Schapers tekent bij Sport Angst regeert voor Engeland-Duitsland Ger Bontje weg bij Hazerswoudse Boys Voetballers willen deel van tv-geld SjOffiNF Mare O vermars mist kans SOAC 14 DECEMBER 1999 21 \C moet wachten met feestje al NAC zal nog even geduld moeten hebben met het jden van een feestje ter ere van het binnenhalen van de fedeperiodetitel. De Bredanaars versloegen gisteren RBC in uendaal met 1-0 door een doelpunt in de 50ste minuut van non. RBC-doelman Belpaire brak bij een botsing met de [puntenmaker zijn scheenbeen. In de periodestand heeft 19 punten, evenveel als Zwolle dat de eerste periodetitel i FC Groningen heeft drie punten achterstand. Het moet ttwee doelpunten verschil van Volendam winnen om de «Ie periode te bemachtigen. jnstrijdster gewond na fotosessie De Oostenrijkse kunstrijdster Angelika Führing heeft gis- fnop curieuze wijze een zware blessure opgelopen. Ze am tijdens een fotosessie na afloop van de nationale titel- d in Linz zo hard met het hoofd tegen het ijs dat ze in het enhuis een spoedoperatie moest ondergaan. Führing en r partner in het ijsdansen Bruno Ellinger poseerden voor de gestroomde fotografen na het behalen van de vijfde Oosten- se titel. Op een gegeven moment verloor Ellinger zijn balans, ama zijn partner met het hoofd tegen het ijs kwakte. Ze liep rbij een gebroken oogkas en andere verwondingen in het icht op. iringruiter Tebbel lang geschorst jAMNE De tuchtcommissie van de internationale hippische :ratie (FEI) heeft de Duitse springruiter Rene Tebbel een orsing van acht maanden opgelegd wegens dierenmishan- ng, Tijdens een routinecontrole tijdens het concours hippi- ivan Stuttgart werd vorige maand onder de bandages aan de irbenen van het paard Percy van Tebbel een bijtende zalf idekt, die huidirritaties veroorzaakt. Een paard met dergelijke stekingen zal uit angst voor pijn niet snel een hindernisbalk cheren. ily Gil: 'Niet goed, geld terug' p» Teleurgestelde fans van Atletico Madrid kunnen het terugkrijgen dat ze hebben betaald voor hun seizoenkaart, jizitter Gil y Gil deed dit opmerkelijke aanbod na de teleur- Dende nederlaag van de club tegen Valencia (1-2). Atletico indt zich met een zestiende plaats in de onderste regionen ide Primera Division. Volgens Gil dankt Atletico de punten het heeft aan Jerrel Hasselbaink. Gil: „Als we Hasselbaink (hadden gehad, hadden we op de laatste plaats gestaan." jronel past stoeltje bij Arrows Autocoureur Tom Coronel heeft gisteren in Leafield oot-Brittannië) een stoeltje laten maken voor de Formule-1- gen van renstal Arrows. Waarschijnlijk kan de 27-jarige Hui- aar binnen twee weken voor Arrows testen. GOW vraagt weer proflicentie aan doorn» In navolging van Sporting Flevoland zal ook AGO- en verzoek indienen bij de KNVB om volgend seizoen be ivoetbal te mogen spelen. Dat zei gisteravond voorzitter Kok tijdens de ledenvergadering van de Apeldoornse voet- lub, waar Peter Bosz werd gepresenteerd als fulltime tech- :h directeur en trainer/coach. Het is de tweede keer dat OW een licentie-aanvraag indient. De eerste keer gebeurde vijfjaar geleden. De KNVB nam het verzoek toen formeel i in behandeling, maar toetste de Apeldoornse plannen hts op haalbaarheid. Kok heeft de leden van AGOW gezegd open dat de club in 2002 haar rentree kan maken in het [voetbal. ainer Zwart Wit '28 stapt op ferdam Trainer Jack van den Berg is gisteravond opgestapt Zwart Wit '28. De Barendrechter, die 3,5 jaar actief was bij de M terdamse zaterdag-hoofdklasser, leefde sinds vorige week