Windvast Ter Leede Wuipt naar subtop Leiden wint door betere instelling Amateurvoetbal Noordwijk speelt net zo slecht als het weer RCL op volle toeren fan Duyn scoort gelijkmaker Lugdunum werkt hard, windt zich op, maar verliest toch weer OORPWUl CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071 -5356463 K RONNO BROEKHOF jet zag er aanvankelijk niet slecht uit voor 'i' Joordwijk. Twee speeldagen terug werd ARC 51-0) verslagen, vorige week won de ploeg C ïuis moeiteloos van hekkensluiter SHO 1J-0) en zaterdag kwam Zwart Wit '28 op be- oek. De Rotterdammers stonden derde van nderen en zouden Noordwijk wel eens de erde winst op rij kunnen bezorgen. En dat letekent door de minieme krachtsverschillen n de Hoofdklasse A haast per definitie een 2 oge klassering op de ranglijst. Misschien dat lje naam beter omgedoopt kan worden in 1Tombola A'. Want alles lijkt mogelijk deze 1oetbaljaargang. Bij winst was Noordwijk zo- 0 raar koploper geworden. Maar dat gebeurde iet. De huidige kampioen verloor namelijk STl n niet eens onverdiend (alwéér) op eigen 3D- eld: 0-1. Eenderde van de competitie zit er op en Joordwijk heeft al drie nederlagen achter zijn naam staan, die alle op de Duinwetering tot stand kwamen. Er is ook 'altijd wat' als Noordwijk verliest. Tegen Barendrecht (1-2) meldde Noordwijk-trainer Ruud Bröring dat zijn ploeg het tegen counterploegen altijd moeilijk heeft. Vier weken geleden tegen Ex celsior Maassluis (1-2) speelde de tegenstan der 'super' en afgelopen zaterdag tegen Zwart Wit kreeg uiteraard de wind de schuld. Dezelfde wind waarmee de Vaan-ploeg te maken had. Alleen ging die er beter mee om. De Noordwijk-coach zag dat anders. „Wij willen voetballen, maar dat gaat niet met de ze wind. Het wordt een loterij. De beter voet ballende ploeg heeft meer nadeel. Je kunt geen fatsoenlijke combinatie op de mat leg gen. Eigenlijk moet de KNVB, als het meer dan windkracht zes waait, de wedstrijden af gelasten", vertelde Bröring na afloop. Dat laatste sneed enig hout. Ondanks de slagregens en de storm kwamen er toch nog 350 bezoekers op het duel af. Maar op de supporters van Zwart Wit '28 na hebben die zich louter verveeld. Noordwijk bereikte met de wind in de rug nauwelijks de aanval. De oorzaak daarvan lag op het middenveld. Wim de Jong en Geerlig Azier werden door hun di recte tegenstanders fel op de huid gezeten en leden veel balverlies. De aanvoer naar de aanvalslinie kwam daardoor niet of nauwe lijks tot stand. Ook Jelle Korbee speelde niet goed. De blonde Leidenaar bleef na een ma tig seizoen bij Noordwijk om te bewijzen dat hij het niveau aan kan. Dat siert de ex-UV- S'er, maar ondanks de ruime speeltijd die hij krijgt, maakt hij nog altijd niet duidelijk waarom hij in de basis zou moeten staan. Ar nold Reinders is binnenkort weer fit en Kor bee mag vrezen voor zijn stek. Aanvallend zou Noordwijk er met de terug keer van Patrick Scheurwater sterker op ge worden zijn. Daarvan is nog weinig te zien. Scheurwater speelde een 'dertien-in-een-do- zijn-wedstrijd'. Marco Kleijn was de gevaar lijkste aanvaller en kreeg na veertien minuten een flinke kans. Op aangeven van de onop