Leeds United verspeelt koppositie Matt Burke schiet 'Wallabies' naar wereldtitel rugby Sport Tiger Woods wint WK in play Agassi voelt zich thuis in Par MAANDAG 8 NOVEMBER 1999 -5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK Rangers wint Old Firm Glasgow Ook zonder topscorer Michael Mols was Glasgow Rangers gisteren in staat de stadsderby tegen Celtic winnend af te sluiten. De geblesseerde Nederlander zag hoe zijn werkgever met 4-2 won. Giovanni van Bronckhorst, op de foto in duel met Celtic-verdediger Alan Stubbs, speelde wel mee bij Rangers. Mols' vervanger Johansson opende in de 19de minuut van de 336ste editie van de Old Finn de score. Namens Celtic was ver volgens de Israëliër Berkovic twee keer succesvol. Bij de rust was het 2-2, door een benutte strafschop van de Duitser Albertz in blessuretijd. In de tweede helft was Rangers oppermachtig. Het overwicht werd uitgedrukt in treffers van de Italiaan Amoruso en de Argentijn Amato. foto reuters Anderlecht loopt weg van concurrentie brussel Anderlecht beleefde een goede zaterdag. De koploper van de hoogste Belgische divisie won met 5-2 bij KV Mechelen. Anderlecht kwam achter door Greven, maar Koller met drie achtereenvolgende treffers en Zetterberg (twee keer) zetten de bezoekers op 1-5 voordat Verhoeven weer wat terug kon doen. De concurrentie liet steken vallen. Nummer twee Lierse speelde 1-1 bij Beveren, Gent ging thuis tegen Germinal Beerschot Ant werp met 3-1 ten onder. Bayern München alleen op kop ruswuk Bayern München staat na elf speeldagen alleen op kop in de Bundesliga. De regerend kampioen won zaterdag in Ulm met 1-0 en zag naaste belager Borussia Dortmund tijdens de thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen opnieuw punten morsen: 1-1. Dortmund wacht al zes duels op een overwinning. Bayern München heeft nu twee punten voorsprong op Borussia Dortmund. HSV en Bayer Leverkusen volgen op drie punten. Opvallend was de 4-0 nederlaag van Hertha BSC, deelnemer aan de tweede ronde van de Champions League, tegen Ein- tracht Frankfurt. Finale Champions League in Parijs Stockholm De finale van de Champions League wordt op 24 mei in het Stade de France in Parijs gespeeld. Dat heeft de UEFA zaterdagmiddag bekend gemaakt. De Europese voetbal bond schonk de eindstrijd van de UEFA-beker aan Kopenha gen. Het duel in het Parkenstadion staat voor 17 mei op het programma. FIFA sluit compromis Stockholm De wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten dat er in de aanloop van het WK 2002 een kwalificatiewedstrijd tussen een Europees en een Aziatisch land wordt gespeeld. Het Euro pese elftal wordt via loting aangewezen. Met dit besluit komt de wereldvoetbalbond zijn Aziatische leden tegemoet. Zij dreigden onlangs met een boycot omdat ze meer tickets voor het WK 2002 wilden verdelen. Europa wilde echter niet met minder dan vijftien landen aan het wereldkampioenschap in Japan en Zuid- Korea deelnemen. Nijs wint Zwitserse veldrit safenwil Sven Nijs heeft de eerste wedstrijd van de wereldbe ker veldrijden gewonnen. De Raborenner finishte gisteren bij de Grote Prijs van Zwitserland in Safenwil voor zijn ploeggenoot Richard Groenendaal en de Tsjech Pospisil. Het was al de acht ste zege dit seizoen voor de Belg. Groenendaal kreeg in de slot fase van de wedstrijd materiaalpech en een lekke band en moest Nijs laten gaan. Adri van der Poel werd gediskwalificeerd. Hij reed tijdens een ronde door de materiaalzone zonder te wis selen. De routinier