iderdag in onmin met het bestuur nadat besprekingen over inieuw contract op niets waren uitgelopen. Van den Berg, zich vorig jaar loyaal opstelde toen het de club financieel :ht verging, wilde een verbintenis aangaan voor een jaar met leenzijdige optie op nog een seizoen. Toen dit er niet in zat legde trainer 2500 gulden meer. Voorzitter Rick Bergen wilde i verder gaan dan 1250 gulden, waarna beide partijen met ie uiteen gingen. TOW mist kansen tegen Woubrugge be klasse zaterdag Onder Siem Kesting pakte Woubrugge in e wedstrijden vier punten. De opvolger van Ronald Ver- kj nd speelde zaterdag met zijn elftal 0-0 tegen SVOW, maar de iier moest de Weteringse aanvallers dankbaar zijn, omdat zij (kansen onbenut lieten. Woubrugge pakte ondanks het (wicht van SVOW toch bijna de winst, toen keeper Barry ikvliet op een voorzet van Mike Sprangers mistastte. Ron Mo- ip slaagde er nog in de bal naast het verlaten doel te lo- BRUSSEL ANP .Angst voor Engeland-Duits- land. Het ergste dat kon ge beuren, is gebeurd." De Belgi sche krant Het Nieuwsblad te kent die conclusie gisteren op uit de mond van de orde handhavers tijdens Euro 2000, volgend jaar in België en Ne derland. De krant doelt op de koppe ling van Duitsland en Enge land, die elkaar op 17 juni in het kleine stadion van Charle roi ontmoeten. Voor de meeste Belgische kranten is de uitslag van de lo ting, zondag in Brussel, voor paginanieuws, maar alleen de Franstalige Le Soir en La Libre Belgique pakken echt uit. Een veelbelovende loting, die de Belgische ploeg een goede kans biedt op een plaats bij de laatste acht. Charleroi is alleen niet echt opgetogen met de wedstrijd Duitsland-Engeland die daar op 17 juni wordt ge speeld, aldus La Libre. Charleroi is ook bij Het Laatste Nieuws de pineut. Pre ventie zal van het grootste be lang zijn, van inside-informa- tie tot preventieve opsluiting, aldus de krant. De Morgen en De Standaard hebben het over de thriller in Charleroi. Het stadion ligt in een woonwijk en heeft steile tribunes, die pas na de match tussen de twee grootmachten wordt ver bouwd. Maar de wedstrijd Turkije-België heeft evengoed een hoge risicofactor, gezien de grote Turkse gemeen schappen in Gent, Antwerpen en Brussel. In Engeland waren de tablo ids goed op dreef met anti- Duitse teksten. The Sun schrijft dat de Engelsen 'Hans wel klein krijgen'. Engeland en Duitsland hebben drie con frontaties op het programma staan: naast de EK-wedstrijd zijn ze ook rivalen in de kwali ficatie voor het WK in 2002 en de organisatie van het WK in 2006. The Star doet het met verschrijvingen als "Ve weet again' en 'Herr we go again'. The Guardian \Taagt zich hoe dit nu opnieuw heeft kun nen gebeuren, na de loting in Tokio voor de WK-kwalifica- tie. „Het lijkt wel een heilige samenzwering. Een paar mijl verderop was ooit de slag bij Waterloo." Ook in Duitsland riep het duel met de Engelsen veel vra gen over de veiligheid op. „De koppeling is niet alleen een krachtproef voor beide ploe gen maar ook voor de veilig heidsofficials." Bild houdt het op 'Oh. No! Schon wieder die- se Englander'. Nederland-Frankrijk Het tactische steekspel rich ting EURO 2000 lijkt al begon nen. Bondscoach Frank Rijk aard moest er zelfs om glimla chen toen het al dan niet doorgaan van de oefenwed strijd tegen Frankrijk ter spra ke kwam. „De Fransen zijn niet zo happig meer. Ze willen zo weinig mogelijk informatie aan ons kwijt. Misschien bang om hun zwakke punten ken baar te maken. En eerlijk ge zegd: daar is wat voor te zeg