Heerenveen weer 'Fries clubkampioen' 'Ruudje Matthaüs' is op het ergste voorbereid Sport Ronald Koeman rond met Vitesse Nicolas Kiefer toont topvorm Overbodige spits opeens Beverens reddende engel ZATERDAG 27 NOVEMBER 1999 Feyenoord trekt boetes in Rotterdam Feyenoord heeft gisteren de boetes van Bert Kon terman en Jean-Paul van Gastel ingetrokken. De spelers moes ten 25.000 gulden betalen vanwege hun uitlatingen in een inter view met Sportweek, waarin ze de club bekritiseerden. Gisteren had het tweetal na de training nog een gesprek met trainer Leo Beenhakker, waarin ze hun spijt betuigden. Volgens Konterman en Van Gastel is de zaak geëscaleerd 'op een manier die we zo absoluut niet hebben gewild. Daarvoor ligt Feyenoord ons te na aan het hart.' Overigens hebben Van Gastel en Konterman als blijk van 'goede wil' een Feyenoord Premie-effect aangeschaft ter waarde van 25.000 gulden. Kees van Wonderen, die ook in het interview voorkwam, maar niet werd beboet, verklaarde zich solidair en schafte eveneens een clubpremie-effect aan. Vechtpartij stewards uitgesproken arnhem Vitesse en SC Heerenveen praten dinsdag over een vechtpartij tussen de stewards van beide clubs na de wedstrijd van afgelopen weekeinde. Er ontstond een handgemeen na een woordenwisseling tussen de supportersbegeleiding van de Arn hemse club. Drie stewards raakten gewond. „In hun eerste emotie wilden de jongens aangifte doen", aldus de woordvoer der van Vitesse. „Maar we hebben besloten eerst met Heeren veen contact op te nemen. We zijn dinsdag uitgenodigd voor een gesprek. Daarna zullen we bekijken of er nog stappen on dernomen moeten worden." 'Van Gaal krijgt zeven miljoen' Barcelona Louis van Gaal gaat een salaris van zeven miljoen gulden netto bij Barcelona verdienen. De Spaanse krant Marca heeft dit gisteren gemeld. Het bedrag maakt hem een van de beste betaalde oefenmeesters. Het grootste gedeelte van dit be drag zal moeten worden opgebracht door het Catalaanse televi siekanaal TV3, een van de sponsors van de Spaanse club. Van Gaal kan zijn salaris nog aanzienlijk verhogen met wedstrijdpre mies. Van Gaal tekende bij zijn aanstelling een contract voor drie jaar met een jaarsalaris van 5 miljoen gulden. De trainer besloot al eerder de optie op verlenging van zijn contract te lichten. Hij blijft tot medio 2002 bij Barcelona. Australisch vrouwenteam uit de kleren sydney Om de populariteit van hun sport te promoten heeft het Australische vrouwenvoetbalelftal voor het jaar 2000 een ka lender uitgebracht. Verschillende speelsters hebben naakt ge poseerd voor de kalender, wat tot een golf van kritiek heeft ge leid. Op geen van de twaalf maanden van het jaar is een voetbal te bekennen. Wel zijn er nietsverhullende foto's te zien van on der meer de 20-jarige Amy Taylor, 'miss juni'. „Ik heb gepo seerd om het voetbal te bevorderen en het eens van een vrou welijke kant te laten zien", aldus Taylor, die wilde benadrukken dat vrouwenvoetballers niet noodzakelijkerwijs grofgebouwde, mannelijke types zijn. De voorzitter van de Australische dames voetbalbond, Warren Fisher, sprak de hoop uit dat het dames voetbal in de toekomst, bijvoorbeeld tijdens de Spelen in Syd ney, zo populair wordt dat de speelsters niet*meer uit de kleren hoeven om aandacht te