fieuwe coach moet uit de regio komen' landballers Saturnus gaan voor promotie R.V. PIOEN 96**9? Kickers hoopt op wondertje Zijn de velden wel goed? Sport Allach terug naar Excelsior _|RD' :DAC 4 DECEMBER 1999 27 ik Krauw el ziet Quick Boys niet degraderen SCOREBORD isch coördinator' heet de functie van Henk Krau- iaar verantwoordelijk voor de slechte positie van Boys voelt hij zich niet. „Ik heb Quick Boys vorig laar één keer zien spelen. Ik begreep dat er vooral lend moest worden versterkt. Dat is gelukt, we jn Roscoe Viereck, Jeffrey Rutten en Marnix van der "erbij gehaald. Bovendien is Gert Aandewiel nog ge- teiten van het elftal blijven wij er in. Niemand had dit ver wacht. wanneer je onze selectie bekijkt. Ik dacht dat wij in het linkerrijtje zouden eindigen, bij de eerste vier." De technisch coördinator wijt de slechte positie op de rang lijst voor een deel aan pech. „Als ik zie hoe wij kansen mis sen, en hoe de ballen er bij ons ingaan, dan kan ik niet anders zeggen dan dat wij een beetje geluk missen. Op training zie ik Roscoe Viereck de mooiste doelpunten maken, Jeffrey Rut ten scoorde tegen Barendrecht een prachtige goal. Het kén dus wel." Ook de arbitrage is nog niet echt op de hand van de Katwij- kers geweest. Triest dieptepunt was de wedstrijd tegen Katwijk, toen een blunder van de scheidsrechter Quick Boys een punt kostte. Na dat duel schreef deze krant dat Krauwel de be stuurskamer van Katwijk werd uitgezet. De Noordwijker wil dat graag rechtzetten. „Ik maakte een onschuldige op merking, waarover de voorzitter van Katwijk heel boos werd. Die maakte daar een enorme sten nis over. Toen heb ik meteen zelf gezegd, dat ik wel weg zou gaan. Ik ben daar erg boos over, ook omdat in de pers de indruk is gewekt dat ik me misdragen zou hebben." Die beslissende tegentreffer tegen Katwijk was niet de enige die uit een standaardsituatie voortkwam. „Onze keeper, Tom van der Niet, houdt bij hoe de tegengoals tot stand komen", weet de directeur van een Kat- wijkse mbo-school. „Voor elke goal die wij tegenkrijgen, is ge waarschuwd door de techni sche staf. Is er besproken wat er jeugdtrainer bij Quick en trainer van KRV, hij iketbalcoach van MSV, itte overal in Europa ker Leiden. En nu wil ïhelpen om Quick Boys naar de amateurtop te Wat dat betreft liggen 1 en de zijnen niet op De roemruchte Kat- club staat onderaan in fdklasse. „We missen ie- in de ploeg die de kar een karaktervoetballer, m is Hans van der Plas ehaald. Maar je kan van d van 35 jaar die nog wei- edstrijdritme heeft, niet ;hten dat hij van de ene andere dag het elftal op >uw neemt." bijvoorbeeld Raymond zou je die voortrekkers- nnen verwachten. Krau- Raymond is een fantasti- ipeler, hij levert enorm rijd. Maar in zijn eigen aat hij zich te weinig gel- Noordwijker haalt het incident' aan. De spelers nick Boys werden er eind maand door Baren- van beschuldigd een het toilet van de kleed van die club te hebben gelaten. Krauwel is ervan ligd dat het niet waar is. en ze dat maar gedaan. Duden we nu niet zo laag ranglijst staan. Wij heb- lelers die zo'n drol oprui- r^Eigenlijk hebben we te •3'tuig' in het elftal." IJl weet Krauwel zeker dat Jlemaal weer goed komt -fin club. „Gezien de kwali- 13 - 17 - 26 - 35 - 36 - 37 - 39 - 45 - 47 - 50 - 56 - 57 58 - 60 - 62 - 66 - 67 - 75. (uitslagonder voorbehoud) VOETBAL Singapore. Internationaal zaalvoetbaltoer- nooi. Groep B: Nederland - Verenigde Staten 5- 5 (1-2). Doelpunten Nederland Lettinck 2, Zeelig. Langenhuijsen en Leatemia. Eindstand 1 Nederland 2-4 (14-5). 