Feyenoord is bezig aan inhaalrace Leonard van Utrecht schiet Cambuur langs FC Utrecht Sport ;SV Frank Bonte heeft gisteren de 'zilveren speld' van de A eigende staking rugby-arbiters NDERDAG 2 DECEMBER 1999 FOTO AP uk Haan en Paok Saloniki 'jssALONiKi Trainer Arie Haan en Paok Saloniki zijn uit elkaar, aa Nederlandse trainer had nog een contract tot aan het einde dit seizoen, maar de e iultaten waren voor n werkgever niet vol- *fende. Haan (51) jam in februari van dit 1 jr in dienst bij de iekse club. Het Griek- bersbureau ANA be- °|tigde dat Haan en ok dinsdagavond laat floten de samenwer- 3dg met onmiddellijke slang te beëindigen. ol[an was al voor de stede maal in dienst PAOK. Eerder trainde niide ploeg tot oktober jofi5, toen hij de club [milde voor Feyen- Guyt levert contract in (fovuK« De Katwijkse voetbaltrainer Kees Guyt heeft zijn con- 13pt bij "s Gravezandse SV ingeleverd. Guyt tobt al enkele !y-|anden met zijn gezondheid. „Ik ben nog altijd niet 100 pro- at hersteld aldus de Katwijker. „Het kan ook nog wel even Hf en voor ik helemaal fit ben. Op deze manier kan Sravezande naar een oplossing zoeken. Dat verdient de club nt ik heb alle steun gekregen." Kees Guyt was aan zijn eerste c,jr bezig bij 's Gravezande SV, daarvoor trainde hij Foreholte." onderscheiding voor Bonte rlisbond (KNLTB) ontvangen. Bonte verzorgde gedurende lange reeks van jaren de tennisverslaggeving in deze krant. orÜens de districtsvergadering in Warmond kreeg Bonte de on- 'ul[scheiding opgespeld door bondsbestuurder Lodewijk Kal kberg. Districtsvoorzitter P. van Sterkenburg kreeg het indsonderscheidingsteken'. Van Sterkenburg nam na negen afscheid als preses. 0(anu voetballer van het jaar ig Iannesburg De Afrikaanse voetbalbond heeft de Nigeriaan e Iranko Kanu gekozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 7wjivaller van Arsenal kreeg de voorkeur boven de Ghanees Sa- iel Osei (Bayem München) en Ibrahima Bakayoko (Olympi- ■j"e Marseille) uit Ivoorkust. Voor Kanu is het al de tweede keer ksj hij deze titel krijgt. apete voor Harry van der Laan bosch FC Den Bosch heeft aanvaller Harry van der Laan a boete opgelegd voor diens kritische uitlatingen in de pers. er de hoogte van het bedrag wil de club niets kwijt. Van der uitte maandag na de nederlaag tegen FC Utrecht in een as|nt kritiek op zijn werkgever. Tegen Utrecht zat Van der Laan tte'de bank, dat verweet hij zijn trainer. „De trainer kan mij dan i op de bank zetten, maar in de wedstrijden hiervoor heeft C/j ook geen effect gehad." Verder liet Van der Laan zijn me- hig over hoe Den Bosch zou moeten spelen de vrije loop. érard de Nooijer wacht operatie Verdediger Gérard de Nooijer van Heerenveen irdt binnenkort geopereerd aan een buikspier. Het herstel zal ter zes tot acht weken vergen. Trainer Foppe de Haan hoopt loión februari, bij de hervatting van de competitie, weer over 3<? verdediger te kunnen beschikken. Rj vaderlandse schakers winnen weer