AZC speelt weer gelijk tegen ZPB tondballers Saturnus blijven honderd procent scoren rescate verliest n hekkensluiter De Zijl/LGB blijft onder de maat in vreemd zwembad ■tckeysters Alecto blijven kwakkelen in de cirkel Sport lAG 15 NOVEMBER 1999 olte legt het aftegen DES'72 e ROEL DE ZEEUW haalde gistermiddag iel( jf Meihal tegen White de vijfde overwinning -16. Dat die honderd- core op een allerminst mde wijze tot stand niemand verontrus- iet moet coach Peter zijn die net zoals vo- teg k geïrriteerd van het oé :e. te lweer begon zijn ploeg Ai >rp aan de wedstrijd, [fs ïite Demons de schade de rust (9-7) beperkt len. In die eerste dertig was van enige bezie - eei Leidse kant nauwelijks iat speuren en de Braban- Berkel Enschot waren fast-breaks en ge- de afwerking. Rob ithite Demons is al zijn s kwijtgeraakt en dus onervaren. Als wij dan tempo spelen, maken ten en slachten we ze eerste helft lag ons mpo veel te laag. Bij score weet je dat élk Ipunt belangrijk kan k i ïide spel van de Leide- s voor een groot deel Zei aan het rommelige van de scheidsrech- ntius Otten. „Sommige sierden voor de meest overtredingen be- tflf dat de angst voor in to oter werd. Een scheids n te geven waar de Doet-ie dat niet, dan 't a onzekerheid er bij elke zo meende de ml He pauze speelde Satur- hre en hogere versnelling ran e ploeg in enkele mi- uit naar een riante borsprong. De 22-16 Ru 1 viel zelfs een beetje nt van een echte wed- geen moment sprake, naars waren simpel- naten te groot voor de rs. 2 boekte in de derde n ruime overwinning >la«»: 25-18 De wedstrijd to ór de rust (16-9) be- d blinker Maurice ten Dnd de tegenstander dcht spelen, dan dat hij team -dat nog ïnjlleet is- een toppresta- i eren. Knappe zege LZ1886 bij Nereus AZC speelde voor de tweede keer dit seizoen gelijk tegen ZPB. De wedstrijd tussen de twee toppers in de hoofd klasse A eindigde in 8-8. LZ 1886 won in Zaandam de uitwedstrijd tegen ZWV/Nereus met 4-8. White Demons valt aan. Henk Uijthof (tweede van links), keeper Rob Otten, de niet zichtbare Freek de Bakker en Marcel Nieuwenhuys (rechts) verdedigen. foto taco van der eb De vrouwen van Foreholte be leefden in de derde divisie een minder prettig weekeinde. DES'72, de ploeg die de Voor- houtsen eerder dit seizoen uit de beker wipte, was ook nu te sterk: 20-17 (rust: 11-10). Vol gens coach Rinus Rondberg lag het probleem in de aanval. „Ondanks dat we ons tempo aan DES konden opdringen, faalden we in de break-outs en op de cirkel. We scoorden van uit de tweede lijn, via strafwor- pen en vanuit de hoeken, maar zelden werd een gaatje rond de cirkel in het stugge 6-0-blok ge vonden. Bovendien steekt er bij ons niemand bovenuit, terwijl de Papendrechtse ploeg enkele individuele klassespeelsters be zit die ieder meer dan vijf doel punten kunnen scoren." Dat het verschil in de score tegen dit ervaren team - de Drechtste- delingen speelden twee jaar te rug nog in de Eredivisie- zo klein bleef, stemde Rondberg mild: „Je ziet dat de verschillen in deze divisie zeer klein zijn en dat iedereen van elkaar kan winnen." De vrouwen van Oase en de mannen van Rijnstreek verlo ren hun partijen in de derde di visie. Oase kon thuis tegen HEC geen potten breken: 7-12 (rust 5-8). Niet alleen de slechte af werking hield de ploeg van Paul 't Mannetje van een hoge score af, de keepster van HEC speelde een fantastische partij en was nauwelijks te passeren. De he ren van Rijnstreek kregen een nieuwe klap te verduren. Werd vorige week nog een monster score neergezet, in Maassluis stokte de aanval en werd van Unitas met 21-20 (rust 15-9) verloren. De vrouwen van Stompwijk- /Fairplay (derde divisie) over rompelden in hun uitwedstrijd de 'oude dames' van DWS 2 vooral via de fastbreak: 7-20 (rust 1-12). Als er al een gaatje werd gevonden in de goed ge organiseerde