gen." Vrijwel zeker geen Neder land Frankrijk dus op woensdag 26 april. De KNVB gaat op zoek naar een alterna tieve partij. Misschien kan op die datum al een WK-kwalifi catiewedstrijd worden ge speeld. Rijkaard doet er niet moeilijk over. „Tegenwoordig hebben de landen onderling geen geheimen meer voor el kaar. Er is voldoende video-in formatie. Maar een directe confrontatie blijkt toch iets anders te zijn. Eventueel zoe ken we een nieuwe tegenstan der, dat moet op deze termijn kunnen lukken." londen Ondanks deze gemiste kans voor Mare Overmars heeft Arsenal zich gisteren geplaatst voor de vierde ronde van de FA Cup. De Londena- ren versloegen op eigen veld tweededivisionist Blackpool met 3-1. De Nederlander zou toch een keer scoren voor de 'Gunners'. De andere doelpun ten werden gemaakt door Grimandi en aanvoerder Adams. Clarkson scoorde voor 34.000 toeschou wers voor Blackpool. Southampton bereikte even eens de volgende ronde. Het versloeg eerstedivi- sionist Ipswich met 1-0. Arsenal treft in de vierde ronde de winnaar van het duel tussen Hereford en Leicester City. FOTO REUTERS Joval is gister- id in het Italiaanse irta zijn WBU-wereldti jd kwijtgeraakt. De Amster- &se bokser verloor op :n van de Italiaanse ger Antonio Perugino. f 30-jarige 'Sweet' Ray op punten ten onder «vaalt enerverende ron- „b Ik heb er nogal wat nt "ondingen aan overge- zei Joval voordat een oogwond naar inhuis werd afge- 'fainer Van den Berg 'd dat zijn pupil terecht - kren had. „Raymond JPerugio te veel het werk in de ring. Hij loerde fcl op de harde stoot en jat te boksen." Joval zelf zich bij Van den Berg •Ik vond de uitslag te- 1 Ik zat niet lekker in wedstrijd. Soms was ik ie gretig, soms was de Z- erp,e j st helemaal Ik zag wel veel stoten 04 1 hem aankomen, maar A geerde er niet goed op. fdeze tegenstander was vandaag gewoon niet genoeg. Hij was een taaie jongen." Joval de nederlaag niet dra- - ''-'en. „Mijn wereld is avond niet ingestort. In n'nieuwe jaar ga ik met moed opnieuw begin- Twee weken na gesprek met bestuur hazerswoude-runduk ruud pattiapon Trainer Ger Bontje is door het bestuur van Hazerswoudse Boys op non-actief gesteld. Nog geen twee weken nadat de trainer en de club overeen waren gekomen om na dit seizoen een punt achter de samenwerking te zetten, werd daaraan bruusk een eind gemaakt. De ploeg uit Hazerswoude-Rijn- dijk staat laatste in de derde klasse zater dag, met slechts vier punten uit tien wed strijden. De actie van het bestuur verbaasde de trainer. „Het besluit kwam als een verras sing. Dit heb ik, zolang ik trainer ben, nog niet meegemaakt." Joop de Gelder, aan voerder van het eerste elftal en ook be stuurslid: „Na die afspraak zagen we dat het voetbal niet beter werd. Er was geen wisselwerking tussen het elftal en hem. Als hij 'a' zei, deden wij 'b'. We moesten iets doen." Hazerswoudse Boys heeft nog geen op volger voor Bontje gevonden. Rien van Veen (ex-Valken '68) en André Ramstein (ex-SV'35) werden benaderd, maar hun in zichten bleken niet bij de club te passen. Voorlopig wordt de selectie getraind door Bouke Cox, de trainer van de A-junioren. Oud-spelers Piet Zwart en René de Graaf begeleiden het elftal op zaterdag. De Graaf stond ooit bij UVS onder de lat. Na een 'keurig' gesprek met penning meester Leo van der Pot en voorzitter Jan Schellingerhout werd met Ger Bontje een financiële regeling getroffen. De Gelder: „Het is misschien een beetje lullig gegaan. Hij heeft nog geen afscheid kunnen nemen. Maar we hebben hem