DIOKlijl het winne: verleerd Grasshoppers ook in bekerwedstrijd langs Leiderdorp Wisselvallig NOVO toch sterker dan RVV ™ordeZaai Sport Scylla met de resei naar maximaal ve Flair roemloos onde MAANDAG 15 NOVEMBER 1999 BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN De basketbalsters van Grass hoppers hebben de kwartfinale van de bekercompetitie bereikt. De Katwijksen wonnen in en te gen Leiderdorp met 68-59. De ploegen ontmoetten el kaar voor de tweede maal dit seizoen. In Katwijk, 'voor de competitie was Grasshoppers nipt de sterkste, nu liep Leider dorp van het begin achter de feiten aan. Grasshoppers nam direct een 12-4 voorsprong en zette daarmee de toon voor een eerste helft waarin de Katwijk sen agressiever speelden dan de thuisploeg. Leiderdorp was tel kens een stapje te laat bij de scherp schietende Barbara Nieuwenhuijs en ook was de ploeg te slordig met het balbe zit. Bij de thuisclub was alleen Renske van der Voort gevaarlijk. Een driepunter in de slotsecon de van de eerste helft door Ga- briëlle Versteeg drukte het ver schil goed uit en bracht de rust stand op 28-40. Een driepunter van Marloes Driessen bracht Grasshoppers in het begin van de tweede helft op zijn grootste voorsprong. Leiderdorp trok vervolgens de verdediging wat strakker aan, maar kwam slechts terug tot acht punten achterstand. Ook de foutenlast die de bezoeksters opüepen werd nauwelijks uit gebuit. Door sterke acties van Liesbeth Faber in de bucket bleef Grasshoppers op veilige afstand. Toen Viviën Beerends bij Leiderdorp uitviel met een knieblessure geloofde de thuis ploeg er helemaal niet meer in en konden de Katwijksen rustig de partij uitspelen. ,,Voor ons was dit een goede overwinning, want we hebben in de competitie al een tijd niet meer gewonnen en nu weten we weer hoe dat voelt. Volgen de week ontvangen we Hoofd dorp en ook die moeten we kunnen hebben, dus kunnen we een beetje in de 'winning mood' komen. Daarbij is de be ker nog iets waar je voor kunt spelen, want als we niet in de Elite A komen na 20 wedstrij den speel je toch een beetje voor niets", aldus Grasshop pers-coach Martin Hoekstra. Scores BV Leiderdorp1 Van der Voort 21, Beerends 15, Bransz 9 (14 re bounds). Scores Grasshoppers: Nieu wenhuijs 16 (12 rebounds), Faber 10. BV Lisse bereikte de volgende bekerronde door in Stadskanaal met 69-35 van Jahn II te win nen. Een knap verdedigend Lis- se kende tegen de allerminst gemotiveerde tegenstander aanvankelijk weinig problemen. Pas in de slotminuten van de eerste helft kwam er evenwicht in de wedstrijd toen Jahn II de weg naar de ring vond. De gas ten waren door het wegvallen van het schot van buitenaf, na de rust (18-31) aangewezen op insidespel via center Marleen Droogh. Pas nadat coach Hans van Vegten halverwege de tweede helft had ingegrepen, keerde de rust in de ploeg te rug. Spelend met Marleen Droogh en Leonore van Dui venvoorde als dubbele center, kreeg Jahn II het zwaar te ver duren. Plotseling was het zelf vertrouwen terug en vielen de afstandsschoten van Joke van der Heuvel en Saskia Koolhof. In hoog tempo liep Lisse de thuisclub voorbij. Scores BV Lisse: Marleen Droogh 20, Van der Heuvel 18, Koolhof 14. De meisjes junioren van Grass hoppers speelden een uitste kende eerste helft tegen Den Helder, maar verloren uiteinde lijk in Katwijk met 53-63. On danks dat Den Helder aantrad met enkele speelsters die ook in de hoofdmacht spelen, liet Grasshoppers zich niet verras sen en speelde volgens coach Rick Driessen „de beste helft van het seizoen." Na rust (31- 28) zakte de thuisploeg echter weg. Den Helder bleef constant terwijl de Katwijksen solisti- scher gingen opereren. De con frontatie tussen de twee beste juniorenploegen eindigde zo in Helders voordeel. De jongens junioren van Blitz waren in Hoofddorp kansloos tegen Challengers: 90-60. De Voorschotenaren waren in de competitie nog de betere in de onderlinge confrontatie, maar troffen nu een goed ingespeel de formatie tegenover zich die het slap spelende Blitz in een rust (47-27) kende Blitz een Challengers weer uit en kon periode van acht minuten op 20 sterke fase, waarin het tot 47-37 Blitz-coach Rene Mulder al zijn punten achterstand zette. Na terugkwam. Vervolgens liep spelers speeltijd gunnen omdat de overwinning ver buiten be reik was. Scores Blitz: Moinat 13, Aanhanen 13. Leython neemt afscheid van spelverdeler Trigon klaar VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN De derby tussen de volleybal lers van NOVO en RW eindigde in een 3-1 overwinning voor de Noordwijkers. Leython, dat af scheid nam van spelverdeler Eduard Metz, boekte in dezelf de klasse een 3-1 zege op BS/DOS. De vrouwen van Ge- mini/Kan geroes verspeelden twee punten aan Rijnmond (3-2 verlies). In de partij tussen NOVO en RW, in Noordwijk afgewikkeld, was de kwaliteit van de eerste set niet om over naar huis te schrijven. Beide ploegen maak ten veel persoonlijke fouten. Tot 10-10 bleef de balans in evenwicht, daarna capituleerde RW voor de sprongservice van Christophe George (15-10). Ook in de tweede reeks was de servi ce-opvang bij RW slecht ver zorgd. Reindert de Wit serveer de naar 6-0 en George maakte er 9-1 van. Ronald Verhey, spel verdeler van RW: „De pass was bedroevend. Ik kon er niets mee doen." NOVO won de tweede set met 15-6, maar liet het in de derde afweten. Frans van den Berg, coach van NO VO: „We spelen nog te wissel vallig. De derde set hadden we niet mogen verliezen. Maar het gebeurde toch." Het werd 13- 15. Verhey: „De komst van Kees van de Meent, die als midden aanvaller ging fungeren, bete kende een verbetering. De or ganisatie werd beter. Boven dien begon Martin Verhey in eens te scoren." Bij een 10-12 score in de vierde reeks leek RW zelfs een barrage te force ren. Zo ver kwam het echter niet. Verhey: „We serveerden vier keer op rij fout. Voeg daar nog twee passfouten aan toe en de nederlaag is verklaard." De laatste set eindigde met een score van 15-12. Bij Leython zijn Niels Groen en Bas Donkers in het vervolg ver antwoordelijk voor de spelver- deling. Dat betekent dat de Lei- derdorpse club afscheid heeft genomen van Eduard Metz, die niet bracht wat van hem ver wacht werd. Mede doordat de passing ver onder de maat bleef, moest Leython de eerste set aan tegenstander BS/DOS laten (15-7). In de twede set zet te Leython een 7-1 achterstand om in een voordelige 11-15. Toen Leython in het derde speldeel een 14-11 stand in 14- 16 veranderde, kon het niet meer stuk. De vierde reeks ein digde in 11-15. De vrouwen van Gemini/Kangeroes lieten zich verrassen door middenmoter Rijnmond. In Schiedam won Rijnmond met 3-2 (12-15, 15- 13, 10-15, 15-3 en 15-8). Nico Halsema, coach van de Voor- schotense vrouwen: „In de voorbereidingsperiode hebben we in een toernooi twee keer dik verloren van Rijnmond. Dit keer ging het een stuk beter. Als we de tweede set pakken, win nen we de wedstrijd zelfs met Christophe Geor ge valt aan voor NOVO, Taman Saab kan de bal namens RW niet blokkeren. FOTO