'Grijs' randje om winst LZ Vrouwen LOHC overklassen Roomburg: 4-0 De Zijl/LGB ga^ door met winnei Sport Forescate hekkensluiter af na eerste zege Seizoen DIOK drei[ een fiasco te wordei MAANDAG 8 NOVEMBER 1999 Zian juicht om nederlaag Na het laatste fluitsignaal van het duel in de hoofdklasse B tussen LZ 1886 en HZ/Zian (9-7) gingen de armen van de verliezende partij in de lucht. De punten gingen naar de Leidenaars, maar door het resultaat in de heenwed strijd van vorige week (6-4 voor Zian) hebben de Hagenaars het voordeel van de meest gescoorde uitdoelpunten. En dat zal de doorslag geven als het eerste deel van de competitie is afgerond en beide ploegen finishen gelijk op de belangrijke derde plaats. Die geeft namelijk recht op kwalificatie bij de beste zes waterpoloploegen van Nederland. Bij verlies zou LZ bijna kansloos zijn geweest, maar nu heeft de ploeg van Rob Heemskerk twee punten voorsprong op Zian dat een vergelijkbaar zwaar resterend pro gramma heeft. Het zwarte randje om de winst was volgens hem niet don kerder dan grijs. LEIDEN GERARD BAAS Heemskerk moest dan ook een beetje la chen om de ingetogen vreugdekreten van Zian. Liever had hij gezien dat zijn man nen uit volle borst de zege hadden gevierd. Nu was het meteen stil bij de LZ-spelers en de 300 man sterke aanhang, ondanks de duidelijke taal die de ranglijst naar zijn mening sprak ,,Ik zou niet graag in hun schoenen staan. Normaal gesproken gaat het ons gewoon lukken om die derde plaats vast te houden." Even later klonk hij al wat minder stoer. „Het zal erom gaan dat we volgende week tegen Nereus net zo goed spelen als in de thuiswedstrijd. Of ik daar zeker van ben? Nee, LZ heeft een ge talenteerde maar wisselvallige ploeg. De ene week poloën we de sterren van de he mel, de andere week doen we maar wat. Vandaag was het er tussenin." HZ/Zian, een fusie tussen HZPC en Zian/Vitesse, was zonder doelman Martin Nederlof naar Leiden gekomen. De top- keeper was in Polen voor de bruiloft van zijn broer en de LZ'ers maakten zich op voor een schietfestijn waarin de zeperd van vorige week vlot rechtgetrokken kon worden. Heemskerk besefte voor het duel dat vreemde krachten in de sport voor het tegendeel konden zorgen. „Als een team een topper mist, schakelt de rest een tand je hoger." Bovendien zag de LZ-coach dat een aantal spelers bij zijn ploeg niet geheel bij de les was. „Jongens van wie je dat niet zou verwachten", zei hij zonder namen te noemen. LZ had het zwaar in de eerste twee kwar ten. Het nam weliswaar in het eerste deel een voorsprong toen Frans Langerhorst een man-meer-situatie benutte, maar moest voor de wisseling van speelhelft vooral toezien dat het door de pressie van Zian erg ver van het vijandelijk doel werd gehouden. In die fase waren de Leidse schotpogingen te gehaast of ze belandden op het houtwerk. Door te profiteren van defensieve slippertjes lukte het Zian in het tweede kwart om voor het eerst - en voor het laatst - de leiding te nemen. Voor het einde van de eerste helft boog LZ echter de wedstrijd definitief in haar voordeel om (3-2). De voordelige marge was het grootst in het derde kwart nadat Tjerk Cramer zijn vierde treffer had aangetekend (8-3). In die periode dacht Heemskerk het zich te kunnen veroorloven om elke speler van zijn selectie speeltijd te gunnen. Hierdoor kwam Zian terug (8-5). Het laatste kwart hield het bij vlagen nerveus spelende LZ stand tegen de uitgebluste Hagenaars (9-7). De overwinning, die volgens speler Tjerk Cramer maar een beetje genoegdoening gaf voor de nederlaag van vorige week, moet Heemskerk in staat stellen om zijn doelstelling te halen. Hij wil de groten deels jonge groep LZ'ers, waar hij volgens eigen zeggen nog steeds geen 100 procent grip op heeft, de strijd laten aangaan met topploegen. „Dat is cruciaal voor hun ont wikkeling. Ik ben van plan om elke