België in de ban van de ring "M I I TV WEER Herrie in de polder Van de sportschool naar de film 37 DONDERDAG 25 NOVEMBER 1999 C 0 M E N T A A R In één opzicht hebben de critici gelijk: minister De Vries en zijn staatssecretaris Hoogervorst zijn wel héél flexibel gebleken in hun visie op hoe de sociale zekerheid het beste kan worden uitgevoerd. 1 Begin dit jaar kwamen ze met een ontwerp dat keurig in lijn was met het poldermodel, afgelopen vrijdag bleek hun opvatting 180 graden gedraaid. Maar hier geldt vooral dat gelukkig ten halve is gekeerd, in plaats van ten hele gedwaald. In het eerste model werden de sociale part ners weliswaar tevreden gehouden met de nodige bestuursposten in een wirwar van overlegstructuren, maar het deed ook het ergste vrezen voor de kansen op werk voor werklozen of arbeidsonge schikten. Het dossier van een WAO'er zou negentien keer op reis gaan, berekende het CTSV, de toezichthouder op de sociale zeker heid. En dat is natuurlijk vragen om problemen. De Tweede Kamer stuurde De Vries en Hoogervorst terug naar de tekentafel. Met succes, want het nieuwe ontwerp ziet er zeker in vergelijking met zijn voorganger gestroomlijnd uit. Het bevat hel dere keuzes die stuk voor stuk goed verdedigbaar zijn. Opvallend is vooral dat De Vries en Hoogervorst daarbij niet zijn bezweken voor de druk om toch nog ergens geforceerd plaats in te ruimen voor bonden an werkgevers. De werkgevers mogen straks alleen nog beslissen hoe ze uitgeval len werknemers weer aan de slag helpen, de vakbeweging staat he lemaal met lege handen. Daar mogen de sociale partners zich boos over maken, ze hebben het daar zelf naar gemaakt door ja renlang een volstrekt wanbeheer te voeren bij de uitvoering van de sociale zekerheid. Bovendien kunnen ook zij de logica van dit plan niet ontkennen. De politiek beslist al tot op de laatste komma wie onder welke voorwaarden een uitkering krijgt. Als dat (terecht) een onomstre den overheidsbevoegdheid is, dan is het logisch dat de overheid ook verantwoordelijk is voor een fatsoenlijke uitvoering van die re gels. Dat is al zo bij onder meer de AOW, de bijstand en de kinder bijslag. Dat het daarvan bij de WW en WAO nooit is gekomen, vindt voor een klein deel zijn verklaring in de ontstaansgeschiede nis van de sociale zekerheid en voor een groot deel in de angst om de sociale partners al te zeer tegen de haren in te strijken. Die angst heeft de politiek overwonnen. Wellicht is dat gebeurd onder druk van de noodzaak om in de coalitie de vrede te bewa ren. Maar ook als dat zo is, dan past daarbij tegelijkertijd de con statering dat dit een van de beste compromissen is die de paarse coalitie in het zesjarige bestaan heeft gesloten. Gulliver in Spakenburg 'Ga tot de mier, gij luiaard! zie haar wegen, en word wijs'. Is het stom toeval dat de dominee dit zijn catechesanten voorhoudt juist als de cameraploeg langskomt? Of krijgt de Spakenburgse jeugd de ze leer week in week uit over zich uitgestort? Geen moeilijke vraag voor wie kijkt naar deze speciale editie van Gullivers Travels. Ofte wel: de nieuwe serie van Werken aan Werk, helemaal gewijd aan Spakenburg. Spakenburg! Het bestaat echt! Het leeft ori(ler dezelfde hemelkoepel als wij, met dezelfde beweeglijke wolken. Alleen: waar wij een limo- nadedrinkende leeuw of een paar foxtrottende palmbomen menen te onderscheiden, zien de Spakenburgers een overz'n werkbank ge bogen timmerman of een visser die z'n vangst te roken hangt. Spakenburg. Wie werkt hoeft de Heer niet te vrezen. En zijn buren ook niet. Want, zo legt een visser uit: als je je werk verliest, neemt niemand je dat kwalijk. Maar wee je gebeente als je na twee weken nog niets nieuws gevonden hebt. 