uitgenodigd op het kaartavondje van supporters en spelers. Dan kan hij dat alsnog doen." SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10, trekking 13 december: 1-6-7 9 - 13 - 14 - 16 - 19 - 27 - 37 - 56 - 60 - 63 - 64 - 66 - 68 - 70 - 71 - 74 - 78. (on der voorbehoud) Uitslagen. Lotto 49. Eerste prijs: geen win naar; tweede prijs geen winnaar; derde prijs: 41 winnaars, elk f. 1000,00; vierde prijs: 127 winnaars, f. 250.00; vijfde pri|S: 2849 winnaars, f. 25,00; zesde prijs: 4069 winnaars f. 10.00; zevende prijs 45.606 winnaars, f. 5.00 Cijferspel 49. Zes cijfers goed: geen winnaar, vijf goed: 3 winnaars, elk bruto f. 10.000.00; vier goed 36 winnaars, elk f 1000.00. drie goed: 291 winnaars, elk f. 100,00. twee goed: 3215 winnaars, elk f. 10.00. VOETBAL Eerste divisie. RBC - NAC 0-1 (0-0). 50. Salmon 0-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 6541. Rode kaart: 90. Van Helmond (RBC) 2x geel, 90. Broers (NAC). Gele kaart: Sergio (NAC). Bijzonderheid: Doelman Belpaire (RBC) brak in de 18de minuut zijn scheenbeen. Engeland. FA Cup. derde ronde. Arsenal - Blackpool 3-1, Ipswich - Southampton 0- 1. Portugal. Benfica - Leiria 3-2, Setubal - Porto 1-4. Stand aan kop: Porto 14-31, Benfica 14-30. Sporting 14-30. Boavista 14-27. Vancouver Grizzlies burg). 6. Van Zanten (Oude-Wetering), 8. Hilgersom (Stompwijk) Meisjes junioren: 1. tlsgeest (Hoogmade), 2. Van der Vaart RClKRFN (Schipluiden), 3. Nicolai (Leiden). Zoetermeer. Shorttrack trials voor EK seni oren en WK Junioren. Heren. 500 m (eerste dag): 1. Versteeg (DKIJV, Lisse) 0.44,128, 2. Bruggemans (IJVZ. Zoetermeer) 0.44,374. 3. Huiskamp SCHAATSEN CTRL. Oude Letje) 0.48,358, 4. Velzeboer (ALK. Noordwiik) 1 17.284 1000 m Caserta. WBU-wereldtitelgevecht, midden- titelverdediger Joval (Ned). Mannen. Eredivisie. Donar - Virtus 86-80. Marathonzesdaagse, eerste wedstrijd. Assen: 1 Heideman (Oldebroek). 2 Ro- zendaal (Warmenhuizen). 3. Rob van Meg- gelen (Amsterdam), 4 Angenent (Wou brugge). 5. Peter de Vries (Heerenveen), 6. Lankhaar (Babyloniënbroek), 7. Borst (Lei derdorp). 8. Jeroen de Vries (St. Nicclaas- ga). 9 Van der Veen (Joure). 10. Baars (Nieuw-Vennep) Den Haag. Kampioenschappen marathon- schaatsen Gewest Zuid-Holland. Mannen (70 ronden): 1. Van Es (Stomp wijk), 2. Hoogenboom (Roelofarendsveen), 3. Juffermans (Stompwijk), 8. Paauw (Rijnsburg), 9. Zwitser (Katwijk), 10. Pen- nings (Leiderdorp). Veteranen (60 ronden): 1. Van der Burg (Delft), 2. Künz (Schiplui den), 3. Van der Geest (Oegstgeest), 9 8orst (Leiderdorp). 10. Rodewijk (Roelof arendsveen) Vrouwen (40 ronden): 1 Verdouw (Oude water), 2 Van Goozen (Hoogmade). 3 Ver- r>r (Warmond). 4 Merbis (Benthuizen), Van der Geer (Hoogmade) Jongens juni oren (25 ronden): 1 Siegtenhorst (Rotter dam). 2. Van der Sman (Nootdorp). 3 Van Leeuwen (Hoogmade). 5 Nijgh (Rijns- (tweede dag): 1 Versteeg 1 33,890. Velzeboer 1 34,939. 3. Bruggemans 1.36.204. 3 Dijkstra (TRL. Jorwerd) 1.47.749. Robbert-Kees Boer (IHCL. Woubrugge) 2.10,393 diskwalificatie 1500 m (eerste dag): 1 Versteeg 2.32.025. 2 Robbert-Kees Boer 2.32.525. 3. Huiskamp 2.34,943. 4. Smit (DKIJV. Den Haag) 2.38.262, 5. Velzeboer 2.51.077, Bruggemans 2.34.068 diskwalificatie 3000 m (tweede dag): 1. Versteeg 5.27.594, 2. Velzeboer 5.30.115, 3. Huiskamp 5.30,277, 4. Dijkstra 5.31,088, 5. Bruggemans 5.33,567, 6. Smit 5.39,892, 7. Robbert- -Kees Boer 6.31,925. Eindklassement: 1 Versteeg 136, 2. Velzeboer 55, 3. Huiskamp 39, 4. Brugge mans 39. 5 Robbert-Kees Boer 23. 6 Dijkstra 16. 