Trigon komt in de aanval weer tekort TOP doet het rustig aa maar wint toch heel ru BC Lisse boekt maximale zege Blitz baalt van kleine gymzaaltjes NOVO is kansl tegen de koploi Sport MAANDAG 13 DECEMBER 1999 Leidenaars verliezen van Groen Geel Direct na het eindsignaal gooide Sander de Haas de bal keihard omhoog richting lichtbalk. De speler van Spor ting Trigon gaf op deze wijze uiting aan zijn frustratie over de uitkomst van het duel tegen Groen Geel. Zijn ploeg had, zoals zo vaak dit seizoen, lange tijd uitzicht op puntenwinst, maar eindigde toch weer met 18-20 aan de verkeerde kant van de score. Dat betekent dat de Lei denaars nog altijd vlak boven de degradatiestreep han gen, terwijl zij met iets meer fortuin stabiel in de mid denmoot hadden kunnen staan. LEIDEN MICHEL VAN CENT Het was eigenlijk opmerkelijk dat Sporting Trigon nog zo lang in het spoor van Groen Geel bleef, want in de eerste helft liep de tweede aanval nadruk kelijk mank. Coach Peter Schal lenberg had in dit vak Johan ter Hofte bij Chantal van Duijn. Wendy van Hooven en Amoud Lambooy gezet en Sander de Haas op de bank gelaten. Het viertal speelde met weinig ver trouwen en schot en had twin tig minuten nodig om de eerste treffer te noteren. Dat was een strafworp van Arnoud Lam booy, die typerend genoeg niet op eigen kracht werd afge dwongen maar uit een herha ling van overtredingen ont stond (6-6). In het andere vak eiste Tim van der Horst de rol van afmaker voor zich op. Hij maakte in de eerste helft liefst zes doelpunten. Een tweede strafworp van Amoud Lambooy betekende zelfs even een 9-7 voorsprong, maar bij rust was het toch gelijk (9-9). Na de pauze trok Groen Geel het initiatief meer en meer naar zich toe. De ploeg uit Wormer- veer, die zich vooraf kansen op de kruisfinales had toegedicht maar tot dusverre met twee punten uit drie westrijden on dermaats presteerde, nam on der leiding van Mariët Huitema en Chris Kaper het voortouw. Bij Trigon begonnen beide aan vallen te haperen in de afwer king, maar wissels bleven tot zes minuten voor tijd achterwe ge. Schallenberg gaf zijn aan vallers krediet. „De tweede aan val draait al een paar weken niet lekker. De mensen die het moeten maken zijn er niet. Bij Groen Geel zie je dat Huitema en Kaper op de belangrijke mo menten iets kunnen forceren, maar dat ontbreekt bij ons. Je probeert dan een oplossing in één vak te zoeken met Ter Hof- te voor De Haas, maar Johan werd niet goed aangestuurd en viel als schutter weg. Ook Chantal en Wendy hadden hun dag niet." Bij 16-18 maakten Christina Verbrugge en Sander de Haas alsnog hun opwachting in het bewuste vak. Amoud Lambooy verzilverde nog wel een straf worp (17-18), maar Groen Geel liet zich niet meer achterhalen: 18-20. Schallenberg bleef des ondanks lichtpuntjes zien: „Je kunt van iedereen winnen en verliezen dit seizoen. Dat is het mooie en het frustrerende van deze afdeling. Vorig seizoen verloren wij twee keer kansloos van Groen Geel, nu blijven wij tot de laatste minuten behoor lijk bij. Dat geeft wel aan dat wij langzaamaan volwassen wor den." Sporting Trigon - Groen Geel 18-20 (9-9). Doelpunten: Tim van der Horst 18), Amoud Lambooy (6), Chantal van Duijn. Diana Hoppen brouwer, Bianca loustra en Alfred Lambooy. Ook Fiks, Tempo en KZ Leiden blijven bovenin meedraaien KORFBAL MICHEL VAN GENT B5g|-"-"rr - Tim van der Horst gaat na een doorloopbal een van zijn acht doelpunten tegen Groen Geel scoren. Sporting Trigon verioor desondanks. foto henk bouwman Voorlopig blijven TOP, Fiks, Tempo en KZ Leiden na nieuwe overwinningen meedraaien in de top van hun afdelingen. Madjoe en Velocitas zagen