vallende Patrick van Dam kegelde Kleijn van dichtbij hard op keeper Jan Flokstra. Even daarvoor had Brian Stolk voor de Rotterdam mers in het zijnet geschoten. Met de wind in de rug is het lekker op doel schieten. Noordwijk deed het nauwelijks. Slechts Lucas ten Brinke, Geerlig Azier en Pa trick Scheurwater probeerden het, zonder succes. Zwart Wit '28 hield de nul en kreeg na rust het windvoordeel. Xander van de Veeke en Peter Wickel legden regelmatig van afstand aan. Vijf minuten nadat Patrick van Dam de grootste kans van de wedstrijd om zeep hielp, profiteerde Zwart Wit optimaal van de rugwind. Danny van der Krogt schoot een dubieuze vrije trap (hij beging nota bene zelf de overtreding) halverwege de tweede helft op twintig meter van het doel keihard binnen. Drie minuten later redde Marco Korff fraai door een zuiver afstandsschot van Peter Wic kel te keren. Een kwartier voor tijd kwam Pa trick Scheurwater een teen tekort om een voorzet van Marco Kleijn binnen te werken. Elftalleider Cees van der Wiel sloeg na af loop de spijker op zijn kop. „Noordwijk speelde als het weer." En dat was slecht. Noordwijk: Korff; Van Kins, Ten Brinke. Smit, P. de Jong; W de Jong, Korbee (78. Van der Laan), Azier Scheurwater, Van Dam, Kleijn (88. Pitti). jssenheimers zijn dit seizoen 'beter en completer' et was een wedstrijd die eigenlijk niet door had mogen izi an, vond ook Ter Leede-trainer Arie Lagendijk. Op het taal onbeschutte sportpark Roodemolen speelt een el briesje voetballers al parten. Bij een westerstorm als afgelopen zaterdag is normaal voetbal dus hele- RDi aal onmogelijk. De Sassenheimers toonden zich tegen 'j! heveningen uiteindelijk het meest weerbestendig en pnnen met 2-1. Een onverwachte opsteker voor de ver- jumde spelers, begeleiders en supporters en een aatsje in de subtop als beloning. 5SENHEIM LOMAN LEEFMANS oor een slecht veld kan een e' worden afgelast, maar jr dit soort omstandigheden geen regelgeving. Jammer, nt er komt nauwelijks pu- ek en goed voetbal is natuur- uitgesloten", merkte de idse oefenmeester na afloop De winst maakte veel goed. jnge- elfs als je het windvoordeel olas ;n buiten beschouwing laat, dden we de meeste kansen dus mochten wij de meeste .spraak op de overwinning ar zag het in de eerste waarin Ter Leede met de rm in de rug speelde, zeker denb. it naar uit. Ondanks dat de agse keeper Jos van Rhijn Herballen nauwelijks uit zijn en strafschopgebied wist te ppen, hield het ervaren elftal Scheveningen de Sassen- ver van het eigen doel. t duurde bijna een half uur cratius pr twee afstandsschoten van cord ink Bloemheuvel voor het ste gevaar zorgden en Sche- linger John Blok een keer )ENRUUD PATTIAPON JFDl It ige rden bijna in eigen doel kopte. Daar bleef het in de eerste drie kwar tier bij. De enige opwinding ontstond op slag van rust toen de buitengewoon actieve vleu gelspits Erwin Beltman dwars door een reclamebord heen gleed en het vervolgens uit- kermde van de pijn. Hij kon even later verder spelen. De Ter Leede-aanhang vrees de dat Scheveningen na de wis seling, metmedewerking van acht Beaufort, niets heel zou la ten van de thuisploeg. Die angst bleek