7 Smit 11. 8 Lootsma (TRL), 9 Meestnnga (GRON). 10. Mogendorff (GO). Dames. 500 m (eerste dag): 1 Melanie de Lange (IHCL. Leiderdorp) 0.47,614, 2. Lootsma (TRL. Menaldum) 0.48.009,'"n 0.48.063. 3,170, 5. Van Oremans bedankt voor Masters Michiel Schapers geniet een groot vertrouwen bij de KNLTB. Hoewel hij nog geen bijzondere resultaten heeft kunnen overleggen, tekende de bondscoach gisteren voor vier jaar bij als Daviscup-captain. De tennisbond greep de loting voor de nationale Masters in Warmond aan om zijn vertrouwen in Schapers uit te spreken. warmond Na de perikelen rond het cru ciale duel tegen Ecuador weet Schapers dat keiharde toezeg gingen niet te verlangen zijn. Wel heeft hij geleerd van het verleden. „Dit jaar was een ge miste kans. Frankrijk haalde de finale na vier thuiswedstrijden. Aan de wedstrijd tegen Ecuador heb ik wel een goed gevoel overgehouden. We hebben daar laten zien over veel vechtlust te beschikken en we hebben een hoge mate van professionaliteit getoond." De loting voor de Masters le verde verder weinig verrassin gen op. De nog niet geheel fitte Miriam Oremans zegde op het laatste moment af. Ook Seda Noorlander treedt aan bij Dek ker Tennis, dat voor de derde en laatste keer als gastheer op treedt. De KNLTB wil het eve nement vaker laten rouleren door het land. Op de deelne merslijst bij de mannen ontbre ken om uiteenlopende redenen Krajicek, John van Lottum, Pe ter Wessels en Edwin Kempes. De formule is gewijzigd. Voor het eerst worden de twaalf deel nemers bij de mannen en vrou wen over vier poules verdeeld. Dit om de spelers en het pu bliek tegemoet te komen. Bij de mannen wordt een finale ver wacht tussen Sjeng Schalken en certjan van geen De Rotterdammer trad in 1995 voor onbepaalde tijd in dienst van de KNLTB als opvolger van Stanley Franker. Als roerganger van het Daviscup-team sluit hij nu zijn tweede jaar af. Beide functies worden onafhankelijk van elkaar ingevuld. Succesvol was hij tot op heden niet. Twee keer achtereen kon Nederland zich - na verlies in de eerste ronde tegen respectievelijk Bel gië en Frankrijk - ten koste van Ecuador in de wereldgroep handhaven. Dat hij voor vier jaar bijteken de, zegt Schapers weinig. „Ik wil toch na elk jaar evalueren en kijken of het bondsbestuur, de spelers en ik tevreden zijn. Morgen maakt Schapers zijn voorlopige selectie van negen spelers bekend, een week later wordt dat aantal teruggebracht naar vier. Richard Krajicek heeft reeds toegezegd beschikbaar te zijn voor het duel met Duits land begin februari in Leipzig. Erg verrassend zal de definitie ve selectie dan ook niet zijn. Sjeng Schalken en Jan Sieme rink duelleren om de tweede plaats in het enkelspel, terwijl Paul Haarhuis een vaste dubbe- laar is. Jan Siemerink. De geplande eindstrijd bij de vrouwen gaat tussen Amanda Hopmans en Kristie Boogert. Verrassingen zijn daarbij geenszins uitgesloten. In het verleden namen de vaderlandse toppers de Masters nauwelijks serieus en beschouwden ze het evenement voornamelijk als vermakelijke onderbreking van de kerstvakantie. De echte win naar is daarom op voorhand het publiek, dat de toppers mi nimaal twee keer in actie kan zien. Mannen. Poule A: Sjeng Schalken (1), Martiin Bok (7/8), Melle van Gemerden. B: Raemon Sluiter (3/4), Marcel Reuter (5/6), Rogier Wassen. C: Paul Haarhuis (3/4), Martin Verkerk (5/6), Mclvyn op der Heijde. D: Jan Siemerink (2). Mar- tijn Belgraver (7/8), Mark-Paul Bur- gersdijk. Poule A: Amanda Hopmans (1). Maai ke Koulstaal (7/8). Stephanie