hun titelkansen daarentegen danig slinken door tegen toppers Luno en Thor(H) te verliezen. TOP had met een zuiver schot nog ruimer dan met 22-12 kunnen winnen van Steeds Hooger. De Sassenheimers beslisten het duel al in het tweede kwartier, waarin Steven Baart (3), Petra van Niekerk en Stanley Lardé de 5-7 voorsprong uitbouwden tot een 7-12 ruststand. Het zegt ge noeg over de krachtsverhoudingen dat de thuis club al in deze fase twee wissels doorvoerde, maar dat had weinig effect. Vooral Lardé was goed op dreef door de hoofdaanvaller van de te genstanders vrijwel geheel aan banden te leggen. Steven Baart was met zeven doelpunten afgete kend topscorer. De verdediging van De Danaïden was uitste kend op dreef tegen ODO(D) en liet slechts twee strafworpen, twee vrije worpen en één veldgoal door. Ame Heijman en Heiko Locher schakelden met behulp van rugdekking van hun vakgenoten de voornaamste aanvallers van de thuisclub vrij wel geheel uit. Zelf maakten zij gezamenlijk ze ven doelpunten en dat leverde met treffers van Nienke Feenstra, Barbro Heijman, Sandra Kalt- hofff, Mark Rietbergen (2), Martijn van der Meer en Liesbeth Kalthoff een ruime 17-5 zege op, die in het derde kwartier gestalte kreeg (3-9, 4-16). Met twaalf minuten te gaan leek Pernix verze kerd van een overwinning op HKC(H), want er prijkte een 15-12 voorsprong op het scorebord. De aanvallers werden echter statisch, wisselden elkaar niet goed meer af en gingen ook onzuiver aanleggen. Dat resulteerde in balverlies en tegen- goals: 15-15 eindstand. Ook eerder in de wed strijd was er een voorsprong van drie punten ver speeld (9-6,10-11), zodat de teleurstelling achter af groot was. Alleen Sjoerd van der Kooij (5), Ka ren Arnoldus en Raymond Boerman (beiden 3x) scoorden meer dan eens. In het derde kwartier kende Fiks een inzinking tegen GKV(H), wat zich uitte in tal van missers, waaronder één vanaf de strafworpstip. De forma tie van Anke Heederik kon deze terugslag rustig opvangen, want zij zag haar voorsprong slechts van 20-9 tot 22-15 krimpen. Vervolgens sloeg Fiks weer keihard toe met goals van Theo Vreeken (4), Marleen Boomgaard, Saskia van der Does, Tanja Huizing en Matthijs de Visser (29-15), waarna het nog 30-17 werd. Met name het afvangen was bij vlagen indrukwekkend. De streekderby Tempo - Crescendo raakte op 13-8 in een patstelling, omdat de eerste aanval van beide achttallen zo'n tien minuten stilviel. Dat was voor de Alphenaars niet zo verrassend, want zij hadden tot dusverre slechts vier keer ge scoord via Marcel Kerseboom (2), Maaike van Rijswijk en Ronald Drieduite. Hun Lei strevers hadden echter al zeven keer r ten via Linda Meijers (4), Ilone Kooll Wijnand Alberts, omdat zij optimaal p van het goede afvangen van Edwi Kraan. Deze slagvaardigheid had hu dusverre ook in de wedstrijd gehoude steeds een achterstand. Trainer Bob bezig aan zijn laatste jaar bij de thuis met invallers Erik Holthausen en Edwi aanval op gang te trekken, maar zij 1 minuut later gaan verdedigen door hl van Wijnand Alberts (13-9). De inval echter in defensief opzicht een welko king, want zij hielden Remco Beije en van scoren af. Dat gaf Marcel Haags voor vijf goals, en Marcel Hanegraai genheid om 15-9 te maken. Hoewel de ginaanval via Ilone Kooloos nogmaa (15-11), was het tij in de resterende di niet meer te keren: 17-12 eindstand. Madjoe zag in blessuretijd een scho van net over de middenlijn door de n en dat was de genadeklap: 14-15. D gers waren de topper goed begonnen, co van de Meeberg, Peter Star, Hanii (allen 2x) en Janneke Veldhuijzen hie 5-2 en 7-4 een behoorlijke voorspro Na rust (7-7) moesten zij en hun