2. Verenigde Staten 2-4 (9-5), 3. Zuid- Korea 2-0. Groep A Italië - Singapore 7-1. Eindstand: 1. Spanie 2-4 (12-2), 2. Italië 2-4 (9-3), 3 Singapore 2-0. Groep C: Brazilië - Maleisiè 15-0. Eind stand. 1. Brazilië 2-6, 2. Frankrijk 2-3, 3. Maleisië 2-0 Nederland, Spanje en Brazilië als groeps-1 winnaars naar halve finale, Italië als beste nummer twee. Indeling halve finales: Ne derland - Italië, Spanje - Brazilië Duitsland. HSV - Eintracht Frankfurt 1-0, MSV Duisburg - Hansa Rostock 2-2. Stand aan kop: Bayern 13-26. HSV 14-26, Leverkusen 13-24. Bremen 13-22, Dort mund 13-22, Kaiserslautern 13-22, 1860 München 13-21. Frankrijk. Bordeaux - Montpellier 2-0, Nancy - Sedan 0-2. Nantes - St.Etienne 0- 1, Lyon - Troyes 1-3, Marseille - Le Havre 2-0, Strasbourg - Bastia 2-0. Stand aan kop Monaco 17-36. Lyon 18- 31. Pans SG 17-30. Auxerre 17-29. Bor deaux 18 - 27. Sedan 18-27. Rennes 17- 26. Marseille 18-26 Turkije. Genclerb - Galatasaray 1-1. Stand aan kop Galatasaray 10-23. Demzli 10- 21. Besiktas 10-19, Fenerbahce 9-18. BADMINTON PRIJSVRAGEN bach/Ke.i e 15 4 15-0. Gemengd dubbel, tweede ronde: Rest day/Trouerbach Palethorte/Rayappen Van Leeuwen/De Wit (Ned) 15-12 15-9 GOLF Sun City. Mannen. 2 miljoen gulden Stand na twee ronden (Par 72); 1 Els (ZAf) 133 slagen. 2 Montgomery iSch) 135. 3. Westwood (Eng), Garcia (Spa) 138. 5. Price (Zim) 140 PAARDENSPORT Amsterdam. Jumping. Springconcours, 1,45 m, na barrage 1 Angelique Hoorn (Ned) Jarville 0-33,60. 2. Raymakers (Ned) Duna de Roche 0- 35,72, 3 Gretzer (Zwe) Zixten 0-42.08. 4 Lansink (Ned) Nissan Cordijana Z 0- 47,18, 5. Huis in 't Veld (Ned) Fairy Tale 4-34,47, 7. Van der Vleuten/Audi's Jikke 4-38,93, 8. Houtzager (Ned) DBH Lady Rush 4-39,00; zonder barrage: 20 Tops' Belsedene d'Amaury 8, 21 Hendrix/RBG Giant 8, 23. Geerink/Mimi 8, 30. Bril/Kor II 13,25. SCHAKEN Batumi (Georgië). EK Landenteams, vijfde ronde. Mannen: Nederland - Wit Rusland 2 1/2-1 Van der Wiel - Didisjko 12-1/2. Kapreits- iik - Reinderman (Ned) 0-1 Vrouwen: Nederland - Portugal 1-1. Mie (Med) - Leite (Por) 1/2-1/2, Henriques Cardiff. Welsh International. Mannen, enkelspel tweede ronde: Weistra (Ned) - Fossy (Fra) 15-8 15-5. Vaughan (Wal/1) - Bruijstens (Ned) 15-10 10-15 15-3, Gayet (Fra) - Pang (Ned) 15-7 15-6. Hagberg (Zwe) - Massing (Ned) 15-8 15-2. Dubbel, eerste ronde: Residay/Van Leeu wen (Ned) - Bush/Roebuck Engz) 15-12 Henk Krauwel: „Het moet niet zo zijn dat we weer een jaar kwijt zijn omdat de nieuwe trainer zich moet inwerken." in zo'n situatie zou gebeuren. Elke tegenstander is tot in den treure gescout. We zijn perfect voorbereid op onze tegenstan ders." Om het tij te keren heeft Quick Boys inmiddels tweede trainer Arie van Duijn bij de se lectie gehaald. Daarmee is de situatie zoals die vorig seizoen was, hersteld. Toen namen hoofdtrainer Cees Tempelaar en Arie van Duijn samen de twintig man sterke selectie voor hun rekening. Aan een voortij dig ontslag van de hoofdtrainer wordt bij Quick Boys niet ge dacht. Krauwel: „Ik geloof niet dat het aan de trainer ligt. Zeker als ik zie hoe scherp en goed er wordt getraind. Bovendien zijn er tussen de trainer en de spe lers helemaal geen problemen. En zelfs, als je zou besluiten om de trainer toch aan de kant te zetten, heb je weer een pro bleem. Wie moet het overne men? Er zijn weinig geschikte trainers beschikbaar." Voorlopig houdt Krauwel zich daarom bezig met de vraag wie er