roen in armond ;an beter' Bouw op plek Kameleon is helemaal niet Regio Oegstgeests zwembad Poelmeer moet het rustiger aan doen Schuilplaats voor dieren moet weg TEH WACHT Zon zorgt voor 'graffiti' 'Horeca moet bij Klinken bergerpias' Informatiebijeenkomst over verkeer in Dorpsstraat Oegstgeest ftDAG 4 DECEMBER 1999 973 17 irstbijeenkomst Warmondse ouderen yioND De stichting Welzijn Ouderen houdt zaterdag 18 de- ber een kerstbijeenkomst voor ouderen in Warmond. De •nkomt begint om 14.00 uur en wordt gehouden in de Ne- ands hervormde kerk. Eerst is er een kerkdienst, met mede- ang van dominee Kim de Berg, pastor Cor Spruit, het oude- üor Warmond en het kinderkoor Papillon. Daarna is er een lelijke bijeenkomst in de naastgelegen zaal Zenit. Wie wil en, maar geen eigen vervoer heeft, kan contact opnemen Riet van Rijn (telefonisch bereikbaar onder nummer .127) of Jan de Winter (3010651). I Tegenstanders zien nieuwe mogelijkheden agressief Warmond presenteert nota [wekkend, vindt Progressief Warmond (PW) de toe- el waarin sommige bomen in Warmond verkeren, ral over de bomen rondom sportpark Overbos kt de politieke partij zich zorgen. „Op sterven na 1 is erg sterk uitgedrukt", zegt PW-raadslid Hans '1jismit. „Maar ze zijn er wel slecht aan toe. Ze ver en door de klimop." PND nota 'Progressief dringt PW bij de ge- [te aan op het wegwerken iet 'achterstallig onder- aan de bomen. Volgens i er de laatste jaren in lond te weinig aandacht fcst voor groenbeheer. In a draagt de partij ideeën het groene karakter it dorp te versterken. J van die suggesties is om ■planten in sommige ber- i plantsoenen te laten Al die kort geschoren 5 hoeven voor PW niet. s Goudsmit denken veel HWarmonders er zo over. er een tijdje geleden a aan het Oosteinde wa- femaaid, kregen we tele- Jes van mensen die vroe- jVaarom doen we dat ei- Het is niet de bedoe- i alle bermen maar te verwilderen. „Je kunt eral alles laten staan. Je natuurlijk wel goed uit- 1 dat de planten het uit- or het verkeer niet be leren. En op sommige i zijn er biologische be- igen: op de laan naar het i Krantz bijvoorbeeld is reinig lichtval." idsmit betreurt het dat I van karakteristieke plek- Warmond het 'histo- jroen' is verdwenen. Hij (op de vele elzen- en beu- igen waarmee de akkers iren omzoomd. Met het lijnen van de hagen, ZOETERWOUDE JAN PREENEN Tegenstanders zien nieuwe mogelijk heden om de bouw van een apparte mentencomplex op de hoek van de Van Swietenstraat/Van Alkemade straat in Zoeterwoude-Dorp tegen te houden. Zij baseren hun optimisme op een notitie waarin de gemeente een overzicht geeft van de plaatsen waar nog kan worden gebouwd. „Er zijn ge noeg alternatieven, zodat bij ons voor lopig geen huizen hoeven te worden neergezet", aldus D. Beekhuizen, woordvoerder van de bewoners in de wijk Westwout. Zij verzetten zich al enkele jaren tegen de komst van de appartementen. In de notitie worden onder meer de voetbalvelden van Meerburg, de Noordbuurtseweg, de Dr. Kortmann- straat, de terreinen van Emmaus, Swetterhage en Omzigt genoemd. Beekhuizen: „Mogelijkheden genoeg dus. Als er echt elders niets meer mo gelijk is, moet pas naar de plek in onze wijk worden gekeken, maar dat is voorlopig niet aan de orde." Wethouder J. Stuijt van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening is het daar beslist niet mee eens. Hij geeft toe dat er 'wat meer mogelijk is dan we eerder dachten', maar er zijn volgens hem nog altijd veel onzekerheden. Daarom houdt hij vast aan het bou wen op de hoek van Van Swietenstraat en de Van Alkemadestraat waar nu nog het onderkomen staat van de te ken- en schildersgroep