'Ga tot de mier, gij luiaard!' De handen uit de mouwen. Letterlijk. Een kantoorbaan, dat is in Spakenburgse ogen geen echt werk, zo doet dit programma geloven. Slechts zon verweerde vissers op zee. Knoeste arbeiders in de visroke- rij. Rappe meisjes in de broodjesfabriek. Eerlijke arbeid, met het stof, de blaren en het zweet en al wat er verder nog bijhoort. Daar passen geen witte boorden bij. Spakenburg mag dan net als de rest van de wereld onder de vrije blote hemel liggen, een beetje muf is het wel. Neem nou het meisje in tie broodfabriek. Lief blond kind. Zestien jaar. En wat doet ze met haar geld?Sparen. "Aha, ze wil een CD-speler, een brom- scootertje? Neen. 'Zie haar wegen, en word wijs': zij spaart voor La ter. Want ja, als je gaat trouwen, dan wil je toch een huis en spul len. Blijmoedig vertelt ze, terwijl haar rappe handen broodjes vou wen, hoe ze laatst voor haar verjaardag een pannenset kreeg. Werken. Het begrip arbeidstijdverkorting zal, voorgelegd aan een Spakenburger, slechts hoongelach oogsten. Tot twaalf uur 's nachts in de visrokerij, en 's morgens om zeven uur weer present in de kno- penfabriek: dat is hier de rechte weg. Het is een wonder dat deze vreemde mensen zich nog voortplanten. Maar ook dat kunstje zullen ze wel van de mieren hebben afgeke ken. Het is en blijft zacht In het oosten van Europa slaat de winter hard toe. In Moskou daalde het kwik de afgelopen nacht naar -19,9 graden en in de Baltische staten vroor het op sommige plaatsen zelfs meer dan 20 graden. De vrieskou, sa menhangend met een lucht drukmaximum van 1060 hPa boven Siberië, breidt zich uit over de Balkan en ook het door aardbevingen getroffen Turkije krijgt er mee te maken. In West Europa is en blijft het zacht en vooral na het weekeinde neemt de kans op periodiek regen en soms veel wind toe. Aan de noordflank van een hogedruk- gebied ten westen van het Ibe risch schiereiland dringen uit lopers van depressies namelijk gemakkelijker tot-het Noord zeegebied door. Een enigszins treuzelend oce aanfront veroorzaakt ook van avond en de komende nacht nog af en toe regen en motre gen. In de vochtige lucht kan plaatselijk ook mist ontstaan. Morgen trekt het regengebied weg en vooral in de middag komt de zon geregeld tevoor schijn. De temperaturen lopen daarbij op tot 9-10 graden. De zuidwestenwind, die vanavond tijdelijk wat alheemt, wordt morgen aan de kust opnieuw krachtig tot hard. Er is wel spra ke van een geringe krimping en wel naar zuid tot zuidwest. Daarmee wordt in de nacht van vrijdag op zaterdag iets minder zachte lucht uit Frankrijk aan gevoerd. De temperatuur zakt dan naar een graad of 3. Dat de rol van de zon in deze tijd van het jaar weinig meer te betekenen heeft bleek gisteren. Het was de hele dag somber en aanvankelijk ook nevelig weer maar de thermometers bereik ten vrijwel dezelfde waarden als dinsdag. Op Valkenburg werd een maximumtemperatuur van 11 graden gemeten, Schip hol 10,5, Alphen a/d Rijn 10,4 en in Bloemendaal 10,1 gra den. Het is nu ook duidelijk hoe veel neerslag de orkaan Lenny vorige week op Sint Maarten heeft gedumpt. Op Juliana Airport viel volgens de Ame rikaanse weerdienst (onbegrijpelijk dat het KNMI daar geen exacte cijfers over heeft) 366 mm ofwel 35% van de normale jaarsom. Het Belgische koningshuis, tra ditioneel zeer afstandelijk, be leeft een revival. Spontaan, knap, openhartig; Belgische media aan beide zijden van de taalgrens komen woorden te kort voor de 26-jarige logope diste en jonkvrouw Mathilde d'Udekem d'Acoz, ook vaak ze dig juffrouw genoemd. Zaterdag 4 december treedt zij in het huwelijk met de chro nisch onhuwbaar geachte Bel gische kroonprins Filip, 39 jaar. Met de 26-jarige Mathilde aan zijn zijde is de wat stijve prins duidelijk los aan het komen. Wat jaren onwaarschijnlijk werd geacht, sluiten zelfs de grootste critici niet langer uit: Filip wordt koning. Speculaties over een voortijdig aftreden van zijn vader Albert II doen al de ronde. Bij tochten door de tien Belgi