zwart de lichters waren. Deson- s strafte de KNVB beide verenigingen met een voetbal loos weekeinde, twee punten in mindering en schorsingen voor diverse spelers, de meeste aan Wassenaarse kant. Docos vocht bij de KNVB de straf voor keeper Robert Bey met succes aan. Zijn schorsing werd van drie wedstrijden naar één duel terug gebracht. Naar de punten kan de Morsclub echter fluiten. Door deze beslis sing blijft Docos op de een na laatste plaats staan, met vijf punten uit negen wedstrijden. Mocht aan het einde van het seizoen blijken dat de roodwit- ten drie of minder punten te kort komen om degradatie af te wenden, dan wordt het restant van het treffen met de Wasse naarse club alsnog uitgespeeld. Voor Paul Haarhuis heb ben toernooien als de na tionale Masters al lang geen prioriteit meer. Van hem mocht op voorhand weinig worden verwacht en dat bleek gisteren in zijn eerste wedstrijd tegen Melvyn op der Heijde. De 34-jarige tennisser ver scheen nauwelijks voorbe reid aan de start in War mond en kreeg in twee sets klop van de vergeten laat bloeier: 6-2, 7-5. WARMOND CERTJAN VAN GEEN „Ik zal vannacht wel niet zo goed slapen", zei Haarhuis cy nisch na afloop. Zijn humeur leed er, net zoals vorig jaar toen hij in zijn eerste partij onderuit ging tegen 'nobody' Wouter Standaart, uiteraard niet onder. Op de US Open had hij tegen Gustavo Kuerten zijn laatste en- kelpartij („althans, met een scheidsrechter") afgewerkt en na het WK dubbel in Hartford eind november had hij zijn rac kets opgeborgen. De paar bal len die hij vorige week sloeg, waren bij lange na niet genoeg om Op der Heijde, slechts 420ste op de wereldranglijst, te verslaan. „Toch had ik hier graag een paar partijen willen spelen", aldus Haarhuis, wiens vrouw begin januari hun twee de kind verwacht. „Ik kom pas tijdens de Davis Cup weer voor het eerst in actie en dan wordt de periode van niet spelen wel heel erg lang." Doordat dit jaar de voorron des in poules worden afge werkt, komt Haarhuis ondanks het verlies nog een keer in actie. Paul Haarhuis verscheen nauwelijks voorbereid aan de start in Warmond en kreeg in twee sets klop van Melvyn op der Heijde. archieffoto anp Morgenavond speelt hij tegen Martin Verkerk, ook een speler die hij op grond van zijn erva ring en klassering op de wereld ranglijst moet kloppen. Hoewel de geruchten al langer rondzin gen, dat Haarhuis vanwege zijn lage ranking volgend jaar geen toernooien meer in het enkel spel zal spelen, wil hij nog niet op de zaken vooruitlopen. Haarhuis: „Vorig jaar heb ik hier ook niet zo bijster goed ge speeld en daarna heb ik op de ATP-tour toch nog aardige din gen gedaan. Ik zie het wel vol gend jaar." Van Melvyn op der Heijde kunnen pas in de toekomst aar dige dingen worden verwacht. De 24-jarige inwoner van Bo- venkarspel is ondanks zijn leef tijd nog een broekie in het in ternationale circuit. Op der Heijde werd pas op zijn acht tiende ontdekt. Tot die tijd werkte hij als middelmatige B- speler ziin wedstrijden af in de derde klasse van de zondag competitie. Onder trainer Henk-Maarten Chin werkte hij zich echter in sneltreinvaart naar de vaderlandse top. Vorig jaar bereikte hij de fina le van net NK in Goirle. In Vero na won hij in mei zijn eerste 'future', de laagste categorie toernooien op de ATP-tour. „Dat spreekt misschien meer aan als het gaat om ranglijst - punten, maar dit is toch voorlo pig mijn sportieve hoogte punt", zei Op der Heijde over zijn zege op Haarhuis. De speler van Amstelpark geeft zichzelf nog minimaal twee jaar om de