krijgen. AC Milan begint eigen tv-zender milaan De Italiaanse kampioen AC Milan begint 16 december met een eigen tv-zender. Op 'Milan-Channel' kunnen de fans elf uur per dag alle informatie over hun favoriete club zien, waaronder interviews met spelers en trainer. De zender wordt betaald door sponsors en kan op 6,5 miljoen potentiële abon nees rekenen. Een abonnement kost 170 gulden per jaar. Rond trainingscomplex Milanello komen camera's te staan die alle trainingen vasüeggen. AC Milan wil met de zender de omzet, die vorig jaar al 300 miljoen bedroeg, verder vergroten. AS Ro ma, Inter Milan en Juventus hebben ook plannen voor een ei gen tv-kanaal. Forse schorsing doelman Mallorca madrid De Spaanse voetbalbond heeft gisteren doelman Ger man Burgos van Real Mallorca voor elf wedstrijden geschorst. De Argentijnse keeper, die donderdag in de UEFA-cupwedstrijd tegen Ajax (0-1) zijn doel nog schoon hield, had zondag in de competitiewedstrijd tegen Espanyol een tegenstander knock out geslagen. Poolse trainingsmaten voor Postma berlijn Pavel Abratkiewicz en Tomasz Swist zijn door de KNSB benaderd om met ingang van het volgend seizoen als trainings partners voor Ids Postma te gaan fungeren. Coach Henk Gem- ser maakte vorig weekeinde bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen bekend graag een buitenlandse sprinter bij zijn se lectie te willen betrekken. Abratkiewicz en Swist werdén in maart bij het WK sprint in Calgary respectievelijk twaalfde en elfde. Het tweetal wordt al enige jaren gesponsord door bouw bedrijf Van der Werf, uit het Friese Sint Nicolaasga. Abratkie wicz spreekt goed Nederlands, Swist Engels. „Voor ons zou een samenwerking met de Nederlanders een verbetering in trai ningsfaciliteiten kunnen betekenen", aldus Swist. „Er valt zeker verder over te praten, er is van ons uit beslist interesse. Ik denk dat wij Ids goed kunnen helpen, en Ids ons." Tulploop met VandenAbbeel leiden De Belgische hardloper Theo VandenAbbeel is de be kendste atleet bij de achtste Tulploop. Vorig jaar werd de Belg tweede op de tien kilometer in Roelofarendsveen. Dit jaar start hij op de halve marathon. Bij de vrouwen is nationaal subtop per Jolanda Homminga favoriet. De start van de Tulploop is morgen om 11.00 uur vanuit het BloemenHandelsCentrum (BHC) op de Sotaweg. Afstanden: 21,1,10 en 5 kilometer. Met kinderloop en skeelerwedstrijd. Heiner wint Malaysia Challenge langkawi Roy Heiner heeft de Malaysia Challenge 1999, het laatste 'Grade One' matchracing-evenement van de eeuw, op zijn naam gebracht. De voormalige inwoner van Koudekerk had in Langkawi steun van Peter van Niekerk en Dirk de Ridder, met wie hij ook de bemanning vormt in de olympische Soling. Als gast voer Maurice Paardenkooper mee. Fleiner versloeg in de halve finale de Deen Sten Mohr met 3-1. De Zweed Magnus Holmberg was in de andere halve eindstrijd te sterk voor de tot dan erg goed presterende Brit Andy Beadsworth, evenals Heiner Soling-zeiler met olympische aspiraties. De finale viel in het wa ter. Een tropische bui bracht een enorme hoeveelheid regen, maar geen wind. Omdat er ook later niet meer de varen viel, werd de Nederlandse boot uitgeroepen tot winnaar. PSV-trainer Gerets: 'We kunnen Feyenoord definitief aan de kant zetten eindhoven gpd Ruud