Wakker AZ boekt tweede thuiszege Pieter van den Hoogenband kan ook lachend verliezen 'Leuk poultje, jammer dat zij meedoen' Sport iud Hesp: 'Geen Intact met Vitesse' Indeling bokalen Euro 2000 Gouden schoen voor Hasselbaink DAG 11 DECEMBER 1999 39 nan niet op NK allround Door blessureleed is de kans klein dat schaatser n Hersman op 18 december aan de start van de NK all- din Den Haag verschijnt. De Sasssenheimse rijder uit de f x-ploeg heeft een rugblessure en hij kan nog niet langer ^ien minuten onafgebroken schaatsen. Volgens zijn coach Kuiper zou het 'een klein wondertje' zijn als Hersman ien week meedoet om de titel.Als hij aan de start ver- it, is er in ieder geval geen sprake van een optimale voor- ding. Het kan ook nog zo zijn dat Martin de NK wel rijdt, niet met de intentie om te winnen. Dan moet hij zijn doe lstellen; EK en WK allround zijn dan uit het zicht." Hers- verd getipt als voornaamste kanshebbers op de nationale ix leent Rudy uit aan Lierse iDAM Ajax heeft Andrzej Rudy tot aan het einde van dit en uitgeleend aan Lierse SK. De Pool, die in Amsterdam deel meer uitmaakte van de A-selectie, voetbalde in het ;n 1996-'97 ook al voor de Belgsiche club. Rudy kwam in mer van 1997 naar Ajax. In de twee daaropvolgende sei- >n speelde hij 41 competitiewedstrijden. torcoureur Doohan stopt r» De Australische motorcoureur Michael Doohan stopt e wedstrijdsport. Dat heeft hij gisteren in Sydney bekend- akt. Doohan heeft het besluit genomen na een reeks bles- Hij werd vijf keer wereldkampioen wegracen in de 500 sse. iporters schorten acties op test De supporters van clubs in het betaald voetbal ten hun voor dit weekeinde aangekondigde acties op. Het il is het resultaat van overleg tussen de KNVB en de BOVS ngenorganisatie Voetbalsupporters). De voetbalbond be- lscfe in dat gesprek een aantal eisen van de aanhangers nader werken. Zo worden de voetbalclubs in het volgend sei- verplicht om tien procent van hun totale toeschouwersca- ;it voor supporters van bezoekende clubs ter beschikking len. Voorts wordt de combi-regeling (bewaakt vervoer van ar de stadions) mogelijk minder verplicht. Ook moet voor on mbi-reis een uniforme prijs komen. Nu moeten de bezoe- supporters soms veel meer voor een entreebewijs betalen anhangers van de thuisclub. in Eelman weg bij FC Lisse Assistent-trainer John Eelman vertrekt aan het einde van izoen bij FC Lisse. Eelman wil weer meer üjd vrijmaken df te spelen. Hij hoopt daarmee zijn kansen op deelname e cursus oefenmeester 1 te vergroten. De trainer was twee ^an ctief bij Lisse, eerst als assistent van Wim Eilander en dit anWim Schaap. pers houdt kans op wereldbeker rhout Biljarter Dick Jaspers heeft nog altijd een reële om morgen de wereldbeker driebanden te winnen. Met Dogste moyenne uit de eerste ronden (2.777) versloeg de nale kampioen gisteren in Oosterhout zijn clubgenoot Di- lin. Jaspers schitterde vooral met seriewerk. Het toernooi al twee van zijn grootste kanshebbers verloren. Torbjörn dahl, zevenvoudig wereldkampioen, overleefde de ope niet. Marco Zanetti ging gistermiddag onderuit. ft is voorlopig gered ond