verdediging van de Stompwijksen, dan werd de kans kinderlijk verprutst. WATERPOLO DIRK KLOOS AZC en ZPB gaven elkaar geen duimbreedte toe. Verdedigend hadden de AZC'ers hun zaakjes goed voor elkaar. Met een halve zoneverdediging werd gepro beerd de angel uit de Baren- drechtse aanval te halen. Trai ner Ron de Vogel meende dat dit goed gelukt was. „We press- ten hun gevaarlijke mensen uit, bij de minder sterke schutters vielen we terug. Dit werkte Beide ploegen misten nogal wat kansen waardoor een rom melig spelbeeld ontstond. De marge was nooit groter dan een doelpunt. Alleen in de laatste periode leek ZPB de wedstrijd te beslissen. AZC kon tot twee keer toe een goede aanval niet afronden, waarna ZPB in de counter Wim Vermeulen wist te verschalken. De 6-8 achter stand deed het ergste vrezen voor AZC. Nog een keer echter ging de ploeg tot het uiterste. De welverdiende 8-8 was het gevolg. „Voor de competitie, en misschien nu nog wel, dacht ie dereen dat ZPB onbedreigd kampioen ging worden. We hebben nu al twee keer bewe zen dat we gelijkwaardig kun nen zijn. Zij hebben vooral fy siek de sterkste ploeg, maar wij hebben een heel homogeen team, dat het ZPB heel moeilijk kan maken als de contra goed loopt", zei De Vogel. Goals AZC: Niels Zuidweg (4), Bob Brebde (2) en Kimmo Tho mas (2). LZ 1886 werkte een uitstekende wedstrijd af tegen ZWV/Nereus. De equipe van Rob Heemkerk is met HZ/Zian in een uiterst spannend duel gewikkeld om de derde plaats in de hoofd klasse B, die recht geeft op deelname aan de strijd om het kampioenschap van Nederland. Winnen van Nereus was dus een must. De 'veteranen' Jan en Frans Langerhorst konden zich echter niet herinneren dat dit ooit wel eens gebeurd was. Dat LZ aan een goed seizoen bezig is, bleek ook in Zaandam. De felle press leverde Nereus zo veel problemen op dat de Zaan dammers maar mondjesmaat aan score toekwamen. Twee perioden lang kon Nereus bij blijven, maar in het derde spel deel sloeg LZ het beslissende gat. Van 2-2 liepen de Leide- naars uit naar 3-6. In de laatste periode consolideerde LZ de marge. Het eindsignaal kwam bij 4-8. Omdat HZ/Zian verras send met 9-9 gelijkspeelde te gen Polar Bears heeft LZ nu drie punten voorsprong op de Haagse concurrent. LZ speelt de laatst twee wed strijden echter tegen de boven ste twee uit de hoofdklasse B (AZPC en Polar Bears), HZ/Zian treft de onderste twee (PSV en Nereus). Als de ploegen gelijk eindigen, gaat HZ/Zian op basis van een beter onderling resul taat door naar de kampi oenspoule. Doelpunten LZ 1886: Tjerk Kramer (2), Marko Kerkvliet, Jan Langerhorst, Erik Weijer- mans, Frans Langerhorst en Martijn Laurense. Studenten wint bij Noordwijk iNNO BROEKHOF r| eyers van Forescate Wfin de overgangsklasse van Doorn. In de eer- Uwon Alecto verras- 3-1 van Asvion. LO- kansloos met 0-4 het tegen nummer drie In de tweede klasse Noordwijk op eigen derby van Leidse Stu- et 3-5. vai 'ek won Forescate zijn ien 'edstrijd en zadelde ïal larmee met de laatste on ip. Uitgerekend die he am zondag naar sport en! igeest'. Een mooie ge- hi 1 voor de Voorschote- h I de tweede zege op rij h i. Niet dus. Speler Oli- meldde na afloop te- we ld: „Dit is zeer bedroe- tig moet iets gebeuren, ich en voldoende kansen i iyen niet slecht. Maar s dl er gewoon niet in." Egberink benutte dei -n van de zeventien ers. Dat was voor de het nog 1-1 stond. Na unvond Doorn nog wel rlei het net en liet Foresca- Alecto leek vorige week na de 2-2 remise tegen Capelle op de weg terug. Dat herstel zette door gezien de terechte-3-1 ze ge op het hoger geplaatste As vion. Speler Richard Soetens: „We speelden fel in een hoog tempo en combineerden goed. Asvion heeft een goede counter die we er uithaalden door het middenveld goed gesloten te houden." Deze tactiek bleek drie punten waard. Waar voor Alecto