Barcelona dolt met Sparta Praag Er wordt te negatief over FC Lisse gesproken J Sport Ex-keeper DOVO trapt in 'fiscusgrap' DISCOVERY SERIES II Verstappen test bij Arrows IDERDAG 9 DECEMBER 1999 23 e grootverdiener in Engeland Roy Keane heeft een nieuw vierjarig contract getekend Manchester United. De BBC meldde dat de middenvelder de t betaalde speler in de Engelse Premier League wordt. De 28- ;e Ierse international zou een weeksalaris van ongeveer ,000 gulden gaan verdienen. Het contract van Keane liep het einde van dit seizoen af. Afgelopen zomer weigerde hij contract te verlengen en sprak hij de wens uit zijn carrière g. het vaste land voort te zetten. js wint vierde Superprestige-veldrit [at» Sven Nijs heeft gisteren in het Italiaanse Silvelle de br te Grote Prijs Selle Italia gewonnen. Het was de vierde wed- e jd in het kader van de Superprestige. Richard Groenendaal h de beste Nederlander op de vierde plaats. Nijs won inmid- drie van de vier veldritten in het Superprestigecircuit. De van Rabobank leidt het tussenklassement voor Richard I enendaal en de Belg Mario de Clerq. In Silvelle bleef hij de iof iaan Daniele Pontoni twaalf seconden voor. De Belg Ban lens werd derde op 27 seconden. Adri van der Poel legde be- op de zesde plaats. Hij gaf ruim een minuut toe op Nijs. I' nstige knieblessure Barkley 'lei /tDELPHiACharles Barkley heeft een gescheurde pees in zijn et opgelopen in de wedstrijd tussen de Houston Rockets en :rl adelphia 76-ers (73-83). De verwachting is dat de 36-jarige )t ketballer dit seizoen niet meer in actie komt. Daarmee ein- •a zijn carrière eerder dan verwacht. Barkley had aan het be- t van het seizoen al aangekondigd dat hij zijn loopbaan na dit zou beëindigen. Hij moet nu stoppen uitgerekend in de hal de club waar hij zestien jaar geleden begon. „God stuurt altijd kleine onderbewuste boodschappen waar we niet ofir willen luisteren. Maar ik denk in mijn hart dat hij wilde dat hier in Philadelphia zou eindigen. Ik heb zestien jaar van e herinneringen." ivanelli naar Lazio Roma Fabrizio Ravanelli verruilt Olympique Marseille voor La- toma. De aanvaller van de Franse club heeft dit gisteren be- igd. Hij heeft een contract voor anderhalf jaar getekend met optie voor nog een seizoen. Ravanelli behoorde dinsdag tot de selectie die aantrad in de Champions League tegen zijenoord. De Rotterdammers wonnen het duel met 3-0. Lazio he ia zit in dezelfde groep als Feyenoord en Olympique. Ra- elli mag dit seizoen met de Italianen echter niet meer in od impions League aantreden omdat hij dit al met Olympique t ft gedaan. Barcelona heeft gister avond voor eigen publiek met 5-0 gewonnen van Sparta Praag. Na de ruime zege bekleden de Catala nen met vier punten uit twee wedstrijden achter Porto de tweede plaats in poule A. De Portugezen zijn na de 1-O-zege op Her- tha BSC nog zonder punt verlies. BARCELONA ANP Manchester United nam op Old Trafford revanche voor de ne derlaag van twee weken gele den bij Fiorentina. Met Jaap Stam en Raimond van der Gouw in de basiself kenden de Engelsen weinig problemen met Valencia: 3-0. United ver kleinde de achterstand op de lijstaanvoerder in de poule tot een punt. Koploper Fiorentina kwam bij Bordeaux namelijk niet verder dan een doelpunt loos gelijkspel. Barcelona kende voor eigen publiek weinig problemen met Sparta Praag. De ploeg van trai ner Louis van Gaal, die zijn landgenoten Frank de Boer, Boudewijn Zenden, Michael Reiziger, Phillip Cocu en Patrick Kluivert een basisplaats gunde, kreeg in de beginfase drie goe de kansen. Cocu, Figo en Klui vert verzuimden echter binnen tien minuten de score te ope nen. Patrick Kluivert, op de foto In duel met René Bolf, scoorde gisteren voor Barcelona twee doelpunten tegen Sparta Praag. De weerstand