Ana kan slechts 'hopen, hopen, hopen' Kampioenskandidaten fors onderui Sport Maurice B alkhoven staat op eerste plaats Dopingcontrole bij denksporten: maar waarop dan? ■DUIVEN til Nederland spant zich niet in tegen Australië WOENSDAG 1 DECEMBER 1999 APELDOORN DICK LOMAN Geen kant kan-ie ermee uit. Als dopingdeskundige kijkt Harm Kuipers niet meer op van ver bazingwekkende ontwikkelin gen. „Maar dat dopingcontro- leurs ook actief zullen worden binnen de denksporten slaat alles. Ze zijn nu echt aan het doorslaan want niemand weet waarop je zou moeten contro leren." Harm Kuipers van de Uni versiteit van Maastricht rea geert daarmee op de wat sinds heel kort de 'affaire Timman' heet. De Nederlandse schaak topper wil van geen doping controle weten en dreigt zelfs met het oprichten van een tweede bond naast de FIDE. In schaakkringen wordt dat laatste niet erg serieus geno men maar Timmans reactie op dreigende dopingcontroles wordt in diezelfde kringen met instemming begroet. Die drei ging is een serieuze sinds de wereldschaakbond erkend is door het Internationaal Olym pische Comité (IOC). Een leuk succesje. „Maar het betekent wel dat je dan onder een do- pingregime valt waarbij geen onderscheid gemaakt wordt tussen een gewichtheffer en een schaker", aldus KNSB- voorzitter Herman Hamers. Door de reactie van Timman wordt heel duidelijk dat behal ve blijkbaar het IOC niemand raad weet met het fenomeen dopingcontroles bij denkspor ten. In ons land ook het NeCe- Do niet. noch het ministerie van VWS. Want naar nu be kend is geworden hebben de vier Nederlandse denksport bonden (naast schaken ook dammen, bridge en go) van het ministerie ook voor volgend jaar nog uitstel gekregen voor het formuleren van een do- pingbeleid. Iets dat voor tal van andere bonden op straffe van korting op subsidies een ver plichting was. „Begin januari wordt een ex pert-meeting gehouden waar bij het NeCeDo en vertegen woordigers van de vier denk sportbonden aanwezig zullen zijn. Eén van de belangrijkste punten zal daar zijn het vraag stuk of er middelen zijn waarbij een schaker baat kan hebben en zo ja welke", vertelt KNSB- directeur Arjan de Vries. „Sa men met Engeland hebben we daarnaar gevraagd tijdens het laatste wereldcongres van de FIDE. Maar niemand had het anrwoord. Overigens wordt er in Finland wel gecontroleerd en is er beweging in Spanje en Italië maar het is niet duidelijk waarop men controleert. Ik neem aan niet op EPO", vult Herman Hamers aan. Volgens Harm Kuipers zal op die bijeenkomst in januari geen stof komen bovendrijven die het cognitieve vermogen van schakers verbetert. „Ja, je kan denken aan koffie maar dan moet je wel precies de combi natie vinden tussen de doping- limiet en je persoonlijke reactie op cafeïne. Zit je er iets boven dan werkt koffie juist ave rechts. Verder zou ik geen mid del kunnen bedenken dat scha kers beter doet schaken. Neen, ook niet de geneesmiddelen die ouderen in verband met ge heugenproblemen krijgen. Geen enkel onderzoek wijst op het bestaan van dat het denken verbeterende middel dat dan ook nog eens de gezondheid zou schaden. Dopingcontrole bij denksporten valt onder de noemer pragmatisch handelen en zeker niet naar bevind van zaken." Wilt u i ets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Dui- venbocle) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag oak: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@ damiate.hdc.nl Precies na een jaar heeft voetbalvereniging Docos weer een voorzitter. Ton van