gegrond. Binnen een paar minuten was het Sas- senheimse strafschopgebied to taal omsingeld. Een spaarzame uitval in de 60ste minuut lever de echter een treffer op voor Ter Leede. Een hoekschop van Beltman leek 'eeuwig' in de lucht te blijven hangen, maar bij de loodrechte terugkeer op aarde sprong de lange Carlo van Zeist het hoogst op en de laatste man kopte de bal in het doel. Op dat moment was dat zwaar tegen de verhouding in. Na deze onverwachte goal kreeg het duel een heel ander beeld. De roodgelen ontwor stelden zich steeds vaker aan de greep van de medekoploper en Scheveningen mocht van geluk spreken dat spits Dennis Kra mer, die twee keer in korte tijd alleen op het vijandelijke doel afstoomde, faalde in de afwer king. Vijf minuten voor het ein de van de officiële speeltijd leek Alan Campfens de wedstrijd definitief op slot te gooien. Met een schitterende vrije trap, over het muurtje en in de kruising, zette hij zijn club op 2-0. Dat op dat moment nog niet iedereen op Roodemolen zich zeker waande van drie punten, heeft met het recente verleden van Ter Leede te maken. Twee seizoenen geleden, in het jaar dat de club uit de hoofdklasse degradeerde, werden in negen duels in de slotfase immers punten verspeeld. Toen zater dag Scheveninger John Blok in de 87ste minuut een doorge- kopte hoekschop met het hoofd verzilverde (2-1), sloeg de schrik toe. Scheveningen drukte en bij Ter Leede werd de bal minutenlang alleen maar luk raak weggepeerd. Het bleef bij deze stand en dat komt volgens Lagendijk omdat hij 'nu een completere en meer volwassen ploeg' heeft. „We zijn duidelijk een stap verder." Het eindsig naal van de vrouwelijke arbiter was het enige aangename ge schenk dat uit de hemel kwam. Ter Leede: Waasdorp; De Jong, Van Zeist, Bloemheuvel, Honsbeek; Stolk, De Louw, Kramer (87. Van Duyn); Rbii, Campfens (85. Van Harskamp), Beltman. w" I Frank Bloemheuvel verliest een kopduel van Yashin Asrih van Scheveningen. FOTO HIELCO KUIPERS LFC kansloos in Moerkapelle VIERDE KLASSE ZATERDAG Zonder de in het buitenland verblijvende trainer Cengiz Donmez was LFC geen partij voor Moerkapelle (1-3). Het Leidse doelpunt werd ge maakt door Johan Stijner. Koudekerk kwam tegen Se mper Altius door René Schellingerhout op voor sprong. Een slippertje van Koudekerk-doelman Bart Rademaker hielp Semper Al tius aan de 1-1 eindstand. Zowel BSC'68 als Abbenes toonde zich tevreden met het 1-1 gelijkspel. Albert Oosterhof was de maker van het Abbenesser doelpunt. GWS behaalt eerste zege: 5-3 VIJFDE KLASSE ZATERDAG GWS behaalde de eerste zege van het seizoen. Het versloeg Foreholte met 5-3. Met dank aan Dennis van Velzen, Den nis van der Lans, Ronald Kle verlaan (2x) en Ralph van der Lans die de Voorhouters Gert Jan Rotteveel en John Muilwijk (2x) voorbleven. Roodenburg versloeg Was senaar op eigen veld met 3- 2. Daar zorgden Chris van Reeden, Barry de Bock en Anwar Sanhaji voor. De Was- senaarse doelpunten werden gemaakt door Wilco Pronk en Martin Duindam. Blauw Zwart werd door WSB met 2-0 verslagen. Okker Parle- vliet en Ruud van Duiven voorde zorgden voor de Noordwijkerhoutse treffers. Zwammerdam was met 3-1 te