van Sparta Praag brak in de 38ste minuut toen middenvelder Hasek met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. De Tsjech ging tot twee keer toe wild door op de benen van Cocu. Klui vert, tijdens een bezoek aan de kapper kaal geschoren, profi teerde in de 44ste minuut als eerste van de overtalsituatie: 1- 0. In blessuretijd van de eerste helft besliste Luis Enrique uit een voorzet van Cocu vroegtij dig de wedstrijd: 2-0. Na de hervatting bepaalden foto ap Guardiola (vrije trap), Kluivert met zijn tweede treffer en Luis Enrique na een prachtige actie van Reiziger de eindstand op 5- 0. Hertha BSC startte in het an dere duel in groep A bij Porto met Dick van Burik maar zon iner Wim Schaap in discussie met de supporters: J Schaap heeft maanden tijd gehad om de zwakke pjn van FC Lisse te verbete- n laar heeft daar niets aan k, in. Als het aan Schaap ligt ij alle jongens die met re ijn meegekomen van To- te o, ook spelen. Wim ip kiest niet voor het spel- Z( ;m met vier verdedigers, s|c liddenvelders en drie ej. diers, terwijl dat wel in het L|(| Isplan van FC Lisse staat, j rwijten die trainer/coach v e zaterdaghoofdklasser in en naar zijn hoofd kreeg gerd waren niet mals. rjj p bleef er rustig onder. ,ei d immers zelf om de u ontatie' met de suppor- aa an FC Lisse gevraagd. Het |UI i zijn visie om duidelijk- scheppen. Niet alleen m le spelers toe, maar ook 0 le trouwe aanhang die het i toe moet doen met te- Ilende resultaten. merkte na discussies met irters dat de wijze waarop le FC wordt gesproken ne- was. Daarmee wordt niet I de club tekort gedaan, ook de spelers en de eigen ing", gaf Schaap zijn be- edenen prijs om met de rban van gedachten te len. En de supporters had- El zin in de uitdaging. Het lonk van de club was met ijftig fans goed gevuld, ip was blij met de op- maar liet zich daardoor ineren. Hij schuwde meer dan eens de aan- te zetten. „Dus de leden palen hoe ik met mijn loet voetballen", rea- hij toen ter sprake kwam het door de ledenverga- aangenomen beleids- at dat Lisse een 4-3-3- als uitgangspunt heeft. :1 dus met twee spitsen 'ij elkaar en een speler er "iter." Dat voetbal met ledigers, drie midden- en drie aanvallers bij De trouwe aanhang van FC Lisse mocht gisteren in discussie gaan met trainer Wim Schaap. Ruim vijftig supporters maakten van die gelegenheid gebruik. Lisse een vereiste zou zijn, daarvan is Schaap ip gesprek ken met het bestuur nooit iets gebleken. „Ik vind het een te kortkoming als spelers naar de senioren komen en maar één systeem beheersen. Zoals ik ook vind dat ze achterin 1-op-l moeten kunnen spelen. Van kritiek op het scoutingap- paraat - Lisse haalde achttien nieuwe spelers maar koos vol gens sommige fans niet altijd voor de besten - wilde de trai ner niets horen. „De beste voet ballers willen niet altijd voor Lisse spelen. Het gaat immers om de muntjes. Iedereen die te genwoordig een redelijke bal kan schoppen weet immers welk prijskaartje aan hem hangt. Je moet zorgen voor continuiteit en niet dat je uit je dak gaat voor een speler. We zijn met verschillende spelers geconfronteerd die gigantische bedragen vragen daar doen we niet aan mee." En het inpassen van jeugd vergt volgens hem tijd. Om de jongelingen kennis te laten maken met het niveau wil hij na de winterstop talen ten met de selectie laten mee- trainen. De trainer noemde andere fac toren voor de tegenvallende competitiestart. „We hebben door schorsingen en blessures een ongelukkige voorbereiding gehad. Dat heeft tot op heden doorgespeeld. Schaap ziet zich genoodzaakt telkens andere spelers op te stellen. De late af zegging van Mario Biervliet en Jimmy Simons speelde ook een rol. „Ik ben bij Simons in de zaak geweest en kreeg te horen: „Trainer ik ben je man". Tot op