Futloos PSV blameert zich Droom Advocaat is uit 'Dubieuze betalingspraktijken bij Bar^a' Sport v ijax met vijf B-spelers ti selectie tegen Hapoel illem II af ioor zijdeur I chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 071-5356463 jijfï moet Real Madrid verlossen lohan Cruijff is in de ogen van de supporters van Reed lrid de ideale man om trainer John Toshack op te volgen, ttjff, de voormalige coach van aartsvijand Barcelona, ligt vol- een enquête van de Spaanse krant Marca bijzonder goed Ie socios. Toshack daarentegen ligt zwaar onder vuur en |dt als Real zaterdag de volgende competitiewedstrijd ver- I waarschijnlijk ontslagen. Liefst 52,4 procent van de fans r El Salvador' Cruijff het liefst Real uit zijn lijden verlossen, te Valdano en Radomir Antic kunnen op 25,1 en 14,4 pro- Jt van de stemmen rekenen. !>ter naar FIFA over kwestie-Ronaldo Ian Het bestuur van Intemazionale heeft zich tot de we- jvoetbalbond FIFA gewend om het dispuut met de Brazili- ise bond over Ronaldo op te lossen. Inter is er ontstemd over de Braziliaanse bondscoach Wanderley Luxemburgo de [speler heeft uitgenodigd voor twee vriendschappelijke wed- jden van het Braziliaans olympische team in Australië op 14 17 november. Inter had eerder van Braziliaanse kant de ver ering gekregen dat Ronaldo slechts de vriendschappelijke dstrijd met met het A-team van Brazilië zou spelen. jax wil Ruud Hesp aantrekken [terdam Ajax wil Ruud Hesp als vervanger van doelman nley Menzo. De 34-jarige doelman is bij Barcelona op een jpoor beland. Zijn contract loopt aan het einde van dit sei- jn af. Ajax heeft zich gemeld bij zaakwaarnemer Ger Lagen- fc. Hesp is in het doel van Barcelona na twee jaar verdrongen P CQ)r de jonge Spaanse jeugdinternational Francesc Arnau. Vol- id seizoen zal Hesp er vrijwel zeker niet meer bij zijn. De ver- Itenis wordt niet meer verlengd. De interesse van Ajax richt h op volgend jaar. emakkelijke avond voor Heerenveen yiEGENNEC kan nog steeds geen goed doen in de eredivisie, 'nummer laatst incasseerde gisteravond in De Goffert alweer pegende competitienederlaag. Subtopper Heerenveen zege lde met 4-0. Bij de rust leidde de Friese ploeg al met 3-0. De 'ale ruststand was geflatteerd. De Friese formatie was uiterst uur in de afronding. Radomksi opende met een harde kop- de score uit een hoekschop van Nurmela. De Fin nam daar- jmet een wervelend zondagsschot nummer twee voor zijn re ling. Op slag van rust rondde spits Denneboom koel af: 0-3. aller Lurling gaf het doodgebloede duel in de laatste minuut een aardig slot: 0-4. inder sponsors Champions League hburg De Europese voetbalunie UEFA wil de sponsoring de Champions League anders aanpakken. Vanaf volgend zoen selecteert de bond in plaats van acht nog maar vier msors. De exclusieve geldschieters moeten daarvoor elk 40 50 miljoen gulden neertellen. Halvering van de sponsors, dubbeling van het rendement, is de nieuwe strategie van de FA. De bond krijgt nu ondersteuning van Canon, Continen- Eurocard, Ford, McDonald's, Amstel (Heineken), Nutella xrero) en PlayStation (Sony). De contracten met deze spon- ongeveer 110 miljoen gulden waard, lopen aan het einde het seizoen af. Kandidaten voor de nieuwe opzet zijn nog t bekend. Volgens de UEFA hebben bedrijven wel enthousi- is gisteren met vijf spelers de B-selectie vertrokken het traditionele trai- igskamp in Callantsoog: ilman Van den Ban, Kanu, tat, Piqué en Mokoena. ziekenboeg is onveranderd •ot, maar desondanks be iden de Amsterdammers :h ontspannen voor op de urn van de tweede ronde !FA-beker tegen het Israëli- ie Hapoel Haifa. De voor- Irong bedraagt immers 3-0. 