Handbalclub Swift uit Roermond is voorlopig ge- e roemruchte vereniging kan in elk geval dit seizoen af- Dankzij tal van ledenacties is de laatste dagen een be an 100.000 gulden opgehaald. De club kampt met een lenlast van 2,5 ton. De gemeente Roermond is één van de te schuldeisers. - Lissencicir Barry Opdam scoort tegen Fortuna Sittard erichten in de Spaanse over een toekomstig t met Vitesse zijn 'pure els', zegt Ruud Hesp. De van FC Barcelona die tweede plaats is ver- door zijn Catalaanse int Arnau, was gisteren ;n verbaasd, maar ook k verstoord over de pu- i. „Ik snap niet hoe ze men. Ik heb geen enkel fc gehad met Vitesse." pumcur van dc keeper 1 de training gistermor- [Camp Nou sowieso niet pst, omdat hij in de wed den Sevilla vandaag vrij- AZ heeft eindelijk weer eens een wedstrijd voor eigen publiek gewonnen. De Noord-Hollanders versloegen in de Alkmaarderhout Fortuna Sittard met 2-0. Het was voor AZ pas de tweede thuiszege van dit seizoen. Eerder won het team met 2-1 van FC Twente. alkmaar anp De acht andere overwinningen boekten de Alkmaarders buiten het eigen stadion. Voor het duel met de Limburgers deed trainer Gerard van der Lem daarom een beroep op zijn succesvolle uitrecept. De selectie vertrekt voor het bezoek aan een club vroeg naar de plaats van be stemming. Daar doen de spe lers een middagslaapje in het hotel. Gisteren stond er dan ook een 'verplichte' siësta in Heiloo op het programma. AZ oogde inderdaad uitgesla pen en scherp bij de start van het duel. Al na tien minuten opende Wijker de score. De aanvoerder van AZ had even daarvoor de 1-0 op het hoofd, maar zijn kopbal werd overge tikt door doelman Van Zwam. Een fractie later wist Wijker op aangeven van Buskermolen de keeper met zijn voet toch te passeren. Na deze sterke openingsfase viel AZ wat terug. Fortuna Sit tard kon echter niet profiteren. De Limburgers kwamen nau welijks in de buurt van doel man Moens. Pas na 32 minuten zorgde Volmer voor het eerste echte gevaar. Maar zijn kopbal ging net over. Vlak voor rust voerde AZ het tempo op. Van Galen kreeg twee keer de kans de voorsprong uit te breiden. Na een mislukte poging met het hoofd kon hij alleen op Van Zwam af, maar hij struikelde over de bal. In het begin van de tweede helft ging AZ verder waar het was gebleven. Ditmaal leverde dit wel een treffer op. Opdam rondde in de vijftigste minuut een voorzet van Boussatta af. Na de 2-0 bleef AZ de gevaar lijkste ploeg. Bosman en Van Galen kregen kansen de marge verder uit te breiden, maar Van Zwam hield de schade voor Fortuna beperkt. De elfde nederlaag voor de Limburgers kon hij niet voorko men, waardoor de laatste plaats op de ranglijst voor de ploeg van Bert van Marwijk, volgend seizoen trainer bij Feyenoord, in zicht komt. AZ maakt door de winst een flinke sprong van- Pieter van den Hoogenband op weg naar een nieuw persoonlijk record en de zilveren medaille op de 50 meter vrije slag. foto cpd lissabon anp wel zeker op de reservebank zit. Woensdag tegen Sparta Praag moest de lange Hollander even eens vanaf de zijlijn toekijken. „Ik vind het allemaal niet leuk, maar ik