belofte volle speler in te zetten. LZ heeft een mooie groep talenten voor wie ervaring op het hoogste niveau op dit moment erg goed uitkomt. Die jongens kunnen aan de ene kant zien wat ze tekort komen, maar aan de andere kant zullen ze ervaren hoe mooi waterpolo op dit niveau is. Ik zeg al tijd zo tegen jonge waterpoloërs: 'Geef je tot je 32ste volledig voor de sport, want daarna heb je nog genoeg tijd om te stap pen en te feesten'. Maar misschien zeg ik dat te vaak en wordt het tijd dat ze dat zelf eens zien." LZ 1886 - HZ/Zian 9-7 (1-0 2-2 5-3 1-2). Doelpun ten LZ: Cramer (4), Frans Langerhorst. Jan Langer horst, Spros, Laurense en Kerkvliet. Doelpunten HZ/Zian: Hulsman (4), Groeneveld, Bach en Parrel. Erik Weijermans van LZ 1886 passt de bal. HZ/Zian-speler Michael Bach kan daar niets aan doen. foto taco van der eb HOCKEY RONNO BROEKHOF In de overgangsklasse kwamen de hockeysters van Alecto er te gen HDM niet aan te pas. De Leiderdorpse formatie verloor met 6-2. LOHC was in de derby tegen Roomburg duidelijk een maatje te groot. Met 4-0 zege vierde de nummer twee uit de eerste klasse. Forescate ver zuimde De Warande een schobbering te geven. De Voor- schotensen misten legio kansen en wonnen slechts met 3-2. Alecto was duidelijk de minde re van HDM. Trainer Han Kol- leman: „We hebben terecht verloren van een betere ploeg. Bijna alle facetten van het hoc key beheersen zij beter. Met na me technisch kwamen we te kort." Bij de rust keek Alecto al tegen een 3-0 achterstand aan. Nadat de score in de tweede helft was opgelopen tot 5-0 mochten de geelhemden iets terugdoen. Fréderique van Kau wen en Maaike van Hal redden de Leiderdorpse eer. Forescate verzuimde het doelgemiddelde op te krikken tegen De Warande. De formatie van trainer Bas Seelen dicteerde de wedstrijd, maar liet het in de cirkel liggen. Dominique Linge- man scoorde voor de rust twee keer. Na de rust kwam Warande op gelijke hoogte. Dominique Lingeman tekende met haar tiende seizoenstreffer voor de winst. Met dank ook aan keep- ster Ellen Husmann die drie minuten voor tijd nog een straf- bal stopte van De Warande. De verdediging van Roomburg wacht met uitlopen, totdat Tessa van Dijk namens LOHC een strafcomer heeft aangegeven, foto hielco kuipers Roomburg kon LOHC de eer- kansen onbenut", vertelde het veld breed en gebruikten na afloop. Noortje Hermes brak ste helft nog enigszins bijbenen Roomburg-coach Bep Botman diverse aanvalspatronen. Als de voor LOHC met twee treffers de gezien de 0-0 ruststand. „Maar na afloop eerlijk. „Je weet dat eerste goal dan valt, is de wed- ban. Ivana Essers doelpuntte dat was meer geluk dan wijs- die goal een keer valt als je zo strijd gespeeld", meldde LO- ook twee keer en bepaalde heid. Zij lieten een paar grote veel overwicht hebt. We hielden HC-trainer Martijn Grosmann daarmee de eindstand, 4-0. In de tweede klasse verloor Leidse Studenten met 1-0 van Groen Geel. De 'studs' hadden volgens trainer Tj ailing ten Cate meer balbezit en waren hoc- keytechnisch de betere. Maar doelpunten vielen er aan Leidse kant niet te bewonderen. De Haagsen scoorden wel een keer en wonnen daardoor geflat teerd met 1-0. Alphen won nipt met 1-0 van Spirit. „We gaven ze geen kans en zijn totaal niet in gevaar ge weest", vertelde coach Jan Smid na het eindsignaal. Hij baalde slechts van de (te) kleine zege gezien het aantal kansen. Anouk van de Bosch werd matchwinnaar. Catwyck verloor teleurstel lend met 2-1 van Zandvoort dat veel lager op de ranglijst staat. Alice van Duyn tekende in de eerste helft nog voor de pauze de gelijkmaker aan: 1-1. Na de rust doelpuntte Zandvoort nog een keer waarna Alice van Duyn voor Catwyck op de paal schoot. Noordwijk had in Amster dam tegen WV weinig in te brengen en verloor met 6-0. De Noordwijksen hadden geen antwoord op de gevarieerde strafcomer van WV die daar mee vier