Gom perts. B: Yvette Basting (3/4). Lotty Seelen (5/6), Andrea van der Hurk i I ianneke Ketelaars (3/4). Kim de Weil- le (5/6). Stephanie Rottier. I): Kristie Boogert (2). Debbv Haak (7/8), Linda Sentis. Programma: Vandaag 12.00 uur: Gomperts - Koutstaal; Haarhuis Op der Heijde; Seelen - Van der Hurk; 16.30 uur: Burgersdijk - Belgraver; 19.00 uur: Bok - Van Gemerden: De VVeille - Rottier. Woensdag 12.00 uur Van der Hurk Basting; Schalken - Van Gemerden; Hopmans - Gomperts; 16.30 uur: Slui ter - Wassen; 19.00 uur: Verkerk - Op der Heijde: Haak - Sentis. Donderdag 12.00 uur Reuter - Was sen; Ketelaars - Rottier; Seelen - Bas ting; 16.30 uur. Siemerink - Burgers- dijk; 19.00 uur. Verkerk - Haarhuis Boogert - Sentis. Vrijdag 12.00 uur: Ke telaars - De Weille; Sluiter Reuter; Boogert - Haak; 16.30 uur Siemerink - Belgraver; 19.00 uur Schalken - Bok; Hopmans - Koutstaal. Gouda anpDe WCS heeft zich inmiddels met het pro bleem gewend tot de Nederlandse Mededingings Autoriteiten (NMA). Daarnaast wordt de moge lijkheid onderzocht om via een verkorte rechter lijke procedure de bijdrage af te dwingen. De KNVB, de Eredivisie NV en de Toto Divisie zijn daarbij de tegenpartij. „Over de grootte van de bijdrage die we willen, ga ik eerst met onze ju rist praten. Het is in ieder geval niet zo dat het geld naar de WCS gaat. Het is bestemd voor de spelers", aldus Van Seggelen. Directeur Arie van Eijden van de KNVB wilde gisteravond niet reageren op de plannen van Van Seggelen. „Dit komt niet onverwacht. We wach ten eerst de tekst van de procedure af." Spelers in het betaalde voetbal moeten meedelen in de opbrengsten van tv-uitzendingen van hun wedstrijden. Dat heeft de spelersvakbond WCS gisteren tijdens de ledenvergadering in Gouda besloten. Eerder moest de WCS in de CAO-on- derhandelingen het gewenste aandeel van de tv- opbrengsten laten vallen. „We vinden nog steeds dat spelers recht hebben op een aandeel. Zij be palen de commerciële waarde van een wed strijd", aldus WCS-voorzitter Van Seggelen. Van Seggelen verwijst naar de omliggende lan den. „In Engeland bijvoorbeeld krijgen de spelers 10 miljoen pond." Dam (IHCL. Zoetermeer) 0.48,327. 1000 m (tweede dag): 1. Melanie de Lange 1.41,116, 2. Molendijk 1.41,201, 3. Landman 1.41,250, 4. Chantal Boer (IH CL, Woubrugge) 1.42,086 1500m (eerste dag): 1. Melanie de Lange 2.27,647, 2. Molendijk 2.27,675, 3 Wiegers (GO, Hen gelo) 2.27.723, 4. Landman 2.27,782. 5. Chantal Boer 2.27,965, 6. Stoelwinder (SCT, Jubbega) 2.34,097. 3000 m (twee de dag): 1. Molendijk 5.23,581. 2. Loots ma 5.31,276, 3 Landman 5.31.302. 4. Van Dam 5.31,932, 5 Chantal Boer 5.32,089. 6. Wiegers 5 32.201. 7 Mela nie de Lange 5.38,929. 8. Stoelwinder 5 44,960. Eindklassement: 1 Melanie de Lange 104. 2. Molendijk 89. 3. Lootsma 42. 4 Land man 42, 5. Chantal Boer 18. 6. Wiegers 16. 7. Van Dam 13. 8. Stoelwinder 4. 9 Mau-Asam (IHCL. Woubrugge), 10. Van Velzen (DKIJV). 13 Makkmga (IHCL). Madonna di Campiglio. Wereldbeker alpine ski. Mannen, slalom 1 Jagge (Noo) 1.38,67 (49,11+49,56), 2. Raich (Oos) 1.38.90 (49.56+49.34), 3 Stangassinger (Oos) 139.24 (49,32+49.92). 4. St.ansen (Noo) 1.39.49. 5 Kosir (Slv) 1.39.62. 6. Vhrovmk (Slv) 1.39.72. Stand wereldbeker slalom: 1 140 punten. 2. Jag ger 140 pur (Zwi) 100. 1 Stangassin 111. 