1 ,De doelstelling van deze idstrijd is de tegenstander il duidelijk maken dat er in eer meer te behalen zei trainer-coach Jan jfouters. „Als de Israeli nog |Slige hoop hebben, moeten Wh die direct indrukken." mouters meende weinig tot geen ruimte te hebben om de ze Europese bekerwedstrijd te kunnen beschouwen als een semi-oefenwedstrijd. „Zoveel ruimte zit er niet in onze se lectie", zei Wouters, die mis schien Mokoena een basis plaats in het centrum van de verdediging gunt. „Het is mo gelijk dat een van de vijf uit de B-selectie zijn Europese de buut maakt." Van Ajax' A-selectie zijn O'Brien en Verlaat nog onvol doende hersteld van blessures om te kunnen spelen, zijn Da- ni (opnieuw) en Bobson ziek, De Cler en Vierklau nog steeds herstellende en Tobiasen en Sier langdurig geblesseerd. Ondanks dat de wedstrijd door de 3-0 winst in Haifa zo goed als alleen voor de statis tiek wordt gespeeld, komen er minimaal 37.000 voetbalfans naar de Arena. Roemloos afscheid van Europa na ongeïnspireerd optreden in Valencia Champions League Roemloos en ongeïnspireerd nam PSV gisteravond af scheid van het internationale podium. De koploper van de eredivisie hoort alleen nog op papier bij de elite van Europa. Achter de groene tafel van de G14, het verbond van internationale topclubs, blaast voorzitter Harry van Raaij nog een woordje mee, tussen de lijnen speelt PSV al drie seizoenen geen enkele rol van betekenis meer. gang bij Rangers (4-1) was voor hem gisteravond in Valencia re den in de schulp te kruipen. Hij leek daarmee de schade be perkt te willen houden. De al niet bijster inventieve tactiek - loerend op een countertje dat nimmer kwam - loonde geen moment. Van Nistelrooy, die voor het eerst in acht wedstrij den niet tot scoren kwam, en Nilis werden zelden of nooit bereikt. De middenvelders Khokhlov, weer in genade aan genomen, Van Bommel en Stinga, die het koningskoppel van munitie had moeten voor zien, vielen bovendien genade loos door de mand. Gerets: „Het contrast met de competi tie is wel erg groot." Afgezien van het verschil in kwaliteit en - vooral - mentali teit in de eredivisie maakte PSV het in Valencia bij vlagen zelfs bonter dan in Glasgow. Alleen de cijfermatige afstraffing bleef de klas van Gerets fortuinlijk bespaard. PSV, dat de Spaanse driedaagse veelbetekenend af werkte in een ontspannen sfeer met een heus boottochtje op de Middellandse Zee, kwam in Va lencia goed weg. De futloze ma nier waarop PSV over het Spaanse gras hobbelde moet echter - opnieuw - een pijnlijke ervaring voor Gerets zijn ge weest. De bedroevende en slaapver wekkende eerste helft, afgeslo ten met de gebruikelijke Spaan se zakdoekjes, had in de half volle voetbaltempel Mestalla meer weg van een potje zomer avondvoetbal. Pas na de hervat ting kon het duel bekoren, al was louter Valencia voor de op leving verantwoordelijk Het eerste schot van een PSV'er op het doel van Valencia kwam in de 75e minuut van de voet van Stinga. Voor de neus van Ronald Wa terreus was het aanzienlijk drukker. Vooral Lopez en San chez doken keer op keer voor de Limburger. Hij