Het grote geluk van de held van Atletico MSV verbleekt bij spierballen van Den Helder Sport hoofdklassers hebben en behoefte aan galisering betalingen elder-coach Bob Gonnen spuwt gal over ontvangst in Noordwijk Overmars en Rijkaard strijken plooien glad ïs zegt af voor Masters in New York ork»_ Monica Seles heeft zich afgemeld voor het Masters- stoernooi dat maandag in New York begint. De veelvoudi- ppioene kampt met een voetblessure. De Amerikaanse C js zesde geplaatst voor het toptoernooi, dat met 4 miljoen -V n 's gedoteerd. Twee van de zestien startbewijzen zijn nog iergeven. Anke Huber (Dui) en Arantxa Sanchez (Spa) zijn langrijkste kandidaten voor die tickets. J)l 11 slaag voor Bordeaux Girondins de Bordeaux, in de Champions League zo kt, Is vol, kreeg gisteravond een pak slaag van het laag geklas- Hi e Le Havre. De voormalig poulegenoot van Willem II ver- g c net 3-0. Olympique Marseille, tegenstander van Feyenoord n i Champions League, kwam op eigen veld niet verder dan r igen Nantes. Florian Maurice scoorde voor Marseille, dat a naar de zevende plaats. ''o Vries wint marathon in in Thialf h jveen Peter de Vries voelde zich gisteren op de kunstijs- :in van Heerenveen bijna weer de oude. De schaatser uit nd enveen, die het een jaar zonder overwinning had moeten g n en ook dit seizoen nog zwaar teleurstelde, won de vijfde 1 ei trijd om de KNSB-Cup. Hij reed het peloton op een ronde ig rsloeg in een eindsprint zijn twee medevluchters Frans de de e en Jan-Eise Kromkamp. lumacher draagt peperdure helm 0 [furt Michael Schumacher heeft het recht te adverteren on jn helm voor ruim vijftien miljoen gulden verkocht aan het )rt ie bedrijf DVAG. Voor dat bedrag mag het financieringsbe- ie voor een periode van drie jaar een logo aanbrengen van jet )ij acht centimeter. Door de bijdrag van DVAG komt het da ikomen van 'Schumi' op een slordige 80 miljoen gulden. 02 d' k CBV wil aanpak verbaal geweld r i )ERLOO Na de scheidsrechters, de politiek en de KNVB ,vo i ook de trainers in het betaald voetbal een hardere aanpak rerbaal supportersgeweld in de stadions. Het bestuur van i j( langenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) is door den gevraagd de mogelijkheden te onderzoeken van ge- n en gezamenlijk beleid. Dat gebeurde gisteren tijdens een lik idering van de CBV in Hoenderloo. va -se geldboete voor Gerets ?gj De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA to PSV en trainer Eric Gerets een geldboete opgelegd. De in moet omgerekend ruim 34.000 gulden betalen wegens 1 i ;edrag door de ploeg en de supporters in het duel met het 00 ie Bayern München in de Champions League. Gerets kreeg an ;eldboete van bijna 14.000 gulden. De coach gaf Lothar haus een duw in de slotfase van de wedstrijd. Ajax kreeg 01 loete van bijna 9000 gulden wegens wangedrag van de fans He is het duel met Hapoel Haifa in Amsterdam. Roda JC moet all EFA in totaal 15.000 gulden betalen wegens incorrect ge it van de ploeg in beide wedstrijden tegen het Duitse Wolfs- heFeyenoord is een kleine 14.000 gulden kwijt wegens het ken door fans van vuurwerk in het thuisduel met Boavista. f duels schorsing voor Jeremies hen» De Europese voetbalbond UEFA heeft Bayern Mün- -speler Jens Jeremies voor vijf duels geschorst. De Duitser gestraft voor zijn overtreding op Arnold Bruggink in het met PSV op 26 oktober. Jeremies kreeg van zijn club eerder boete van ruim 11.000 gulden. 