Russen willen met Tsjetsjenen praten Koude oorlog herleeft even in Washington Buitenland Japanse premier: 'Wees voorbereid op het onverwachte //•v r m\W Israël wordt in snel tempo minder joods Journalisten staken tegen zwartwerkers FBI arresteert 'atoomspion' van China Vastende moslims wachten op voedsel iv [DAG 11 DECEMBER 1999 AFP Agence France Prewe ANP Algemeen Nederlands Persbureau AP Associated Press DPA Deutsche Press* Agentur CPD Geassocieerde Pers Diensten RTR Reuters :hool geeft mannen huishoudlessen jn. Vrouwen in Wenen kunnen hun man laten opleiden tot in de huishouding. Een volksuniversiteit biedt, alleen voor men. cursussen aan in basishandelingen in het huishou- Voor iets meer dan dertig gulden leren mannen in twee tijd bijvoorbeeld strijken en krijgen ze ook nog een diploma, iwen kunnen voor ongeveer 230 gulden een totaalplan ko- dat hun echtgenoten in staat stelt volledig in het huis mee aaien. Op het programma staan dan de handelingen als sorteren, koken en zich smaakvol kleden. ree slakken halen streep in race ifNBij de eerste professionele slakkenrace in Londen heb- slechts twee van de tien slakken de streep gehaald. Het i een nek-aan-nekrace tussen de twee overgebleven dieren, rbij winnaar Shuey met een voelhoorn voorsprong de over ling greep. Reporter John McCririck, die het Guinness Gas- iod (buikpotigen) Championship van commentaar voorzag, k van één van de opwindendste races die hij ooit had ge- „Slakkenraces hebben het voordeel dat gesprekken niet aast hoeven te worden gevoerd." jden onder invloed geen misdrijf mo» Het Spaanse hooggerechtshof heeft verklaard dat auto- in als je alcohol gedronken hebt geen misdrijf is, behalve als hauffeur onmiskenbaar dronken is. Ook het weigeren van ademtest is geen misdrijf. Het hooggerechtshof deed zijn praak in verband met de zaak-Javier Barrero. Deze parle- ïtariër. lid van de sociaal-democratische PSOE, weigerde a drie jaar geleden de blaastest af te leggen. Het was vier uur :htends en de politie besloot hem door te laten rijden om- hij geen gevaar op de weg leek te zijn. Wel werd hij aange- gd wegens het weigeren van de test. Omdat Barrero parle- itslid is, kwam de zaak voor het hooggerechtshof. sken willen Iers advies over vrede [W.Madrid De politieke tak van de Baskische afscheidings- eging ETA denkt dat de Ierse regering een belangrijke rol spelen bij de oplossing van het probleem in Baskenland, verklaarde het Spaanse parlementslid van Herri Batasuna, era, gisteren tijdens een bezoek aan Dublin. Volgens Barre- lerland gepokt en gemazeld in netelige conflicten zoals tij- i de langdurige en ingewikkelde besprekingen over een vre- egeling voor Noord-Ierland is gebleken. „Wij denken dat idvies erg belangrijk kan zijn om een ander politieke kli- te bewerkstelligen in het Baskische conflict." Barrera heeft ublin onder meer gesprekken met leden van Sinn Fein, de [ieke tak van het Iers Republikeinse Leger IRA. 1 verlengen olie-voedselprogramma De veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft gis- unaniem gestemd voor de verlenging met zes maanden het olie-voor-voedselprogramma voor Irak. Irak had toege- 1 binnen een week te beginnen met de olie-export als de gheidsraad voor de verlenging van het programma met een aar zou Stemmen. Het olie-voor-voedselprogramma is één de VN om humanitaire redenen gemaakte uitzondering op trenge sancties die al negen jaar tegen Irak gelden. Irak kan nds 1996 toch olie uitvoeren en vervolgens voedsel en me nen importeren met de opbrengst. Dit programma wordt ds met een half jaar verlengd. Irak schortte op 23 november pxport van olie op uit protest tegen voorgestelde verlengin- met één of twee weken. aëlisch-Syrische vrede komt snel inv» De hervatting van het Israëlisch-Syrische overleg heeft (Arabische wereld uiteenlopende reacties opgeroepen, rover één ding is bijna iedereen het eens: de kans op mis- ng is uiterst klein. De meeste commentatoren gaan ervan