erfstkampioen te lief voor hekkensluiter Lisse kruipt t gevarenzone Ter Leede ligt ruim op koers OK met hakken over de >ot tegen taaie commando's Amateurvoetbal Jeugd Quick Boys gaat de goede kant op Extra tijd fataal voor Rijnsburg 21 HOOFDKLASSE A Joordwijk en Strijen zich zaterdag om half drie publiek presenteerden, telde de ploeg uit de Waard zeven spelers. De overige vier kwamen ter op een sukkeldrafje het veld op. Het beeld was ief voor de wedstrijd, want ook daarin kwam regelmatig te laat. Het was aan de nonchalance ordwijk te danken dat de schade voor het team iner Jos Houweling binnen de perken bleef: 5-3. ing wees erop dat zijn üet met z'n allen voor had gelegen'. ,,De pers steeds dat we hebben choppen. We hebben i vermogen gevoetbald, nodige risico's in ons iterin speelden we één n en voorin hadden we tsen. Doen we het an- verliezen we ook. i CHRIS HARTMAN Want Noordwijk bezit natuur lijk wel wat meer kwaliteit dan wij." Collega Ruud Bröring stelde tevreden vast dat zijn ploeg op nieuw herfstkampioen was ge worden. Bröring: „Dat is pret tig, vooral als je weet dat de herfstkampioen ook aan het eind van het seizoen meestal bovenaan staat." Over de wed strijd was Bröring minder tevre den. Met name de drie tegen- goals zaten hem niet lekker. Als je hier met 5-1 wint, heb je het goed gedaan. Van die twee tegengoals in de tweede helft ben ik een beetje ziek. Die had den niet mogen vallen. Achterin waren we gewoon niet alert ge noeg." Bröring kon in de strijd met Strijen geen beroep doen op Marco Kleijn en Wim de Jong. Lucas ten Brinke was niet hele maal fit en zat daarom op de bank. De Noordwijkers be merkten al snel dat ze van Strij en veel ruimte kregen. Met na me de drie spitsen wisten niet wat ze meemaakten. Waren ze hun directe tegenstander voor bij, dan stonden ze meteen oog in oog met doelman Jaap Bijs terbosch. Middenvelder Geerlig Azier kreeg de eerste scorings kans. Uitblinker Arnold Rein- ders zette hem vrij voor doel, maar de stiftbal van Azier ging naast. Nadat Jelle Korbee en Patrick Scheurwater de kwaliteiten van Bijsterbosch getest hadden, bracht Patrick van Dam de •stand op 1-0. Rocky Pitti, die op links zijn directe tegenstander Bart Luiken regelmatig te vlug af was, leverde de voorzet af waaruit de centrumspits kop pend afrondde. Strijen antwoordde direct en scoorde uit een vrije trap.Vanaf 25 meter schoot Bert Duynhou- wer steenhard raak. Via de on derkant van de lat verdween de bal in het net. Noordwijk had enige tijd nodig om te bekomen van de schrik, want het was zo ongeveer de eerste keer dat Strijen het doel van Marco Korff onder vuur nam. Pas in de slotminuten van de eerste helft was de thuisploeg weer zichzelf. Het resulteerde in treffers van Jelle Korbee en Pitti. Korbee nam de bal ineens op de pantoffel nadat Strijen een hoekschop van Scheurwa ter half had weggewerkt. Pitti profiteerde op slag van rust van een misverstand in de defensie van Strijen. Na de pauze ging Noordwijk door zoals het de eerste helft was geëindigd. Na welgeteld zestig seconden werkte Van Dam een uitgespeelde aanval doeltreffend af. Na deze goal viel de organisatie bij Noord wijk weg. De verdedigers Mar tin van Kins en Cees Smit meld den zich in de voorste lijn in de hoop een goaltje mee te pikken. Op zich is dat niet erg, maar