PORT Somalia doet het opnieuw 'Volkomen terecht wat Dick Jol deed' jerugkeer van 'de legende' leidt nog niet tot winst aafschap-voorzitter op vlucht voor supporters 'Godfather' regeerde met harde hand atletiekwereld DAG 8 NOVEMBER 1999 IllEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 ^rta en Fortuna volgen De Ridder Sparta en Fortuna Sittard hebben belangstelling voor |de Ridder, de voormalig middenvelder van w Noordwijk. s zijn zaakwaarnemer Piet Buter volgen beide clubs sinds weken de verrichtingen van de speler van Telstar. „Zelf k nog van niks", aldus de 25-jarige Noordwijker. „Maar |t zo is, dan is dat natuurlijk erg leuk. Ik heb het goed naar Tin bij Telstar, maar ik wil graag hogerop." rney' moet diep buigen voor Taylor In wat werd aangekondigd als 'het duel van de eeuw' Jdarter Raymond van Bameveld zijn meerdere moeten er- In in Phil Taylor. De Engelsman, wereldkampioen bij de Isional Darts Corporation, won in het Wembley Conferen- Jnter overtuigend met 21-10. Van Bameveld, de kampioen ■e British Darts Organisation (BDO), hield aan zijn neder- ■20.000 gulden over. Voor Taylor lag een premie klaar van Mie. febet wint marathon New York bRK» De Keniaan Joseph Chebet heeft de 30ste editie van jestigieuze marathon van New York gewonnen. Hij maakte ijd over de 42 kilometer en 195 meter van 2 uur, 9 minuten ■seconden. Tweede werd de Portugees Domingos Castro jen achterstand van dertig meter. Chebet - winnaar van de i Amsterdam 1996 en Boston eerder dit jaar - ein- lin 1997 en 1998 telkens als tweede achter zijn landgenoot ICagwe, die dit jaar enkele kilometers voor de finish terüg- i de voorste posities. tteptische aanval O'Grady De Australische wielrenner Stuart O'Grady is gisteren jtziekenhuis ontslagen. O'Grady was daar zaterdag opge- In nadat hij kort voor de start van een lokale wielerwed- i elkaar zakte. Artsen zeggen dat O'Grady een soort epi- Iche aanval heeft gehad, veroorzaakt door een bloedprop anderhalve centimeter in zijn hersenen. O'Grady werd maanden geleden in de Franse stad Toulouse in elkaar ge- |i bij een beroving. Hij liep toen twee scheurtjes in de sche- n interne bloedingen. gdvoorzitter FC Lisse overleden Op 48-jarige leeftijd is vrijdagnacht Loek Randsdorp over- Randsdorp was tussen 1985 en '97 preses van de zondag van FC Lisse en hanteerde sinds een half jaar de voorzit- uner van de jeugdafdeling. Randsdorp begon zijn actieve hebialloopbaan bij Sportclub Lisse en trad gedurende lange jd ook op als scheidsrechter. Wegens het overlijden van de ïaar is de wedstrijd ARC - FC Lisse van afgelopen zaterdag 'iteld. r(6( :HEM RAYMOND WILLEMSEN maakt de club kapot, Enzerink rot op' en 'Hyl- px zijn de Rzasa-miljoe- candeerde de De Graaf- aanhang zaterdagavond het duel tegen Willem II De verwensingen die de ter naar zijn hoofd kreeg, ay :n hard aan. Vijf minuten ;t laatste fluitsignaal ver preses aangeslagen het i, op aanraden van de die bang was dat woe- aanhangers van de Doe- mse club een confronta- titen met Enzerink. jq4, afloop van de wedstrijd 5 U de een veertigtal suppor- avele Spinnekop te verlaten en eiste terstond een gesprek met Enzerink. Pas toen duide lijk werd dat de voorzitter al lang was vertrokken, verlieten ze het stadion. Een deel van het publiek roerde zich al in de eerste helft, toen De Graafschap tegenstan der Willem II nog keurig in be dwang hield. Na de achterstand werd de roep om het vertrek van Enzerink steeds luider. De aanhang wil versterkingen nu het met De Graafschap bijzon der slecht gaat. De voorzitter voorspelde aan het begin van dit seizoen nog een positie in het 'linkerrijtje' mede door het samenwerkings verband met