Marijn Kuyper, Jasper Staal en Bas Brouwer scoorden, stelde Asvion hier slechts één treffer tegenover. LOHC verloor ruim én verdiend met 0-4 van Hudito. De afwe zigheid van centrale verdediger Sander Vinkestein speelde de ploeg organisatorisch parten. „Los van het feit dat Hudito be ter speelde, is Sander een be langrijke kracht. Dat maakte het er niet makkelijker op", meldde trainer Peter van der Meer na afloop. Alphen, staartploeg in de twee de klasse, verloor met 1-6 van Gouda. Voor de vierde achter eenvolgende week konden de Alphenaren tot de rust bijblij ven, toen het nog 1-1 stond door een doelpunt van Thymen WATERPOLO «WIM SIERA Noordwijk-speler Mamix Achterberg passeert Marijn Takkenberg, doelman van Leidse Studenten. foto dick hogewoning Gunther. Op conditie ging de ploeg daarna onderuit. Roomburg speelde het nietige Baarn met 5-1 kapot. Het enige verwijt' dat de ploeg gemaakt kon worden is dat de dubbele cijfers niet gehaald werden. Dik van Prunel, Davit Berg (2x) en Satijn van Huisde (2x) scoorden voor de oranjehemden. Leidse Studenten won verras send met 5-3 bij Noordwijk. Hans van Donge zette Noord wijk aanvankelijk nog aan de leiding. Opbouwend was de ploeg echter niet op dreef. Veel balverlies waarna de formatie van trainer Barend Mees er overheen denderde. „Dat de den ze erg goed. Qua effectivi teit waren ze de meerdere", vertelde Noordwijk-coach Ar thur van der Horst na afloop. Wouter Plantenga en Thomas de Groen lieten Leidse Studen ten voordelig rusten: 1-2. Na de rust liepen de studs weg naar 1-4 door twee treffers van Da- vis Duparc. Noordwijk kwam door Eric Verdoorn en Herman Plantenga nog even terug (3-4), maar Roelof de Swart maakte aan alle spanning een eind. Catwyck was in de derde klasse voor het duel tegen Heerhugo- waard medekoploper. Na de onthutsende 9-2 nederlaag niet meer. Aanvoerder Dem Graaff: „Dit was heel, heel slecht. Een offday is te zwak uitgedrukt." Wouter de Mol scoorde beide Katwijkse doelpunten. Hisalis won in de vierde klasse zijn tweede wedstrijd. Midden moter Abcoude werd in een aantrekkelijke wedstrijd met 3-0 verslagen. Matthieu Schou ten (2x) en Ben Blokhuizen zorgden er voor dat de Lissese ploeg de punten weer eens in eigen huis hield. Ijjj tONNQ BROEKHOF at een groot veldoverwicht kwam Alecto in de aai isklasse niet verder dan 2-2 tegen Upward. boekte zijn derde zege op rij. De eersteklas- met 2-0 van Hudito. LOHC won zuinig met Kieviten. Roomburg verloor in een doelpun- ■ssfi met 4-5 van nummer drie Craeyenhout. ab nd valt Alecto niets te verwijten. Maar in de o >nt de formatie van coach Han Kblleman zich le ctief genoeg. De Leiderdorpsen kwamen niet on) m 2-2 tegen Upward. „We blijven te lang hoc- ri| ok als we in de cirkel zijn. Daar moeten we ra- 'orden. Bijna de hele wedstrijd spelen we op Ge van de tegenstander, maar daar halen we te irte ondement uit", aldus Kolleman. Nadat de Arnhem aan de leiding kwam, egaliseerde teg Brouwer de stand. In de tweede helft kwam se na een grote dekkingfout andermaal aan de 13 bitoinette Kuijlaars redde met haar doelpunt na voor Alecto. e won met 2-0 van Hudito. „Een redelijke maar we scoren toch te weinig. We hebben procent balbezit, maar dat vertaalt zich nog niet in doelpunten", meldde trainer Bas Seelen na af loop van de derde zege op rij. Topscorer Dominique Lingeman verzorgde door twee benutte strafcorners in haar eentje de productie. LOHC behaalde in Delft een zwaar bevochte 1-2 zege op Hudito. De Leidse ploeg had moeite met de fysiek sterke dames van Hudito. Coach Martijn Grosmann: „Hudito herbergt krachtige speelsters die veel de lange bal hanteren. Wij moeten het hebben van technisch hockey. Gelukkig was dat van doorslaggevende aard." Ivana Esser bracht LOHC aan de leiding. Eva Froger scoorde 0-2 waarna de Delftsen nog tegen