DICK HOCEWONING 3-0. In de vierde en vijfde set maakten we veel passfouten. In beide sets werden we al snel op een grote achterstand gezet. Dat is in mijn ogen toch een kwestie van concentratie." ZAANSTAD MICHEL VAN GENT In de voorbereiding op de komende zaalcompetitie won Sporting Trigon de eer ste prijs op het Koog Zaan dijk-toernooi door een afge tekende 16-11 overwinning op Rohda (Amsterdam). In de voorronde won de Leidse hoofdklasser al van Dalto (21-19) en speelde het gelijk tegen organisator Koog Zaandijk (16-16). Coach Pe ter Schallenberg moest in beide wedstrijden improvi seren door de absentie van Johan ter Hofte (enkelbles sure) en Tim van der Horst (examen). Zij werden ver vangen door Maarten van Vliet en Amoud Lambooy, die hersteld is van zijn enkel blessure. In de finale speelde Trigon wel in de sterkste op stelling. De Leidenaars ston den na tien minuten al 5-1 voor en hielden deze voor sprong via 11-4 (rust) moei teloos in stand: 16-11. Trigon opent het nieuwe zaalsei zoen zondag uit tegen Die Huta Galong mist halve finale TENNIS PETER KLEIN Nick Vinken drong met drie winstpartijen in het eerste A- toernooi van het landelijk win ter jeugdcircuit van de tennis- bond meteen door tot de eind strijd. Het lid van de Leidse se lectie van coach Ymco van Gor- kom hield daarin tegen Michel Kooren (district Noord-Holland Noord) twee, via tiebreaks be sliste, sets stand, maar was in de derde set toch kapot, 0-6. Jesse Huta Galung klopte in de eerste ronde Hagenaar Jimmy Schneider, maar was in de kwartfinale niet opgewassen te gen Dusty Belmer (district Utrecht). Karolien Hoogeveen, opgeroepen in de plaats van Elise Tamaela die met de natio nale jeugdploeg in Australië de slotrondes van de World Youth Cup afwerkte, kon niet onder de druk vandaan komen van Karin Rombouts, afgelopen zo mer nationaal kampioene tot en met 14 jaar. In die categorie klopte Paul Baans de oud jeugdkampioen Remco van der Reest en verloor Tim Wolters in de eerste ronde. DIOK lijkt het winnen van wedstrijden te zijn v E Amsterdam gingen de Leidenaars tegen Ascru 0-7 ruststand, met 16-7 onderuit. De eens landskampioen, die tien jaar lang zeges aane het spoor volkomen bijster. dammers het spel hannes Klopper uil man van de wedstri se derde rij had gee op de onnavolgbai gen en inzet van Zuid-Afrikaan. Ook werk van flyhalf Mi man zorgde voor pi in de DIOK-defensie, i at uit de line-outs het de Amsterdammers crum bracht dankfo kicks van Poolman van Maarten van Di op 16-7. Het wordt voor D tig om bij de eerstt n voor een plaats in te eindigen. De moeten nog zes ri spelen, onder meer Haag en Castricum mers een en twee lijst. In Sassenheim Bassets, ondanks met 10-33 van Cas Noord-Hollanders AMSTERDAM PI ETER VAN DER VLIET DIOK kampt met een volle zie kenboeg, waar wekelijks spelers bij komen. In Amsterdam viel dit keer het spelverdelersduo Sander Hadinegoro en Troy Ri- att uit. Dat betekende het de buut van de jonge Robert Dunster in de Leidse hoofd macht. De Britse scrumhalf, die via KMD Wateringen en het rugbyteam van de British School in the Netherlands (BSN-Voorschoten) uiteindelijk de overstap naar DIOK maakte, moest tegen Ascrum alle zeilen bijzetten om zich staande te houden. In de eerste helft dicteerde DIOK het spel, maar de Leidse ploeg verzamelde slechts zeven punten in 40 minuten. Net als de afgelopen weken verzuim den de Leidenaars de kansen te benutten. Maar Riatt strafte op knappe wijze een passfout af in de Ascrumverdediging. Robin