van de zes treffers pro duceerden. Hisalis is in de vierde klasse niet meer ongeslagen. Tegen concurrent Castricum werd na een spannende wedstrijd met 0-1 verloren. Hisalis moet de koppositie nu delen met Castri cum. HOCKEY RONNO BROEKHOF De hockeyers van Forescate boekten tegen Oss de eerste ze ge van het seizoen. Door de 2-3 winst nam de Voorschotense formatie in de overgangsklasse voorlopig afscheid van de laat ste plaats. LOHC verloor met 3-1 van Asvion. Alecto ver zuimde in het treffen met Ca- pelle de volle winst te. pakken, 2-2. In de tweede klasse won Leidse Studenten knap met 4-3 van nummer drie Bennebroek. Coach Eric Kruysmulder was opgelucht na de eerste winst van Forescate. „Het is alleen jammer dat we niet direct door drukten na de openingstreffer. Daar hadden we alle kans op. Maar alle doelpunten waren veldgoals en dat is positief', vertelde hij na afloop. Jasper Visser zette Forescate voor rust op 0-1. Lang genoten de Voor schotenaren niet van de voor sprong. Bij de eerstvolgende aanval van Oss was het direct raak, 1-1. Na de pauze begon nen blauwhemden furieus. Dat resulteerde in de 2-1 van Derk Jaap Engelen. Zes minuten voor tijd kwam Oss andermaal op gelijke hoogte en leek een remi se in het verschiet te liggen. Jas per Visser bracht kort voor tijd Forescate toch de verdiende ze ge- LOHC-coach Peter van der Meer zag een positieve kant aan de nederlaag tegen Asvion. „We creëren genoeg kansen, maar verzuimen het af te maken. Als we hadden gewonnen zonder kansen te creëren had ik mij meer zorgen gemaakt. Nu niet, de basis is goed." Bert Bonsink bracht LOHC door een benutte strafbal terug in de wedstrijd 2-1. Het geluk was echter aan de zijde van Asvion, dat nog de 3-1 op het scorebord bracht. Alecto is op de weg terug, ge tuige de remise tegen Capelle. Maar belangrijker was het feit dat de Leiderdorpers sinds lan ge tijd weer eens een behoorlij ke partij speelden. Speler Ri chard Soetens: „We openden nu eindelijk eens scherp en het combinatiespel liep goed." Na dat Alecto door een counter op achterstand kwam, egaliseerde Wynand Hacker de stand fraai met een sleeppush. Richard Soetens bracht Alecto zelfs op voorsprong: 1-2. Tien minuten voor tijd kwam Capelle uit een strafcomer toch nog langszij. Alphen verloor met 6-2 van Vianen. De Alphenaren ston den bij rust al met 3-0 achter en raakten helemaal in de war toen Dimitri Bloemen met een zware hoofdwond het veld moest verlaten. In de slotfase scoorden Joost van Gils en Thy- men Gunther namens Alphen tegen. Noordwijk won met 2-4 van Baarn. „We speelden geen bril jante wedstrijd. Een te kleine overwinning gezien het aantal kansen", meldde coach Arthur van der Horst na afloop. Robin Dobson pushte na de 1-0 ach terstand de gelijkmaker binnen. Mark Reistma maakte er 1-2 van. Baarn kwam voor de rust nog wel terug (2-2), maar werd na de pauze door Noordwijk overlopen. Marnix Achterberg en uitblinker Lennon Wiarda stelden de Noordwijkse winst veilig. Roomburg verloor met 3-1 van Haarlem, maar speelde vol gens coach Frank van Nunen een van zijn beste wedstrijden tot nu toe. „Die bal wilde er ge woon niet in", zei hij na afloop. Het rendement van Haarlem was Roomburg te machtig. Drie van de vier kansen waren prijs. Slechts Dick van Sprundel vond namens de Leidenaars het net. Leidse Studenten won knap met 4-3 van Bennebroek. Jas per Luyendijk en Roelof de Swart brachten de 'studs' na een sterke openingsfase met 2-0 aan de leiding. Daarna zak te de ploeg weg. Bennebroek profiteerde optimaal en kwam in de tweede helft zelfs op voor sprong: 2-3. De mentale veer kracht van Leidse Studenten was bewonderenswaardig. De ploeg van coach Barend Mees herpakte zich en trok in de slot fase door twee goals van Roelof de Swart toch aan het langste eind. Catwyck zegevierde met 3-2 over Reigers in een wedstrijd waarin topscorer Wouter de Mol zich onderscheidde door tal van kansen te missen. Toch scoorde hij twee keer. Ook Ro nald Sieved maakte een doel punt zodat Catwyck aan de goede kant van de score bleef. Hisalis verloor met 10-0 van Castricum. „We kregen hockey- les", was het alleszeggende commentaar van coach Eldert Michels. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 07lj WATERPOLO WIM SIERA De Zijl/LGB komt steeds beter op toeren. Na het verlies tegen BZPC een maand geleden heb ben de Leidenaars elk duel in winst omgezet. Zo ook tegen UZSC, dat in de beginfase nog hevig tegenstribbelde, maar uit eindelijk toch met 13-9 het hoofd boog. In de eerste minuten leek het vinnige duel niet op een Leidse zege uit te draaien. De Utrech ters verzilverden elke kans en kwamen op een 3-1 voor sprong. Onder aanvoering van de sterk opererende Joachim de Ruysscher verzette De Zijl/LGB al snel de bakens en vond voor het verstrijken van de eerste pe riodes al aansluiting (3-3). De Leidse eersteklasser handhaaf de de in de tweede periode ver kregen voorsprong (7-4) tot aan het laatste fluitsignaal. Voor De Zijl/LGB scoorden Rob Dubbel- deman (5), Joachim de Ruys scher (3), Twan Martijn (2), Jo- han Kluivers, Bas Meegdes en Jeroen Sprinkhuizen. Eersteklasser Vivax speelde een bemoedigende partij, maar moest het in zwembad De Kuil in Bodegraven toch afleggen te gen BZPC. De titelpretendent was met 11-8 te sterk voor de Oegstgeestenaren. Michel van der Zeeuw keek met gemengde gevoelens terug op het verloren duel. In de eerste twee periodes was de eersteklasser opper machtig (5-2) om het in de der de periode volledig af te laten weten. De Bodegravers scoor den liefst acht keer op rij. In de de laatste rondgang pikte Vivax de draad weer op, maar dat was te laat om BZPC te verontrus ten. Voor Vivax scoorden Ivo Dietz (3), Serge Dietz (3), Sjors Verburg en Niels Plasmeyer. Sassenheim behaalde einde lijk weer eens een punt. In zwembad De Wasbeek speelde de tweedeklasser met 7-7 gelijk tegen Gouwestaete. In de derde periode had de ploeg van trai ner Arjen Odems de zege voor het grijpen. Sassenheim be werkstelligde een marge van drie doelpunten (7-4). Te veel gemiste kansen braken de mid denmoter in de laatste periode op. De doelpunten kwamen van Erwin de Bruin (2), Aarjan Meirink (2), Harold Geurds, Re- né de de Bruin en Jerry Leepel. Katwijk speelde tweedeklas ser Hoom uit het bad. De Kat- wijkers waren conditioneel veel sterker en legden in de derde periode de basis voor de sterke 10-6 zege. In Hoom was het drietal Kjeld Boonstoppel, Alex en Mare Sieval sterk op dreef; zij scoorden driemaal. Het tien de doelpunt kwam van de hand van Arie van der Horst. Koudekerk verloor de topper tegen GZC. In het eigen thuis- bad De Thermen in Alphen aan den Rijn kwam de koploper in de derde klasse een dJL tekort om de ongeslagen te behouden: 3-4 voo^ Gouda. Koudekerk slaaPI niet in aanvallend een|e maken. Dat was korenL molen van GZC dat seci| dedigde en zich in de F net iets sterker toondsFr Bergsma, Niels Martha^ Westgeest verzorgden il. ductie. p Jim van Es was er a|w voor. Op zondag spelenL voor Alkemade. Het \L; loor gisteren met 8-6 Lansingh uit Krimpen aL, IJssel. Alkemade kwam op voorsprong (0-1 en: de laatste twee periodes de Roelofarendsveners alert genoeg om de nedei [jj voorkomen. Voor AH scoorden Jeroen Duveko Ton Kloosteman (1) en Koster. De vrouwen van LZ ljC, ven aan de winnende ha formatie van trainer Mai Olthof versloeg zaterdag pittig duel de reserves reus met 11-10. Met aclJg ten uit vier duels staat 11 aan kop van de eerste kla had het knap lastig tegi reus. De wedstrijd ging tijd gelijk op (2-2, 5-5 e Pas in de slotfase nam stand. Femke Hameetma de plaats in onder de verving de geblesseerde 1 le Roman. Voor LZ sa Noeki Klein (5), Natasja (2), Yvonne Flippo (3) en Boonstoppel. De vrouwen van Alk wonnen