weet dat dit kan gebeu ren, ook als je keeper bent." De toekomst van de 34-jarige Nederlander bij de Catalaanse club ziet er niet al te rooskleurig uit. Dat geeft hij zelf ook wel toe. „Ik vind dat ik niet slecht speel, maar ik heb in het begin van het seizoen nou eenmaal een paar punten laten liggen. Bij ccn club als Bar<;a weet je dat dit meteen consequenties heeft. Ik wil proberen terug te komen, want het liefst wil ik bij Barcelona bljjven." Pieter van den Hoogenband is niet onge naakbaar. Zeker niet op de 25-meterbaan, waar het sterk aankomt op starten en ke ren. Dat zijn niet zijn favoriete onderdelen. Mark Foster beheerst die als geen ander. Daarom werd de wereldrecordhouder gis teren in Lissabon Europees kampioen op de 50 meter vrije slag. 'VDH' heeft meer pure snelheid in het lijf. Die leverde wel een persoonlijke toptijd (21,79) op, maar net geen goud. Foster won in 21,71. De lach bleef .Van den Hoogen band op het gezicht gebeiteld. „Ik moet het zwemmend goedmaken. Dat lukte net niet. Dat is geen schande tegen Foster. Maar ik kan nog bijscholen, hij gaat echt niet har der meer in de toekomst", zei de Geldropse student over zijn 29-jarige rivaal. Na de Spelen van Sydney gaat Van den Hoogenband zich toeleggen op de sprint. Het wereldje ligt hem. „Een apart slag volk. Altijd gein vooraf bij het stretchen. Foster met zijn Engelse humor en die Lorenzo Vismara, net Louis de Funès. Bij andere disciplines zie je strakke, bleke bekkies. Bij de sprinters is het lachen geblazen. Geou wehoer, dollen. Ik mag dat wel." Het zilver om de nek voelde dus niet vreemd aan voor de zesvoudig Europese kampioen op de 50-meterbaan. „Bij de US Open lag voor mij een piekje. Hier ben ik gekomen om lekker te racen. Dit hoort ge lukkig ook bij sport. Toen ik uit Amerika te rugkwam, begon niemand over die twee gouden medailles, iedereen sprak over de ene tweede plaats: 'Verloren, hè?' Je moet het wel elke keer weer opnieuw waarma ken." Te verbeteren valt er ook nog genoeg op de kortste afstanden. „Start en keerpunt. Daar moet ik aan werken. Mijn reactiever mogen moet beter, ik moet beter op het blok komen te staan, goed nastrekken bij het vertrek om sneller in het water te schie ten. Mijn vlinderbeenslag gebruiken na het keren. Dat kan samen tienden schelen. De opvallendste andere prestaties kwa men gisteren op naam van Stefan Aartsen en Marcel Wouda. De eerste werd vijfde op de 100 vlinder in 52,52, maar zeven hon derdste boven zijn Nederlands record. „Ik heb me echt helemaal gefocust op de NK en dan ook nog vooral op de 200 meter. Volgende week in Eindhoven moet ik me kwalificeren voor de Olympische Spelen. In een 50-meterbad heb je meer vermogen nodig, hier explosiviteit bij start en keer punt. Maar dit is mooi meegenomen." Dat kon ook Wouda zeggen over zijn ver richting in de halve finale van de 100 meter wisselslag. Hij liet het aan de Brit James Hickman, ook een keerpunten wonder, over als eerste aan te tikken en ging met 54,81 als tweede mee naar de eindstrijd. „Hick man ging voluit. Ik heb op de laatste tien meter het gas dichtgedraaid. Ik kan nog wel twee- of