pyfUMi* De Nederlandse schakers hebben gisteren tijdens de ijd om de Europese titel voor landenteams in Batumi (Geor- J) ook in de derde ronde gewonnen. Tegen Zwitserland werd 72 1/2-11/2. Jeroen Piket kwam aan het eerste bord met wit jen de veteraan Viktor Kortsjnoi zeer aangenaam te staan in li aangenomen damegambiet. Hij sloeg op een gegeven mo- REi,m een remise-aanbod af. Piket kwam echter zoals zo vaak in sinood, waardoor zijn voordeel geheel verdween en remise ;2 fh een feit werd. Loek van Wely won een Grünfeldpartij na oinwinst bekwaam van Milov. Sergej Tiviakov, een ex-Rus, gaf icjwinst tegen Gallaghan uit handen. "aekema in voorlopige selectie Knik» Bondscoach Maurits Hendriks heeft Oegstgeestenaar ëke Taekema in zijn voorlopige selectie van het Nederlands ckeyteam voor de Olympische Spelen opgenomen. De selec- telt 24 spelers, van wie er uiteindelijk achttien overblijven. In luari wordt de selectie al ingekrompen tot achttien man, voor p trainingsstage samen met Duitsland. Deze selectie is overi gs niet de definitieve olympische ploeg. "pnieuw nederlaag basketballers De kans dat de Nederlandse basketballers te bewon- ren zijn bij het EK van 2001 wordt met de week kleiner. Gis- iavond verloor de selectie van bondscoach Bob Gonnen in rajevo ook de derde wedstrijd in kwalificatiegroep C, nu van 'inië-Herzegowina: 79-70. Bij rust mocht Oranje nog hoop teren. Toen was het verschil slechts drie punten: 44-41. Ier waren Israël en Zweden al te sterk voor Nederland. an Leeuwen naar Sydney De Leidse Evelyn van Leeuwen is geselecteerd voor het lerlands rolstoelbasketbalteam, dat dit najaar naar de Para- ipics in Sydney gaat. Van Leeuwen (27) maakt sinds 1995 il uit van Oranje, dat op de Paralympics in Atlanta in 1996 trbehaalde. De Leidse forward zat de eerste jaren vooma- ijk als wissel op de bank, maar wordt sinds het EK - afgelo- zomer in Roermond - vaker ingezet. Nederland vormt met itsland de Europese top, maar de vrouwenteams van Cana- Australië en Amerika zullen volgens Van Leeuwen geduchte icurrenten zijn op de Paralympische Spelen, die worden ge lden van 18 tot en met 29 oktober 2000. „Ik denk dat we proberen derde te worden, het is een illussie om te —«ken dat we voor goud kunnen gaan." Evelyn van Leeuwen, eelster van Onze Gezellen in Haarlem, raakte op jonge leeftijd palide bij een schaatsongeluk in de Leidse Ijshal. eric-jan berendsen ugbykraker HRC-DIOK die komende zondag in Den op het programma staat, niet door te gaan. De dsrechters overwegen te omdat de Nederlandse Bond (NRB) de financië- rplichtingen jegens de ar- niet nakomt. Reis- en on- nvergoedingen zijn al den niet betaald. Vriend de voorzitter van ederlandse Sociëteit van Scheidsrechters (NSRS) n een staking al ontkent t dat de NRB in financiële emen verkeert. „Maar het ge NRB-bestuur werkt tl aan een oplossing. Die ht er aan. een staking lost niets op. Naast de scheidsrech ters zijn er nog vele anderen met vorderingen op de