sterk voor SJC. Voor de Noordwijkers scoorde Ab Beukers. )L revancheerde zich voor de prestatie van vorige lek en behaalde een forse 6-1 -1A- ge op Duinoord. DSO won it 2-0 van Kagia. Valken'68 ik'92 ïiaalde weer een ruime zege. m ichtoffer was UVS (5-2). ünoord - RCL 1-6 (1-2) Lwas de sterkste ploeg, want Ja|£-1 jonge Duinoord is nog te al Zte evenwichtig. RCL kwam op orsprong door Patrick Kam- rveen, die vlak ervoor een afschop had gemist. Mehmet ke bracht Duinoord op gelij- hoogte, maar wederom mperveen bracht RCL weer op voorsprong. Even leek Duin oord terug te komen, maar de thuisploeg miste twee opgeleg de kansen. Leen Guyf maakte 1- 3, gevolgd door de 1-4 van Alex Barendse. Na een doelpunt van Kamperveen was Duinoord ge vloerd. Pepijn Brands maakte het halve dozijn vol. UVS - Valken'68 2-5 (1-3) UVS kwam tegen de verhou ding in op voorsprong, door Marco Moenen. Valken sloeg via Hans van der Meij terug. Een snoeiharde vrije trap van Leon Star betekende 1-2, waar op Dennis de Ridder de voor sprong nog eens uitbreidde. Moenen mocht, terwijl hij op het punt stond te worden ge wisseld, nog een vrije trap voor UVS nemen. Hij bracht de stand op 2-3, waarna Van der Meij en Hans van Vliet UVS geen kans meer gaven. DSO - Kagia 2-0 (0-0) Kagia kreeg ondanks de defen sieve houding aardige kansen. Bernard Naron en Mark Glas misten die op een haar. Kagia ging laat ten onder. Pas in de 90ste minuut slaagde Harald Hofstede erin via de paal een gat in de Kagia-defensie te schieten. In blessuretijd maakte Dani Rolf er met een sliding nog 2-0 van. NAS-SIZO 4-1 NAS kreeg alle kans zich in het missen van de kansen te onder scheiden, omdat de bezoekers niet hun sterkste wedstrijd speelden. Bob Hoogkamer kon SIZO bij een 1-0 achterstand even langszij schieten, maar de thuisploeg had binnen vijftien minuten orde op zaken gesteld. atwijk-doelman redt ploeg tegen hekkensluiter SHO P-BEUERLANP NICK VERWOERD Katwijk-doelman op '8° van Duyn zich zaterdag |en SHO niet door een aantal 0{ ddingen kon onderscheiden, ach! s h'j voor de oranjehemden verii :b. de redder in nood. De for- ct 25 itie van Wim van Zwam was sportpark Kikkershoek Bert :htbi) een 3_2 nederlaag, lar 'n blessuretijd bracht de een hoekschop mee naar vo- i gekomen Van Duyn met j^gj, li rake kopbal de stand als- dg gin evenwicht, bij. ^et de remise kwamen de i aIs ijkers goed weg. De kust- de i óeg bakte er weinig van. Van „Een aantal van ons eft het laten afweten. Boven in gingen verschillende spe- s zich, naarmate de wedstrijd ispt rderde, steeds meer verschui- i hel 1 Dat is een teken van onvol issenheid. Net als de manier diverse jongens reage- m te n op bepaalde beslissingen de scheidsrechter. Wat dat eft erger ik me aan mijn ei- Man in team en dat kan de bedoe- g( 8 n'et zijn- Het laatste woord daarover nog niet gespro- ii." Hoe minder er wilde lukken, Co s te meer waren zij verbaal en nwezig- 'Geen daden, maar Qoorden' leek het wel. De over een en agressieve reacties n toch geroutineerde spelers Marco de Ridder, Marco van V der Plas en Hugo van Duyn wa ren olie op het vuur van de op ponent. De door de eigen aan hang steeds luidruchtiger