het nieuwe seizoen trai ner .moet zijn van Quick Boys. De nieuwe man moet volgens de Noordwijker aan een aantal voorwaarden voldoen. „In de eerste plaats moet hij uit de re gio komen. Vaak is het zo dat je snel nog even wat wil bespre ken. Dan is het gemakkelijk als zo'n man in z'n auto kan sprin gen en dat je een half uur later met elkaar om tafel zit." Het liefst heeft Krauwel dat de trainer uit het zondagvoetbal FOTO DICK HOGEWONING komt. „Dan heeft hij de gele genheid om het elftal door te lichten. Het moet niet zo zijn dat we weer een jaar kwijt zijn omdat de nieuwe trainer zich moet inwerken. Sommigen op Nieuw Zuid lo pen nog altijd weg met Melbi Raboen, de trainer die met een onorthodoxe aanpak voor suc cessen zorgde. Krauwel: „Zoiets werkt wel, maar niet een heel jaar. De nieuwe trainer van Quick Boys moet een didacti sche achtergrond hebben." 15-6, Van Hamel/Van Hamel (Ned) - Nash- /Halder (Eng) 15-3 15-12, Creemers/Frenk (Ned) - Peters/Eaton (Eng) 15-5 15-3, Mohlin/lsacsson (Zwe) - Van Esch/Montei- ro (Ned) 15-3 15-12, Gayet/Lefort (Fra) - Loeven/Kattestaart (Ned) 15-4 15-5. Tweede ronde: Creemers/Frenk - Topping- /Topping (Ier) 15-7 4-15 15-13, Kahn- /Hönscheidt (Dui) - Residay/Van Leeuwen 15-12 15-8. Axelsson/Andersson (Zwe) - Van Hamel/Van Hamel 15-7 15-8. Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Janssen (Ned) - Petursdottier (IJs) 11-7 11-2. Mc Ginn (Ier) - De Wit (Ned) 7-11 11-7 13- 11, Persson (Zwe) - Glebbeek (Ned) 11-4 3-11 11-7. Dubbel, eerste ronde: Janssen/Glebbeek (Ned) bye. Trouerbach/Keylie (Ned/ler) - Johnson/Spandifff (Eng) 15-13 15-11 Tweede ronde Janssen/Glebbeek walk over. Muggeridge/Gallup (Wal) - Trouer- (Por) - De Blécourt (Ned) 1/2-1/2. TAFELTENNIS Mannen. Poule E. Heister (Ned) - Rasanen (Fin) 21-12 21-11 21-15 Heister ge plaatst voor eerste ronde Poule M. Sjetm- in (WRu) De Cock (Ned) 21-11 21-15 21-12 De Cock uitgeschakeld Eerste ronde: Sjetimn - Heister 21-14 16- 21 21-14 1 21-23 21-18. Trinko Keen (Ned) - Prokopsov (Oek) 24-22 21 15 21- 7, Trinko Keen - Lupulescu (Joe) 21-18 17-21 21-1921-16. Vrouwen. Poule D: Gerdie Keen (Ned) La ne (Ier) 21-7 21-11 21-4 Keen geplaatst voor eerste ronde. Poule G: Bakula (Kro) - Muller (Ned) 21-14 21-10 16-21 21-16. Muller uitgeschakeld. Eerste ronde: Dermatija (Slv) - Keen 21-12 21-1721-19. TENNIS Nice. Finale Davis Cup. Australië Frank- (Aus) 7-6 7-6 7-5. Tussenstand 1 1 Nümbrecht. Mannen, Challenger. 100.000 gulden. Kwartfinale Wessels (Ned) - Dupuis (Fra) 7-5 7-5 WATERPOLO Mannen. Beker, halve finales. Polar Bears ZPB Profus afgelast. PolarBears naar de finale. ZPB Profus teruggetrokken rotterdam anp Mohammed Allach is teruggekeerd naar Excelsior. De jeugdige middenvelder, die ooit voor Alphense Boys voetbalde, kwam aan het begin van dit seizoen op proef naar Feyenoord. Hij kon echter op zijn positie geen basisplaats veroveren in de Kuip. In goed over leg heeft trainer Leo Beenhakker besloten dat Allach dit seizoen bij 'filiaal' Excelsior afmaakt. Allach is vanavond al beschikbaar voor de wedstrijd tegen NAC. L gerard baas Js '69 promoveerde vorig in voor het eerst in het be naar de derde klasse. Tijd t genieten van het club- ppunt (ook het tweede eet kampioen) hebben de n lidenaren nooit gehad, sindsdien is het alleen mis gegaan. Momenteel n le club met één punt uit iels laatste op de ranglijst rgen is koploper VUC (31 de tegenstander. Pos moet toegeven dat ainersvak hem mooiere heeft gebracht, maar het nog steeds 