van Nistelrooy. archieffoto anp Hij had hem 'heel hoog gezeten'. Zo hoog dat Ruud van Nistelrooy zich dagenlang niet wenste uit te laten over de verbale attack van Gregg Ber- halter, zondag na Cambuur - PSV. Tot gisteren, aan de vooravond van de traditional Feyenoord - PSV. „Ik ben heel benieuwd hoe De Kuip reageert op dat liedje met Ruudje Matthaus." De afgeroomde klassieker wordt voor Van Nistelrooy 'een testcase'. Hij verwacht niet dat de supporters van Cambuur met pikante verwijzingen naar de duikgewoontes van Mister Schwalbe een trend hebben gezet, maar in zijn achterhoofd houdt hij morgen rekening met het ergste. „Als ik die spreekkoren al heb gehoord, heeft iedereen ze gehoord. Dus ook de supporters van Feyenoord. Ik ben er op voorbereid." Van Nistelrooy was zondag in Leeuwarden de gebeten hond, bij de Friese aanhang én Gregg Berhalter in het bijzonder. De bij vlagen bikkel harde confrontatie tussen de topsco rer van Nederland en de Amerikaanse mandekker deed naderhand nogal wat stof opwaaien. Berhalter maakte bovendien van de gelegenheid ge bruik Van Nistelrooy 'de irritantste speler' van de eredivisie te noemen. De hoofdrolspeler zelf: „We zijn niet lief geweest voor elkaar. Maar kom zeg, wedstrijden in de eredivisie zijn geen theekransjes. Cambuur - PSV was zeker geen oefenpotje, maar er gebeurden ook geen dingen die het daglicht niet kunnen verdragen. Het was pittig." Opmerkelijker vond Van Nistelrooy de kritische teksten van Berhalter. „Ik keek er maandag wel even van op toen ik de kranten opensloeg. Het zat me behoorlijk hoog. Als Van Basten en Bergkamp in Oranje gekke dingen doen, staat iedereen te juichen. Dan zijn ze - zoals men dat noemt - inter nationaal volwassen. Nu schijn ik in eens een speler te zijn die ellebogen uitdeelt, spuugt of iemand een gele kaart wil aansmeren. Wie mij kent, weet dat ik zo niet in elkaar steek." Van Nistelrooy heeft het vizier op Feyenoord gericht. Dat hij speelt, staat vast. De topscorer meed giste ren vanwege een onwillige rugspier de groepstraining en werkte onder hersteltrainer Luc van Agt een aange paste sessie af. Een vraagteken is hij voor trainer Eric Gerets ook niet meer. „Anders zou ik met een groot probleem zitten." In tegenstelling tot het tumult in Rotterdam koerst PSV in alle rust af op de topper tegen Feyenoord. Ge rets: „Het rommelt overal wel eens, denk ik, maar Feyenoord is natuurlijk nooit rijp voor de sloop." Niettemin is er in een jaar veel ver anderd. Vorig jaar stond PSV twaalfde en was het Feyenoord al praktisch uit het oog verloren. Nu zijn de rollen omgedraaid en hebben de Braban ders maar liefst elf punten voor sprong op de landskampioen. „We kunnen Feyenoord definitief aan de kant zetten", zegt Gerets. „Dat is voor ons ook absoluut een uitgangspunt. Aan de andere kant, als je van NEC verliest is dat een drama, van Feyen oord niet." heerenveen anp Heerenveen miste gisteravondavond in de streekderby met Cambuur Leeuwarden één van zijn beste spelers. Doelman Hans Vonk moet zaterdag met Zuid-Affika een interland tegen Zweden spelen. Heerenveen vond het maar niks dat de sluitpost weg moest, protesteerde ver geefs, maar had uiteindelijk zonder Vonk een gemakke lijke avond. Vanuit Pretoria vernam die dat zijn teamge noten de Friese rivaal