s/°s& SLIPS 'wee ton voor vervolg ulpproject in de Hoven astenverblijf bij Diaconessenhuis Leiden Regio Iwaargewichten nu als starters op eigen benen SLOGGI GOEDHART BOUWHUIS Eerste stap voor Elfstegentocht uit de Leidsch DagbladAKCHIEYIÏft' DAMES- OF IRENSLIP^ Bijeenkomsten Kamer van Koophandel voor ondernemers en verenigingen RDT DE LAATSTE KERST i DE EEUW EEN WITTE? ierdag 9 december 1999 972 17 Centrum voor Werk en Inkomen begint op papier Een jaar geleden ging aan de Schipholweg symbolisch het eerste paaltje de grond in voor het Centrum voor Werk en In komen (CWI). Daarna is er in ieder geval aan de Schipholweg niets meer gebeurd. Omdat de samenwerking tussen de ver schillende instanties die zich met uitkeringen en arbeids voorziening bezighouden nog aan elkaar hangt van onzeker heden, is de geplande nieuw bouw de afgelopen twaalf maanden geen stap dichterbij gekomen. Toch begint het CWI in ieder geval op papier op 31 december van dit jaar. Zonder eigen onderkomen blijft het CWI voorlopig officieel een centrum in oprichting. Dat het samenwerkingsverband nu toch een min of meer officiële status krijgt, heeft te maken met de zogeheten 'sluitende aanpak' voor uitkeringsgerech tigden. Voor iedere Leidenaar die aanklopt voor een uitkering moet binnen een jaar een plan worden gemaakt om op termijn weer aan de slag te komen. Die 'sluitende aanpak' maakt een nauwere samenwerking tussen uitkeringsinstanties en arbeids bureaus noodzakelijk. Het mooiste SieMatic keukenideeën- boek ooit gemaakt. Met informatieve teksten, praktische tips eh ideeën. Totaal 144 pagina's. Haal het in onze showroom. Gratis. 't Liefst een SieMatic Hoorn 126o (I o Avifauna) Afphen (Vd Ri|n. lel (0172) 42 21 00 meente Leiden heeft gisteren twee ton toegezegd en vervolg van het project 'Ons Doel: Meer samen' len Noord. Na de Surinamestraat en Antillenstraat üt project ook gaan draaien in de Hoven, nabij de i de Zwijgerlaan. Bij 'Ons Doel: Meer samen' bren- teenlopende instanties problemen in de buurt in Leiden (MWL), de Leidse Wel zijnsorganisatie (LWO), wo ningstichting Ons Doel, sociale zaken van de gemeente en het projectbureau Wijkontwikke lingsplan samen om de proble men, vragen en klachten van bewoners over woning, omge ving en voorzieningen in kaart te brengen. Dat gebeurde via huisbezoeken. Studenten van de Hogeschool Leiden belden huis-aan-huis aan voor een ge sprek. Hun rapportages kwamen te der I. Laurier zegde het or het vervolg gisteren lens de presentatie van lrapport van het project lestraat en Antillen- ,Maar de gemeente kan t alleen doen. Wij ver- i van de partners ook irage. En het moet niet jlijven liggen." et project 'Ons Doel: imen' werken organisa- Maatschappelijk Werk recht bij drie speciale mede werkers die vervolgens de pro blemen probeerden aan te pak ken. Van de 221 huishoudens deden er 156 mee. Een van de ze medewerkers, Piet Geerlings: „Je merkt dat brieven, kaartjes en folders niet worden gelezen. Mensen krijgen zoveel informa tie binnen, dat kunnen ze niet meer schiften. Maar als je bij ze binnenkomt en erbij gaat zit ten, willen ze wel vertellen wat hun problemen zijn. Vaak heb ben mensen gewoon een beetje aandacht nodig. En na dit suc cesje kunnen we nu niet anders dan er mee doorgaan." Zijn collega Anja van Denzen is het met hem eens. „Het is be langrijk om tijd te nemen voor mensen en hun vragen serieus te nemen. Met deze manier van werken hebben we het4 vertrou wen in de overheid weer een beetje hersteld." De begelei dingscommissie voor het nieu we project in de Hoven staat al in de startblokken. „Volgende week komt de begeleidings commissie in oprichting voor het eerst bijeen", vertelt Vin cent Kokke (Medewerker Pro