sche provincies, de zogeheten blijde intredes, trekt vooral Ma thilde de aandacht. De intredes zijn bedoeld om het aanstaan de prinselijk paar te presente ren aan de bevolking. Mathilde gaat volledig op in deze taak. In een ware Lady Di-stijl schudt zij handen en aait ze baby's. Dit alles gaat vergezeld van een voortdurende lach of lichte knipoog. De bevolking loopt weg met Mathilde. Daarbij is er weinig onderscheid tussen Walen en Vlamingen, op enkele tientallen protesterende extreme Vlaams nationalisten na. De Vlaming vergeeft de West-Vlaamse, maar Franstalig opgevoede, Mathilde haar wat geconstru eerd klinkend Nederlands. Vooral de zet van het paleis om op het verlovingsfeest ook dui zend doodnormale, zij het zorgvuldig geselecteerde, bur gers uit te nodigen, viel in goe de aarde. Filip en Mathilde worden een koningspaar van het volk, in de hoop België bij een te houden, luidt de algeme ne teneur. „Ze is zo gewoon, zo aardig, zo van ons", aldus een bakkersvrouw uit Aalter, zelf een van de genodigden. Ook de media zien het potenti eel van de toekomstige 'konin gin der harten'. Het regent mo menteel speciale bijlagen, kleu renfoto's, posters en berichten over de meest minutieuze de tails omtrent het huwelijk. De lijst met hoge gasten, onder wie koningin Beatrix en prins Wil- lem-Alexander, is breed uitge meten. De gemiddelde televisieavond is toch zeker voor een kwartier gevuld met Filip en Mathilde. De Vlaamse commerciële tv- zender VTM besteedde eerder deze week alleen al vijf minuten aan de auto waarin het paar Walen en Vlamingen trekken zich op aan 'droomprinsesMathilde Van Dutroux tot dioxine: België zat de afgelopen jaren diep in het dal. Maar het zelfvertrouwen is terug, dankzij het frisse geluid van de nieuwe premier Verhofstadt. En door de prestaties van de rode (voetbal) duivels. Maar vooral door de lancering van de toekomstige vorstin: Mathilde. Nu al 'koningin der harten' en in ieder geval goed voor een extra omzet van zo'n 300 miljoen gulden. MILLENNIUM naar de Brusselse St. Goedele- en Sint-Michiels-kathedraal zal worden gevoerd; een halfopen Mercedes 600 Pullman. Met als extra vermelding dat deze ooit toebehoorde aan paus Paulus VI. Alle banken hebben minstens drie speciale gouden gedenk penningen in de aanbieding. Vlaggenfabrieken draaien over uren, winkeletalages zijn gul versierd in Belgische driekleur en fotoboeken van de verloving van twaalf dagen terug zijn al op de markt. Sommige ge meenten hebben pleinen en straten naar Mathilde ge noemd. De Britse zanger/gitarist Eric Clapton gaf deze week toestem ming om zijn nummer 'Won derful tonight' opnieuw als sin gle uit te brengen. Oude cd's met daarop het nummer van de openingsdans van het verloofde paar zijn namelijk niet meer aan te slepen. „België is in de ban van dit huwelijk", zegt Baudoin Velge, onderzoeker van het Verbond van Belgische Ondernemingen. Hij ziet de Mathilde-gekte als belangrijkste factor voor het „zo hard nodi ge" positieve gevoel in België. „Je merkt echt dat er weer ver trouwen bestaat in België. De consument wil meer beste den." Velge schat de extra uitgaven als gevolg van het huwelijk op 0,06 procent van het bruto bin nenlands product over 1996,. of tewel ruim vijf miljard frank (een kleine 300 miljoen gul den). Daarbij rekent hij hotel overnachtingen van buiten landse gasten en bezoekers mee, maar ook de extra ver- koop van dagbladen en tijd schriften. „Verder is de Belg door dit positieve gevoel inder daad bereid meer uit te geven. De vraag is hoe lang dit gevoel beklijft. Maar ook in het buiten land kan Mathilde op lange ter mijn een positief effect hebben, voor de export." Mathilde werkt als logopediste veel met jonge kinderen. Velge: „Stel het paleis weet haar Uni- cef-ambassadeur te maken; dat zou België en Belgische onder nemingen een echt bekend ge zicht geven. Zoals de