de dag van vandaag heeft hij mij niet gebeld waarom hij nu eigenlijk is weggegaan. Fat soennormen zijn daarmee overschreden." Op die blessures - voornamelijk hamstringkwetsuren - wilde een supporter nog wel even doorgaan. „Ze zijn namelijk al lemaal hetzelfde van aard. Ligt dat niet aan de wijze van trai- ningsopbouw", vroeg hij Schaap. De trainer:, Als een speler na een wedstrijd last van stijfheid heeft moet hij aange ven dat hij hersteltraining wil. Het is absurd dat de verant woording daarvoor bij de medi sche staf wordt gelegd." Zo heeft het Schaap hogelijk ver baasd dat de voetballers het rekken en strekken verwaar loosden. „Ik heb daarom ge zegd dat de ballen de eerste tien minuten in het net blijven en eerst aan een goede war ming-up wordt gedaan. Voor de hoofdklasse eigénlijk te gek voor woorden." Schaap, die met zijn uitleg be grip bij de aanhang wist te kwe ken, vroeg de supporters om geduld. „Dit is een seizoen in opbouw. Ik wil werken naar een vaste kern. Verloop van je spe lersgroep doet namelijk geen goed aan de continuiteit van je vereniging." „Ik geef toe dat we tot nu toe een paar slechte, maar ook on- gelulckige wedstrijden hebben gespeeld. Op een aantal mo menten hebben we ook goed gevoetbald. Daar moeten we op voortborduren. Ik wanhoop dan ook niet." Al baalt hij wel van tijd tot tijd. Als ik na een nederlaag thuis kom, ben ik niet te genieten. Dan speel ik de wedstrijd nog vijf of zes keer na. Maar daarin staat Schaap niet alleen, zo vertrouwde een sup porter hem toe: „Denk je dan dat wij te genieten zijn." TEKST PETER VAN DER HULST FOTO TACO VAN DER EB E ENIGE MANIER OM DE ECHTTE LEREN KENNEN De absolute top in zijn klasse. Een Land Rover die je leert kennen door erin te rijden. Zeer comfortabel en bij zonder uitnodigend. De Discovery Series II is verkrijgbaar vanaf 88.000,- of als bedrijfswagen vanaf 57.830,- (excl. BTW). U least al een nieuwe Discovery vanaf 1.498,-* per maand. SCOREBORD Lucky 10, trekking 8 december: 6 - 7 - 9 - 14- 15- 16- 18- 19-31-37-39-44- 46-49-56-58-66-67-70-79. (onder voorbehoud) Straffen betaald voetbal Zeist. Vier wedstri|den: Onyeike (Dor- drecht'90) Eén wedstri|d Janssen (FC Groningen) buitenlands voetbal Mannen: 1 Duitsiand 30.33,2, 2. Noor wegen op 30.38.2, 3. Italié 30.45,4, 4. Rusland 30 49,6. 5. Slovenië 30.55,3 Vrouwen: 1 Noorwegen 20.13,0, 2. Italië op 20.13,5. 3 Rusland II 20.14,5, 4. Tsiechie 20.19,4, 5. Frankri|k 20.20,8. tennis Mexico-Stad. Mannen, challenger, 50.000 gulden. Eerste ronde: Wassen (Ned) - Herrera (Mex) 7-5 6-0. BELGIE Beveren - Westerlo 4 - 0 SPANJE Alavés - Santander 2 - 1 PORTUGAL Beker, vierde ronde Alverca - Boavista 1 - 2 nv ski Val d'lsere. Wereldbeker. Vrouwen, super-G: 1 Kostner (Ita) 1 19,81, 2 Gerg(Dui) 1 19,88, 3. Wiberg (Zwe) 1.20,14. 4 Berthod (Zwi) 1 20,29. 5 Goetschl (Oos) 1.20,31, 6. Obermoser (Oos) 1 20,40 Stand WB: 1 Kostner, Gerg 160 punten, 3 Suhadolc (Slv) 136. Stand WB algemeen 1 Kostner 310, 2. Kostelic (Kro) 302. 3 Goetschl 287 Asiago. Wereldbeker skilopen, sprint. Silvelle Superprestige veldrijden, vierde wedstrijd: 1 Niis (Bel) 1.01.03. 2 Ponto ni (Ita) 0.12, 3 Wellens (Bel) 0.27, 4 Groenendaal (Ned) 0 46. 5. De Clerq (Bel) 1 03. 6 Van der Poel (Ned), 7. Vervecken (Bel) 1.23, 8 Janssens (Bel) 1 42. 9 Vannoppen (Bel) 1.48, 10 Rondeiez (Bel). 15. Nipand 4 16. Stand: 1 Nijs 115 punten, 2. Groenen daal 94, 3 De Clerq 60. 4. Wellens 66. 