at de Syrische president Hafez al-Assad niet aan deze on- eming zou zijn begonnen als hij niet zeker wist dat ze goed aflopen. Volgens Israëlische onderhandelaars is al bij het ;e overleg, onder de regering van Jitschak Rabin, tachtig ent van de struikelblokken uit de weg is geruimd. De afge- n maanden hebben Israëliërs en Syriërs naar verluidt in het im gesproken over de overgebleven problemen. De Arabi- media gaan ervan uit dat de afhandeling van de rest van iverleg een kwestie is van maanden en niet van jaren. bruik hout kan halveren HNGTONHet gebruik van houtvezels voor de productie van er kan in de wereld liefst halveren als er meer wordt gerecy- en meer alternatieve materialen worden gebruikt. Dat blijkt en vandaag verschenen studie van het Worldwatch Institu- Washington. Deze milieuorganisatie pleit voor een forse ündering van het papiergebruik. Ze wijst ook op de grote chillen tussen de geïndustrialiseerde landen en de ontwik- igslanden. In de Verenigde Staten beloopt het papierver- k momenteel 335 kilo per persoon per jaar. Inwoners van a doen het jaarlijks met vier kilo papier. Volgens het World- 'h Institute moet het hergebruik van papier mondiaal stij- van 38 procent nu, tot zeker zestig procent. Het bleken van er, waarbij uiterst giftig dioxine kan vrijkomen, moet vol- i de milieuclub volledig worden uitgebannen. litser mogelijk IMF-topman Li De Duitse staatssecretaris van financiën Caio Koch- is de belangrijkste kanshebber om de Fransman Michel idessus op te volgen als president van het Internationaal letair Fonds (IMF). Dat bleek gisteren tijdens een bijeen- ist van de Europese ministers van financiën, in Helsinki. De Deming van de Duitser is nog niet rond, maar een groeiend tal lidstaten steunt zijn kandidatuur, zeggen ingewijden, idessus kondigde vorige maand zijn vervroegde vertrek aan et IMF. Sinds de oprichting van dit instituut in 1945 is het identschap ervan bijna de helft van de tijd in handen van isen geweest. storten gebouw kostte 47 levens De instorting van een vijf verdiepingen tellend apparte- itengebouw in de Marokkaanse stad Fez heeft woensdag meer levens geëist dan aanvankelijk werd aangenomen, ens de lokale autoriteiten vielen er zeker 47 doden en veer- ewonden, zo bleek gisteren. Eerder was sprake van 37 do en 28 gewonden. Er worden nog drie of vier mensen ver- onder het puin. De flat stond in een een deel van de stad begin jaren tachtig veel gebouwen zijn opgetrokken zon- rergunning. Vorig jaar vielen er bij de instorting van een flat ?z zeventien doden. otest tegen racistisch computerspel IMGEles Woedende ouders hebben bij het Amerikaanse puterbedrijf Activision in Los Angeles geprotesteerd tegen itische elementen in het videospelletje Toy Story 2. Zo zou ipel kinderen oproepen Mexicanen te doden. De ouders boos dat het als familiespel verkochte Toy Story dergelijke dddadige en racistische taal bezigt. Het Amerikaanse con- Disney. de studio achter de nieuwe bioscoopfilm met de le naam en formeel eigenaar van het product Toy Story, l toegezegd dat het videospelletje wordt veranderd. J-top stemt in met defensieplannen !KL; De regeringsleiders en staatshoofden van de Europese t hebben gisteren op hun top in Helsinki ingestemd met de nen voor een Europese crisismacht die vanaf 2003 desge- st 60.000 manschappen op de been moet kunnen brengen r crisisbeheersingsoperaties'. Dat heeft de woordvoerder minister Van Aartsen van buitenlandse zaken gemeld. De isters an buitenlandse zaken hadden maandag al inge- id met het voorstel van EU-voorzitter Finland. De plannen *ntreren zich op het vergroten van de Europese defensie- citeit omdat Europa minder afhankelijk wil zijn van de nkaanse bijdrage bij het uitvoeren van conflictpreventie en ^beheersing. Europese sancties tegen Rusland „Ik ben bereid iedereen te ontmoeten, de duivel, Ma- schadov, Oedoegov, Basajev (de Tsjetsjeense leiders) als het tot resultaat heeft dat ze de oude mensen, vrouwen