met 4-1 overklast hadden. een pass van Huizingh: 2-1. Twee minuten later was het al 3-1. Daniël Jensen kopte raak uit een hoekschop. Beide partij en zochten in hoog tempo de voorhoede, maar Heerenveen zette de aanvallen slimmer op. Na de energievretende ouver ture zakte na rust het tempo. Cambuur-trainer Gert Kruys probeerde het tij te keren en bracht met Danny Muller, Ken neth Goudmijn en Robert Loontjens drie verse krachten in. Toch was het Heerenveen dat uitliep. Mika Nurmela schoot twintig minuten voor tijd verwoestend binnen: 4-1. Op enkele afstandschoten van Pahlplatz na gebeurde er niet veel meer. De Nooijer kreeg een publiekswissel. „Vorig jaar haalden we tweemaal ternau wernood een gelijkspel tegen Cambuur", zei hij. „Nu namen we revanche. Eindelijk is er een Fries clubkampioen." Heerenveen liet als vervanger van Vonk de jonge Barry Dite wig debuteren. Ditewig (22), in mei van de amateurs van DO- VO uit Veenendaal overgeno men, kreeg na 13 minuten een fraaie goal van Sandor van der Heide om de oren. Op aange ven van Robin Nelisse nam Van der Heide de bal vol op de wreef. Heerenveen had aan het be gin van de wedstrijd de score geopend. Al na 72 seconden rondde Anthony Lurling voor bereidend werk van Boudewijn Pahlplatz af. De jubilerende trainer Foppe de Haan, hij coachte zijn 350ste competitie wedstrijd voor de thuisclub, deed een slimme zet door Lur ling in de punt te posteren. De Amerikaanse verdediger Gregg Berhalter van Cambuur dacht met vaste spits Harris Huizingh te maken te krijgen, maar werd verrast door de snelle Lurling. Cambuur was in de eerste helft redelijk gelijkwaardig aan de opponent, maar het cen trum Hendriks/Berhalter oogde niet zeker. Na 25 minuten glipte Gérard de Nooijer door het hart van de Cambuur-verdeging na Heerenvecn: Ditewig; Venema, Klom- pe, G. de Nooijer (71. Holm) en Mitri- ta; Radomski, Huizingh en Jensen; Nurmela, Lurling (78. Denneboom) en Pahlplatz. Cambuur: De Ron; Ferrier (66. Loon tjens), Hendriks, Berhalter en Abma: Scharrenburg, Van der Heide en Alflen (46. Muller); Van Utrecht, Nelisse en De Waard (66. Goudmijn). Anthony Lurling juicht na zijn vroege treffer tegen Cambuur. den haag gpd Ronald Koeman is gisteren tot een akkoord gekomen met Vi tesse. De ex-international gaat op 1 januari in Arnhem als hoofdtrainer aan het werk. De twee partijen kwamen een overeenkomst voor ruim twee seizoenen overeen. Voor de 36-jarige Groninger is het zijn eerste baan als hoofdverantwoordelijke bij een voetbalclub. Dit seizoen assis teert hij Louis van Gaal bij Bar celona. Begin deze week lekte de belangstelling van Vitesse voor Koeman uit. Daarna haastte zowel club als kandi daat-trainer zich te zeggen dat de partijen nog niet tot over eenstemming waren gekomen. Koeman's zaakwaarnemer Ger Lagendijk beweerde zelfs dat de benoeming zeker niet voor en tijdens het weekeinde zou plaatsvinden. Koeman zelf hield zelf gisteren bij aankomst op Schiphol ook nog een slag om de arm. Koeman volgt in Arnhem de eerder dit seizoen vertrokken Herbert Neumann op. De Duitser trok in samen spraak met de clubleiding zijn conclusies na de Europa-Cup nederlaag tegen Lens. SCOREBORD Nicolas Kiefer retourneert in zijn partij tegen Kafelnikov. hannover rtr/sid Nicolas Kiefer heeft zich verrassend