'gezellig jn werk te doen'. „Ik ga ezier naar de training. /Us dat niet zo was, zou ik thuis lek ker naar de geraniums kijken." Pos somt op ('Heb je even de tijd?') waarom het niet loopt bij zijn ploeg: „Na het kampioen schap viel de totale achterhoe de weg, door de reglementswij zigingen is er slechts één A-ju- nior doorgekomen en van bui tenaf was er geen aanwas. Ook door blessures en een paar schorsingen is de situatie nu zo dat ik van de veertien spelers die vorig jaar in mijn selectie zaten er nog maar drie over heb. Dan lever je een hoop kwaliteit in. Voor morgen spie gel ik me maar aan NEC, dat een paar weken geleden toch van PSV wist te winnen. In ie der geval verliezen we het niet op inzet, maar je merkt toch ook wel dat jongens met wat minder kwaliteit tegen het eind van de wedstrijd helemaal ka pot zijn. Nog drie duels en dan begint de winterstop. Hopelijk zijn we daarna weer wat com pleter." Een paar spelers, die na afge lopen seizoen lager zijn gaan voetballen, hebben gereagéerd op de oproep die Kickers-voor- zitter Johan de Graaf in het clubblad heeft gedaan. „Goed dat ze weer willen spelen voor het eerste, maar ze hebben na tuurlijk wel een conditie-achterstand. Dus dat duurt nog even." In dat stuk roept hij de hele club op om als één man achter het vlaggenschip te blijven staan en verklaart hij waarom het slecht gaat. Verder roept hij iedereen op om het bestuur van adviezen en suggesties te voor zien. Volgens De Graaf heeft de oproep geholpen, maar hij had ook niet anders verwacht. „Elk duel, uit en thuis, staat de vaste kern supporters negentig minu ten lang achter de ploeg. We kregen ook veel steunbetuigin gen. Hoewel er geen 'gouden' advies bij zat, gaf het de burger toch weer wat moed. Dat is wel nodig, want als je naar de rang lijst kijkt, schrik je wel even. De veilige plaatsen staan acht pun ten verwijderd van ons. De trai ner gelooft er nog in en die heeft er meer verstand van dan ik. Vanaf nu is het punten sprokkelen en hopen op een wondertje. Niet alleen een kat, maar ook een Kicker in het nauw kan rare sprongen ma ken." fk de Bakker: 'De weg is nog lang f gertjan van geen "bus draait als nooit tevo- |De Leidse handballers de eerste zeven wed en zijn daarmee de koploper in de eerste di eft Saturnus boven zijn of mogen de Leidenaars lanspraak maken op een iele promotie naar de isie? „Het gaat nu erg en dat maakt het alleen |leuker", zegt speler Freek er. „Maar we kunnen de problemen komen spelers geblesseerd ra- ivond speelt het team ier/coach Peter Barre- Den Haag tegen het is ongeslagen Hellas en antwoord geven op de of Saturnus een echte is of niet. De resultaten voorlopig in het voor de roodwitten. Nog lekte de club gedurende ;e tijd op dit niveau. Wis- igheid was doorgaans .Vroeger konden we van 'enste winnen en van de •te verliezen", zegt de 27- De Bakker. constante reeks overwin- 1 is voor een groot deel te n aan Barreveld. De vorig angestelde trainer sprak zijn eerste seizoen iere malen zijn twijfels uit iet studentikoze karakter itumus. Er werd vaak niet -i (enoeg gewerkt en de ge leid steeg ver boven het iniveau uit. Na een ken- angsjaar waarin de Ha- slechts zaaide, lijkt het te zijn begonnen, irugkeer van Freek de draagt daar zeker toe Freek de Bakker: „Dinsdag ben ik nog naar de bekerwedstrijd Quintus 2 - lyseren. Dat doe je, omdat je bovenaan staat." bij. De veel scorende Leidenaar zat vorig seizoen voornamelijk langs de kant met blessures. En kwetsuren lopen als een rode