en kinderen uit Grozny laten vertrekken." Dat zei de Russische minister voor noodtoestanden Sjoigoe giste ren op een persconferentie in Moskou. Hij verklaarde verder dat er geen deadline was voor de mensen die de Tsjetsjeense hoofdstad willen verlaten. MOSKOU-HELSINKI GPD Maandag hadden de Russische generaals, met instemming van premier Poetin, een ultimatum gesteld dat vandaag zou aflo pen. Iedereen die zich daarna nog in Grozny bevindt, zal wor den behandeld als 'terrorist' en 'bandiet' en wordt vernietigd, zo luidt de tekst. Onder interna tionale druk is dit ultimatum echter afgezwakt. De generaals verklaarden dat het pamflet met de gewraakte tekst alleen maar een waarschuwing aan het adres van de Tsjetsjeense rebellen is geweest. Gisteren zei Sjoigoe: „Er is geen deadline. Alles komt in orde." De Europese Unie neemt desondanks economische en politieke strafmaatregelen te gen Moskou als antwoord op situatie in Tsjetsjenië. De poli tieke relaties met Rusland wor den herzien, de handel beperkt en de steun gekort, besloten de EU-leiders gisteren in Helsinki. De humanitaire crisis in de Kaukasus was op verzoek van Frankrijk bovenaan de agenda gezet. In geld uitgedrukt stellen de sancties niet veel voor, maar volgens Europees Commissaris Verheugen van buitenlands be leid zullen ze door Moskou hoog worden opgenomen. „De ze boodschap zal de relaties met Moskou verstoren", voor spelde hij. Premier Kok zei 'bui tengewoon bezorgd' te zijn over de koers van het Kremlin. „Met open ogen isoleert het zich van Europa en het Westen." In een gezamenlijke verkla ring wordt gesteld dat de strijd tegen terrorisme nooit de ver nietiging van steden kan recht vaardigen. „Noch kan een hele bevolking als terrorist worden beschouwd." De EU eist dat de bombardementen onmiddellijk stoppen, het ultimatum tegen de bevolking van Grozny hele maal van tafel gaat en onder handelingen over een politieke uitweg worden geopend. Volgens minister Van Aartsen zal de 'herziening' van de Euro pese hulp aan Rusland hooguit enkele tientallen miljoenen gul dens per jaar bedragen, omdat de meeste projecten (zoals de hulp bij vernietiging van che mische wapens) in het belang van Europa zelf zijn. De han delssancties beperken zich tot het 'strikt' toepassen van de re gels. „De Unie heeft gedaan wat de Unie kon doen." Mensen demonstreerden gisteravond in Moskou tegen de Russische oorlog in Tsjetsjenië. Op het bord van één van de demonstranten staat te lezen 'vandaag Grozny, morgen Moskou', hiermee inspelend op de angst dat de schending van de mensenrechten in Tsjetsjenië ook naar Moskou kan overslaan. foto ap» misha japaridze TOKYO HESTER VAN NUNEN CORRESPONDENT De Japanse bevolking is aan het hamste ren geslagen na de oproep van premier Obuchi om voorzorgsmaatregelen te treffen tegen eventuele calamiteiten rond de jaarwisseling. De Japanners le ken zich aanvankelijk weinig zorgen te maken over het millenniumprobleem. Maar sinds de oproep spreken de win keliers van een stijging van de verkoop van 'millenniumbestendige' producten. In een reclamespotje dat tot Nieuwjaar regelmatig op de televisie zal verschij nen, probeert Obuchi het publiek gerust te stellen over mogelijke computerpro blemen. Als eerste Japanse premier die ooit in een advertentiefilmpje is ver schenen, zegt hij dat 'het dagelijks leven niet zal ontwrichten.' De voorziening van gas, water en elektriciteit zal zoals gebruikelijk plaatsvinden. Maar tegelij kertijd dringt de premier aan om 'klaar te zijn voor onverwachte gebeurtenis sen'. Hij adviseert de kijkers een aantal maatregelen te nemen zoals de aanschaf van een voorraad drinkwater en voedsel voor drie dagen. De winkeliers die al jaren klagen over de consumenten die maar met mondjes maat geld uitgeven wegens de kwakke lende economie, zijn verheugd over de nieuwe behoefte. Zij springen er gretig op in door aparte hoekjes met nood rantsoenen in te richten. Tegenover di verse Japanse