Ter Aar dicht laatste gaatjes Rijn Veenstreek Eind aan 'indianenverhalen' op Alphense open dE Veerpont Spijkerboor pas in zomer van 2000 verwacht Woubrugse verhuizer wijkt voor 'Aarwoude' Oud Ade steeds scheutiger MAANDAG 8 NOVEMBER 1999 Computerdieven opgepakt alphen aan den run Bij toeval heeft de politie gisteren twee in brekers opgepakt, die een dag eerder computermateriaal uit een winkel in de Julianastraat hadden gestolen. De agent die gister ochtend de aangifte door de winkelier opnam, herinnerde zich een man die zich bij een reguliere autocontrole zaterdagavond verdacht had gedragen. De agent had in de auto een computer zien staan, maar op dat moment was nog niets van de inbraak bekend. Gisterochtend was de link echter snel gelegd en kon de politie de twee 20-jarige Alphenaren aanhouden. De computer stond nog in de auto. De mannen hebben bekend. Automobilist in Aarkanaal ter aar Een 42-jarige Alphenaar is gistermiddag met zijn auto in het Aarkanaal terechtgekomen. Hij werd zonder verwondin gen of ander letsel uit het water gehaald. Toen de man door het ambulancepersoneel werd onderzocht, bleek dat hij te veel had gedronken. De Alphenaar moest dan ook mee naar het politie bureau voor een proces-verbaal. Lezing over oude landkaarten alphen aan den rijn» De Historische Vereniging Alphen aan den Rijn houdt op maandag 15 november een lezing over oude landkaarten en het belang ervan voor historisch onderzoek. Aan de orde komen de kwaliteit van kaarten, hoe die in het verleden werden gemaakt en hoe historische kringen en verenigingen ze in de praktijk gebruiken. De toelichting bij de dia's is van M. Haineleers van de Topografisch-Historische Atlas van het gemeentearchief Amsterdam. De lezing heeft plaats in de trouwzaal van het oude gemeentehuis aan het Burgemeester Visserpark in Alphen en begint om 20 uur. Computerbeurs wegens lustrum alphen aan den rijn De Multi Computer Club Alphen bestaat vijf jaar en viert dat op zaterdag 13 november met een compu terbeurs. Behalve met hard- en software kunnen bezoekers er kennismaken met de cursussen van de club, een flight-simula- tor bekijken en leren hoe ze kerst/wenskaarten maken op de computer. Voor de kinderen is er in de Kinderhoek van alles te beleven met computers. Ook is er een presentatie van de nieuwste technieken op het gebied van digitale fotografie en vi deo-opname apparatuur. De beurs is van 10-16 uur in gebouw Nabij op het Lauraplein. De toegang bedraagt 3,50 gulden voor iedereen boven de zes jaar. Meerjarenbegroting rond De meerjarenbegroting tot en met 2003 van de gemeente Ter Aar is op papier rond. Met besparingen op voorzie ningen van gehandicapten en een efficiëntere werkwijze van het gemeentelijke apparaat denken burgemeester en wethouders een groot deel van het begrote tekort van bijna zeven ton in de komende jaren weg te werken. De dekking voor de resterende gaten in de begrotingen voor de jaren 2001 en 2002 maakt het college later bekend. Waarnemend-burgemeester Lyklema hecht er belang aan dat de gemeente haar financiën op orde heeft. Niet alleen be heert hij de financiële porte feuille, maar ook weet hij veler ogen op Ter Aar gericht. Om eventuele critici bij de provin cie Zuid-Holland de mond te snoeren, kondigde hij vorige week tijdens een commissiever gadering ook de gaten in de meerjarenbegroting tot en met 2003 te dichten. De meerjarenraming bevat nog wel enkele open einden. Pas bij de managementsrap- portage in het begin van het nieuwe jaar geeft het college aan waar het de resterende be zuinigingen van 385.000 gulden in 2001 en 212.500 gulden in 2002 vandaan wil halen. Met de bezuiniging op de voorzieningen voor gehandi capten moet Ter Aar in 2001 een ton en vervolgens per jaar een ton meer 'winnen'. Het budget uit de WVG-pot (Wet Voorzienigen Gehandicapten) bleek in 1999 ontoereikend, maar het gemeentebestuur wil geen