NRB. De penningmeester van de NSRS zal de grootste probleemgeval len bij de scheidsrechters met voorrang beandelen." Dat de NRB er financieel niet florissant voorstaat, is al langer bekend. De NRB zegt dat dat komt door bijzonder hoge uit gaven aan de nationale ploeg die zich eerder dit jaar probeer de te kwalificeren voor het WK dat onlangs werd gehouden. Er werd toen onder meer in Seoul tegen Zuid-Korea gespeeld. Bo vendien drukt het salaris van bondscoach Geoff Old uit Nieuw-Zeeland ook zwaar op de begroting van de rugby bond. leeuwarden anp Karakter kan het in de onderste regionen bivak kerende Cambuur niet worden ontzegd. Zelfs door een achterstand van 0-3 tegen het bezoe kende FC Urecht lieten de Friezen zich gister avond niet uit het veld slaan. Dankzij onstuitbare dadendrang werd het toch nog 4-3 voor de thuis club. Het zag er aanvankelijk erg somber uit voor Cambuur. De ploeg uit Leeuwarden speelde soms best wel aardig, wist zich ook wel kansen te scheppen, maar tobde met een chronisch gebrek aan afwerking. Ook voor eigen publiek had de ploeg lange tijd geen greintje geluk. In de beginfase kreeg de thuisploeg kans op kans. Van Utrecht en Nelisse konden doelman Wapenaar echter niet verschalken. Pech had Ne lisse toen hij in-de 13de minuut tegen de paal schoot. Van der Heide zag zijn schot uit de re bound tot overmaat van ramp op de lijn gestopt door Robbemond. Na ruim een half uur zat bij FC Utrecht wel al les mee. Eerst scoorde John de Jong, nadat doel man De Ron een schot van Martel niet klemvast had kunnen krijgen. Twee minuten later zette Martel zelf FC Utrecht op 0-2, nadat hij verdedi ger Scharrenburg, notabene door FC Utrecht aan Cambuur verhuurd, ih de luren had gelegd. Het leek van kwaad tot erger te gaan met Cam buur in de tweede helft. Zelfs nadat FC Utrecht door de rode kaart van Zwaanswijk met tien man was komen te staan maakte Van der Gaag er met het hoofd 0-3 van. Cambuur klampte zich toch nog vast aan de numerieke meerderheid en zowaar lukte ineens alles. Eerst kopte Vergoossen na een hoekschop raak, maar vijf minuten voor tijd was het nog al tijd 'slechts' 1-3. Toen sloeg de vlam in de pan. Van der Heide zorgde voor 2-3 en Nelisse redde in de voorlaatste minuut tenminste een gelijk spel. FC Utrecht moest zelfs nog dieper buigen, nadat naamgenoot Van Utrecht de winnende treffer met het hoofd achter de verslagen Wape naar had gewerkt (3-4). FC Den Bosch - Heerenveen 0-2 Trainer Koopman heeft zijn bestuur al herhaal delijk gewaarschuwd dat FC Den Bosch voor de eredivisie kwaliteit tekort komt. De beleidsbepa lers hebben de overstap naar het hoogste niveau overschat, vindt de coach. Door de 2-0 nederlaag tegen Heerenveen blijft de ploeg hekkensluiter met slechts zes puntjes en zwelt de kritiek aan. Koopman vindt dat het bestuur z'n nek moet uitsteken. „We moeten investeren in lijfsbehoud, want er breken nu cruciale tijden voor ons aan". stelt Koopman, die afgelopen zomer vooral