gaf zich niet gewonnen, maar capituleerde pas bij een curieuze vrije trap. valencia mark caldenhoven PSV leed in Valencia (1-0), net als twee weken geleden in Glas gow, pijnlijk gezichtsverlies. Het slappe, ongeïnspireerde en bij vlagen meelijwekkende op treden was de Brabantse club onwaardig. Trainer Eric Gerets had het met het schaamrood op de kaken aanschouwd, maar hij weigerde zijn falende ploeg te kapittelen. „De manier waar op we hebben gespeeld, doet mijn wenkbrauwen fronsen, maar misschien waren de ver wachtingen te hoog gespan nen." Wist Bayem München PSV acht dagen geleden nog te in spireren tot de enige daad van betekenis in het voor de Eind- hovenaren treurig verlopen Eu ropacup-seizoen; Valencia haalde niets in PSV boven. Geen moment wekten de Bra banders de indruk nog te gelo ven in de derde plaats in groep F, alsnog goed voor een ticket voor in het toernooi om de UEFA Cup. Onervarenheid en een gebrek aan tegenstand in de Nederlandse competitie rechtvaardigden geen moment de schaamteloze instelling in Valencia. Na weer een trieste aftocht uit Europa - voor het vierde jaar op rij overwintert PSV niet - verscholen de Brabanders zich achter te gemakkelijke ar gumenten. Misschien is er voor het Europese kleintje dat PSV al jaren is, domweg geen eer meer te behalen in Europa. Mag een club van het 'kaliber' PSV ook maar aan een terugkeer tussen de internationale top ruiken, dan worden de sterren voor miljoenen weggelokt. Dat is de harde realiteit. PSV moet wat dat betreft zijn hart vasthou den. Want wie durft er nog geld te zetten op een langer verblijf van smaakmakers Ruud van Ni stelrooy en Luc Nilis in Eindho ven. Gerets moet een vooruitzien de blik hebben gehad. De af- Jonas Kolkka probeert zich langs Valencia-verdediger Mendieta te wurmen. Lopez schoot op de hak van de lichtjes op. Maar net als bij de roemloze vertrek uit Europa Engelse scheidsrechter Graham opening van de Champions had niet treffender kunnen Barber en zorgde daarmee voor League in München gooiden de worden geïllustreerd, een onbewuste, maar doeltref- Brabanders de schroom te laat Valencia: Palop; Carboni. Pellegrino, fende assist. De treffer had van zich af. Nilis werd afgelost PJuk£ en Angul°' Gonzalez. Gerard, moeten worden geannuleerd, door de van ongeduld trappe- Car)nenLopez.annos' anc ez s" maar Barber was zich van geen lende Dennis Rommedahl, die psv: Waterreus; Faber (59. Dirkx), Ad- kwaad bewust. prompt de enige kans van PSV do. Nikiforov en Heintze; Stinga, Door het doelpunt van Clau- kreeg. Van dicht bij stuitte de dio 'De Luis' Lopez veerde PSV Deen op Palop. Het bleke en rooy Groep E Olympiakos Piraeus (Gri) - FC Porto (Por) 1-0 (0-0) 56 Giannakopoulos 1-0. Scheidsrech ter: Nielsen (Den). Toeschouwers: 25.000. Ge le kaart: Passalis (Olympiakos), Hilario, Paul mho Santos. Aloisio (FC Porto). Molde (Noo) - Real Madrid (Spa) 0-1 (0-1). 43. Karembeu 0-1. Scheidsrechter: Veissière (Fra). Toeschouwers: 10.785 Gele kaart: Hel- guera (Real Madrid). R. Madrid 6 4 1113 15-7 Porto 6 4 0 2 12 9-6 Olympiakos 6 2 1 3 7 9-12 Molde 6 1 0 5 3 6-14 Valencia (Spa) - PSV (Ned) 1-0 (0-0). 