Culinair evenemen in Alphen CDA en VVD willen verkoop gemeentegrond terugdraaien 'Ik ben absoluut geen nieuwe Emiel Ratelband' Biljart-etage Woubrugge is 'gepasseerd station' Voorbehoud van Ter Aar bij Rijnstreek-onderzoek Brug-jongeren betrekken lege zolder in Hoogmade IJsclubterrein wordt parkeerkelder Een jaar celstraf voor ontuchtige schaakleraa ZATERDAG 27 NOVEMBER 1999 Geen veegwagens na jaarwisseling alkemade De gemeente Alkemade is niet van plan om in de eerste week van januari met veegwagens de streek in te trekken om vuurwerkresten op te ruimen. De gemeente vindt het eigen gebied daarvoor te groot en is niet van plan op bepaalde plek ken wel en op andere niet schoon te maken. De gemeente roept Ide inwoners van de zes dorpen daarom op zelf de restanten van rotjes, vuurpijlen en fonteintjes op te ruimen. Afgedankte boeken en cd's te koop alphen aan den run» De openbare bibliotheek in Alphen aan den (Rijn verkoopt vanaf donderdag 2 december alle boeken, cd's en videofilms die niet meer worden uitgeleend. De verkoop begint om 13 uur in de bieb aan de Thorbeckestraat en gaat door tot 29 december of zo lang de voorraad strekt. Prijzen variëren van vijftig cent voor een pocketboek tot 2,50 gulden voor een cd of videofilm. Kerkweg-plan verdeelt politiek Jacobswoude woubrugge woubrugge ewout van der dussen Het CDA van Jacobswoude ziet niets in een eigen gebouw voor biljartvereniging Woubrugge. De grootste gemeenteraads fractie van Jacobswoude heeft liever een etage voor de biljar ters op het bestaande ontwerp voor een verengingsgebouw naast sporthal Oudendijk aan de Bateweg. ,,Dat geeft ook meer ruimte voor parkeerplaat sen", aldus raadslid Th. van Wieringen. Wethouder Dambrink ziet niets in die oplossing. Volgens haar is gestapelde bouw niet goedkoper dan gebouwen naast elkaar. Dambrink herinnerde het CDA eraan dat de vereni ging een gezamenlijk gebouw te duur vindt. „De biljarters heb ben gekozen voor een eigen ge bouw", zei de wethouder. ,,U kunt dat als CDA afwijzen, maar het is afgedaan." Ook re kende zij voor dat een zelfstan dig gebouw voor de gemeente goedkoper is. „Als ze zelf bou wen voor 350.000 gulden, dan kost het de gemeente 35.000 gulden investeringssubsidie." Het CDA stond alleen in zijn wens om de biljarters onder hetzelfde dak te brengen als de andere verenigingen die nu nog huizen in het bouwvallige ge bouw De Wijk. J. van Dam (WD) vond een combinatie met de biljartclub een 'gepas seerd station'. Gemeentebelang had alleen vragen over de fi nanciële kant van de zaak. De raadscommissie ruimtelijke or dening, inclusief het CDA, stemde in met een 'voorberei- dingsbesluit' voor het terrein rond de sporthal Oudendijk. ewout van der dussen De verkoop van gemeente grond aan de Woubrugse plan- tenkwekerij VDE staat op losse schroeven. In navolging van het CDA plaatst ook coalitiepartner WD vraagtekens bij de transac tie, waarvoor burgemeester en wethouders van Jacobswoude al een voorlopig koopcontract hadden getekend. Beide partij en, die zich eerder in een beslo ten vergadering voor de ver koop uitspraken, willen nu een andere bestemming van de grond aan de Kerkweg. Ook als de CDA- en WD-wet- houders achter het verkoop- voorstel blijven staan, is er in de gemeenteraadsvergadering op 16 december geen meerderheid meer voor verkoop. Burge meester Van Beek stelde eerder deze week dat het college zich beraadt of het zijn standpunt handhaaft. Het CDA herriep zijn eerdere instemming met de verkoop, omdat het verhuisbedrijf Hoo- gendoorn niet achter de huizen aan de Kerkweg terecht kan. Voor dat bedrijf zoekt het ge meentebestuur een andere plaats in het dorp. De christen democraten willen onderzoe ken of de bedrijven die