Zijp, nu ook nog penning meester, is de nieuwe leider Door twee doelpunten van oud-Lei denaar Remco Torken behaalde zijn Geblesseerde handbalster ver\'eelt zich bij simpele winst tegen Australië Het is 'hopen, hopen, ho pen' voor yyia Razdorov. Hopen dat ze zich bij het WK handbal nog van het trainingspak mag ontdoen. De 26-jarige tot Neder landse genaturaliseerde Servische, die maandag in de openingswedstrijd te gen Tsjechië met een en kelblessure afhaakte, gaat voorlopig in Noorwegen nog strompelend door het leven. Met een ontwape nende glimlach begroette ze gisteren de Oranje-tri omf op het 'handbal- vreemde' Australië (26-16). De pijn zit bij Ana namelijk van binnen... GJOVIK' EDWIN ALBLAS Wat er maandag precies in Oslo in het Spectrum aan haar bles sure voorafging is Razdorov nog altijd niet duidelijk. „Maar ik heb nog nooit zo veel pijn ge had en wist dat het niet goed zat." De verklaring dat ze op een nat stukje vloer uitgleed wuift ze weg. „Nat? Het was er niet nat." Op de televisie is het te zien geweest, maar ze weigert voor alsnog de beelden tot zich te nemen. „Ik kijk pas morgen. Ik kén het nog niet zien." En dan nog. Als ze de oorzaak te weten komt, zit ze nog steeds met de gebakken peren. Nota bene haar ouders waren er op afstand wel 'live' getuige' van. Nu er op het in de oorlog bespaard gebleven ouderlijk huis in Belgrado een schotelan tenne staat, kunnen pa en ma Razdorov weer de verre wereld inkijken. De wedstrijden van Nederland zijn in Belgrado via de satelliet te volgen. „Voor het eerst hebben mijn ouders mij op televisie kunnen zien. Twin tig minuutjes. En dan gebeurt dit." Een grote teleurstelling, ver zucht ze. „Voor niemand zou Theo van Seggelen. ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN GJÖVIK. CPD Ana Razdorov. dit leuk zijn." Maar zeker voor Ana kwam dit onfortuinlijke in cident niet gelegen. „Ik voelde me goed. blij. Omdat ik goed speelde in een mooie hal. Dan valt er zo veel van je af en ver geet je wat je allemaal hebt meegemaakt in je privéleven." Aan Razdorov is te zien dat ze is ingeburgerd. Haar toetreding tot Oranje werd vooral bejubeld door bondscoach Bert Bouwer, die vorig jaar onomwonden toegaf dat de Servische op- bouwspeelster een verrijking zou zijn voor zijn ploeg. Dat was veel eer voor een speelster die niet aan het begin van het Oranjeplan was ingestapt. De naturalisatie van de Servische, die in Nederland competitie speelde bij SEW en Swift, kwam tot Bouwers verdriet pas na het EK in eigen land tot stand. In de negentien interlands die Razdorov inmiddels speelde etaleerde ze haar scoringsdrift. Tegen Tsjechië voerde ze haar totaalscore met vijf treffers op naar 101 doelpunten. Daarmee heeft ze veruit het hoogste ge middelde: ruim vijf goals per wedstrijd. Het moyenne van 01- ga Assink ligt met 397 treffers in 97 interlands één doelpunt la ger. Maar voorlopig moeten de dertig meegereisde en luid ruchtige supporters het even doen met herinneringen aan Ana, die vanaf de kant toekijkt. De zwelling op de linkerenkel is na een nacht 'ijzen' bijna weg. Wandelen mag, de pas erin zet ten nog niet. „Ik verveel me", beklaagt ze zich. In de rust van de wedstrijd tegen Australië danste ze, aan gemoedigd door het Oranje-le gioen, stiekem op het kwetsba re been. Ana kan niet stilzitten. Drie, vier keer per dag wordt het gewricht behandeld. Over het effect tast ze in het duister. „Maar tegen Noorwegen (zater dag) zal ik nog niet kunnen spe len. Daar is het nog te gevoelig voor. Misschien een