dan moeten de posities wel overgenomen worden door middenvelders. Dat gebeurde niet. waardoor er regelmatig ga ten in de Noordwijkse defensie vielen. In de 58ste en 82ste minuut maakte Strijen gebruik van het halfslachtige optreden van de Noordwijk defensie. Michel Vis ser bracht de stand koppend op 4-2. Een seconde daarvoor stompte Korff een kopbal van Wilco Kruythof tegen de lat. Marcel Breeman bepaalde de eindstand op 5-3. Op de grond liggend tikte de invaller de bal achter Korff. Vlak daarvoor tekende Pitti voor de vijfde Noordwijkse tref fer. Scheurwater, de ruimte in gestuurd door Reinders, bood de vleugelaanvaller een niet te missen kans. Pitti had al eens een niet te missen kans gekre gen (bij 5-2) na goed werk van Van Kins. Met een leeg doel voor zich raakte Pitti de bal ge heel verkeerd. Bröring berus tend: „Twee doelpunten in een wedstrijd is een hoog gemiddel de voor Pitti." Hoe zit het trouwens met de contractverlenging van Bröring? „Voor de kerst hopen we eruit te zijn. Ik wil wel bij de club blijven, want ik ben hier nog niet klaar. Mijn doel is nog maals kampioen te worden en vervolgens in de kampioens competitie betere resultaten te halen dan vorig seizoen." Noordwijk: Korff; Van Kins, Korbee, Smit, Patrick de lone .Azier, Rein ders,Van der Laan; Scheurwater (78. Van der Putten). Van Dam. Pitti. K VERWOERD even geduurd, maar jlauwen kunnen dus nen. De vorige zege van kwam eind oktober tot Toen werd Excelsior op Ter Specke met 3- e it. Uit de vier erop vol- o duels behaalde Lisse wee punten en zo be ploeg van coach Wim ii de gevarenzone. 4-1 tegen Capelle krui- issenaren daar nu weer 1. week woensdag beleg- ainer een bijeenkomst upporters om te trach ip te kweken. Na de volgden zaterdag de Schaap maakte na de ling op Capelle dan opgeluchte indruk, verkeerde niet in ju- ning: „Eén zwaluw log geen zomer. Het n tot nu toe is steeds dat we, ondanks veel weinig scoorden, tiebben we opnieuw de ansen gemist, maar ge- bben we er nu ook een De grote winst aag is vooral dat we als enorm hard hebben die werklust leek de openingsfase niet thuisclub, zonder Ar- :n Berg, Aad Bozuwa, Taument en Menno aan het langste eind en. Er ging veel mis bij naren. Het aanspelen medespeler was al een Niet zo vreemd dus astheren het initiatief de equipe van oud- Aad Andriessen moes- De Capellenaren, die Jen beschikken over de aren Ton van Bremen el Bubberman, creëerden m om de score te openen, o( spitsen Ame van Gel- .velohn Kraan verzilverden oo[Toch werd het 0-1. Een ïting veranderde vrije libero Ron Valk was in minuut onhoudbaar lm an Peter Kromhout, van Bemmel had even jo een hoekschop van Le- lerZwet, de 1-1 op zijn maar zijn zwakke inzet werd door een verdediger van de doellijn gehaald. Het was de eerste scoringsmogelijkheid voor Lisse, dat met het verstrij ken der minuten steeds meer in de wedstrijd groeide. Dat resul teerde na een half uur spelen in de gelijkmaker. De sterk acte rende rechtsachter Murat Böke speelde zich knap vrij en be reikte bij de eerste paal Jerrel Linger, die doeltreffend afwerk te. In het restant van de eerste helft bezat Lisse wel een veld- overwicht, maar veel dreiging ging er van de aanvallen niet uit. Dat veranderde na de pau ze. Schaap verving de onopval lende Haico Herbert door de vorige week tegen