aan gemoedigde hekkensluiter raakte erdoor geïnspireerd. Met een 3-1 voorsprong en nog tien minuten op de klok leek er op dat moment geen vuiltje meer aan de lucht voor de ploeg van coach Jaap Viergever. In een turbulente slotfase kwamen de bezoekers, met de moed der wanhoop, toch nog 'terug. Een sterk slot derhalve van de Katwijkers, die zaterdag ook al een voortvarende start kenden. In de vierde minuut immers bracht de door Ronald Pronk weggestuurde Pieter Slootweg, op de rand van bui tenspel, de Van Zwam-brigade aan de leiding. SHO kwam vlot langszij. Een van ver genomen vrije trap van Jean-Paul Marti- not daalde neer voor het doel van Van Duyn, die gehinderd werd door Lennaert van Kalker en mistastte: 1-1. Omdat Van Kalker de bal nog zou hebben getoucheerd, kreeg hij het doel punt op zijn naam. Katwijk probeerde zich over deze tegenvaller heen te zetten, maar het liep niet bij oranje. Desondanks kwamen er moge lijkheden voor de gasten, die voor rust meer balbezit hadden. Een schot van John van der Meer werd door SHO-sluitpost Sander Groenendijk uit de bo venhoek gehaald, de doorge broken De Ridder werd door de achtervolgende Jan Kuivenho- ven net voldoende gehinderd en een knal van Barry Dubbel- deman werd door een verdedi ger geblokt. Aan de andere zijde claimde SHO een strafschop, nadat Van Duyn de voor hem opgedoken Van Kalker van een doelpunt had afgehouden en de spits daarbij ten val was ge komen. Arbiter Bakker zag er niets in. Na de onderbreking trok de strijdvaardige, opportunistisch spelende thuisclub het initiatief naar zich toe. De dadendrang van de Oud-Beijerlanders werd na een klein uur bijna beloond, toen Pieter Batenburg de lat trof. Björn Raven, net als Sloot weg en Dubbeldeman praktisch onzichtbaar, verzuimde even later een Katwijkse tegenstoot van een doeltreffende afron ding te voorzien. Vlak daarna vond Batenburg een gat in de Katwijk-defensie en liet hij zien hoe je een kans kunt verzilve ren. Beheerst omspeelde hij Van Duyn: 2-1. Na een misser van Edwin Robbers volgde Van Kalker het voorbeeld van Ba tenburg: 3-1. Dolle vreugde bij zwartwit. Vlak voor tijd kwam de 3-2 evenwel uit de lucht vallen. Een vrije trap van Van der Plas be landde in het overvolle straf schopgebied van SHO, waar TWEEDE KLASSE ZONDAG LARS ULRICH Lugdunum hield lang stand tegen titelfavoriet WM. Uiteindelijk gaf het kwaliteitsverschil toch de doorslag, de Hagenaars wonnen met 3-1. In Wateringen pakte Alphense Boys een magere overwinning op VELO (0-1). Blauw Zwart boek te een opbeurend resultaat door titelkandidaat RKAW op 1-1 te houden. VELO-Alphense Boys 0-1 Voor trainer Kees Oostermeyer was de overwin ning op VELO meer waard dan de onverwachte winst op Kranenburg vorige week. Met name omdat zijn selectie breed genoeg bleek te zijn. Richard van den Nieuwendijk, Mark Feldmann en Richard van Iterson konden immers niet spelen tegen het fysiek sterke VELO. Maar met mandekker Marco van Drimmelen voorop bleek Alphense Boys zijn status als (sub)topper waar te maken. Het veldoverwicht van de Boys leverde voldoende Alphense kansen op. Vijf mi nuten voor tijd bewees Peter Wubben zijn waarde