fietste op dat moment op een vijfde plaats. cardiff anp/rtr Tot één sensatie waren de Franse rugbyers in staat bij het WK. De hoop op een tweede, in de eindstrijd tegen Australië, was vals. De 'wallabies' waren beter, al drukten ze dat pas in de tweede helft duidelijk uit: 35-12. Kracht en discipline ga ven de doorslag. De verrassende Europese fi nalist, die favoriet Nieuw-Zee- land had uitgeschakeld, bleef een helft (12-6) aardig bij. Daar na ging kicker Matt Burke on verdroten door en viel zijn Franse evenknie Christophe La- maison stil. Burke schopte Au stralië met 25 punten tot we reldkampioen. „Hier hebben we twee jaar naar toegewerkt", was zijn reactie. .Alles wees er op dat het een wedstrijdje straf schoppen nemen zou worden." Het rugbygoud besloot voor Australië een opmerkelijk jaar in de oer-Engelse takken van sport. In juni ging de wereldtitel cricket ook al 'down under'. Burke was zaterdag in Cardiff de grote man. Hij knalde zeven penalties tussen de palen door en benutte twee conversies. Ben Tune kwam de eer toe de wedstrijd uit de greep van Frankrijk te brengen. Hij brak het Franse verweer, tegen de 'All Blacks' uit Nieuw-Zeeland juist zo ongelooflijk hardnekkig, met een beslissende try. Inval ler Owen Finegan bulldozerde zich in de slotfase nogmaals met de bal over de achterlijn. Het Franse vijftiental begon overigens goed tegen de tradi tionele slowstarters van het vijf de continent. Lamaison teken de twee keer uit een strafschop voor de voorsprong. De reactie van Burke liet echter niet op zich wachten. De Aussies maakten na rust niet de fout, zoals hun collega's uit Nieuw- Zeeland, de voorsprong te snel veilig te verklaren. Ze hielden de opponent geconcentreerd onder druk. De Fransen, die knap verde digden, kregen daardoor geen lucht voor een nieuwe wonder baarlijke opstanding, zoals in de halve finale. Defensief on derscheidde de nieuwe wereld kampioen zich overigens ook door in het hele toernooi (zes duels) maar één try tegen te krijgen. Frankrijk kwam maar één keer dreigend in de buurt van zo'n vijfpunter. „Dat was de sleutel naar ons succes", prees aanvoerder John Eales de verdediging. De Franse coach Jean-Claude Skrela had vrede met de nederlaag. „We hebben van een beter en erg goed georganiseerd team verlo ren. Elke keer als we een ope ning leken te vinden, werden we tot kleine fouten gedwon gen. De Australische defensie zat potdicht. Jammer dat die di mensie nog ontbreekt in ons spel. Voor mijn gevoel zitten we er dicht bij. We moeten gewoon veel meer wedstrijden van dit kaliber spelen." Real Madrid wint nipt bij Rayo Vallecano Leeds United heeft de kop positie in de Premier Lea gue verspeeld. De ploeg verloor met 2-0 van Wim bledon. Manchester Uni ted nam door een 2-0 zege op Leicester City de leiding en heeft een punt voor sprong op Leeds. Sunder land, dat 1-1 speelde tegen Middlesbrough, volgt op twee punten. LONDEN ANP Hartson en Gayle bezorgden Wimbledon de zege op Leeds. Voor Manchester United be wees Andy Cole opnieuw zijn waarde. De donkere aanvaller, in veertien duels goed voor elf treffers, schoot de regerend kampioen met twee doelpun ten langs Leicester City (2-0). Jaap Stam stond in de basis en Jordi Cruijff en Raimond van der Gouw zaten op de bank. Arsenal profiteerde niet van de nederlaag van Leeds. De ploeg, met Dennis Bergkamp en Marc Overmars in de basis, verloor in de Noord-Londense derby met 1-0 van Tottenham. Het doelpunt kwam in 84ste minuut op naam van