5 van der Poel 64 basketbal New York. NBA: Boston Celtics - Denver Nuggets 115-90, Philadelphia 76-ers - Houston Rockets 83-73, Atlanta Hawks - Los Angeles Clippers 99-81, Charlotte Hornets - Golden State Warriors 113-106, Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 107- 93, New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 107-90, Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 103-91, Utah Jazz - Dallas Mave ricks 85-79. Seattle Supersonics - Minne sota Timberwolves 110-94 der Bryan Roy. die zaterdag te gen Ulm nog in de basis stond. Trainer Röber had gekozen voor een systeem met één spits. Hij had bijna succes. Porto drong aan, scoorde ook via Jardel maar de Poolse scheids rechter Wojcik had, als enige in het stadion, buitenspel gecon stateerd. Pas 13 minuten voor het einde slechtte Drulovic de Duitse muur. Porto verloor in de slotfase Santos met zijn tweede gele kaart. Manchester United herstelde zich van het debacle twee we ken geleden bij Fiorentina (2-0). Op eigen veld werd Valencia simpel opzij gezet. Het eerste doelpunt viel zeven minuten voor rust. Keane was de maker, een week eerder was hij ook al verantwoordelijk voor de winst op Palmeiras in de strijd om de wereldbeker. United-coach Ferguson had ip de aanval Solksjaer verkozen boven Yorke. De Noor had za terdag tegen Everton vier keer gescoord. Meteen na rust ver grootte Solksjaer de voor sprong. Op aangeven van Beek- ham passeerde hij Valencia- doelman Palop. Valencia miste de Roemeen Ilie. Claudio Lo pez, tegen PSV nog tweemaal succesvol, stond er alleen voor op Old Trafford. Slechts één keer was de door Lazio begeer de spits dichtbij een treffer. In de 55ste minuut schoot hij over, vrij voor Van der Gouw. De Nederlander verving Bosnich die zich zaterdag bles seerde. De Spanjaarden kregen meer kansen, maar de door Jaap Stam geleide verdediging liep geen schade op. Scholes besliste het duel in de 69ste mi nuut door met het hoofd te sco ren. Het andere duel in groep B tussen Girondins de Bordeaux en Fiorentina eindigde in 0-0. Champions League GROEP A FC Porto (Por) - Hertha BSC (Dui) 1-0 (0-0). 79 Drulovic 1-0 Scheidsrechter Woicik (Pol). Toeschouwers: 25.000 Rode kaart: 89. Santos (FC Porto), 2x geel. Gele kaart: Drulovic (FC Porto), Neuendorf, Deco (Hertha). FC Barcelona (Spa) - Sparta Praag (Tsj) 5-0 (2-0). 44 Kluivert 1-0, 45 Luis Enrique 2-0, 60. Guardiola 3-0, 63. Kluivert 4-0, 78. Luis Enrique 5-0 Scheidsrechter: Collina (Ita). Toeschou wers: 60.000. Rode kaart: Hasek (Spar Gele kaart: Rosicky ta Praag) 2x geel (Sparta Praag) Porto Barcelona Hertha BSC Sparta Praag 2 2 0 0 6 3-0 2 1 1 0 4 6-1 2 0 1111-2 2 0 0 2 0 0-7 GROEP B Manchester United (Eng) - Valencia (Spa) 3-0 (1-0). 38. Keane 10. 47 Soiskiaer 2-0, 70. Scholes 3-0 Scheids rechter: Nielsen (Den) Toeschouwers 54.606 Gele kaart: Mendieta, Carboni. Farinos (Valencia) Girondins Bordeaux (Fra) - Fiorentina (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Nilsson (Zwe) Toeschouwers: 28.000 Gele kaart: Fin cano. Rui Costa, Toricelli (Fiorentina). Fiorentina Manchester Un. Valencia Bordeaux 2 1 10 4 2-0 2 10 13 3-2 2 10 13 3-3 2 0 1110-3 Reservedoelman Barry Dite- wig van Heerenveen en het bestuur van zijn oude ama teurclub DOVO hebben rare weken achter de rug, omdat een grap van de medespelers van Ditewig enigszins uit de hand liep. Doelman Hans Vonk las enige tijd geleden het bericht dat de Fiscale Inlichtingen Opsporingsdienst (FIOD) een onderzoek startte naar beta lingen binnen het amateur voetbal. Een van de clubs die zou worden bezocht, was de Veenendaalse hoofdklasser DOVO. Vonk besloot zijn collega keeper een poets te bakken. Hij plukte van internet een 'officieel ogend' briefhoofd en stelde - zich presenterend als de FIOD - een brief op, waarin Ditewig werd gemeld dat hij binnenkort aan de tand zou worden gevoeld over bij DO VO ontvangen vergoedingen. Hij diende zijn bankafschrif ten van de afgelopen jaren al vast bijeen te zoeken. De 22-jarige ex-doelman van het Nederlands amateur- team liep met open ogen in 'de val'. Ditewig nam contact op met DOVO-penningmees- ter