voor Alphense Boys. De bal goed af schermend, legde hij deze terug op Marco Ver schelden, die met een bekeken schuiver de win nende treffer scoorde. WM-Lugdunum 3-1 Het hardwerkende Lugdunum had lang uitzicht op een verrassend gelijkspel. De noodgedwon gen vervanging van de geblesseerde Dolf Huys- man was cruciaal. WM maakte in de laatste tien minuten gebruik van de defensieve desor ganisatie, ook omdat Virgil Leiwakabessy aan de noodrem moest trekken. Eldert de Getrouwe scoorde uit de strafschop 2-1. Kees van Tonge ren had een half uur voor tijd Lugdunum naast WM gebracht dankzij een benutte strafschop. In de laatste minuut werd het 3-1Belangrijker was echter de rode kaart voor Van Tongeren, die iets te heftig probeerde duidelijk te maken dat dat doelpunt in buitenspelpositie was ge scoord. In de eerste helft werd de ploeg van Rob Beunder in een soortgelijk geval een doelpunt ontnomen. Lugdunum was al in afwachting van de aftrap,maar de arbiter besloot in tweede in stantie het doelpunt van Gary Thompson af te keuren. Lugdunum was daarnaast niet spreken over de verplaatsing van het duel. Het veld van WM was afgekeurd en daarom werd uitgewe ken naar het naburige veld van De Jagers. Blauw Zwart-RKAW 1-1 RKAW leek ook zonder de twee gevaarlijke spit sen Curtis Martels en Tim de Leede een brug te ver voor het gehavende Blauw Zwart. De Was- senaarse ploeg, waar Marcel l'Ami en Cees van Stigt de coaching op zich hebben genomen, nam halverwege de eerste helft de leiding. Rem- co van der Kooy liet RKAW-keeper Dave Kraj- enbrink met een schot van ruim twintig meter kansloos. Mohammed Soumahoro had de bal met een hakje goed vrijgemaakt. De voorsprong was binnen vijf minuten ongedaan gemaakt door Ron van Houten. In de tweede helft kwam Blauw Zwart onder zware druk te staan, maar de Wassenaarse ploeg bleef met hangen en wurgen overeind, vooral dankzij de uitblinken de doelman Bas Knijnenburg. HOOFDKLASSE A Tweede periode: Noordwijk-Zwart Wit '28 0-1 (0-0) 71 Danny van der Krogt 0-1 Scheidsrech ter: Leushuis Toeschouwers: 350 Gele kaarten: Arnout Bakker. Brian Stolk (Zwart Wit'28) SHO-Katwijk 3-3 (1-1) 4 Pieter Sloot weg 0-1. 9 Lennart van Kalker 1-1.71 Pieter Batenburg 2-1. 80 Lennart van Kalker 3-1, 86 Edwin Robbers 3-2 90 Hugo van Duijn (keeper) 3-3 Scheids rechter: Bakker Toeschouwers: 700 Ge le kaarten: Steffen van der Linden (SHO), Vincent Bon, Hugo van Duijn (Katwijk) Excelsior M-Capelle 2-0 (0-0) 48 Ro bert Visser 1-0, 90 Mario Biervliet 2-0 Scheidsrechter: Breebaart Toeschou wers: 700 Gele kaarten: geen Ter Leede-Scheveningen 2-1 (0-0) 61 Carlo van Zeist 1-0. 85 Alan Campfens 2-0. 87 John Blok 2-1 Scheidsrechter: Belksma-Konink Toeschouwers: 350 Gele kaarten: Hicham Rbii (Ter Leede), Ron Cramer (Scheveningen) Barendrecht-Strijen 3-3 (2-1) 10 Dennis Reurings 1-0, 23 Errol Deek- man 1-1, 36 Joris Post 2-1, 56 Alwin van Bruggen 2-2, 73 Marcel Brienen 3-2, 90 Robin Wijngaarde 3-3 Scheidsrechter: Roeland Toeschouwers: 750 Gele kaarten: Lars van Delzen, Bri an Noteboom (Barendrecht). Errol Deekman, Michel Visser (Striien) Rode kaart: Badder Amrauoi (20 2x geel - Strijen) Quick Boys-Rijnsburgse