Zwart Wit'28 uit het veld géstuurde Amando Luxenburg. De spits beleefde een prettiger middagje dan vo rig weekeinde in Rotterdam. De aanvaller bracht snelheid en stootkracht in de offensieve ac ties van geelblauw. Hij was het ook die de in de tweede helft dominerende FC op voor sprong zette. Na mistasten van Capellenaar Jeffrey Reith stelde Linger de invaller in staat de 2-1 te scoren. Halverwege de tweede helft besliste Nick Schnater het tref fen door een vrije trap van Van der Zwet in een doelpunt om te zetten. De 3-1 ontnam de An- driessen-formatie de hoop op een aanvaardbaar resultaat. De groenhemden geloofden er niet meer in. Goalie Kromhout had derhalve weinig te doen. Zijn collega Ron Ververs had het aanzienlijk drukker. De sluit post onderscheidde zich onder andere door een vrije trap van Van der Zwet uitstekend te pa reren. Bij twee kansen van lin ger hoefde Ververs niet te han delen. De volgens het program mablad beste Lisse-speler van het millennium miste even de controle. Tien minuten voor tijd doelpuntte Linger nog wel een keertje. De doorgebroken Luxenburg strandde op de glij dende Ververs, die de bal losliet en daarmee Schnater de gele genheid bood om Linger voor een leeg doel in stelling te bren gen: 4-1. FC Lisse: Kromhout; Böke, Van der Zwet, Langeveld, Van der Lugt; Hoei Tan, Van Bemmel, Schnater, Groene- weg; Herbert (Luxenburg), Linger. Zwart Wit op eigen modder verslagen Martin de Louw brak met zijn goal de ban voor Ter Leede. ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONING ROTTERDAM PETER VAN DER HULST Op het tot modderpoel omge ploegde veld van sportpark De Vaan spoelde Ter Leede een vieze nasmaak weg. De Sassen- heimse hoofdklasser snakte na de nederlaag tégen Barendrecht naar de winterstop. De voor een debutant intensieve wed strijdenreeks en blessures had den de ploeg langzaam maar zeker gesloopt. Maar, nota bene in de zwaarste wedstrijd van het seizoen, toonde Ter Leede over de nodige veerkracht te beschikken. De verdiende 0-2 zege op Zwart Wit '28 werd ge vierd met een massale 'buik schuiver' voor de hoofdtribune. Het maakte allemaal niets meer uit, want de shirts en broeken waren toch al zwart van het slijk. Wie de 22 spelers zaterdag zo naar de kleedkamers zag sjok ken, moet het idee van éen moddergevecht hebben gehad. Toch was niet zozeer de 'grip' op de tegenstander het pro bleem. De spelers hadden veel meer moeite om zichzelf staan de te houden. Naar mate het duel vorderde bleken zelfs de beste noppen niet meer be stand tegen de verzadigde gras mat. Coach Arie Lagendijk van Ter Leede maalde er niet om. „We hebben al tweemaal eer der onder soortgelijke omstan digheden gespeeld, uit tegen Katwijk en thuis, met wind kracht 9, tegen Scheveningen." En op een droog veld spelen bij Zwart Wit '28 biedt volgens La gendijk ook geen voordeel. „Dan is het veld hobbelig en ef fectvol." Scheidsrechter Roeland, die twijfelde over het doorgaan van het duel, kreeg voor rust het ge lijk aan zijn zijde.» De bal rolde toen nog redelijk over het veld. Toch ontspon zich pas na rust onder - tegenstrijdig genoeg - verslechterende omstandighe den een steeds mooier duel. De doorgebroken Erwin Belt man en Frank Bloemheuvel (schot van afstand) zorgden in de eerste helft nog voor enige lichtpuntjes op het al maar