geplaatst voor de halve finales van het WK tennis in Han nover. De 22-jarige Duitser greep gisteren zijn kans door in zijn laatste wedstrijd van de Rus Jev- geni Kafelnikov te winnen (6-1 4-6 6-2). De 13.600 Duitse tennisfans bejubelden de prestatie van de lokale favoriet met stormachtig applaus. Kiefer, die vlakbij de EXPO-2000-Halle is gebo ren, maakt zijn debuut op het prestigieuze slot- toernooi van het jaar. Hij begon met een neder laag tegen de Zweed Thomas Enqvist, maar re vancheerde zich met een indrukwekkende winst partij op de Amerikaan Todd Martin. Gisteren had hij het voordeel dat Kafelnikov zich al had geplaatst voor de laatste vier. Kiefer behaalde in bijna twee uur een redelijk eenvoudige zege en ontmoet in de halve finale de Amerikaan Pete Sampras die Lapenti met 7-6 en x-x uitschakelde. Kiefer werd groepswinnaar. Hij beleeft sowieso een goed jaar. Hij steeg op de wereldranglijst van plaats 36 naar zes. Teamchef Boris Becker wil hem nu benaderen voor een terugkeer in het Duitse Daviscupteam. Kiefer was na een teléur- stellend verlies in februari in de ontmoeting met Rusland (ook Kafelnikov) opgestapt. Andre Agas si staat ook in de halve finale en ontmoet nu Ka felnikov. PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 26 november: 4 - 10 -12-13-15-18-19-22-25-27-30 45 - 47 - 49 - 50 - 54 - 67 - 72 - 76 - 78. (onder voorbehoud) Toto-13: Eerste prijs 17 winnaars, elk f. 306,20; tweede prijs. 247 winnaars, elk f. 14,00; derde prijs 1602 winnaars, elk f. 5,40. VOETBAL (Dui) 1.47,32, 5. Rohner/Hefti (Zwi) 1.47,35, 18. Glas/Ritsema, 24. Geurts- /Welten BOWLEN Eredivisie: SC Heerenveen - Cambuur Leeuwarden 4-1 (3-1). 2. Lurling 1-0, 13. Van der Heide 1-1, 25. Gérard de Nooijer 2-1, 27. Jensen 3-1, 68. Nurmela 4-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 13.700. Gele kaart: Hendriks (Cambuur). Stand aan kop: 1. Ajax 13-32, 2 PSV 12- 31, 3. Heerenveen 14-28, 4 Willem II 12- 26, 18. Cambuur 14-6. Duitsland, competitie: SSV Ulm Schal- ke'04 1 - 1, Freiburg - Stuttgart 0 - 2 België, competitie: Club Brugge - SK Lier- se 1 - 0. Stand aan kop: Anderlecht 13-35 RC Genk 14-29 Lierse 15-30 Brugge 14-28 Abu Dhabi. WK. Mannen, trio's, eindstand na zes games (officieus): 1. Finland (Lax, Lintiia, Halme) 4088 (gemiddeld 227,1), 2. Noorwegen I 3961, 3. Qatar 3925, 4 Maleisië 3845, 5 Noorwegen II 3829; 20 Nederland I (Van Baest, Theys, Van der Veen) 3679 (203,9), 73. Nederland II (Verboon, Thienpondt, Sassen) 3348 (186). All events, na trio's: 1. Torgersen (Noo) 40412. Silva (Mex) 4030, 3. Lean- dersson (Zwe) 3980, 4. Lehtonen (Fin) 3971, 5. Halme 3919; 14. Van der Veen 3852, 66. Thienpondt 3694, 94. Verboon 3650, 116. Sassen 3584, 119. Van Baest 3580, 128. Theys 3561. DAMMEN 2.23,396, 3 Tremblay (Can) 2.23,953. Vrouwen, 1500 m. finale: 1 Yang Yang (Chn) 2.34,066, 2. Radanova (Bul) 2.34,192, 3. Mm-Kyung(ZKo) 2.34.305 TAFELTENNIS Torken hunkert naar Zuid-Hollandse kust Edinburgh. Scottish International. Man nen, eerste ronde: Massing (Ned) - Hunter (Can) 15-8 15-0, Schmitz (Dui) - Bouw man (Ned) 15-9 14-17 15-8. BASKETBAL Stadskanaal. nk vrouwen, negende en laatste ronde: Poepies Alink 0-2, Fung Hoekman 0-2, Graas - Van Tiel 2-0, Van Lith - Schnieders 1-1, Chub - Wanders 1- 1 Eindstand: 1 Hoekman 16 punten, 2. Chub 14. 