drietiende harder. Een Nederlands record (54,18) zit er op dit moment niet in. Maar 54,5 is een mooie doelstelling." Therese Alshammar heeft in Lissabon het wereldrecord op de 100 meter vrije slag (25-meterbaan) verbeterd. De Zweedse leg de de afstand als eerste vrouw af binnen de 53 seconden: 52,80. De oude mondiale top tijd stond met 53,01 sinds 1993 op naam van de Chinese Le Jingyi. De Nederlandse Chantal Groot stelde teleur in de eindstrijd. Ze werd achtste met 56,26, ruim een secon de boven haar tijd in de halve finale. De Zweedse zwemsters zijn in topvorm. Na Therese Alshammar en Anna-Karin Kammerling (50 vlinder in 25,64) verbeter de de estafetteploeg gisteren ook het we reldrecord op de 4x50 vrij. Alshammar, Kammerling, Sjöberg en Svahnström kwa men tot 1.38,45, een verbetering van het oude record van Duitsland (1.39,56) met meer dan een seconde. af de tiende plaats. De Alkmaar ders mogen zich achter Ajax, PSV en SC Heerenveen de vier de ploeg van Nederland noe men. Van Marwijk zei na afloop dat Fortuna Sittard zich in de win terstop met één of twee spelers gaat versterken. Het bestuur heeft dit trainer Bert van Mar wijk toegezegd. „Zo kan het niet langer", zei de trainer. „Het is voor mii altijd een uit daging geweest het met de hui dige selectie te doen, maar ik moet toegeven dat het niet vol doende is." Fortuna, vorig seizoen nog in de finale van de KNVB-beker, miste tegen AZ zes basisspelers onder wie Roest, Gesthuizen en Krijgsman. „We hebben te veel winnaars ingeleverd. We heb ben spelers in het team nodig die echt willen winnen. Iemand als Barry van Galen bij AZ is een man naar mijn hart. Ik heb veel spelers op het oog, al zullen de middelen van Fortuna beperkt zijn. Maar het wordt tijd dat er iets gebeurt." AZ: Moens; lee, Wijker, Buskermolen en El Hadrioui; Rickscn, Mans (86. Hernandez), Van Galen en Opdam; Boussatta (79. Mutsacrs) en Bosman (81. Bouchiba). Fortuna Sittard: Van Zwam; Zegrean (69. Tychon), Hofland. Volmer en Her mans; Evers, Kool. Kiekens en Gerrit sen (52. Maris); Hamming en Landed. brussel anp De zestien deelnemende lan den aan het Europees kampi oenschap voetbal in Nederland en België zijn gisteravond in Brussel verdeeld over vier boka len. Tijdens de loting, morgen in de Belgische hoofdstad, wordt bepaald welke landen aan de vier groepshoofden wor den gekoppeld. Nederland is groepshoofd in poule D. Duitsland, België. Spanje leiden respectievelijk poule A, poule B en poule C. Uit elk van de drie overige bo kalen wordt voor elke poule één land getrokken. In bokaal twee zijn Roemenië, Zweden, Tsje chië en Noorwegen terechtge komen. Joegoslavië, Portugal. Frankrijk en Italië vormen bo kaal drie. Engeland, Turkije, Denemar ken en Slovenië zijn in de vier de bokaal ingedeeld. Nederland kan dus in een poule met Enge land, Italië of Frankrijk en Tsje chië belanden. Nederland speelt twee poule wedstrijden in de ArenA en één wedstrijd in De Kuip. Omdat Duitsland groepshoofd is in poule A, ontloopt het Neder land in de kwartfinale. Als Oranje zich bij de laatste acht schaart, ontmoet het de num mer één of twee van poule C met als groepshoofd Spanje. SCOREBORD Lucky 10, trekking 10 december: 4-11- 14-18-20-26-32-33-36-40-51- 53 - 60 - 63 - 69 - 72 - 73 - 77 - 78 - 80. (onder voorbehoud). PRIJSVRAGEN baum (Dui) Figaro's Boy 65 punten, 51.18 seconden, 2 Baryard (Zwe) Hennes Mau- ritz Butterfly Flip 65-61.99, 3. Firestone (VSt) 65-52.89. KPN TELECOMPETITIE AZ - Fortuna Sittard 2-0 (1-0). 