e ven huizen ontruimd Duin Bollenstreek üitie zoekt getuigen van plaatsen vuurwerkbom Het voordeel van de Ford Transit met dubbele cabine: f 28.995,-*. Noordwijk verwelkomt sinterklaas Gemeente Lisse wil pand van kapper Minnee kopen ckages Northgoschool inzet juridische strijd AC 15 NOVEMBER 1999 van voorpagina ie is inmiddels een uitgebreid on begonnen naar de vuurwerkbom, itavond zware schade aan een por de Hortuslaan in Sassenheim ver te. Er worden getuigen gezocht die lebben wie het zware vuurwerk in Üek van het flatgebouw heeft afge- Het vuurwerk zorgde voor een enorme ravage. Gasmeterkastjes, brievenbussen en ruiten sneuvelden. Hoe groot de scha de precies is, is nog niet duidelijk. Omwonenden hoorden een enorme klap en hebben een man in een donker jack zien wegfietsen. Ook een auto reed vlak daarna weg richting Hoofdstraat. „Zelfs de deksels in de vloer waren om hoog gekomen. En het deksel van een van de brievenbussen was als een raket aan de overzijde een houten wand ingeslagen. Je moet er toch niet aan denken wat er had kunnen gebeuren als je net je krantje had gehaald en dat ding tegen je hoofd was ge komen", aldus een van de bewoonsters van de flat. De Sassenheimse meldt dat er de laatste tijd wel meer knallen in de buurt worden gehoord. „Ik vind het allemaal heel erg eng. Want wat staat ons de ko mende maanden nog allemaal te wach ten?" (Er is al een Ford TransitTurbo diesel met dubbele cabine vanaf f 32.195,-".) noorpwuk Vanwege de kalme zee nu eens niet zeeziek arriveer de sinterklaas zaterdag in Noord- wijk. Reddingsboot De Valentijn zette hem af. Honderden kinde ren, van wie een groot deel al ruim een uur stond te wachten, bezorgden hem een warm ont haal. De Noordwijkse hulpsint was er dit jaar vroeg bij. Nog voor de officiële intocht in Hattem op tv was, zette hij voet op Noord wijkse bodem. De kindervriend ploegde door het mulle zand en werd verwelkomd door wethou der Th. Sweers. Na een paar wel komstwoorden stapte sinterklaas de menigte in, gaf hier een hand je, daar een kusje en soms droog de hij ook een traantje. Want kin deren reageren nu eenmaal niet altijd even spontaan als er een man met een gekke muts en een lange baard voor hun neus ver schijnt. Ouders deden ondertus sen hun uiterste best om hun ko ter met de sint te vereeuwigen. Veel tijd was daar niet voor want de hoge gast stapte al snel in de koets om - voorafgegaan door muziekkorps Echo der Duinen aangevuld met z'n eigen pieten band - koers te zetten richting centrum. Voor de pieten was de nacht voor aankomst in Noord- wijk trouwens nog tamelijk hec tisch geweest. Zij hoorden pas op het laatste moment dat in Noord- wijk niet meer met losse pepemo ten mocht worden gestrooid en hadden met man en macht ge werkt om alle lekkernijen in zak jes te pakken. FOTO DICK HOGEWONING dat overigens wel uitstekend", staat in een voorstel van bur gemeester en wethouders aan de gemeenteraad. „Het pand in eigendom hebben, verschaft meer mogelijkheden om ge wenste ontwikkelingen bij te sturen." B en W benadrukken dat het pand niet is aangekocht om als beleggings- of beheermaat schappij op te treden. „De aankoop is niet langdurig. Het ligt in de lijn der verwachting dat het pand, als daarvoor een geschikte eigenaar is gevon den, op korte termijn wordt doorverkocht." de opruimingsdienst 111.00 uur het pakket- Julianalaan onder- ird de straat afgeslo- raalf bewoners van ze- g en aan de Willem laan moesten hun verlaten. Zij wonen r dan vijftig meter van aar het verdachte pak- lïemeentehuis van Sas- Mvachtten vijf van hen Ms het onderzoek af. De Hrerbleven elders. Toen 3 het niet om explosie- konden alle bewoners over twaalf weer te- in hun woningen, itie was het voorwerp oor gekomen nadat zij ond achter de ruiten- '4 in één van de surveil- o's in Lisse een briefje etroffen. Daarop stond ek een pakket af te le- een adres in Sassen- ;F vens stond er op het angegeven waar het Ê8 e vinden was: aan de achter het elektrici- (aan de Julianalaan. tie besloot de zaak ht met rust te laten iten tot zaterdagmor- et in een vuilniszak pakket bij daglicht na- nderzoeken. De EOD irde al snel dat het niet partij in Noordwijk Een medewerker van een horeca-gelegenheid in fum van Noordwijk is vrijdagnacht met een mes gesto- 31 reen klant. De medewerker, een 45-jarige Katwijker, astige klant even tevoren tot bedaren gebracht, waarna gelegenheid verliet. Even later vroeg de klant hem nog gr buiten te komen, waarna de twee met een handdruk •leken te sluiten. Toen de medewerker van de horeca- n^eid zich omdraaide, werd hij met een mes gestoken, r rende meteen weg en is nog voortvluchtig. De Katwij- na behandeling door een arts naar huis. ■dwijker gewelddadig beroofd :tt hkfrhout