spe lers uit de eerste divisie en uit tweede ejftallen kon halen. Manager voetbalzaken Ruijsch liet pas weten het oneens te zijn met het aankoopbeleid. Ook noemde hij de contractverlengingen van Strieker en Ribeiro „slordig". Na overleg met het bestuur nam hij daarop een paar weken 'vakan tie' op. Nunnela scoorde voor rust, Pahplatz maakte er vijf minuten voor tijd 0-2 van. Vitesse - RKC 2-1 Vitesse boekte een kostbare zege op RKC (2-1). Vitesse ging daardoor de Waalwijkers en Willem II voorbij in de stand. De Arnhemmers gingen met een comfortabele voorsprong van 2-0 rusten door twee treffers van Zongo. Vlak voor rust moest de ploeg echter verder met tien man, om dat Nanu na zijn tweede gele kaart kon inrukken. Hoogendorp bracht uit een strafschop de achter stand van RKC in de 54e minuut terug'tot 2-1. De Graafschap - AZ 2-5 Wie dit seizoen AZ op bezoek krijgt, moet reke ning houden met een lastige klus. De Alkmaar- ders voegden bij De Graafschap een overwinning (2-5) toe aan een langzamerhand ongelooflijke serie. In acht uitduels won de ploeg van Gerard van der Lem zeven keer. De Graafschap-trainer Rob McDonald ziet zijn ploeg week na week beter voetballen. Het scoren blijft echter het probleem van de Doetinchem- mers, die AZ met passie bestreden, maar in de buurt van Moens weinig daadkracht toonden. Met de Alkmaarders op bezoek is dat dodelijk. AZ scoorde buitenshuis al 27 keer. Kort na rust opende Boussatta de score. Hij deed dat knap uit een vrije trap. Uit een voorzet van Boussatta scoorde Bosman in de 68ste mi nuut met een mooie omhaal de tweede Alkmaar- se treffer. Een minuut later stond het dank zij Ricksen zelfs 0-3. In de slotminuten ging de poort aan beide kan ten open. Ricksen en Mutsaers scoorden namens AZ. Meerdink en Lindenbergh, de laatste uit een strafschop, deden dat namens de thuisclub. De roep om een spits zal desondanks in Doetinchem niet verstommen. FC Twente Fortuna Sittard 1-0 FC Twente heeft woensdagavond voor eigen pu bliek met 1-0 gewonnen van Fortuna Sittard Vier minuten voor het einde van een uiterst matige eerste helft opende Booth de score voor de thuis club na goed aangeven van Ter Avest. Twente is met deze zege aardig op weg naar de Europese competitie. Voor Fortuna dreigt maandenlang degradatievoetbal. Willem II mist de vorm om Rotterdammers te verslaan Keeper Geert de Vlieger (tweede van rechts) van Willem II wordt stevig aangepakt door Feyenoorders Paul Bosvelt (midden) en Bert Konterman. Kew Jaliens en Raymond Victoria (uiterst links) maken ook deel uit van de 'chaos'. fotogPD» cor vos Sober en degelijk - zoals men dat eigenlijk van de Rotter dammers gewend is - heeft Feyenoord de midweekse opdracht tegen Willem II aangegrepen om in elk geval nationaal weer wat aan aanzien te winnen. ROTTERDAM GUSBERT SPIERENBURG Door de 1-0 zege van gister avond, even zuinig als zondag tegen PSV, rukte de ploeg van Beenhakker op de ranglijst op, van dc negende naar dc