10. Wiiker 1-0, 50. Opdam 2-0. Scheidsrechter-, Van Meerkerk. Toeschouwers. 6608. Gele kaart: Wijker, Hernandez (AZ). BUITENLANDS VOETBAL Duitsland Bremen - Unterhach. 2 - 2 Bielefeld - Duisburg 0 - 1 BADMINTON Saarbrücken. BMW Open Mannen, enkelspel eerste ronde: Pang (Ned) - Saha (Dui) 15-10 15-5 Vrouwen, enkelspel eerste ronde: Meulen- dijks (Ned) - Kizil (WRu) walkover, Been hakker (Ned) - Gobbel (Dui) 11-1 11-0, De Wit (Ned) - Cherniavskaya (WRu) walkover. Audina (Ned) - Hönscheid (Dui) 11-8 11- 3. Borg (Zwe) - Glebbeek (Ned) 11-7 11-1. PAARDENSPORT Frankfurt. CSI. Springconcours, 1,40 m: 1 Wulschner (Dui) Salieri 0 strafpunten, 46,27 secon den, 2. Pollmann-Schweckhorst (Dui) Las- cara 0-47,02, 3. Engemann (Dui) Holly wood 0-47,11, 12. Houtackers/Granni-G 0-56,03, 30. Raymakers/Copaco Diana 8- 54,93, 36. Cordia/Jewel's Ruby 12- 55,45. Springconcours, na barrage: 1. Herbert (Dui) Episd'Argent 0 strafpunten, 34,60 seconden, 2. Distel (Dui) Lord Caletto 0- 38,20, 3. Schmorleiz (Dui) Rio de Janeiro 4-34,60. Dressuur, Grand Prix-kur: 1. Teeuwissen (Ned) Goliath 1504 punten, 2. Capell- mann (Dui) Nikolaus 1419. 3. Van Gruns- ven (Ned) Idool 1415. Springconcours, na barrage: l.Pollmann- Schweckorst (Dui) Prinzess 0 strafpunten. 36,92 seconden. 2. Becker (Dui) Dobel's Frechdachs 0-38,30, 3 Houtackers (Ned) Copad'Oro 0-38,36 Genève. CSI/W. Springconcours twee fasen: 1 Róthlisber ger (Zwi) Zeno d'Or 0 strafpunten, 34,68 seconden, 2. Helena Weinberg (Dui) Kas- ting Horses Vanto 0-36.03, 3. Lejeune (Bel) Clover Arch 0-36.20, 15. Dubbel- dam/V&L Lanbada 4-42,96. Puntenspringconcours, 1,50 m: 1. Beer- VOLLEYBAL Malaga. Kwalificatietoernooi CEV Cup mannen. Vrevok (Ned) - Nacional Funchal (Por) 3-0 (25-14 25-15 25-20). Rotterdam. Kwalificatietoernooi CEV Cup mannen. Nesselande (Ned) - Volley Bartreng (Lux) 3-0(25-21 25-1825-16). ZWEMMEN Lissabon. EK kortebaan, tweede dag, fina les. Mannen 50 vrij: 1. Foster (GBr) 21,71, 2. Van den Hoogenband (Ned) 21,79. 3 Vismara (Ita) 21,83. 4 Nystrand (Zwe) 22,01, 5. Milosevic (Kro) 22.29. 24. Rijnbeek (Ned) 23.03 400 vrij: 1 Rosolmo (Ita) 3 42.00, 2. Hof fmann (Dui) 3 42,88. 3 Salter(GBr) 3 43.48. 4 Carstensen (Den) 3.44.16. 5 Sinclair (GBr) 3.44,49 200 rug: 1 Arnarson (IJs) 1.54.23. 2 Let- zin (Dui) 1.55.19. 3 Ruckwood (GBr) 1.55.25. 4 Nicolaitsjoek (Oek) 1 55,52. 5. Sanchez (Spa) 1.57.04, 100 vlinder: 1 Frolander (Zwe) 51.19. 2. Hickman (GBr) 51,43, 3. Silantiev (Oek) 52,01, 4 Carlsson (Zwe) 52,49. 5. Aartsen (Ned) 52,52. Vrouwen 100 vrij: 1. Alshammar (Zwe) 52,80 WR (oud 53,01, Le Jingyi, 2-12-93 Palma de Mallorca), 2. Rolph (GBr) 53,26, 3. Völker (Dui) 53,34, 4. Moravcova (S.lw) 54,09, 5. Baravovskaja (WRu) 54,70; 8. Groot (Ned) 56,26 (55,20 in halve finale). 