3. Van Lith 12, 4 Alink, Graas. Schnieders. Wanders 9. 8. Fung. Poepjes. Van Tiel 4. Castel Goffredo. Europa Cup landskampi oenen, vrouwen, kwartfinale: Fit Lycra (lla) - Hectas/DTK (Ned) 4-2; Arisi - Jana Timi na 21-15 21-13, Negresoli - Ni Xia Lian 16-21 12-21, Wen Tan Ling - Muller 21 18 21-19, Negresoli/Wen Tan Ling - Ni Xia Lian/Muller 21-17 21-19, Arisi - Nf Xia Lian 13-21 14-21, Wen Tan Ling - Timina 21-921-3. Boedapest. Nancy Evans Cup vrouwen, kwartfinale: Postas Matav Boedapest (Hori) - NAK/Den Helder (Ned) 4-1, Erdelj - Noor 17-21 21-18 21-14, Badescu - Hendriks 21-7 21-13, Kerlai - Elena Timina 19-21 8-21, Badescu/Kertai - Timina/Noor 21- 14 21-16, Badescu - Noor 21-10 21-17 TENNIS leiden/beveren loman leefmans Remco Torken voetbalt weer na een pe riode van maanden noodgedwongen nietsdoen. „En dat is natu.nrlijk heer lijk", zegt de Leidenaar. De spits moet bij Beveren - de Belgische degradatie kandidaat waar hij eerst overbodig was en die hem uitleende aan een Chinese club - meehelpen om in de hoogste klas se te blijven. Hij wil daar de rest van het seizoen zijn stinkende best voor doen, maar een langer verblijf in het buiten land zit er volgens de 27-jarige daarna niet in. „Tijdens de winsterstop ga ik wel met het bestuur om de tafel zitten, maar eigenlijk staat mijn besluit al vast. Ik wil dichter bij mijn familie in Scheveningen en Katwijk zitten. Ik ga kortom op zoek naar een Hollandse club." Torken heeft inmiddels een handvol profclubs versleten. ADO Den Haag, TOP Oss, VW, Lokeren, Merida, Beve ren, en Guo'an in Peking. Het hoogte punt vormde zijn tijd bij Lokeren waar hij, samen met ex-international Marcel Peper in de aanval, promotie naar de eerste klasse bewerkstelligde en Torken topschutter werd in de eerste klasse: de Belgische eerste divisie. Dat leverde hem een contract en fors wat peseta's op bij het Spaanse Merida, toen nog uitko mend in de Primera Division. Hij kwam daar niet veel aan spelen toe. Dankzij zijn goede naam bij de zuider buren, werd hij anderhalf seizoen gele den door Beveren verlost. Ook bij de club uit het Waasland kreeg hij vervol gens problemen. Door een conflict met trainer Gzil belandde hij op de tribune. Uit angst om opnieuw een tijd lang werkloos te moeten toezien, ging hij in op een aanbieding om aan Guo'an te worden verhuurd. Ondanks dat hij in China er weer lustig op los scoorde, werd hij ook daar overbodig door een te groot aantal buitenlanders dat de club had aangetrokken. Hij keerde afgelopen zomer een ervaring rijker maar teleurge steld terug naar Beveren waar hij - tot dat zijn Chinese huurcontract op 1 no vember afliep - zich louter op het trai ningsveld kon uitleven. Torken hoopte opnieuw te worden uitgeleend, het liefst aan een Nederland se club. Door de slechte resultaten van Beveren werd Gzil aan de kant gescho ven en ontstonden er met zijn opvolger, de Spaanse oefenmeester Emilio Ferre- ra, plotseling nieuwe kansen voor de Leidenaar. Drie weken geleden scoorde Torken direct de gelijkmaker bij zijn her optreden en sindsdien remiseerde hek kensluiter Beveren drie keer en werd al leen met klein verschil (3-2) van Club Brugge verloren. „Het gaat langzaam de goede kant op en we hopen morgen zelfs de eerste thuiswinst van het sei zoen