dag later tegen Wit-Rusland." Aannemelijker is dat ze dit toernooi niet meer in actie komt, maar wie kan het Ana kwalijk nemen dat ze daar nog niet aan wil denken. „Maar de kans bestaat wel", fluistert ze. Ja, eigenlijk mag ze dat niet zeg gen, mompelt ze. „Geduld heb ben. En hopen, hopen, hopen." Wat voor de handbalsters van Oranje een droom is, is voor de Australiërs hun 'thuis': Sydney. Als lid van de organiserende familie is de Australische handbalploeg zeker van deelname aan Syd ney 2000. Nederland moet daar via het WK in Noorwe gen (eerste vijf) nog maar zien te geraken. Ongeacht het slagen van die missie, maakte de ploeg van Bert Bouwer gisteren wel duide lijk dat Australië volgend jaar september in eigen land niets heeft te zoeken: 26-16. Australië is vooral jong en onervaren. Om niet hele maal wereldvreemd te blij ven inviteerde de Internatio nale Handbal Federatie Au stralië voor het WK in Noor wegen, maar de dankbaar heid wordt niet met resultaat terugbetaald. Australië was gisteren geen enkele bedrei ging voor het Nederlands team, dat zelf bij vlagen maar wat aan rommelde. Ook met een paar don derpreken kreeg Bouwer zijn ploeg niet aan de praat. Dat was alleen niet uit de score (bij rust al 14-9) af te leiden. Die gaf desondanks blijk van een groot krachtsverschil: 26-16. Oranje, na twee speelron den achter Noorwegen ver rassend tweede in groep A, mag nu een dagje uitrusten. Morgen wacht in Ham ar het sterker geachte Polen. Au stralië moet aantreden tegen Noorwegen. het Flip Mas- saar zaal- voetbaltoer nooi op zondag 9 januari 2000 werd door ex-LFC-speler Theo van Seggelen vlot afgehan deld. De volgende poules kwanten uit de glazen kom. Poule 1: Leiden, SJZ, UDO, Leidsche Boys, De Sleutels, ASC. Poule 2: Oegstgeest, LS- W '7'0, UDWS en de zaterdag teams van Lugdunum en LFC. Poule; 3: FC Rijnland, Rooden- burg, Lugdunifm, VNA en LFC Twee eerste-elftalspelers van Zwart Wit' 28 besloten na een avondje stappen de doelpalen van t egenstander Barendrecht zwart-wit te verven. Baren- drecht-voorzitter Klaas Groe nendijk kon, ondanks de schade, de grap wel waarde ren Voetbalclubs uit Delft hebben het voornemen om het toernooi om de HC Cup te boycotten. De redën is dat de DeLftse clubs de agressie van de Haagse clubs meer dan zat zijn. Vooral het feit dat Kra nenburg, de latere winnaar van 1999, vrijgesproken werd ha een gestaakte wedstrijd is de (Subs in het verkeerde gat geschoten De Amerikaan Brad Agoos (ex-prof in Duits land) is neergestreken bij hoofdklasser Quick H. Die club kreeg de voorkeur boven VC'S en Scheveningen SV Bernardus is liefst 22 club- scheidsrechters rijker gewor den, onder wie drie vrouwen Voetbalvereniging Katwijk en hoofdsponsor BMW Van der Plas gaan nog twee jaar met elkaar verder De naam van de EWR Cup is gewijzigd in de NUON-bokaal LFC heeft de technische staf voor het sei zoen 2000-2001 rond. Ron de Roode, Henny Glasbergen (zondag) en Cengiz Donmez (zaterdag) blijven de kanaries ook in het nieuwe seizoen var training voorzien Leiderdor per Wim Uithol is al 60 jaar li< van de v.v. Alphen. Jan Willen van de Stouwe wordt de nieu we tweede penningmeester van de vijf- TMt-MT-r deklasser Wereldkam pioen tijdrij den Leon- tien van Moorsel, is uitgenodigd als eregaste tijdens de jaarlijkse kerstveiling bij voetbal vereniging WSB. De avond be gint om 20.00 uur en de eerste 1000 gulden is al gebo den Bad mintonclub De Spotvo gels uit Lei derdorp viert haar 25-jarig jubileum met een reü nie en feestavond op 25 