zeven de plaats, in theorie nog slechts drie punten verwijderd van de nummer drie. De opmars ging onder meer ten koste van Wil lem II, dat intussen dringend naar de kerstvakantie lijkt te verlangen. Adriaanse hield gisteravond z'n stormram Bombarda aan de kant. In de aanval gokte hij op de snelheid van de Afrikanen Sanou en Ceesay en de Rus Shoukov. Veel had het trio niet in te brengen tegen het weinig sprankelende, maar weer dege lijke verdedigingswerk van Rza- sa, Van Wonderen, Konterman en Gyan. Feyenoord miste wegens blessures drie spelers, Van Gobbel, Tomasson en De Vis ser. Ten opzichte van zondag tegen PSV was het elftal van Beenhakker op een plaats ge wijzigd. Paauwe speelde voor Tomasson. de Deen die in de aanval node werd gemist. Op papier begint het in Rot terdam-Zuid weer ergens op te lijken, op het veld is er nog veel voor verbetering vatbaar. Nie mand kon dat gisteravond ont kennen. Ook Beenhakker niet. „Vooral in de eerste helft heb ben we moeilijk gevoetbald. Er was veel te weinig diepgang. De bedoeling was dat Bosvelt en Paauwe, nu Tomasson was ge blesseerd, dicht in de buurt van Cruz zouden spelen. Daarvan kwam weinig terecht." De twee kleine overwinnin gen in vier dagen tijd hebben Feyenoord weer wat kleur op het gezicht gegeven. Beenhak ker sprak gisteravond zelfs van een heuse inhaalrace. Het ont goochelende optreden van een week geleden in Londen lijken de Rotterdammers voor even achter zich te hebben gelaten. Over een week wacht de ont moeting met Olympique Mar seille in de Champions League. Van de Fransen zal zonder twij fel aanzienlijk meer tegenstand te duchten zijn dan gisteravond het geval was. In de Kuip kreeg Feyenoord gisteren van Willem II opval lend veel medewerking. Een nulletje of vier zou de krachts verhouding aanzienlijk beter hebben weergegeven. De Rot terdammers verzuimden de ploeg van Adriaanse, net als FC Twente zaterdag deedt op te rollen. Met dank aan Cruz (2) en Ka- lou ontsnapten de Tilburgers aan een nieuwe afstraffing. Het tweetal maakte het in de twee de helft wel heel erg bont door de eenvoudigste kansen te ne geren. Cruz haalde het einde van de wedstrijd niet. Een kwartier voor tijd haalde Been hakker de zwaar teleurstellende Argentijn naar de kant voor So malia. „Een kwestie van gebrek aan zelfvertrouwen", vond de trainer. „Maar dat komt wel goed. We gaan met Cruz vrolijk door." Kalou mocht blijven staan. Met zijn treffer in de 45ste mi nuut kroonde hij zich zelfs tot match-winner. Aan het doel punt ging een blunder van doelman De Vlieger vooraf. De Belg greep zwak in bij een hoekschop van Paauwe. Verder viel hem niet veel te verwijten. In de tweede helft onderscheid de hij zich met een aantal knappe reddingen. Het weerwerk dat Willem II bood. was vrijwel te verwaarlo zen. Het enige serieuze schot op doel, van middenvelder Arts, kon pas in blessuretijd worden genoteerd. Het ging rakelings langs het doel van Dudek, de held van Stamford Bridge die