Neder landse export al jaren draait op klompen, kaas en molens, kan België Mathilde als uithangbord gebruiken. Zij heeft glamour. Iedereen ziet haar als droom prinses." Niet heel België is het daarmee eens. Her en der roeren repu blikeinen zich. Aan Vlaamse zij de zijn die vooral te vinden in kringen rond het extreem rechtse Vlaams Blok. Aan Franstalige kant is het republi keinse geluid eerder fel links. Tot groot verdriet van duizen den Belgen zonder auto be hoort ook de harde kern van de kleine spoorwegvakbond OVS tot die Franstalige kringen. De Belgische spoorwegen hebben 300.000 gratis treinkaartjes ver strekt om het huwelijk in Brus sel bij te wonen. Uitgerekend die dag willen de Waalse OVS- machinisten staken. TON VAN LIEROP/ ANP De Belgen lopen weg met Mathilde die in een ware 'Lady Di-stijl' handen schudt bij de 'blijde intredes'. FOTO REUTERS Bart de Graaff snel aan de slag Of de film de bioscoop ook zal halen, is nog allerminst zeker. Want Fortress 2, met in de hoofd rol Christopher Lambert, is vol gens de Internet Movie Database al geruime tijd 'in production'. En dat kan van alles betekenen, tot en met de mogelijkheid dat de rolprent ergens op een plank be landt of rechtstreeks wordt door gesluisd naar de videohandel. Maar wat er ook gebeurt, één ding weet Thea Slikboer die in Ridderkerk een sportschool houdt, zeker: haar rol in de film is zo groot, dat ze onmogelijk als nog op de snijtafel kan sneuve len. Dat de makers van Fortress 2 uit gerekend bij haar terechtkwa men, is puur toeval. Om belas tingtechnische redenen vonden de opnamen van deze science fiction-film in Luxemburg plaats en men ging ervan uit dat daar wel een geschikte stuntvrouw te vinden zou zijn. Dat bleek een misrekening. Thea: „Uiteindelijk zijn ze toen via via aan mijn naam gekomen. Doordat ik Euro pees kampioene bodybuilden ben geweest, heb ik best een be kende naam in dat wereldje." Thea Slikboer (41) werd geselec teerd op basis van een paar fo to's. Acteerervaring was geen ver eiste, want aan haar rol zat geen tekst vast. Ze moest 'alleen' een mannelijke medegevangene in een bord eten duwen en hem met haar dijen wurgen. Vervol gens wordt ze de ruimte inge schoten, waarna ze levend ver brandt. Thea moest voor de op namen vijf keer naar Luxemburg. Daarbij was alles tot in de puntjes geregeld. „Ik werd hier voor de deur met de auto opgehaald en naar Luxemburg gereden, waar we in een superdeluxe hotel za ten. En zodra je klaar was met de opnamen, kwamen ze meteen van alle kanten met een badjas aanrennen. Dus je werd echt als een filmster behandeld." Na ernstige gezondheidspro blemen ziet het er naar uit, dat Bart de Graaff begin vol gend jaar weer voorzichtig de draad kan gaan oppakken. Volgens vice-voorzitter van BNN, Gerard Timmer zijn hij en De Graaff al enige tijd in gesprek over een eigen nieuw programma, 'dat niet al te veel fysieke inspanning' van hem vereist. Over de for mule zijn Timmer en De Graaff het al eens, maar Tim mer wil in dit stadium nog niet zeggen hoe het pro gramma van De Graaff eruit komt te zien. Sinds korte tijd werkt de BNN-voorzitter en -pro- De valreepbaby van de Blairs Het toeval heeft de Engelse premier Tony Blair een machtig wapen in handen gespeeld voor de komende verkiezingscampagne: een nieuwe nazaat. Nog in juli vertelde de premier tegen de BBC dat hij graag meer kinderen had willen hebben: 'Grote gezinnen zijn prachtig'. En nu is zijn vrouw Cherie veertien weken zwanger. Weliswaar kwam de ontdekking dat ze in verwachting was als een totale schok, maar nu ze aan het idee gewend zijn. zijn ze 'in de wolken'. De Britten sloegen onmiddellijk aan het rekenen en kimmen alras tot de conclusie dat de bab)> verwekt moest zijn tijdens de zomervakantie van het echtpaar in Toscane. Maar omdat de duur van een zwanger schap gebaseerd is op zogenaamde 'maanmaan