gewoonte maken van overschrijdingen. Een efficiën tere werkwijze op het gemeen tehuis moet Ter Aar in 2003 een kwart miljoen aan besparingen opleveren. De gemeenteraad van Ter Aar buigt zich donderdag over de begroting. jacobswoude tim brouwer de koning Het Woubrugse verhuisbedrijf Hoogendoorn moet verhuizen. Dat vindt het gemeentebestuur van Jacobswoude, dat de grond rond het bedrijf aan de Kerk- weg nodig heeft voor de nieuw bouw van de stichting Woon diensten Aarwoude aan de A. de Graaflaan. Een eerder plan om het bedrijf te verplaatsen naar de gronden achter de Kerkweg trekken B en W in. Omwonenden uitten daarte gen tijdens een bewonersavond op 2 september ernstige bezwa ren. Door de uitbreiding van het verhuisbedrijf en de geplan de nieuwbouw van de woon diensten los te koppelen hoopt de gemeente snel met de bouw te kunnen beginnen. Bezwaren van omwonenden kunnen de verhuizing van de stichting van Leimuiden naar Woubrugge ernstig vertragen. Een suggestie van omwonen den om de firma Hoogendoorn naar de volkstuinen aan de Kerkweg te verplaatsen ziet het gemeentebestuur niet zitten. Op zo'n plaats buiten de kern mogen namelijk uitsluitend panden met een agrarische be stemming worden gebouwd. Wat de nieuwe plaats van de firma wordt, weet het college nog niet. LEIDEN - Het voltallige college van B en W heeft gistermiddag een kijkje genomen in het verbouw Leidse politiebureau. Van links naar rechts wethouder Tesselaar, hoofdinspecteur Ernst, wethoude Aken, burgemeester Vis en de wethouders Verboom, Oosterman, Waal en Van Dam. FOTO ARCHIEF LEIDSCH I Vrijdag 8 november ARNHEM/ALPHEN AAN DEN RIJN - Een vechtpar tij, waarbij een sergeant door drie soldaten werd af getuigd en een van de belagers een pink verloor, deed zich in de nacht van 28 juni voor in de kazerne in Den Helder, Het drietal, Johannes van den B. (21) uit Alphen, Adri M. (21) uit IJmuiden en Johan van de H. (21) uit Den Haag, keerde na een avondje uit in Den Helder om kwart voor één in de kazerne terug en vond de poort gesloten. Dit tot groot onge noegen van de soldaten, die voortdurend op het bel letje drukten en de wachthebbende sergeant voor al les wat mooi en lelijk was uitscholden. ,,We klim men zo over het hek als je niet gauw opendoet", dreigden ze. Zo gezegd zo gedaan en Johan klom met behulp van zijn vrienden over het hek, waarbij zijn ring bleef haken. Pas toen zijn vrienden een pink vonden merkte Johan dat het de zijne was en woedend wierp het drietal zich op de sergeant die de nodige klappen en schoppen ontving. „Wei door die pink erg van streek", vertelde hetd gisteren voor de Arnhemse krijgsraad. De ai militair mr. P. M. Roelse vond het een |ele zaak en eiste drie weken Nieuwersluis. Daai Johannes, Adri en Johan niet op gerekend, opluchting werden ze ieder veroordeeld tot heel voorwaardelijke celstraf van drie wekei ƒ400,-. RUURLO - Gelderland wordt geplaagd dooi in huis. De aantallen muizen die op zoek ga warmte en voedsel in woningen zijn zo grooi verse zaken hun voorraden muizevallen al h uitverkocht. De muizeninvasie wordt geweti het slechte weer. Gewoonlijk verlaten de sp zen de velden pas in december als 't te kou te worden. Vermoedelijk worden zij nu verd door het water dat grote oppervlakten akkeri heeft doorweekt en ook de maisoogst in son delen van oost-Gelderland ernstig bemoeilif oud ade» Elk jaar is het weer iets meer. De opbrengst van de fan- cyfair in Oud Ade afgelopen weekeinde bedroeg 57.783,40 gulden. Het geld, bijna 2000 gul den meer dan vorige keer, komt ten goede aan de verenigingen in Oud Ade. Het clownsduo Fer en Fensie verzorgde de feestelijke opening van het 'Oudaas' dorps feest, waarna het rad van avon tuur onophoudelijk draaide tot gisteravond. Veel bezoekers vie len in de prijzen. De mega mil lenniumtaart werd gewonnen door Carina Timmers uit Rijpwe- tering. De reischeque ter waarde van 999,99 ging