media verklaarden zij dat de verkoop van onder meer voedsel in blik, zaklampen, verbandtrommels en gasbranders is gestegen. De 24-uurswinkels in Japan profiteren eveneens van de onrust. Deze buurtwin- kels hebben hoge verwachtingen van de verkoop van kant-en-klare maaltijden rond de jaarwisseling. De gerechten zijn bestemd voor de werknemers die de vie ring van oud en nieuw op kantoor door brengen om problemen op te vangen. Volgens cijfers van de overheid zullen 270.000 personeelsleden uit de financië le wereld en ruim 100.000 computerdes kundigen op hun werkplek zitten. rome hans geleunse correspondent Geen kranten, geen weekbla den, ultra korte nieuwsbulletins op tv en teletekst. De staking van Italiaanse journalisten gis teren was zo goed als volledig. Slechts twee dagbladen, het rechtse II Giornale en het zeer linkse II Manifesto, waren te koop. De ongeveer tienduizend journalisten strijden al geruime tijd tegen 'zwartwerkers in hun branche. Terwijl er praktisch een personeelsstop geldt voor gekwalificeerde journalisten nemen uitgevers om de kosten te drukken steeds meer 'free lancers' en stagiaires in tijdelij ke dienst. Volgens de journalis tenvakbond FNSI hebben de meesten geen enkele journalis tieke opleiding gehad. Veel van hen worden ingezet bij de in- ternet-versies van kranten en weekbladen. Het is al de tweede stakings dag binnen een week. Volgens de journalisten heeft de kwali teit van de pers te lijden van het tewerkstellen van naar schat ting 20.000 freelancers. Bij de vastgelopen onderhandelingen met de werkgevers was de eis dat iedereen die journalistiek werk doet, als journalist moet worden beschouwd en beloond alsmede dient te beschikken over een adequate opleiding. Opmerkelijk is dat er - behal ve een inflatiecorrectie - geen looneisen zijn gesteld. De jour nalistensalarissen liggen - be halve voor de echte sterren - ruim beneden die van academi ci. Volgens de FNSI komt het netto loon gemiddeld neer op drieduizend gulden. Velen zit ten daar echter onder. De journalisten zijn van plan tot het uiterste te gaan. Als de werkgevers niet toegeven ko men er nog minstens vijf 'nieuwsloze' dagen. WASHINGTON ANP-Rtr De Amerikaanse federale politie FBI heeft gisteren een hoofdrol speler in het Chinese atoomspi- onageschandaal gearresteerd. Wetenschapper Wen Ho Lee, een voormalig medewerker van het nucleair onderzoeksinsti tuut in Los Alamos, werd zon der problemen ingerekend. In maart was Lee al ontslagen wegens het overtreden van het veiligheidsreglement. De aan klacht tegen hem is nog ge heim. Volgens ingewijden is er te weinig bewijs om Lee te ver volgen voor spionage. De in Taiwan geboren Lee werkte al bijna twintig jaar in Los Alamos. Hij heeft toegege ven geheime informatie naar zijn eigen computer te hebben overgeheveld, waaronder es sentiële gegevens over kernwa pens. Spionage voor de Volks republiek China ontkent hij echter. EU: Laatste kans voor aanpak van belastingfraude HELSINKI PAUL KOOPMAN MARC PEEPERKORN De Europese Unie geeft zichzelf een laatste kans om belasting ontduiking en -misbruik tegen te gaan. Binnen een half jaar moeten de onderministers van financiën - voor Nederland staatssecretaris Vermeend met haalbare voorstellen ko men. Minister Zalm betitelde het extra halfjaar als 'een laatste poging' om het anderhalf jaar geleden gelanceerde Europese belastingpakket te redden. Groot-Brittannië weigerde gis teren in Helsinki tijdens de halfjaarlijkse EU-top zijn verzet tegen dit pakket op te geven. Of de speciale werkgroep van on derministers het Britse verzet kan breken, is zeer de vraag. De twee eerdere ultimatums om tot een akkoord te komen wer den immers niet gehaald. Het meest omstreden deel uit het pakket is het voorstel om minstens twintig procent belas ting te heffen over de rente op buitenlandse spaartegoeden. Een lidstaat kan er ook voor kiezen de rente-informatie door te spelen naar de fiscus in het thuisland van de rekeninghou