Richards. Arsenal beëindigde het duel met negen man na een rode kaart van Ljüngberg en Keown in respectievelijk de 53ste en 90ste minuut. Chelsea, tegenstander van Feyenoord in de Champions League, kwam voor eigen pu bliek tegen West Ham United niet verder dan 0-0. Vijf minu ten voor tijd kreeg Margas van West Ham rood. Ex-PSV'er Gilles de Bilde was trefzeker voor zijn club Shef field Wednesday met twee doelpunten. Het werd 2-2 tegen Watford. Sheffield, met Jonk in de basis en Sibon op de bank, schoot weinig op met het resul taat. De formatie blijft de hek kensluiter van de Engelse com petitie en heeft nog steeds vier punten achterstand op de nummer voorlaatst Watford. Deze club zag Nordin Wooter nog voor rust met een blessure het veld verlaten. Liverpool, met doelman Wes- terveld en verdediger Hyypia in de basiself, handhaafde zich in de subtop door Derby County met 2-0 terug te wijzen. New- casde United speelde 1-1 tegen Everton. Shearer benutte in 47ste minuut een strafschop. Een kwartiertje later trok Campbell de stand gelijk. Spanje FC Barcelona is er niet in ge slaagd de eerste plaats in de Primera Division over te nemen van Rayo Vallecano. Louis van Gaal en 70.000 socios zagen hun sterrenformatie tot ieders grote ontzetting gisteravond in Nou Camp met 1-2 verliezen van het nietige Malaga. icester City) troeft Danny Higginbotham van Manche: Emile Heskey (I Andy Cole. Zaragoza, Deportivo en Celta Vigo wonnen allen wel en pas seerden Barcelona op de rang lijst. Ze hebben nog maar een punt achterstand op Rayo, Bar celona nog steeds twee. Real Madrid redde het vege lijf en dat van trainer John Tos- hack ternauwernood. Een nieu we nederlaag in een Madrileen- se derby, ook al betrof de oppo nent nu de koploper, had de aanhang vast niet gepikt. En voorzitter Sanz 'natuurlijk' ook niet, ondanks diens war inklin kende steun voor de Welshman na de afgang tegen Jerrel Has- seïbainks Atletico. De Koninklijke kwam bij Rayo dank zij een opleving in de tweede helft met 2-3 goed weg. De thuisclub leek voor rust met satanisch genoegen aan te sturen op een snel af scheid van Toshack bij zijn du re vreemdelingenlegioen. Fer- ron en Canabal.gaven de thuis club binnen een half uur een 2- 0 voorsprong. Morientes, direct na de aftrap voor de tweede helft, Hierro, uit een strafschop, en Raul, vijf mi nuten voor tijd, bewaarden de gewapende vrede. Een minuut voor de derde Real-treffer was bij Vallecano oud-ajacied Dave van den Bergh het veld ingeko men. Morientes kreeg na een uur zijn tweede gele kaart. Barcelona, dat in Europa ex celleert maar in Spanje af en toe stevig uitglijdt, kon niet pro fiteren. De bescheiden spelers van Malaga, onder wie zeven bij Real Madrid afgeserveerden, wisten niet wat hun overkwam toen er binnen een kwartier 0-2 op het scorebord stond. Agost- inho en Valcare zorgden ervoor. Alleen Bogarde, die het duel trekkebenend door een spier blessure zou beëindigen, kon iets tenlg doen. Daarna zocht Barga, op de geschorste Klui- vert na in de sterkste opstelling, een uur lang vergeefs naar nog een.opening. Doelman Contre- ras en de versterktemuur voor zijn neus bleven overeind. De binnenkomst van Ronald de Boer en Zenden veranderde daar niets aan. Frank de Boer bleef op de bank. Real Mallorca, tegenstander van Ajax in de derde ronde van de UEFA-beker, liet zien dat het niet thuishoort in de onderste regionen van de competitie. De ploeg steeg na een overwinning op Valencia (1-0) naar de tiende positie. Vijf minuten