Kameleon. Aanvankelijk zouden daar twaalf ap partementen komen. Op aandringen van de omwonenden is dat aantal te ruggebracht tot maximaal acht en ko men er twee in plaats van drie woonla gen. Stuijt: „De locatie vinden wij nog steeds uitstekend. De projectontwik kelaar werkt aan een nieuw plan waar bij de bewoners worden betrokken." De omwonenden nemen daar ech ter geen genoegen mee. Ze zijn het er niet mee eens dat 'opnieuw groen en daarmee een ideale speelplaats voor kinderen' verdwijnt. Beekhuizen: „Ik blijf me erover verbazen dat plannen voor allerlei andere plekken gemakke lijk worden doorgeschoven, zoals de bouw van 22 koopappartementen aan de Noordbuurtsweg. Dat gebeurt dan in verband met de contingentering, zo wordt erbij gezegd. Waarom kan het in dat geval wel en wordt de bouw bij ons niet naar achteren geschoven?" Beekhuizen krijgt vooralsnog echter alleen steun van het CDA dat zich al eerder tegen de bouw keerde. B. Kop pend: „Het is opvallend dat B en W zoveel willen bouwen. Op deze manier zijn we snel door de beschikbare ruim te heen." Stuijt ontkent dat: „Onze boodschap is helemaal niet om zo snel mogelijk alles vol te zetten. Het is wel zo dat we het Groene Hart groen wil len houden en dat er behoefte is aan woningen. Daarom moeten we wel er gens wat doen." raakte Warmond ook veel vo gels kwijt. PW pleit ervoor om de hagen in ere te herstellen door hiervoor subsidies te ver strekken aan agrariërs. Als het aan PW ligt, krijgt Warmond ook een soort be zoekerscentrum, waar belang stellenden informatie kunnen krijgen over zowel de geschie denis van het dorp als het landschap. Een ideale plek voor zo'n centrum is volgens Goudsmit het oude gymlokaal aan het pleintje in de Dorps straat, waar de bibliotheek tij delijk in zit. „Het zou leuk zijn als je er dan ook iets kunt nut tigen." Warmond moet ook meer wandelpaden krijgen, vindt PW. „Het is jammer dat vaak wordt gegokt op het watertoe risme. Warmond is ook heel mooi om in te wandelen", zegt Godsmit. De partij oppert in haar nota het idee voor een nieuw wandelpad door de Klinkenbergerpolder dat de parken Hagheweijde, het bos van Oostergeest en het bos van Krantz met elkaar ver bindt. Goudsmit hoopt dat het col lege van burgemeester en wet houders de ideeën van PW overneemt in zijn gemeentelij ke groennota, waarin komt te staan wat er met het groen in Warmond moet gebeuren. De ze nota verschijnt in het twee de kwartaal van 2000. „Onze eigen nota is bedoeld als een eerste aanzet hiertoe", zegt Goudsmit. „We denken graag op een positieve manier mee.' Gezien in het centrum van Voorschoten, waar het beeld van een paard bij mooi weer een fraai staaltje 'graffiti' oplevert. FOTO LOEK ZUYDERDUIN OEGSTGEEST De Klinkenbergerpias moet een horecavoorziening krijgen. Dat vinden de pro vincie Zuid-Holland en de gemeenten Oegstgeest, Warmond en Sassenheim. Op dit moment is er vol gens een woordvoerder van de gemeente Oegst geest langs de plas alleen een 'armzalige toiletvoor ziening'. „Daarom staan we positief tegenover een spoedige realisatie van een horeca- en toiletvoorzie ning aan de Klinkenberger pias." Volgens de woordvoer der heeft zich nog geen on dernemer gemeld die con crete belangstelling heeft voor de exploitatie van de horecaruimte. „We zitten nog duidelijk in de voorbe reidende fase. In feite is nu alleen de intentie voor een dergelijke ruimte uitge sproken. Vanaf nu moet over de nadere invulling worden nagedacht." Sinds april, toen de pro vincie het ernstig verwaar loosde en vervuilde recrea tiegebied ten noorden van Oegstgeest overnam van het Sassenheimse aanne mersbedrijf