70. Lo pez 1-0. Scheidsrechter- 8arber (Eng) Toe schouwers: 25.000 Gele kaart: Djukic (Valen cia). Nilis. Addo, Nikiforov (PSV) Bayem München (Dui) - Glasgow Rangers (Sch) 1-0 (1-0) 33. Strunz 1-0 (strafschop) Scheidsrechter: Melo Pereira (Por). Toeschou wers: 48.000 Gele kaart: Babbel. Eiber. Strunz, MatthSus (Bayern), Van Bronckhorst, Amoruso. Barry Ferguson (Glasgow Rangers) Valencia 6 3 3 0 12 8-4 Bayern 6 2 3 1 9 7-6 Rangers 6 2 1 3 7 7-7 PSV 6 1 1 4 4 5 -10 Valencia en Bayern M. naar 2e ronde, Rangers naar UEFA-beker Groep G Willem II (Ned) - Bordeaux (Fra) 0-0. Scheids rechter: Radoman (Joe) Toeschouwers: 13,000 Gele kaart: Schenning (Willem II). Micoud. Alicarte (Bordeaux). Sparta Praag (Tsj) - Spartak Moskou (Rus) 5-2 (2 2) 1 Lokvenc 1-0.11 Rosicky 2-0. 34. Boelatov 2-1,45. Bezrodny 2-2,49 Fukal 3 2,63. Labant 4-2 (strafschop), 66. Lokvenc 5- 2 Scheidsrechter: Piraux (Bel). Toeschouwers: 12 106 Rode kaart 62. Tichonov (Spartak Moskou) Gele kaart: Hasek (Sparta Praag), Chlestov, Boelatov (Spartak Moskou). SpartaP. 6 3 3 0 12 14- 6 Bordeaux 6 3 3 0 12 7-4 Spartak M. 6 1 2 3 5 9-12 Willem II 6 0 2 4 2 7-15 Bordeaux en Sparta P. naar 2e ronde, Spartak M. naar UEFA-beker Groep H Chelsea (Eng) Hertha BSC Berlin (Dui) 2-0 (2-0). 11Deschamps 1-0,44. Ferrer 2-0. Scheidsrechter Nilsson (Zwe). Toeschouwers: 33.623. Rode kaart: 90. Sutton (Chelsea. 2x geel). Galatasaray (Tur) - AC Milan (Ita) 3-2(1-1) 20. Weah 0-1, 27. Capone 1-1, 51. Giunti 1- 2,87. Hakan Sükür 2-2,90. Umit 3-2 (straf schop). Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Okan (Ga latasaray). Weah, Maldini, Sjevtsjenko, Abbiati (AC Milan) Chelsea 6 3 2 1 11 10- 3 FOTO'REUTERS Hertha 6 2 2 2 8 7-10 Galatasaray 6 2 1 3 7 10-13 AC Milan 6 1 3 2 6 6-7 Chelsea en Hertha naar 2e ronde, Galatasaray naar UEFA-beker SCOREBORD Reiziger voor ruim miljoen op de begroting bij tv-zender PRIJSVRAGEN woensdag 3 no- barcelona hen* van den boom Het Catalaanse tv-kanaal TV3 betaalde in het seizoen 97/98 bijna dertig miljoen gulden aan salarissen van voetballers en technische staf van FC Barcelona. Eén van de spelers op de 'loonlijst' van de publieke zender was Reiziger, die voor 1.3 miljoen gulden op de begroting stond. Het weekblad EI Triangle publi ceerde gisteren een officieel document van de gezamenlijke begroting van Bar- ca en TV3. In hoeverre de betaling door TV3 een poging is om de fiscus te misleiden werd in het begeleidende artikel niet duide lijk. Wel is zeker dat binnen de voetbal club al lange tijd discussie wordt ge voerd over het financiële beheer. De op positiegroep de 'Blauwe Olifant', waar mee ook Johan Cruijff sympathiseert, beschuldigt Barca-voorzitter Josep Nu nez er al lange tijd van uiterst mistig met de cijfers om te gaan. Hij zou de zaken rooskleuriger voorstellen dan ze in wer kelijkheid zijn. Ook Cruijff heeft bij ver schillende gelegenheden Nunez opge roepen om opening van zaken te geven. Volgens de voorzitter maakt Barca een aardige winst, maar de oppositie heeft uitgerekend dat Barcelona minstens twintig miljoen gulden schuld heeft. De dertig miljoen die TV3 aan de spelers heeft betaald komen uit de televisierech ten die de Catalaanse zender Barca be taalt voor het uitzenden van de wedstrij den. Een ander punt dat volgens El Tri angle de aandacht van de Spaanse FIOD verdient is het overmaken van een be hoorlijk deel van de salarissen van de spelers naar kunstmatige bv"s in het bui tenland. Ongeveer eenderde van de honderd miljoen die Barca aan lonen betaalt, zou daarin terechtkomen. Zo zou een deel van het loon van Ivan de la Penya (nu speler van Olympique Mar seille) zijn betaald aan de in Nederland gevestigde Aragon Amsterdam Manage ment BV. Laurent Blanc (nu speler bij Inter Milan) zou voor dat doel de Neder landse 'Personality Promotions Interna tional BV gebruiken. De publicatie in El Triangle heeft tot dusver in Spanje nog geen reacties op geleverd. De krant staat bekend als 'links' en heeft een reputatie in 'onthul lingen'. Het blad drukt een document af met daarin de salarissen van de Barca- spelers en technische staf. In het stuk, dat van CF Barcelona afkomstig zou moeten zijn, staat ook aangegeven wie het loon betaalde: de club of TV3. Trai ner Van Gaal kreeg in het seizoen 1997 - 1998 volgens het stuk 2,7 miljoen gulden van Barca. Zijn assistent Van der Lem 400.000 gulden, net als keeperstrainer Hoek. Keeper Hesp staat voor 1,5 mil joen gulden in de lijst. Met Reiziger zijn zij de enige Nederlanders die genoemd worden. Lucky Ten. Trekking vember 1-7-10-17-25-35-37-39-40-42 - 46 - 48 - 53 - 55 - 57 - 58 - 66 - 72 - 76 -78. (onder voorbehoud). Duitse midlotto. Trekking A 1 - 3 - 17 - 26 - 38 - 40. Re servegetal: 23. Trekking 8 3 - 21 - 23 - 27 - 34 - 42. Re servegetal: 15 Supergetallen: 8 en 9 Spel 77 3721819 Super 6; 634303. Belgische midlotto. 4 - 14 - 16-33 - 34 - 35. Reservegetal 13. VOETBAL Eredivisie NEC - Heerenveen 0-4 (0-3). 8. Radomski 0-1, 33. Nurmela 0-2, 45. Denneboom 0- 3, 90. Lurling 0-4. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Gerard de Nooijer (Heerenveen). HONKBAL rg gert van puk it moest een afscheid in stijl irden. Met veel spektakel, dat pral. Zo had Willem II zich de jtste thuiswedstrijd in de lampions League voorge- ld. Maar het werd een af- :ht door de zijdeur voor de burgers. Met een bloedeloos gelijkspel tegen Girondins rdeaux. Niet schokkend of feienbarend, verre van dat. I! ploeg van Co Adriaanse >rd door de eigen aanhang Ifs op een paar striemende Btconcerten getrakteerd. Zo I ik was het debuut in de lampions League nu ook jer niet. peen punten maar wel veel (gels. Lucratief was het avon- ür in de Champions League pr zeker voor Willem II. De Ujoenen vlogen binnen op de pkrekening van de club. Zes tnsjes op het bal der kampi- Inen leverden de mooie som (n bijna twaalf miljoen gulden Startgeld, tv-geld en recet- Het feest kon niet op voor Tilburgse penningmeester. Jeen op het veld werd er nau- plijks geld verdiend. .Dit nivéau was duidelijk een latje te groot voor ons", gaf Iriaanse eerlijk toe. En de trai- r wist ook wel waar het alle- aai aan schortte. „We kwa- an in de eerste plaats natuur- ervaring en routine tekort. SCHERMEN Mark Schenning (rechts) en Laurent Battles blijven niet op de been. Maar ook op tactisch gebied hebben we nogal wat steken la ten vallen. Daarom waren deze wedstrijd heel leerzaam voor ons." Schamen deed Adriaanse zich zeer zeker niet voor de op tredens van zijn ploeg. „We hebben in alle wedstrijden steeds met drie spitsen ge speeld en waar mogelijk voor veel spektakel gezorgd. Dat was ook één van mijn belangrijkste uitgangspunten. De voorstel ling stond steeds op de eerste plaats. En zo slecht hebben we de mensen in Tilburg nu ook weer niet vermaakt, vind ik." In de laatste thuiswedstrijd dacht de eigen aanhang daar toch iets anders voor. Begrijpe lijk, een spektakelstuk zoals te gen Sparta Praag en Spartak Moskou leverde de ontmoeting tegen