scoorde. Roomburg verloor met 4-5 van Craeyenhout. Tot 2-2 (doelpunten van Fieke Koppen en Ingrid Schut) ging het gelijk op. Cruciaal was wellicht de strafbal die In grid Schut miste. De tegenaanval van Craeyenhout was wel raak, 2-3. Hierna zakte Roomburg weg. De Haag sen liepen uit naar 2-5. De Leidsen herpakten zich en kwamen in de in de slotfase nog terug tot 4-5 door twee doelpunten van Lisette Kole. Leidse Studenten won simpel met 4-1 van mede-ro- delantaarndrager Spijkenisse. In de voorgaande acht duels kwamen de studs niet verder dan zeven treffers. Dat ging nu makkelijker. Speelster Hester den Tex: „We waren scherper in de cirkel. Daar hebben we op getraind en dat wierp zijn vruchten af." Jessica Jonker was met drie doelpunten goed op dreef. De vierde kwam op naam van Jessy van de Boomen. Alphen-coach Jan Smid was tevreden met 2-2 tegen HDS, al had er meer in gezeten. Daarmee bedoelde hij de uiterst dubieuze strafbal die HDS aan de leiding bracht. Toch zetten Kris Driesen en Marleen Smid Al phen in de tweede helft op voorsprong. Omdat HDS tien minuten voor tijd nog tegenscoorde eindigde het duel gplijk. Noordwijk wees FIT met 0-3 terug. Frédérique Lem pers schoot de eerste binnen. Een eigen doelpunt bete kende zelfs 2-0. Na de pauze scoorde Margriet van Hal na een mooie soloactie 0-3. Catwyck won ruim met 4-0 van Weesp. Nadat een speelster van Weesp halverwege de eerste helft met rood mocht vertrekken, buitte de Katwijkse ploeg de overtal-situatie optimaal uit. Sandra van Dijk doel puntte maar liefst drie keer. Maaike Eijsackers maakte het kwartet vol. Hisalis is in de vierde klasse weer koploper na de 1-8 zege op Purmerend. Renske Wijntjes nam de helft van de Lissese productie voor haar rekening. Monique Vas tenhout liet zich met drie goals ook niet onbetuigd. Su zanne Rosmann vond één keer het net. De Zijl/LGB had een off day te gen Alliance. Na 3-3 bij het eind van de eerste periode bleef De Zijl/LGB twee perioden lang zonder doelpunten. Alliance counterde naar hartelust en stond bij de start van het vierde speldeel op 9-3. Een onoverko melijke achterstand voor De Zijl/LGB. In de laatste minuten wisten de Kooibewoners zich weer enigszins le herstellen maar de 11-5 nederlaag was een feit. Trainer Jacob Spijker: „We speelden gewoon slecht. Vooral aanvallend hadden we veel moeite. Evenals vorig sei zoen hebben we problemen met uitwedstrijden. We kunnen het spel niet maken. We zijn te timide." Doelpunten Zijl/LGB: Twan Martijn (2), Johan Klui vers, Martijn Buscher en Rob Dubbeldeman. Vivax speelde een vreemde wedstrijd tegen Rapido. In Haarlem was Vivax drie perio des lang de betere. Toch stond er na afloop een 10-9 verlies op het scorebord. „Zoals al vaker dit seizoen hadden we een heel slechte periode", zei een ver baasde Michel van der Zeeuw. „Van 0-1 voor kwamen we in korte tijd met 8-1 achter. Sim pele breaks van Rapido brach ten ons in grote moeilijkheden. Dat we daarna nog zo terug kwamen toont alleen maar aan dat we dit nooit hadden moe ten verliezen". Vivax, dat in Ser ge Dietz een gangmaker had, kwam met nog zo'n anderhalve minuut te spelen op 10-9. Vlak voor tijd kwam Alex Bolomy nog in riante scoringspositie maar hij faalde. Goals Vivax: Serge Dietz 6, Ivo Dietz 2, Niels Piasmeier 1. Katwijk is de zwakke competi tiestart allang te boven. Na de sterke overwinning op Hoorn volgde zaterdag een eclatante zege op koploper WVZ uit Zoe- termeer. Toch was trainer Ruud Plouvier na afloop niet echt te vreden. „De uitslag is natuurlijk goed, maar ons spel kan nog veel beter. Kjelld Boonstopel en Mark Sieval speelden door bles sures maar op vijftig procent en dat scheelt. De enige die echt grote klasse was lag in het doel. Leo Schaap heeft voor ons de punten gepakt." Al in de eerste periode bleek Leo Schaap een te groot strui kelblok