Udinese. De reali teit is nu dat De Graafschap een voorname degradatiekandidaat Braziliaan goud waard voor Feyenoord Als er bij Feyenoord nog twijfels bestonden over het vastleggen van Somalia, dan zijn die nu wel weggeno men. De boomlange Braziliaan bewees voor de tweede keer binnen een week zijn waarde voor de kampioen. Eerst bezorgde de Zuid-Amerikaanse huurling de Rotter dammers de eerste winst in de Champions League, gis teravond voorkwam hij in de laatste minuut tegen FC Twente dat Feyenoord tegen zijn derde nederlaag van dit seizoen opliep. ENSCHEDE MARCEL VAN DER KRAAN GPD Somalia Wanderson de Paula Sabino schreef in de slotminu ten van de thriller FC Twente - Feyenoord de gelijkmaker op zijn naam (3-3) en rende uitzin nig van vreugde naar het bom volle vak met Rotterdamse fans. De Braziliaan genoot, hij heeft de smaak te pakken van het voetbal op de Nederlandse vel den en van Feyenoord. De komst van Somalia bete kende in het uitverkochte Arke stadion van FC Twente de om mekeer in een wedstrijd die na een half uur al op zijn kop stond. De thuisclub leidde hal verwege met 3-1 en dus reali seerde men zich in het kamp van Feyenoord dat er rigoureu ze maatregelen moesten wor den genomen. Die nam Been hakker ook. Hij liet Jan de Vis ser en Igor Komejev in de kleedkamer achter. Patrick Paauwe en Somalia waren hun vervangers. Nadat Kalou uit een vrije trap van Radoslav Samardzic de Rotterdammers terug in de race had gebracht, slingerde Soma lia na dik een uur het straf schopgebied in, waar hij door doelman Sander Boschker met een stevige duik op de benen ten val werd gebracht. Met nog dik 25 minuten op de klok kreeg Feyenoord de kans om de touwtjes weer in handen te ne men, want de door het thuispu bliek fel bekritiseerde Dick Jol wees direct naar de stip. Leo Beenhakker had - bij af wezigheid van Jean-Paul van Gastel en Julio Cruz - Kornejev en Samardzic voor de wedstrijd aangewezen als 'de nummer één en de nummer twee' voor de strafschoppen. De kleine Rus stond op dat moment al onder een warme douche, dus bleef er voor het karweitje slechts één man over. Samard zic: „Ik wist wat de afspraken waren. Ik zat weer lekker in de wedstrijd en was er helemaal klaar voor. Bij Volendam en Feyenoord-spits Somalia geniet van zijn tweede belangrijke treffer in één week. Heerenveen nam ik ook altijd alle penalty's." De vraag rees waarom hij zich niet meteen op de bal stortte. „Het was een beetje hectisch. Ik wachtte alleen even totdat alle spelers uit het doel gebied weg waren. Anders ma ken ze je al gek als je achter de bal staat." Maar voor de ogen van Samardzic speelde zich vervolgens een act af, die het Nederlands voetbal eerder heeft gekend. In Turkije pakte Clarence Seedorf de bal weg voor de door Hiddink aangewe zen Frank de Boer. In het Arke stadion ging Peter van Vossen met de bal aan de haal. Van Vossen moet hebben ge dacht dat hij voor de tweede keer in korte tijd zijn rol als 'animator' en als 'supersub' kon onderstrepen. In Dort- Leo Beenhakker gaf Dick Jol gisteravond het grootste gelijk van de wereld. Ook FC Twen- te-coach Fred Rutten stond achter* de beslissing van de Haagse arbiter. Jol legde gister avond FC Twente - Feyenoord na ruim een uur een kwartier stil, omdat hij het niet langer kon verkroppen dat hij door het publiek van de thuisclub voortdurend 'kanker-Jol' werd genoemd. De aanhang van FC Twente slechts even terug. De spreek- maakte er zelfs een liedje van, koren van de supporters keer- dat bij Jol na een paar keer al den in alle hevigheid terug in het verkeerde keelgat toen Jol Twentenaar Dennis schoot. Hij riep de stadion- Hulshoff de rode kaart gaf. De speaker