der. Op die manier wil de EU belastingontduiking minder aantrekkelijk maken. Groot-Brittannië wil hier niets van weten omdat de hef fing ook particuliere beleggin gen in internationale obligaties treft. Deze miljardenhandel is in Londen geconcentreerd en de regering Blair wil dat koste wat kost zo houden. ■I L| «nt A a. u.1 bagdad Irakese vrouwen staan in de rij bij een moskee, waar voedsel wordt uitgedeeld in het kader van de ramadan. Tijdens deze jaarlijkse vastenperiode eten moslims over de hele wereld niets tussen zonsop gang en zonsondergang. foto epa karim sahib TEL AVIV AD BLOEMENDAAL CORRESPONDENT Als de immigratie van niet-jo- den in het huidige tempo door gaat heeft Israël over twintig jaar een niet-joodse meerder heid. Nu al voldoet 53 procent van de nieuwkomers uit de voormalige Sovjet-republieken niet aan de eisen van het rabbi- naat en het percentage niet-jo- den onder de iongere immi granten loopt zelfs tegen de ne gentig procent. Het is een ontwikkeling die vergaande gevolgen zal hebben voor de samenleving, vooral ook omdat steeds minder im migranten de neiging vertonen zich na aankomst in Israël tot het jodendom te bekeren. „Het is nu al zo dat meer nieuwko mers naar de kerk gaan dan naar de synagoge klaagde on langs het dagblad Hatzofeh, de spreekbuis van de Nationaal Religieuze Partij. Voor sommigen ligt de oplos sing voor de hand: de soepele immigratiewet moet drastisch worden aangescherpt. Volgens de Wet op de Terugkeer kan ie dereen met minstens één jood se grootouder Israëlisch staats burger worden. Israël wil im mers een veilig toevluchtsoord zijn voor alle joden ter wereld. In Israël staat iemands gods dienst vermeld in zijn identi teitskaart, een document dat hij altijd op zak moet hebben en moet tonen bij iedere confron tatie met de bureaucratie. Niet- joden die weigeren tot het jo dendom over te gaan, worden in de praktijk tweederangs bur gers. Toen eerder dit jaar bij ver kiezingen in Oostenrijk de rechts-radicale populist Jorg Haider een opmerkelijk hoog aantal stemmen behaalde, dreigde Israël met het opzeggen van de diplomatieke betrekkin gen. Maar een in rechts-Europa populaire leuze als 'eigen volk eerst' wordt in allerlei varianten al lang toegepast in Israël, dat al meer dan vijftig jaar immigran ten selecteert met een etnisch- culturele maatstaf. De Beweging tot Behoud van het Joodse Karakter van de Rus sische Immigratie is een groe pering die streeft naar een forse aanscherping van de Wet op de Terugkeer. „In een land dat is gebaseerd op een bepaalde cul tuur of traditie kun je niet vele duizenden mensen toelaten met een totaal andere cultuur. Ze zullen de oorspronkelijke cultuur overvleugelen en er hun vreemde cultuur voor in de plaats stellen." Ondanks alle protesten is de kans dat de Wet op de Terug keer binnenkort zal worden ge wijzigd uiterst klein. Premier Barak is er mordicus tegen. Zijn stelligheid heeft te maken met verzet binnen de invloedrijke joodse gemeenschap in de Ver enigde Staten, waar gemengde huwelijken eerder regel dan uit zondering zijn. WASHINGTON JOHN WANDERS CORRESPONDENT Een fascinerende afluisteroperatie en een bizarre uitspraak van de Russische president Jeltsin brachten deze week in Washington even de periode van de Koude Oorlog in herinnering. „President Clinton lijkt voor een moment te heb ben vergeten dat Rusland een grote na tie is met een uitgebreid arsenaal aan kernwapens", zei de 68-jarige Jeltsin tij dens een bezoek aan China, nadat Clin ton andermaal ongezouten kritiek had geleverd op Moskou's gewelddadige strategie in Tsjetsjenië. Clinton reageer de beheerst en met een glimlach op het verkapte dreigement van de Russische leider, dat hoofdzakelijk voor binnen landse consumptie bedoeld leek. „We moeten dit soort uitspraken niet te seri eus nemen", vond de Amerikaanse pre sident. De met zijn gezondheid kwakke lende Jeltsin smijt wel vaker met bom bastische taal. Wat dit aangaat is het