voor de Zoetermeerse voorwaartsen. Katwijk benutte de kansen die het kreeg wel en liep naar 5-0. Een sterk terug vechtend WVZ kwam in de der de periode weer op 5-5. Arco Guyt maakte vlak voor het ein de van de derde periode een belangrijke 6-5. Toen Katwijk in de eerste minuut van de vierde periode ook nog 7-5 en 8-5 fa briceerde waren de punten bin nen. Het eindsignaal kwam bij 9-6. Goals Katwijk: Alex Sieval (3), Arco Guyt (2), Dirk Haas noot (2) en Mark Sieval (2). Sassenheim is met een minde re periode bezig. De tweede klasser behaalde uit de laatste vier wedstrijden een enkel puntje en ziet de onderste re gionen van de tweede klasse naderen. Met vier punten uit zes duels staat Sassenheim op de negende positie. WSV was met 3-6 te sterk. Goals Sassen heim: René de Bruin (2) en Pe ter Bijnman. Kouderkerk had veel proble men met rode-lantaarndrager De Vuursche. De waterpolo- equipe uit Baarn heeft nog geen enkel punt verzameld, maar ontwikkelde zich zaterdag als een lastige tegenstander voor de nummer twee vap de derde klasse. Koudekerk kon niet uit de voeten met de zoneverdedi ging van De Vuursche. Alleen in de derde periode kwam het snelle spel van Koudekerk goed tot zijn recht. De derdeklasser liep uit van 4-5 naar 4-7. In de laatste rondgang kwam de nummer laatst nog angstig dichtbij (6-7). Het was aan ster ke keeperswerk van Marco Overes te danken dat Koude kerk met twee punten op zak huiswaarts keerde. Doelpunten Koudekerk: Lars Bergsma (5), Rob Westgeest (2) en Alexander van der Schalk. Alkemade is aan een goed sei zoen bezig. Zaterdag versloeg het De Amer met 9-5. De ploeg van trainer Jim van Es bezet de derde plaats met 10 punten uit 7 duels. De Amer begon goed aan de wedstrijd. Met een 0-2 voorsprong na amper een mi nuut spelen leek er veel in het vat te zitten voor de ploeg uit Amersfoort. Alkemade was gre tig genoeg om de tegenstander in de laatste periode aan de kant te zetten (4-2 en 6-3). Op vallend is dat Bram van Nugte- ren zijn beste spel voor het ei gen publiek bewaart. Hij scoor de al zijn doelpunten (14) in het thuisbad. Doelpunten Alkema de: Bram van Nugteren (4) Ruud Koster (2), Sandro Gor dijn, Rob de Jeu en Jeroen Du- vekot. Vrouwen De vrouwen van LZ 1886 zijn hun ongeslagen status kwijt. In Utrecht was UZSC met 7-4 te sterk. De start van de Leidse eersteklasser was zwak. LZ kwam de 4-1 achterstand nog wel redelijk te boven (5-4) maar schoot in de slotfase tekort om de eerste nederlaag van het sei zoen af te wenden. Doelpunten LZ 1886: Natascha Sierag (2), Noeki Klein en Nienke Hameet man. De Zijl/LGB leverde een sterke prestatie door Alliance met 5-4 te verslaan. Beide ploegen gin gen lange tijd gelijk op (3-3) maar in het tweede deel van hel treffen stelde dé Zijl/LGB orde op zaken. Alliance vond amper een gaatje in de Leidse defensie en onder aanvoering van de weer sterk spelende Ingrid Ou werkerk haalde de tweedeklas ser de derde zege van het sei zoen binnen. Ingrid Ouwerkerk was niet de enige uitblinker in Zaandam. Zij werd vakkundig bijgestaan door Julia Kortekaas en Jonen Kleywegt. Doelpun tenmakers De Zijl/LGB: Ingrid Ouwerkerk (3), Nancy Kijk in de Vegte en Esther Redegeld. Alkemade blijft in de race om de titel van de tweede klasse. De ploeg van trainer Wilco van der Zeeuw won, zij het moei zaam met 4-3 van DAW. De for matie uit Alkmaar is van ouds her een lastige ploeg voor Al kemade. Zo ook zaterdag in hel zwembad de Tweesprong waar het publiek een spannend en aantrekkelijk duel kreeg voorge schoteld. Pas in de laatste pe riode knokte de tweedeklasser zich naar de zege. Alkemadc kwam op een 4-2 voorsprong. Yvonne Sterrenberg luisterde haar debuut op met een doel punt. Andere doelpunten kwa men van Rianne Hogenboom (2) en Bernadette Roelofs.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25