donker wordende veld. Echt warm werden de verkleumde supporters van Ter Leede er niet van. Het scheelde zelfs wei nig of Zwart Wit '28 was met een voorsprong gaan rusten. Roeland paste bij een handsbal van Xander van de Veeke de voordeelregel toe, waarvan Floor van Duyn niet kon profi teren. Uit de afgeslagen aanval werd Danny van der Krogt vrij voor doelman Thomas Waas dorp gezet. Het onbeholpen schot van de aanvaller miste el ke richting. In de 49ste minuut liet de sterk spelende Martin de Louw Zwart Wit '28 zien hoe je met dergelijke buitenkansjes om moet gaan. De middenvelder kwam na een prachtig lobje van Alan Campfens oog in oog te staan met Jan Flokstra. De kee per kreeg er nog een handje aan, maar het was onvoldoen de. Zwart Wit '28 zette, daartoe door de achterstand aangezet, de nodige druk en bracht Ter Leede in een lastig parket. De verdediging kreeg de opdracht mee om niet verder terug te zakken dan het strafschopge bied. Toch speelden zich zich vlak voor de neus van. Waas dorp enkele hachelijke momen ten af. Op het doorweekte veld bleef de bal in een scrimmage zomaar voor de voeten van Bri an Stolk en Rob Prins liggen. De Rotterdammers profiteerden niet. „Het zijn momenten waar op we kwetsbaar zijn geweest. Dat zit in de sfeer van de wed strijd. De voorsprong van 1-0 is toch een richeltjesstand, zeker met windkracht 7 in je snufferd. Maar geen enkele keer zijn we echt door het oog van de naald gegaan", vond Lagendijk. Het was Ter Leede dat ver schillende malen goed uitbrak en dicht bij een tweede treffer was. Zo kwam Campfens tot twee maal toe net te laat bij de tweede paal aanglijden en red de Flokstra knap op een inzet van Van Duyn. Marcel de Jong scoorde uiteindelijk met een geplaatst schot de verdiende 0- 2. Tevreden lurkte Lagendijk na afloop dan ook aan zijn sigaar tje. „Het belangrijkste vind ik dat we op anderhalve punt ge middeld zitten: 14 wedstrijden, 21 punten. Als we dit volhou den komen we op 39 uit." En als het zelfs even meezit moet Ter Leede in de knotsgekke competitie heel ver komen. De achterstand op koploper Noordwijk bedraagt immers maar drie punten. De doelstel ling van de Sassenheimers - het voorkomen van degradatie - roept dan ook om bijstelling. Lagendijk beschikt nu eenmaal over een ploeg die lang mee kan doen om de bovenste plaatsen. Vermoeidheid of niet. Ter Leede: Waasdorp; De long, Van Zeist, Bloemheuvel, Wajer (59. Hons- beek); De Louw, Stolk (88. Rovers), Van Duyn; Beltman, Campfens. Rbii (73. Van Harskamp). Zwart Wit '28-Ter Leede 0-2 (0-0) 49 Martin de Louw 0-1, 80 Marcel de Jong 0-2 Scheidsrechter: Roeland Toeschou wers: 350 Gele kaarten: Rob Prins, Brian Stolk, Peter Wickel (Zwart Wit'28). Carlo van Zeist (Ter Leede) SHO-Rijnsburgse Boys 3-2 (0-2) 14 Ste ven Faber 0-1, 31 Wesley Slingerland 0-2, 60 Patrick End 1-2, 90 Patrick End 2-2. 94 Ramon Barendregt 3-2 Scheids rechter: Kruis Toeschouwers: 500 Gele kaarten: Leon de Geus, Jean Paul Martinot (SH0) Noordwijk-Strijen 5-3 (3-1) 13 Patrick van Dam 1-0, 21 Bertus Duynhouwer 1-1, 39 Jelle Korbee 2-1, 45 Rocky Pitti 3-1, 46 Patrick van Dam 4-1, 58 Michel Visser 4-2, 67 Rocky Pitti 5-2, 82 Marcel Breeman 5-3 Scheidsrechter: Breugem Toeschouwers. 