Korswagen, wil Zuid-Holland de plas een flinke opknapbeurt geven. Een gedeelte van de be oogde werkzaamheden is inmiddels uitgevoerd. Er is onder meer een nieuw strand aangelegd. Het realiseren van een horeca-voorziening lijkt een volgende stap om het recreatiegebied aantrekke lijker te maken. Zwembad Poelmeer in Oegstgeest moet het rusti ger aan doen. De gemeente heeft aan het zwem bad een aantal eisen gesteld-om geluidsoverlast, die vooral tijdens het zogeheten discozwemmen wordt veroorzaakt, in de toekomst te voorkomen. Oegstgeest wil dat de glijbaan in de nabije toe komst beperkt wordt opengesteld. Daarmee kan volgens de gemeente worden voldaan aan de ge luidsnormen én worden voorzien in een behoef te van het zwembadpubliek. De gemeente verbindt een aantal voorwaarden aan de openstelling. De buitenglijbaan mag bij voorbeeld tussen 19.00 en 21.00 uur maximaal anderhalf uur open zijn voor het zwempubliek. De glijbaan moet bovendien uiterlijk om 21.00 uur dicht. Zwembad Poelmeer moet er verder op toezien dat de buiterideuren gesloten blijven als de muziekinstallatie aanstaat en dat er niet meer dan één persoon tegelijk van de glijbaan gaat. Manager H. Blok van zwembad Poelmeer zegt de glijbaan het liefst tot sluitingstijd, tot 22.00 uur, open te willen houden. „Dat zou voor ons ideaal zijn. Daarom moeten wij een creatieve manier bedenken waardoor de glijbaan wel open kan, maar waarbij er geen geluidsoverlast is. We denken bijvoorbeeld aan het aanbrengen van een isolerende 'schil' om de bestaande glijbaan." Door het aanbrengen van een geluidsbegren zer kan het geluid dat het discozwemmen ver oorzaakt volgens Blok 'binnen de perken blijven'. De lichteffecten zijn volgens de manager buiten niet meer zichtbaar. „Ook die vorm van overlast is in de kiem gesmoord." h: Marja van Leu- Ijd: 40 pn fep: manager bij mul- diabedrijf PDC in Haag tie: secretaris van bl niging tot Viering van €1 hondse feesten iplaats: Warmond [jke staat: ge- drie zonen, een k zichzelf typeren in drie Ien? Doorzetter. Sportief. uw ideale avond uit? 1 een goede avond gehad teel mensen heb gezien, raten. Maar dansen daar ook van. Laatst ben ik Iin paar vrienden naar Ro- lèze geweest in Sassen- -Een leuke band weiger ik "Zeker omdat je toch min- tgaat dan vroeger. Ieder- „drt.ot nu thuis met de kinde- heeft u een hekel aan? 1 isen te snel oordelen, ik erg. Natuurlijk zitten naast omdat ze niet ten kennen. Vreselijke afn die op iedereen een •eitje willen drukken 'die fn die is zo'. En het moet tegatief zijn, anders valt te praten. Daar heb ik :n hekel aan. u th Warmond een beschermd i7i) 5S9fezicht worden? is zonde als Warmond een stad wordt: ik vind het een unieke gemeente binnen de re gio. Dat dorpse moet je behou den, niet alles volbouwen. Heerlijk dat stiltegebied op Koudenhoom, daar kom ik echt tot rust Laat dat zo. Het enige nadeel aan Warmond vind ik dat er te weinig winkels zijn: dat is het enige dat er wat mij be treft mag veranderen. Waar schaamt u zich voor? Vind ik moeilijk te zeggen. Ach teraf vind ik altijd vervelend als ik boos ben geweest op de kin deren. Dan baal ik vooral om dat ze me toch weer zover ge kregen hebben, dat ik over de rooie ga. Misschien schaam ik me daar een beetje voor. Wat zou u aan uzelf willen ver anderen? Ik zou wel wat minder serieus willen zijn. Ik sta een beetje te nuchter in het leven. Als er een grap wordt gemaakt ben ik meestal de laatste die dat door heeft. Hoe luidt het beste advies dat u heeft gehad en van wie kreeg u dit? Door eigen ervaring wijs gewor den, weet ik dat ik even moet afkoelen als ik boos ben. Als ik direct reageer, komen er