den' moest die berekening bijgesteld worden: de baby was niet tijdens zwoele Toscaanse nachten verwekt, maar daarna. Hetgeen weer tot de reac tie leidde: waar halen ze de tijd vandaan? Die vraag is niet zo intrigerend als het lijkt, want het vluggertje mag dan niet meer sek sueel correct en vrouwvriendelijk zijn, nood breekt wetten. Als dat laatste het geval is, dan hoeft het aandeel van de man in de voortplanting niet veel meer om het lijf te hebben dan een 'niesbui'. Die treffende vergelijking is afkomst van de psychiater Jan Foudraine. Dat verklaart wellicht ook waarom al die hardwerkende echtparen vroeger zo'n rijke kinderschare hadden. HELEEN CRUL niet. De vrouw was onderworpen aan de man, maar die beperkte zijn seksuele aandrift tot een minimale handeling. Hij rolde zich 's avonds onverhoeds op zijn vrouw, die hoefde slechts tot tien te tellen en dan was het weer gebeurd. Het geslachtelijk gymnastieken is inmiddels uitgebreid tot een heel variétéprogram ma, maar het is niet verboden om alleen al van het idee moe te worden, en je te concentreren op de daad zelf, zonder voorspel, naspel en wat er allemaal nog meer om de hoek kan komen kijken. Hoe het ook zij, de kans dat een vrouw van 45 zwan ger wordt is vrij klein, maar er zijn voorbeelden te over van vrouwen die dachten dat ze in de overgang waren, omdat hun menstruatie uitbleef, en tenslotte ontdekten dat ze zwanger waren. Tot in de jaren zes tig. begin jaren zeventig was een zwangere, oudere vrouw overigens een heel normaal verschijnsel in het straatbeeld, want reeksen zwangerschappen hoorden bij een vrouwenleven. Mijn kinderen, die tot de 'pilknikgeneratie' behoren - in 1972 werd het tweekindergezin een feit - zaten op de kleuterschool met leeftijdsgenootjes die zesde, ze vende of achtste kinderen waren. Dc zwangere oudere vrouw verdween toen uit het straatbeeld, maar kwam er eind jaren tachtig weer in terug: niet in verwach ting van haar laatste, maar van haar eerst kind. 'Vijf voor twaalf moeders' werden ze genoemd, de vrouwen die onder invloed van het feminisme gingen geloven dat baardrang een kwestie was van sociale druk en het moederschap een valkuil waar je vooral niet in moest stappen. Maar toen zij ten slotte echt moesten gaan besluiten of uitstel ook afstel werd, bleek de kinderwens meer op te spelen dan ze voor mogelijk hadden gehouden. Ze werden alsnog, tegen hun veertigste, zwanger. Het zal voor de Blairs, met drie pubers, wel een hele overgang zijn om weer luiers in huis te moeten halen, maar in hun positie zijn daarvoor natuurlijk de no dige hulptroepen voorhanden. Vooreen premier die zo zijn best doet om het gezin als hoeksteen van de samenleving te benadrukken, is gezinsuitbreiding een fantastische manier om je extra populair te maken. De meeste mannen van zijn leeftijd en in zijn positie - denk aan Mitterrand - maken 'onechte' kinderen, hij een echte. Dat zal ongetwijfeld vertederende beelden opleveren van papa Blair als betrokken familyman met de baby. Koningshuizen en presidenten versprei den niet voor niets met grote regelmaat beelden van idyllische gezinstafreeltjes waarop toegewijde, verte derde ouders te zien zijn en schattige kinderen. De beste manier om je populariteit bij het volk te vergro ten is via de weg van het hart, met voor ieder herken bare, universele waarden. Blair kan bovendien van de nood een deugd maken en van een ongelukje een 'liefdesbaby'. Het gegeven: 'niet bedoeld, maar zeer gewenst', rechtvaardigt een uitgebreid vaderschapsverlof De valreepbaby in de buik van Cherie geeft hem een gouden kans om als praktiserend vader de bewondering van de vrouwelij ke kiezers voor zich te winnen. Of dat dan ook zal lukken bij de mannelijke kiezers waag ik echter te be twijfelen. Die zijn waarschijnlijk nu al bang dat Blair, ter opkrikking van zijn moderne imago, een nieuwe trend