3 Plasch) Begin jaren tachtig raakte mijn zus tijdens een studie reisje verslingerd aan een Duitse student die ook nog een Klaus heette. Weliswaar met een K, maar toch. Hij was zo verzot op haar dat hij 'haus und herd' verliet om in het verre vreemde Leiden te gaan studeren. De relatie hield niet meer dan een semester stand maar Klaus bleef desondanks nog drie jaar hier hangen. Het was altijd een belevenis om sa men met hem in zijn Volkswa gen Passat door Leiden of de regio te crossen. Waar je ook reed. het regende opgestoken middelvingers van medeweggebruikers. Louter en alleen omdat zijn auto wit-zwarte nummer platen droeg en een ovale sticker met een D ach terop had. Soms haalden we de gein uit om het raam open te draaien en het liefst in zo plat mo gelijk Leidse iets terug te zeggen, daarbij de vin geropsteker in opperste staat van verwarring achterlatend. Dat anti-Duitse zat er ook bij Hollanders van ver na de oorlog diep in. De verloren WK-finale van 1974 zorgde voor een nieuwe voedingsbodem voorde diepgewortelde haat jegens de ooster buur. Sindsdien is er wel wat veranderd. De oor log valt niet uit te wissen, maar ligt nu toch wel érg ver achter ons en op sportief gebied haalden we onze gram tijdens de EKs van '86 en '92. Je hoort toch bijna nooit meer iemand gillen (lat hij zijn fahrrad zurück wil en dat was in '88 nog een veelgehoord grapje. De vergevingsgezindheid lijkt toe te nemen. De hardnekkige uitzondering vormt de sport journalistiek. Een Nederlands - Duitse confron tatie is voor zowel de schrijvende pers als tv- commentatoren hét sein om allerlei toespelingen op. en verwijzingen naar de oorlog te maken. Na de gewonnen hockeyfinale in Utrecht werden de spelers van oranje door de pers bijna gesmeekt om niet alleen blijdschap om de titel te tonen maar toch woral ook te zeggen dat het juist 'ex tra lekker' was om uitgerekend van de Duitsers de eindstrijd te winnen. Recenter, maar niet minder misselijk makend was de ver slaggeving van onze eigen co lumnist Frank Snoeks afgelo pen woensdag bij de wedstrijd Chelsea - Lazio Roma. De Duitse arbiter Krug had het in zijn ogen helemaal gedaan en clan blijkt dat volgens de ta lentvolle Studio Sport-mede- werker de oorlog zich nog steeds in blessuretijd bevindt 'Hij is Duits, dus autoritair en dus zal er voor dit akkefietjes wel een gele kaart volgen'. kraamde Snoeks onder meer over Krug uit. Een uitspraak waar niemand over valt. Iets naars over Duitsers zeggen appelleert aan nog immer weid versprei de gevoelens over ons buurland. De ultieme foute Duitser is nog altijd Lot har Matthaus. Terwijl het enige dat de man valt te verwijten, is dat hij uitstekend voetbalt, nooit opgeeft en ten koste van alles - ook al betekent dat bijvoorbeeld af en toe een schwalbe maken - wil winnen. Eigenschappen waar het in de Ne derlandse topsport nogal eens aan ontbreekt. Zijn palmares is groter dan die van Cruijff. Gul- lit en Van Basten samen, maar als PSV-trainer Eric Gereis hem een duw geeft, zoals onlangs bij PSV - Bayern München gebeurde, dan is ieder een als vanzelfsprekend op de hand van de Belg. Een man die in zijn carrière te maken heeft ge had met een omkoopschandaal en bijna eigen handig verantwoordelijk was voorde uitschake ling van Oranje voor het WK in '86. Nee, alles beter dan Matthcius. Ik belde Klaus, inmiddels woonachtig in Ham burg, om te vertellen dat ik zijn naam in een ar tikel zou gebruiken. Het onderwerp was hem uit het hart gegrepen, maar dat ik daar ook de naam van Matthaus zou noemen, begreep hij niet. ..Da's nou precies iemand die ons Duitsers in het buitenland een slechte naam bezorgt. Nu was ik in opperste verwarring. LOMAN LEEFMANS

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21