dingen uit die ik niet meen of niet had willen zeggen. Wat zou u willen terugdraaien in uw leven? Wat ik over zou willen doen, is het afscheid van mijn moeder. Die is overleden toen ik negen tien was. Ik was toen te jong om al die anderen rond het ziekbed aan de kant te schuiven en zelf aandacht te vragen. Wat is uw ambitie? Ik heb nooit geweten wat ik wil de, maar in de baan die ik nu ZOETERWOUDE Zoeterwoudenaar J. van der Lubbe moet een schuilplaats voor dieren op een weiland aan de Weipoortseweg afbre ken. De schuur is zonder ver gunning gebouwd en past vol gens de 'Wanneer iedereen in die buurt zomaar een schuur neerzet, wordt het een chaos heb ben ik er achter gekomen dat ik organiseren erg leuk vind. Ik ben een echte regelneef. Dat wil ik blijven doen en dan het liefst op projectbasis zodat ik elke keer iets nieuws tegenkom. Ik ben in elk geval blij dat ik weer ben gaan werken na tien jaar. Om mijn droombaan te vinden moet ik eigenlijk hele dagen aan de slag of weer gaan studeren. Maar dat is heel Wat is uw droomwens? Een weekje op een onbewoond eiland. Hoewel, helemaal alleen is ook niet leuk dus dan vraag ik een vriend of vriendin mee. Verder neem ik mijn hardloop schoenen mee en een boek. Wat lijkt me dat geweldig om voor de verandering eens een boek uit te lezen. TEKST SUZANNE BARBIER FOTO DICK HOGEWONING gemeente niet in het bestem mings plan. „Als we dit toela ten, dan scheppen we een prece dent. Wanneer iedereen in die buurt zomaar een schuur neerzet, wordt het een chaos. Ik voel er ook niets voor om deze zaak tijdelijk te gedogen. De beste manier om minister Pronk kwaad te krij gen, is te zeggen dat iets in het Groene Hart tijdelijk is, terwijl het er dan weer een halve eeuw staat", zo licht wethou der J. Stuijt het standpunt van B en W toe. De meningen van de poli tieke partijen, die door burge meester en wethouders om een advies is gevraagd, zijn verdeeld. De VVD vindt dat de schuur moet verdwijnen. Pro gressief Zoeterwoude is ook bang voor precedentwerking, maar wil de kwestie eerst nog in de fractie bespreken voor dat in de raadsvergadering een defi nitief standpunt wordt in genomen. Alleen het CDA wil Van der Lubbe het voordeel van de twijfel ge ven. De christen democraten wijzen er net als PZ op dat de dieren bijdragen aan de recreatieve waarde van dit gebied. De schuur staat op een stukje grond naast de woning van Van der Lubbe. Daarop lopen schapen, een geit, een koe, een ezel en twee hang buikzwijntjes. Voor de schuil plaats is inmiddels een bouw- a an vraag ingediend. Wat Stuijt betreft maakt dat verzoek ech ter geen kans: „Wii gaan vóór groen. Niet voor allerlei schu- onnodige risico's vermijden? Dé IT-beheerder voor het MKB. netwerkonderhoud en assistentie ter plaatste beheer op afstand helpdesk hard- ep software aan passen en uitbreiden financieel-admini- stratieve toepassingen (Exact en Grote Beer) e-mail en internet Automatisch goed! Fredenk van Eedenplein 4a Hazerswoude-Rijndijk tel. (071)341 92 60 fax (071)341 92 61 e-mail mloQde-computerwachLnl 0800 023 14 54 De verkeerssituatie in de Oegst- geestse Dorpsstraat, tussen de President Kennedylaan en de Almondeweg. is dinsdagavond het onderwerp van gesprek tij dens een informatiebijeen komst in het gemeentehuis. Wethouder G. van Eisen is daarbij een van de sprekers. De gemeentelijke afdeling planvoorbereiding geeft een toelichting op mogelijke oplos singen voor de verkeersproble matiek in de Dorpsstraat. De informatiebijeenkomst, die is bedoeld voor bewoners van de Dorpsstraat en omliggende straten, begint om 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17