maart 2000. Oud-leden die nog geen uitnodiging ontvangen heb ben kunnen reageren bij Hang Nagtegeller (071-5893357) De Leidse badmintonclub Merenwiek is op zoek naar nieuwe leden. Óp dinsdag vrijdag worden open avonden georganiseerd. Er zijn ook speelmogelijkheden op de za-; terdagochtend. Inlichtingen bij Hans de Bruin (071- 5210501) De regionale cyclo cross in Leiden is gewonnen door Hans van Leeuwen uit Nieuwveen. In Sloten,toonde Peter Reitsma (Hillegom) zichj de snelste. Alphenaar Stefan Bakker kwam op de mountain bike in Dordrecht als vijfde I over de eindstreep Bij de we kelijkse schaatsmarathon om de Van der Helm Cup klopte Stompwijker Joost Jubeimans'1 zijn plaatsgenoot Martijn van Es. Lars Hoogenboom uit Roelofarendsveen werd derde. Jolanda van Goozen won bij de vrouwen De 14-jarige zwemmer Peter de Rover (zv Katwijk) heeft het 18-jaar be staande kringrecord op de 100. meter rugslag (1.02.66) gebro ken. Het oude record stond op 1.03.20. Tijdens de kringkam pioenschappen van Zuid-Hol land kwamen ook Peter Korte- kaas (Columbiaan) en Robin Sprinkhuizen (De Zijl/LGB) met een eerste plaats goed voor de dag Een Litouws basketbalteam, vergezeld van de nationale coach Algiman- tas Gedminas, neemt op 26 en 27 december deel aan het j kersttoernooi van basketbal- vereniging Blitz in Voorscho- ten Maurice Balkoven is de nieuwe leider in het klassement 'voetbal ler van het jaar'. De laatste man van ARC scoorde afgelopen week een '8' een laat nu Raymond Buijs van Rijnsburgse Boys achter zich. Said Elmahdadi van FC Lisse is uit het klassement verdwe nen. De geblesseerde linksachter kwam te weinig in actie om nog een notering te krijgen. De hoogste cijfers waren afgelopen weekeinde voor keepers. Marco Korff van Noordwijk hield zijn ploeg zaterdag tegen Capel- le overeind en kreeg daarvoor een '9'. Korff staat tweede in het klassement. Ondanks de twee tegengoals en de vele kansen voor Capelle, kreeg de Noordwijk-defensie toch goede cijfers. Patrick de Jong en Cees Smit ontvingen beiden een '8. Doelman Fred Admiraal van ARC scoorde de tweede '9'. De Al- phenaren werden sowieso goed bedeeld met hoge cijfers voor hun optreden tegen Strijen. SPELERvan hetJAAR Quick Boys-Ter Leede 0-0 Van der Niet 7 Faerber R van Dijk 7 Flaton H van der Plas 7 M van der Plas 7 85 Aandewiel Schaap Viereck Rutten Van der Gun 79 A van Dijk LU 7 Stolk 7 Rbii 8 Beltman Bloem heuvel 8 Campfens Monsbeek Van Harskamp 15 Geifsman 7 72. Van Duyn Kramer 6 Strijen-ARC 1-2 Ba'khoven 8 De Bruin 8 P Bicemheuvel 8 Van Weggeien 8 VanOrssagen 7 UVS-Hollandia 1-4 De Heiden 6 Buys 6 Parrel 6 Akerboom 5 Van Grootveld 5 R Bos R Blok 64 Schouten 54. Cornelia Verhei| Bennekers 54.* DeKie Charité FC Lisse-Katwijk 0-0 FC Lisse: Kromhout 7 61 Hoei Tan 6 Böke 7 Darrazi 6 Van der Zwet 7 Groeneweg 6 Taument 7 46 Schnater 7 Van der Lugt 7 Van den Berg 7 Koeften 6 Linger 7 Tetro 6 Katwijk H van Duijn 7 Slootweg 6 Bouwmeester 8 75 Molenaar Robbers 7 M van der Plas 7 Van der Meer 7 Raven 7 Kwestro 7 Dubbeideman 7 Pronk 6 De Ridder 7 Riinsburgse Boys-Excelsior M 3-0 Hegie 8 Boer 7 Roest 7 Den Haan 6 De Roode 7 7 Van Loc hem 8 79 Boulayoune - Cadei 7 Simons 8 Buts 7 Slingerland 6 Capelle-Noordw ijk 2- 2 Korft 9 Reinders 5 Van Kins 7 Azier 7 Ten Brinke 6 83 Van der Laan - 71 Korbee Kleijn 5 Smit 8 60. Scheurwater 6 P de Jong 8 Van Dam 6 W de Jong 6 Pitt. 6 SCHAKEN JAN BEY Halverwege de competitie van de Leidse Schaakbond kunnen de titelaspiraties van veel clubs in de promotieklasse de prullen mand