na rust maakte Diego Tristan het enige doelpunt van de wedstrijd, zijn vierde van het seizoen. Hasselbaink kwam na zijn show tegen Real Madrid ook in de thuiswedstrijd tegen Nu- mancia tot scoren, hoewel dat geen overwinning opleverde: 2- 2. Hasselbaink tekende met zijn achtste competitiegoal de 2-0 aan, maar de bezoekers kwa men na rust goed terug. Italië Lazio heeft na de gunstige lo ting voor de Champions League ook in de Italiaanse competitie een lekker weekeinde gehad. De koploper wees in Rome Hel las Verona terug met 4-0. Van de andere topploegen won AC Gent-GB Antwerp 1-3, West Mechelen-Anderlecht 2-5, ren 1-1, Moeskroen-Lomme! Lierse 1-1, Standard-St.Try relbeke-Verbr.Geel 3-0. Stand aai Anderlecht 11-29 GB A Lierse 12-27 Brugg A 1860 Münch-Unterhachm p mund-Leverkusen 1-1, W gart 0-2, SSV Ulm-Bayerri| Eintracht-Hertha BSC 4-0.jveen Schalke'04 2-1, Bielefeld-Bi feüc Bayern M. l?-23 Dortmund 11-21 Brenu HSV 11-20 Scha» Leverkusen 11-20 Kaïse Aston Villa-Southampton Coventry 1-1, Liverpool-Deri 1 Manchester United-Leicestr Ig (1 lesbrough-Sunderland l-l,lneer nesday-Watford 2-2, Chelser 0, Newcastle-Everton 1-1, senal 2-1, Wimbledon-Leeds Stand: Man.United 14-30 West Leeds 14-29 Aston Sunderland 14-28 Cover Arsenal 14-26 South Liverpool 14-24 Wimb Tottenham 13-23 Bradl Leicester 14-23 Newc Middlesbr. 14-22 Derby Chelsea 12-20 Watfo Everton 14-19 Shefl Paris SG-St.Etienne 2-0, Bi EN 1-1, Strasbourg-Nancy 0-2, 0-0, Metz-Lens 0-0, Lyon-I Troyes-Montpellier 2-1, Nar 1. Stand aan kop an Lyon 14-27 Borde r Auxerre 13-26 Marse L Paris SG 14-24 Sedar Monaco 12-23 Metz echts) af. United won het duel dankzij twee doelpunten van foto mark lamers Milan thuis met 3-0 van Vene- zia en zegevierde AS Roma uit bij Reggina met 4-0. In dit rijtje viel Juventus, op bezoek bij buurman Torino in Delle Alpi, uit de toon. De Oude Dame, weer ouderwets aange jaagd door Edgar Davids, kwam in de derby niet verder dan een gelijkspel. Maar Van der Sar hield zijn doel wel schoon. Juve heeft nu drie punten minder dan Lazio Roma maar is nog wel tweede. Voor de Ro meinen, in de Champions Lea gue tegenstander van Feyen oord, was de Argentijn Veron op dreef. Hij maakte zelf de openingstreffer en bereidde de doelpunten van Salas en Negro voor. Boksic maakte de vierde. Intemazionale bleef de ge woonte van de laatste maanden trouw en won dus opnieuw niet. Het verloor zelfs ruim, uit bij Bologna: 3-0. Inter heeft al sinds september niet meer ge wonnen. De Zweed Kenneth Andersson maakte twee doel punten voor Bologna, Signori scoorde eenmaal. Sporting-Campomaio Ave 0-0, Salgueiros-Alverca G. Vicente 0-1, Farense-Am- Stand a 9-20 Mariti 9-19 G. 10-18 AlvercP; 10-18 Boavi Dundee United-Aberdeen 3- therwell 1-1, Kilmarnock-I Johnstone-Dundee 0-1, Raif' 2. Stand a. Rangers 11-31 Motlii. h Celtic 12-27 Hiber Dundee Utd 13-23 Heart r vei Vallecano-Real Madrid 2-3 drid-Numancia 2-2, Barce» ÜST 2, Celta-Betis 5-1, Mallorca Oviedo-Deportivo 0-1Santa 2-2, Sevilla-Bilbao 0-0, Soc lid 3-0, Zaragoza-Alavés 2-' Stand aan kopLgj Vallecano Zaragoza Deportivo Celta Barcelona Santander 11-22 Betis v 11-21 11-21 Espai 11-21 Mallo 11-20 Atl.M r 11-16 Alavê Tiger Woods heeft het World Golf Championship in de Spaanse plaats Valderrama op zijn naam gebracht. De Ameri kaanse superster, aanvoerder van de wereldranglijst, versloeg de Spanjaard Miguel Angel Ji menez gisteren op de eerste ex tra hole van de playoff door een birdie te maken. Beide spelers stonden na vier