Boys 1-1 (1-1)18 Roscoe Viereck 1-0, 32 Ste ven Faber 1-1 Scheidsrechter: Roeland Toeschouwers: 1200 Gele kaarten: Pe ter Kruit (Quick Boys), Martin den Haan, Norbert van Lochem (Rijnsburgse Boys) Rode kaart: Michel Roest (80 2x geel - Rijnsburgse Boys) ARC-FC Lisse uitgesteld Rijnsb Boys 9 4 4 1 Katwijk 9 4 3 2 Scheveningen 9 5 0 4 Noordwijk 9 4 2 3 16 21-15 15 18-12 15 15-15 ARC Excelsior M Ter Leede Barendrecht FC Lisse 13 19-15 13 14-12 12 12-12 11 14-12 4 1 4 3 4 2 3 3 3 2 5 1 Zwart Wit'28 9 2 5 2 11 13-14 Strijen 9 2 4 3 10 12-15 Capelle 9 2 3 4 Quick Boys 9 14 4 SHO 9 0 4 5 7-11 7 9-13 4 11-25 PROGRAMMA Volgende week Katwi|- k-Noordwijk, FC Lisse-SHO, Capel- le-ARC. Scheveningen-Excelsior M, Strij en—Ter Leede, Rijnsburgse Boys-Baren- drecht, Zwart Wit '28-Quick Boys Topscorers: 1) Barry Dubbeldeman (Kat wijk) 8 doelpunten 2) Mario Biervliet (Ex celsior M), Steven Faber (Rijnsburgse Boys) 6 doelpunten 4) Alan Campfens (Ter Leede), Marco Kleijn (Noordwijk), Danny van der Krogt( Zwart Wit'28), Robert Visser (Excelsior M) 5 doelpunten 8) Yashin Ashri (Scheveningen), John Blok (Schevenin gen), Raymond Buis (Rijnsburgse B). Arne van Gelder (Capelle), Marco de Ridder (Katwijk), Ferry Seton(Strijen) 4 doelpun- HOOFDKLASSE B Tweede periode: SDC Putten-Heerjans- dam 2-1, Achilles Veen-Hoek 2-1, GVV- V-ASWH 2-3, Huizen-Bennekom 1-1, Kloetinge-DOVO 0-3, Volendam-Kozak- ken Boys afg, Spakenburg-Sparta Nijkerk 4-1. Spakenburg 8-25 Kozak Boys 8-12 Huizen 9-18 Achilles V 9-11 GVW 9-16 Heerjansdam 9-10 KloetinRe 9-14 Sparta N 9- 9 9-14 SDC Putten 9- 9 9-14 Volendam 8- 5 9-13 Hoek 9- 4 ASWH DOVO Bennekom HOOFDKLASSE C Tweede periode: ONS Sneek-Urk 1-3, SC Genemuiden-IJsselmeervogels 1-0, DVS '33-Be Quick '28 1-3, Harkemase Boys- -Drachtster Boys 3-3, ACV-VVOG 0-4, Flevo Boys-DOS Kampen afg, WHC-Olym- pia '28 3-0. Urk 9-25 VV0G 9-12 Be Quick'28 9-19 Drachtster B 9-11 Genemuiden 9-18 Flevo Boys 8- 9 WHC 9-18 ACV 9- 6 ONSSneek 9-17 Olympia'28 9- 4 Harkemase B 9-16 DOS Kampen 8- 3 IJss'vogels 9-15 DVS'33 9- 2 TWEEDE KLASSEC Tweede periode: Monster-Vitesse Delft 1-2, Honselersdijk-BMT 1-1, PEC Den Haag-KRV afg, Forum Sport-Lugdunum 1-1, Voorschoten '97-JAC afg, Leiden-Floreant 6-1. KRV 8-19 JAC 8-11 Monster 8-17 Honselersdijk 9-11 Forum Sport 9-14 BMT 9- 9 Vitesse Delft 9-13 PEC D H 8- 8 Voorsch'97 7-12 Floreant 9- 8 Leiden 9-12 Lugdunum 9- 7 DERDE KLASSE A I- 7 Tweede periode. Oegstgeest-Hazerswoud se Boys afg, Aalsmeer-SEV 4-2, DSO-Ka gia 2-0, UVS-Valken '68 2-5, TAW-AI phia afg, Duinoord-RCL 1-6 RCL 9-25 Duinoord 9—IC DSO 9-22 Aalsmeer 9- S Valken'68 9-16 Oegstgeest SEV - 9-16 UVS Alphla 8-14 Kagia TAVV 8-10 HazerswB VIERDE KLASSE A Tweede periode: LFC-Moerkapelle 1-3, SVOW-Sleutels afg, Koudekerk-Semper Altius 1-1, MVKV-LSW '70 afg. BSC '68-Abbenes 1-1, Woubrugge-RVC/Rijs- wijk afg. Sleutels 7-19 RVC/Rijswijk 7-10 Moerkapelle 9-19 LSVV'70 7- 9 Koudekerk 9-15 SVOW 7- 8 LFC 9-13 BSC'68 8- 8 MVKV 7-12 Woubrugge 8- 5 Semper Altius 9-12 Abbenes 9- 3 VIJFDE KLASSE A Eerste periode: Blauw Zwart-VVSB 0-2, GOL Sport-VCL afg. Foreholte-GWS 3-5, Wassenaar-Roodenburg 2-3, Zwammer dam-SJC 3-1, DWOisvrij. DWO