in. Alle teams blijken namelijk aan elkaar gewaagd. Lijstaanvoerder Oegstgeest II kreeg slaag van Leithen (2-6) en ook schaakvereniging Katwijk verloor onver wacht: met 2,5-5,5 van het tweede team van Voorschoten. Het tweede team van AAS profiteerde van 'rustiger vaarwater' in het competitieprogramma en nam verras send de leiding. AAS II won van het nog puntloze Alphen II met 3-5. Het derde van Oegstgeest verloor met 4,5-3,5 van een zes de team van het Leidsch Schaakgenoot schap en blijft de rode-lantaarndrager. Leithen vertoonde tegen Oegstgeest II reeds in twee vooruit gespeelde partijen zijn verrassende bedoelingen. Jan Brandt liet Wessel Volders nog met remise ont snappen, maar Ron Nienkemper versloeg het Oegstgeester boegbeeld Ed Noordijk. Op de wedstrijddag maakte Leithen er, dankzij de gulle gastheer Oegstgeest, een compleet feest van. Nog binnen het eerste speeluur ontving Marcel Terluin een ca deautje van Nicolaas van der Maat; hij gaf reeds na zeven zetten zijn dame weg. Een kwartier later versloeg Iskander Schrijvers, met een sterk gevoerde aanval, Gerard Vink. Rob Veenhuysen werd door Leithe- naar Jerry Bey jr. geconfronteerd met een mooie combinatie en ver loor. Hierdoor wa ren beide matchpunten (0,5-4,5) in het be zit van Leithen. Op dat moment nam Hans van Duyn (met pluspion), aan het eerste bord met remise genoegen tegen Johan Boots. Leithenaar Wil Turk verloor in de tijdnoodfase een tweetsü pionnen en werd daarna hardhandig van het bord gemept door Ed Wagemans. Lie feestvreugde be reikte een hoogtepunt toen Leo van Hou- welinge Harro Weiland wist te verschalken. De teams van Katwijjlk en Voorschoten II hadden beide twee invallers nodig en d van Voorschoten (Rijk Verstraten en Be Houweling) kwamen tot win£t. Het Leids< Schaakgenootschap VI wilde het ongeluk uit de vorige ronde wegpoetsen tegen h derde team van Oegstgeest, maar dat gil bijna mis. In deze gelijkopgaande wedstr werden aan LSG-zijde enige sterke spelt van stal gehaald: Christ-Jan Manniën, Ei van der Marei en Ruud Dobbelaar. Zij w ren samen goed voor 2,5 bordpunt. Ma ook Oegstgeest III liet zich niet onbetui en scoorde via Marcel Hermans en invall Wilfried Binnendijk, die van Cees Beekhi wist te winnen. Vincent Schenkelaars wei bij een stand van 3,5-3,5, de matchwinna; door in een lopereindspel één van zijn tw pluspionnen naar de overkant te brengen Het tweede team van de Alpheni Schaak Club deed er tegen AAS II alles aaj om van die hatelijke nul af te komen, r lukte alweer net niet, er werd een 3-5 i derlaag geleden. SCOREBORD Cees Smit speelde een goede partij tegen Capelle en scoorde een '8'. ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONING KLASSEMENT (clubs) i Riinsbufgse Boys 2. Katwijk 3 FC L«sse Ter Leede 5 Noordwijk 6 Quick Boys 7 ARC 8 UVS KLASSEMENT Ispelersi 1 Maurice Balkhoven (ARC) 2 Marco Korff (Noordwijk) 3 Raynwd 8uis (Rijnsburgs) J Carlo van Zeist (Ter Leede) 6.91 6.90 6.77 6.68 6 66 6.58 6.37 6.11 7,64 7,58 7,57 7.50 5 Armando Luxenburg (FC Lisse) 7.38 6 Erwin Beltman (Ter Leede) 7.33 Frank Bloemheuvel (Ter Leede) 7.33 Vincent Bon (Katwijk) 7.33 Raymond Flaton (Quick Boys) 7.33 Martin den Haan (Rijnsburg) 7,33 Martin de Louw (Ter Leede) 7.33 12. John van der Meer (Katwijk) 7.27 13 Michael de Roode (Rijnsburg) 7.18 14. Gert Aandewiel (Quick Boys) 7.17 Marco de Ridder (Katwijk) 7.17 Said Elmahdadi (FC Lisse) voorlopig uit het klassement gehaald, hij heeft te weinig be- PRIJSVRAGEN Lucky 10, dinsdag 30 november. 