Russische afluisterschandaal dat deze week aan het licht kwam in Washington opzienbarender. De Russische geheime dienst heeft over een periode van moge lijk vele maanden gesprekken afgeluis terd die hoge vertegenwoordigers van de Amerikaanse regering voerden in een vergaderzaal van het ministerie van bui tenlandse zaken. De Russen hadden in het vertrek op subtiele wijze een verbor gen microfoon laten aanbrengen. Voor zover bekend gaat het om de eerste geslaagde afluisteroperatie in het zwaar bewaakte Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken. Het microfoontje was dermate vakkundig verstopt in de wand van het vertrek, dat iemand er meerdere dagen aan gesleuteld moet hebben, stelt de dienst contraspionage van de Amerikanen. Washington sluit niet uit dat de Russen op meer strategi sche plaatsen in het ministerie en elders in de hoofdstad microfoons hebben la ten aanbrengen. De Amerikanen spra ken van 'zeer agressieve' Russische spio- nagepraktijken. De afluisteraffaire kwam bij toeval aan het licht. Agenten van de FBI, die in het kader van een geheel an der onderzoek in de nabijheid van het ministerie van buitenlandse zaken een waarnemingspost hadden opgericht, kregen vanaf die locatie afgelopen zo mer ineens de Russische diplomaat Sta- nislav Groesov in het oog. Een van de FBI-agenten herkende Groesov van een eerdere operatie bij de Russische am bassade. De aanwezigheid van de Russische di plomaat in de directe nabijheid van het ministerie van buitenlandse zaken riep ogenblikkelijk de argwaan op van de Amerikaanse contraspionage. De FBI besloot Groesov te Schaduwen en zo ontdekte de dienst al snel dat de Rus fre quent zijn auto parkeerde in de nabij heid van het ministerie van Albright en er vervolgens ogenschijnlijk doelloos ging wandelen in de omliggende straten en parken. Dit gedrag leek aan te geven dat Groesov het optimale signaal zocht van een zender in het departement. De Russische diplomaat werd deze week aangehouden nabij het ministerie. Hij had volgens de Amerikaanse autoritei ten bij zijn aanhouding een apparaatje op zak waarmee hij de in het departe ment verborgen microfoon en zender kon activeren. De Rus beriep zich op zijn diplomatieke onschendbaarheid. Hij werd vervolgens afgeleverd bij de Russische ambassade en door minister Albright tot persona non grata verklaard. Groesov kreeg tien dagen de tijd om de VS te verlaten. Het duurde geruime tijd voordat de Amerikanen de verborgen microfoon hadden gelokaliseerd. Het signaal dat de zender verspreidde viel al leen op te pikken wanneer Groesov met zijn ontvangstapparaat door de wijk wandelde. Terwijl de Rus buiten zijn rondes maakte, schuimden Amerikaan se agenten in het ministerie de muren af met speciale opsporingsapparatuur. De verdieping waar minister Albright haar werkvertrekken heeft, kwam als laatste aan de beurt. Omdat deze etage extra zwaar beveiligd is, zou de kans dat de Russische microfoon hier aangetroffen werd, het kleinst zijn. De schok was des te groter toen de microfoon zich juist op deze verdieping bleek te bevinden. De relatie tussen Washington en Mos kou kwam dit jaar geleidelijk onder gro tere druk te staan. Allereerst als gevolg van de formele toetreding tot de NAVO van de voormalige Oostbloklanden Po len, Hongarije en Tsjechië. Vervolgens door de 78 dagen lang durende lucht oorlog van de NAVO tegen Joegoslavië, een bevriende natie van Rusland. Daar na was er de commotie omtrent een im mens witwas-schandaal, waarbij volgens de Amerikanen onder meer financiële hulp van het Internationaal Monetaire Fonds in handen van corrupte Russi sche bestuurders belandde. Van meer recente datum is de storm die opstak in Moskou nadat de Amerikanen bekend maakten dat ze een beperkt defensie- schild willen oprichten tegen ballisti sche raketten. En op dit moment is het vooral Tsjetsjenië dat de voormalige aartsvijanden verdeeld houdt.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 7