ject Ontwikkeling LWO). Hij is blij met de toezegging van de gemeente. „De totale begroting bedraagt een half miljoen. Ik ging ervan uit dat vijftig procent door de gemeente zal worden betaald, dus dat hebben we al bijna met die tweehonderddui zend gulden. De rest vinden we ook nog wel ergens." Uit het vorige project kwam een scala aan grote en kleine problemen naar voren. Maar onder meer ook dat de verschil lende instellingen uit de buurt een actievere rol kunnen spelen om bewoners te helpen. leiden De herfst loeit over Nederland, maar om dat regeren toch vooral vooruitzien is, moet je er als stad rekening mee houden dat de storm straks weer gaat liggen. En mocht het dan vervolgens gaan vriezen, dan is de organisatie van de Elfste gentocht er klaar voor. Gisteren al plaatsten mede werkers van de gemeente schotten in de Rijnsbur- gersingel bij de Valkbrug. Die schotten moeten er voor zorgen dat het warme (koel)water, afkomstig van het Electriciteitsbedrijf Zuid-Holland, niet de stad in stroomt. Als dat wél gebeurt blijft de tem peratuur van het water te hoog hetgeen ijsvorming belemmert Met het indammen van het warmere water is de kans op een gladde ijsvloer aanmerke lijk groter geworden. Nu moet het alleen nog win ter worden. foto hielco kuipers Zaterdag 9 December LEIDEN - Aan verschillende bladen is ter plaatsing gezonden een oproeping aan het volk van Nederland om in ons land algemeen weerplicht ingevoerd te krijgen. De inzender zou verlangen, dat 'aan alle jon gens van 16 tot 18 jaar wekelijks een uur theorie door bevoegde militairen werd gegeven; dat aan on ze jongelingschap van 18 tot 20 jaar van 1 Maart tot ultimo October een- of tweemaal 's weeks tevens practisch onderricht werd verstrekt; dat mannen van hun 30ste, of 40ste jaar een of meer dagen jaarlijks in het duin of op de heide in verschillende deelen van het land schiet- en andere oefeningen hielden; dat tevens de kostbare en niet bepaald noodige mili taire kleeding werd afgeschaft, zoodat slechts een uniform-hoofddeksel, een patronengordel en enkele kleine benoodigdheden behoefden te worden ver strekt.' De schrijver van deze oproeping, die voorloopig zijn naam niet openbaar maakt, zou als zijn roepstem voldoenden weerklank vindt, zich zoo spoedig mogelijk nader verklaren en vermoedelijk beginnen met een vergadering te Amsterdam te be leggen. ANNO 1974 Maandag 9 december N00RDWIJK - Bij de Noordwijkse politie kwam de zer dagen een melding binnen dat op het kruispunt Van de Mortelstraat-Boerenburgerweg een vreemd aandoend mannetje rondhuppelde. Verondersteld werd dat het baasje uit een inrichting was weggelo pen en daarom ging een patrouille poolshoogte ne men. De politiemannen troffen hem aan monter en vlug als een jonge veulen, wandelend in de Noord wijkse contreien. Graag aanvaardde hij de uitnodi ging even mee te gaan naar het bureau. Zijn verhaal was er een van ongekende vitaliteit, 's Morgens om zes uur was de 78-jarige Amsterdammer van huis gegaan en met de trein naar Den Haag gereisd. Lo pend begaf hij zich vervolgens naar Schevenmgen om daarna, blootsvoets en pootje badend, langs het strand naar Noordwijk te wandelen. De urenlange tocht zat hem nog lang niet in de voeten, want bij LEIDEN -VTL behaalde giste ren de eerste overwinning van dit seizoen. Het slachtoffer was UDO, dat ook op deze fo to danig in de knel lijkt te zit ten. Maarten Jongejan van VTL (links) kijkt toe hoe Jan Heshusius een kopduel wint van UDO-speler Wil Oudshoom. VTL won met 1- 0. foto archief leidsch dagblad zijn verhaal gaf hij en passant een patente dansde- monstratie weg. Toen de koffie op was verliet hij in looppas het bureau. Met een trein- en tram-abonne ment en een 