zijn ge pland voor het terrein aan de A. de Graaflaan bij de Kerkweg te recht kunnen. Op het terrein aan de A. de Graaflaan kunnen dan huizen komen. „Door de aanleg van de rotonde is dat deel van Woubrugge veiliger bereikbaar", aldus fractievoor zitter C. de Lange in zijn voor stel aan college en gemeente raad. Ook de gewenste rotonde bij de Oudendijkseweg speelt in de redenering van De Lange een rol. Plantenkwekerij VDE kan volgens hem uitbreiden naar de andere kant van het be drijf. Directeur T. van der Eijk van de kwekerij wil niet vooruitlo pen op de mogelijkheid dat de koop niet doorgaat. „Ik heb een voorlopig koopcontract, gete kend door de burgemeester", aldus Van der Eijk, die op het terrein kassen wil bouwen. Vol gens Van Beek kan de gemeen te het contract zonder meer verbreken. In de overeenkomst staat namelijk als ontbindende voorwaarde dat de gemeente raad met de verkoop moet in stemmen. Overigens stelde Van Beek dat er geen behoefte is aan meer ruimte voor huizenbouw. „Voor heel Jacobswoude heb ben we wel ruimte voor 800 1000 huizen." Liever heeft hij dat bedrijven die ruimte benut ten. Zo willen B en W dat be drijventerrein Drechthoek in Leimuiden groter wordt. Ter Aar maakt een voorbe houd bij het onderzoek dat de Rijnstreek-gemeenten wil len laten doen naar bestuur lijke samenwerking. Het ge meentebestuur wil de passa ge schrappen waarin staat dat het voortbestaan van Ter Aar ter discussie staat. De ge meenteraad buigt zich op 9 december over het voorstel. Volgens waarnemend bur gemeester Lyklema gaat het om een formaliteit. „Door omstandigheden was onze gemeente niet vertegenwoor digd bij de opstelling van de tekst", zegt hij. .Anders was die passage er toen al uitge gaan. Ik verwacht ook niet dat de andere Rijnstreek-ge- meenten (Alphen aan dei Rijn, Jacobswoude, Liemeei Nieuwkoop en Rijnwoude 9 moeite hebben met ons voorf* stel." Dat het voortbestaan vai Ter Aar zo nadrukkelijk in he onderzoeksvoorstel staat, wi Lyklema aan het tijdsti waarop de opzet van de brie is gemaakt. „Die dateert '1 van maanden geleden. I maart kreeg Ter Aar nog vae de provincie te horen dat he niet zou ontkomen aan meentelijke herindeling. infJ1 middels is de situatie ander: Tijdens ons laatste ondei11 houd met de provincie ston gemeentelijke herindelin niet eens op de agenda. Me andere woorden: het is vaf1 de agenda afgevoerd." Gemeente overweegt subsidie een ruimte met een lage huur. Zij pakken de zaken leuk aan. Zo hebben ze al een activitei tenplan en een soort exploita tie-overzicht. En ze gaan maan dag met zijn zevenen naar de notaris om te horen of zij het beste een stichting of een ver eniging kunnen oprichten." De jongeren willen vier avon den per week hun zolder open stellen voor gelijkgestemden. Volgens Dambrink is het meer een clubhuis dan een jongeren centrum. „Het is niet te verge lijken met de Cube in Leimui den. Niet alleen zijn de jongens van De Brug jonger, zij organi seren ook geen evenementen en hoeven geen mensen van buiten te trekken." De Brug 2000 ontstond uit een groep ongeorganiseerde jongeren die vaak rondzwierf door het dorp. Zij verzamelden zich rond de brug over de Does. De door de gemeente geplaats- De jongerenverenging De Brug 2000 uit Hoogmade heeft een eigen onderkomen. De zeven initiatiefnemers en hun gevolg kunnen een lege zolder betrek ken in gebouw Drieluik van het Cultureel Centrum Hoogmade. Van de gemeente Jacobswoude krijgen zij vermoedelijk een startsubsidie. De jongeren ope nen hun zolder op 2 december. De officiële opening volgt later. „Voor ons betekent dit een grote stap", zegt voorzitter Ser gio van der Zijl opgetogen. „De gemeente heeft ons goed gehol pen en ook het overleg met het cultureel