eenvoudig vai met 7-2. Het enige min was het verzilveren overtalsituaties. Uit acht lijkheden schoot de fo0 van trainer Wilco vain Zeeuw tweemaal raak. Ei j plus aan snelheid volsta alweer de vierde zege v jc seizoen binnen te halen, da Hogenboom (4)Rian rd genboom en Sylvia Meer kwamen aan scorei De vrouwen van De Zi i speelden twee wedstrijde de keren werd verloren, terdag stapte GZC met overwinning uit het wat zwembad De Zijl. Een dt waren de reserves van di westaete met 6-2 te stetfi nederlaag tegen GZC \\j— leurstellend. De Leidsel wen speelden een slechte, strijd. Tegen koploper westaete kwam de ploegt ly Kleywegt beter voor dp Het ontbrak echter aanL kracht. In de laatste pr kwamen de eerste Leidsig punten op het bord (L van Berkel en Ingrid (L kerk). Tegen GZC sci( Douce van Beukering (2)L ther Redegeld. L; Ook Amsterdam is Leidenaars de baas p IS! LEIDEN PIETER VAN DER VLIET Het zit DIOK dit seizoen niet mee. Na de verloren finale van de Euro Cup vorige week in Hannover (17-7), dreigt voor de Leidenaars de vaderlandse competitie een fiasco te wor den. Nu verloor DIOK op eigen veld met 15-20 van de Amster damse AC en weet het komen de woensdag, als er een uit spraak komt van het hoger be roep over onrechtmatige spe lers, of de behaalde punten uit de eerste drie duels moeten worden ingeleverd. Hoe dan ook, bij DIOK laten ze het alle maal over zich heen komen en zien ze wel waar het schip strandt. De tiende speelronde bete kende een weerzien met Am sterdam, dat in de eerste com petitiewedstrijd met 37-11 klop kreeg. Dit keer was het anders. DIOK weet dat de laatste weken geen afmakers in de ploeg rondlopen, die op beslissende momenten initiatieven omzet ten in punten. „Het is niet goed", weet coach Iain Krysz- tofiak. „Maar ik heb inmiddels een half team aan geblesseer den aan de kant staan en dat zijn niet de minsten. Op dit moment heb ik spelers van drie niveaus. De routiniers die de juiste beslissingen nemen en de kar trekken, dan een groep die het wel aankan maar te wissel vallig speelt en tot slot de nieu welingen die nog niet ervaren genoeg zijn, maar die ik wel moet opstellen. Eigenlijk kan dit niet op dit niveau." Krysztofiak heeft dan nog het geluk dat Yves Kummer een uit stekend seizoen speelt en voor op gaat in de strijd. Zijn initia tieven zorgen voor de nodige actie en dreiging, maar zonder de opvolging in het 'fase-spel' verzandt het Leidse rugbyspel in een hopeloze vertoniiiti als vorige week in Haifa toen DIOK het merend» de tijd de Duitsers op eigp vastpinde, was nu Amsij de klos. Met krachtig spel voorwaartsen drukten deli naars de tegenstander opL gen helft terug, maar hetl*- individuele fouten van dl kwarten die ervoor zorgdfN DIOK bij rust tegen eenj achterstand aankeek. rc Ook in de tweede roiin dicteerde DIOK het spar kansen stapelden zich opia het probleem bleef het h den. Een try na tien miu van Robin Roos zorgde dt I voor de aansluiting, pp maar Bob Burgers had np de Amsterdammers eeijU] klaar antwoord en schoffee tele minuten later 15-20 Ig bord. Wat DIOK ook protjei de trylijn bleef uit zicht. Ifa ne-outs heerste Joost vaih pard, maar DIOK kon nieïg het balbezit en verloor npi 20. pi „We missen op dit mp kwaliteit en ervaring", zKi lerswoordvoerder Frank p „Het is dat Kummer de tsi elkaar houdt, anders is hfn Dit is gewoon pech." fk Het Sassenheimse Pc was voor Roosendaalse als de eerste ontmoeting maatje te klein. De vers? tussen beide clubs zijnp loop van de competitii® kleiner geworden. Was h®° 36-15 in het voordeel iPi Brabanders, nu werd hePa Bassets is nog niet in st#l als promovendus een mee te blazen. In de af wedstijden waren de Sas mers alleen gelijkwaardi Ascrum. Voor de rest ha sets niets te vertellen. Ml vier duels te gaan voor di van de play-offs staat puntloos onderaan.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22