naar Ellen en Boris Heemskerk uit Oud Ade. Dorpsgenoot Sjaak de Haas won de fietsverloting en kon op zijn gloednieuwe fiets naar huis. Bij de vacaturebank werd het Oud Adese verenigingsleven voor soms wel hele hoge prijzen ge spekt. Een geslacht half varken ging voor 350 gulden over de toonbank, een overnachting op camping Het Haasje bracht 500 gulden op. FOTO MARKLAMERS Gemeente laat zich van haar leukste kant zien kaag/oud ade janneke de jonge Fietsers en wandelaars die het water Spijkerboor tussen Oud Ade en Kaag willen oversteken, moe ten nog even geduld hebben. Nu loopt de Boek- horsterweg in Oud Ade nog dood, maar de ge meente Alkemade doet haai- best om volgend jaar zomer een veerpontje tussen de twee dorpen te laten varen. De komst van het pontje zit vast op subsidies, die de gemeente nog bij diverse in stanties wil lospeuteren. Tijdens de landelijke fietsdag in 1997 was het pontje al één dag in de vaart. Recreanten vinden de verbinding op die plek fantastisch. Daarmee kunnen ze Kaageiland aan de zuidkant aandoen en met het veer naar de Huigsloterdijk in Buiten kaag hun weg vervolgen. Bewoners van de Bea- trixlaan, waar het veer wellicht aanmeert, protes teerden vorig jaar nog tegen de komst van het pontje. Zij vrezen geluidsoverlast van de recrean ten en vrezen aantasting van hun privacy door dat de boot dicht langs hun huis vaart. De gemeente heeft zich echter nog helemaal niet gebogen over een eventueel aanmeerpunt van de pont. Eerst moeten instanties als de pro vincie Zuid-Holland en Kwaliteitsimpuls Groene Hart met geld over de brug komen. Zonder hun bijdragen komt de oversteek er niet. „De provin cie staat er positief tegenover", aldus J. Oerle- mans van de gemeente. „Er wordt deze winter hard aan gewerkt om deze subisidies te krijgen. Het zou mooi zijn als het volgend jaar zomer zo ver is." •Alkemade is al drie jaar bezig met de financie ring van het pontje, dat vermoedelijk alleen in het hoogseizoen gaat varen. De gemeente wil een boot die op zonne-energie vaart. De kosten hier van komen op 150.000 gulden. Pas als dat geld binnen is, gaat de gemeente de plannen verder uitwerken. Waar het veer de oversteek van het gehucht Zevenhuizen naar Kaageiland maakt, wordt dan pas besloten. Leidsch Dagblad ANNO 1899 Woensdag 8 November LEI DEN - Thans is verschenen de feestwijzer ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan der met zoveel roem bekende Leidsche tooneelvereeniging 'Jacob Cats', opgericht den lOden November 1874. Dat zilveren jubileum wordt in de eerste plaats herdacht door het houden van een tooneelwedstrijd, waaraan door zes vereenigingen zal worden deelgenomen. Er zijn diverse prijzen beschikbaar gesteld. Bovendien zal vooraf het 25-jarig bestaan op Zaterdag 18 Nov. a.s. in de Stadszaal worden gevierd met een feest avond, waarop het strijkorkest van de stafmuziek van het vierde regiment infanterie onder directie j< heer Joh. Oostelaar een concert zal geven, af seld of gevolgd door een feestrede, een bloei de optreden van den karakterkomiek Nic. De 1 bal met variatiën, enz, w KOUDEKERK - Onze dorpsklok was in de la<!n gen erg van streek, kreeg eindelijk een flauw d gaf geen geluid meer. De burgemeester heef, het advies ingewonnen van den wonderdokte gebied van toren-uurwerken, klokken, enz., patiënt thans weder heeft bijgebracht. We v\ maar hopen, dat haar langen tijd een goede j heid geniete. ANNO 1974 alphen aan den rijn saskia buitelaar Gemeenten die zich populair willen maken bij hun inwoners, kunnen bij Alphen in de leer. Daar weten ze hoe ze het imago van saaie ambtenaren moeten opvijzelen: met een open dag met een thema en veel verwen nerij. Bezoekers die zich zater dag hadden laten binnenlokken in het indianendorp in het ge bouw aan de Genielaan, wer den vervolgens vergast op gratis tortilla's en kippenbouten, kof fie en chocomel, rolmaatjes en bloembollen, schminken