Roodenburg WSB Blauw Zwart -21 Wassenaar 8-17 Zwammerd 8-16 Foreholte 8-14 GWS 6-13 GOL Sport Robbers zich moest rekken om bij de bal te kunnen. Daarbij blesseerde hij zich, maar de bal lag wel in het doel. Doelman Van Duyn, net opgeschreven omdat hij een tweede speelbal opzichtig het sportpark uitknal- de, speelde daarna va banque. Bij Katwijks tiende corner was de goalie voor het vijandelijke doel te vinden. En niet voor niets. Groenendijk verwerkte de inzet van Van der Plas maar half en Van Duyn stond precies op de goede plek: 3-3. De al voor de vijfde keer geboekte Vincent Bon (Van Zwam: „Hij speelt te onbesuisd.") liet in de allerlaatste seconde de kans op 3-4 onbenut. Die uitslag zou ook wel erg onrechtvaardig zijn geweest. Katwijk: Van Duvn; Heymans, Van der Meer, Pronk (83. Vooys). Robbers (89. Bouwmeester) Slootweg, Bon. Van der Plas: Raven, Dubbeldeman. De Ridder (70. Redel). TWEEDE KLASSE ZATERDAG RUUD PATTIAPON Leiden maakte tegen staartploeg Floreant geen fout. Marcel de Bruin speelde een opvallende rol in de met 6-1 gewonnen wedstrijd. Lugdunum kwam bij Forum Sport, dat vorige week nog koploper KRV versloeg, niet verder dan 1-1. Leiden - Floreant 6-1 De winst van Leiden was te danken aan een betere instelling. Die werd vooral ge toond na de openingstreffer van Marcel de Bruin. Daarvoor hadden de Boskopers op voorsprong kunnen komen, maar Ron van der Laan en Koos Boer lieten de kansen aan zich voorbij gaan. Nadat Marco de la Rie vlak na rust na een solo de Morschbe- woners op 2-0 had gezet, mocht Floreant na een overtreding van Richard van der Kraan met een strafschop iets terug doen. Gerrit van de Berg benutte het buiten kansje. Daarna was het het over voor Floreant. Dankzij twee treffers van De Bruin liep Leiden naar een schier onoverbrugbare voorsprong uit. De Leidse aanvaller be zorgde Floreant-doelman Jean Paul van der Willigen ook nog de rode kaart, want de keeper moest bij een uitbraak van De Bruin noodgedwongen hands maken. Ook Boskoper Erik Koetsier moest, met twee gele kaarten, het veld ruimen. Leiden breidde daarop de voorsprong nog verder uit. Alex Leeflang gleed op een voorzet van De Bruin 5-1 binnen, waarna invaller Den nis Martijn er 6-1 van maakte. Forum Sport - Lugdunum 1-1 Bij Lugdunum overheerste na afloop het gevoel dat er twee punten waren gemorst. Forum Sport mocht dan wel meer in bal bezit zijn geweest, het was Lugdunum dat (in de counter) voor meer gevaar zorgde. Dat de Voorburgers op voorsprong kwa men, was te wijten aan een fout van Leide naar Peter Sloos, die de bal breed speelde op Ron de Bruin. Forum Sport-aanvaller Edwin de Gier lette scherp op, onder schepte de bal en schoot die gedecideerd langs doelman Rinus de Klerk. De griepe rige maar toch spelende Gijs Collé trad voor Lugdunum op als reddende engel. Aangespeeld door Marcel de Best verzorg de hij de gelijkmaker. De Best bood Brian Watson en Collé nog goede mogelijkheden op meer, maar Lugdunum had geen geluk. Watson verscheen zelfs helemaal vrij voor het Voorburgse doel, maar de snelle Leid se aanvaller verzuimde wederom te sco-

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21