draad door de handballoop baan van De Bakker, die pas op 15-jarige leeftijd bij Quintus be gon. „Eigenlijk ben ik niet ge bouwd om te handballen. Het is een contactsport en ik ben blessuregevoelig. Vroeger, toen ik nog voetbalde, noemden we de handballers mietjes. Voet ballers waren de bikkels. Daar ben ik wel op terug gekomen." Een gebroken rib. een gebro ken pink, gescheurde enkelban den. een overstrekte elleboog, een overstrekte pees in de schouder en botvliesontsteking in de schenen als gevolg van het vele springen: de waslijst aan blessures van de in Utrecht geboren en in Kwintsheul op gegroeide De Bakker is lang. „Ik moet het even afkloppen, maar ik speel nu redelijk pijnvrij", zegt hij Zelf staat hij ook te kijken van de stijgende prestatiecurve, maar het feit dat Saturnus niet meer in de middenmoot mee Hellas geweest om Hellas te ana- FOTO TACO VAN DER EB draait, draagt ertoe bij dat het geloof in eigen kunnen steeds groter wordt. „We hebben niet altijd goed gespeeld. Het is daarom moeilijk te verklaren, dat we wel steeds hebben ge wonnen. Vergelijk het maar met Feyenoord. dat vorig jaar steeds won en nu met hetzelfde team vaker verliest of gelijkspeelt. We zijn er wel veel meer mee bezig. In de middenmoot meedraaien is niet vernieuwend. Het wordt nu toch steeds interessanter. Je probeert steeds meer informa tie te vergaren over tegenstan ders en gaat kijken naar wed strijden van de concurrentie. Dinsdag ben ik nog naar de be kerwedstrijd Quintus 2 - Hellas geweest om Hellas te analyse ren. Dat doe je. omdat je bo venaan staat." De Bakker verhuisde vier jaar geleden naar Leiden om bij zijn vriendin in te trekken. Als fi nancieel deskundige heeft hij bij Saturnus als penningmees ter zitting in het bestuur. Het is typerend voor de kleine Leidse club. „En de voorzitter staat nog steeds in het doel. Normaal zijn dat soort functies niet voor spelers van het eerste team weggelegd. Gelukkig hebben we sinds een jaar weer een com pleet bestuur en heeft iedereen een duidelijke taakomschrij ving." Sportief is Saturnus wellicht dichter bij het eredivisie-niveau dan organisatorisch, beseft De Bakker. „Als ploeg is promove ren het doel. als club misschien niet. Maar in het veld ben ik speler en geen bestuurslid. Het zou schitterend zijn om met Sa turnus eredivisie te spelen, maar de weg is nog heel lang. Zelfs als je kampioen wordt, speel je eerst tegen de kampi oen uit de andere eerste divisie om promotie. De trechter is vrij smal." Voor het eventueel zo ver komt, moet Saturnus Hellas zien af te schudden. „De druk ligt bij hen, dat is duidelijk. Hel las moet promoveren, wij niet. We hebben nu van een paar hooggeplaatste teams gewon nen. maar dat betekent niet dat we automatisch andere wed strijden ook winnen. Ik zie het als een stuntje als we Hellas verslaan." UVS speelde zondag een belangrijke ontmoeting in de hoofdklasse op een knollen tuin, de velden in Katwijk liggen er ook al niet geweldig bij. Hoe is de toestand van de velden? Wordt er te weinig gerold, gespoten, gemaaid, of wordt er gewoon te veel op gevoetbald? Kees Kortekaas, medewerker cultuur-techni sche dienst van het Sportbedrljf Leiden: „Meen je nou echt dat de velden slecht zijn? Ik vind het wel meevallen. Vergeet niet dat we de winterperiode ingaan. Dar betekent dat je de velden 'zwart loopt'. Dan lijkt het veld in een mindere conditie. Maar het hoofdveld van UVS is perfect. Lijkt het hobbelig? Het veld is kort ge maaid. Dan worden er polletjes