en springen. Daarnaast kregen zij een bulk aan informatie over het werk van de afdeling wijk beheer en hoe burgers zich daarmee mogen bemoeien. „Een beetje goodwill kopen is het wel", zegt bezoeker Ries Karsemeijer terwijl hij het rol- maatje terugstopt in zijn zak. Met zijn vrouw Marrie loopt hij al drie uur rond door de enor me hal van het gebouw Lan- geroode, die voor de gelegen heid in indianensfeer is gehuld. Haast hebben ze niet, want er is genoeg te zien en voor koffie met cake of een thematische lunch is gezorgd. Positief Voor het meetlint hoefden ze alleen maar een enquête in te vullen over wat voorrang ver dient: de aanpak van losliggen de stoeptegels of van onderge- kalkte vuilnisbakken. „Natuur lijk trekken ze met die con sumpties publiek naar binnen", vervolgt Karsemeijer. „Maar het effect is positief, want je komt toch in aanraking met de men sen van wijkbeheer. En je krijgt veel waardering voor wat zij doen." Verspreid door de hal waar normaal gesproken de gele bus jes van wijkbeheer staan, geven ambtenaren in stands uitleg over hun werk: wijkinrichting, groenstroken bijhouden, par- keermeters- en brugonder- houd, gladheidsbestrijding en- De gemeente moet niej ken wat goed is voor eie' dat moeten de bewom L Wij leveren alleen de Groen in 't Wout is van de 1600 vrij willige chc gemeente een handje i zich verantwoordelijl voor hun buurtje. „Ik bloembollen in de g en ken in onze straat. Mef len namelijk geen worst, maar zelf bedei hun omgeving eruitziei Het echtpaar Ka heeft dat inmiddels dekt. Ze hebben beide tieavonden bezocht ov knapbeurt van hun Ed buurt. En sinds hij met werken heeft Kaï tijd om de stoep en de kruidvrij te houden. D ook leuk vindt, komt de gemeente het stimi Winters kun je gratit zout halen om te stro hebben veertig met rond ons huis. Dan ki gaan zitten wachten strooiwagen een kef maar waarom zou je helpen?" i'Aan Na zaterdag zijn hopelijk veel 'indianenverhalen' over de gemeente Alphen aan den Rijn de wereld uit geholpen, de open dag van de afdeling wijkbeheer om meer te weten te komen over de werkwijze van de gemeente. zovoorts. De open dag met de naam Tipi's Alphen is bedoeld om de 'indianenverhalen' uit de wereld te helpen en te laten zien hoe de gemeente écht werkt. De communicatie met de burgers, opnieuw, dient als uitgangspunt. De ambtenaren hebben zich er behoorlijk voor uitgesloofd en half Alphen schoongeveegd om de hal vol te storten met herfstbladeren en dood hout, aangevuld met een totempaal, tipi's, cactussen en dieren huiden. Ook een galloway-rund met twee pony's voor de amb tenaren van ecologisch groen- beheer is aanwezig. Kinderen, getooid met bonte veren en ge schminkt als Sterke Beer of Grote Arend, luisteren met iri- gehouden adem rond een vuur tje in de wigwam naar de ver halen van een echte indiaan. Alleen het springkussen, een enorme clown die achter in de hal over het indianendorp uit kijkt, past niet bij het thema' van de dag. Maar welke kind- Zo'n 1100 bezoekers bezochten FOTO TACO VAN DER EB vriendelijke party kan nog zón der? De hoogste baas van Lan- geroode, 'wethouder Hans Groen in 't Wout, is halverwege de dag al tevreden. „Het doel is bereikt: laten zien aan burgers wat de uitvoerende diensten doen en hoe we proberen de inwoners daarbij te betrekken. Zo kun je ook com gen om het plantsoe"^ mesten en we hebben prikkie een regenton Als je een positieve insi genover de gemeente li je je ook meer verantw voor je omgeving. Als deren plantjes uit het trekken, grijp ik in. Vr ik daar niets van." De Karsemeijers dertig jaar met plezit phen, maar na vandaf echt óm. Zo'n open ideale manier om en{ me bij de burger te kwÉTi sluiten ze als ze zich uitgang begeven. Tege ring van een tweede krijgen ze er een zakji bollen. En die gaan ni gemeenteplantsoen, ze. „We hebben ook grote tuin."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 12