te behalen. Ik ben er redelijk van overtuigd dat we ons uiteindelijk hand haven." Eredivisie, vrouwen, final four: Den Helder - J. Jumpers 93 - 42, Lions - Binnenland 73 - 54. Den Helder en Lions naar finale. BIUARTEN Athene. WK. Mannen, -85 kg, tweekamp: 1. Nasirinia (Irn) 390 kg (trekken 175 stoten 215), 2. Dimas (Gn) 387.5 (180,5 +207,5), 3 Huster (Dui) 382,5 (117,5 +205), 4. Spirou (Gri) 380, 5. Cofalik (Pol) 380. Trekken: 1 Dimas 180,5 (WR) PAARDENSPORT Hannover. Mannen, WK. 7,2 miljoen. Wit te groep: Kiefer (Dui/6) - Kafelnikov (Rus/2) 6-1 4-6 6-2. Martin (VSt/7) - Enq vist (Zwe/4) 6-4 6-1. Eindstand: 1 Kiefer 2 zeges, 2. Kafelnikov 2. 3 Martin 1 4 Enqvist 1. Rode groep: Sampras (VSt/5) Lapentti (Ecu/8) 7-6 7-6 Eindstand: 1 GEWICHTHEFFEN Agassi (VSt/1) 3, 2. Sampras 2, 3 Koer;. Bra/3) 1. 4. Lapentti 0. VOLLEYBAL Osaka/Nagano. Wereldbeker mannen. Zes de speeldag: Cuba - China 3-0, Canada Brazilië 3-2, Spanje - Tunesië 3-0, Zuid Istanboel. WB driebanden Eerste ronde: Haack Sörensen (Den) - Valentijn (Ned) 3- 1, Burgman (Ned) - Bulut (Tu/j 3-1, San chez (Spa) - Naci Coklu (Tur) 3-1, Nelin (Den) - Cicek (Tur) 3-0 Leppens (Bel) - Yuksel (Tur) 3-2 Chun Lee (VSt) - Kartal (Tur) 3-1, Rudolph (Dui) - Alp (Tur) 3-2 Sayginer (Tur) - Eggers (Dui) 3-0. Jaspers (Ned) - Gurbetli (Tur) 3-0, Carlsen (Den) - Peker (Tur) 3-0, Forton (Bel) - Yaman (Tur) 2-3, Efler (Oos) - Ohagen (Dui) 3-2, Zanet- ti (Ita) - Horn (Dui) 3-0, Papakonstantmou (Gri) - Gökmen (Tur) 3 0. Blomdahl (Zwe) - Neef (Du.) 3-0. BOBSLEE Lillehammer. WB. Tweemansbob, eind stand na twee manches: 1 Reich/Aeber- hard (Zwi) 1.46,74 (53,33/53,41). 2 Langen/Platzer (Dui) 1.46.80 (53,41/53,39), 3. Luders/Leblanc (Can) 1.46,83 (53,44/53,39), 4 Lange/Hoppe Maastricht. CSI-A. Springconcours, na barrage: 1. Van de Pol (Ned) Dolphin Juri quilla 0-45,32, 2. Steeghs (Ned) Eclair 0- 46,46, 3. Hetzel (Dui) 0-47,31, 4. Van Asten (Ned) 0-48,36, 5. Cordia (Ned) Je wel's Pleonast 0-52,11. Twee fasen: 1 Hoorn (Ned) Hascal 0-26,39, 2. Johan- nessen (Noo) Cosima 0-27,11, 3. Ribas (Bra) Calando T 0-27,26, 4. Tacken (Ned) Miss Montana 0-27,43, 5. Bronfman (VSt) Enchante 0-27,62 Twee faseN: 1 Van der Vleuten (Ned) Audi's Impession 0- 28,86, 2. Billmgton (GBr) Niko 0-29,70, 3. Ludger Beerbaum (Dui) Gladdys 0- 32,11, 4. Knippling (Dui) Nadin 0-32,17. 5. Schellekens (Ned) Stapp's Aerobic 0- 32,54. Nobeyama. Wereldbeker schorttrack Man nen. 1500 m. finale: 1 Terao (Jap) 2.23,310, 2. Kim Dong-Sung (ZKo) (18-1), 2. Rusland, Verenigde Staten 6 10 (17-8), 4. Spanje 6-8(13-8), 5. Italië 6-8 (13-9), 6. Canada 6-6 (10-13), 7. Zuid- Korea 6-6 (9-14), 8. Brazilië 6-4 (12-12), 9. Argentinië 6-4 (11-13), 10. Japan16-2 (9-16), 11. China 6-2 (5-16), 12. Tunesië 6-0(2-18). Luzern. CEV-beker vrouwen, tweede kwali ficatieronde. Facopa/Weert (Ned) Davshanim Ra'anana (Isr) 3-0 (26-24 25- 11 25-20. Hameenlinna (Fin). Vrouwen, CEV-beker. Driedaags toernooi, eerste speeldag: Mart i nus (Ned) - Hit Nova Gorica (Slv) 3-1 <25- 22 18-25 25-19 25-14) WATERPOLO Nice. Europa Cup landskampioenen, twee- SCHAATSEN de ronde: Volvograd (Rus) Boekarest (Roe) 12-8, Olympique Nice (Fra) ZPB Profus (Ned) 9-3 (2-0 3-0 2-0 2-3). Doei- punten ZPB; Gast, Booy, Havenga

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25