6 - 10 - 12 - 18 - 20 - 24 - 35 - 36 - 38 - 42 - 45 - 46 - 50 - 51 - 52 - 55 - 58 - 66 - 68 - 79. (onder voorbehoud) Toto 13. Eerste prijs: 1 winnaar, bruto f 11.135.70; twee de prijs: 32 winnaars, elk f 231,90; derde prijs: 287 win naars, elk f 64,60. VOETBAL Eredivisie. Roda JC - MW 3-1 (2-0). 12. Tchoutang 1-0. 41 Zafarin 2-0. 56. Taiwo 2-1, 71. Lawal 3-1. Scheids rechter Jol. Toeschouwers: 6500. Rode kaart 20. Toma- sic (MW. 2x geel) Gele kaart: Doomernik, Van Haaren (Roda JC).Taiwo(MW) 1 35 44-18 2 31 47-11 3 26 26-16 4 28 27-16 3 26 25-25 4 26 26-24 2 25 26-18 2 24 25-16 2 23 25-14 6 22 26-25 7 21 18-22 10 12 21-33 9 12-20 9 16-26 9 21-38 8 18-34 6 11-31 6 13-40 ter: Krug (Dui). Toeschouwers; 53.372. Manchester United: Bosnich; Neville. Stam. Silvestre en Irwin; Beckham. Keane. Scholes (74 Shenngham). en Butt; Solskjaer(46. Yorke), Giggs. Palmeiras: Marcos; Arce, Junior. Junior Baiano en Ro- que Junior; Alex, Cesar Sampaio. Galeano (54. Evair) en Zinho; Nunes (77. Euller) en Asprilla (56. Oseas). Engeland. League Cup. vierde ronde Birmingham West Ham United 2-3, 8olton Wanderers - Sheffeld Wednesday 1-0. Huddersfieid - Wimbledon 1-2 nv. Mid- delsbrough - Arsenal 2-2. M. wns. Tranmere - Barnsley 4-0. Italië. Beker, derde ronde. Inter - Bologna 2-1 BADMINTON Eredivisie. Zijderveld - Culemborg 5-0. BASKETBAL New York. NBA. Toronto Raptors - Atlanta H;iwks 89-107. Cleveland Ca valiers - Dallas Mavericks 106-99. New Jersey Nets Washington Wizards 78-85, Orlando Magic - Sacramen to Kings 102-111. Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 109-92, Philadelphia 76-ers - New York Knicks 74-70. San Antonio Spurs - Detroit Pistons 106- 87. LA Clippers - LA Lakers 94-80. Noorwegen/Denemarken. WK vrouwen. Groep A, tweede speelronde Nederland - Australië t 16 (14-9). Wit-Rusland - Polen 29-29 (15-14). Nd wegen - Tsjechië 30-21 (13-10). Stand: 1. Noorweg 2-4 (59-34), 2. Nederland 2-4 (51-37), 3. Polen 2 (58-48), 4. Wit-Rusland 2-1 (42-58), 5. Tsjechië 2 (42-55), 6. Austrahë 2-0(35-55). Groep 8. eerste speelronde: Oostenrijk - Oekr 25 (11-12), Roemenië - Cuba 37-19 (19-7), Frankrij Ivoorkust 31-19 (14-10). Groep C. eerste speelronde. Macedonië - Japan 27-1 (15-10). Duitsland - Argentinië 34-9 (15-5). Denemi ken-Angola 31-12 (15-7) Groep 0, eerste speelronde: Zuid-Korea - China 29-n (15-8), Hongarije - Brazilië 22-13 (10-5), Ruslanir Congo-Brazzaville42-20 (19-14). SCHAK\j, Batumi (Georgië). EK landenteams. Mannen: Nederlal - Bosniè-Herzegovina 2 1/2 -1 1/2. Piket (Ned) - Sof lov (Bos) 1/2-1/2. Nikolic (80s) - Van Wely (Ned) ll11 1/2. Tiviakov (Ned) - Dezdarevic (Bos) 1/2-1/2. F (Bos) - Remderman (Ned) 0-1 Vrouwen Nederland - Zweden 1-1. Bosboom (Nedf Anderson (Zwe) l-O, Ornstein (Zwe) - De Mie (Ned) 1-1 BOWLING Abu Dhabi. WK. Mannen, individueel, eindstand. 1. Torgersen (Noo) 5365 pms. 2. Silva (Mex) 5330, 3. Leandersson (Zwe) 5320, 35. Van der Veen 4985, 41 Thienpondt 4968, 95. Verboon 4838. 103. Theys 4807. 105. Van Baest 4801. 106. Sassen 4799. Teams: 1. Zweden 6514. 2. Verenij Duitsland 6362. 13. Nederland 60< VOLLEYBf Tokio. Mannen, wereldbeker. Negende ronde: Brazilië - Spanje 3-1. Verenigde StL - Argentinië 3-0, Rusland Cuba 3-0. Canada - Tune! 3-0, Italië - Japan 3-0, Zuid-Korea - China 3-0. Staf 1 Rusland 9-16. 2. Cuba 9-14. 3. Italië 9-14. 4. enigde Staten 9-14. 5. Spanje 9-12, 6. Brazilië 9- 7. Canada 9-8, 8. Zuid-Korea 9-8. 9. Japan 9-6. 10. gentinië 9-4. 11 China 9-2. 12. Tunesië 9-0

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22