Girondins Bordeaux be slist niet op. De Tilburgers be teugelden hun passie, lieten zich niet meer door hartstocht leiden. Een saai duel zonder echte hoogtepunten was het gevolg. Het was lang geleden daar Willem II er in eigen huis niet in slaagde om te scoren. In sep FOTO REUTERS tember 1997 gebeurde dat voor de laatste keer. Op de valreep toch nog eventjes snel 350.000 gulden verdienen. Daar draaide het gisteravond iq Tilburg alle maal om. Ook Willem II schaamde zich er uiteindelijk niet voor om een knieval voor het grote geld in de Champions League te maken. Willem II: Van Fessem; Prommayon, Gentile, Galasek en Schenning (90. Hill); (aliens, Victoria (87. Valk) en Landzaat (76. Ramzi); Ceesay, Sanou en Sjoekov. Bordeaux: Richert; Jenmali, Afanou, Alicarte en Bonnissel; Battles (68. Feindouno), Rouvière (83. Grenet), Di- abaté en Micoud; Wiltord. münchen sid/dpa Bayem München heeft Dick Advocaat uit de droom gehol pen. De bevlogen coach van Glasgow Rangers had zijn ploeg zo graag zien verder bekeren in de Champions League. Daar voor was een gelijkspel in Mün chen voldoende. Het ontbrak de Rangers echter aan geluk. Diverse malen stonden paal en lat een Schotse treffer in de weg. Het werd een nederlaag van 1-0, waardoor Glasgow Rangers in Europees verband wordt af gescheept met een 'troost- plaats' in het toernooi om de UEFA-cup. In de basis van Glasgow Rangers stonden drie Nederlanders: Numan, Mols en Van Bronckhorst. Na 33 minuten had Strunz succes voor Bayem. Hij verzil verde een strafschop, toege kend nadat Giovanni van Bronckhorst de opkomende Scholl ten val had gebracht (1- 0). Michael Mols had drie minu ten eerder het veld moeten rui men voor Johansson. Mols, die al eens tegen de paal kopte, had pech dat Bayern-doelman Kahn, terug van een blessure, hem bij het uitlopen zodanig uit balans bracht dat hij lelijk ten val kwam. De voormalige Utrechter raakte daarbij zwaar aan een knie geblesseerd en is vermoedelijk enkele weken uit geschakeld. Na rust bleef Glasgow Ran gers aandringen. Maar de uit blinkende Van Bronckhorst en Johansson zagen hun inzetten tegen het houtwerk belanden. Chelsea begon met één punt uit twee duels beroerd aan de Champions League maar kwam toch nog als groepswinnaar bij de laatste zestien. De Londense club gleed op eigen kracht langs Hertha BSC (2-0), dat toch meemocht naar de tussen- ronde. Hertha, met Dick van Burik in de hoofdrol als schaduw van wervelwind Gianfranco Zola, hielp onbedoeld een handje. Na een minuut of tien werkte de Iraanse international Ali Daei de bal halfbakken weg uit het eigen strafschopgebied. De Franse middenvelder Didier Deschamps knalde onmiddel lijk raak. De Spanjaard Albert Ferrer, ex-Barcelona, drukte het overwicht van Chelsea vlak voor rust duidelijker uit: 2-0. „Het was een grootse avond", vond Vïalli, „We zijn verder, en nog als eerste van de groep ook." Zijn Duitse collega Röber had de wedstrijd (en die in Is tanbul) beleefd als een wissel badtherapie. Beurtelings heet en koud. „Ik heb nooit eerder zoveel felicitaties gekregen bij een nederlaag." Ed de Goey kreeg in het Lon dense doel weinig problemen te klaren. In de beginfase land de een kopbal van Sanneh op het net. AC Milan rekende zich aan de Bosporus te vroeg rijk. De Libe riaan George Weah, na vijf duels schorsing debuterend dit seizoen in de Champions Lea gue, opende