tean 9-10 echter steeds tegen een achters ken. Dat kwam doordat de beginaa kreeg met het vijandelijke achterven vendien gingen de bezoekers van afs zuiverder schieten. Velocitas liet in de eerste helft te| tal van kansen onbenut, zodat er een stand ontstond. Elsbeth de Mooij (3 sen, Marion Snatersen en André va verkleinden de kloof tot twee punten aanvallers zochten echter te indivi kansen en dat werd genadeloos afges 14, waarna het nog 10-15 werd. Ook Fluks verloor de wedstrijd teg de eerste periode, want het werd via e stand 19-15. De Noordwijkers vielen rugzakken van hun tegenstanders erg aan. Zij waren zodoende vaak al na bal weer kwijt. Brigitte Hoek (2), l Ramses Duindam, Arjan Kuijper en steege brachten Fluks in 21 minuten rug tot 13-10, maar daar bleef het bij.I noemde schutter was ingevallen Schwarz, die met een enkelblessure ui KZ Leiden behaalde haar derde o op rij ten koste van Fortis'75: 13-10. ster Carla Akse trad op de vroege z tend als coach op, aangezien Simo Martin Verhorik moesten werken. Z clubgenoten in het eerste gedeelte vai helft definitief afstand nemen door g< tricia Derksen, Joost Kwestro (2) en J zee (6-6, 7-11). BADMINTON PETER KLEIN Het tweede team van het Al- phense Flair in de derde divisie en Veglo en BC Lisse in de vier de divisie waren de enige bad- mintonploegen, die in de lan delijke competitie wonnen. De Flair-reserves waren in Zoeter- meer het laaggeklasseerde Conquesto 2 met 6-2 de baas. De Leidenaars boekten eenzelf de score tegen het bezoekende Delft 4. Het team uit de Bollen streek dekiasseerde het Haagse DKC 6 met 8-0. Het vlaggenschip van Flair was in de eerste divisie met 1-7 to taal kansloos tegen de reserves van eredivisieclub Conser- vatrix/Velo. Bas van Zeist en Peter van den Berg redden in het mannendubbel de spreek woordelijke eer. Van het twee de team kregen alleen de man nen serieuze tegenstand van Conquesto 2. Pieter van Maas dam verloor zijn enkelspel. Cees-Jan van Vliet won wel, maar niet nadat hij in de twee de game een matchpoint had overleefd. Het dubbelspel, waarin Edwin Dierckxsens ont brak, was niet voldoende inge speeld om de mannen van Zoetermeer te kunnen veront rusten. Sonja Idzerda en Petra Bos-Knoester hadden een ta melijk eenvoudige middag in zowel hun singles, hun samen spel, als de beide mixen. Bij team 3 scoorden Marco Overes en Nicole Mosterd twee uit drie. Het Alphense duo zorgde in hun singles en hun geza menlijke mixed voor drie pun ten, maar kon de 5-3 nederlaag bij BC Delft 2 niet voorkomen. Ronald Derksen, die de ge blesseerde Randy Thepass ver ving, zorgde bij Veglo voor een aangename verrassing door het eerste mannenenkelspel tot winst te voeren. De Leidenaars liepen tot een 4-0 voorsprong na de singles uit, omdat ook Björn Hofkes, Ellen van der Voort en Monique Borsboom (na veel strijd) in de één tegen één overeind bleven. Via het vrouwendubbel en de mixed van Van der Voort met Hofkes werd de 6-2 eindstand tegen BC Delft 4 bereikt. Van de overige ploegen in de vierde divisie boekte alleen BC Lisse nog een overwinning. Het werd een monsterscore. Nanda Abercrombie, Sandra Bon Debby Emmanuels, Paul van der Hulst en Rogier Moorman stonden tegen het bezoekende DKC 6 geen partij af. Apollo leed de grootste en tevens een pijnlijke 6-2 neder laag bij Drop Shot 2, dat net als de Veners nog niet vrij was van degradatiezorgen. Invaller Ca rol van Oyen en het dubbel van Rolf Driessen met Arno van der Wijk waren in Den Haag de enige twee punten. Het verlies van Shuttlewou- de en BC Wassenaar was inge calculeerd. De twee ploegen uit de Leidse regio waren tegen respectievelijk DKC 5 en Hui