500 Gele kaarten-, Micnael van der Laan (Noordwijk), Marcel Bree man, Errol Deekman, Simon Reedijk (Strij en) FC Lisse-Capelle 4-1 (1-1) 14 Ron Valk 0-1, 31 Jerrel Linger 1-1, 53 Armando Luxenburg 2-1, 64 Nick Schnater 3-1, 79 Jerrel Linger 4-1 Scheidsrechter: Rijs- bergen Toeschouwers: 500 Gele kaarten: Leon van der Zwet (FC Lisse), Jeffrey de Bie, Arno van der Horst, John Kroon, Ron Ververs (Capelle) Katwijk-Scheveningen afg Excelsior M-Barendrecht afg ARC-Quick Boys afg Noordwijk 14 7 3 4 24 24-17 Katw.|k 13 6 5 2 23 24-13 Scheveningen 13 7 1 5 22 21-17 Barendrecht 13 6 3 4 21 18-16 Rijnsb Boys 14 5 6 3 21 28-21 Ter Leede 14 5 6 3 21 22-15 ARC 12 4 5 3 17 12-12 Excelsior M 13 5 2 6 17 23-22 FC Lisse 13 3 7 3 16 21-19 Zwart Wit'28 14 3 7 4 16 16-21 SH0 14 4 4 6 16 19-33 Capelle 14 3 5 6 14 12-18 Quick Boys 13 2 6 5 12 13-17 Strijen 14 2 4 8 10 18-30 Tweede periode: SH0 6-13 Barendrecht 5-10 Ter Leede 6-11 Noordwijk 6-10 Programma volgende week: ARC-FC Lisse Topscorers: 1) Barry Dubbeldeman (Kat wijk) 9 doelpunten 2) Steven Faber (Rijns- burgse Boys) 8 doelpunten 3) Mario Bier vliet (Excelsior M) 7 doelpunten 4) Alan Campfens (Ter Leede), Patrick van Dam (Noordwijk), Danny van der Krogt (Zwart Wit'28), Martin de Louw (Ter Leede), Mar co de Ridder (Katwijk) 6 doelpunten 9) John Blok (Scheveningen), Marco Kleijn (Noordwijk), Ferry Seton (Strijen), Robert Visser (Excelsior M) 5 doelpunten HOOFDKLASSE B Heerjansdam-Kloetinge afg, Huizen-Volendam 2-1, GVW-Spaken- burg afg, Achilles Veen-Sparta Nijkerk 1-1, SDC Putten-Kozakken Boys 1-1, Hoek-DOVO afg. ASWH-Bennekom 1-1 Spakenb 13-30 Sparta N 14-17 Huizen 14-26 Kloetinge 13-15 AS WH 14-24 Achilles V 14-15 Bennekom 13-23 Heerjansd 13-14 DOVO 13-23 Hoek 13-13 GVW 12-19 SDC Putten 14-13 Kozakk B 13-17 Volendam 13-11 HOOFDKLASSE C Urk-ACV afg, Harkemase Boys-Flevo Boys afg, DVS '33-WHC 3-2, SC Genemui- den-Olympia '28 3-0, ONS Sneek-DOS Kampen afg, IJsselmeervogels-WOG afg, Be Quick '28-Drachtster Boys afg Urk 13-35 WHC 13-19 Genemui 14-28 Flevo Boys 12-16 BeQuick'28 13-26 Drachtster B 13-13 W0G 13-22 ACV 13-13 IJss'vogels 13-21 DVS'33 14-11 HarkemB 12-19 0lympia'28 14- 8 ONSSneek 13-19 DÓS Kam 12- 6 DERDE KLASSE A Aalsmeer-Duinoord 2-0, overige wedstrij den zijn afgelast RCL+ 12-34 Duinoord 14-15 DS0 12-29 Aalsmeer 14-14 SEV 13-24 Kagia 13-13 Alphia 12-21 Oegstgeest 12-8 Valken'68 13-21 UVS 13- 8 TAW 11-16 Hazersw 8 11- 5 VIERDE KLASSE A SVOW-Woubrugge 0-0, overige wedstrij den zijn afgelast Sleutels 11-31 BSC'68 12-14 Moerkapelle 13-25 LFC 13-14 MVKV 11-24 RVC/Rijsw 10-13 Koudekerk 12-19 LSW70 11-11 SVOW 12-18 Woubrugge 13- 9 Semper A 13-18 Abbenes 13-6 Quick Boys heeft de weg weer naar boven in de eerste divisie gevonden. Eindhoven werd op Nieuw-Zuid met 3-1 verslagen. Ergun Bayran tekende de openingstreffer aan. Voor rust maakten de Brabanders ge lijk. Ondanks dat EVV Eindhoven een veldoverwicht had in het tweede bedrijf, streken de Boys de winst op. Doelman Martijn Zwaan was de onbetwiste uitblin ker, Bennie van Fruchten en Derk van der Plas maakten 2-1 en 3-1. FC Lisse bezorgde Dordrecht '90 een 2- 5 nederlaag. Ferdy van Elk bracht zijn ploeg voor rust aan de leiding. Bij rust was de stand 2-2. In de tweede helft liepen de Ussenaren uit naar een onbedreigde zege. René van Wieringen (2x), Emmanuel Essel en Mike Bijsterbosch maaktén de doel punten. Door dit resultaat gaat de