65-pluskaart op zak, op weg naar de bushalte. LEIDEN - De Leidse politie heeft gisterochtend in samenwerking met de opsporingsdienst van de PTT aan zes klandestiene zenders het zwijgen opgelegd. In de De Genestetstraat werd beslag gelegd op de zenders 'The Mornmgstar' en 'Calimero', in de Bili- tonstraat op de zender 'Verona'in de Meisjespoort op twee onder de naam 'Amerika' opererende zen ders en aan de Cruquiuslaan op de zender '068'. De totale waarde van de in beslag genomen apparatuur bedraagt ongeveer zesduizend gulden. Tegen de ei genaars is proces-verbaal opgemaakt. De politie zegt tot deze actie te zijn overgegaan naar aanleiding van klachten over gestoorde televisieuitzendingen. Foto'* In df» rubriek kunnen «worden rubnleld door binnen veertien ■r waarde ven vijf gulden Ivoor een degen ru 13 bi) 18 bi zwart Wil) op te Dagblad. La.v". Leidech Dagblad Archieven, poitbue S4, 2300 AB Leiden of door contante betaling aan Dagblad aan de Rooteveitstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie «weken. (geen iLekbch van het Leidach ANNO 1899 bedoeld voor familie van pati ënten die intensief met de ver zorging bezig is en daarom graag in de buurt wil blijven. Bijvoorbeeld familie van een patiënt in terminale fase, een gestrande buitenlander of een kraamvrouw. Initiatiefnemer is Gerard Valk. Hij is internist en voorzit ter van de Commissie Zorg Ex tra. D^ commissie zorgt dat za ken die niet uit de ziekenhuis- gelden worden betaald er toch kunnen komen. „De keuken is beschikbaar gesteld door een keukenfabrikant, stichtingen en particulieren hebben geld ge schonken", zegt Valk. Het Ronald McDonaWhuis is als voorbeeld genomen. „Zo'n huis is bedoeld voor ouders van wie het kind in het ziekenhuis verblijft en die graag vlak in de buurt willen blijven", legt Valk uit. Een overnachting in het nieu we gastenverblijf kost vijfen twintig gulden, inclusief brood maaltijden en intern gebruik van de telefoon. Het maximum is vijftig gulden bij meer perso nen. Het verblijf is een uitbrei ding van de huidige service, waarbij familieleden bij de pati ent op de kamer kunnen sla pen. Maar vaak is het 's nachts druk op de afdeling en kun je niet echt tot rust komen. Het nieuwe onderkomen is gehuisvest in de personeelsflat, waar vroeger de hoofdzusters hun appartement hadden. Het ligt in een andere vleugel van het gebouw en biedt de moge lijkheid het ziekenhuis even te vergeten. Er kan één gezin ver blijven met maximaal vier per sonen. Het appartement heeft niets van de kille sfeer die vaak •in een ziekenhuiskamer hangt. De muren zijn lichtgeel geschil derd en in het raamkozijn staat een beeldje. Het is van alle ge makken voorzien: een keuken, badkamer, slaapkamer en woonkamer. In de slaapkamer staat één bed en in de woonka mer twee bedden. Het zitge deelte is voorzien van een tv en stereo. Met de telefoon kan in tern worden gebeld met de af deling waar het zieke familielid ligt. Over een jaar wordt beke ken of er een tweede gastenver blijf komt. oer van Koophandel houdt volgende week ver arde voorlichtingsavonden. De eerste bijeen- op 14 december gaat over belastingen. Het be- Helsel voor de 21e eeuw heeft grote gevolgen i ondernemer, zowel privé als voor het bedrijf. I bijvoorbeeld het BTW-tarief omhoog en wor- "erse aftrekposten afgeschaft. De bijeenkomst k'an 19.00 tot 22.00 uur. Deelname kost 175 gul- r persoon, elke volgende deelnemer van het- bedrijf betaalt 150 gulden, december volgt een informatiebijeenkomst over vei enigingen en stichtingen en de fiscus. Een veel voorkomende misvatting is dat deze organisatie vormen altijd buiten de belastingheffing vallen. De fis cus kan echter wel van oordeel zijn dat een vereniging of stichting