dit keer nauwelijks op de proef werd gesteld. Het team van Adriaanse was in de Kuip niet in goeden doen, evenmin als zaterdag in En schede. De tol lijkt onderhand te moeten worden betaald voor de inspanningen in de Cham pions League. Tot spectaculair aanvallend voetbal, toch het handelsmerk van de ploeg, ble ken de Tilburgers niet (meer) in staat. Adriaanse weet waar de oor zaken liggen, zei hij. Hij heeft spelers die in een vormcrisis verkeren (Hill), die te wisselval lig spelen (Victoria) en die van wege een langdurige blessure nog het gewenste ritme missen (Ramzy). Voor ^ijn doen opmerkelijk gelaten gaf de Tilburgse trainer zich gisteravond over. „Feyen oord heeft een vrij eenvoudige overwinning behaald. Het heeft de hele wedstrijd gecontro leerd. Onze doelman heeft ons nog lang in de wedstrijd gehou den. Als Willem II echt in vorm zou zijn geweest, dan hadden wii het dit Feyenoord mis schien moeilijk kunnen maken. Maar zelfs van dit Feyenoord konden wij dus. niet winnen. Dat zegt genoeg." SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten. trekking van woensdag 1 de cember. 6-7-10-30-35-36-37-38-39-40 - 41 - 42 - 43 - 50 - 61 - 64 - 68 - 70 - 75 -77. Toto-13. nummer 48A. Winnende kolom: 1-2-1-1-1-2-1-2 -1-1-2-1-1. Duitse midlotto. Trekking A: 11-16-28-31-38-41 Reservegetal: 36. Trekking 13 - 19 - 23 - 25 - 36 - 38. Reservegetal: 4 Supergetallen: 3 en 6. Spel 77: 5902712. Super 6: 377538. Belgische midlotto. 12 - 16-21 -25-31-41. Reservegetal. VOETBAL Cambuur - FC Utrecht 4-3 (0-2). 34 De Jong 0-1. 36. Martel 0-2, 62 Van der Gaag 0-3, 68 Vergoossen 1-3,85. Van der Heide 2-3. 89. Nehsse 3-3. 90 Van Utrecht 4-3 Scheidsrechter: Westerink Toeschouwers: 7600. Rode kaart: 59. Zwaanswijk (FC Utrecht) Gele kaart: Wa penaar. Lucius. Van der Gaag (FC Utrecht Bijzonderheid: wedstrijd begon tien minuten te laat omdat de fans en de spelers van FC Utrecht vertraging hadden Cambuur: De Ron; Scharrenburg (46. Fe' rier), Vergoossen, Hendriks en Abma (69. Scheepers); AHten. Van der Heide en levs- Cko, Mulder (66. De Waard). Nelisse en i Utrecht FC Utrecht: Wapenaar, Lucius. Van der Gaag. Zwaanswijk en Bosschaart. Robbe mond. De Jong (89. Kuit) en Groenendijk (40 Zuidamj, Cairo (61 Van Schoonho ven). Dijkhuizen en Martel FC Den Bosch - SC Heerenveen 0-2 (0-1). 33. Nurmela 0-1, 85 Pahlplatz 0-2 Scheidsrechter: De Graaf Toeschouwers: 4100 Gele kaart: Van der Hoorn. Verha gen. Vos (Den Bosch). Kiompe, Jensen (Heerenveen). FC Den Bosch: Aerts; Meulendijk, Van der Hoorn. Wielaert en Willems-, Verhagen. Scholten. Deckers en Strieker; Jones (35. Van der Laan) en Vos. SC Heerenveen: Vonk; Venema. Kiompe. De Nooijer (61. Holm) en Jepsen. Nurmela (74 Popovich). Radomski en Jensen (80. Pulkkinen); Lurling. Huizingh en Pahl platz. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschou wers: 28.000. Gele kaart: Bosvelt (Feyen oord), Victoria (Willem II). Feyenoord: Dudek; Gyan, Konterman, Van Wonderen en Rzasa; Bosvelt, Van Gastel en Paauwe; Kalou, Cruz (74. Somalia) en Van Vossen. barda) en Hill; Jaliens, Landzaat en Arts. Sanou, Ceesay en Sjoekov (74. Schulp). De Graafschap - AZ 2-5 (0-0). 