ronden op een totaal van 278 slagen. Woods verdiende met zijn ze ge, de achtste van de Ameri kaanse PGA Tour en de negen de van het seizoen in totaal, ruim 2 miljoen gulden. De jon ge Amerikaan kwam gisteren op de geniepige zeventiende hole, veel bekritiseerd wegens het omstreden ontwerp, door een triple-bogey 8 in problemen. Hij bereikte met zijn derde slag de green, maar kwam even later tot de pijnlijke ontdekking dat het balletje terug was gerold en in het water lag. Jimenez had aan par op de 18de genoeg gehad voor de winst. Zijn drive belandde half achter een boom. Die misser kon hij onvoldoende herstellen, al kwam de Spanjaai chip over een metee' onwaarschijnlijk di< buurt. De bal viel i ;n\ door alsnog een bai werd. Daarin sloeg terst kalm toe. Die en^r ter kostte Jimenez gulden. Colin Montgome i voor de zevende keei i ste in de Europese Oi rit. De Schot viel met van 75 op de slotdag terug in het klasse Valderrama (20ste) deerde hem niet meefitie Tauziat sterkste in Leipzig o n direct een setpunt op de service van kaan. In de vierde set maakten beide spele ik meer fouten. In de derde game forcet igj een doorbraak, die in de zesde game 13r gedaan. De Amerikaan antwoordde f de: een nieuwe break. Op het eerste i maakte Agassi na tweeënhalf uur de Daarmee bracht hij zijn totaal aantal t ges op 44 en zijn aantal hoofdprijzen i lei hem succesvolste jaar 1999 op vijf. tst Na afloop was Agassi zeer te sprekmie steun van het Franse publiek. „Het v thuis speelde", zei hij. In Leipzig werd de Fran<;aise Natha de opvolgster van de inmiddels Graf. De 32-jarige Tauziat won in de het met 1,1 miljoen gulden gedoteerd :is< soepel van de verrassend ver dooi ct Tsjechische qualifier Kveta Hrdlickova ;r: In de halve finale had Tauziat de Dpaa Huber uitgeschakeld (5-7, 6-4, 6-3). bedwong de als eerste geplaatste Franltei Pierce (1-6, 6-3, 6-3). De nummer 67 reld speelde het beste toernooi van baan, maar was niet opgewassen tegfne die haar negende eindzege behaalde gulden mocht ophalen. De Fransman Cristophe Dominici wordt tijdens de World Cup finale bij de kraag gevat door George Gregan. De Australiër zou met zijn team uiteindelijk met 35-12 winnen. foto epa Andre Agassi was dit jaar in Parijs ongrijpbaar. Na de open Franse titel op het gravel van Roland Garros veroverde de Amerikaan ook de hoofd prijs in het Super 9-evenement in sportpaleis Bercy. Geen tennisser presteerde dat voor hem. In de finale was hij te sterk voor de ongeplaatste, talentvolle Rus Marat Safin: 7-6, 6-2, 4-6 en 6-4. Alleen in de derde set haperde de machine van Agassi, die 1999 in elk geval afsluit als nummer één van de wereld. Aan het begin van de vierde set, bij de stand 1-0 voor Safin, moest Agassi zich laten behandelen aan een lichte enkelblessure. Hij kon de partij daarna normaal vervolgen. Ook in 1994 was Agassi het sterkst op de snelle indoorbanen van Bercy. Safin was de eerste on geplaatste speler sinds de Israëliër Amos Mans- dorf in 1988 die de eindstrijd haalde. In de eerste set zorgde Safin voor de eerste doorbraak. Hij deed dat al in de derde game. Maar Agassi deed hem dat onmiddellijk na, waarna de beslissing moest vallen in de tiebreak. Daarin was de Amerikaan oppermachtig: 7-1. In de tweede set leek de Rus die tegenvaller nog niet te hebben verwerkt. Het initiatief bleef in handen van Agassi, die in de derde set wel op meer te genstand stuitte. In de tiende game benutte Safin

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18