Een 19-jarige man uit Noordwijk is iMnnrrlwiikehout on gewelddadige wiize herni Noordwijkehout op gewelddadige wijze beroofd van .portemonnee en mobiele telefoon. Terwijl hij op zijn ;rreed werd hij op de Spanjaarskrocht aangehouden •e onbekende mannen. Deze sloegen hem in elkaar. De Icte bewusteloos en werd in een verderop gelegen steeg Het slachtoffer heeft een signalement van de twee man geven. [fietser onderuit in Lisse in 37-jarige man uit Lisse is zaterdagavond van zijn e ts gevallen op het fietspad van de Heereweg. Hij reed lillegom in de richting van de Westelijke Randweg, toen st remmen voor drie mannen die hem over de hele van het fietspad tegemoet liepen. Door het remmen Ie man van zijn brommer. Hij moest met schaafwonden Jgi JMC worden opgewonden. ken Hillegommer rijdt talud af Een 19-jarige man uit Hillegom is maandagmorgen - ör de politie in zijn woning aangehouden voor het niet van een door hemzelf veroorzaakt ongeval. De politie ïdagavond een auto onderaan het talud bij de kruising eenenburgerlaan en de 3e Loosterweg in Hillegom. Met ran het kenteken vond de politie de vrouwelijk eigenaar uto. Zij verklaarde eerst dat zij onderweg een black-out - ad. Later bekende zij dat haar broer in de auto had ge- I leze bleek onder invloed te zijn. Bovendien had hij door val een gebroken neus en inwendig letsel opgelopen, ewijs is ingenomen. men 'erkbom en verdacht pakketje schrikken Sassenheim op gvan voorpagina en in de relatie- Jen mogelijk achter dent met de ver bom aan de Juli- in Sassenheim. tpans vermoedt de lie vrijdagavond al igelicht over het dat zaterdag leid- e ontruiming van oningen. Het geld let de brieven en wordt momenteel cht. arie int veld De gemeente Lisse wil het pand van kapper Minnee aan de Heereweg 237/239 kopen. Daarmee denkt de gemeente project-ontwikkelaars en be leggers op dorpsplein 't Vier kant een slag voor te zijn. Lisse wil namelijk zelf de regie op 't Vierkant voeren om niet in zijn plannen om het plein te verle vendigen te worden gedwars boomd. De gemeenteraad moet deze maand zijn toe stemming geven voor de aan koop van het pand. Hoeveel geld met de transactie is ge moeid, is niet bekendgemaakt. De mogelijkheid om het pand aan de Heereweg aan te kopen deed zich voor toen kapper Minnee onlangs zijn kapperszaak sloot. De woning, waarin volgens het bestem mingsplan ook een detailhan del of een kantoor mag worden gevestigd, moet van de ge meente in oorspronkelijke staat worden bewaard. „Om dat voor 't Vierkant een rol als verblijfsplein (horeca, cultuur, ontspanning) is weggelegd, zou een eventueel gebruik als kantoor een ongeschikte ont wikkeling zijn. Ook een volle dig gebniik als woning zou niet ideaal zijn. Op de verdieping is Een lid van de Explosie ven Oprui- mings Dienst zoekt in de Julianalaan naar een ex plosief. FOTO HENK BOUWMAN om een explosief ging. Burgemeester F. Buddenberg was op de plek aanwezig toen de opruimingsdienst aan het werk ging. „Bij dit soort acties moet je altijd het zekere voor het onzekere nemen. Gelukkig maar dat het loos alarm was. Heel plezierig ook dat er van morgen een bode beschikbaar was om de gewaarschuwde be woners een kop koffie te geven. Ik zou niet weten hoe we die mensen anders zo snel hadden moeten opvangen." 00 echtelijke stappen wil iente Noordwijk uit- hjgen over wie verant- ine is voor de bouwkun- teken aan het gebouw Northgo scholenge- ap; Het schoolbestuur bijna vijf jaar met de en de aannemer over het verhelpen van de manke menten aan het pand aan de Duinwetering. De puien en ko zijnen vertonen kieren, waar door in de aula regelmatig lek kage optreedt. Daarnaast lekt het in de lokalen bij een combi natie van een bepaalde wind richting en regen, aldus conrec tor R. Grillis. Volgens hem zijn de gebre ken in principe goed te verhel pen maar wordt daarmee ge wacht tot duidelijk is wie de kosten moet dragen. Van de ar chitect, Stuurman Partners, hoort hij niet veel en aannemer De Raad Bouw heeft al laten weten dat voor dat bedrijf de kous af is, aldus Grillis. De bou wer vindt namelijk dat hij alle bestektekeningen, voorschrif ten en aanwijzingen van de ar chitect heeft uitgevoerd. De gemeente is de juridisch eigenaar van het pand en gaat zich daarom nu met de kwestie bemoeien. „We voelen ons sterk verantwoordelijk en het probleem wordt alleen maar groter", zegt wethouder van onderwijs J. Smit. Hij vermoedt dat met het herstel van alle ge breken 'vrij grote kosten' ge moeid zijn. Leiden, Automobielbedrijf Rijnland B.V, 071 - 5813151. Leiderdorp, Automobielbedrijf Rijnland B.V, 071 - 5813111. Lisse, van Kalmthout van Niel B.V, 0252 - 4190 51. Noordwijk, Ford Duinstreek, 071 - 3641010.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 15