800 vrij: 1. Klotsjkova (Oek) 8.22,37, 2. Rigamonti (Zwi) 8.25.82, 3. Henke (Dui) 8.28.09, 4. Collmgs (GBr) 8.29.04, 5. Strasser (Zwi) 8.32,13. 100 rug: 1. Zjivanevskaja (Spa) 59,87, 2. Buschschulte (Dui) 1.00,08. 3. Price (GBr) 1.00,88. 4. Sexton (GBr) 1 00,89, 5. Koivisto (Fin) 1.01,03: 8. Starink (Ned) 1.02.10. 200 school: 1 Poleska (Dui) 2.24.78. 2 Agnes Kovacs (Hon) 2.25,41, 3. Becue (Bel) 2.26.82. 4 King (GBr) 2.27.14, 5. Bremond (Fra) 2.29.03. 50 vlinder: 1 Kammerling (Zwe) 25,64 WR (oud 26,00 Jenny Thompson/VSt. 18- 11-99 Washington), 2. Sjöberg (Zwe) 26,42, 3. Jackson (Zwe) 27,17, 4 Dufour (Bel) 27.29. 5. Uhle (Dui) 27,45. 6. Groot (Ned) 27,50 (halve finale 27.46) 4x50 vrij: 1 Zweden 1 38,45 WR (oud 1.39,56 Duitsland, 11-12-98 Sheffield), 2. Duitsland 1.39,21, 3. Groot-Brittanme 1.39,93. 4. Wit-Rusland 1 41,99. 5 De nemarken 1.42,21 i [AU praat in ut over NK ;atie van de Koninklij- indse Atletiek Unie probeert begin volgen- in Gent de onderhan- af te ronden over het NK indooratletiek me- lari in België te hou- moet worden uitgewe- het wegvallen van het de onderkomen in het Houtrust Sport, dat we- "tonrot is gesloten, en •reken van een alterna- jen land. t waarschijnlijke op- de NK dit keer vrijwel voorwedstrijden op één '~dt afgewerkt. Dat zou gebeuren op zaterdag lari, daags na het jaar- idoorgala op de nieuwe inGent. [zich is dat niet eens zo België houden ze de na- titelstrijd indoor ook al- één dag", aldus Bert technisch directeur van AU. „We kunnen dan kijken hoe dat experi- ftpakt." fis deze winter ook gast F11 de Europese titelstrijd Die wedstrijden zijn j'ot en met 27 februari. wormerveer Jerrel Hasselbaink heeft eindelijk zijn Gouden Schoen te pakken. De spits (links op de foto) krijgt de trofee uit handen van bondscoach Frank Rijkaard (rechts). De Schoen is de prijs voor de beste schutter in de Engelse Premier League van vorig seizoen. De Zaandammer schoot toen inclusief FA Cup duels 24 keer raak. Hasselbaink, die voor Leeds United speelde, was tijdens de officiële uitreiking van de Engelse prijzen op vakantie. Gisteravond, bij de opening van een voetbalmakelaarskantoor in Wormer veer, kreeg Hasselbaink de schoen eindelijk aangemeten. De schutter speelt inmiddels al bijna een half seizoen in Spanje, bij Atletico Madrid. foto GPD Ook Bax kan landskampioen Trimeur niet verontrusten: 11-3 DEN HAAG LOMAN LEEFMANS Bax is er gisteravond bij lange na niet in geslaagd als eerste ploeg dit seizoen punten af te pakken van landskampioen Den Haag Trimeur. En daar za ten de Voorhoutse zaalvoetbal- Iers niet mee. Trimeur is een fenomeen dat iedere tegen stander tot figurant reduceert. Alleen al van de reserves - lou ter (ex-)intemationals - valt een team te formeren dat in de eredivisie moeiteloos in de top-3 meedraait. Bax doet het met een positie hoog in de •middenmoot niet onaardig, maar het verlies van gister avond was vooraf ingecalcu leerd. Het ontlokte speler Hans van Marwijk na afloop de opmer king: „Leuk poultje hoor, die eredivisie, alleen jammer dat zij meedoen." Hoe het de geelgroenen is gelukt om de pakweg tien