1 rk deelnemersveld in Warmond -*•' 5foortDe Masters in Warmond kent dit jaar een sterk ïemersveld. Sjeng Schalken, Jan Siemerink, Paul Haarhuis istie Boogert hebben zich onder anderen aangemeld voor rijd om de tennistitels. Amanda Hopmans en Raemon Slui- illen hun zeges van vorig jaar verdedigen. Miriam Oremans zich wegens een rugblessure afgemeld. Er worden nog wildcards uitgegeven. Voor het eerst dit jaar wordt er ge ld in poules. De twaalf deelnemers komen in vier poules Irie. De winnaars spelen in de halve finales en strijden om ilaats in de eindstrijd. De Masters staan van 14 tot 19 de ler in Warmond op het programma. Haisselbaink: 'Gelukkig had Neerlaudia nog een spits nodig De duurste Nederlandse voetballer uit de geschiedenis is weer opgenomen in de selectie van het Nederlands elf tal. Jimmy Hasselbaink, een ongecompliceerde midvoor die uit het niets is opgestaan. ,,Ik besef ook: zonder geluk vaart niemand wel." Jimmy Hasselbaink: „Vier jaar was ik nog niet eens goed genoeg voor AZ." foto gpd phil nijhuis noordwijk gusbert spierenburg De jongste zoon van de gewe zen broodjesverkocpster uit Pa ramaribo, Jerrel Floyd Hassel baink, bijgenaamd Jimmy, is de duurste Nederlandse voetballer uit de geschiedenis. Atletico Madrid betaalde voor de over name van de 28-jarige topsco rer van Leeds United afgelopen zomer veertig miljoen gulden. En naar verluidt zou Jimmy in de Spaanse hoofdstad thans 140.000 gulden verdienen, net to per week. Dat maakt dus 7 miljoen gulden netto per jaar. „Ik moet eerlijk zeggen: ik ver dien een aardige stuiver, laten we het zo maar formuleren. Hoeveel het precies is, dat maakt niet uit." Zoveel geld, daarin schiet de fantasie eenvoudigweg te kort. De mensen in Krommenie en Zaandam, waar Jimmy opgroei de, kunnen zich daar geen voorstelling van maken. „Ik praat zelf alleen over geld tij dens contractbesprekingen en dat soort zaken. Dan is geld voor mij even belangrijk. Maar als ik eenmaal m'n handteke ning heb gezet, dan is het uit mijn hoofd, dan is het preste ren en dat doe ik nu dus." Het royale inkomen is de ai mabele Noord-Hollander van harte gegund. Toch blijkt er sprake van veel jalousie de me tier. „Quasi grappig hoor ik er wel eens opmerkingen over. Van die kleine dingetjes. Niet belangrijk, maar toch. Toen ik bij Atletico deze competitie vier doelpunten had gemaakt, hoor de ik in Nederland iemand zeg gen: 'Hij heeft er nu vier. Oh, dat is dus tien miljoen per doel punt. Dat is wel heel erg duur, hè'. Ik sta nu op acht. Moet ik straks dan weer horen: dat is dus vijf miljoen per stuk?" Jimmy heeft een succesvolle week achter de rug: twee doel punten tegen Real Madrid, één in Polen tegen Amica Wronki en zondag weer één tegen Nu- mancia. In korte tijd is de 'Joe Frazier van Madrid' de held van Atletico geworden. „De derby tegen Real was een van de beste wedstrijden die ik ooit gespeeld heb. Ik maakte de 1-1 en de 3-1 en ik gaf ook nog de voorzet voor de 2-1. Vijf mi nuten voor tijd, toen ik eruit ging, kreeg ik een staande ova tie van de Real Madrid-suppor ters. Ik was eerder bang dat ik massaal zou worden uitgeflo ten. Atletico had daar bijna tien jaar al niet meer gewonnen en ik was het toch die Real op ei gen veld de genadeklap had toegebracht." Wonderlijk zijn de daden van deze ongecompliceerde mid voor die uit het niets is opge staan. „Nog maar vier jaar gele den was ik nog niet eens goed genoeg voor AZ. Piet Schrijvers, de trainer, wou mij niet meer bij het elftal hebben en de club vroeg ontslag voor me aan. Ik was 22 en ik dacht dat het afge lopen was. Gelukkig had Neer- landia nog een spits nodig. Een gezellige club in Amsterdam- Osdorp, tweede klasse ama teurs. Ik ben topscorer gewor den en heb daar heel veel bier tjes gehad." „Niet alleen AZ hoefde me niet, ook Feyenoord en PSV niet. De mensen in Nederland denken nog altijd dat als je wat in het voetbal wilt bereiken, je bij Ajax, PSV of Feyenoord moet zijn geweest. Maar je hoeft he lemaal niet bij Ajax te hebben gevoetbald, of bij Feyenoord en PSV om tot een goede voetbal ler uit te groeien. Kijk maar naar Van Nistelrooy. Die komt gewoon van Den Bosch. Kijk maar naar Van Hooijdonk. Nog zo'n verhaal. Komt van NAC." „Ik weet hoe ik ben, ik weet hoe ik in mekaar zit en ik weet waar ik me op m'n gemak voel. Niet in de stad, maar ergens rustig in een buitenwijk. In Leeds woonde ik op een klein boerderijtje en hier in Madrid, zoals je ziet, in een gewoon huisje in een leuke woonwijk. Waarom niet? We zijn nog maar met z'n tweetjes." „Het leven is voor mij nu een groot feest. Waar het eindigt, weet ik niet. Ik besef ook: zon der geluk vaart niemand wel. 