centrum verliep soe pel. De yoga-club is voor ons zelfs uitgeweken naar een an dere zaal." Wethouder Dambrink van de gemeente Jacobswoude is blij met het initiatief van de jonge ren. „Zij hebben de cyclus doorbroken dat er steeds min der gebeurt in Hoogmade. Bo vendien maken ze gebruik van alphen aan den run Het zat even tegen, maar de bebouwing op het voormalige ijs clubterrein in Alphen aan den Rijn begint dan toch vorm te krijgen. De twee kantoorpanden en het appartementencomplex aan de rand van het vernieuwde Raoul Wallenbergplein moeten de entree van het nieuwe stadshart worden. Bouwvakkers zijn aan de Laan der Conti nenten bezig met de wanden van de parkeer kelder onder het appartementencomplex. Omdat de heier drie weken te laat kwam op dagen, liep aannemer Gesman vertraging op met de huizen en met het gebouw van acht verdiepingen op de hoek van de rotonde. Beide worden in opdracht van Wereldhave gebouwd en moeten in december 2000 klaar zijn. De drie verdiepingen van het kantoor pand voor La Gro advocaten, naast tennis club TEAN, staan er al in skeletvorm. Als de komende week de vloer is gestort, kan aan nemer Variant het dak plaatsen en gaan met selen. Zomer 2000 is de oplevering. De ver traging van 32 dagen door problemen met het grondwater is bijna ingelopen..De bouw werken zijn nu nog kale geraamtes, maar binnen een jaar zijn ze aangekleed: veel glas, een metaalkleurig dak en rode gevelstenen. Ook het appartementencomplex krijgt een rode kleur. Er komen 36 woningen in zes bouwlagen. Bij TEAN (Tennis En Anders Niet) wordt te gelijk met de bouwacitiviteiten op het oude ijsclubterrein en de voormalige parkeerplaats van de club, de kantine uitgebreid in de rich ting van het Bospark. Eigenlijk is er van een uitbreiding geen sprake, omdat de vereniging haar bestuurskamer en een baan moest inle veren voor de bouw van de kantoren. Bij het begin van het nieuwe tennisseizoen op 1 april moet de nieuwbouw klaar zijn. FOTO ENGEL LAMEIJER In weekeinde 19, 20 en 21 mei Tien- tot dertigduizend bezoekers worden verwacht 4 dens een culinair weekeinde dat volgend jaar mei in phen wordt gehouden. Twintig Alphense koks doen n aan het evenement. Plaats van handeling is de dagcal ping aan de Zegerplas. Daar verrijst een tentencomp' van vierduizend vierkante meter. het stadshart rijden busjes. alphen aan den run* annette lameuer Het culinaire weekeinde is een idee van de Junior Kamer en vindt plaats op 19, 20 en 21 mei. „Onze bedoeling is Alphen aan den Rijn te promoten. Een gedeelte van de opbrengst gaat naar een goed doel", zegt voor zitter Junior Kamer W. Boelee. „Het wordt een topgebeurte- nis. Wij willen er een jaarlijks terugkerend evenement van maken." De restaurateurs wor den beoordeeld door een vakju ry. De winnaar krijgt de titel 'de beste restaurateur van het jaar 2000 van Alphen en omstre ken'. Een bekende Nederlandse kok maakt deel uit van het pa nel. Wie dat is kan Boelee nog ker eten houden, het wordt oe Volgens Boelee zijn de gunningen rond. De kos^ 350.000 gulden, zijn voor re ning van de plaatselijke one nemers. Bang voor een flop als met het muziekfestijn Vibe in juni 1998 is Boelee Toen kwamen er van de tl; wachte vijfduizend bezoelz slechts vijftig opdagen. „]n uitgebreide promotiecampa- zal er voor zorgen dat ieder weet dat Alphen een eigen <*f nair festijn heeft. We brenpt een fullcolourkrant uit, fly placemats, raambiljetten no maar op. Bovendien mikkenn op een heel andere doelgrm Deze festiviteit is vooral ie doeld voor mensen die van 11 De razendsnelle carrière van Bodegraver Rodger Struyk niet zeggen. De grootste kostenpost zijn de diverse tenten. Ze worden opgesteld in carrévorm met in het midden een open