zen '96 op bezoek bij de koplo per van hun afdeling, waardoor de nipte nederlagen (beide 5-3) toch nog goede resultaten ge noemd konden worden. Bij de formatie uit Zoeterwoude zorg den Danny Plug in de single en Ilse Spierings met Jaco Lem merzaal als ook Danny van Noort met Plug in de mixen voor de drie punten. Een 4-4 draw was echter binnen hand bereik geweest. Lemmerzaal dwong zijn nog ongeslagen op ponent tot een derde game en in het mannendubbel met Plug werd zelfs matchpoint bereikt. Bij Wassenaar kregen de weer teruggekeerde John van Eg- mond (in single en mixed) en Monique Hilgeman (dubbel met Charlotte Los en mixed) twee plusjes achter hun naam. Teleurstellende prestatie van BS Leiden BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN MSV en Blitz verloren beide hun wedstrijden tegen topploe- gen uit de promotiedivisie. MSV ging ten onder tegen Akrides, terwijl Blitz in Voorschoten Wy- ba moest laten voorgaan. BS Leiden verloor teleurstellend van het laaggeplaatste Baske tiers. De vrouwen van BV Lei derdorp kwamen ruim tekort tegen landskampioen Den Hel der. Lisse boekte een krappe ze ge tegen Jumpers. Nummer twee Akrides was in IJmuiden met 78-65 te sterk voor MSV. Bij de Noordwijkers ontbraken Zeger van Leeuwen en Mark Messemaker met bles sures. terwijl Rick Driessen nooit in uitwedstrijden mee doet. Tot halverwege de eerste helft controleerde MSV de wed strijd. Vervolgens kwam Akri des, met oud-Leiderdorp en - Leidenspeler Eric Huijbens in een belangrijke rol. langszij en profiteerde vlak voor rust van een verslapping van de bezoe kers. MSV verzuimde in die fase de perimeterspelers van Akri des te verdedigen en incasseer de een serie driepunters. De Noordwijkers herpakten zich weer. maar konden niet voor komen dat de thuisploeg met een 39-29 voorsprong de rust inging. In de tweede helft moest MSV het lang stellen zonder Jan Koek, die voor rust al in foutenlast was gekomen. Guards Richard Augustinus en Gerben van der Holst namen het scoren van hem over en lie ten al hun punten in de tweede helft aantekenen. Op inzet kwam MSV nog terug tot vijf punten, maar de goed schieten de thuisclub, die 70 procent van de driepuntspogingen ver zilverde, liet het niet verder ko men en profiteerde in de slotfa se van fouten aan Noordwijkse kant. Scores MSV: Ban Koek 16, Augustinus 12. Ian Koek 10, Van der Holst 10. Blitz moest thuis met 54-68 buigen voor topploeg Wyba. De bezoekers uit Wijchen willen naar de eredivisie en hebben een sponsor die het mogelijk maakte om een aantal ex-inter nationals aan te trekken, onder wie oud-Leiderdorper Marco Pikaar. Desondanks had Blitz lang het betere van het spel. De Voorschotenaren kwamen in de eerste helft zelfs op een voor sprong van dertien punten, en bleven ook tot de rust (34-26) nog makkelijk overeind. In de tweede helft, waarin Blitz vol gens coach Sid Bruinsma niet goed speelde, kwam Wyba te rug, maar de teams bleven tot twee minuten voor tijd bij el kaar. In de slotfase stokte de productie bij Blitz, en profiteer de Wyba van de fouten die de Voorschotenaren maakten. Coach Bruinsma weet de ne derlaag aan het feit dat de te genstander conditioneel meer inhoud heeft dan Blitz: „Wij kunnen nooit in onze speelzaal De Vliethorst trainen, en in die kleine gymzaaltjes kan je ge woon niet genoeg meters ma ken. Dit is nu de zoveelste keer dat de tegenstander op het ein de fitter is dan wij. We houden het elke keer lang bij, ook door onze speelstijl, maar in de slot fase zijn we leeg. Blijkbaar leeft het basketbal niet bij de ge meente, want er is voor ons geen trainingstij d beschikbaar in onze eigen zaal." Scores