'Als mijn manager, Humprey Nijman, mij vier jaar geleden niet toevallig in Portugal had ondergebracht, bij twee kleine clubjes, eerst bij Campomaio- rense, daarna bij Boavista, dan had ik nu misschien nog steeds bij Neerlandia gespeeld." De lieveling van Madrid maakt deze week z'n rentree in de selectie van Oranje. De bondscoach heeft hem opge roepen voor de interland van vanavond tegen Tsjechië, als vervanger van Van Hooijdonk, die geblesseerd is. l.De concur rentie in het Nederlands elftal is natuurlijk erg groot met Berg kamp en Kluivert en met Van Nistelrooy en Van Hooijdonk. Het is simpel: ik moet het goed blijven doen bij mijn cluppie en dan klop ik vanzelf wel weer een keer serieus bij de bonds coach aan. Ik zal er in elk geval alles aan doen om voor hem die beslissing steeds zo moeilijk mogelijk te maken." marcel van der kraan Zondag werd hij voor het eerst vader van een zoon. Mare Overmars en zijn vriendin Chantal, voormalig miss Hol land, noemden hun baby 'Frank', spreek uit Frenk, zoals de bondscoach. Als je maan den niet bent opgeroepen voor het Nederlands elftal-en je geeft je eerste kind de naam van de bondscoach, dan is de grap snel gemaakt. Mare Overmars kijkt de jour nalist, die hem waagt of hij op die manier weer in een goed blaadje bij Frank Rijkaard is ge komen, met een zuinige glim lach aan. Nee, het was geen middeltje om nog voor de win ter aan te haken bij het selecte van Oranje. Met Rijkaard heeft hij inmiddels een 'stevig' gesprek gehad. De bondscoach heeft zich een paar keer kritisch over hem uitgelaten. Die kem van de kri tiek was dat de kleine vleugel speler bij het Nederlands elftal naar de zin van Rijkaard te vaak 'niet thuis' gaf. Hij wilde nog wel eens afhaken in de rust of kwam met het verzoek geen hele wedstrijd te willen spelen. In principe had Rijkaard de linksbuiten van Arsenal tot na de kerst in Londen geparkeerd. Maar sinds gisteren loopt de 26-jarige international weer rond in het statige Hotel Huis ter Duin, waar Oranje zich in alle gemoedelijkheid voorbe reidt op het laatste vriend schappelijke klusje van dit jaar. Of, zoals Overmars het met iets meer gewicht zegt: „De laatste interland van de eeuw. Die wil je als international natuurlijk niet missen." Toch moesten er gistermid dag, na aankomst in Noord- wijk, een paar vuiltjes worden weggewerkt. Overmars en Rijk aard hadden een gesprek on der vier ogen, waarbij de nodi ge irritaties werden weggeno men. Rijkaard leek hem streng toe te spreken. Volgens Over mars was daar geen sprake van. „Misschien", zegt de 51- voudige international gedurfd, „was het wel andersom..." Misschien is dat ook een grap. Of niet? Overmars laat niet met zich sollen en kent de wetten van het topvoetbal te goed om er zomaar iets uit te flappen. Hij weet ook dat het Nederlands elftal hem hard no dig heeft. Daarbij heeft hij zich wel degelijk gestoord aan alles wat er over hem is gezegd en geschreven. „Ik heb een paar maanden lopen tobben met blessures. Bij Oranje heb ik misschien niet altijd goed duidelijk gemaakt dat ik last had. Het was pappen en nat houden. Daarbij had ik natuurlijk ook te maken met de belangen van mijn club. Arse nal is nog steeds mijn werkge ver, die me elke maand mijn geld betaalt." Zijn laatste interland speelde Overmars op 28 april van dit jaar. Oqk toen kwam hij niet de volle negentig minuten in actie. Bij zijn club keerde hij na die interland net als Dennis Berg kamp terug met een blessure. In het weekeinde dat volgde kon Arsenal-coach Arsene Wenger geen beroep op hem en Bergkamp doen. De Frans man zag vervolgens hoe zijn ploeg schutterde bij Sou thampton. De twee punten die Arsenal daar verspeelde, kwam de ploeg op de