ruimte. De restaurateurs hebben ieder een keuken en een terras tot hun beschikking. Op een podi um treden artiesten op en voor kinderen is er een speciaal pro gramma. Tussen de camping en parkeerplaats De Bijlen en grote sociale happening. Ener het het gaat regenen, kun h we het open middengedeil toedekken met tentzeilen." id tij Burgemeester N. Schoof uil geert enthousiast op de ptr nen van de Junior Kamer, id vind het een erg leuk evélj ment. Het draagt bij aan er beeld van Alphen aan den L als gezellige stad." De Bodegraver Rodger Struyk (33) maakt razendsnel carri ère. Na een succesvolle perio de in Amerika en Engeland be geeft de managementtrainer zich nu op de Nederlandse markt met Power Transforma tion Night De weg naar succes ligt open. Rodger vertelt in een 'ongewone' avondvullende workshop wat je daarvoor moet doen. Alles kan, maar je moet er wel energie insteken. In congrescentrum Leeuwen horst kan Noordwijkerhout vanmiddag met hem kennis maken. bodegraven jan westerlaken Is er een nieuwe Emiel Ratel band opgestaan? Struyk moet erom lachen. Hij schudt het hoofd: niets tsjakka. „Er lopen", zegt hij, „al genoeg Ratelban den rond. Ik ben wel energiek bezig, maar ik loop niet de hele dag met een grijns op mijn ge zicht wilde gebaren te maken. Schreeuwen werkt niet. Ik leer de mensen die mijn workshop bezoeken energie op te bou wen." En die vuurloop dan. die in zijn programma zit? Ratelband scoorde ermee op' televisie. Rodger knikt. De Bodegraver heeft die vuurloop, zo vertelt hij, in zijn workshop opgeno men omdat de mensen dat wil len. „Ze vragen erom. De 'shop pers' ervaren het als een over winning op zichzelf als ze met hun blote voeten over gloeiend- hete kolen lopen. Maar het is wel het minst belangrijke van het hele programma. De vuur loop is inderdaad een spekta kel. Zie het maar als een stukje bevrediging voor de bezoekers. Het geeft hun het idee dat als ze over hete kolen kunnen lopen, ze ook andere dingen naar be horen kunnen doen. Gevaarlijk? Welnee, iedereen kan het." De Bodegraver ontwikkelde geheel op eigen kracht de Po wer Tranformation Night. De managementtrainer was nog maar achttien jaar oud toen hij al een eigen bedrijf had. Drie jaar later was hij één van de jongste managementadviseurs van Nederland. Zijn stelling luidt: alles wat je wilt bereiken, kun je bereiken. „Iemand die succes wil hebben is altijd op zoek naar antwoord op de vraag: hoe kan het beter. Dan ben je constant bezig met transformatie. Je moet het pro ces op gang houden." Dat is de boodschap die Struyk de bezoekers van zijn workshop meegeeft. „Ik stel mensen uit het bedrijfsleven, maar ook sporters, huisvrou wen of studenten de vraag waar het allemaal om draait. Wie voor een voldongen feit staat, kan meer dan hij denkt. We zien al jaren achtereen tsjakka- -achtige trainers. Zo werk ik dus niet. Ik train de technieken op een serieuze manier. Het kan geen kwaad om jezelf een keer geestelijk op te pompen, maar dat moet je niet de hele dag doen." Struyk zei het al: hij transfor meert de mensen. Een voor beeld? Struyk: „Neem een man of vrouw die geen zin heeft om naar het werk te gaan. In ne gentig procent van de gevallen zit dat tussen de oren. Met die mensen doe ik wat oefeningen. Daardoor gaat de energie in het lichaam stromen. Daarna mer ken ze dat dat 'vervelende' ge voel weg is. Het is net als bij een auto: als de accu leeg is, brandt het licht niet. Heb je er een stukje mee gereden, dan zit er weer energie in die accu en heb je weer licht. Met het li chaam is het niet anders. Oefe ningen geven energie en het li chaam kan er weer tegenaan." Power Tranformation Night beoogt om het standaard pa troon van alledag te laten voor wat het is. Het