ploeg met een plek in de subtop van de eerste divisie de winterstop in. De jeugd van Voorschoten '97 (derde divisie) scoorde een dikke onvoldoénde. Op eigen veld werd met 2-1 verloren van rode lantaarndrager Scheveningen. Enige hoogtepunt was de kortstondige voor sprong door een doelpunt van Wouter van Dorp. L.v.v. Lugdunum Uitkomend in de 2e klasse C, is voor het seizoen 2000/2001 op zoek naar een Ambitieuze trainer Voor de trainingen van het 1e en 2e elftal op de dinsdag en donderdagavond, alsmede de begeleiding van het 1e elftal op de zondag. Sollicitaties - voorzien van een CV - gelieve u te richten aan L.v.v. Lugdunum, t.a.v. de heer K. KeiJzer, Mies Ruthplaats 52, 2331 RJ Leiden. j male overwinning op RCC: 8-11 PIETER VAN DER VLIET minimale 8-11 overwinning kwam DI- fo en Roosendaal goed weg. De Brabandse n( indo's b eken taaier dan misschien op it(|nd werd gedacht. DIOK-aanvoerder Chaudron speelde een opvallende wed- m n de eerste helft verzuimde hij zijn club n serie penaltykicks op ruime voor- te schoppen, maar zette na een zeer ma- eden uiteindelijk toch de winnende tref- 'n (jn naam. jkf donkere wolkendek, dat boven sportpark tven lag, moet een voorteken geweest or de slechte wedstrijd van DIOK tegen daal. Terwijl de rest van de rugbyclubs y» ereklasse al zijn uitgespeeld moeten de rin aars nog drie keer aan de bak, op jacht lef linimaal negen punten voor play-off 111 >g De eerste hobbel die genomen moest de i was Roosendaal. Terwijl heel Neder- kaplaarzen uit de schuur haalde, lag de daalse grasmat er opvallend goed bij en dst ird er gespeeld. Als vanouds trokken de '"in in de openingsfase flink van leer en kans op kans. Maar zoals de laatste wel vaker het geval is, ontbrak het ook er' I een fatsoenlijke afronding. .Als er een Ifdf >or spelers bestaat over verkeerde beslis- s i op een rugbyveld. dan hebben ze het de es >en week allemaal gelezen", zuchtte DI- OK-coach Iain Krysztofiak. „Ik weetniet wat het is. Over hun inzet zal je mij niet horen klagen, die is voorbeeldig, maar het lijkt soms wel of ze expres de verkeerde optie kiezen Alle inzet ten spijt bleven de Leidenaars ach ter de feiten aan hollen. Slechts een enkele goed uitgevoerde aanval leverde echt vuurwerk op, zoals die halverwege de eerste rondgang. Vanuit de scrum werd de bal de lijn in gespeeld, waar na op fraaie wijze uiteindelijk Robin Roos de vijfpunter drukte. Na de rust schopte Chaudron, die eerder een handvol opgelegde kansen miste, de marge naar 0-8. Maar veel plezier beleefde DIOK niet aan de voorsprong. In de tegenaanval deed oud-international Thomas Luijckx met zijn voet hetzelfde voor 3-8. Het harde werken ten spijt, moesten de Leidenaars met nog een kwartier te gaan toezien hoe Chris Luijckx vanuit de Bra bantse lijnaanval beide clubs weer in evenwicht bracht, 8-8. In een zinderende slotfase drukte DIOK de tegenstander steeds verder terug op eigen helft. Invaller Sven Berkelmans kreeg rood en kon gaan douchen. De Brabander schopte, voor de neus van de referee, naar de tegenstander waarna Chaudron de penaltykick verzilverde voor een zwaarbevochten 8-11 over winning. Komende woensdagavond speelt DIOK op ei gen veld tegen Rotterdam, voor de resterende ontbrekende punten. Ewoud Chaudron legt aan voor een kick tussen de palen. ARCHIEFFOTOFOTO MARK