gaat zetten. nog dagen Nog 37 dagen en hetn we millennium breekt thi Reden voor deze krant ida in een dagelijkse serie 1 ei rug te kijken op belani gebeurtenissen die pit grepen op correspond >en rende data in de afgelcnd 1000 jaar. Deze week:; nov 1963: moord op Jc K>r F.Kennedy: 23 nov eerste juke-box geïnsrfof b< leerd; 24 nov 1642: Ab ^t; Janszoon Tasman ont 0O^ Tasmanië; 25 nov 197; oo 1 Suriname onafhankeli sva 26 nov 1962: TV-uitze; ding Open het Dorp; nov 1852: Ada Baron |i computerprogramme haac 25 NOVEMBER 1975 Als het op 25 november 1! laar middernacht is, wordt int het voetbalstadion van Param igrt het roodwitblauw gestreki alle gaat de vlag omhoog met isite groenroodgeel van de repi Suriname. Velen juichen, migen huilen om dit afsch van rijk en rijksdeel. Maai meesten denken dat het goed zal komen met Surin mol Ook de afgelopen dagen e nge: is weer de ene volle KLM- bo na de andere naar Sch ana gevlogen met Surinamers zich in de Bijlmer voegen tienduizenden landgenot itori al eerder op de vlucht gin var voor de onafhankelijkheii idsc weglopers zijn merendeel >rol den van de hindostaanse vaanse bevolkingsgroepei en v Hun voormannen, vooral hindostaan Lachmon, hel ju hel en verdoemenis gepn van de onafhankelijkheid mol was veel te vroeg om zich maken van Nederland, h< tam te snel en het was een crejen I onderonsje met Den Uyl Pronk. De republiek Suriname b zijn bestaan als het rijkste as a wikkelingsland ter wereld 2,7 miljard als afscheidsa In 1999, na 24 jaar vol sta pen, moordpartijen en re ringswisselingen in Parar ilijk bo, wachten in Den Haag ens tientallen miljoenen guld iller besteding. Suriname slaaj bij 1 maar steeds niet in om m rde hoorlijke plannen voor da ma te komen. ffC 1 AAD WAGENAAR grammamaker al enkele da gen per week op zijn kantoor aan de Albertus Perkstraat in Hilversum. „Hij is inmiddels behoorlijk goed aangesterkt om deel te nemen aan verga deringen en om mee te pra ten over programma's. Bart krijgt zijn gezonde dosis en thousiasme weer terug", al dus Gerard Timmer. Bart de Graaff kreeg in maart longontsteking. In april ver toonde zijn 'nieuwe' nier dermate ernstige afstotings verschijnselen, dat het or gaan moest worden verwij derd. En in juni werd De Graaff getroffen door een licht herseninfarct. MENSELIJK'1 rech veel De actiegroep Bont voor Dn D wil RUUD, de bewoner van verk< phc Big Brotherhuis, uitroepen erelid. Dat zal gebeuren zo het huis in Almere heeft ve,n 1C ten. Volgens Bont voor Die heeft de Brabander „een rijke bijdrage geleverd aai bescherming van pelsdier Directe aanleiding voor hi sluit van de dierenactivisl het anti-bontshirt dat Ruuc geld draagt. Sinds het programma van start i: de verkoop van het T-shirt; gen. Dagelijks worden ere' tientallen besteld. De c daarvan wordt gebruikt voci ties tegen de bonthandel.C zwarte T-shirt staat een Enj talige tekst die vertaald luii Vk bontjassen worden gedrag* door prachtige dieren en Ie I mensen. Ruud las op diere j samen met de bewoners de J voor, die vervolgens werdtf xL taald. Ruud is overigens nu grootste favoriet van de Bi therkijkers. Volgens een o zoek van het NI PO onder H Nederlanders van tien jaar der, is Willem (voor wie zcr in Groningen een fanclubd wordt gehouden)voor 22p de grootste kanshebber op! kwart miljoen. Ruud mag« procent van de kijkers winiv |r- Ezelin Godelieve houdt lett de poten stijf in Spanje. Hd weigert om ook maar één si zetten om met haar baas et' grimstocht van Gibraltar na Zeewolde aan te vangen. Bi PIERRE A CAMPO uit Zee» loopt de tocht voor het doel. „Godelieve gaat metd veewagen terug naar huis® mijn vader gaat gewoon alls verder", zegt zoon Eugene Landbouwer a Campo wort maart of april terugverwaci* Zeewolde. Hij heeft dandr» zend kilometer afgelegd vod Lilianefonds. Koit iei i ttw C

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2