op het publiek te stand was op dat moment 3-2 waarschuwen. De rust keerde voor FC Twente. mund sleepte hij voor Feyen oord een kostbaar gelijkspel uit het vuur en tegen FC Twente openbaarde zich een mogelijk heid om die stunt te herhalen. Van Vossen miste echter vanaf elf meter en dus werden er na afloop vragen gesteld aan Leo Beenhakker. De coach wilde op de pers conferentie zijn pupil niet te veel afvallen. „Toen Van Vossen op Wembley inviel en in een WK-kwalificatiewedstrijd de moed had om een strafschop te nemen, stond heel Nederland te juichen. Nu miste hij. Niet omdat hij hem slecht inschoot, maar omdat Boschker zo'n prachtige duik naar de hoek maakte." Beenhakker zat meer in over de matige eerste helft, waarin Feyenoord defensief flinke ste- Jol deed het voor de tweede keer dit seizoen. Eerder legde de Hagenaar om dezelfde re den FC Den Bosch - Feyen oord voor tien minuten stil. „Wat de supporters van FC Twente riepen, hoort niet in een voetbalstadion thuis", zei Fred Rutten. Leo Beenhakker gaf toe dat de beslissing om de wedstrijd te staken zijn ploeg heel slecht uit kwam. „We za ten in een betere fase. Maar dat neemt niet weg dat het vol komen terecht was, wat Jol deed." k Boys en Rijnsburgse Boys houden elkaar in evenwicht: 1-1 'JANET VAN PUK Se, paar meter afstand van j-efandoek waarop hij een le- wordt genoemd, krijgt d ran der Plas zaterdagmid- n levensgrote kans om te voor Quick Boys. Trai- mpelaar zegt na afloop in 1-1 geëindigde wed- iete dat de teruggekeerde ve- iple zich met een doelpunt j,k felijk had kunnen maken. 252 igende die zich onsterfe- n maken, het zijn grote der Plas houdt het zelf agmiddag vooral bij da- i een derby waarop grote b(/pen al helemaal niet van •sing zijn. De wedstrijd is tatig, maar de nare regen oeui oeiharde wind gelden als >ed excuus. is van der Plas, die in de terugkwam op zijn be- >m te stoppen maar tot ivege vorige week niet m was in de selectie van 'r elaar, speelt de hele wed- ■mee. En nog opvallend De 35-jarige Katwijker voor elke meter en voor •al. Hij onderschept pas- laakt nuttige overtredin- ijn lange trap komt vaak tan, hij geeft zeker twee r voorzetten en 'poort' ltlüuick Boysspeler Patrick "kerk. Maar Hans van der pr'oort niet, als hij uit een C» op een meter of twee -iet doel de bal voor zijn 31'ri krijgt. „Dat is misschien fc scherpte die ik nog mis. a |!b nu net even meer tijd om aan te leggen", zegt jsJ«ns komt vlak nadat Ste- gjber l-l heeft gescoord Steve Faber haalt uit voor de gelijkmaker van Rijnsburgse Boys. De 'verloren zoon' Hans van der Plas (Quick Boys) kan de treffer niet voorkomen. foto kees van hoogdalem voor Rijnsburgse Boys. De aan- half uur spelen, optimaal van Het moet een bevrijdende voerder staat helemaal vrij en de terugval van de thuisploeg goal zijn geweest voor Quick kan dus rustig aanleggen voor die de wedstrijd goed en fel be- Boys. De laatste drie goals zijn schot na een vlotte combi- gint. Dat resulteert in de 18de maakten de Katwijkers uit straf- natie van de Rijnsburgse ploeg, minuut in een doelpunt van schoppen. Maar de goal is niet Rijnsburgse Boys profiteert met Roscoe Viereck, die na een solo bevrijdend genoeg, want in een het doelpunt, na ongeveer een de bal goed inschiet. mattere fase van de thuisclub grijpt Rijnsburgse Boys zijn kans en in de tweede helft - met wind mee - zetten de be zoekers Quick Boys vast op ei gen helft. Tot grote kansen leidt dat niet, hoewel de ijverige in valler Jimmy Simons zijn stift- balletje net over het doel ziet gaan. Quick Boys is bij snelle uitvallen niet scherp genoeg en sleept zich naar het einde van de wedstrijd. Dat de thuisclub de laatste tien