laatste speeldag tekort voor de landstitel. Overmars: „Begrijp je dat ze bij Arsenal dan niet blij zijn met mijn activiteiten bij Oran je? Het heeft geen zin als je bij allebei geen honderd procent kunt geven. Nu ben ik gelukkig van mijn blessureproblemen af. Ik speel al weer tweeënhalve maand en had misschien al eerder mijn rentree kunnen maken. Maar het belangrijkste is dat ik er nu weer bij ben." Overmars zegt zoveel ver trouwen in zijn eigen kwalitei ten te hebben, dat hij nooit bang is geweest dat hij buiten de boot zou vallen. „Daar heb ik geen moment aan getwij feld." janet van puk )ofdklassers in deze regio niet te juichen om het 'an de KNVB om amateur- allers legaal te gaan beta- 'ij vrezen dat in dat geval' isten veel te hoog worden, idien kunnen de clubs iet algemeen goed werken de huidige reglementaire stenvergoedingen, nk Krauwel, coördinator he ische zaken bij Quick denkt dat de KNVB met lieuwe voorstel ook het e geld niet kan uitbannen. v lint legaliseren wat je wilt sa? je kunt toch iemand niet 3vi houden als hij zwart n voetballer in zijn zak wil fa luwel: „Als je in mijn hart' :ch dan zeg ik: er moet eigen- lelemaal niet worden be- Er zijn nu al spelersmake- voor amateurs en als je met welke bedragen die lertmen, dan zeg ik: betaal en geef alleen leuke pre- De charme moet juist zijn pelers er plezier in hebben ku lij een hoofdklasser te voet- ei a." o Bosma van Noordwijk t ook dat het voor de »te clubs niet op te brengen spelers legaal te gaan be- Volgens hem zijn voet uil lenigingen er meer bij ge- T ADÏÖW EST -RRASSENDl DICHTBIJ [88.' baat als de KNVB een ruimere onkostenvergoeding toestaat. Ed Bos, bestuurslid van Rijns- burgse Boys, vreest vooral dat de invloed van sponsors te groot wordt. „Als je sponsors hebt die spelers betalen of op de loonlijst zetten, dan krijg je ook dat zij invloed willen heb ben op het beleid van de club. Daarvoor ben ik doodsbe nauwd." De KNVB wil met het nieuwe plan^de controle op betalingen vergroten, maar Bos dehkt dat er helemaal niet zoveel illegaal wordt betaald. „Volgens de be palingen van de KNVB kunnen we nu een aantal onkosten ver goeden. Dat is op dit moment al legaal. Ik denk dat er niet zo veel zal veranderen." Het enige voordeel dat Bos aan het plan ziet, is dat clubs meer eisen aan een speler kun nen stellen, als zij een contract hebben. Het zou een voetballer dan bijvoorbeeld verboden kunnen worden om tijdens het seizoen op wintersport te gaan. „Aan de andere kant: wij zoe ken vooral ook jongens die graag bij ons willen voetballen. En ik zou niet weten waar we het geld vandaan moeten halen als we twintig man een contract aan zouden bieden." Ben Thomas, sponsor van FC Lisse, zou het prettig vinden als de club via een contract een speler langer aan zich zou kun nen binden. „Ik heb er wel eens met een klein groepje mensen over gesproken om een BV op te richten waar alle spelers in zitten. Want als je een speler onder contract hebt, gaat hij minder snel weg. En dan hoeft het ook niet om heel forse be dragen te gaan." Maar verder heeft hij geen behoefte aan legalisering van de betalingen: „Wij houden ons aan de regels, en de onkosten- regeling is voldoende. De bui tenwereld denkt dat wij erg geld betalen, maar dat is niet zo." noordwuk gertjan van geen Het had een flinke promotie voor het basketbal moeten wor den, maar die verwachting bleef een beetje uit. Promotie divisionist MSV ontving in de tweede ronde van de strijd om de Nederlandse beker het grote Den Helder en daar liep de •Northgo-hal voor vol. Wat over bleef na de slachtpartij (42-91) was een lichtgefrustreerd MSV. Bovendien klaagde de Helderse coach Bob Gonnen over een gebrek aan respect van Noord- wijkse zijde. „Dit was erg ama teuristisch georganiseerd", zei de Israëliër, tevens bondscoach van Oranje. Een groep goedwillende ama teurs beschuldigen van ama teurisme, daarmee doe je de opponent niet veel pijn. Gon