Wim van de Kraats, die niet veel later door journalis ten werd gebeld over de stand van zaken. Van de Kraats meldde dat de FIOD bij zijn club adressen van (oud-)spe- lers had opgevraagd en liet weten dat inmiddels een spe ler om medewerking was ge vraagd. Daarbij werd gespro ken over het moeten tonen van bankafschriften. Dat laatste werd beschouwd als nieuws en het bericht ver scheen in verschillende regio nale dagbladen. Daar schrok ken Hans Vonk en zijn 'hand langers' Johan Hansma en Boudewijn Pahlplatz op hun beurt van. Ook trainer Foppe de Haan gaf aan dat de grap uit de hand begon te lopen en dat er snel een einde aan ge maakt moest worden, omdat Barry Ditewig door de kwestie uit zijn normale doen raakte. Maar geen grap zonder goe de clou. Vonk c.s. lieten Dite wig dinsdag nog even flink peentjes zweten. De zoon van A-juniorenleider Johan Pink ster werd gevraagd om de rol van FIOD-ondervrager op zich te nemen. Hij ging, gewapend met videocamera, naar Dite wig en voelde de doelman twintig minuten lang aan de tand. Ditewig werd gedwon gen' om zijn bankafschriften mee te geven. „Het was een echt verhoor, ik heb behoorlijk zitten zwe ten", aldus Ditewig. Hij kreeg gistermiddag te horen op wel ke wijze hij in de maling was genomen. De voltallige spe lersgroep kreeg het 'FIOD-in- terview' te zien. „Mijn ont groening in het betaalde voet bal", aldus Ditewig, die on middellijk de ook al opgeluch te Van de Kraats op de hoogte stelde. Ditewig stelt, net als het DOVO-bestuur, dat er niets te verbergen is. „Maar als er ge vraagd wordt of er restwaarde op je oude handschoenen zit, dan begin je toch te twijfelen. Er werd ook gevraagd wat de waarde is van het horloge dat ik na het kampioenschap van DOVO heb gekregen. Ik voelde me behandeld als een crimi neel." Volgens Ditewig kreeg hij in Veenendaal een door de KNVB toegestane vergoeding. Hij houdt er rekening mee dat de 'echte' FIOD nog langs komt. „Ik zie wel. ik ben al blij dat deze rotperiode voorbij is. Het is hier en in Veenendaal behoorlijk uit de hand gelo pen." Wim van de Kraats heeft ge mengde gevoelens. „De grap van Heerenveen is geslaagd, maar Barry heeft een paar rot- weken achter de rug en daar om vind ik het niet gepast. Toen hij ons inlichtte over de 'FIOD-brief hebben wij geen moment rekening gehouden met een grap. Wie wel?" Het Is lang stil geweest rond los Verstappen, maar het lijkt stilte voor de storm. Deze week reist de Limburgse cou reur af naar Spanje, waar hij, op het circuit van CataJunya bij Barcelona, enkele tests zal gaan doen voor het team van Arrows, geleid door Tom Walklnshaw. Arrows wordt ge sponsord door het Nederland se softwarebedrijf Baan. De tijd gaat dringen voor de Ne derlandse coureurs, die op jacht zijn naar een zitje in de F-l. De spoeling Is nog maar dun In de eredivisie van de au tosport. Alleen bij Mlnari en Arrows zijn nog plaatsen voor komend seizoen te veroveren. Minardi is zowel voor Japans Nippon-kampioen Tom Coro net als Jos Verstappen onbe spreekbaar, dus richten de pij len van de beide Nederlanders zich op die ene plaats bij het team van Walklnshaw. Verstappen-fkns houden ook nog rekening met een overgang naar Williams. Deze renstal zou afwillen van hun tweede rijder Zanardi, die af gelopen seizoen teleurstellend presteerde. Vooralsnog lijken de papieren voor Jos Verstap pen bij Arrows het beste. De Limburger reed al eerder, in 1996, voor de stal van de ego centrische Brit en deed dat lang niet gek. Hij scoorde een keer een zesde plaats voor Ar rows, maar reed toen met een motor die nauwelijks com- petatief was. Walklnshaw heeft al vaker laten weten een zwak te hebben voor Verstappen, die de voorkeur zou genieten boven Tom Coronel.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23