minuten met een man meer speelt - Michel Roest krijgt zijn tweede gele kaart als hij de doorgebroken Peter Kruit opzichtig vasthoudt - valt ei genlijk helemaal niet op. De twee trainers zijn na af loop niet ontevreden over het spel van hun ploeg. De Rijns burgse coach Henk Wisman heeft meer vrede met de uitslag dan zijn Katwijkse collega Cees Tempelaar. Maar Wisman staat dan ook bovenaan en hij voelt geen druk, omdat iedereen in Rijnsburg er alles aan doet om vooral geen hoge verwachtin gen te wekken. Tempelaar staat juist onder hoogspanning, om dat iedereen, inclusief hijzelf, hoge verwachtingen had en Quick Boys nog altijd op de één na onderste plaats staat. Hoewel het met die hoog spanning eigenlijk wel meevalt. Naar buiten toe blijft Quick Boys de Haagse trainer steu nen. Er zijn nauwelijks geruch ten geweest dat de dagen van Tempelaar op Nieuw Zuid wa ren geteld, zelfs de kritische bu sinessclub was niet van plan in te grijpen. Op de een of andere manier weet Tempelaar zelfs het ge zichtsverlies beperkt te houden dat hij leed door 'in het belang van de club' alsnog Hans van der Plas bij de selectie te halen. ken liet vallen en FC Twente in het zadel hielp. Nog niet eerder kreeg Jurek Dudek dit seizoen meer dan twee doelpunten om de oren. „We liepen heel knul lig te verdedigen", zei Beenhak ker, die Ferry de Haan bij de eerste Twentse goal - van Chris de Witte - in de fout zag gaan en bij de tweede en derde tref fer iedereen zag slapen toen de Belg Frederic Peiremans twee keer achter elkaar opdook bij de tweede paal. De achterstand, doorTomasz Rzasa (3-1) en Kalou (3-2) al verkleind, had in het tweede bedrijf helemaal weggewerkt kunnen worden als Van Vossen vanaf elf meter raak had ge schoten. Te meer daar de Tuk kers in de slotfase slechts tien man over hadden en met de rug tegen de muur stonden. In valler Jeroen Heubach kreeg rood nadat hij Paul Bosvelt van achteren had neer geschopt. De rode kaart was voor het Twentse publiek de bekende druppel. Arbiter Dick Jol kreeg onderuit de zak, waardoor hij geen andere mogelijkheid zag dan het duel een kwartier te staken. De onderbreking kwam Feyenoord slecht uit, want juist in de fase hadden de Rotter dammers het idee dat ze de thuisclub de nekslag konden toedienen. FC Twente: Boschken Hulshoff, Grti jic, Ten Hag en Karnebeek (67 Heub ach): De Witte (68 Verlinden), Van der Laan (87. Hilgerink), Peiremans en Ter Avest; Booth en Vennegoor of Hesse- link. Feyenoord: Dudek; Cyan, De Haan, Konterman en Rzasa; Bosvelt, Tomas- son (61. Van Vossen) en De Visser (46. Paauwe); Kalou, Komejev. (46. Soma lia) en Samardzic. Hoewel een aantal spelers vol gens de trainer absoluut niet zat te wachten op de terugkeer van de nogal eigenzinnige voor malige aanvoerder, heeft zijn rentree ogenschijnlijk niet ge leid tot een enorme scheuring. De rijen hebben zich geslo ten, zegt Hans van der Plas. „Ik heb donderdagavond voor het eerst meegetraind en niets ge merkt. En de jongens hebben nu ook voor mij geknokt, toen ik het het laatste kwartier zwaar had. We moeten ook niet ach terom kijken, maar vooruit." Wie vooruit kijkt, weet dat Hans van der Plas met zijn to meloze inzet een ploeg op sleeptouw kan nemen. Boven dien brengt hij een hoop erva ring mee. Zijn terugkeer zorgt voor een flinke verhoging van de gemiddelde leeftijd van de Katwijkse ploeg, maar Tempe laar koos zaterdag sowieso al voor een 'volwassen' basis. De Haagse trainer werkt graag met jonge spelers en gebruikt dat ook wel als excuus voor de te genvallende resultaten. De ge middelde leeftijd van zijn selec tie is 22,5 jaar, maar de basis-elf was zaterdag gemiddeld 26 jaar. Dat oudere elftal haalt zater dag een punt meer tegen Rijns burgse Boys dan twee weken daarvoor in het met 2-1 verlo ren bekerduel. „Jammer dat we de wedstrijd niet winnend afge sloten hebben", zegt Hans van der Plas. „Maar je moet niet meteen te veel willen." Quick Boys: Van der Niet; Faerber, Van Dijk, Van Schijndel, Van der Plas; Timmermans. Van Hooy (81. Bounif), Flaton, Aandewiel; Viereck, Kruit. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest, Ca- del, De Roode (85. Onderwaater), Van Lochem; Aalbersberg, Boer, Den Haan, Boulayoune (16. Kroszynski), Faber (59. Simons). Heemskerk. Primo Nebiolo 1923 -1999 De Italiaan Primo Nebiolo, een van de machtigste maar tevens een van de meest om streden sportbestuurders in de wereld, is in de nacht van zaterdag op zondag overleden. In zijn huis in Rome werd de 76- jarige voor zitter van de internatio nale atletiek- federatie (IAAF) ge troffen door een hartin- fact. De Italiaan was naast zijn topfunc tie bij de IAAF lid van het bestuur van het na tionaal olympisch comité (CONI) en het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Bo vendien was hij voorzitter van de internationale universitaire sport federatie. Nebiolo volgde in 1981 de Ne derlander Adriaan Paulen op als voorzitter van de IAAF. De eigenzinnige en ijdele Italiaan maakte van de IAAF een winstgevende organisatie, met het hoofdkantoor in het fis caal aantrekkelijke Monte Car lo. In 1997 bedroegen de in komsten ruim 110 miljoen gulden. De aüetieksport maakte onder zijn bewind een stormachtige ontwikkeling door, met de invoering van de wereldtitelstrijd en de lucra tieve Grand Prix-cyclus met later de Golden League. Nebiolo regeerde de atletiek wereld als een godfather' met harde hand. Hij stond bekend om zijn flamboyante levens stijl en controversionele uit spraken. Op grond van zijn autoritaire optreden werd de Italiaan ook wel 'de zonneko ning' genoemd. Over doping deed Nebiolo nogal smalend. Zo zei hij onlangs nog: „Ik ben geen voorzitter van een pias- bond." En over de Jamaicaanse ster Merlene Ottey, kort voor de laatste WK betrapt op het ge bruik van nandrolon, zei hij: „We kunnen ook wel zonder die 39-jarige rpevrouw mooie wedstrijden in Sevilla bele ven". Hardnekkig waren te vens de geruchten dat Nebioli in 1984 do- pinggevallen in de atletiek in de doof pot had ge stopt. Geruchtma kend was de affaire rond de Italiaanse verspringer Giovanni Evangelist! tijdens de v WK van 1987 in Rome. a Door manu- pilaties van J de jury werd I hij aan een I I bronzen me daille gehol pen, die hij overigens later weer moest inleveren. Volgens velen zou de almachtige Ne biolo van de malversaties heb ben afgeweten. Hij leidde nota bene zelf het onderzoek en bleef buiten schot. In augustus werd hij voor een nieuwe (zesde) termijn van vier jaar gekozen. Toen al do ken berichten in de media op dat hij ernstige gezondheids problemen had. Hij zei echter: „Ik heb mijn leven in dienst gesteld van de atletiek. Ik heb in al die jaren een massa vrienden gemaakt. Ik ben er trots op dat ik deel uitmaak van deze fantastische sportbe- weging." Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het IOC, noem de Nebioli een van de toon aangevende leiders in de in ternationale sportwereld. „Hij was een belangrijke figuur. Hij besteedde al zijn tijd in dienst van de ontwikkelingen in de sport in het algemeen en de adetiek in het bijzonder." Ook Sepp Blatter, voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, toonde zich geschokt. „De voetbalwereld heeft ook veel aan zijn initiatieven te dan ken. We zullen de herinnerin gen aan hem koesteren."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17