bes te zaalvoetballers van Neder land bij elkaar te krijgen, dat is in Haagse voetbalkringen al lang geen geheim meer: met een grote zak geld. Over de in houd gaan de wildste geruch ten rond, maar als bij de aftrap spelers als Bert Aipassa, Moestafa Talha, Pascal Lan- genhuijsen, Radjin de Haan, Rick Testa Ia Muta en Jermaine Vanenburg op de bank zitten of zelfs op de tribune toekij ken. dan wordt duidelijk dat de term amateursport hier niet van toepassing is. Bax. een soort Leidse zaalse lectie onder leiding van coach Hennie Koet, krijgt in de ope ningsfase te maken met de meest ervaren krachten van de thuisclub: Utrechter Hennie Lettinck, Amsterdammer Mar- ciano Bouwmann en de plaat selijke helden Joop Ludwig en Edwin Grünholz. Het viertal, tot voor kort ook de basis van Oranje, geeft even gas en bin nen zeven minuten heeft Bax- doelman Marijn Mokveld er al vijf om z'n oren. Het gelouter de kwartet weet elkaar bijna blindelings te vinden, schuwt ook het intimideren van scheidsrechters en tegenstan ders niet en heeft in Grünholz een virtuoos in de kleine ruim te. Dat brouwsel wordt Bax al snel te machtig en alle hoop op een stunt je of zelfs een be scheiden verlies vervliegt. Als na het openingsoffensief ook de spelers van Bax de duels stevig ingaan, de eerste kansen creëren en Kees van Tongeren zelfs tegenscoort, dan blijken de grote kampioe nen ook de verongelijkte schooljongetjes te kunnen uit hangen. Grünholz' acties blij ven onnavolgbaar, maar ook een forse charge op Van Ton geren wordt zo geniepig uitge voerd dat die publiek, spelers en arbiters ontgaat. Met een fraaie stift bepaalt Noordwijker Maikel Verver de ruststand op 6-2 en dat is gezien het spel- beeld nog een acceptabele sco re. In de uiterst rommelige tweede helft geeft Bax bij vla gen goed partij, vooral als de 'tweede garnituur' van Trimeur aan de beurt is. Van Tongeren stelt als eindstation van een schitterende combinatie tus sen de broers Hans en Herman van Marwijk nog wat tegenover de vijf treffers van de Hage naars na de pauze. Maar zelfs bij eèn ruime marge blijven de zaalvoetballers van Trimeur - met baltovenaar Vanenburg in een negative hoofdrol - mekke ren, klagen en zeuren na elke overtreding, foute pass of ge miste doelkans. Van Tongeren heeft wel een verklaring voor de onvrede en irritaties bij de thuisploeg. „Wat wil je. Er lo pen daar spelers die zó goed kunnen voetballen en toch maar een paar minuutjes speeltijd krijgen. Die worden bij het minste of geringste gek. Jongens bij hun op de tribune, zouden bij ons in de basis staan." Ondanks het resultaat, houdt Bax uitzicht op de vierde plaats in de eredivisie. Die geeft recht op deelname aan de play-offs na afloop van het reguliere sei zoen. Dan zal Trimeur op nieuw de tegenstander van weer een ongelijke strijd zijn. Den Haag Trimeur - Bax Zeedruk 11-3 16-2) IJoelpunten Trimeur Grünholz 5. Ludwig 4. Vanenburg, Bouwmann Doelpunten Bax: Van Tongeren 2. Verver. Bax: Mokveld. Hans en lierman van Marwijk. Van Tongeren. Schroeverv Wissel»; Bax, Verver. Van Orssagcn.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 41