richt zich op meer succes. „En dat gaat niet alleen maar om geld", zegt Struyk. „Het begint thuis al. Je neemt het mee naar het werk en weer terug naar huis. Ik werk met veel voorbeelden uit de praktijk. Zo confronteer ik mensen met wat ze doen en wat ze graag zouden willen doen. Mensen geven anderen nogal eens de schuld van het feit dat ze zich niet goed voelen. We moeten er voor waken in een negatieve spiraal terecht te komen. Je moet niet opnoemen wat niet lukt, maar juist die din gen die je wel kunt." Een voorbeeld daarvan? „Honda begon met een motor tje, kreeg de oorlog tegen en er was niets meer mogelijk. Me neer Honda ging door. Kijk maar wat ervan is geworden. Hij heeft een imperium opge bouwd. Zo zijn er bosjes. Nu gaat het allemaal veel sneller. Waar je vroeger tien tot vijftien jaar voor nodig had, duurt nu amper nog een jaar." Spiegelt Struyk zich aan een voorbeeld? „Zeker", zegt hij. „De Dalai Lama. De wijsheid die deze man in huis heeft is geweldig. De Dalai Lama veroordeelt niet en heeft niets tegen een .ander geloof. Hij heeft op mij een in spirerende invloed. En op fi nancieel terrein is dat Sir John Templeton. Hij is één van de grootste geldmanagers ter we reld. De man is filantroop en steunt goede doelen. Temple ton deelt zijn rijkdom met ve len." den haag/alphen aan den run persbureau cerberus Een schaakleraar moet een jaar de cel in wegens ontucht met leerlingen van de Alphense schaakclub waarvan hij jeugd leider was. De Haagse recht bank veroordeelde de 28-jarige Zoetermeerder tot achttien maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voor waardelijk. Ook moet de man een verplichte intensieve on- tuchtdader-behandeling onder gaan. De man bekende dat hij zich vanaf 1994 had vergrepen aan twee minderjarige jongens. Hij gaf toe dat hij aan nog meer jongens gezeten had, maar zij hadden geen aangifte gedaan. or1 Ook in 1996 had hij de dacht van de politie getrokl toen hij een negenjarig jong had lastig gevallen. De gerechtspsychiater v dat de verdachte een 'perse f lijkheidsstoomis' heeft en net als de psycholoog b\ voor herhaling. De verda verbaasde de rechtbank tijc de zitting van twee weken g den door zijn raadsvrouw C. Scheffer om een hogere 'n te laten vragen dan de <o/ klaagster had voorgesteld, ontuchtpleger wilde een zitten en geen zeven maande zoals de officier had geëist, 'e dat hij boete wilde doen ei to slachtoffers en hun naastenp noegdoening wil geven, rechtbank gaf de man zijn ziKe rr ii Bomen langs Oud Adeselaan o Ripselaan binnenkort vervangt In de bomen langs de Ripselaan en de Oud Adeselaan in Rijpwe- tering gaat binnenkort de hak bijl. Daarna komen er nieuwe bomen langs de twee door gaande wegen. Burgemeester en wethouders van de gemeen te Alkemade trekken voor de operatie 185.000 gulden uit. De veertig jaar oude populie ren moeten weg omdat een deel ervan in slechte toestand verkeert. Het gemeentebestuur wil het risico niet nemen dat er takken naar beneden komen zetten en schade aanrichten. De gemeen te kiest ervoor alle bomen in één keer te vervangen, omdat er anders de komende jaren ieder jaar een stel bomen aan beurt is. Door welke bomen de po lieren worden vervangen is niet bekend. De bomen aar kant van het fietspad worde li elk geval exemplaren waai de wortels diep de gront n gaan, zodat zij het fietspad ar omhoog duwen. De mogelijkheid om de men te vervangen was al oj Ik nomen in de begroting voor jaar 2000, waarmee de gemf ld teraad in oktober instellen Burgemeester en wethoui e hebben er nu haast mee. Al id raadscommissie openbare ken op dinsdag 7 decen en haar fiat geeft, willen B ei or onmiddellijk beginnen kappen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16