52 Bouss atta 0-1. 68 Bosman 0-2. 69. Ricksen 0- 3. 85 Ricksen 0-4. 87 Meerdink 1-4, 90. Mutsaers 1-5. 90 Lindenbergh 2-5 (straf schop) Scheidsrechter Oskam. Toeschou wers: 7000. Gele kaart: Ricksen. Bouchi- ba (AZ). Issah. FrSakel (De Graafschap) De Graafschap: Oyslager. Nok.. Tchangai (28. Issah). Vreman en Frënkel, Meerdink. Den Turk, Lindenbergh en Emam (69 Splinter). Viscaal in Vaisanen (61. Tum- ba). dam: Boussatta e FC Twente - Fortuna Sittard 1-0 (1-0). 41. Booth 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Hilge- rink (FCTwente). Kiekens (Fortuna Sit- tara). FC Twente: Boschker. Hilgermk, Ten Hag, Grujic en Karnebeek. De Witte (62. Van der Meijde). Van der Laan. Peiremans en Ter Avest. Booth (88 Rahim) en Venneg- oorof Hesselink Fortuna: Van Zwam. Zegrean. Kiekens. Volmer en Hermans; Heenng (67. Evers). Paciorek (54. Gerritsen). Kool en Lanöerl; Van Barneveld (79. Mans) en Hamming. Graafschap Cambuur L. NEC Den Bosch 15 1 6 8 9 14-25 2 3 10 9 15-34 2 2 10 8 18-34 1 3 11 6 13-42 na 2-0.6. Congo 2-0. Vitesse - RKC 2-1 (2-0). 23. Zongo 1-0. Zongo 2-0, 54 Hcogendorp 2-l(straf- op) Scheidsrechter: Luyten Toeschou- 40. Zoi schop). 1 wers: 24.000. Rode kaart: 45. Nanu (Vi tesse) 2* geel. Gele kaart Fortes, Stefano- vic (Vitesse), Govedarica, Van der Leegte (RKC). Vitesse: Jevric; Nanu, Stefanovic. Veldman en Van Hintum; Zongo (81 Van der Schaaf), Jochemsen, Grozdlc, Kreek (90. De Marchi) en Fortes (55. Janssen); Van Hooijdonk RKC: Van Dijk; Tim Cornehsse, Nascimen- to. Kalezic en Van Wanrooy (59. Schops); Lanckohr. Van der Leegte, Govedarica (77. Heesakkers) en De Graef Hoogendorp en Yuri Cornehsse Duitsland: Unterhach. - Dortmund 1-0 Beker, 3e ronde: Bremen - SSV Ulm 2-1. Mannheim - Bayern M. 0-3, S. Kickers Bielefeld 3-2 nv, Bochum - Wolfsburg 5-4 Stand 1 Rusland 2- Engeland, league cup. vierde ronde: Aston Vil. - Southampt. 4-0, Fulham - Tottenham 3-1 Frankrijk: Monaco - Auverre 2-0 Italië, beker 3e ronde. Ie wedstrijd: Ra venna Lazio 1-1. Caghari - Parma l-O. Napoh - Juventus 1-3, Perugia - Ftorentma 1-0. Roma - Piacenza 0-1, Venezia - Udi- nese 3-0 Schotland, league cup, kwartfinales: Aber deen - Rangers 1-0 n.v., Celtic - Dundee 1- 0, Dundee U. - Motherwell 3-2 (10-10), Denemarken - Japan 28-15 (13- 8) Stand. 1 Denemarken 2-4. 2. Macedo me 2-4, 3 Duitsland 2-3. 4 Angola 2-1. 5 Japan 2-0. 6. Argentinië 2-0. Groep D (Gjövik): Rusland - China 38-21 (17-10). Zuid-Korea - Brazilië 27-20 (14- 10). Hongarije - Congo 39-17 (17-10) 12-4; 2 Nümbrecht (Dui). 