een zodanige plek in het economisch ver keer heeft dat zij toch overgaat tot een heffing van vennootschapsbelasting. Ook op het gebied van de BTW-verplichtingen en onkostenvergoedingen voor personeel en vrijwilligers bestaat geregeld onduide lijkheid. Deelname aan deze bijeenkomst kost 175 gulden per persoon. In handel tussen kopers en verkopers is het belangrijk dat er goede afspraken worden gemaakt. Termen als exw, fob en rif omschrijven deze afspraken en zijn overeengekomen binnen de International Chamber of Commerce (ICC) Het gebruik van deze zogenaamde incoterms voorkomt verkeerde verwachtingen over geleverde goederen en diensten. Onlangs zijn de nieuwste incoterms bekendgemaakt. Tijdens een bij eenkomst op 16 december komen de nieuwe in coterms 2000 uitgebreid aan de orde. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 175 gulden per persoon. Alle bijeenkomsten worden ge houden in het hoof dkantoor van de Kamer van Koop handel in Leiden. Informatie en aanmelding: 071 5250500. ianneke van bochove opent vandaag zijn nieuwe gas tenverblijf. Vrijdag kan de eer- :idse Diaconessenhuis ste gast er terecht. Het verblijf is inei len elkaar van de rota- zal je niet vaak horen tende ondernemers, ginners kun je Boude- (uwenburgh en Bert s ook niet noemen, nburgh was in het re- rleden regiodirecteur I/ZWN en Biemans was ir van de Schreiner art Groep. Beide wichten' hadden al e het idee om voor te beginnen. Dat resul- ji twee bedrijven: LB nManagement Consul- BAMIC Management Deze week was de of- pening. iburgh houdt zich be- het adviseren van over heden, bedrijven en instellin gen op het gebied van vervoer. Dat loopt van de kwaliteit van het openbaar vervoer, tot de ontwikkeling van light rail en het zoeken naar goede alterna tieven voor de auto. Biemans richt zich ondermeer op wer ving en selectie en management search. De twee directeuren hebben elk een kamer en in het midden zit Corrinne Nederstigt. Zij geeft de noodzakelijke ma nagementondersteuning. In het kleine team kijkt men regelma tig bij elkaar over de schouder. „Ik ben econoom en kan dus ook medenken over de financi ële gevolgen voor een bedrijf als er iets verandert in de bereik baarheid", zegt Biemans. Kijk op pagina 12 Corrinne Nederstigt Bert Biemans en Boudewijn Leeuwenburgh hadden de eerste opdrachten snel binnen. foto hielco kuipers De bedrijven zijn gevestigd in kantorencomplex Keypoint aan de Schipholweg. „De locatie waar we nu zitten is bijzonder goed. Die kan concurreren met locaties in Den Haag en het World Trade Centre in Amster dam", vindt Biemans. „In onze regio zijn ook voldoende grote, internationale bedrijven." Na jarenlang topfuncties in dienst van een bedrijf te heb ben vervuld, is een eigen bedrijf beginnen voor beiden nieuw. Zo is bijvoorbeeld de inrichting door de heren zelf uitgezocht. „Ik had in mijn vorige baan al tijd wel een hoofd interne dienst. Ik besliste wel mee, maar daar hield het mee op", vertelt Leeuwenburgh. „Deze keer gingen we samen langs meubelbedrijven en lagen we zelf op de grond met de ge bruiksaanwijzing", zegt Bie mans geamuseerd. Dit staaltje van teambuilding kwam goed uit, want de eerste opdracht kwam al binnen toen er nog geen vaste telefoonaan sluiting was. Door de jarenlan ge ervaring en het enorme net werk hebben Leeuwenburgh en Biemans over belangstelling niet te klagen. Dat bleek ook uit het grote aantal gasten tijdens de openingsreceptie. De ope ning werd verricht door Meta Wolters en André Testa. Wol- ters is directeur van het executi ve search Meta Plan en Testa is algemeen directeur van het Ge meentelijk Vervoers Bedrijf Am sterdam. lesley grieten

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17