los gelopen. Ik denk dat bijvoorbeeld UVS een van de vlakste velden heeft. Lenie Niesing, korfbalde 35 jaar, is nu pr- functionaris van Sporting Trigon, werkt bij het Leidse Sportbedrijf: Vroeger zeiden wij hier altijd: als we een UVS- shirt aantrekken wordt ons veld zeker wel on derhouden. Dan stonden ze met een paar man bij (TVS te spuiten, terwijl ons veld lag te verdor ren. De laatste jaren krijgen de korfbalvelden meer aandacht. Er zijn nu ook beregeningsin- stallaties gekomen. Hoe ons veld er nu bij ligt? Vind je het belangrijk? We zijn met zaalkorfbal begonnen. Jan Oudshoorn, UVS-supporter en consul bij de voetbalclubs SJZ, VCL en Sleutels: „Ik zal wel weer tegen schenen schoppen, maar er wordt gewoon te weinig aan gedaan. Ik bel geregeld naar iemand van de gemeente Zoeter- woude over de velden van SJZ. Als daar een bal op stuit, vliegt-ie zes meter de lucht in. Bij VCL wordt gewoon op het tweede veld getraind, elke avond. Dan zeggen ze. we betalen er toch voor, ja, maar er blijft geen grasspriet meer staan. In Leiden is het allemaal minder geworden sinds Jan Duivesteijn weg is en er nog wat andere mensen zijn weggegaan. De jongens die het nu doen. verwijt ik niets. Die hebben te weinig tijd of ze weten niet hoe ze het moeten doen. Maar het kan wel. Kijk eens bij RCL in Leiderdorp, twee kilometer verderop, daar liggen biljartla kens." „Ik vind het niet normaal, hoe die velden er daar bij liggen. Je wilt toch zo goed mogelijk voetbal bieden, dat moet op een goed veld. Ik denk dat er verkeerd met de velden wordt omge gaan. Wij hebben tegen Katwijk gespeeld toen het veld er zeer slecht bij lag. Ik weel zeker dat we daarop niet hadden gespeeld in de tijd dal ik trainer bij Katwijk was. Ik houd me intensief be zig met de toestand van het veld, voor zover dat mogelijk is. Wij proberen na komend weekeinde geen wedstrijden meer op ons hoofdveld te laten spelen tot en met 22 januari. Maar voor de meeste clubs zijn de ledenaantallen zeer belang rijk. Die moeten het hoofdveld gebruiken om ie dereen te laten voetballen. Jaap van der Bent, voorzitter van Katwijk: „De waterhuishouding op ons complex deugt niet. De gemeente doet er een onderzoek naar De velden liggen er nu abominabel bij. Toch vind ik dat er best gevoetbald kan worden. Toen ik nog speelde, moesten we eerst de koeien i>an het veld jagen en de koeienvlaaien opruimen. Dat is nog niet eens zo lang geleden. Haar mijn idee gaan we zuinig om met ons hoofdveld. Daar worden elke zaterdag twee wedstrijden op gespeeld, eentje door senioren en eentje door ju- Arie Lagendijk, trainer van Ter Leede, speelde met zijn club uitwedstrijden bij Katwijk en tekst willem spierdijk Quick Boys, op zeer slechte velden: Gert Aandewiel, aanvoerder van Quick Boys: „Ik vond zaterdag voor de eerste keer dat ons veld wat minder was. Er is zand op gestrooid om het gras te beschermen en dan duurt het weer even voor het veld weer goed is. Ik zag op televi sie dat ze dat op het veld van Feyenoord ook hadden gedaan. De bedoeling is dat het zand het veld ingelopen wordt. Vind je dat ik er aardig wat van weet? Ja, het gaat in het voetbal om de tails. Wie zei dat ook weer? Ik vind niet dat de toestand van het veld voor ons een storende fac tor was. Natuurlijk speel je het liefst met mooi weer. zonder wind op een schitterende mat. Maar je kan ook op slechte velden heel goede wedstrijden spelen. En omgekeerd. FOTO MARK LAMERS

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27