Blltz: Piket 20. Aanhanen 11. Na de zege van vorige week op koploper Attacus leek het voor BS Leiden een eenvoudige klus om te winnen van nummer acht Basketiers. Leiden ging echter onderuit met 77-65. Bas ketiers was voor het eerst in lange tijd weer compleet en heeft een nieuwe coach. De thuisploeg was er derhalve op gebrand een goed resultaat neer te zetten. Leiden, zonder de geblesseerde Timo Ver- steegen, leek niet te beseffen op de tweede plaats te kunnen ko men. Alleen Erik-Paul van Wee- ren kwam regelmatig tot sco ren. Toen na rust (33-27) cen ters Michel Brückner en Albert Stuijzand met vijf fouten naar de kant moesten, profiteerde de thuisploeg van het lengteover- wicht. Daarbij kenden te veel Leidenaars een 'off-day' om de felle ploeg uit Zevenaar nog on der druk te kunnen zetten. Scores BS Lelden: Van Weeren 23, Stuijfzand 11, Groot 10. De junioren van Blitz boekten in Amsterdam een belangrijke zege tegen Canadians: 81-96. In een lang gelijkopgaande eerste helft waren de Voorschotena ren iets sterker 47-51. Na rust plaatste Blitz een tussensprint onder leiding van Gidion Nicas- tia en Cees Aanbanen. Scores Blitz: Nicastia 27, Aanbanen 25, Jordan 17. De vrouwen van BV Leider dorp moesten thuis hun meer deren erkennen in landskampi oen Den Helder 52-83. In het eerste deel van de partij waren beide teams aan elkaar ge waagd. Gaandeweg ging Den Helder beter schieten en de ploeg van bondscoach Mein- dert van Veen dwong via een pressieverdediging veel balver lies af bij de thuisploeg. Van 8-8 werd het 10-22. Leiderdorp kwam vervolgens wat vaker door de Helderse verdediging heen, maar moest vooral aan Inge Huitzing van Den Helder veel scores toestaan. Na rust (26-42) nam Den Helder met een het initiatief en zette Lei derdorp op een onoverbrugba re achterstand. De thuisclub profiteerde via Mariska van Zegveld en Lonneke Bransz nog wel van het lengteoverwicht, maar dat zorgde er alleen maar voor dat Den Helder niet verder uitliep. In de slotfase zorgden de wisselspelers van beide teams nog voor een aardig schouwspel. Scores BV Leiderdorp: Van Zegveld 14, Bransz 10 (10 rebounds). BV Lisse boekte thuis een be nauwde zege tegen het Haagse Jumpers: 48-44. Aanvankelijk wees niets erop dat de thuis club het lastig zou krijgen. Goed verdedigend dwong Lisse de tegenstander tot moeilijke schotpogingen, die aanvanke lijk weinig succes opleverden. Zelf kostte het Lisse niet veel moeite de weg naar de vijande lijke basket te vinden. Snel liep de thuisclub naar 22-8 weg om vervolgens het initiatief al voor rust (29-18) uit handen te ge ven. In de tweede helft trok de Haagse tegenstander de verde diging nog scherper aan. Lisse, dat de mooiste kansen onbenut liet, faalde ook vanaf de vrije- worplijn. Pas nadat Jumpers het evenwicht had hersteld, pakte de thuisclub in de laatste vijf minuten de draad weer op. In die cruciale fase benutte El len Droogh enkele vrije worpen en zij wees haar ploeg daarmee de weg naar een zwaar bevoch ten zege. Sandra Wagemaker van BV Leiderdorp zoekt in de verloren wedstrijd tegen Den Helder naar een afspeelmogelijkheid. foto henk bouwman po werden de Utrechtsen ge dold. Scores Grasshoppers: De Jong 37, Guyt 25, Tinka Bröring 20, Parievliet 18, Kucharska 17, Sluijs 14. Scores BV Lisse: Koolhof 11, Van der Heuvel 8. De meisjes junioren van Grass hoppers vestigden een nieuw teamrecord door Prisma Colle ge in Utrecht met 60-153 te kloppen. Vooraf wisten de Kat- wijksen al dat er een groot krachtsverschil tussen beide teams was en besloten werd er een 'run-and-gun'-wedstrijd van te maken. In een hoog tem- De BV Leiderdorp-juniores wonnen in eigen