100.000 gulden. Eerste ronde: Wessels (Ned/6) Kratochvil (Zwi) 6-4 6-4. Sluiter (Ned) Heuberger iZwti 3-6 6-2 4-0 teruggetrokken, Shvec (WRu) - Kempes (Ned) /-6 6-3, Dupuis (Fra) -Verkerk (Ned) 6-2 7-6 VOLLEYBAL Heerenveen Roda JC Vitesse FC Twente Feyenoord Willem II RKC AZ FC Utrecht Sparia MW Fortuna S. 14 11 2 1 35 44-18 131 0 1 2 31 47-11 15 10 1 4 31 29-16 14 9 2 3 29 26-16 14 8 4 2 28 28-19 15 7 6 2 27 26-16 14 7 5 2 26 26-14 14 8 2 4 26 25-26 15 8 2 5 26 27-26 15 8 1 6 25 31-27 15 7 0 8 21 21-26 14 4 0 10 12 21-33 14 2 3 9 9 21-38 15 2 3 10 9 16-27 Sarajevo. Kwalificatie EK, groep C: Bosnië-Herzegowina - Nederland 79-70 (44-41), IsraCI Finland 93-68. Bulgan|e -Zweden 77-63 Abu Dhabi. WK, Masters Mannen, stepladderfinale: 1 Shaheen (Qat). 2 Verbruggen (8el). 3. Halme (Fm) Vrouwen, stepladderfinale: 1 Putney (Aus). 2. Mirschell (Dui). 3. Penny (Eng) HANDBAL Vrouwen. WK. Groep B (Trondheim): Roemenië - Ivoor kust 33-15 (18-5). Oostenrijk - Cuba 37- 27 (15-13). Frankrijk - OekraTne 18-16 (11-7) Stand: 1 Roemeniè 2-4, 2. Frank rijk 2-4, 3 Oostenrijk 2-4. 4 Oekraïne 2- 0. 5. Cuba 2-0, 6. ivoorkust 2-0. Groep C (Koldmg): Macedonië - Argentinië Batumi (Georgië). EK landenteams, derde Mannen: Nederland - Zwitserland 2 1/2 1 1/2 Gedetailleerd: Piket (Ned) - Kortsjnoi (Zw.) 1/2-1/2, Milov (Zwi) Van Wely (Ned) 0-1. Tiviakov (Ned) - Gallaghan (Zwi) 0-1, Forster (Zwi) - Reinderman (Ned) 0- Vrouwen: Nederland - Finland 1/2-1/2. Ge detailleerd. Koskela (Fin) - Bosboom-Lan- chava (Ned) 1/2-1/2, De Blécourt (Ned) - Puuska (Fin) 1-0. SKI Sestrieres. Wereldbeker, reuzenslalom. Mannen: 1 Huet (Fra) 1000 punten. 2 Copp (Zwe) 800. 3 Richardson (Zwe) 600, 51 Verhnden. 68 Meulman. 72 Smit. Uitgevallen. Janbroers Vrouwen: 1 Blanc (Fra) 1000. 2 Fletcher (VSt) 800. 3 Van Ert (VSt) 600. 20 Boer ma 110, 24 Nicohen Sauerbreii 70. 51 Marieke Sauerbreij. TENNIS lucknow. Mannen, challenger. 50.000 lerste ronde: Paes (lna/6) - Van Scheppin gen (Ned) 7 6 6-4 Urbana (VSt). Mannen, cf 100.000 gulden Eerste ronde: Goldstein (VSt/1) (Ned) 6-2 7-6. Tokio. Mannen, wereldbeker. Tiende ronde: Brazilië Cuba 3-0 (25-23 25-20 25-20). Argent,me Tunesië 3 0 (25-10 25-23 29-27). Itahë Spanje 3-2 (25-18 22-25 30-32 25 23 15-12) Ca nada - China 3-2 (22-25 25-23 18-25 25 23 15-13). Rusland Japan 3 0 (33 31 25-20 25-12), Zuid-Korea Verenigde Staten 3-1 (19-25 25-23 25 22 25 21) Stand: 1 Rusland 10-18 (29-8), 2. Italië 10-16 (25-11), 3. Cuba 10-14 (23-11). 4 Verenigde Staten 10-14 (25-16). 6 Brazilië 10-12 (24-14), 6. Spanje 10-12 (22-17). 7. Canada 10-10 (16 21), 8 Zuid-Korea 10-10(15-21), 9 Argenlirue 10-6 (15-22). 10 Japan 10 6 (15 24). 11 China 10-2(9-28). 12 Tunesië 10-0 (5 30) Rusland en Italië zeker van plaat sing voor de Olympische Spelen in Sydney. ZAALVOETBAL Singapore Internationaal zaalvoetbaHoer- Groep B: Nederlan Zuid-Korea 9-0 <7 0) Doelpunten Nederland: Langenhu isen 2. Lettmck 2. Zeehg 2. Roest. Frankfort itelhr 2. Roest. Frjnkfo Van Dijk Startopstelling Nederland Tho- tmek en Roest. Wissels Tjaden, Frankfort. Zeelig. Leatemia. Van Dijk. Marce Groep A: Spanje S ngapore 10 0(2-0) Groep C: Brazilië - f rar,kfMk 11-1(71)

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25