mondiale lad der te beklimmen. Nu moet hij zijn jaarbudget van rond de 50.000 gulden nog rondbreien met competitie spelen in Duits land, Oostenrijk, Nederland ert België. Geld voor een coach heeft hij niet, hij staat er op buitenlandse reizen alleen voor.f „Ik wil geen contract tekenen bij Amstelpark. Dan kunnen ze dingen van me eisen en ik wil zelfstandig blijven." Het is vrij uniek dat iemand die pas op 18-jarige leeftijd full time als tennisser aan de slag ging. zich bij de beste 500 spe lers van de wereld heeft gesla gen. En hij kan nog meer pro gressie maken: vrijwel alle fa cetten van zijn spel zijn nog voor verbetering vatbaar. Op der Heijde: „Zeker op het ge bied van voetenwerk doe ik nog bijna alles verkeerd. En mijn backhand kreeg ik drie jaar ge leden niet eens over het net." .S t»o 11 e n Bijdrage: Willem Spierdijk 'Wie de concurrentie is interesseert me niet' ANDRÉ HOOGEBOOM „We zijn een stapje dichter bij, niet meer, niet minder." Tom Coronel maakt zich op voor de eerste serieuze ken nismaking met de Formule 1. De coureur uit Huizen, die in november Japans kampioen Formule Nippon werd, gaat deze week in Barcelona tes ten voor het team van Ar rows. Hij aast op het zitje waar ook die andere Neder landse rijder, Jos Verstappen, op jaagt. Over zijn kansen wil Coronel zich niet uitlaten, evenmin over zijn concur renten. „Ik weet niet wie dat zijn en het interesseert me niet. Ik ga uit van mijn eigen kracht." Het wordt dringen de ko mende week bij Arrows. Ver stappen zou afgelopen week einde aan boord stappen, maar daar is het door om standigheden niet van geko men. Of er nog een vervolg komt is niet bekend, maar wel waarschijnlijk omdat er ook al een stoeltje op de Lim burgse maat is geprepareerd. Teameigenaar Walkinshaw heeft echter het laatste woord en zijn keuze zal niet alleen worden bepaald door kwaliteit. Ook het financiële aspect zal zwaar wegen. Met andere woorden, hoewel geld neemt een coureur zelf mee. Coronel kan zich er niet druk om maken. Zijn aande- lenactie is goed ontvangen op de Speea&Design beurs, hét ontmoetingsplatform voor de Nederlandse auto sport. De actie moet hem uit eindelijk een bedrag tussen de tien en veertien miljoen gulden opleveren. Maar, zo zegt Coronel, die actie staat volledig los van de test die hij vandaag of morgen bij Ar rows afwerkt. „Walkinshaw heeft financiële middelen no dig om zijn budget rond te krijgen. Hoe wij aan dat geld komen is in principe ons probleem." De eerstvolgende stap is het Arrows-team te overtui gen van zijn kwaliteiten. Co ronel zelfverzekerd: „Op welk percentage ik mijn kansen inschat? Ik zet in op honderd procent. Mijn stoeltje is klaar, de pedalen zijn op maat ge maakt en er is een communi catie-systeem in mijn helm aangebracht. Dat doe je alle maal niet zomaar." Zenuwen kent hij niet. Hoewel dit een van zijn laat ste kansen is om in de For mule 1 terecht te komen, koppelt de coureur de druk los van de prestaties. „Je moet het zien als een soort auditie. Dat heb ik al zo vaak gedaan, voor Van Amers foort, voor de Japanse For mule 3, voor de Nippon Ik maak me daar echt niet meer druk om." WARMOND PETER KLEIN Stephanie Rottier heeft haar eerste poulewedstrijd op de Masters ge wonnen. De Leidse was met twee maal 6-2 de meerdere van de als vijfde geplaatste Kim de Weille. Rottier, die vorig jaar vanwege een chronische schouderblessure met haar internationale tennisloop- baan moest stoppen, was in War mond weer de persoonlijkheid uit vroeger jaren. Met constante diep te in haar slagen en veel