nen hekelde de gang van zaken voorafgaande aan het beker duel. Den Helder kon pas veer tig minuten voor aanvang de speelvloer betreden, waar de ploeg gewend is zich een uur warm te lopen. Bovendien moesten Gonnen en zijn assis tent-coach Erik Buis hun schoeisel uittrekken, omdat ze de speelvloer anders zouden aantasten. „Maar je kan hier op een tractor doorheen rijden en dan gebeurt er nog niets. Het is geen houten vloer", aldus Gon nen. Om, een tikkeltje arrogant, te vervolgen: „We zijn erg slecht ontvangen, onbeschoft zelfs. En dat ben ik niet gewend van Ne derlanders. Ik ben hier nu drie jaar en ik ken het Nederlandse volk als vriendelijke en beleefde mensen. Maar ik weet niet of het mensen van de club waren of van de sporthal, die ons te weinig respect gaven. Ik denk de laatste." De Israëliër zag de promotio nele waarde van het bekerduel dan ook niet in. De veelvoudig landskampioen, die afgelopen seizoen de finale om het lands kampioenschap verloor van Amsterdam, wilde best mooie dingen, laten. Zo kon het pu bliek, naast bij vlagen verfijnd basketbal, genieten van twee snoeiharde dunks van Chris Mims. Den Helder was niet naar Noordwijk getogen om een simpel oefenpotje af te werken. Gonnen: „Wij kwamen hierheen, geprepareerd om een harde basketbalwedstrijd te spelen. Om het tot een echte at tractie te maken, had MSV er meer aan moeten doen. Ze hadden het randgebeuren van zo'n evenement omhoog moe ten trekken. Er komen hier pro fessionals spelen en die moeten zo behandeld worden. En dan verwacht ik dus ook dat de coach en assistent-coach van MSV een pak met een das aan trekken." Wellicht dat de irritatiegrens van de Helderse coach tijdens de wedstrijd werd bereikt, waardoor hij na afloop iets te geërgerd reageerde. Gonnen was immers niet te spreken over het spel van zijn ploeg in de eerste helft. Hij nam al na anderhalve mintiut een time out om de slappe en onprofes sionele houding van zijn spe lers aande kaak te stellen. Aan de stand na de eerste tien minuten (13-13) was af te lezen, dat er geen sprake was van een flink krachtsverschil tussen de ploeg die tien keer per week traint en degene die maar twee keer in de zeven da gen op een basketbalveld ver toeft. Den Helder rommelde maar wat aan en het hard wer kende MSV, dat de belangrijke Zeger van Leeuwen nog steeds mist, kon op karakter in de buurt blijven. Het spelbeeld veranderde echter drastisch. Fysiek was MSV uiteraard niet opgewassen tegen de brede Amerikanen van de voormalig landskampioen. Donell Thomas en Chris Mims lieten hun spierballen zien en daar verbleekten de Noordwij- kers bij. Toen ook spelverdeler Frank Seckar en Canadees Bar- naby Craddock op schot kwa men, was er geen houden meer aan. Via 26-44 bij rust liep Den Helder naar 30-81, de grootste marge van de avond. Het steeds minder georgani seerd spelende MSV hapte naar adem, zeker toen routinier Rick Driessen met nog twaalf minu ten te spelen zijn vierde per soonlijke en vijfde technische fout haalde. „Niet slim", oor deelde de spelverdeler achteraf. „Maar het kwam vooft uit een beetje frustratie. Het liep niet en ik wilde zo graag." Hoewel MSV niets had ge daan om zich voor te schamen, zette coach Burhan Alibegovic toch een kanttekening bij de prestatie van zijn ploeg. „Het was wel leerzaam en ik had geen enkele illusie dat we Den Helder zouden verslaan. Maar het was jammer dat we ons te veel met de arbitrage bemoei den en in het veld sommige af spraken niet nakwamen. De scheidsrechters lieten veel li chamelijk contact toe en dat ging wel eens over de grens, maar dat moet je accepteren." MSV - Den Helder 42-91 (26-44). Sco res MSV: Roos 10, Jan Koek 8, Van der Spruit 4. Bart Koek 4, Messemaker 4. Alkemade 4, Driessen 3, Agustinus 3. Kortekaas 2. Den Helder: Thomas 20, Seckar 17, Craddock 14. Mims 10, Ha- geman 10, Blom 10, Barih 7, Jones 2, Bulthuis 1.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23