huis met 70- 47 van staartploeg Binnenland. De goed verdedigende thuis ploeg besliste het duel al voor rust (38-23). Scores BV Leiderdorp: Simson 13, Heskes 12, Goudberg 11. VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN In de volleybalcompetitie kon den de mannen van NOVO het niet bolwerken tegen koploper VOC-Maarssen. De Noordwij kers verloren de wedstrijd met 3-0. Ook de beide RW-teams moesten met een nederlaag ge noegen nemen. Het mannen- team van Leython en de vrou wen van Gemini /Kangeroes slaagden er wel in hun tegen standers de baas te blijven. Gemini/Kangeroes noteerde een moeizame zege op Shot. In Voorschoten werd het 3-2 (15-8, 14-16, 6-15, 15-13 en 15-13. Coach Nico Halsema noemde de wedstrijd een 'cri sispartij'. Halsema: „Het niveau was niet denderend. Wij heb ben meer klasse in huis dan Shot. Daarom moet je zo'n te genstander met 3-0 oprollen. Shot speelde wel een spelletje dat ons niet ligt. Veel ballen werden via het blok uitgeslagen en ook verraste Shot ons regel matig met tactische ballen." Daarbij kwam nog dat de equipe uit Culemborg verdedi gend moeilijk te kloppen was. Veel ballen werden van de grond gehaald. In de tweede set lukte het Gemini bij een 14-13 score niet door te drukken. Shot kreeg daardoor vleugels. Halsema: „Positief was dat we erin bleven geloven. Dat bleek wel in de vierde en vijfde set." De RW-vrouwen waren bij na twee uur in de weer in de thuiswedstrijd tegen VCV. Na veel spanning ging die met 2-3 verloren. In het beslissende vijf de speldeel leidde RW met 13-10. Vanaf dat moment kwa men de Rijnsburgse aanvalsters er niet meer doorheen, waar door VCV alsnog aan het lang ste eind trok (13-15). RW won de eerste en vierde set met respectievelijk 15-13 en 15-12. De tweede en derde reeks gingen naar VCV (twee keer 11-15). RW-aanvalster Esther Hartog: „We hadden de ze wedstrijd met 3-2 moeten winnen. Het liep redelijk bij ons ondanks de afwezigheid van Marjan Schipper. Ons pro bleem was dat we wisselvallig presteerden. Het ene moment goed, het andere niet." Veroverden de vrouwen een punt, de mannenploeg van RW stond met lege handen na af loop van het duel met Shot. De 0-3 nederlaag kwam tot stand via scores van 10-15, 13-15 en 6-15. RW was met maar liefst elf man present in bos. Marco van Wei jaar geleden gestopt bal, is aan de sele voegd. Bovendien noud van Zuylen, Dl neveld, Ronnie de Dennis Glasbergen Veel hielp dit niet, .speelde een slechte Spelverdeler Rona „In de eerste set hiel vol tot 10-10 en in verspeelden we voorsprong. Shot is ke ploeg met een denaanval. Maar vol het niets bijzondel loopt het gewoon meter. We zijn geen Leython maakte ii speldeel van de wed het beduidend lager de Zenzero /Sovicos soonlijke fouten, door won Sovicos 11-15. Vervolgens team uit Leiderdor Kwestro weer in de had opgenomen, Spelverdeler Niels door een betere p aanvallers naar beb nen, hetgeen resulte standen van 15-7, 15-11. Leython-d Groen: „Mentaal niet helemaal goed ploeg loopt niet ov vertrouwen. Dat hi maken met de De meeste oudere dwenen, waardoor team staat. Er moe gens opstaan die woording durven ne NOVO speelde tw sterk tegen koplo Maarssen. In het d< (15-5) geloofde de p meer in. In de twee speldelen dwongen wijkers VOC-Maart terste te geven. NOV eerste set zwak kwam ijzersterk tenl Op 15-16 miste hl setpoint. Uiteindeli VOC-Maarssen dal greep (17-16). NOV trad zonder Robert burg maar mét de v sure herstelde Lixon, toonde in reeks aan dat ook 1 sen kwetsbaar is Muinck en Rein de' met hun sprongserv niek in de geledei lijstaanvoerder (4-1 te vervolg bleef 15-12.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24