Roos converteerde 0-7. In de tweede helft zette As crum binnen een kwartier de toon voor het restant van de wedstrijd. Slordig Leids balver lies leidde een penaltykick in die door Hans Poolman werd benut. DIOK leek verstijfd door angst, want in de resterende minuten maakten de Amster- meter terreinwinst, van Bob Voorbraak Sassenheimers met in het goede spool moesten na een 10-! uiteindelijk met 10 vlag hijsen. Tinka Bröring (7) van Grasshoppers probeert langs Marije de Groot (5) van BV Leiderdorp te dribbelen. Grasshoppers won het bekerduel met 68- 59. FOTO TACO VAN DER EB TAFELTENNIS RON HOOGENDAM Scylla mag zich gaan opmaken voor een optreden in de sie. De Leidse ploeg verloor zijn eerste degradatieduel manders met maximale cijfers: 7- 0. In het Westland speelde Scylla al op voorhand een v( tij. Kopman Gerard Bakker en tweede man Martin van aan de kant. Bakker, wel actief in de dubbel, gaf de Arm Malgashian een kans te wennen aan het 'hoogste nive< Martin van Rijn - hij kreeg, via de telefoon, een schorsii duels vanwege een botsing met een der arbiters in he duel van de competitie tegen Lelystad United - acteei Kraay. Beide spelers van Scylla boden overigens verdii genspel. Omdat Jesse Bremmer tegen het Wateringsi Heemskerk, Siem van der Valk en Martin Groenewold i echte vuist kon maken was het niet verwonderlijk dat sloeg naar 7-0. Ondanks de zevenklapper houdt Salamanders reken afdaling naar de eerste divisie. Speler Mark Heemskei ren erg verbaasd toen we de opstelling van Scylla zage ten: dit is de kans om een dikke uitslag neer te zetten. 1 gezegd^ hopen we op een wonder. Over twee weken i n naar het Limburgse Westa en het eerste de beste tege betekent degradatie." Voor het in de tweede divisie acterende Rijnsoever i weggelegd dan een maximale tweede plaats. De confti koploper Bergeyk werd door de Katwijkers met 7-3 ver co Cecchi, pas vader geworden van een dochter, bleel R achter en in zijn plaats speelde Marcel Warmerdam, li merdam kwam net als Johan van Meurs en Hidde de r verder dan een zege tegen het Brabantse drietal Bottra en Van Zuilen. BADMINTON PETER KLEIN Alleen het tweede en derde team van Flair kwamen in de derde divisie van de landelijke badmintoncompetitie tot winst. De Alphense ploegen wonnen respectievelijk van Delft 3 en van Conquesto. Apollo kwam een divisie lager in Roelof- arendsveen niet verder dan een 4-4 gelijkspel tegen Delft 4. Het vlaggenschip van Flair had de moeilijke uitwedstrijd in Wychen tegen de nog ongesla gen koploper Smashing op het menu staan (7-1). Alleen Bas van Zeist wist zich in zijn enkel spel staande te houden. In het dubbelspel werd nog wel een game gewonnen, maar vooral de vrouwen van de ploeg uit de omgeving van Nijmegen waren te sterk voor Bianca Dijkstra, Maaike van den Berg en Karin Kuiper-Van Pel. Het tweede team van de Al- phenaren is door de winst op Delft 3 (6-2) opgerukt naar een gedeelde tweede plaats op twee punten van lijstaanvoerder DKC 3. Pieter van Maasdam in drie delen, Cees-Jan van Vliet en Sonja Idzerda wonnen hun enkelspelen. Anneloes Stuyf- zand op de plek van de afwezi ge Petra Bos-Knoester verloor. Via het mannendubbel van Ed win Dierckxsens met Van Maasdam, het vrouwendubbel en de mixed van Idzerda met Dierckxsens werden de zes punten binnengehaald. Anita Verstraete maakte in de mixed met Van Vliet na een jaar bles sureleed haar rentree. Nicole Mosterd was de matchwinner voor Flair 3 (5-3).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22