de score na een minuut of twintig. Carlos Alber to de Oliveira, beter bekend als Capone, maakte even later ge lijk. Na rust hielp Giunti de Ita lianen opnieuw aan een voor sprong. Die hield stand tot de 87ste minuut. Het nationale idool Hakan Sükür tekende voor 2-2, Ümit (uit een straf schop) zelfs voor 3-2. Veel praatjes hoeft, hij niet te hebben momenteel in Madrid, maar John Toshack werd met zijn gehavende Real wel win naar van groep E. Een 1-0-zege bij de Noorse debutant Molde volstond. De Fransman Christi an Karembeu maakte vlak voor het rustsignaal van zijn landge noot Veissière het enige doel punt. Aan de zijnlijn ook een debutante: Nelly Viennot, de eerste vrouwlijke assistent- scheidsrechter in de Champi ons League. Clarence Seedorf speelde de gehele wedstrijd, vlak achter de enige spits, de 19-jarige Aranda. Deze staat normaal in het derde van Real. FC Porto, al zeker van kwalifica tie, vergaloppeerde zich in Athene tegen Olympiakos Pi raeus. De Grieken wonnen met 1-0 (doelpunt Giannakopoulos) en mogen door naar de derde ronde van het UEFA-bekertoer- Seoul. WK. Vrouwen, degen. Kwartfinales: Garcia (Cub) - Cascioli (Ita) 15-11, Romagnoli (Zwi) - Schalm (Can) 15-14, Flessel (Fra) - Kim (ZKo) 15-12, Mincza (Hon) - Logoenova (Rus) 15-5 Halve finales Romagnoli - Garcia 15-11, Flessel - Mincza 15-12. Finale Flessel Romagnoli 15-10 Eindstand: 1 Flessel. 2 Romagnoli, 3 Mincza, Garcia, 5. Casci oli, 6. Schalm. 7. Logoenova, 8 Kim. Mannen, floret. Kwartfinales: Kim (ZKo) - Krzesinski (Pol) 15-8. Zennaro (Ita) - Garcia (Cub) 15-12, Wienand (Dui) - Bissdorf (Dui) 15-11, Go- loebitski (Oek) - Tucker (Cub) 15-8. Halve finales: Zennaro - Kim 15-14, Goloebitski - Wienand 15-3. Finale: Goloebitski - Zeri naro 15-12. Eindstand: 1. Goloebitski, 2. Zennaro, 3. Kim, Wienand, 5. Garcia, 6. Bissdorf, 7. Tucker, 8. Krzesinski. TENNIS Parijs. Mannen, 5 miljoen gulden. Tweede ronde: Schalken (Ned) - Kucera (Slw) 6-3 6-4, Van Lottum (Ned) - Sargsi an (Arm) 6-3 7-6, Philippoussis (Aus) Krajicek (Ned/8) 7-5 6-3, Hewitt (Aus) Kafelnikov (Rus/2) 6-4 2-6 6-4, Costa (Spa) - Rusedski (GBr) 7-6 opgave Rusedski, Rosset (Zwi) - Corretja (Spa/12) 7-5 6-3. Haas (Dui/13) - Koubek (Oos) 6-3 6-2, Henman (GBr/10) - Ferrero (Spa) 4 6 7-6 6-4. Courier (VSt) - Moya (Spa/14) 6-2 6-1, Chang (VSt) - Rios (Chl/9) 7-5 6 2. Agassi (VSt/1) - El Aynaoui (Mar) 6-4 6 3 Enqvist (Zwe) - Martin (VSt/4) 4-6 7-6 7 6 Derde ronde: Haas - Sampras (VSt/3) walk over Schalken in derde ronde tegen Agas si. Van Lottum tegen Chang Quebec City. Vrouwen, 360.000 gulden. Eerste ronde: Capriati (VSt/4) - Chi (VSt) 6- 1 6-4, Snyder (VSt) - Osterloh (VSt) 6-3 4 6 6-2, Po (VSt) - Marois (Can) 6-1 6-4, As agoe (Jap) - Wild (VSt) 6-4 6-2, Washing ton (VSt) - Craybas (VSt) 6-3 6-3, Nejedly (Can) - Stoyanova (Bul) 6-0 6-3, Pratt (Aus) - Gagliardi (Zwi) 6-3 7-6. Leipzig. Vrouwen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Testud (Fra) - Schnyder (Zwi) 3-6 6-1 6-0, Kleinova (Tsj) - Dokic (Aus) 6-4 7-5, Koernikova (Rus) - Kremer (Lux) 7-5 6-4. Tweede ronde: Tauziat (Fra/2) - Petrova (Rus) 6-3 3-6 6-3, Sidot (Fra) Van Roost (Bel/4) 3-6 6-2 6-3. WIELRENNEN Dortmund. Zesdaagse. Eindstand: 1 Risi/Betschart (Zwi) 418 punten, 2 Aldag/Martmello (Dui/lta) 416 Op een ronde: 3 Beikirch/Madsen (Dui /Den) 354.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21