LAMERS SHO buigt achterstatui om OUD BEUERLAND RONNO BROEKHOF Rijnsburgse Boys leidt met 1-2 en het scorebord op sportpark Kikkershoek staat al twee minu ten op '90'. Jean Paul Martinot mag namens SHO nog een hoekschop nemen. Patrick End kopt de 2-2 binnen en lijkt zijn ploeg op de valreep een punt te bezorgen. Lijkt, want weer twee minuten later kopt invaller Ra mon Barendrecht uit een vrije trap van Martinot 3-2 binnen. Rijnsburgse Boys staat ineens met lege handen. De kans om de koppositie te heroveren, die de ploeg eerder in het seizoen al drie weken bezette, gaat daarmee ook verloren. Dat Rijnsburgse Boys het moeilijk zou krijgen in Oud Beyerland stond op voorhand al vast. De Rijnsburgers haal den uit de laatste zeven duels slechts zeven punten, terwijl SHO de dans om de tweede pe riode leidde, met dertien pun ten. Toch riep de eerste helft herinneringen op aan de thuis wedstrijd tegen SHO, die Rijns burgse Boys simpel won met 6- 2. De Rijnsburgers speelden ge concentreerd en controleerden het duel. Met windkracht zeven in de rug was het wachten op het eerste doelpunt. Dat viel na een kwartier. Tweede keeper Jan Willem van Hellevoort kreeg een vrije trap van Michael de Roode vanaf ruim vijftig meter van het doel niet onder contro le en Steve Faber tikte de terug springende bal keurig binnen. Faber had ook de 0-2 op zijn schoen, maar schoot rakelings over. Het initiatief van Rijnsburgse Boys ebde niet weg. In de we tenschap dat na de rust de aan zwellende wind en de onop houdelijke regenval SHO zou den dienen, wilde Rijnsburg een ruimere marge. Het geel zwarte overwicht bracht onder meer Mohammed Boulayoune alleen voor de keeper. Zijn schot ging voorlangs. Wesley Slingerland liet zien hoe je oog in oog met de keeper wel kunt scoren. Het lepe bal letje van Slingerland was onbe reikbaar voor Van Hellemond (0-2). Peter Cadel, Mohammed Boulayoune, Steve Faber en Martin de Haan kregen nog kansen op meer, maar verzuim den de 'veilige' 0-3 te scoren. „Ik heb in de rust geen moment gedacht dat we er al waren", vertelde trainer Henk Wisman na afloop. Dat was terecht. De wind had in de tweede helft inmiddels kracht acht bereikt en maakte van timing en passing alleen theoretische onderdelen van het spel. Ballen die de Rijns burgse defensie wegwerkte, kwamen net zo hard weer te rug. Hoog of laag, het maakte niet uit. De bal leek wel een bal lonnetje en het was iedere keer weer gissen waar die terecht zou komen. Patrick End had SHO na vijf tien minuten op 1-2 gebracht toen Rijnsburgse Boys weer controle over de wedstrijd kreeg. Arbiter Kruis keurde een doelpunt van Dino Lima ^f waarna SHO 'op hoop van ze gen' in de slotfase alle ballen in de doelmond van keeper Len- nert Hegie pompte. Rijnsburgse Boys hield in de reguliere speel tijd nog stand. Daarna ging het mis. Toch was Wisman allerminst aangeslagen. „Het is jammer, maar dit kan gebeuren. Met de ze weerselementen kan het alle kanten op, ondanks het feit dat wij de wedstrijd onder controle hadden. Hét is wel heel teleur stellend dat twee dode spelmo menten in blessuretijd ons op braken." Rijnsburgse Boys: Hegie. Roest, Van Lochcm. De Roode (76. Aaibersberg). Cadel; Buis, Boer. Den Haan; Faber. Slingerland. Boulayoune (68. Simons)

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21