spreiding dwong ze De Weille tot het maken van te veel fouten. „Ik stond er", was de nuchtere conclusie van Rottier, die komend seizoen in Rijpwetering als tennisleraar aan de slag gaat „Ik vind het wed- strijdspelJetje nu eenmaal veel te leuk om er helemaal mee te stop pen." Alphenaar Martin Verkerk speelt vanavond tegen Melvyn op der Heijde (19.00 uur), morgen komt Jan Siemerink in actie. De Rijns burger ontmoet om 16.30 uur Mark-Paul Burgersdijk. ENSDAG 15 DECEMBER A.S. LEEUWARDEN 'het wel door, gaat het niet ''Honderden mensen wa- toeschouwers gingen morrend naar huis. Lekker handig, Van Ast. „Ik heb natuurlijk geen invloed op het weer. Om kwart voor twee heb ik het veld gekeurd. Toen was het nog bespeelbaar. Daarna kwam er nog een enor me hoosbui. Het doelgebied stond bijna onder water. Maar om kwart voor twee was toch wel duidelijk dat het de hele middag van dit pokken- weer zou blijven? Dat was het juist. Iemand van Katwijk vertelde mij dat ze met vliegveld Valkenburg hadden gebeld en dat het droog zou worden. Als ik geweten had, dat het zou blijven regenen, had ik het wel afgelast. Voorzitter Jaap van der Bent van Katwijk heeft een heel an dere lezing: Wij hebben 's ochtends met Valkenburg gebeld en daar ver telde men juist dat het zou blij ven motregenen, met af en toe een hoosbui. Foei, heeft er toch iemand van Katwijk een beetje gejokt tegen de scheidsrechter om de wed strijd door te laten gaan. Van Ast zit er drie dagen later nog altijd een beetje mee: „Ik ben vier uur onderweg ge weest voor een wedstrijd die niet is doorgegaan. Als ik toch had laten spelen, was Scheveningen boos geweest. Toen ik het afge lastte, was Katwijk ontevreden. Het was een Kilo Uniform Tan- go-beslissing. Maar de arbiter heeft zelf ook niet erg handig geopereerd. Een beetje - om in het lucht vaartalfabet te blijven - als een Lima Uniform Lima. Schaatsster Marianne Timmer vaart haar eigen koers binnen de Sanex-ploeg. De tweevoudig olympisch kampioene blijkt al sinds de zomer naar eigen team te hebben gevormd, inclusief begeleiders. Timmer vertrekt na het Nederlands kampioenschap allround van komend weekein de naar een trainingskamp in Collalbo. De rest van de ploeg gaat naar Inzeil. Timmer, niet bereikbaar voor commentaar, gaat al sinds het gezamenlijke zomertrainings- kamp in juli in Ham ar haar ei gen koers. Ze zou zich niet pret tig voelen in het team van on der anderen Rintje Ritsma en Martin Hersman. Timmer werd al aan het einde van het vorige seizoen, haar eerste bij Sanex, begeleid door trainer Egbert van 't Oever en niet door hoofdcoach Geert Kuiper. Het 'kamp Timmer' is inmiddels aangevuld met fysiotherapeute Jolanda Kramers van het gewest Noord-Holland/Utrecht. Ook de schaatsers Robert Wester- veld en Arnout Coenen uit dat gewest gaan mee naar Gollalbo. Volgens Ktiiper is de sponsor akkoord met de solistische koers van Timmer, ook al is de investering met een dubbel reisprogramma fors groter. Het contract van Timmer met Sa nex loopt aan het einde van dit seizoen af. Dat geldt voor alle contracten. Kuiper wil met het oog op de Olympische Winter spelen van 2002 dat schaatsers en sponsor snel met elkaar om de tafel gaan zitten. AANVANG 20.00 UUR Bij het behalen van de play-offs is er na de wedstrijd Happy Hour!! Proef de echte nugbysfeer bij LRC DIOK ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover CBR/3 Octobertial) KAMPEER-WINTER RUITERSPORT Rijndijk 4 Hazerswoude-Rijndijk T\ V Telefoon 071 - 3414909

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27